Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Havs-OL, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Havs-OL, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Stigmännen Karlshamns OK
Datum: torsdag 5 juli 2018

D21

4 650 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilda AxelssonFK Göingarna17:58
Anna BondesonLunds OK18:01
Maja PetterssonKarlskrona SOK18:04
Marie RubérLinköpings OK18:07
Malin WidénUddevalla OK18:10
Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK18:13
Caroline LindelöwHärlövs IF18:16
Yevheniia ShcherbakovaRonneby OK18:19
Katarina LenanderVäxjö OK18:22
Stina PerssonEmmaboda Verda OK18:25
Cecilia BrattOK Orion18:28
Lina SvenssonOK Skogsfalken18:31
Sofia DahlHärlövs IF18:34
Maria JohanssonTorsås OK18:37
Lisa FolinoKarlskrona SOK18:40

H21

5 450 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marcus RovinaOK Skogsfalken17:59
Mattias KarlssonVäxjö OK18:02
Emil PetterssonKarlskrona SOK18:05
Johan WennermarkOK Orion18:08
Fredrik WennermarkSävedalens AIK18:11
Björn AnderssonKarlskrona SOK18:14
Jesper HåkanssonFK Göingarna18:17
Erik AnderssonOK Orion18:20
Denys ShcherbakovRonneby OK18:23
Johan EngströmOK Orion18:26
Anton ÖsterbladKarlskrona SOK18:29
Erik LundhRehns BK18:32
Pontus PeterssonOK Orion18:35
Krzysztof WolowczykOK Denseln18:38
Emil FolinoKarlskrona SOK18:41
Sturle NordeideGneist18:44
Viktor TovessonOK Orion18:47
Daniel MillbournOK Skogsfalken18:50
Isak BergmanOK Skogsfalken18:53

H20

3 850 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mathias BlomsterRonneby OK18:03
Wiktor RydlundHässleholms OK18:07
Simon GiselssonRonneby OK18:11

D18

3 850 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja PorleVäxjö OK18:02
Linn LindblomMalmö OK18:06
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK18:10
Louise RamebäckUmeå OK18:14
Hanna JohannessonRonneby OK18:18
Julia MianowskaKalmar OK18:22

D16

3 840 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Elvira LjungbergOK Skogsfalken18:00
2Nellie RydlundHässleholms OK18:02
3Klara AnderssonOK Orion18:04
4Elin NilssonAndrarums IF18:06
5Aleksandra NitschKalmar OK18:08
6Elin EmilssonOK Skogsfalken18:10
7Hanna RingRonneby OK18:12
8Agnes LindblomMalmö OK18:14
9Emma ErikssonEksjö SOK18:16
10Julia KarlssonOK Skogsfalken18:18
11Johanna HalldinKFUM Örebro OK18:20
12Hilma HolmströmHärlövs IF18:22
13Sofia PalmFK Boken18:24
14Embla CinthioSkåneslättens OL18:26
15Ella SöderbergOK Skogsfalken18:28

H16

3 840 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
93Leo EnerothLunds OK17:59
16Arvid KronmarKarlskrona SOK18:01
17Bartlomiej OlszewskiKalmar OK18:03
18Adam LindblomMalmö OK18:05
19Arvid BlomsterRonneby OK18:07
20Mārcis ZariņšMona OK18:09
21Anton TörnqvistKarlskrona SOK18:11
22Filip HåkanssonOK Orion18:13
23Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna18:15
24Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad18:17
25Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK18:19
26Wilmer HolmqvistSjövalla FK18:21
27Fabian AnderssonRonneby OK18:23
28Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK18:25
29Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK18:27
30Simon FogelströmTorsås OK18:29
31Jesper RamebäckUmeå OK18:31

D14

3 110 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
32Emmy PalmFK Boken18:01
33Emma ZettervallKarlskrona SOK18:03
34Viola HolmströmHärlövs IF18:05
35Hedda SvenssonOK Orion18:07
36Sandra WiduchKarlskrona SOK18:09
37Lisa SwartzOK Orion18:11
38Maja BäcklundRonneby OK18:13
39Linn BjörneldKalmar OK18:15
40Agnes OlssonOK Skogsfalken18:17
41Enni LindskogOK Älme18:19
42Emma EmilssonOK Skogsfalken18:21
43Linnea RydlundHässleholms OK18:23
44Alma SvennerudKarlskrona SOK18:25

