Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Värmland 2017

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Värmland 2017
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 23 juli 2017 - fredag 28 juli 2017

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 3, långEtapp 4, medelEtapp 5, lång, jaktstart

D21 Elit

11 610 m, 79 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF10:01
2Ida LindkvistNtnui10:03
3Jenny ErikssonOK Kåre10:05
5Pim HedbergOK PAN-Kristianstad10:09
6Louise LundgrenVäxjö OK10:11
8Amanda HanssonBredaryds SOK10:15
9Hedwig HaasSundsvalls OK10:17
10Maiki MaalbergOK Võru10:19
11Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK10:21
12Julia DavidssonÄrla IF10:23
13Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK10:25
14Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad10:27
15Elin ClassonOK Orinto10:29
16Lisa AnderssonÄrla IF10:31
17Ingrid GulbrandsenNtnui10:33
18Isabel SalénIFK Mora OK10:35
19Linda LindkvistLeksands OK10:37
20Karen Oline KolstadNtnui10:39
21Sanna SkoogKils OK10:41
22Francesca TauferJunior Team Trentino10:43
23Marion AebiOK Tisaren10:45
24Marthe GløersenBækkelagets SK10:47
25Andrea SvenssonOK Tisaren10:49
26Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad10:51
27Kristin OlovssonRehns BK10:53
28Maria MagnussonSävedalens AIK10:55
29Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF10:57
30Filippa JohanssonJönköpings OK10:59
31Emma BergmanOK PAN-Kristianstad11:01
32Jannina GustafssonMS Parma11:03
33Kristin HylanderNyköpings OK11:05
34Magdalena OlssonStora Tuna OK11:07
35Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstad11:09
36Frida SandbergStora Tuna OK11:11
37Anine AhlsandNtnui11:13
38Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK11:15
39Tilda JohanssonOK Orion11:17
40Agnes LeoHalden SK11:19
41Ellinor ErikssonOK Tisaren11:21
42Kine Hallan SteiwerHalden SK11:23
43Lovisa PerssonOK Tisaren11:25
44Anna WehlinSkogspojkarnas OK11:27
45Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna11:29
46Hirvonen EveliinaPaimion Rasti11:31
47Ellinor TjernlundOK Tisaren11:33
48Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad11:35
49Amanda Falck WeberFarum Tisvilde OK11:37
50Tiia MiettinenMS Parma11:39
51Synnøve BråtenVegårshei IL11:41
52Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK11:43
53Lone Karin BrochmannBækkelagets SK11:45
54Maren Jansson HaverstadNtnui11:47
55Johanna ÖbergOK Linné11:49
56Sigrid AlexandersenNtnui11:51
57Hanna MüllerLeksands OK11:53
58Emma BjessmoIFK Lidingö SOK11:55
59Anna HaatajaSK Pohjantähti11:57
60Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK11:59
61Elin MånssonIFK Göteborg12:01
62Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK12:03
63Lisa RisbyOK Kåre12:05
64Kristin LöfgrenIFK Mora OK12:07
65Amilia BjörklundSävedalens AIK12:09
66Lisa HolerEksjö SOK12:11
67Sara HagströmIFK Göteborg12:13
68Sara EskilssonAlfta-Ösa OK12:15
69Josefin TjernlundOK Tisaren12:17
70Lizzie InghamHalden SK12:19
71Simone NiggliOK Tisaren12:21
72Jessica TullieDomnarvets GoIF12:23
73Lilian ForsgrenOK Tisaren12:25
74Ingjerd MyhreIFK Göteborg12:27
75Karolin OhlssonJärla Orientering12:29
76Anna BachmanIFK Lidingö SOK12:31
77Alva OlssonLinköpings OK12:33
78Emma JohanssonDomnarvets GoIF12:35
79Svetlana MironovaKoovee12:37
80Anne M Hausken NordbergNydalens SK12:39
81Tove AlexanderssonStora Tuna OK12:41

H21 Elit

13 350 m, 79 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Fredrik IngelssonRehns BK10:00
102Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering10:02
103Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna10:04
104Viktor SilvemarkÄrla IF10:06
105David LingforsOK Linné10:08
106Henrik JonssonÄrla IF10:10
107Simon HedlundÄrla IF10:12
108Emil AnderssonÄrla IF10:14
109Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK10:16
110Mathias HallménOK Denseln10:18
111Kalle BergmanOK Ravinen10:20
112Filip WadstenHalden SK10:22
113Erik AnderssonOK Orion10:24
114Jens RönnolsJärla Orientering10:26
115Filip GrahnHestra IF10:28
116Oskar LeinonenOK Kolmården10:30
117Orhan KutluKuzey Geyikleri DSK10:32
118Henry McnultyNtnui10:34
119Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro10:36
120Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna10:38
121Rasmus Rørholt TheisenNtnui10:40
122Martin AhlbergerHestra IF10:42
123Johan Ek LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:44
124Johan TörnrothHestra IF10:46
125Olle KaleredOK Denseln10:48
126Daniel RoosAttunda OK10:50
127Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna10:52
129Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK10:56
130Ludvig ErikssonKils OK10:58
131Isak BergsetNtnui11:00
132Olai Stensland LillevoldNtnui11:02
133Thomas CurigerOK Orion11:04
134Anders VisterNydalens SK11:06
135Petter ErikssonÄrla IF11:08
136Oskar DanielsAttunda OK11:10
137Daniel AttåsOK Tisaren11:12
138Erik ClassonOK Orinto11:14
139Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OK11:16
140Emil GranqvistOK Ravinen11:18
141Jens WängdahlNyköpings OK11:20
142Yasar Ismet DemirozNEO DOGA Sporlari Kulubu11:22
143Hans Petter MathisenFredrikstad SK11:24
144Riccardo RancanVaajakosken Terä11:26
145Jesper LysellRehns BK11:28
146Karl WalheimÄrla IF11:30
147Emil AhlbäckFossum IF11:32
148Eirik Kamstrup HovindHalden SK11:34
149Santeri SilvennoinenKalevan Rasti11:36
150Quentin RauturierOK Hällen11:38
151Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:40
152Håvard HagaNydalens SK11:42
153Anton SjökvistStora Tuna OK11:44
154Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg11:46
155Ola MartnerOK PAN-Kristianstad11:48
156Max Peter BejmerIFK Göteborg11:50
157Thomas Natvig ÅrstadHalden SK11:52
158Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF11:54
159Joakim SvenskStora Tuna OK11:56
160Bjørn EkebergIL Tyrving11:58
161Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK12:00
162Johan HögstrandIFK Göteborg12:02
163Artem PanchenkoIFK Mora OK12:04
164Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK12:06
165Torgeir NørbechIL Tyrving12:08
166Rassmus AnderssonOK Linné12:10
167Jo Forseth IndgaardFrol Il12:12
168Jonas EggerIK Hakarpspojkarna12:14
169Thor NørskovIFK Göteborg12:16
170Denys ShcherbakovRonneby OK12:18
171Fredrik BakkmanIFK Göteborg12:20
172Emil SvenskStora Tuna OK12:22
173Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF12:24
174Oskar SjöbergOK Linné12:26
175Albin RidefeltOK Linné12:28
176William LindMalungs OK Skogsmårdarna12:30
177Eskil KinnebergIFK Göteborg12:32
178Johan RunessonTampereen Pyrintö12:34
179Magne DæhliHalden SK12:36
180Olav LundanesPaimion Rasti12:38

D20 Elit

8 360 m, 104 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
202Tova OlssonIK Hakarpspojkarna09:03
203Anni HaanpääTampereen Pyrintö09:05
204Alexandra EnlundIF Femman09:07
205Sanni NorrbackaLynx09:09
206Klara DjerfLerums SOK09:11
207Ingeborg EideByåsen IL09:13
208Ida-Marie CederbergPargas IF09:15
209Maiken Økern HågårdKonnerud IL09:17
211Silje HaugeHisøy OK09:21
212Vera KünziOL Regio Wil09:23
214Sarah PerssonOK Denseln09:27
215Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna09:29
216Noora KoskinenHiisirasti09:31
217Josefin ErlandssonOK Milan09:33
218Wilma JanssonVänersborgs SK09:35
219Anni ValtonenMS Parma09:37
220Stina ErikssonJönköpings OK09:39
221Emma HelmerssonVästerås SOK09:41
222Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering09:43
223Myrra CarlssonOK Orion09:45
224Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK09:47
225Märta Ransjö ZanderOK Tyr09:49
226Zoe DowlingWROC09:51
227Oda SikkelandIL Tyrving09:53
228Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna09:55
229Erica ErikssonHjärnarps OL09:57
230Hotz MaritaTeam Max & Moritz09:59
231Matilda ErikssonOK Kåre10:01
233Julie NærestadVegårshei IL10:05
234Kayla FairbairnNew Zealand10:07
235Tonje Aasheim NymarkAskøy O-Lag10:09
236Vilde MalmeiNtnui10:11
237Malin SandstadFreidig10:13
238Emma ArnesenByåsen IL10:15
240Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:19
241Marcia MürnerOL Regio Wil10:21
242Sandra NäslundVästerås SOK10:23
243Anniken Helland-HansenIL Tyrving10:25
244Alice AronengHestra IF10:27
246Elin JohanssonFinspångs SOK10:31
247Ayşe BozkurtPatika SK10:33
248Emma DjerfLerums SOK10:35
249Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna10:37
250Julia ErikssonOK Kolmården10:39
251Venla KinnalaTurun Suunnistajat10:41
252Kajsa MattssonOK Kåre10:43
253Johanna HagströmFalköpings AIK OK10:45
254Saga SanderOK Milan10:47
255Elin LundqvistOK Orion10:49
256Tilla Farnes HennumAsker SK10:51
257Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad10:53
259Sonja MellbergVaasan Suunnistajat10:57
260Sanna FasthEksjö SOK10:59
261Emma HagrotTäby OK11:01
262Kjersti Kvistad DengerudSteinkjer OK11:03
201Gabriella S BerganderEksjö SOK11:05
264Moa HanssonBredaryds SOK11:07
265Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä11:09
266Anna Dahlgren RosenJärla Orientering11:11
267Hanna HugossonSundsvalls OK11:13
268Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF11:15
269Tone AlbrektssonOK Ravinen11:17
270Lova EvebornOK Roxen11:19
272Jenny LindbergVandrarringen11:23
273Hanna RöstinOK Ravinen11:25
274Emilia StåhlbergEspoon Suunta11:27
275Stina NordinSundsvalls OK11:29
276Emma NilssonOK Tranan11:31
277Sara NivaSK Pohjantähti11:33
278Josefine LindOK Pan Århus11:35
279Amanda BerggrenTullinge SK11:37
281Linnéa GolsäterEksjö SOK11:41
282Amelia SkalbergBredaryds SOK11:43
283Chiara Dalla SantaG.S. Pavione11:45
284Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro11:47
285Emma KindbomIF Hagen11:49
287Klara YngvessonUmeå OK11:53
288Agnes WesterbergOK Roxen11:55
289Anne Willkommen EikenKongsberg OL11:57
290Sara KindlundOK Tranan11:59
291Essi RoininenHelsingin Suunnistajat12:01
292Chantelle HesselbergOK Hällen12:03
294Rebecca WaldenfjordOK Ravinen12:07
295Maria ErikssonEds SK12:09
296Elvira BjörklundTrollhättans SOK12:11
298Dorothea MüllerOSV Dresden12:15
299Marie OlaussenFredrikstad SK12:17
300Line CederbergOK PAN-Kristianstad12:19
301Emma BengtssonÅrsunda IF12:21
302Frida JunegardTullinge SK12:23
303Elsa AnderssonBredaryds SOK12:25
304Lisa JohanssonOK Tranan12:27
305Marit Melby JacobsenLardal OL12:29
306Elin LundgrenVittjärvs IK12:31
307Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF12:33
308Ingrid LundanesEmblem IL12:35
310Emma PetterssonOK Roxen12:39
311Heidi PlitEspoon Suunta12:41
312Hanna HänströmOK Ravinen12:43
313Line SølbergOK Tisaren12:45
314Astrid MaagFarum Tisvilde OK12:47
315Chloe DudoignonVSO 2612:49
316Margrethe WisløffAsker SK12:51
317Antonia ErhartASVÖ Österrike12:53

H20 Elit

10 110 m, 119 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Joseph DickinsonEVOC09:01
402Viktor WassénVänersborgs SK09:03
403Victor HelgessonHestra IF09:05
404Jonas GustafssonOK Kåre09:07
405Jarrah DayTampereen Pyrintö09:09
406Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF09:11
407Anton ForsbergLånghundra IF09:13
408Nicolas KastnerNaturfreunde Wien09:15
409Aaro JulkunenMS Parma09:17
410Emil LjungemyrOK Kolmården09:19
411Johan EdenhamnLänna IF09:21
412Teemu EerolaTampereen Pyrintö09:23
413Ola AnderssonOK Orion09:25
414André AnderssonOK Kåre09:27
415Akseli RuoholaMS Parma09:29
416Samuel PlumppuHestra IF09:31
417Sverre Bang StøengNtnui09:33
418Erik ZeilonSkåneslättens OL09:35
419Otto StuhlhoferOK Landehof09:37
420Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering09:39
421Kjetil MølnvikFreidig09:41
422Fredrik JohanssonOK Nackhe09:43
423Rasmus WickbomBergnäsets AIK09:45
424Oreste GarbaniCO Ticino09:47
425Dominik JandlNaturfreunde Wien09:49
426Isac von KrusenstiernaOK Kåre09:51
427Eero HeinonenMS Parma09:53
428Callum HerriesHBOC09:55
429Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken09:57
430Olav RemmenOl Trollelg09:59
431Ville JohanssonOK Kolmården10:01
432Nils Hammaräng GripOK Orion10:03
433Tuukka MäkinenMS Parma10:05
434Mikko RahkolaOunasvaaran Hiihtoseura10:07
435Rasmus ArfwedsonFrölunda OL10:09
436Tommy HayesNew Zealand10:11
437Andreas UllerKils OK10:13
438Erlend Kvittum NytrøenTynset IF10:15
439Robin SalénBergnäsets AIK10:17
440Halvard Seim GrøvlenOl Trollelg10:19
441Arvid ClaessonJönköpings OK10:21
442Martin MörsellOK Kåre10:23
443Arvid NordIK Hakarpspojkarna10:25
444Johan PerssonAttunda OK10:27
445Eero JalliMS Parma10:29
446Eevert ToivonenKangasala SK10:31
447Audun HeimdalKonnerud IL10:33
448Anton KällströmSala OK10:35
449Fritjof AxelssonFK Göingarna10:37
450John GunnarssonSurahammars SOK10:39
451Benjamin WaltiOLK Argus10:41
452Håvard EidsmoFreidig10:43
453Csaba GerberBussola OK10:45
454Tom CampbellOK Kolmården10:47
455Eero LapilaMS Parma10:49
456Christian MøllerAalborg OK10:51
457Cameron de LisleNorth West Orienteering Club10:53
458Waldemar AnderssonLånghundra IF10:55
459Gustav ÖhgrenOK Kåre10:57
461Carl Emil Schøier KovstedFarum Tisvilde OK11:01
462Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus11:03
463Lukas LundgrenVäxjö OK11:05
464Henrik JohannessonRonneby OK11:07
465Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg Og Omegn11:09
466Simon ImarkTullinge SK11:11
467Simon SchusterIFK Lidingö SOK11:13
468Johan WehlinSkogspojkarnas OK11:15
469Timo SuterEksjö SOK11:17
470Jesper SvenskStora Tuna OK11:19
471Oliwer LundbergOK Bävern11:21
472Andrin GründlerVaajakosken Terä11:23
473Johan OlsonIK Uven11:25
474Jacob ErikssonKFUM Örebro OK11:27
475Patrick JaffeMelbourne Forest Racers11:29
476Victor ImarkTullinge SK11:31
477Oskar LindEksjö SOK11:33
478Vegard GulbrandsenAsker SK11:35
479Tuve MöllerOK Linné11:37
480Rasmus Møller JessOK Linné11:39
481Marius PyttenKristiansand OK11:41
482Simon LarssonOK Hällen11:43
483Florian AttingerOLG Chur/OL Zimmerberg11:45
484Alex CarcasHalden SK11:47
485Fabio BrunetJunior Team Trentino11:49
486Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat11:51
487Olle NilssonOK Linné11:53
488Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK11:55
489Erlend Nilsen SandnesEmblem IL11:57
490Samuele TaitJunior Team Trentino11:59
491Adam ThellsénOK Roxen12:01
492Håkon RaadalHalden SK12:03
493Olle JosarpOK Tisaren12:05
494Rickard DjerfTibro OK12:07
495Gustaf SundbüeOK Hällen12:09
496Daniel Carlson BjernaldOK Linné12:11
497Christian SchellenbergOLK Rafzerfeld-Bülach12:13
498Andreas PerssonOK Hammaren12:15
499Ivar Jevne ArnesenHamar OK12:17
500Mathias GløersenOL Tønsberg Og Omegn12:19
501Egil MorastHaninge SOK12:21
502Mattis HallbergIK Uven12:23
503Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK12:25
504Simon HectorSnättringe SK12:27
505Albin LillieströmOK Roxen12:29
506Lucas SundbladEksjö SOK12:31
507Olle AnderssonTullinge SK12:33
508Aidan RigbyCLOK12:35
509Rasmus LundbergOK Bävern12:37
510Hugo DahlbergHaninge SOK12:39
511Filip KarlssonIF Hagen12:41
512Kristian Nilsen SandnesEmblem IL12:43
513Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna12:45
514Henning SjökvistStora Tuna OK12:47
515Aleksi SorsaEspoon Suunta12:49
516Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK12:51
517Filip JacobssonOK Tisaren12:53
518Peter NordbrødenHalden SK12:55
519Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK12:57
520Gustaf BerglundIFK Mora OK12:59

