Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Dala Veteran-OL

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Dala Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Dalaportens OL
Datum: tisdag 30 augusti 2016

Herrar 1

4 600 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt ErikssonVandrarringen09:25:19
Tommy LundqvistBjursås OK09:31:43
Karl JohanssonIFK Hedemora OK09:37:11
Gunnar EricssonGävle OK09:38:08
Anders LundJärfälla OK09:40:14
Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK09:42:22
Dan WesterbergOK Kåre09:44:18
Björn ÅhsLeksands OK09:45:12
Sven-Arne StridÖsterfärnebo IF09:46:13
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK09:47:11
Jan LindbergKorsnäs IF OK09:48:08
Jan JohanssonIF Thor09:49:09
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK09:51:11
Anders Stefan VestlundOK Kåre09:52:24
Anders RönnlundJärbo OK09:54:11
Elis ÅbergStorviks IF09:55:09
Bengt HanssonSäterbygdens OK09:56:44
Bengt StenerhagVästerbergslagens OL10:02:17
Claes NidebornStora Tuna OK10:06:47
Christer HellströmStora Tuna OK10:14:47
Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK10:17:31
Johan KällmanNorbergs OK10:34:51

Damer 1

4 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LiljeforsAvesta OK09:22:57
Britt Linnéa ErikssonSala OK09:33:24
Ingrid SvenssonStora Tuna OK10:15:43
Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK10:17:35

Herrar 2

3 600 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernt LöfkvistBjursås OK09:30:22
Thom SandvikAvesta OK09:31:05
Kurt ZanderVästerås SOK09:32:10
Svante NyströmVästerbergslagens OL09:33:15
Jan Olof DahlströmBjursås OK09:35:10
Rolf BjärudVästerbergslagens OL09:36:10
Nils-Erik ErikssonSala OK09:37:13
Olle JohanssonIFK Hedemora OK09:39:06
Östen ErikssonAvesta OK09:40:09
Mats HiertnerOK Kåre09:41:08
Kenneth JanssonSala OK09:42:10
Sören JohanssonSala OK09:43:11
Bo SundbergIFK Hedemora OK09:44:10
Jan ÅhsNorbergs OK09:45:07
Mats Olov ThomsonOK Kåre09:46:06
Henry WestmanSala OK09:47:06
Sören AnderssonJärbo OK09:48:09
Roland BergSäterbygdens OK09:49:05
Stig OvelandValbo AIF09:50:07
Jan LundOK Kåre09:51:05
Jan HultHofors OK09:52:08
Göran NilssonValbo AIF09:53:11
Peter SvenssonAvesta OK09:54:08
Kjell ViklundHofors OK09:55:07
Alf HelanderOrnäs IK09:56:09
Ove ÅbergStorviks IF09:57:09
Lars AnderssonVästerbergslagens OL09:58:05
Harry EnbergVästerbergslagens OL10:00:10
Åke AnderssonVästerbergslagens OL10:05:59
Hans L AnderssonVästerbergslagens OL10:07:10
Ulf LöfgrenStora Tuna OK10:08:51
Per ElfströmÅrsunda IF10:13:11
Tryggve OttossonKorsnäs IF OK10:16:47
Mats MårtenssonStora Tuna OK10:22:48
Tord AndersenVästerbergslagens OL10:24:33
Kjell LidholmIFK Hedemora OK10:32:57
Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK10:46:33

Damer 2

3 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger LundSala OK09:34:07
Eva HalvarsonOK Kåre09:40:11
Eva GrenmyrOK Nipan09:43:08
Maj-Lis BergströmHofors OK09:44:09
Gunilla MäkinenOK Hammaren09:56:14
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL09:59:54
Ing-Marie BackOK Södertörn10:23:57