H14

3 110 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
92Liam KarlssonAlvesta SOK17:58
45Linus VernströmRonneby OK18:00
46Stanislaw WolekKalmar OK18:02
47Ebbe HolmqvistSjövalla FK18:04
48Vilmer LindströmOK Skogsfalken18:06
49Oliver HåkanssonOK Orion18:08
50Martin ErikssonAnnebergs GIF18:10
51Axel BrattOK Orion18:12
52Herbert AdamssonStigmännen Karlshamns OK18:14
53Rasmus EjermarkTorsås OK18:16
54Victor JosefssonOK Skogsfalken18:18
55Jan AntonowiczKarlskrona SOK18:20
56Erik ErikssonOK Skogsfalken18:22
57Melker LarssonOK Orion18:24
58Oskar ErikssonRonneby OK18:26
59Johan Wall JungbjerGöteborgs SK18:28
60Simon BååthSävedalens AIK18:30
61Elia KämpeÖrkelljunga FK18:32
62Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK18:34
63Hugo CedervallÖrkelljunga FK18:36
64Nils SwartzOK Orion18:38
65Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad18:40
66Alvin OllanderOK Landehof18:42

D12

2 670 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
94Emy HjertströmFK Friskus-Varberg17:59
67Lova KronmarKarlskrona SOK18:01
68Hanna BäcklundRonneby OK18:03
69Aprilia CinthioSkåneslättens OL18:05
70Emma LindénVäxjö OK18:07
71Elsa GustafssonOK Tylöskog18:09
72Matilda SöderbergOK Skogsfalken18:11
73Elin SaleskogRonneby OK18:13
74Märta SvennerudKarlskrona SOK18:15
75Hannah JosefssonOK Skogsfalken18:17
76Frida LindénVäxjö OK18:19
77Emelina HolmqvistSjövalla FK18:21

H12

2 670 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
95Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:58
78Eddie KarlssonOK Vilse 8718:00
80Elliott RehnGränna-Bygdens OK18:04
81Svante BohlinOK Skogsfalken18:06
82Arvid ErikssonRonneby OK18:08
83Edvin HalldinKFUM Örebro OK18:10
84Emil RingRonneby OK18:12
85Ville LindskogOK Älme18:14
86Olof OlssonOK Skogsfalken18:16
87Leo MårtenssonStigmännen Karlshamns OK18:18
88Wille VernströmRonneby OK18:20
89Linus BååthSävedalens AIK18:22
90Noah MulariOK Vilse 8718:24
91Erik KarlssonOK Skogsfalken18:26

D10

2 050 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia HåkanssonOK Orion17:58
Sofia HalldinKFUM Örebro OK18:00
Felicia PerssonHelsingborgs SOK18:02
Matilda BjörneldKalmar OK18:04
Disa LundbergKarlskrona SOK18:06
Elin RydströmOK Skogsfalken18:08
Elin NilssonKarlskrona SOK18:10
Siri RehnGränna-Bygdens OK18:12
Klara PalmFK Boken18:14
Anna EnbergLinköpings OK18:16

H10

2 050 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik ZettervallKarlskrona SOK18:01
Albin EmilssonOK Skogsfalken18:03
Axel GustafssonOK Tylöskog18:05
Olle SaleskogRonneby OK18:07
Atle KulstadSkåneslättens OL18:09
Oskar SöderbergOK Skogsfalken18:11
Elias KronmarKarlskrona SOK18:13
Erik SjöstrandLinköpings OK18:15
Hugo BäcklundRonneby OK18:17