D18 Elit

6 550 m, 119 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Linnea DagsbergOK Orion09:00
602Helmi KoliOK Trian09:02
603Ane DyrkornEiker OL09:04
604Lisa BerggrenOK Kolmården09:06
605Jasmiina RantalaRasti-Lukko09:08
606Emelie KarlssonSävedalens AIK09:10
607Ebba JensenSkåneslättens OL09:12
608Ella PalmIK Hakarpspojkarna09:14
609Alli HaavistoTurun Suunnistajat09:16
610Åsne HoloFossum IF09:18
611Ebba HjertbergHestra IF09:20
612Ida ØbroOK Orion09:22
613Vilma KarlssonSnättringe SK09:24
614Kaja StalderTeam Max & Moritz09:26
615Elsa HolmgårdKils OK09:28
616Maja MörthLeksands OK09:30
617Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss09:32
618Elin SchagerströmGarphyttans IF09:34
619Ellen WahlbomOK Orion09:36
620Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell09:38
621Pernille KatlaFossum IF09:40
622Ragnhild EideByåsen IL09:42
623Johanna Källvik LeufvenÅmåls OK09:44
624Tova HermodssonLunds OK09:46
625Hanna LagerbergOK Södertörn09:48
626Alva RingiOK Kåre09:50
627Sofia KlassonHestra IF09:52
628Anu SaarinenRasti 8809:54
629Thea DyrkornEiker OL09:56
630Frida HectorSnättringe SK09:58
631Tuuli HeikkiläLynx10:00
632Tina TiefenboeckNaturfreunde Wien10:02
633Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna10:04
634Erika Källvik LeufvenÅmåls OK10:06
635Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:08
636Elsa LindeblomHestra IF10:10
637Lea StäubleOL Regio Wil10:12
638Ella OlssonGrycksbo IF OK10:14
639Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF10:16
640Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL10:18
641Tindra JernströmAvesta OK10:20
642Sandra BoströmOK Linné10:22
643Ronja JungåkerOK Kåre10:24
644Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna10:26
645Ella NordströmKils OK10:28
646Selma GumaeliusWaxholms OK10:30
647Johanna NilssonKungälvs OK10:32
648Ella AnderssonOK Södertörn10:34
649Sara Lysemoser PoulsenSilkeborg OK10:36
650Irmalinn NilssonHärlövs IF10:38
651Jasmina GassnerNaturfreunde Wien10:40
652Melina AvelinTampereen Pyrintö10:42
653Elin SvenssonOK Älme10:44
654Vilma von KrusenstiernaOK Kåre10:46
655Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF10:48
656Ylvi KastnerNaturfreunde Wien10:50
657Thea Sildnes BaklidKonnerud IL10:52
658Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF10:54
659Elena PezzatiCO Ticino10:56
660Aurora GjølsjøOK Moss10:58
661Lotta EerolaTampereen Pyrintö11:00
662Tove EkströmLinköpings OK11:02
663Lene Berg HanssenByåsen IL11:04
664Maria Ulseth SylteFreidig11:06
665Hanne VassendPorsgrunn OL11:08
666Ronja HuggForsa OK11:10
667Lina SvärdIF Thor11:12
668Synne StrandAsker SK11:14
669Ella Arentz HagenSandefjord OK11:16
670Linnéa GustafssonOK Hällen11:18
671Victoria AsketunOK Roxen11:20
672Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK11:22
673Ella SjöbergTullinge SK11:24
674Maja KindlundOK Tranan11:26
675Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK11:28
676Siri SuterEksjö SOK11:30
677Elsa ChristofferssonOK Renen11:32
678Alva LindellIF Thor11:34
679Frida JohanssonOK Djerf11:36
681Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan11:40
682Sofia JohanssonOK Skärmen11:42
683Elise JosefssonOK PAN-Kristianstad11:44
684Elvira WildheimFK Friskus-Varberg11:46
685Ingvil AhlsandNydalens SK11:48
686Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL11:50
687Frida VikströmSundsvalls OK11:52
688Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat11:54
689Maria PrestbøenSandefjord OK11:56
690Julia RajanIFK Lidingö SOK11:58
691Linnéa JohanssonTäby OK12:00
692Klara AxelssonEksjö SOK12:02
693Helene EgerKongsberg OL12:04
694Sofie JosefssonOK PAN-Kristianstad12:06
695Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK12:08
696Fanny SundbladEksjö SOK12:10
697Marine DudoignonCroco 2612:12
698Jenny WegebroSundsvalls OK12:14
699Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK12:16
700Anna HallménOK Tisaren12:18
701Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä12:20
702Sofia WestinVittjärvs IK12:22
703Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK12:24
Anna ChelnovaNorthern Wind12:26
705Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat12:28
706Ellen SkoogOK Hammaren12:30
707Rikke LarsenKongsberg OL12:32
708Ragne WiklundNydalens SK12:34
709Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK12:36
710Hedda Raadal BjørloHalden SK12:38
711Malva SteenOK Enen12:40
712Stina JohanssonOK Bävern12:42
713Lise TermansenOK Pan Århus12:44
714Marlin HaavengenKongsberg OL12:46
715Mia BekhusFredrikstad SK12:48
716Hanna KjellinForsa OK12:50
717Anine LomeHamar OK12:52
718Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK12:54
719Agnethe HasliGjø-Vard OL12:56
720Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK12:58

H18 Elit

7 840 m, 121 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
801Filip BengtssonOK Lindéna09:00
802Henrik AsklöfTampereen Pyrintö09:02
803Mats EidsmoFreidig09:04
804Oscar JohanssonKarlskrona SOK09:06
805August MollénOK Denseln09:08
806Leif BlakeYukon OA09:10
807Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF09:12
808Aaro AhoValkeakosken Haka09:14
809Øyvind HjermstadFossum IF09:16
810Joseph WrightMar Orienteering Club09:18
811Jørgen BaklidKonnerud IL09:20
812Aleks HiidenhoviMS Parma09:22
813Oskar EdvardssonJärfälla OK09:24
814Kasper FosserHeming Orientering09:26
815Sindre HoltHedrum OL09:28
816Marcus CarlssonIF Hagen09:30
817Styrk Hundseid KamsvågFossum IF09:32
818Aleksi HellmanMS Parma09:34
819Mikko EerolaTampereen Pyrintö09:36
820Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna09:38
821Albin BjörnuddIFK Umeå09:40
822Saul KlemolaKoovee09:42
823Georg EklöwOK Södertörn09:44
824Jannis BonekOK Linné09:46
825Andreas JonssonOK Orion09:48
826Fredrik HamreforsVästerås SOK09:50
827Lukas OlmKils OK09:52
828Hugo LindbärgOK Södertörn09:54
829Axel HalvarssonKarlskrona SOK09:56
830Martin LammFrölunda OL09:58
831Oskar Spets StorhovFreidig10:00
832Isak HertinIK Hakarpspojkarna10:02
833Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK10:04
834Vesa NokkaRasti 8810:06
835Victor HanssonJönköpings OK10:08
836Aslak HeimdalKonnerud IL10:10
837Emil KarlssonHestra IF10:12
838Bjørn Anders FlågenHeming Orientering10:14
839Silas HutzliOL Regio Wil10:16
840Erling HjermstadFossum IF10:18
841Väinö JohanssonKoovee10:20
842Emil PetterssonKarlskrona SOK10:22
843Oskar NymanOK Tyr10:24
844Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima10:26
845Olof SkoglundKils OK10:28
846Emil GrehnOK Rodhen10:30
847Noel WaldenfjordJärfälla OK10:32
848EMIL BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:34
849Lasse ViiloTampereen Pyrintö10:36
850Erik Hæstad BjørnstadFossum IF10:38
851Rasmus EkströmMS Parma10:40
852Corino WyderOLG Galgenen10:42
853Johannes ÖhgrenOK Kåre10:44
854Oscar LyngenFreidig10:46
855Matias SalonenHelsingin Suunnistajat10:48
856Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus10:50
857Erik HannrupIF Thor10:52
858Simon HardenFK Boken10:54
859Alasdair PedleyScottish Junior Squad10:56
860Axel HoveidAsker SK10:58
861Carl CarlssonNyköpings OK11:00
862Reto EggerOLK Rafzerfeld-Bülach11:02
863Mathis GennaroOrientalp11:04
864Filip TrofastBredaryds SOK11:06
865Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK11:08
866Per Clemet WisløffAsker SK11:10
867Elias JonssonNydalens SK11:12
868Erik HerneOK Ravinen11:14
869Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK11:16
870Tino PolsiniEksjö SOK11:18
871Tord StrandKongsberg OL11:20
872Carl HolmbergIF Hagen11:22
873Felix AxelssonMarkbygdens OK11:24
874Albin AnderssonTullinge SK11:26
875Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OK11:28
876Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus11:30
877Erlend BrendstuenHalden SK11:32
878Gustav RuneforsVäxjö OK11:34
879Miika TalaHelsingin Suunnistajat11:36
880Georg GröllEksjö SOK11:38
881Hannes SvahnOK Ravinen11:40
882Mattia GründlerSuunta Jyväskylä11:42
883August Asheim BirkelandHalden SK11:44
884Jørgen WulfsbergNydalens SK11:46
885Sander ArntzenAsker SK11:48
886Niklas HeikkiläKouvolan Suunnistajat11:50
887Oskar ForsbergTullinge SK11:52
888Axel OlssonIF Hagen11:54
889Jonas AnderssonOK Roxen11:56
890Algot NajvikOK PAN-Kristianstad11:58
891Sebastian DalandKristiansand OK12:00
892Lukas LilandNydalens SK12:02
893Emil AuseliusBredaryds SOK12:04
894Albin AlsiöIF Hagen12:06
895Felix PerssonHaninge SOK12:08
896Oskari SilvennoinenKalevan Rasti12:10
897Ruben BryngelssonTullinge SK12:12
898Daniel BogrenIF Hagen12:14
899Einar EkelandOddersjaa12:16
900Håkon LundKongsberg OL12:18
901Walter LagerhällRehns BK12:20
902Frederick CarcasScottish Junior Squad12:22
903Niklas CarlssonSundbybergs IK12:24
904Mads SkaugOK Pan Århus12:26
905Ludvig EkNyköpings OK12:28
906Olle GrywenzOK Linné12:30
907Finlay ToddScottish Junior Squad12:32
908Eskil TryggöTrollhättans SOK12:34
909Niels Christian HellerudHalden SK12:36
910Leo HolperASVÖ Österrike12:38
911Henrik Fredriksen AasAsker SK12:40
912Hugo LillieströmOK Roxen12:42
913John LarssonRånäs OK12:44
914Axel GranqvistOK Ravinen12:46
915Elias AnderssonOK Norrvirdarna12:48
916Hampus NyströmIF Hagen12:50
917Isac EricssonVäxjö OK12:52
918Sandro SchmidOK Linné12:54
919Lasse ThamdrupFarum Tisvilde OK12:56
920Kristoffer TengrothSundbybergs IK12:58
889Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät13:00

D21 Lång

10 030 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1005Eirin Svanøe-HafstadFrol Il08:52
1006Maria ArvidssonKalmar OK08:57
1017Rebecka LindbergOK Roslagen09:12
1010Elisabeth AhlgrenLinköpings OK09:17
1013Kajsa HammarströmLinköpings OK09:32
1014Linda HallbergBredareds IF09:37
1020Lisa PacherSU Schöckl Orienteering10:06
1022Anna PerssonFK Göingarna10:15
1025Maria BjörklundLeksands OK10:29
1026Frida BrogrenSävedalens AIK10:34
1027Elin HögstrandIFK Göteborg10:38
1029Ida WillénFalköpings AIK OK10:48
1030Jenny BengtssonSävedalens AIK10:52
1034Lovisa LarssonOK Linné11:18
1038Martina PalumboJunior Team Trentino11:48
1040Helen PalmerHalden SK12:03
1043Evelina WickbomVittjärvs IK12:20
1045Carolin SvenssonHaninge SOK12:28
1046Johanna EngströmOK Hällen12:32
1199Rebecka HeinrupTullinge SK12:51
1052Amanda HolmgrenVittjärvs IK12:56
1056Emelie LarssonÄrla IF13:12
1048Beata FalkHagaby GoIF Örebro13:30

