Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Höglandets veteranOL

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets veteranOL
Arrangörsorganisation: Bodafors OK
Datum: onsdag 14 september 2016

Långa

3 980 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17128Agneta GranströmSOK Aneby09:30:54
2089487Rohnny AnderssonForserums SOK09:33:03
1480319Per UlfsboSol Tranås09:34:02
345319Arne SvenssonOK Njudung09:40:07
17136Lars-Åke NordénSOK Aneby09:43:02
1441104Åke EckerbomIFK Sävsjö09:45:00
42297Jan GunnarssonIFK Sävsjö09:46:34
202581Leif AnderssonNässjö OK09:49:07
2048741Tommy OlaussonSOK Aneby09:59:03
950325Stefan G LarssonOK Njudung10:03:12
19913Anders JohanssonSol Tranås10:07:07
29814Stellan AhnströmForserums SOK10:11:42
1831604Lars-Åke BrengdahlSol Tranås10:15:05
2059178Jan-Ola KarlssonOK Njudung10:54:35

Mellan

2 960 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
442369Ingvar TuressonSOK Aneby09:38:03
17685Gunnar HolmOK Bävern09:39:52
449253Björn LönnerOK Njudung09:42:01
451773Björn TigerGränna-Bygdens OK09:44:03
19954Håkan AxelssonSol Tranås09:46:06
17119Göran KarlssonSOK Aneby09:48:02
344415Ann-Christine LööfEksjö SOK09:50:04
17989Anders LarssonGränna-Bygdens OK09:51:28
1954011Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås09:53:57
442310Per-Olof LöfqvistSOK Aneby09:55:43
25201Roland BernhardssonIFK Stockaryd09:57:03
17227Allan OlovssonOK Njudung10:00:00
17698Bo TuressonOK Bävern10:02:03
18406Bengt OlssonNässjö OK10:04:03
27735Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF10:05:58
17997Göran ErikssonGränna-Bygdens OK10:08:03
449260Sören SvärdhOK Njudung10:10:00
17652Sven-Olof HultgrenOK Bävern10:11:40
17680Stig AdolfssonOK Bävern10:13:56
1945081Nils-Birger JohanssonSol Tranås10:16:04
17994Göran JanssonGränna-Bygdens OK10:17:10
17700Robin SchagerlindOK Bävern10:20:03

Korta

2 160 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245871Rita AspelundNässjö OK09:29:04
2048626Göran BerganderEksjö SOK09:31:19
29367Lars-Göran EkNässjö OK09:32:59
727645Margareta LarssonOK Njudung09:34:07
29812Ann-Marie BirgerssonForserums SOK09:38:58
19718Göran NilssonEksjö SOK09:39:25
2057328Thomas Johansson- -09:41:01
435330Ivan KarlssonOK Bävern09:43:06
19729Berit NilssonEksjö SOK09:45:02
887108Lars-Erik KarlssonSol Tranås09:46:27
2088571Karl-Axel MalmbergTenhults SOK09:49:03
25203Sune JohanssonIFK Stockaryd09:54:45
29811Mats BirgerssonForserums SOK09:56:40
27732Gunvor ArbinAnnebergs GIF09:59:00
437362Lothar HenningIFK Stockaryd10:00:02
448604Ronny BlomqvistAnnebergs GIF10:03:05
25204Bernt-Olof CarlssonIFK Stockaryd10:04:55
36901Bernt JohanssonOK Bävern10:06:44
344408Börje CronvallIFK Stockaryd10:09:02
19924Bo AnderssonSol Tranås10:10:19
25202Leif JoakimssonIFK Stockaryd10:13:01
352428Dag FranssonSol Tranås10:15:09
17149Sven-Olof FranssonSOK Aneby10:16:57
442341Lisen LöfqvistSOK Aneby10:19:01
17139Gull-Britt KarlssonSOK Aneby10:21:05
17140Lars SvahnSOK Aneby10:22:19
17147Karl-Åke KällmingSOK Aneby10:24:56
1370129Sven-Olof LundinSol Tranås10:27:03
17996Anita ErikssonGränna-Bygdens OK10:28:59
17995Birgitta LundhSOK Aneby10:30:58
17663Stig HultgrenOK Bävern10:32:12
17111Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby10:34:00
226065Tore JohanssonSOK Aneby10:36:01

Lätta

2 140 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19911Berit KarlssonSol Tranås09:29:06
2065343Kenneth PetterssonNässjö OK09:31:10
17657Göran KarlssonOK Bävern09:33:16
442372Anne-Marie NordénSOK Aneby09:37:26
41647Dagmar LööfEksjö SOK09:38:28
1911172Barbro RydénSol Tranås09:39:35
352420Anita IvarssonSol Tranås09:42:04
17697Astrid SvenssonOK Bävern09:44:04
439459Tage DunbergEksjö SOK09:46:09
17110Ingebill VigantSOK Aneby09:50:06
204674Ingvar EllbringNässjö OK09:52:14
1311011Mattias RundgrenSol Tranås09:54:46
41648Carl-Eric GustavssonEksjö SOK09:57:23

Annonser