D40

3 890 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof18:03
Karin Rahm BjörneldKalmar OK18:07
Maria HolmqvistSjövalla FK18:11
Frida PalmFK Boken18:15
Eva PerssonVäxjö OK18:19
Åsa LinnersjöOK Tor18:23
Malin SvenssonOK Orion18:27
Mona LindénVäxjö OK18:31
Lotta EkbergÖrkelljunga FK18:35
Jenny LindblomMalmö OK18:39
Anna WikströmHästveda OK18:43

H40

4 700 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof IngemarssonKarlskrona SOK18:01
Jon LindskogOK Älme18:03
Gustav BäcklundRonneby OK18:05
Henrik LindblomMalmö OK18:07
Peter WirenstedtKarlskrona SOK18:09
Kalle BjörkmanIFK Mora OK18:11
Christian EnbergLinköpings OK18:13
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad18:15
Marcus BlomkvistKarlskrona SOK18:17
Ingemar ErikssonRonneby OK18:19
Stefan CaleklintKarlskrona SOK18:21
Mattias RehnGränna-Bygdens OK18:23

D45

3 850 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa EnerothLunds OK18:01
Katarina SundelinOK Orion18:05
Maria ModigOK Pan-Kristianstad18:09
Jenny SwartzFrösö IF18:13
Annica RosengrenOK Orion18:17
Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad18:21
Camilla HaglundÖrkelljunga FK18:25
Maria PeterssonHalmstad OK18:29
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK18:33
Malin HalldinKFUM Örebro OK18:37
Linda IngemarssonKarlskrona SOK18:41
Maria TuressonHärlövs IF18:45
Carina RydlundHässleholms OK18:49
Jenny HåkanssonOK Orion18:53

H45

4 650 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan PalmFK Boken18:00
Björn NilssonHärlövs IF18:03
Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK18:06
Magnus CinthioSkåneslättens OL18:09
Ola SöderbergOK Skogsfalken18:12
Anders HåkanssonOK Orion18:15
Paul OlssonOK Skogsfalken18:18
Niklas NilssonHärlövs IF18:21
Martin JohanssonHalmstad OK18:24
Torgny HolmströmHärlövs IF18:27
Jonas K JohanssonOK Skogsfalken18:30
Magnus LarssonKarlskrona SOK18:33
Michael AdamssonNybro OK18:36
Jonny LindénVäxjö OK18:39
Kjell ErikssonOK Skogsfalken18:42
Lars DahlHärlövs IF18:45
Pontus HalldinKFUM Örebro OK18:48
Olle BjörneldKalmar OK18:51
Jonas SvenssonOK Orion18:54
Jonny LagerströmRonneby OK18:57
Magnus KronmarKarlskrona SOK19:00
Anders SundelinOK Orion19:03
Ola OlssonOK Skogsfalken19:06
Ola MarkholmSkåneslättens OL19:09

D50

3 350 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanne FoghFSK Orientering18:02
Christina SmedbergOK Skogsfalken18:06
Annika JosefssonKarlskrona SOK18:10
Eva PålssonIFK Mora OK18:14
Chatarina KarlssonUmeå OK18:18
Nina OlssonFalköpings AIK OK18:22
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK18:26
Lena PeterssonOK Alehof18:30
Gunilla GustafssonOK Orion18:34
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK18:38
Karin JägrydSkåneslättens OL18:42
Kristina NilssonOK Tranan18:46
Berit GummusIFK Mora OK18:50
Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog18:54
Eva PetterssonKarlskrona SOK18:58
Marie OlssonÖrkelljunga FK19:02

H50

4 050 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan AxelssonFK Göingarna17:58
Thomas JohannessonRonneby OK18:00
Magnus LarssonFK Göingarna18:02
Atis ZariņšMona OK18:04
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK18:06
Mikael KarlssonOK Skogsfalken18:08
Lars-Ola LarssonOK Orion18:10
Mattias BååthSävedalens AIK18:12
Erik LösethFalköpings AIK OK18:14
Peter Lillen NilssonOK Tranan18:16
Fredrik SmedbergOK Skogsfalken18:18
Henrik LarssonFK Göingarna18:20
Johan AnderssonOK Skogsfalken18:22
Gert WildheimFK Friskus-Varberg18:24
Anders JägrydSkåneslättens OL18:26
Magnus PorleVäxjö OK18:28
Marko KarkulehtoOK Vilse 8718:30
Per-Olof AnderssonOK Tyringe18:32
Pierre DanielssonOK Skogsfalken18:34
JOACIM AhnheimTibro OK18:36
Glen HåkanssonVäxjö OK18:38
Jonas PerssonTorsås OK18:40