H21 Lång

12 470 m, 105 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1061Sixten WalheimOK Rodhen08:30
1063Nick SmithPeninsula And Plans Orienteers08:34
1065Fredrik LevinSvaide Roma SOK08:37
1067Adam GeorgssonKarlskrona SOK08:40
1068Martin JanssonOK Rodhen08:42
1070Karl EngesAttunda OK08:45
1071Markus HederskogIK Hakarpspojkarna08:47
1072Anders ÖsterlundVästerås SOK08:48
1074Joel JohnssonOK Nackhe08:52
1075Fredrik WigertzLånghundra IF08:53
1077Per CarlborgLinköpings OK08:56
1078Torbjörn JakobssonOK Rodhen08:58
1080Karsten BlumeBerliner TSC09:01
1081Magnus BjörkOK Rodhen09:03
1136Heino OllinSävedalens AIK09:05
1083Martin DjerfIK Hakarpspojkarna09:06
1084Samuel HedlundLånghundra IF09:08
1085Erik MartinssonLinköpings OK09:09
1086Simon AnderssonOK Rodhen09:11
1087Johan LarssonOK Skogshjortarna09:13
1088Emil ØbroOK Orion09:14
1089Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna09:16
1090Simon MarteliusAttunda OK09:18
1091Magne HagaRaumar Orientering09:19
1092Wieland KundischOSV Dresden09:21
1093Elias T. MølnvikNtnui09:22
1094Fredrik PerssonDomnarvets GoIF09:24
1096Oskar LundqvistOK Orion09:27
1097Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby09:29
1099Sebastian FleissBerliner TSC09:32
1103Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF09:39
1105Henrik TostebergLinköpings OK09:42
1106Kristian RogersR Signals09:44
1108Thomas FabianOJE Wappler09:48
1109Karsten LeideckTeam Saxony09:50
1111Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK09:54
1112John PerssonIFK Göteborg09:56
1114Ola KeiseråsIL Leik10:00
1116Philipp MüllerTeam Saxony10:04
1119Gustaf WaltherOK Denseln10:11
1120Johan SöderlundOK Tyr10:13
1121Andreas JohanssonIFK Göteborg10:15
1122Anders DaltveitFana IL10:17
1126Daniel NetzIFK Göteborg10:25
1127Johan FröbergTjalve IF Norrköping10:27
1129Jimøystein NybråtenIL Tyrving10:31
1130Tobias PentonenIFK Göteborg10:33
1131Andres SaetaluMS Parma10:36
1132Mikael AnderssonOK Kolmården10:38
1135Petter ErikssonÅmåls OK10:44
1139Timothy ChambersUCDO10:52
1140Andreas NilssonSävedalens AIK10:54
1141Emil KaleredOK Denseln10:56
1144Robert JohanssonTäby OK11:02
1147Andreas AadliSK Saue Tammed11:08
1149John KumlinIK Ymer11:12
1150Timon SchweizerOLV Baselland11:14
1152Jonas AnderssonStora Tuna OK11:18
1154Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:22
1156Lukas MeierOLC Kapreolo11:26
1162Anton NilssonOK Tranan11:38
1164Tomas HolmbergCentrum OK11:42
1166Jonas CarlssonSundbybergs IK11:46
1167Brent GodmanGotlands Bro OK11:48
1168Ken PeetersOK Linné11:50
1170Erik BjörklundOK Linné11:54
1172Christian Faruga KarldénKvillebyns SK11:58
1173Erik BlomgrenStora Tuna OK12:00
1174Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna12:02
1175Christoffer JohanssonTrollhättans SOK12:04
1177Daniel NilssonNyköpings OK12:08
1178Jakob AnderssonOK Linné12:10
1179Joel BergkvistCentrum OK12:12
1180Oskar RøenVaregg Fleridrett12:14
1181Javier Hernando Pérez OramasO-Ringen Academy12:15
1182Matthias PoellASVÖ Österrike12:17
1183Johan AronssonOK Tisaren12:19
1184Albin SjöhedGävle OK12:21
1185Sergey BaryshnikovArina12:23
1187Tanel PappOK Võru12:27
1188Anton HallorOK Tisaren12:29
1189Göran WinbladRehns BK12:31
1190Erik LindgrenOK Tisaren12:33
1192Fredrik AhnlénOK Hammaren12:37
1194Jonas EngströmOK Hällen12:41
1195Love SintringHagaby GoIF Örebro12:43
1196Mikael PihelOK Tisaren12:45
1197Pontus KarlssonMarkbygdens OK12:47
1198Daniel DuhlboIFK Mora OK12:49
1200Philip PerssonO-Ringen Academy12:53
1201Mathias NyströmNorbergs OK12:55
1202Jonathan KarlssonOK Tisaren12:57
1204Francois PlagnolVSO 2613:01
1206Oscar VångellÄrla IF13:05
1207Vasilis HortomarisO-Ringen Academy (greece)13:07
1208Halvor Eid NielsenÄrla IF13:09
1209Gabriel MathysTeam Max & Moritz13:11
1210Ainars LupikisKāpa OK13:13
1211Oskar AndrénOK Tisaren13:15
1212Albin AnderssonMarkbygdens OK13:17
1213Simon GuldimannOLG Basel13:19
8592Christian TingströmGöteborg-Majorna OK13:20
1214Kevin StåhlOK Hammaren13:21
Sebastian BaumannIFK Mora OK13:25
1218Guoxing ZhongO-STAR13:29

D21

7 780 m, 134 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3697Lena ImhofOL Regio Wil08:30
3698Elinor LindelöwHärlövs IF08:31
3700Pauline BellingmoNtnui08:34
3701Madeleine Tjärnberg DahlinKovlands IF08:35
3703Ingunn Egeberg VáriNtnui08:38
3706Fanny BrodinIstrums SK08:42
3707Xiaoyun ZengChina Guangdong Orienteering Team08:43
3708Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK08:44
3709Maika MoriyaTortoise08:45
3712Lisa WesterbergOK Milan08:49
3714Annie LennartssonSkåneslättens OL08:52
3715Giulia BornerOL Zimmerberg08:53
3717Silje ArntzenNtnui08:56
3719Amanda LeoIK Hakarpspojkarna08:58
3721Angelica EngströmSkåneslättens OL09:01
3723Julia GürtlerOLG Kakowa09:03
3725Kristin SkaarRyda SK09:06
3726Audhild Bakken RognstadNtnui09:07
3727Minna SaarinenKangasala SK09:08
3728Matilda OlssonSkåneslättens OL09:10
3730Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF09:12
3731Nanna NorderudNtnui09:13
3732Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb09:15
3734Meret GürtlerOLG Kakowa09:17
3737Julia Modig TjärnströmLinköpings OK09:21
3739Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3709:24
3740Solveig BlindheimNtnui09:25
3743Sara IvarssonOK Kullingshof09:29
3745Ingeborg Ellegaard MelbyNtnui09:31
3746Linnea JohnssonOK Nackhe09:32
3748Chiara BornerOL Zimmerberg09:35
3749Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna09:36
3750Linnea NordOK Klemmingen09:38
3751Pernilla OlssonSkåneslättens OL09:39
3753Dodo SuterOLG Cordoba09:41
3754Marit NerstenNtnui09:43
3758Stina BergSävedalens AIK09:48
3760Sofia LarssonHestra IF09:51
3761Elin HamreforsSävedalens AIK09:52
3852Sigrid HolmgrenOK Renen09:54
3763Maria BrodinFossum IF09:55
3765Amanda BlennowFalköpings AIK OK09:58
3767Franziska MeierOLG Welsikon10:01
3768Maria BengtssonSävedalens AIK10:03
3770Märta BerggrenOK Kolmården10:05
3772Moa SvenssonNässjö OK10:08
3775Roisin LongUCDO10:13
3777Karin SvenssonFinspångs SOK10:16
3781Nina DöllgastGerman Youth Team10:21
3782Lisa PalmSävedalens AIK10:23
3783Hanna BarkegrenOK Kåre10:24
3785Stina PerssonEmmaboda Verda OK10:27
3786Anna FosseliusOK Löftan10:28
3788Lilja ÖstermanMalmö OK10:31
3790Sanna SvenssonSävedalens AIK10:34
3791Aoife MccavanaUCDO10:36
3794Niamh CorbettUCDO10:40
3796Klara PålssonSävedalens AIK10:43
3798Emma LundmanOK Roslagen10:46
3799Moa PetterssonKarlskrona SOK10:47
3800Elin TörnrothHjobygdens OK10:49
3801Amanda ClaessonSävedalens AIK10:50
3803Erika JanssonRasbo IK10:53
3804Filippa SpånérSävedalens AIK10:54
3806Hanna ErikssonOK Denseln10:57
3812Sara JonassonCentrum OK11:06
3813Klara SvedevallOK Roxen11:08
3814Pamela GaigherJunior Team Trentino11:09
3816Erika LindholmCentrum OK11:12
3818Beatrice KöhlerSäterbygdens OK11:15
3821Malin AnnegårdCentrum OK11:19
3823Stina SvedevallOK Roxen11:22
3825Linnea GillbergCentrum OK11:25
3827Johanna LarssonKöping-Kolsva OK11:28
3828Lisa ElmbladBredaryds SOK11:30
3829Jieling ZhouChina Guangdong Orienteering Team11:31
3830Sonja JulkunenSK Pohjantähti11:33
3831Susanna MårtenssonStora Tuna OK11:34
3833Karin HåkanssonOK Gränsen11:37
3835Johanna RagvaldOK Linné11:40
3836Ida HylanderNyköpings OK11:41
3837Linnea BörjarsCentrum OK11:43
3839Hannah CulbergUSA11:46
3841Karin FägerlindCentrum OK11:49
3842Regina KellyOK Linné11:50
3843Malin WelenKöping-Kolsva OK11:52
3844Marte NarumNydalens SK11:53
3845Katarina ÖstbergBredaryds SOK11:55
3847Josefine KristianssonTrollhättans SOK11:58
3849Linnea MalmbergStora Tuna OK12:01
3851Arianna TauferNydalens SK12:03
3853Nina KarlsenNydalens SK12:06
3855Josefin PerssonJärla Orientering12:09
3858Moa KjellstrandCentrum OK12:14
3861Joline IngelssonOK Hammaren12:18
3862Annika CarlbergSundsvalls OK12:19
3863Kristine GrønlundFana IL12:20
3865Ebba PegestamOK Ravinen12:22
3866Charlotte KungUmeå OK12:24
3867Sofia LönnkvistTullinge SK12:25
3868Emilia HenryssonTibro OK12:26
3870Eerika RantalaHelsingin Suunnistajat12:29
3872Nina HallorOK Tisaren12:31
3874Elin GidingVallentuna-Össeby OL12:34
3875SUYI WEIO-STAR12:35
3878Pernilla ErikssonGävle OK12:38
3880Marine BonoraALCO St Priest12:41
3881Josefin BengtssonIF Thor12:42
3883Kristin BomanGävle OK12:45
3885Maria JohanssonTorsås OK12:47
3886Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK12:48
3887Aina Elise VienaRingerike OL12:50
3888Linnea SundströmVittjärvs IK12:51
3891Anna BrodinFalkenbergs OK12:54
3893Andrea WickbomVittjärvs IK12:57
3894Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK12:58
3895Ellen LarssonIF Hagen12:59
3896Sara LundstenSundsvalls OK13:01
3897Anna OlssonTibro OK13:02
3898Triin JäädmaaOK Võru13:03
3899Lisa WallinHestra IF13:04
3900Linnea GustafssonUddevalla OK13:06
3902Magdalena Van de VoordeTullinge SK13:08
3903Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK13:09
3905Stina PerssonUmeå OK13:12
3906Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK13:13
3908Anna LarssonIF Hagen13:15
3910Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebro13:18
3912Jutta JussilaIFK Lidingö SOK13:20
3913Stina NeroMullsjö SOK13:22
3915Maja IngelssonOK Hammaren13:24
3916Malin WidénUddevalla OK13:25
3917Karin BjörnlingerUlricehamns OK13:26
3918Sara LundbladTullinge SK13:28

H21-1

9 400 m, 114 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8223Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF08:33
8224David GrossmannOLG Thun08:35
8225Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF08:36
8227Mats JohanssonIstrums SK08:39
8229Simon HattOL Zimmerberg08:42
8231Roman AngehrnOL Regio Wil08:45
8233Jan HugOL Zimmerberg08:48
8235Pirmin SchneiderOL Regio Wil08:51
8236Takashi YamadaTortoise08:53
8238Patrich KungGarphyttans IF08:56
8240Benjamin MuellerOL Regio Wil08:59
8241Johan IvarssonOK Kullingshof09:00
8243Joakim OlssonVäsby OK09:03
8244Matthew HollingsworthR Signals09:05
8245Lukas OlssonVäsby OK09:06
8247Daniel RohrOL Zimmerberg09:09
8249Lukas HoferOLG Thun09:12
8252Rickard IngessonLunds OK09:17
8253Björn JanssonVäsby OK09:18
8440Anton KarlssonOK Kullingshof09:19
8255Niclas TjernlundSkåneslättens OL09:21
8257Michael GasserOL Zimmerberg09:24
8258Filip OlssonVäsby OK09:26
8260Håkan PalmOK Klemmingen09:29
8263Assar HellströmOK Ravinen09:33
8265Anders DahlinOK Sarven09:36
8267Axel WrådheAttunda OK09:39
8269Fabian GürtlerOLG Kakowa09:42
8270Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK09:44
8271Davide MioriTrent-O Orienteering09:45
8273Christopher ImmervollSU Schöckl Orienteering09:49
8275Erik HanssonBredareds IF09:52
8276Moltas ViebkeMalmö OK09:54
8462Ari-Pekka LassilaKoovee09:54
8274Jesper SjögrenHestra IF09:59
8280Christoffer WinanderJärfälla OK10:00
8580Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK10:02
8282Markus LarssonHestra IF10:04
8284Simon BörjesonRyda SK10:07
8467Johan AntonssonOK Löftan10:10
8287Andreas WinanderJärfälla OK10:12
8288Fredrik SetterqvistOK Södertörn10:14
8290Coni MeiliOLG Chur10:17
8291Linus LandergrenHestra IF10:19
8293Otto LundmanOK Roslagen10:22
8295Johan OlssonHjobygdens OK10:25
8298David HectorSnättringe SK10:30
8299Oscar TörnrothHjobygdens OK10:32
8300Joar SvartholmBergnäsets AIK10:34
8303Joel LännevallOK Roslagen10:35
8302Ola JanssonRasbo IK10:37
8304Benjamin EdlundHestra IF10:40
8297Jonas GustafssonAndrarums IF10:42
8306Sam ErikssonAndrarums IF10:44
8309Elmar Montero CárcelesGODIH Albacete10:49
8311Jefta LangerakJärfälla OK10:52
8313Asdasdsa AsdasdasAafgfgg10:55
8314Isak LangerakJärfälla OK10:57
8316Ruairi ShortOK Linné11:00
8317Petter LindSkogsluffarnas OK11:02
8321Stefano RausJunior Team Trentino11:08
8322Henrik WiklundHaparanda OK11:10
8323Nils SpetzUlricehamns OK11:11
8325Arvid HenrikssonJärla Orientering11:15
8330Daniel HenggelerBjörnbär OK11:23
8332Markus LundholmOK Renen11:26
8334Rasmus SteenOK Enen11:29
8335Jesper NilssonUlricehamns OK11:31
8336Mattihas KjellFrämmestads IK11:32
8338Mattias OlofssonOK Enen11:35
8340Morgan KarlssonSundbybergs IK11:39
8341Erik BerzellJärla Orientering11:40
8342Tomohiro HashimotoAzao OLC11:42
8345Kevin CulbergUSA11:47
8346Simon EngelHässleholms OK11:48
8348Anders LindbergForsa OK11:51
8349Adam NymanCentrum OK11:53
8536Remo ThomaOLG Pfäffikon11:55
8350Martin StrömgrenOK Linné11:56
8355Martin HerbertTäby OK12:03
8357David SundströmSöderhamns OK12:06
8543Didrik HallNyköpings OK12:07
8360Andreas MagnussonOK Måsen12:11
8361Johan NymanForsa OK12:12
8362Shuto MaenakaAzao OLC12:14
8363Emil AnderssonTullinge SK12:15
8365Andrew QuinIFK Lidingö SOK12:18
8367Martin LindqvistStenungsunds OK12:22
8369Simon BohmanRånäs OK12:25
8370Love LindströmAttunda OK12:26
8371Aaron GaioG.S. Pavione12:28
8372Oskar CervinHelsingborgs SOK12:30
8373Jacob LindstamOK Ravinen12:31
8374Kristian SvenssonRävetofta OK12:33
8379Thomas PetterssonAttunda OK12:41
8381William HultqvistVallentuna-Össeby OL12:44
8382Gerardo GarciaO-Ringen Academy ( Argentina )12:46
8383Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö12:47
8384Joakim SjöbergHelsingborgs SOK12:49
8385Jonas RinnbäckOK Ravinen12:50
8389Robert PetterssonIF Thor12:57
8390Oscar GustafssonIdefjordens SK12:58
8391Anton MarmelidHelsingborgs SOK13:00
8579Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb13:00
8393Anders JohanssonRehns BK13:03
8396Niklas GustafssonOK Tisaren13:08
8586Markus LivingIL Tyrving13:10
8398Stefan WernigNF Steuerberg OLG13:11
8399Jonas LundbladTullinge SK13:13
8401Charlie StoltRehns BK13:16
8402Gustav BoquistIK Uven13:18
8403Jonty OramAuckland OC13:19
8404Mathieu ChalopinDusigne-Ofamily13:21
8405Mathias DrageOK Tisaren13:22