Herrar 3

2 700 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Einar BerglundRembo IK09:16:07
Ulf JohanssonAvesta OK09:25:31
Örjan PerssonBjursås OK09:28:36
Hans AnderssonStora Skedvi IK SOFF09:29:11
Jan BurellOK Enen09:33:17
Bo SkoogValbo AIF09:34:11
Lars JonellMalungs OK Skogsmårdarna09:35:12
Erik JohanssonAvesta OK09:36:13
Lennart ErikssonAvesta OK09:37:09
Per ErikssonLeksands OK09:38:10
Hans NybergGävle OK09:39:10
Hans BergströmNorbergs OK09:40:19
Lars-Olof JohanssonLeksands OK09:41:11
Kenneth AnderssonValbo AIF09:42:08
Tord HalvarsonOK Kåre09:43:15
Stig-Olof StålAvesta OK09:44:07
Kjell WennergrundJärbo OK09:45:09
Bertil HolmgrenGävle OK09:46:09
Hans Eric RobertssonOK Kåre09:47:09
Sture BergströmOK Hammaren09:48:11
Sören GustafssonSäterbygdens OK09:49:07
Lars-Erik DanielssonInsjöns IF OK09:50:04
Erik LindbergKarlsbyhedens IK09:51:09
Jan Olof HedbergGagnefs OK09:52:11
Johan ErikssonGrangärde OK09:53:13
Bengt HolmIFK Mora OK09:54:17
Elof BackFagersta OK09:55:15
Roland ForsblomKungsgårdens SK09:56:07
Vilho RokkaLångshyttans AIK OK09:57:06
Arne GustafssonSäterbygdens OK09:58:09
Tore SöderstenIFK Mora OK09:59:06
Per EdénOK Kåre10:00:12
Jan-Anders JanssonOK Kåre10:01:07
Christer BjörlingKlubblös10:02:07
Anders EklundStora Tuna OK10:03:05
Bertil MäkinenOK Hammaren10:04:03
Kjell PerssonKorsnäs IF OK10:05:06
Lennart TägtströmDomnarvets GOIF10:06:05
Lars DahlströmVästerbergslagens OL10:07:08
Björn HelgessonIK Jarl Rättvik10:08:07
Jan DelbomDomnarvets GOIF10:09:06
Anders KallesKvarnsvedens GOIF OK10:10:06
Ingemar NygrenÅrsunda IF10:11:11
37400Stig NordqvistVästerbergslagens OL10:12:07
Sten BlomkvistVästerbergslagens OL10:14:53
Åke SundbergFagersta OK10:15:34
Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK10:16:25
Hans GruddStora Tuna OK10:19:29

Damer 3

2 600 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tanja-Birgit SöderströmSala OK09:21:32
Inger OlssonSala OK09:26:15
Irma BjärudVästerbergslagens OL09:28:22
Siv HasselgrundBjursås OK09:29:15
Ann-Sofi SandvikAvesta OK09:31:09
Margareta LöfkvistBjursås OK09:32:07
Harriet GunnarssonStorviks IF09:33:12
Margareta SkoogValbo AIF09:34:09
Siv StamSäterbygdens OK09:35:14
Lena WahssAvesta OK09:36:14
Kristina HolmbergOK Kåre09:37:14
Gun JanssonSala OK09:38:12
Barbro MelvingerOK Enen09:39:12
Kristin PetterssonStora Tuna OK09:40:12
Anna MattssonInsjöns IF OK09:42:12
Agneta ÖsterbergHofors OK09:43:13
Marianne DanielssonInsjöns IF OK09:44:11
Yvonne Näsvall HelanderOrnäs IK09:49:16
Inga Lisa NordqvistVästerbergslagens OL10:01:20
Kerstin SondellKlubblös10:02:10

Herrar 4

1 800 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yosief ArkebomSala OK09:21:33
Bengt JohanssonRembo IK09:25:58
Alvar CallesBjursås OK09:30:06
Stig BerglundHJS-Vansbro OK09:34:12
Adil KarlssonValbo AIF09:34:47
Bore NybergSäterbygdens OK09:38:15
Kurt JohanssonHofors OK09:41:45
Alvar JönssonHofors OK09:44:14
Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK09:46:10
Henning WaltgårdDomnarvets GOIF09:47:15
Rolf JohanssonSäterbygdens OK09:50:11
Arne GustafssonIFK Mora OK09:54:26
Östen AnderssonVästerbergslagens OL09:55:38
Per Åke PerssonGrangärde OK09:58:17
Sten BergmanKorsnäs IF OK09:59:13
Ingmar NykvistRembo IK10:00:15
Karl-åke DahlgrenSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb10:01:15
Stig BleckurKorsnäs IF OK10:06:10

Damer 4

1 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth W-ErikssonAvesta OK09:39:13
Karin RobertssonOK Kåre09:40:16
Birgitta WestmanAvesta OK09:42:48
Agneta ThomsonOK Kåre09:43:16
Berit StålAvesta OK09:43:20
Ulla NykvistRembo IK09:45:14
Gurli BackFagersta OK09:47:30
Viveka JohanssonSäterbygdens OK09:48:14
Lisbeth EurénAvesta OK09:49:10

Annonser