D55

3 030 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF18:11
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK18:14
Annlouise AlmqvistIFK Mora OK18:17
Ann NilssonMarkaryds FK18:20
Lena SwartzOK Orion18:23
Carina GöranssonYstads OK18:26
Carina SvärdOK Orion18:29
Christina SegerslättSkåneslättens OL18:32
Camilla RosénAnnebergs GIF18:35
Ewa RoosHelsingborgs SOK18:38

H55

3 890 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo GustafssonOK Tylöskog18:02
Torsten BacktemanLerums SOK18:06
Peter AnderssonOK Orion18:10
Jörgen SvenssonRonneby OK18:14

D60

2 840 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK18:03
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK18:07
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK18:11
Birgitta WinbladRehns BK18:15

H60

3 850 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tore TjernlundOK Vilse 8718:00
Carl-Johan RoubertFK Finn18:04
Thomas AlmqvistKarlskrona SOK18:08
Ola SvenssonOK Orion18:12
Håkan ForsmanRonneby OK18:16
Ingemar PeterssonMarkaryds FK18:20
Sten SegerslättSkåneslättens OL18:24
Per-Arne HöögOK Vilse 8718:28
Karl-Gunnar OlssonLunds OK18:32
Per-Ivan EngströmOK Orion18:36
Arne LundStenungsunds OK18:40
Thomas DagsbergOK Orion18:44
Bror WidénUddevalla OK18:48
Inge GötessonKarlskrona SOK18:52
Lars ForsstedtSöders-Tyresö18:56

D65

2 920 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica KnutssonSävedalens AIK18:00
Monica DjurbergOK Tyr18:02
Eva PetterssonVäxjö OK18:04
Gunnel MånssonOK Vilse 8718:06
Monica GustavssonIK Jarl Rättvik18:08
Ann-Helen LinnersjöOK Orion18:10
Margareta SvenssonOK Vilse 8718:12
Marita JohanssonOK Stigen18:14
Lena GranefeltOK Tyr18:16
Kerstin GustafssonOK Gränsen18:18

H65

3 350 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans GottfridssonTorsås OK18:00
Lennart SmedenmarkRonneby OK18:04
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF18:08
Tommy HautopOK Pan-Kristianstad18:12
Gert OlssonTockarps IK18:16
Mats IngvarssonOK Vilse 8718:20
Lars GustafssonOK Gränsen18:24
Hans LarssonHässleholms OK18:28
Jörgen NilssonRonneby OK18:32
Kenneth FagerKarlskrona SOK18:36
Lennart HävrénTullinge SK18:40
Lars SvenssonOK Vilse 8718:44
Åke KarlssonAlvesta SOK18:48
Lars MartinssonRonneby OK18:52
Olle GranathSurahammars SOK18:56
Kent TörnqvistKarlskrona SOK19:00
Ken RagnarssonOK Kompassen19:04
Stefan MillegårdSävedalens AIK19:08

D70

2 710 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marita JohanssonMarkbygdens OK18:09
Lena OlssonOK Orion18:12
Kristina FranssonOK Virdarna18:15
Gull SvenssonÖrkelljunga FK18:18
Ann-Mari PerssonVäxjö OK18:21
Marianne SellgrenSigtuna OK18:24
Berit ByströmOK Virdarna18:27
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL18:30
Kristina JohanssonMullsjö SOK18:33
Barbro BengtssonOskarströms OK18:36