H21-2

9 470 m, 112 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8410Sindre DeiszNtnui08:30
8412Sturla StokkelandÅlgård Orientering08:33
8413Eric HanssonIK Hakarpspojkarna08:35
8414Lars GrønhovdModum OL08:37
8416Simen Eid NielsenNtnui08:40
8417Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna08:41
8419Kristoffer NeslandNtnui08:45
8421Erik SköldLinköpings OK08:48
8422Martin NorrbomSala OK08:49
8418Sverre Turter SandvoldNtnui08:51
8424Aron Laurell-HåkanssonKungälvs OK08:53
8425Gustav FiskumNtnui08:54
8427Victor AxbomOK Landehof08:57
8239Pontus PeterssonOK Orion08:59
8429Måns SandgrenOK Orion09:01
8431Jonas KittelsenNtnui09:04
8433Lars OwrenNtnui09:07
8434Jiancong JiangChina Guangdong Orienteering Team09:09
8435Sondre KongsgårdNtnui09:10
8436Ross JuvikIL Gular09:12
8438Andersfelde OlaussenNtnui09:15
8439Anton HanssonIK Hakarpspojkarna09:17
8441Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna09:20
8443Harald KalagerNtnui09:23
8445Robin JakobssonGamleby OK09:26
8447Viktor TovessonOK Orion09:29
8262Marcelo TorresCebochi09:32
8449Pontus JanssonKungälvs OK09:33
8451Morten Taraldsten BrunesModum OL09:36
8452Håkon CarlsenNtnui09:37
8453Erlend NydalNtnui09:39
8454Morten SchouAalborg OK09:41
8455Tor-Arve B. StrandRaumar Orientering09:42
8461Asaf AvnerKarlskrona SOK09:52
8463Simon LennermoNässjö OK09:55
8277Sindre JohannessenFreidig09:56
8509Raul FerraKoovee10:00
8469Markus NordmarkNässjö OK10:05
8470Fredrik MattssonOK Kåre10:07
8471Aaro RuoholaMS Parma10:09
8473Per LindmanFinspångs SOK10:12
8478Emil ÅbergOK Kåre10:20
8479Mattis HoltFreidig10:22
8481Simon LundinFinspångs SOK10:25
8483Johan WikströmSävedalens AIK10:29
8484Christian FoleyJärfälla OK10:30
8487Håkon SandvenFana IL10:35
8488Albin BergkvistOK Kåre10:37
8490Filip JounotTjalve IF Norrköping10:40
8492Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL10:44
8493Johan PhilipssonMarkaryds FK10:45
8308Michael RoseBAOC10:47
8495Karl LevinSävedalens AIK10:49
8497Fredrik AnderssonIF Rigor10:52
8499Måns LennermoNässjö OK10:55
8501Florian PasdaUSV Jena10:59
8502Mattias MårtsStora Tuna OK11:00
8504Albin ThunbergOK Alehof11:03
8506Henrik Rindom KnudsenOK Pan Århus11:07
8508Richard DixonIND11:10
8466Espen KarlsenStavanger OK11:11
8510Erik SundbergStora Tuna OK11:13
8511Sigur HeggedalNydalens SK11:15
8512Tobias ArwidsonLima Biathlon11:16
8516Cristian LarssonKöping-Kolsva OK11:23
8518Fredrik JohanssonBredaryds SOK11:26
8519Simon Thrane HansenOK Pan Århus11:27
8520Anton BacklundSäterbygdens OK11:29
8521Thomas EkKöping-Kolsva OK11:31
8333Genya TakeuchiTodai OLK11:32
8523Mattias NilssonOK Alehof11:34
8524Emil ThellsénOK Roxen11:35
8528Jonas LundgrenStora Tuna OK11:42
8532Mikael AnderssonStora Tuna OK11:48
8533Daiki KuwabaraAzao OLC11:50
8534Elias ÖhgrenStora Tuna OK11:51
8535Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarna11:53
8537Håkan AlmqvistNybro OK11:56
8538Zhiding JiangChina Guangdong Orienteering Team11:58
8539Tobias Karlsmose SvarerOK Pan Århus11:59
8542Johan CelanderKöping-Kolsva OK12:04
8544Eskil SchøningOK Pan Århus12:07
8541Stefan Frands PetersenOK Pan Århus12:09
8546William RiggHalden SK12:11
8548Aske JepsenOK Pan Århus12:14
8551Arvid StrandbergSkogslöparna12:18
8552Daniel RaposoCoala - Clube Orientacao Aventura Litoral12:20
8554Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg12:23
8556Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK12:26
8560Edvin AnderssonOK Norrvirdarna12:32
8561Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK12:33
8375Johan PerssonHagaby GoIF Örebro12:34
8564Erik ErlandssonOK Vivill12:38
8566Marcus HanssonLinköpings OK12:41
8567Dag StridhOK Nolaskogsarna12:42
8572Raffael MathysTeam Max & Moritz12:50
8573Henrik JohanssonUmeå OK12:51
8575Erik ToomingasSundsvalls OK12:54
8577Tomas JohnssonSundsvalls OK12:57
8387Mats JohnssonCentrum OK12:59
8581Joel HallbergUmeå OK13:03
8584Patrik JohanssonKexholms SK13:08
8587Anders VedinSundsvalls OK13:12
8477Simon LarssonSävedalens AIK13:14
8589Anton StrandbergSkogslöparna13:15
8590Dmitry KasatkinO-Stuff.Net13:17
8591Malthe GaarsdalFarum Tisvilde OK13:18
8514Martin AnkelOK Alehof13:21
8594Leon HanssonVisborgs OK13:23
8596Emanuel NäslundSkogslöparna13:26
8408Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro13:27
8598Henrik PerssonUmeå OK13:29

D21 Kort

4 630 m, 158 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3935Malin LindbergForsa OK08:50:04
4128Eva AdolfssonVimmerby OK08:52:03
4073Frida SætherFreidig09:03:05
4121Miriam IsenringOL Zimmerberg09:14:05
4004Elisabet MöllerOK Nackhe09:15:03
4066Alexandra VejedalKamrat och IF KIF09:19:04
3807Sze Wai TsangHong Kong09:20:05
3924Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL09:21:03
3929Lina LudvigssonEksjö SOK09:28:06
3927Nina Jeanette TollehaugEiker OL09:29:26
3995Hanna GustafssonOK Kåre09:30:03
4020Chantal OppligerOLG Cordoba09:32:04
4002Jessica NilssonOK Milan09:33:03
4011Helena AnderssonOK Tisaren09:34:02
4024Linda EngenRaumar Orientering09:35:04
4096Linnéa GrindegårdLunds OK09:36:05
3996Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen09:37:05
4036Madeleine AttforsSävedalens AIK09:38:05
3937Pia-Maria BondessonFrosta OK09:39:04
3940Karin JohanssonGagnefs OK09:40:06
3928Inger Anita TollehaugEiker OL09:41:03
3922Stina HäggbrinkBerga SOK09:44:03
3992Sofia SjögrenOK Kullingshof09:47:04
3983Vilde JorgensenNtnui09:48:04
4044Erica PercontiTrent-O Orienteering09:51:04
3986Karen BjergaardNydalens SK09:52:05
3952Martina JohanssonHestra IF09:53:04
3977Evelina EkelundMalmö OK09:54:07
4061Elin FjällströmKFUM Örebro OK09:55:06
3705Sina SeipelElfsborg SOK09:56:04
4067Anna AlgotssonOK Rodhen09:57:07
4001Therese KorkeakoskiOK Milan10:00:04
4069Signe VestSvendborg OK10:01:07
4013Hannah PetersonOK Torfinn10:02:04
3949Camilla LundgrenGöteborg-Majorna OK10:05:05
3999Josefin HanningOK Löftan10:06:05
3939Marie RönnestrandFrösö IF10:07:04
4010Evelina ChristofferssonOK Roslagen10:09:04
3967Marie DahlinKovlands IF10:10:06
3971Karin MidestadLinköpings OK10:11:04
4031Karolina NygrenSkogspojkarnas OK10:12:04
4039Veronica NuijaTjalve IF Norrköping10:13:07
4040Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping10:14:04
4021Andrea DätwylerOLG Hondrich10:15:07
3946Agnes RamleGöteborg-Majorna OK10:17:05
3934Malin EirefeltForsa OK10:19:04
4022Rahel MoserOLG Hondrich10:20:04
3931Malin AxFinspångs SOK10:22:06
3985Selma Øfsthus GravirNtnui10:23:04
3982Lovise FremstadNtnui10:24:03
1023Linn BrännebyOK Kolmården10:25:04
3984Ingvild WangNtnui10:28:04
4035Elin PetterssonSurahammars SOK10:29:05
3953Marie JinnemoHjärnarps OL10:30:05
3976Guna SnoreMadona10:32:04
4083Maria WesterÄrla IF10:33:05
3930Matilda MartinssonFalkenbergs OK10:34:04
4016Kajsa FalkmanOK Österåker10:35:07
4000Susanne ErikssonOK Milan10:36:04
3947Elin SkogbergGöteborg-Majorna OK10:37:05
3741Javiera SaldíasCebochi10:37:14
3954Linda JinnemoHjärnarps OL10:38:05
3990Tove Sahl PaavoOK Klemmingen10:39:04
3955Camilla BohmanIF Hagen10:40:06
3964Maja PetterssonKarlskrona SOK10:41:04
4059Anna NilssonFK Snapphanarna10:42:06
3943Elin LeijgårdGudhems IF10:43:04
4078Elsa JanssonJärla Orientering10:44:05
4055Sofia AldénFinspångs SOK10:45:04
4050Linnea LarssonUddevalla OK10:46:04
3997Torun SwenningOK Linné10:47:06
3965Lisa FolinoKarlskrona SOK10:48:03
4056Marte Hoff HagenNtnui10:49:01
3921Linnéa DanielsAttunda OK10:50:04
4023Stine AustadRaumar Orientering10:51:04
3974Anna SjostromLunds OK10:57:05
4100Linnéa HahneInsjöns IF OK10:58:04
4045Karin LundbergTullinge SK10:59:04
4052Lina NilssonUlricehamns OK11:02:04
3993Elina von KrusenstiernaOK Kåre11:03:05
3950Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro11:04:05
4029Karin SkogSkogsluffarnas OK11:07:13
4099Hanna KarlssonStenungsunds OK11:08:04
4003Annie WestlinOK Måsen11:09:04
3944Stina AndreassonGustavsbergs OK11:10:04
4007Sara RensgardOK Renen11:12:05
15348Malena BirkelandNtnui11:13:05
3925Henny SamuelssonCentrum OK11:15:08
4130Josephine RegnellVäxjö OK11:19:04
4076Ida DalhammerOK Roxen11:20:04
4009Sandra HanssonOK Rodhen11:22:04
3923Livia SchifferleBjörnbär OK11:23:03
3932Cecilia WidénFK Boken11:24:04
3960Ida GawellIFK Lidingö SOK11:28:05
3980Emilia RantanenMS Parma11:29:03
3926Katarina TallhageCentrum OK11:30:04
4005Malin AnderssonOK Nolaskogsarna11:33:04
4042Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb11:34:05
3991Therese LandmarkOK Kroppefjäll11:37:07
3981Kajsa Stina SandstadNtnui11:40:08
4126Maria DE Mingo DavilaMurcia-O11:41:05
4047Elin SundqvistTullinge SK11:42:03
4017Kristina LarssonOK Österåker11:43:07
3948Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK11:44:04
4043Nadia ElcharifTolered-Utby Ol-klubb11:45:05
3987Yuqing ZhengOAC11:46:07
4015Isabelle SjöbergOK Österåker11:49:05
4046Malin SundqvistTullinge SK11:52:05
4091Alice HugossonIFK Lidingö SOK11:53:05
3972Stina SternerLinköpings OK11:55:04
4027Fanny RostöRånäs OK11:58:04
3978Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna11:59:04
3969Maria BoisLeksands OK12:00:05
3956Alma BuerIF Hallby SOK12:01:05
4037Therese AlfredssonSävedalens AIK12:03:04
3963Karin FredrikssonIstrums SK12:05:04
3989Erika BlixtOK Hammaren12:06:04
3998Marie OhlinOK Linné12:08:06
3819Karna ThorssonOK Linné12:09:07
3968Anna BirkestålKöping-Kolsva OK12:10:05
4018Klara ZeinerOLC Graz12:12:04
4072Sofia HägglundOK Hammaren12:13:04
3979Tove UddMarkbygdens OK12:14:04
4033Maria LundStenungsunds OK12:15:02
4026Lisa AnderssonRyda SK12:16:05
4038Sofia GumaeliusTibro OK12:17:04
4012Josefin AronssonOK Tisaren12:18:04
4129Maria HellströmVäsby OK12:19:11
4032Toril FalkenbergStavanger OK12:20:06
3988Lotta NybergOK Alehof12:21:03
4054Elise RognsvågUmeå OK12:24:03
3957Maria LingforsIF Hallby SOK12:25:04
7Julia OhlssonOK Linné12:26:04
3938Sofia HelmertzFrölunda OL12:27:05
4058Ingvild Rud SkjaerstadLøten OL12:28:05
3942Lina LeijgårdGudhems IF12:29:04
4049Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK12:30:01
4053Louise HaneUmeå OK12:32:06
4028Silje Borge HoviSkien OK12:37:05
3959Martina SundbergIFK Enskede12:39:03
4051Frida StrömgårdUddevalla OK12:40:04
3951Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering12:41:11
4041Anna GranathTjällmo-Godegårds OK12:45:03
4030Hanna StrandbergSkogslöparna12:57:01
4127Olena StrugalovaVaregg Fleridrett13:05:03
3945Helen WalfridssonGävle OK13:07:03
4057Hanna JohanssonOK Kåre13:08:07
3975Lisa LönnLänna IF13:11:06
3958Linda WåhlströmIF Thor13:20:04
4019Hanna BergerOLG Basel13:23:08
3936Gina MølnvikFreidig
3941Ane Eline HerlyngGrue IL
3966Linda HarlénKFUM Örebro OK
3994Hanna BerglundOK Kåre
4025Kristin Vollen SataøenRond OL
4048Johanna HadmarkTullinge SK
4113Kristin Vollen SataøenRond OL
4123Lina LångStora Tuna OK

