Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sörklubbs Etapp 13

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sörklubbs Etapp 13
Arrangörsorganisation: Segersta OK
Datum: tisdag 23 augusti 2016

Öppen motion 1

2 200 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450049Hanna RydesäterRehns BK17:50:11
409265Hugo RydesäterRehns BK17:51:41
29076Conny ForsellRehns BK17:54:08
24774Amelia ZetterqvistSegersta OK17:54:15
417551Ragnar BerglundSegersta OK17:54:18
417569Melker ZetterqvistSegersta OK17:54:23
610050Elisia SvedbergRehns BK18:17:35
452270Elsa MagnussonRehns BK18:17:36
2075245Henrik RosenqvistAlfta-Ösa OK18:24:30
417560Lina HedbergSegersta OK18:27:57
417561Eva HedbergSegersta OK18:28:01
1286409Nils BlombergSegersta OK18:43:51
355537Milla LarssonSegersta OK18:46:44
355536Einar BlombergSegersta OK18:46:46
1806991Anna BlombergSegersta OK18:47:03
448467Isak PetterssonSöderhamns OK19:03:24
448468Magnus AnderssonSöderhamns OK19:03:26
448470Anna SääfSöderhamns OK19:03:38
448466Vilgot SääfSöderhamns OK19:03:43

Öppen motion 3

3 200 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262267Leif BlomqvistFalköpings AIK OK17:27:01
27374Martin MårtenssonIFK Bergvik17:42:47
1041075Malin OlssonSöderhamns OK17:53:42
262272Rolf Göran Vilhelm BodinSöderhamns OK17:53:58
417570Thilde SällSegersta OK17:54:11
1954121Walter MühleRehns BK18:15:35
19356Jan WinbladRehns BK18:21:27
417554Vidar KallmyrRehns BK18:23:40
24772Petra KallmyrRehns BK18:23:42
446261Bengt-Olof SandbergAlfta-Ösa OK18:26:48
24775Anna Karin OlovssonRehns BK18:29:55
446282Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK18:30:50
24778Fia JohannessenAlfta-Ösa OK18:30:53
2075284Elin LadängesAlfta-Ösa OK18:35:59
2075186Christina ErikssonAlfta-Ösa OK18:41:46
209971Mikael WallinLjusne-Ala OK18:42:19
246287Simon WallinLjusne-Ala OK18:42:24
39801Marianne EricsonAlfta-Ösa OK18:51:00
207502Anna-Karin EklundSöderhamns OK18:51:52
1244175Elsa JohanssonSegersta OK18:55:11
417564Ulrika JohanssonSegersta OK18:55:13
417552Emeli EkbladSegersta OK19:07:18
24777Mona Spennare SvedbergSegersta OK19:07:21
417553Olivia SvedbergSegersta OK19:07:33
417558Cornelia EkbladSegersta OK19:07:35

Öppen motion 5

3 900 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204990Håkan EnglundAlfta-Ösa OK17:44:39
39808Margareta EnglundAlfta-Ösa OK17:44:54
2095249Gun LindbergSöderhamns OK17:47:09
417563Veronica BerglundSegersta OK17:58:14
417566Tomas ZetterqvistSegersta OK17:58:27
24773Ingvar SöderkvistSöderhamns OK18:18:34
446039Urban MannelqvistAlfta-Ösa OK18:27:52
1820814Robert BlomSöderhamns OK18:31:11
24776Ida HedbergSegersta OK18:34:27
226289Anna KihlströmRehns BK18:34:39
24780Tomas LarssonSegersta OK18:59:03
24771Elisabeth SkoglundSegersta OK

Öppen motion 7

3 600 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1882740Albin AnderssonSegersta OK17:23:46
450092Lars-Ivar SvenssonRehns BK17:38:13
409271Gun SvenssonRehns BK17:44:18
36410Rolf LindbergSöderhamns OK17:49:17
1570939Frida AnderssonSegersta OK17:52:39
262265Hans LindeSöderhamns OK17:53:18
2075218Jonas NyholmAlfta-Ösa OK17:56:23
262266Hans NilssonSöderhamns OK17:58:52
2068868Kenneth SvedlundVallsta SK17:59:23
1975201Ingela RydesäterRehns BK17:59:25
29623Ivan SöderqvistLjusdals OK17:59:26
439373Göran BergqvistRehns BK18:13:19
2104475Kurt LandinRehns BK18:16:38
9901049Jonathan MagnussonRehns BK18:16:45
1570208Birgitta WinbladRehns BK18:17:16
444087Kerstin Frisk EngstrandRehns BK18:20:28
205000Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK18:20:29
27492Erik BromanAlfta-Ösa OK18:20:33
448421Christer LagerhällRehns BK18:20:40
9710701Henrik MagnussonRehns BK18:21:16
417557Stefan SvedbergRehns BK18:21:19
36006Stefan HedlundAlfta-Ösa OK18:21:33
540319Nisse JohanssonRehns BK18:23:30
451709Tilda LagerhällRehns BK18:23:54
2075226Ella SandbergAlfta-Ösa OK18:24:22
39803Marita ÖstbergAlfta-Ösa OK18:24:26
13944John BerglundAlfta-Ösa OK18:24:29
448866Göran EngblomRehns BK18:24:54
446233Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK18:25:29
950604Kristin OlovssonRehns BK18:26:16
2075202Elis SandbergAlfta-Ösa OK18:26:57
27383Ewa EdejernIFK Bergvik18:29:07
9591114Leif EdejernIFK Bergvik18:29:58
572001Joel KihlströmRehns BK18:30:42
1280161Marie FröjdRehns BK18:31:25
610828Erik AnderssonVallsta SK18:31:56
19972Stig LundströmSöderhamns OK18:37:37
446248Robert LadängesAlfta-Ösa OK18:37:39
29075Olle AnderssonRehns BK18:37:45
1879716Annika OttenbäckSegersta OK18:38:54
204500Bror FureskogAlfta-Ösa OK18:39:31
1418870Albin BlombergSegersta OK18:39:39
37656Lars EkengrenSöderhamns OK18:39:59
560405Kjell BomanSöderhamns OK18:40:32
1906177Emil JohanssonSegersta OK18:46:42
1470864Max JohanssonSegersta OK18:50:14

Öppen motion 9

5 900 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
39826Peter KarsboAlfta-Ösa OK17:47:28
851215Johanna LindbergDomnarvets GOIF18:00:40
29085Björn KarlssonRehns BK18:15:55
570513Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK18:20:06
860520Pär L. OlofssonRehns BK18:20:51
970625Lars OlovssonRehns BK18:32:12
27835Erik LundhRehns BK18:37:29
930809Anders JohanssonRehns BK18:40:14
449844Jesper LysellRehns BK18:45:23
1972310Peter RydesäterRehns BK18:46:51
259354Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK18:52:54
9930525Charlie StoltRehns BK19:03:03

Annonser

Mila