H70

3 030 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gert OlssonSkåneslättens OL18:10
Bo JohanssonOK Stigen18:13
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK18:16
Ross BrighouseNya Zeeland18:19
Yngve MagnussonOK Orion18:22
Håkan NilssonMalmö OK18:25
Leif IngemarssonKarlskrona SOK18:28
Ingemar AnderssonOK Orion18:31
Lars PerssonOK Kompassen18:34
Anders SellgrenSigtuna OK18:37
Lennart BohmanKarlskrona SOK18:40
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK18:43
Per EngqvistRonneby OK18:46
Åke WansölinSöders-Tyresö18:49
Lars GranefeltOK Tyr18:52
Lennart AnderssonOK Orion18:55
Knud Erik ThomsenSvendborg OK18:58
Ingvar PerssonFK Åsen19:01
Gunnar EnbergMålilla OK19:04

D75

2 450 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger AxelssonOK Orion18:00
Elsa SvenssonOK Vilse 8718:04
Valerie RobinsonNya Zeeland18:08
Brita DahlbergHässleholms OK18:12

H75

2 840 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo SvenssonÖrkelljunga FK18:01
Rune BergLunds OK18:05
Herluf JensenSvendborg OK18:09
Kjell MånssonRonneby OK18:13
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL18:17
Ingvar BengtssonOskarströms OK18:21
Hagbert PerssonVäxjö OK18:25
Waste ByströmOK Virdarna18:29
Jørn ThomsenKolding OK18:33
John RobinsonNya Zeeland18:37
Sven-Åke GranquistHästveda OK18:41
Bertil OttossonFK Göingarna18:45
Verner LönnquistHärlövs IF18:49
Roland OffrellFrosta OK18:53

H80

2 710 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan JanssonVäxjö OK18:00
Bernt PeterssonAlvesta SOK18:02
Leif SjögrenOK Orion18:04
Rune BengtssonRonneby OK18:06
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad18:08

Inskolning

1 570 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma KaboIFK Mora OK17:35:27
Oscar NessmanOK Virdarna18:02:06
Rasmus & Ella KlevegårdVäxjö OK18:45:08
Emma LagerströmRonneby OK18:54:28

U1

1 620 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OK17:43:43
Klara OlssonStigmännen Karlshamns OK17:43:45
Alvin CaesarHärlövs IF17:46:59
August HärwellAndrarums IF17:47:01
Hjalmar HärwellAndrarums IF17:47:08
Erik StenbergOK Skogsfalken17:52:33
Gustaf ArvmyrenOK Orion17:52:37
Emilia MattssonOK Tyringe17:54:53
Linnea MattssonOK Tyringe17:54:55
Viola OlssonOK Skogsfalken17:59:25
Elsa BohlinKarlskrona SOK18:00:04
Linnea PerssonOK Kåre18:01:32
Mattis LindströmRonneby OK18:07:33
Oskar RydströmOK Skogsfalken18:09:20
Albin SöderbergOK Skogsfalken18:13:42
Maja EdénVäxjö AIS18:14:08
Oskar SjöstrandLinköpings OK18:14:13
Arvid KleinOK Vilse 8718:18:09
Ted EngdahlFrölunda OL18:30:45

U2

2 050 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuva BohlinOK Skogsfalken17:45:42
Elias LindströmRonneby OK17:50:02
Malva LarssonOK Orion17:50:18
Arvid GunnarssonBig Foot Orienteers17:56:31
Troj GunnarssonnBig Foot Orienteers17:56:49
Ville StenbergOK Skogsfalken17:57:35
Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad18:00:41
Ebba EdénVäxjö AIS18:04:22
Leo LarssonKarlskrona SOK18:08:26
Patricia PrakapaiteBig Foot Orienteers18:13:46
Alice LagerströmRonneby OK18:53:09

Öppen motion 1

2 050 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena SvenssonOK Vilse 8717:42:46
Elias NilssonAndrarums IF17:43:58
Ella-Maria BjörkmanKlubblös17:48:09
Emily ArvmyrenOK Orion17:56:07
79David ArvmyrenOK Orion17:56:47
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK17:56:50
Kajsa BäcklundRonneby OK18:15:24
Mattias ArvmyrenOK Orion18:26:29
Hiam DaboulKarlskrona SOK18:32:14
Tammam DaboulKarlskrona SOK18:32:17
Sofia LagerströmRonneby OK18:54:18