H21 Kort

6 620 m, 213 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8714Elia BrühwilerOL Regio Wil08:47:04
8624Andreas LeijgårdGudhems IF08:58:10
8824Flavio PoltéraSnättringe SK09:02:03
8668Santtu SainioKummola Racing09:03:04
8661Mikko HölliKangasala SK09:08:04
8475Marcus RamströmOK Kåre09:09:03
8737Henrik OlaussonSävedalens AIK09:10:02
8602Magnus PerssonBottnaryds IF09:11:03
8787Roger FluriOL Zimmerberg09:14:04
8705Emil JanssonOK Rodhen09:19:02
8638Johan NilssonHultsfreds OK09:22:04
8721Tommy StenkvistRyda SK09:24:03
8730Daniel NilssonSkåneslättens OL09:25:04
8742Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF09:27:03
8653Filip SödervallIK Gandvik09:29:03
8663Emil FolinoKarlskrona SOK09:30:02
8825Pontus JohanssonOK Kullingshof09:36:03
8652Magnus SödervallIK Gandvik09:38:04
8635Erik ForsHestra IF09:39:03
8603Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL09:40:05
8720Erik SkaarRyda SK09:41:02
8707Per RösthOK Storsjön09:45:00
8732David StigsmarkStora Tuna OK09:46:04
8644Arvid VågIFK Göteborg09:47:03
8834Christofer NäsholmÄrla IF09:48:02
8632Vegard Jarvis WestergårdHalden SK09:51:02
8696Simon WallmanOK Kullingshof09:52:03
8791Karl LarssonOK Skogshjortarna09:53:16
8697Emil JohanssonOK Kullingshof09:54:13
8647Joel AnderssonIK Gandvik09:55:03
8666Juho WesterlundKoovee09:56:02
8738John GabrielssonSävedalens AIK09:59:03
8711Martin BråthenOK Øst10:00:02
8717Robert NealRAFO10:01:04
8710Emanuel StridOK Torfinn10:02:03
8822Magnus GlänneforsTullinge SK10:03:01
8616Daniel HärströmFalköpings AIK OK10:05:04
8718Richard BromfieldRAFO10:06:03
8701Johan EngströmOK Orion10:07:02
8706Robert SandbergOK Roslagen10:09:02
8601Henrik WallermanBorås GIF10:10:03
8762Karl LarssonUddevalla OK10:11:02
8702Theodor WahlbomOK Orion10:12:02
8623Johan LeijgårdGudhems IF10:13:03
8761Anders JohanssonUddevalla OK10:14:03
8687Lars HaastrupOdense OK10:15:05
8831Björn SchilobolskiÅmåls OK10:16:03
8817Erik MattssonJärla Orientering10:17:01
8747Måns WidemarkTjalve IF Norrköping10:18:03
8611SUN YIChina Nanjing DEER-OK10:18:20
8678Erik NeroMullsjö SOK10:20:02
8811Johan StrandGöteborg-Majorna OK10:21:02
8670Erik RamqvistLidköpings VSK10:22:11
8650Magnus DahlinIK Gandvik10:23:03
8758Aron DavidssonUddevalla OK10:24:02
8620Jonatan BylarsForsa OK10:25:02
8694Simon MarkendahlOK Klyftamo10:26:04
8681Børge StyrvoldNtnui10:27:03
8827Christoffer AndersénVästerås SOK10:28:03
8675Jussi UusihonkoMalmö OK10:29:03
8617Joakim GustafssonFinspångs SOK10:30:02
8799Marcus KempeSävedalens AIK10:31:04
8833Magnus JohanssonÅre OK10:32:03
8604Per DahlbäckBrattås CK10:33:04
8641Niclas WesterbergIF Hagen10:34:02
8610SUN MINGChina Nanjing DEER-OK10:35:05
8631Emil WingstedtHalden SK10:36:02
8741Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF10:37:02
8643Carl AnderssonIF Thor10:38:03
8628Per SkogbergGöteborg-Majorna OK10:39:03
8832Erik LunnariÅmåls OK10:40:03
8768Jonas NybergOK Alehof10:41:03
8646Niklas OlssonIFK Mora OK10:42:02
8599Patrik LarssonAndrarums IF10:43:02
8615Tim ZetterbergFalköpings AIK OK10:44:02
8823Jens WickbergForsa OK10:45:05
8806Anton ÖsterbladKarlskrona SOK10:46:02
8600Anton DanielsAttunda OK10:47:04
8793Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK10:50:02
8688Jens SundellOK Branten10:51:03
8794Kyongsa RiNydalens SK10:52:02
8764Emil NilssonUmeå OK10:53:02
8607Björn BängtssonCentrum OK10:55:03
8798Robert LarssonGamleby OK10:56:03
8728Eero TuomaalaSK Uusi10:57:03
8731Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:58:03
8819Eirik Holth JohannessenRøyken O-lag11:00:03
8771Sindre RønningNydalens SK11:01:02
8725Olli MalinenSK Uusi11:02:03
8805Jens WicksénCentrum OK11:03:04
8810Anton TynongÄrla IF11:04:02
8667Taneli PantsarKummola Racing11:05:03
8708Jakob AttåsOK Tisaren11:06:03
8724Antti SainioSK Uusi11:07:03
8660Tuomo IstolahtiKangasala SK11:08:02
8814Anton GumaeliusWaxholms OK11:09:03
8636Kalle LiukkonenHiidenkiertäjät11:10:02
8788Björn CederbergOK PAN-Kristianstad11:11:02
8726Aleksi MäenpääSK Uusi11:12:02
8630Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro11:13:02
8829Erik EdénWaxholms OK11:14:25
8685Tomas ReibringNyköpings OK11:15:03
8659Rasmus AlenKangasala SK11:16:03
8727Mikko HulkkonenSK Uusi11:17:04
8821Jonas PalmSävedalens AIK11:18:04
8828Oscar SturkWaxholms OK11:19:03
8789Ola BrönnhedenNyköpings OK11:20:03
8803Emil AlexanderssonStora Tuna OK11:21:03
8656Anton HemlinIK Uven11:22:03
8802Erik MagnussonOK Nolaskogsarna11:23:02
8686Lennart JohanssonNyköpings OK11:25:02
8770Juhong CaiChina Guangdong Orienteering Team11:26:03
8657Peter KjellbergIstrums SK11:27:02
8719Andreas BranellRyda SK11:28:03
8684Daniel WejåsNyköpings OK11:30:03
8740Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö11:31:02
8669Niclas LarssonKöping-Kolsva OK11:32:03
8689Peter SvanbergOK Cannes11:33:08
8765Henrik LidhageIK Ymer11:34:03
8713Tobias AnderssonOK Österåker11:35:03
8619Magnus WilhelmssonForsa OK11:36:03
8609Magnus KarlssonCentrum OK11:37:06
8749Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb11:38:02
8750Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb11:39:03
8712Mårten HolmströmOK Österåker11:40:05
8751Sebastian RunanderTrosabygdens OK11:41:03
8627Emil BacklundGöteborg-Majorna OK11:42:02
8777Tobias AnderssonGöteborgs Skidklubb11:43:04
8673Jesper TibellLånghundra IF11:44:02
8691Daniel HåkanssonOK Gränsen11:45:04
8826Andreas FriskVaggeryds SOK11:46:06
8639Daniel NilssonHästveda OK11:47:04
8695Markus PålssonOK Kompassen11:48:03
8800Johan BlickOK Alehof11:49:03
8796Sami HämäläinenMS Parma11:50:02
8812Daniel AnderssonIK Gandvik11:51:04
8690Jakob LiljaOK Enen11:52:04
8753Christoffer EskilssonTullinge SK11:53:03
8759Daniel OlssonUddevalla OK11:54:03
8353Martin HunhammarOK Ravinen11:55:02
8792Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna11:56:04
8674Martin LönnLänna IF11:57:02
8608Martin KarlssonCentrum OK11:58:03
8692Axel SjöbergOK Hammaren11:59:03
8672Jens UddénLjungskile FK12:00:03
8816Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro12:01:02
8795Svante PerssonSöderhamns OK12:02:03
8605Daniel DeldotBushflyers ACT12:03:02
8739David DjurbäckSävedalens AIK12:04:03
8722Joel BohmanRånäs OK12:05:03
8723Rasmus RostöRånäs OK12:06:02
8637Lars DahlströmHJS-Vansbro OK12:07:03
8815Alvaro MahouCOTA12:08:10
8779Anders HedbergGöteborg-Majorna OK12:09:04
8734Martin BlomgrenStora Tuna OK12:10:02
8671Rudi B OlsenLillomarka Ol12:11:03
8633Mats NordbrødenHalden SK12:12:02
8766Erik KarlssonOK Ravinen12:13:02
8649Mattias AnderssonIK Gandvik12:14:03
8621Niklas HelmertzFrölunda OL12:17:03
8679Oskar EklundMålilla OK12:18:03
8774Johan SalomonssonVänersborgs SK12:19:03
8677Joel UddMarkbygdens OK12:20:03
8614Stian LundteppenElverum OK12:23:03
8625Simon SjöhedGävle OK12:24:02
8613Per DahlElverum OK12:26:03
8772Lars Danielsen HolenMarkane IL12:27:03
8808Joar Dørum KleivaElverum OK12:28:04
8744Jussi HalmeTampereen Pyrintö12:29:03
8634Olli OjanahoHelsingin Suunnistajat12:31:03
8745Anton PetterssonTibro OK12:32:03
8769David ForsOK Skogsstjärnan12:34:04
8658Lauri NenonenKalevan Rasti12:35:02
8752Niklas SundqvistTullinge SK12:36:03
8626Erik BomanGävle OK12:37:02
8755Tintin KarlbergTullinge SK12:38:02
8756Joel PetterssonTullinge SK12:39:02
8680Anders SjöbomNjurunda OK12:40:02
8655Mikael AnderssonIK Gandvik12:41:13
8754Tobias ForsenTullinge SK12:42:02
8773Samuel JohanssonOK Hammaren12:43:05
8760Christoffer OhlssonUddevalla OK12:44:03
8748Johan GranathTjällmo-Godegårds OK12:45:01
8709Jonatan AronssonOK Tisaren12:46:03
8729Eirik LarsenSkien OK12:47:03
8807Gustav HindérOK Tisaren12:48:02
8757Anders OhlssonUddevalla OK12:49:02
8682Anders NordbergNydalens SK12:50:02
8785Jacob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF12:51:02
8693Anders GranbergOK Klemmingen12:52:05
8743Aleksi NiemiTampereen Pyrintö12:53:05
8662Kristian KannusKangasala SK12:54:04
8809Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna12:55:02
8700Donatas KontautasOK Moss12:56:02
8746Bertram Kopp StannumFarum Tisvilde OK12:58:02
8651Erik AnderssonIK Gandvik13:01:04
8513Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF13:06:07
8606Emil TallhageCentrum OK13:11:04
8640Remi JohannesenIdd SPK13:17:05
8835Lars DragerydÄrla IF13:19:03
8654Andreas BragIK Gandvik13:26:11
8642Henrik ÅbergIF Thor13:29:38
8618Arvid HammarFK Herkules
8645Johan GunnarsIFK Mora OK
8664Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK
8703Niklas WansölinOK Ravinen
8715Sailen Thapa MagarR Signals
8716KAJI LimbuR Signals
8735Christofher RamströmSträngnäs-Malmby Ol
8736Paul PacherSU Schöckl Orienteering
8763Anton NilssonUmeå OK
8783Henrik EijsinkNydalens SK
8801Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF

D20

6 050 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1219Valerie WidmerOL Regio Wil08:31
1220Leonie von JagowOSV Dresden08:35
1221Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK08:38
1225Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF08:53
1229Julia BlomFrölunda OL09:07
1231Cecilia SpångbergLunds OK09:14
1234Klara LjunggrenLinköpings OK09:25
1238Hanna ÅbergOK Landehof09:39
1239Pia SchofferOSV Dresden09:43
1240Elin PoschJönköpings OK09:46
1242Annalena SchmidOLG Weisslingen09:53
1244Ellen BromanOK Roslagen10:01
1246Tora WesterbergOK Kolmården10:08
1248Paula MühlsteinGerman Youth Team10:15
1250Emilie Liabakk EriksenByåsen IL10:22
1253Lina LandergrenHestra IF10:33
1255Elin FältmanLeksands OK10:40
1257Vilma BlennowFalköpings AIK OK10:47
1259Tessa JobstTeam Saxony10:54
1262Agnes BerglundUlricehamns OK11:04
1263Klara ElmnbladBredaryds SOK11:08
1267Nicole WhitmoreDon´t Get Lost11:21
1269Alva RasmussenNyköpings OK11:27
1271Foltzer CécileOK Linné11:34
1273Matilda SkunckeTäby OK11:40
1272Margarita BacustinaNorthern Wind11:47
1276Emma SherwoodFWOC11:50
1278Fanni MarkussenAsker SK11:57
1280Elin JohanssonForsa OK12:03
1281Cancelled CancelledCancelled12:06
1282Linnea GustafssonOK Gynge12:10
1286Corina StraesslerOLK Rafzerfeld-Bülach12:23
1261Malin FritzellMullsjö SOK12:26
1288Idunn HaavengenKongsberg OL12:30
1289Tova StålVästerbergslagens OL12:33
1290Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK12:37
1292Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK12:43
1293Erica EdmanRehns BK12:47
1294Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK12:50
1298ELLA WallinderGöteborg-Majorna OK13:04
1300Tua DahlgrenÖstersunds OK13:11
1302Tilda AnderssonOK Ravinen13:18
1303Johanna HenrikssonOK Tisaren13:21
1304Freja VredinUmeå OK13:24