Öppen motion 3

2 670 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helle RagnarssonOK Kompassen17:43:44
Björn WinbladKlubblös17:46:49
Jan WinbladRehns BK17:47:34
Jan DahlbergHässleholms OK17:50:14
Ann-Charlott NedforsKarlskrona SOK17:51:26
Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF17:52:03
Nora SwartzFrösö IF17:53:08
Aron SwartzFrösö IF17:53:11
Ninne MellblomKarlskrona SOK17:56:25
Love EnerothLunds OK17:58:05
Olivia SvenssonFK Åsen17:58:10
Siw BlomqvistOK Vilse 8718:01:41
Lisbeth CarlssonKlubblös18:04:15
Camilla OlssonSävedalens AIK18:04:31
Anders SaleskogRonneby OK18:06:17
Marie FranssonKlubblös18:09:58
Elinor DelinFK Åsen18:11:36
Jennie SaleskogRonneby OK18:16:16
Barbro NilssonAlvesta SOK18:19:53
Siri KleinOK Vilse 8718:24:21
Carolina KarlssonOK Skogsfalken18:28:04
Sven NedforsKarlskrona SOK18:30:11
Ann-Marie MånssonRonneby OK18:32:16
Helena BlomsterRonneby OK18:32:17
Ingrid GrunditzStigmännen Karlshamns OK18:39:07
Karin KlevegårdVäxjö OK18:46:59
Annika GranqvistVärend GN OL18:54:39
Isak OllanderOK Landehof19:07:01
Kirsten Wolff ThomsenSvendborg OK

Öppen motion 5

3 110 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus HärwellAndrarums IF17:42:37
Malene ThomsenOK Snab17:43:34
Lena OlssonStigmännen Karlshamns OK17:45:03
Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK17:45:18
Rolf GustafssonTormestorps IF17:45:39
Tommy OlssonTorsås OK17:49:52
Ulla OlssonTorsås OK17:52:19
Annika BerntssonVäsby OK17:53:01
Agnes BerlinKarlskrona SOK17:56:23
Sara CarlssonKlubblös17:58:36
Melissa MillbournOK Skogsfalken18:00:07
Sarah EjermarkTorsås OK18:03:08
Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK18:03:13
Henrik EngdahlFrölunda OL18:04:22
Cecilia BohlinOK Skogsfalken18:04:30
Ulrik JohanssonRonneby OK18:04:35
Martin JohanssonRonneby OK18:04:37
Sofie JohannessonOK Älme18:04:54
Hans KulstadSkåneslättens OL18:05:57
Anette HolmströmHärlövs IF18:06:10
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK18:06:33
Agneta PeterssonRonneby OK18:06:35
Helen WilborgStigmännen Karlshamns OK18:06:37
Cecilia NilssonKarlskrona SOK18:07:16
Patrik WåhlinOK Skogsfalken18:09:19
Maria DelinFK Åsen18:11:38
Mikael BohlinOK Skogsfalken18:12:28
Anna-Moa LindskogOK Älme18:13:12
Kerstin DahlHärlövs IF18:18:24
Adam JohanssonSkåneslättens OL18:26:11
Jeanette NormanOK Orion18:28:47
Pia KarlssonOK Orion18:29:41
Jakob SvenssonKlubblös18:35:37
Jon MobergFK Göingarna18:36:08
Johanna HärwellAndrarums IF18:39:23
Jens BohlinKarlskrona SOK18:44:13
Johan StenbergOK Skogsfalken18:44:49
Jonas JohanssonOK Skogsfalken18:45:12
Oscar OlssonOK Skogsfalken18:50:13