H20

6 950 m, 76 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1306Christian RedtzerAttunda OK08:31
1308Alfred LönnVästerås SOK08:35
1309Jakob FranssonOK Milan08:37
1310Linus HämmerliOL Regio Wil08:39
1311Marc BreitenmoserOL Zimmerberg08:41
1313Miel DefermeHamok08:46
1315Tim OlssonBrattås CK08:50
1316Matthias HurschlerOL Zimmerberg08:52
1318Michael FelderOL Zimmerberg08:56
Cancelled CancelledCancelled08:59
1320Noah VonlanthenOL Zimmerberg09:01
1321Simon ÖsterlundVästerås SOK09:03
1324Erik NallgårdVästerås SOK09:09
1325Johan HöögOK Kullingshof09:11
1327Michael ImhofOL Regio Wil09:16
1328Henrik HamreforsVästerås SOK09:18
1329Bobby BrahmLånghundra IF09:20
1330Ludvig LarsendahlVästerås SOK09:22
1333Jarle LysnesHedrum OL09:28
451Adam SegerslättSkåneslättens OL09:29
1335Rasmus MöllerArboga OK09:33
1336Mario SommerOLG Cordoba09:35
1337Peter UranNtnui09:37
1338Lukas DeiningerIFK Mora OK09:39
1339Chris SeitzOL Zimmerberg09:41
1342Nils Ola KvamFreidig09:49
1343Paul PasdaUSV Jena09:52
1344Olof LissmatsOK Södertörn09:55
1346Oskar ÖqvistBergnäsets AIK10:00
1348Simon NysæterSkien OK10:06
436Linus BacklundOK Södertörn10:11
1351Jonathan BjörkLeksands OK10:15
1354Ludwig BergfalkJärfälla OK10:23
1356Thomas TubbehaugenOK Moss10:29
1358Stephen MelhuishAustralia10:35
1360Adrian Stokdal OpheimFreidig10:41
1365Rasmus SvenssonVärend GN OL10:55
1366Karl Kristen GjølsjøOK Moss10:58
1369Eivind Øfsthus GravirAsker SK11:06
1370Zac Osullivan-HourihanIreland Junior Team11:08
1373Ole KostølKristiansand OK11:16
1375Martin KihlSundbybergs IK11:21
1376Bjørnar LøvliAsker SK11:23
1377Hugo ThunbergOK Alehof11:26
1379Eric JanssonOK Tranan11:31
1381Vegard MyhreKristiansand OK11:36
1383Torkel ReinhartsenKristiansand OK11:41
1385Adam LiljaOK Enen11:46
1386Simon RuneforsVäxjö OK11:48
1388Emil JohanssonOK Bävern11:53
1390Conall WhelanIreland Junior Team11:58
1392Robert PimIreland Junior Team12:03
1394Hallvard A. FossSandefjord OK12:08
1395Fabian SteenOK Enen12:11
1397Philip EdvardssonEksjö SOK12:16
1399Mårten OlssonGävle OK12:20
1400Rasmus NielsenAllerød OK12:22
1401Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat12:24
1402Edvin CarlssonMarkbygdens OK12:26
1404Joakim SkärlénHaninge SOK12:30
1407Maxime BergerVSO 2612:36
1408Michael BättigOLG Wislig12:38
1410Rasmus RasmussenOK Snab12:43
1414Robin WuelserOLK Rafzerfeld-Bülach12:51
1415Martin LundStenungsunds OK12:53
1417Asger KirkegaardFarum Tisvilde OK12:57
1420Ole HennselerMTV Seesen13:03
1421Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro13:06
1423Johan RydingÄrla IF13:10
1424Lars OlovssonRehns BK13:12
1425Jean Le PennecVSO 2613:14
1426Trygve HeggedalKongsberg OL13:16
1428Andreas JørgensenFarum Tisvilde OK13:20
1429Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK13:22
1430Erik OlssonGävle OK13:24
1432Sander ArnevikRingerike OL13:28

D18

5 480 m, 159 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1434Kornelia BrurbergSturla IF08:32
1436Rosa TrummerNaturfreunde Wien08:34
1437Lotten KindlundhFK Finn08:36
1439Veronica RedtzerAttunda OK08:39
1440Sarah MagnussonLinköpings OK08:40
1444Hanna SundströmVästerås SOK08:46
1446Lena HöhneOSV Dresden08:49
1447Klara BerglundVästerås SOK08:50
1448Sina WilhelmOL Regio Olten08:51
1450Hedvig MaldeIL Gular08:54
1452Trine Eg StaugaardKolding OK08:57
1453Kajsa RaskKungälvs OK08:59
1454Jenny JakobssonGamleby OK09:00
1455Frida SahlmanLinköpings OK09:01
1457Johanna GuståsLinköpings OK09:04
1462Julia MarkendahlOK Klyftamo09:11
1463Isabel JakobOSV Dresden09:13
1465Martina WańkováLPu Pardubice09:15
1466Garcia MarielleCSLG Melun09:17
1468Ellen KlüserOSV Dresden09:20
1469Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL09:21
1470Elina HansonKungälvs OK09:23
1472Elin NallgårdVästerås SOK09:25
1473Hannah HänselOSV Dresden09:27
1474Anna MeenPorsgrunn OL09:28
704Moa WestbladOK Ravinen09:30
1476Lovisa BlomgrenSOK Aneby09:31
1477Anni BergerNaturfreunde Wien09:32
1478Eli JohannesenIL Gular09:34
1479Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne IL09:35
1480Sofia DahlHärlövs IF09:37
1482Lisa BörnstedtKungälvs OK09:40
1484Elin HermanssonKungälvs OK09:42
1486Anna ErikssonSträngnäs-Malmby Ol09:45
1487Runa AlmelandFana IL09:46
1488Anna NordholmSävedalens AIK09:48
646Ingrid KrogstadmoSelbu OK09:51
1492Maja GunnarssonLerums SOK09:52
1493Alice HultinOK Löftan09:54
1494Felicitas VogtTeam Saxony09:55
1495Selma MoqvistLerums SOK09:56
1497Anna LuegerSU Schöckl Orienteering09:58
1498Adelina FunkeLeksands OK10:00
1500Sofia ZillingOK Södertörn10:02
1501Rebecca SvenssonVärend GN OL10:03
1503Hanna NysæterSkien OK10:06
1504Isa LundqvistJärfälla OK10:07
1505Amalie Ellegaard SeverinsenOK Øst Birkerød10:08
1507Laura FischerGerman Youth Team10:11
1508Hanne DaltveitFana IL10:12
1509Selma KristiansenOK Moss10:13
1510Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK10:14
1513Tindra HjortFalköpings AIK OK10:18
1515Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK10:20
1516Vera MelkildFreidig10:21
1519Marte Lien JohnsenByåsen IL10:25
1522Julia ArvidssonVimmerby OK10:29
1523Lovisa KalliokoskiPerhon Kiri10:30
1524Julie TørnqvistFana IL10:31
1526Jonna LundbäckJärfälla OK10:33
648Isa EnvallIK Hakarpspojkarna10:34
1529Dina ReitanFreidig10:37
1530Lovisa NordSol Tranås10:38
1531Ingavestøl StødleKristiansand OK10:40
1533Jana SitteSU Schöckl Orienteering10:42
1534Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF10:43
1535Marie Erskov KroghOK Øst Birkerød10:44
1537Kristina TedhamreSnättringe SK10:47
1538Ann-Sophie MinnerTeam Saxony10:48
1541Lina ErdeliusIF Rigor10:52
1543Katja DalénSala OK10:54
1544Pia BuchholzGerman Youth Team10:55
1545Anna AnderssonPiteå IF Orientering10:56
1547Laura SladekSU Schöckl Orienteering10:59
1548Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK11:00
1549Emma BernerssonOK Enen11:01
1550Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna11:03
1552Elin JohanssonFrämmestads IK11:05
1553Ellen SkunckeTäby OK11:06
1555Josefine AnderssonTäby OK11:09
1556Vera BogrenSundbybergs IK11:10
1557Birka NielsenOK Pan Århus11:12
1559Ophelia HaasNybro OK11:14
1561Elin WihlborgOK Gynge11:17
1565Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK11:22
1566Rosa LerfOLG Bern11:23
678Klara MöllerOK Linné11:24
1568Julia ElverlindOK Tranan11:26
1570Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK11:28
1571Astrid NorgrenStora Tuna OK11:29
680Hannah WirzOLV Baselland11:33
1574Ida LehmannVaregg Fleridrett11:33
1578Tilda MarmelidOK Roxen11:38
1580Elvira ForslundOK Renen11:41
1581Alma LiderudLidköpings VSK11:42
1583Anna HerbertTäby OK11:45
1585Aino-Maria LinnaHaapaveden Urheilijat11:47
1586Ida KristianssonTrollhättans SOK11:48
1587Alize BosioJunior Team Trentino11:50
1588Vilde LykkeEmblem IL11:51
1590Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK11:54
1591Anna CasagrandeJunior Team Trentino11:55
1593Alberte ThyssenHorsens OK11:57
677Sofia HaglundVaasan Suunnistajat11:58
1595Oda Marie ColquhounLillomarka Ol12:00
1596Elena ZeinerOLC Graz12:01
1598Serena RausJunior Team Trentino12:04
1599Martha Skogeng ReitenEmblem IL12:05
1600Adela GalateanuClubul Sportiv Metropolitan12:06
1602Maria Rørvik HaverLillomarka Ol12:09
1603Katrin SjödénÄlvdalens IF OK12:10
1604Frida Bakken UlsethNydalens SK12:11
1606Olivia FröbergOK Roxen12:14
1610Emelie BrudinIFK Mora OK12:18
1611Grace MolloyScottish Junior Squad12:20
1612Trine KarlbergTullinge SK12:21
1614Elvira SilverGävle OK12:23
1615Emma WibergSkogslöparna12:24
1616Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb12:25
1618Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK12:27
1619Lovisa LängheimTullinge SK12:28
1623Meike HennselerMTV Seesen12:33
1624Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK12:34
1627Elin DjupsjöHalmstad OK12:37
1628Tove FlodmanOK Hammaren12:39
1630Johanna SärnbrinkOK Tisaren12:41
1631Clare StansfieldScottish Junior Squad12:42
1632Amanda KarlssonOK Ravinen12:43
1633Hanna BoquistIK Uven12:44
1634Alice BarreforsIK Uven12:45
1635Kristine StrandlieGjø-Vard OL12:46
1636Sara ForsbergIK Uven12:48
Emma BlixtOK Hammaren12:49
1638Abigail MasonScottish Junior Squad12:50
1639Moa KjellbergBjörkfors GoIF12:51
1640Carolina JonsellTäby OK12:52
1643Lovisa RingHalmstad OK12:55
1645Olivia LönkvistOK Vivill12:58
1646Jasmin SchwammbergerGjø-Vard OL12:59
1647Lise BonoraALCO St Priest13:00
1649Emma WilsonScottish Junior Squad13:02
1650Sofia GidingVallentuna-Össeby OL13:03
1651Roanne LilleyScottish Junior Squad13:04
1652Rebecca FahlgrenVittjärvs IK13:05
1654Laura KingScottish Junior Squad13:08
1657Linnéa CarlssonOK Hällen13:11
1660Kathryn BarrScottish Junior Squad13:14
1560Maren GulliksenIndre Østfold OK13:15
1661Kerstin SchneiderOLK Rafzerfeld-Bülach13:16
1662Lucy HainesScottish Junior Squad13:17
1664Bar KalksteinHasharon13:19
1665Paulina JägstedtHalmstad OK13:20
1666Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK13:21
1667Sofia BerglundIFK Mora OK13:22
1668Evelina SöderlundSkogslöparna13:23
1576Hanna MoumHalden SK13:25
1670Sara ErlandssonOK Vivill13:26
1671Ida PalmbergOK Hammaren13:27
1672Lindsay RobertsonScottish Junior Squad13:28