Öppen motion 7

3 030 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena StrandMarkaryds FK17:44:30
Martina KarlssonOK Vilse 8717:45:51
Björn LinnersjöOK Orion17:46:21
Brodde NilssonOK Skogsfalken17:49:02
Lennart MartinssonOK Tyringe17:49:08
Aymonn AnderssonOK Dacke17:50:46
Susanna CaleklintKarlskrona SOK17:51:29
Karin BlombäckLånghundra IF17:52:10
Hans SwartzFrösö IF17:53:59
Sven TörnkvistTormestorps IF17:54:08
Bodil HermanssonOK Orion17:54:14
Håkan CaesarHärlövs IF17:55:47
Kristina BerlinKarlskrona SOK17:56:17
Roland HermanssonOK Orion17:58:06
Sarah LindströmRonneby OK17:58:51
Kim FolanderFSK Orientering17:59:04
Bo SvillingKarlskrona SOK17:59:06
Erik AndréIF Marin Väst18:00:12
Rolf HaglundÖrkelljunga FK18:00:43
Mathias SundbäckSävedalens AIK18:00:51
Anders HenrikssonIS Skanne18:02:50
Helen NilssonHärlövs IF18:03:11
Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK18:03:16
Jonas FagerVäxjö OK18:04:27
Clas NilssonKarlskrona SOK18:04:38
Arja IngvarssonOK Vilse 8718:04:40
Kenneth JohannessonOK Älme18:04:48
Barbro MartinssonOK Tyringe18:05:47
Ulla NordahlOK Torfinn18:06:56
Hanna FagerVäxjö OK18:07:09
Pontus LarssonOK Skogsfalken18:07:23
Olle RingRonneby OK18:08:26
Povel LarssonOK Skogsfalken18:08:51
Håkan FranssonKlubblös18:09:56
Ola AndertoftMarkaryds FK18:10:59
Pernilla LarssonOK Skogsfalken18:13:08
Staffan KällOK Älme18:14:00
Stella KällOK Älme18:14:11
Roger ThörnOK Vilse 8718:15:52
Malin ÅmanOK Vilse 8718:16:32
Conny AnderssonRonneby OK18:19:26
Ia GranatSurahammars SOK18:21:11
Katarina FastOK Pan-Kristianstad18:24:14
Åsa NilssonRonneby OK18:24:34
Claus MikkelsenHerlufsholm OK18:24:37
Daniel EhmanOK Pan-Kristianstad18:30:28
Eva RolanderOK Pan-Kristianstad18:31:45
Maria HåkanssonVäxjö OK18:34:10
Jonas ÖmanKlubblös18:34:23
Maja ÖmanKlubblös18:34:25
Louise RolanderOK Pan-Kristianstad18:35:19
Johan SwartzOK Orion18:37:03
Pär SvenssonVärend GN OL18:37:11
Anders PerssonTockarps IK18:37:24
Linda LarssonKarlskrona SOK18:44:39
Jenny ThörnOK Vilse 8718:50:16
Björn EdénVäxjö AIS18:51:52
Anders GranqvistVärend GN OL18:54:58
Conny BerggrenVäxjö AIS19:07:48
Richard BengtssonLunds OK

Öppen motion 8

5 030 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlotte NedforsOK Roxen17:43:41
Martin PerssonOK Kåre17:51:06
Björn LinderGustavsbergs OK17:51:16
Anna LarssonÖrkelljunga FK17:53:54
Henrik BerlinOK Orion17:54:00
Olof NilssonRonneby OK17:54:33
Sandra SällbergFK Åsen17:57:33
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK17:58:44
Leif AnderjonAlvesta SOK18:05:37
Magnus GraadRonneby OK18:06:14
Stina AnderjonLinköpings OK18:06:41
Magnus EmilssonOK Skogsfalken18:12:41
Helena GummessonKarlskrona SOK18:13:21
Daniel PerssonRonneby OK18:15:12
Jacob NilssonRonneby OK18:17:35
Ingrid SöderbergOK Skogsfalken18:19:15
Jan JohanssonSkåneslättens OL18:21:20
Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK18:24:19
Göran FastOK Pan-Kristianstad18:27:39
Petter ErikssonÄrla IF18:31:21
Rasmus SvenssonVärend GN OL18:35:46
Per HolmbergRonneby OK18:42:05
Andreas EkbladFrosta OK18:49:34
Nils NedforsOK Roxen18:53:55
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers19:04:58

Annonser