H18

6 090 m, 205 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1675Sören Eg StaugaardKolding OK08:31
1676Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna08:32
1677Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF08:33
1680Yanik SchwizerOLG St.Gallen/Appenzell08:36
1681Javier PinoCebochi08:37
1682Håkon KornmoPorsgrunn OL08:38
1683Alf HasselvoldGrue IL08:39
1685Axel BlomFrölunda OL08:41
1687Timon AeglerOL Regio Wil08:44
1689Jonathan JylltorpLinköpings OK08:46
1690Ville LaaksoHämeenlinnan Suunnistajat08:47
1692Axel ToressonLunds OK08:49
1693Zeb PalmHJS-Vansbro OK08:50
1694Wilhelm HolfeldOSV Dresden08:51
1695Rasmus MathisenPorsgrunn OL08:52
1696Sixten TörnqvistVästerås SOK08:53
1697Erik ScheuermannOSV Dresden08:54
1698Laurin ImhofOL Regio Wil08:55
1700Julian ImhofOL Regio Wil08:57
1701Daniel HellbergLunds OK08:58
1702Dennis BräuerOSV Dresden08:59
1703Tom ToussaintCSLG Melun09:00
853Clemens WolframEksjö SOK09:01
1705Cyrill FrickerOLG Cordoba09:02
1706Sølve DrageKongsberg OL09:03
1708Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna09:05
1709Kalle BrahmLånghundra IF09:06
1711Scott JuvikIL Gular09:09
1712Timon BurkhartOL Regio Wil09:10
1713Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna09:11
1714Jeremias JoutsensaariKangasala SK09:12
841Marko Birk NielsenAalborg OK09:16
1720Hotz SilasOLG Cordoba09:18
1721Simon ReimersAalborg OK09:19
1722Alex Del FedeleCO Ticino09:20
1724Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF09:22
1725Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GoIF09:23
1726Luca RizziCO Ticino09:24
1727Cedrik KleinOSV Dresden09:25
1728Oskar ArnevikRingerike OL09:26
1729Robert ColeVäsby OK09:27
1730Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna09:28
1732Oskar EngesAttunda OK09:30
1733Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby09:31
1734Jan ErneOLG Cordoba09:33
1735Jens EdsenNordvest OK09:34
1736Emil FriedländerOSV Dresden09:35
1738Ben StoyerOLG Stäfa09:37
1740Sixten ElehedLinköpings OK09:39
1742Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL09:41
1744Filip JohanssonKungälvs OK09:43
1745Severin MüllerOLG Galgenen09:44
1747Timon LorenzGerman Youth Team09:46
1748Mikkel MeldgaardAllerød OK09:47
1751Kristian Fredrik LynumFreidig09:50
1752Axel ForsmanFK Herkules09:51
1754Niklas HolzhauerGerman Youth Team09:53
1755Emil HornlidenUmedalens IF09:54
1756Petter Astrup ArnesenHeming Orientering09:55
1758Axel KudinoffOK Södertörn09:57
1759Otso WesterlundKoovee09:58
1760Viktor WallinOK Kåre09:59
1761Mathias VindalFreidig10:00
1763William JörneliusFK Herkules10:02
1764Viktor BergLeksands OK10:04
1765Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF10:05
1766Benjamin LangerakJärfälla OK10:06
1767Mattias IvaresOK Södertörn10:07
1769Kilian HöckGerman Youth Team10:09
1771Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura10:11
1773Riccardo CasanovaGerman Youth Team10:13
1775Emil ErikmatsSävedalens AIK10:15
1776Oscar Sig TranbergSilkeborg OK10:16
1777Tobias KarlssonSnättringe SK10:17
1780Gabriel SturessonLerums SOK10:20
1781Ole HänselTeam Saxony10:21
1782John GranathOK Kåre10:22
1783Erik VinbladKarlskrona SOK10:23
1784Emil Olander LorenzAllerød OK10:24
1785Oscar PrytzTjalve IF Norrköping10:25
1787Lucas GranbergOK Kåre10:27
1789Thorsten SvenssonFinspångs SOK10:29
1790Jonathan UllerKils OK10:30
1791Henning KapischkeTeam Saxony10:31
1793Mathias HermstadFreidig10:33
1794Simon ÖsterlingOK Södertörn10:34
1796Skjalg NysæterSkien OK10:36
1797Leon BauerTeam Saxony10:37
1799Anton JaenickeTeam Saxony10:39
1800Damiano BollaPark World Tour Italy Asd10:40
1802Lukas KatvalaKarlskrona SOK10:43
1803Andreas MagnvallOK Södertörn10:44
1805Mikkel Lau PetersenAllerød OK10:46
1806Jonas LauriFK Herkules10:47
1808EVEN FossumIK Grane Arendal Orientering10:49
1809Juho MäkiRasti 8810:50
1810Filip MöllerOK Södertörn10:51
1811Albin NorenPiteå IF Orientering10:52
1812Hendrik HolzhauerGerman Youth Team10:53
1814Johan LindmanFinspångs SOK10:55
1815Franz GawlitzaGerman Youth Team10:56
1816Ivar Lidström LauriSnättringe SK10:57
1817Gustaf HedegårdOK Kolmården10:58
1820Hugo HåkanssonIK Ymer11:01
1821Elio BolligerOLV Baselland11:02
1822Ruairi LongIreland Junior Team11:03
1824Andrew TurnerIreland Junior Team11:05
1825Johan HerbertTäby OK11:06
1826Jimmy JohanssonForsa OK11:07
1827Oscar NilssonAlvesta SOK11:08
1828Hugo DalhammerOK Roxen11:09
1830Christian MichelsenDon´t Get Lost11:11
1832Vegard LøvliAsker SK11:13
1833Elias SørensenLillomarka Ol11:14
1834Florian WepferOLG Pfäffikon11:15
1836Eric BerlinTrollhättans SOK11:17
1837Christian LindhSundbybergs IK11:18
869Olle HedmanIF Hagen11:19
1839Johan DupontOK Pan Århus11:20
1840Gustav MollOK Sorø11:21
1841Johan WestlyAsker SK11:22
1843Max BoeniOLC Kapreolo11:24
1844Olav Aasmundtveit HoffOL Tønsberg Og Omegn11:25
1845Filip JohanssonTrollhättans SOK11:26
1847Kristian PyttenKristiansand OK11:28
1848Rasmus KihlSundbybergs IK11:29
1850Viktor BarkegrenStora Tuna OK11:31
1852Magnus EricsonJärla Orientering11:33
1853Cameryn Kelly-MorrishIreland Junior Team11:34
1854Trym IslandOL Tønsberg Og Omegn11:35
1856Joel KarnehedOK Roxen11:37
1857Vidar PerssonTäby OK11:38
1859Albin AnderssonSegersta OK11:40
1860Filip ÖrnKFUM Örebro OK11:41
1861Håkon SturødNydalens SK11:42
1863Francesco MagenesVäxjö OK11:44
1864Klas JohanssonOK Tranan11:45
1865Reto GiezendannerIF Hagen11:46
1868Hugo EkingeOK Motala11:49
1869Mathias BlomsterRonneby OK11:50
1870Alexander YtterbølHalden SK11:51
1872Erik ErikssonOK Älgen11:53
1874Emil ArvidssonSäterbygdens OK11:55
1875Eoin RiordanIreland Junior Team11:56
1876William NilssonNyköpings OK11:57
1877Oscar KarlssonTrollhättans SOK11:58
1880Felix Lindell-ÖhmanOK Måsen12:01
1881Anton GlivesonRonneby OK12:02
1882Trygve MyhrAsker SK12:03
1886Olle SvangrenGotlands Bro OK12:07
1887Andrea PetraroliJunior Team Trentino12:08
1888William ErnlundOK Linné12:09
1889Luca LibardoniJunior Team Trentino12:10
1892Oscar ModigOK PAN-Kristianstad12:13
1893Simon DahlbergOK Nolaskogsarna12:14
1895Felipe SepúlvedaControl 712:16
1898Truls LindholmSundsvalls OK12:19
1899Even LindaasVang OL12:20
1900Simen Gran BlystadLøten O-Lag12:21
1901Vegard Øverli BergKongsberg OL12:22
1903Simon TörnqvistOK Ravinen12:24
1906Erik LundStenungsunds OK12:27
1907Rasmus TäckOK Hammaren12:28
1908Jacob EnbergHalmstad OK12:29
1910Lukas HellgrenOK Ravinen12:31
1911Martin GranbergIFK Mora OK12:32
1912Maurizio CastellazG.S. Pavione12:33
1913Tim JohanssonFK Friskus-Varberg12:34
1914Gustav OlssonTorsås OK12:35
1915Ole Johan BråtenVang OL12:36
1916Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IF12:37
1918Henrik André LarsenKongsberg OL12:39
1921Martin SkärlénHaninge SOK12:42
1922Lavran ThorstensenOppsal Orientering12:43
1923James AcklandScottish Junior Squad12:44
1924Sami LasfarVSO 2612:45
1925Morten Rindom KnudsenOK Melfar12:46
1926Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK12:47
1928Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb12:49
1929Fredrik SveenVang OL12:50
1932Henrik HaugKongsberg OL12:53
1933Livio StalderOLG Goldau12:54
1935Haakon JohannesenIndre Østfold OK12:56
1937Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK12:58
1938Hugo Thorell 12:59
1939Oskar SvahnEksjö SOK13:00
1940Jakob Schøier KovstedFarum Tisvilde OK13:01
1941Lukas ArkängTullinge SK13:02
1943Jostein Svaland DaleVang OL13:04
1945Nils OttossonGävle OK13:06
1750Eddie NarbettBOK13:08
1949Jake ChapmanScottish Junior Squad13:10
1950Rasmus Krogh MadsenFarum Tisvilde OK13:11
1951Emil LarssonTibro OK13:12
1952Sverre NarumVang OL13:13
1954Eskil FrøislandVang OL13:15
1955Gustav StålVästerbergslagens OL13:16
1956Måns ErikssonÖstersunds OK13:18
1957Olle SörqvistMarkbygdens OK13:19
1958Njaal Ellegaard MelbyVang OL13:20
1959Elias ÖhmanGjø-Vard OL13:21
1962Carl EkbringKexholms SK13:24
1963Tom LinesScottish Junior Squad13:25
1965Nicola MüllerIFK Mora OK13:27
1967Hugo BäsénIF Thor13:29

D17-20 Kort

4 670 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3613Liliane SuterOL Zimmerberg08:31
3615Carolina ErikssonOK Milan08:37
3617Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering08:43
3619Aika BaumgartnerOL Zimmerberg08:49
3620Amanda RangertIK Hakarpspojkarna08:52
3621Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna08:55
3622Victoria Myklebust StrømHedrum OL08:58
3623Tine DalgaardKolding OK09:01
3625Anik BachmannOL Zimmerberg09:07
3627Tua WigforssArboga OK09:13
3629Sophie AttingerOL Zimmerberg09:19
3630Stefanie SutterOLG St.Gallen/Appenzell09:22
3632Amanda CarlssonIK Trenne Ullared09:28
3634Emma BillingHultsfreds OK09:34
3636Annika AttingerOL Zimmerberg09:40
3637Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna09:43
3638Camilla FingerroosMS Parma09:47
3639Evelina PetersonFalköpings AIK OK09:51
3640Linn LindblomMalmö OK09:55
3643Emma ErikssonOK Kolmården10:07
3646Johanna PetersonFalköpings AIK OK10:20
3648Amanda NymanVänersborgs SK10:28
3650Elin LoodIK Gandvik10:37
3651Karine VestølVegårshei IL10:41
3652Amanda HalvarsonLeksands OK10:45
3654Tilda KartengrenVänersborgs SK10:53
3659Nika PoljansekOK Azimut ( Slovenia )11:13
3660Ella EricsonSundbybergs IK11:17
3662Ellen PerssonSöderhamns OK11:25
3664Chiara PolsiniOLV Baselland11:33
3665Elin WickbergOK Nolaskogsarna11:37
3666Linnea NybergSäterbygdens OK11:41
3669Mathilda LindeIF Åland11:53
3672Kårhild NordstadVaregg Fleridrett12:05
3673Lina KromnerSkogspojkarnas OK12:09
3674Jennie RosénHästveda OK12:13
3675Maiken SandbergNydalens SK12:16
3677Fabia LyrenmannOLV Hindelbank12:23
3678Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK12:26
3682Maja WillénÖstersunds OK12:40
3684Kyra JonssonSjövalla FK12:47
3686Anna Emilie TorsethGjø-Vard OL12:54
3687Lovisa LarssonTullinge SK12:57
3689Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK13:04
3691Vanja JohanssonOK Hammaren13:11
3693Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb13:18
3694Emma JohanssonOK Hammaren13:21
3695Amanda MullinsSjövalla FK13:24

H17-20 Kort

5 180 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8158Jonas FuhrerOLG Stäfa08:32
8160Fritjof AnderssonOK Landehof08:41
8162Oliver ValleriusGamleby OK08:51
8164Ludvig JohnsenHedrum OL09:00
8168Emil B. StrandRaumar Orientering09:19
8170Lukas WadstenOK Landehof09:28
8172Sivert BellingmoOL Gaula09:37
8175Emil NilssonAndrarums IF09:52
8177Felix SvenssonRasbo IK10:02
8179Edoardo VialePark World Tour Italy Asd10:12
8181Hjamlar EldhLidköpings VSK10:22
8182Elias OlssonOK Kroppefjäll10:27
8166Marius HürzelerOLK Wiggertal10:31
8184Filip HahneInsjöns IF OK10:37
8185Daniel Røskar ReedIK Grane Arendal Orientering10:42
8187Anders RuhnOK Roslagen10:52
8189Simon BjörnehällOK Gränsen11:02
8190Albin StrömbergOK Gynge11:06
8192Cristopher LagosControl 711:15
8194Samuel JonassonÄlvdalens IF OK11:24
8195Peter HansenOK Sorø11:28
8196Bryan PachecoControl 711:33
8198Johan KindbomIF Hagen11:41
8200Aron ThorénRonneby OK11:50
8202Waldo GallardoControl 711:59
8204Jesper LindströmIF Hagen12:08
8205Erik BlickOK Alehof12:12
8206Theodor BergNAIS Orienteringsklubb12:17
8207Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK12:22
8208Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK12:27
8210Sondre SkytterenOdal OL12:37
1896Erik WretöIFK Lidingö SOK12:40
8212Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro12:47
8214Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK12:57
8217Jesper HedarOK Tor13:12
8219Joel DanielsHofors OK13:22

D16

4 800 m, 144 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3353Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK08:32
3354Moa HjorthDomnarvets GoIF08:33
3355Perrine ToussaintCSLG Melun08:35
3356Tina LjungqvistLunds OK08:36
3438Hilda AxelssonFK Göingarna08:38
3358Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna08:39
3359Clara DahlHärlövs IF08:41
3361Evelina OlssonOK Nackhe08:43
3363Mari SvingheimKonnerud IL08:46
3365Lovisa WeidenSkåneslättens OL08:49
3366Leoni KipkaOSV Dresden08:51
3367Julia RangertIK Hakarpspojkarna08:52
3369Isabella AumoKungälvs OK08:55
3370Julia WannerAvesta OK08:57
3371Sara SundinWaxholms OK08:58
3372Agnes JonssonDomnarvets GoIF09:00
3414Ebba BerglinKarlskrona SOK09:01
3375Jenny BaklidKonnerud IL09:04
3376Maja HolmgrenVästerås SOK09:06
3378Lea Malin TroxlerOLG Hondrich09:08
3379Lisa HallgrenBjursås OK09:10
3380Andrea RanvikKonnerud IL09:11
3382Rita TiefenboeckNaturfreunde Wien09:14
3383Tove ErikssonRyda SK09:16
3384Anniken RanvikKonnerud IL09:17
3386Hanne RappRaumar Orientering09:20
3387Elin CarlssonIK Trenne Ullared09:22
3389Elise AusenPorsgrunn OL09:25
3390Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna09:26
3392Matilda JohannessonFrölunda OL09:29
3394Lara GianniniOLG Stäfa09:32
3395Hélene ChampignyCSLG Melun09:33
3397Flurina MüllerOL Regio Wil09:36
3398Kristine RappRaumar Orientering09:38
3399Lovisa WigertzLånghundra IF09:39
3400Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat09:41
3401Nora AeglerOL Regio Wil09:42
3404Helene SchubertTeam Saxony09:47
3405Karoline BjørnerødOK Moss09:48
3406Ylva SandénOK Södertörn09:50
3408Karen JomaasFossum IF09:53
3409Charlotte LeonhardtGerman Youth Team09:54
3410Ida JohnssonOK Kåre09:56
3411Alva SonessonFalköpings AIK OK09:57
3413Mia LüscherOLK Argus10:00
3415Lotten SandénOK Södertörn10:03
3416Magdalena NilssonHögåkers OK10:05
3417Katarina NorrbyOK Södertörn10:06
3418Katharina MuschTeam Saxony10:08
3421Ida HelgessonHestra IF10:12
3424Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK10:17
3425Vera RolfssonSkarpnäcks OL10:18
3426Agnes KällströmSala OK10:20
3428Terka KosovaKOS Tesla BRNO10:23
3429Jasmin HertelGerman Youth Team10:24
3431Meja EneljungIFK Göteborg10:27
3432Katrin HertelGerman Youth Team10:29
3434Ida JussilaTampereen Pyrintö10:32
3435Anna FlakbergIFK Göteborg10:33
3436Cecilia LindgrenOK Kåre10:35
3437Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:36
3440Nora AronengHestra IF10:41
3442Malin HaugeHisøy OK10:44
3443Ines SchikoraGerman Youth Team10:45
3445Agnes BromanOK Roslagen10:48
3446Clara SpikLeksands OK10:50
3447Lovisa JohanssonKarlskrona SOK10:51
3448Kayla RitzenthalerTeam Saxony10:53
3450Lina BuchbergerGerman Youth Team10:56
3452Frida ArnessonSkarpnäcks OL10:59
3453Maja PorleVäxjö OK11:00
3454Anna LithellOK Linné11:02
3458Axell BosioJunior Team Trentino11:07
3459Signe NilssonNyköpings OK11:09
3460Tilde EngbergHärnösands OK11:10
3462Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:13
3463Kajsa ToftnerOK Kompassen11:15
3464Elin LindbladOK Djerf11:16
3465Siana SennEspoon Suunta11:18
3466Hanna HenningssonBredaryds SOK11:19
3468Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK11:22
3469Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:23
3471Nadja DixonkassmanNyköpings OK11:26
3473Malin KristianssonTrollhättans SOK11:29
3474Tove PetterssonOK Roxen11:31
3476Anna Øfsthus GravirAsker SK11:33
3477Moa KarlssonStorviks IF11:35
3478Elin EdströmHärnösands OK11:36
3479Tilda ÖstbergStora Tuna OK11:38
3480Ada WulfsbergNydalens SK11:39
3482Ida RoosIF Hagen11:42
3484Petrina CostermansJärla Orientering11:45
3485Christiane Ruud BøckmanKristiansand OK11:46
3486Moa AlsiöIF Hagen11:48
3488Hanna SvanbergOK Renen11:51
3490Alicia LundgrenVäxjö OK11:54
3491Emma Bloch FrandsenOK Sorø11:55
3492Hanna JohannessonRonneby OK11:56
3493Tyra AlmJärla Orientering11:58
3494Marie LilandNydalens SK11:59
3495Tora Aasheim NymarkTIF Viking12:01
3496Amanda JanssonOK Djerf12:02
3497Emma NilssonAlvesta SOK12:04
3498Anna JohnssonSkogspojkarnas OK12:05
3499Ida WickbergOK Nolaskogsarna12:07
3500Dora ZeinerOLC Graz12:08
3501Kamilla LomeHamar OK12:09
3502Linnea SkalbergBredaryds SOK12:11
3505Emelie WibergSkogslöparna12:15
3507Alice PalmgrenSundsvalls OK12:18
3508Natalja NiggliO Jura12:20
3509Hedvig Valbjørn GydesenOK Melfar12:21
3510Emilia EngelOK Ravinen12:23
3512Sofie FröjdSundsvalls OK12:26
3514Wilma LarssonOK Tor12:29
3515Louise RamebäckUmeå OK12:31
3516Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK12:32
3518Tale StrandKongsberg OL12:35
3519Tilda AnderssonTullinge SK12:37
3520Ingeborg RognstadHadeland OL12:38
3521Smilla SandströmSkogslöparna12:40
3523Elin DahlVisborgs OK12:43
3525Sigrid EkelandOddersjaa12:46
3537Wilma BerganderEksjö SOK12:47
3527Elin BergOK Ravinen12:49
3528Alva RyttherVästerbergslagens OL12:50
3529Ingvild LangeggenKongsberg OL12:52
3531Emelie RönnborgIK Uven12:55
3532Lovisa LagerHalmstad OK12:57
3533Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb12:58
3535Melina LahdenperäEspoon Suunta13:01
3536Klara BolinTullinge SK13:03
3538Maria MäättänenEspoon Suunta13:06
3539Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg13:07
3540Lisa HallménOK Tisaren13:09
3543Vendela LönkvistOK Vivill13:13
3544Elin UnanderSundsvalls OK13:15
3545Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL13:16
3546Klara HöglundEksjö SOK13:18
3548Elsa EricssonFK Friskus-Varberg13:21
3550Matilda DrottenmyrVisborgs OK13:24
3551Marte Karine LarsenKongsberg OL13:26
3552Marie Lindløv JensenSarpsborg OL13:27
3553Ane Sofie KroghOppsal Orientering13:29

H16

5 620 m, 189 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7838August AbrahamssonGällstadbygdens SOK08:30
7839Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna08:31
7840Simon OlssonHjärnarps OL08:32
7841Joar HertinIK Hakarpspojkarna08:33
7843Anton KarlssonMariestads FK08:36
7844Moritz VogtOSV Dresden08:37
7845Florian JandlNaturfreunde Wien08:38
7846Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby08:39
7847Richard TakeOK Tyr08:40
7849Axel LeijonthorellLånghundra IF08:43
7850Filippo CantoreggiCO Ticino08:44
7851Øistein Fagerli NæssRaumar Orientering08:45
7854Adrian SkobeKalmar OK08:48
7856Pontus ErikssonHjärnarps OL08:51
7857Emanuel HerberthsonLinköpings OK08:52
7858Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby08:53
8033Jakob WolframEksjö SOK08:54
7860Emil BybergDomnarvets GoIF08:55
7862Andrin BenzOLG St.Gallen/Appenzell08:57
7863Jakob ZällHjärnarps OL08:58
7865Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby09:01
7866Allan HedbergLunds OK09:02
7867Fabio BirrerOLG Galgenen09:03
7868Povel HedbergLunds OK09:04
7869Robin MennetOLG Cordoba09:05
7870Erik BonekOK Linné09:06
7872Noa SjöstrandVästerås SOK09:09
7873Simon FriskGustavsbergs OK09:10
7875Frederik SplittorffFIF Hillerød09:12
7876Andri BernhardsgrütterOL Regio Wil09:13
7877Andreas NäslundVästerås SOK09:14
7878Olof LjunggrenLinköpings OK09:16
7879Markus ÖsterlundVästerås SOK09:17
7880Kylian WymerBalise 25 Besancon09:18
7881Jonathan DrechslerOSV Dresden09:19
7882Manuele RenCO Ticino09:20
7883Elis SjödinOK Nipan09:21
7884Ludvig ZaarLunds OK09:22
7886Mattias HaneOK Tyr09:25
7887Albin BergerDomnarvets GoIF09:26
7889Karol KielbOSV Dresden09:28
7890Tobias CarlstedtHjärnarps OL09:29
7891Pascal SchmidOLG Galgenen09:30
7892Anton HolfeldOSV Dresden09:31
7893Jacob SteinthalFIF Hillerød09:33
7894Gustav PermanOK Tyr09:34
7895Mattias LevinSvaide Roma SOK09:35
7899Samuel PihlströmOK Landehof09:39
7903Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna09:44
7904Jesper LidmarSnättringe SK09:45
7906Tyr HäggströmAndrarums IF09:47
7907Anton SilierJärfälla OK09:48
7908Sivert KvermeFossum IF09:50
7910Alexander SchandlOK Södertörn09:52
7911Carlo WenglerGerman Youth Team09:53
7913Per NordholmSävedalens AIK09:55
7914Erik ErlandssonVimmerby OK09:56
7915Petter Liabakk EriksenByåsen IL09:58
7916Jo Even KolstadFreidig09:59
7918Axel ErikssonOK Löftan10:01
7919Johan LangerakJärfälla OK10:02
7921Andreas NysæterBergens TF10:04
7986Jonas GrønliFreidig10:06
7923Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK10:07
7924Till GeilerGerman Youth Team10:08
7925Vegard KittilsenFreidig10:09
7926Adrian VartiaOK Löftan10:10
7927Xingzhou SongSDSZ10:11
7929Anders VestølVegårshei IL10:13
7930Anders VestølVegårshei IL10:15
7931Lauri NaskaliIkaalisten Nouseva-Voima10:16
7933Paul HempelTeam Saxony10:18
7935Simen Spets StorhovFreidig10:20
7936Joel WiklundSträngnäs-Malmby Ol10:21
7937Quentin AndrieuxECHO7310:23
7938Tomas MilanKOS Tesla BRNO10:24
7940Adam KristiansenOK Moss10:26
7942Leo JohanssonOK Kolmården10:28
7943Carl JosefssonSävedalens AIK10:29
7944Axel JohanssonSol Tranås10:31
7945Gaute Kvittum NytrøenTynset IF10:32
7946David NeroNässjö OK10:33
7947Melker ElofssonOK Njudung10:34
7948Asgeir JensenBirkenes Il10:35
7950Tom BuchholzGerman Youth Team10:37
7951Assar JohanssonTjalve IF Norrköping10:38
7952Arne KapischkeGerman Youth Team10:40
7953Lars SandstadFreidig10:41
7954Johan CallebergSnättringe SK10:42
7955Arvid WesterbergOK Kolmården10:43
7958Matti BrunsGerman Youth Team10:46
7959Albin TollOK Njudung10:48
7961Krystof PrusaKOS Tesla BRNO10:50
7962Gustav ÅmanOK Vilse 8710:51
7963Martin ScheuermannGerman Youth Team10:52
7964Gustaf NilssonVimmerby OK10:53
7966Elias BergsetIL Veten10:56
7967Håkon HolstadFreidig10:57
7970Jakob HjelsethOL Tønsberg Og Omegn11:00
7972Adam HodinÅrsunda IF11:03
7973Timo TantaniniOLC Kapreolo11:04
7974Simon GiselssonRonneby OK11:05
7975Aidan Mccullough3ROC11:06
7976Nikolas LossJunior Team Trentino11:07
7977Jonatan StåhlSundbybergs IK11:09
7978Edvin HägglundOK Nolaskogsarna11:10
7980Elias LarssonOK Enen11:12
7981Elias BergenfurIK Vikings OK11:14
7982Ville FontellOK Enen11:15
7984Isak JonssonNydalens SK11:17
7985Jakob ThellsénOK Roxen11:19
7987Isak ErikssonOK Nolaskogsarna11:21
7988Odd-Anton HermansenKristiansand OK11:22
7989Viktor SvenskStora Tuna OK11:23
7991Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK11:26
7992Johan HolmbergIF Hagen11:27
7994Lars Young VikNydalens SK11:30
7996Anton HänströmTäby OK11:32
7997Joar TryggöTrollhättans SOK11:33
7998Samuel ErikssonEds SK11:35
8000Arvid RoosOK Linné11:37
8001Hugo SetthagenOK Tranan11:38
8002Josef HelanderOK Roxen11:39
8003Gian CoolenOLV Baselland11:41
8005Oskar StenviOK Linné11:43
8006Tim DalheimerIK Vikings OK11:44
8007William SeguraKFUM Örebro OK11:46
8008Samuele RizzàJunior Team Trentino11:47
8010Pietro PalumboJunior Team Trentino11:49
8012Linus LundbergOK Bävern11:52
8013Fredrik HanssonTäby OK11:53
8015Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK11:55
8017Axel BerglundUlricehamns OK11:58
8018Albin FalkNyköpings OK11:59
8020Dominik GyselOLC Kapreolo12:02
8022Jonas WepferOLG Pfäffikon12:04
8023Paul BustamanteControl 712:05
8024Mattias JonassonÄlvdalens IF OK12:07
8025Philip CarlssonNyköpings OK12:08
8027Linus KristianssonTrollhättans SOK12:10
8028Elias TidevallSkogsluffarnas OK12:11
8029Benjamin TerentForsa OK12:13
8030Topias ArolaPaimion Rasti12:14
8031Johannes BladhTullinge SK12:15
8032Roman PlagnolVSO 2612:16
8034Nils KylbornAlmby IK12:19
8035Simon SvahnEksjö SOK12:20
8036Damiano BettegaG.S. Pavione12:21
8037Albin KårénSundsvalls OK12:22
8038Sigurd Amundsen BjørkliRingerike OL12:23
8039Ludvig HolmqvistOK Tor12:24
8040Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb12:26
8041Benjamin NäslundSkogslöparna12:27
8042Olle BergstedtMarkbygdens OK12:28
8043Victor GonetLOV 2612:29
8044Hugo JakobssonEksjö SOK12:30
8045Sigvart BerglandIndre Østfold OK12:31
8048Anton SegermanIF Thor12:35
8049Sven WeyOLG Goldau12:36
8050Petter BergstedtMarkbygdens OK12:37
8052Oskar LundgrenVittjärvs IK12:40
8053Hugo DjurstedtEksjö SOK12:41
8054Hugo StrömMullsjö SOK12:42
8055Anton MäkinenOK Hammaren12:43
8056Gustav BjörklundIFK Mora OK12:44
8057Casper HedarOK Tor12:46
8058Mattis PerssonEksjö SOK12:47
8060Erik HogedalGöteborg-Majorna OK12:49
8064Jakob SjöbergGävle OK12:54
8065Eirik BlågestadIndre Østfold OK12:55
8066Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb12:56
8068Damien BonnardelVSO 2612:58
8069Emil DanielssonOK Hammaren13:00
8070Dorian BenoitVSO 2613:01
8071Jacob MobergHelsingborgs SOK13:02
8073Francis SmithwardLOC13:04
8074Runar Saur ModahlFredrikstad SK13:05
8078Knut Heikki Odland TorgersenBergens TF13:10
8079Daniel StåhlJärbo OK13:11
8081Sondre OttesenFredrikstad SK13:14
8083Morten Örnhagen JørgensenOK Snab13:16
8084Bendik EliassenFredrikstad SK13:17
7898Elias RöstinSöders-Tyresö13:18
8086Johannes GreenAlmby IK13:20
8089Albin KronkvistÖrkelljunga FK13:23
8090Alfred PetterssonMullsjö SOK13:24
8091Elias NäslundOK Hammaren13:25
8093Axel OrrhedeHelsingborgs SOK13:28
8094Cedrik SandellOK Raseborg13:29

D15

4 620 m, 141 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3160Lea HumbelOLG Cordoba08:32
3161Elsa AlbinssonOK Tyr08:33
3162Elsa NilssonDomnarvets GoIF08:35
3163Maya LjubezIK Hakarpspojkarna08:36
3164Lilian PalmHJS-Vansbro OK08:38
3165Maya KastnerNaturfreunde Wien08:39
3166Emma IvarssonOK Kullingshof08:41
3167Thea WennbergSkellefteå OK08:43
3170Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna08:47
3171Mari JohannesenIL Gular08:49
3172Hanna LundgrenLinköpings OK08:50
3173Klara AnderssonDomnarvets GoIF08:52
3174Maja SandvikAttunda OK08:53
3176Noemi OttOL Regio Wil08:56
3178Millaray Del Carmen SaldíasCebochi08:59
3179Sofia IversAttunda OK09:01
3181Vannier EmieCSLG Melun09:04
3182Nike PruthIK Hakarpspojkarna09:05
3183Emma LingIK Hakarpspojkarna09:07
3184Maria Gammelsæter MehammerPorsgrunn OL09:09
3185Lovisa NilssonAttunda OK09:10
3186Nicolina MobergOK Tyr09:12
3187Therese NilssonOK Österåker09:13
3189Embla CinthioSkåneslättens OL09:16
3190Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF09:18
3192Alma GustafssonSOK Aneby09:21
3196Hilma HolmströmHärlövs IF09:27
3197Elin HugossonLunds OK09:28
3169Elin ErneOL Regio Wil09:30
3199Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF09:31
3200Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering09:33
3202Ida LarssonVästerås SOK09:36
3203Martina RizziCO Ticino09:38
3205Johanna PetterssonGustavsbergs OK09:41
3206Alice MaddalenaCO Ticino09:42
3207Tilda WigforssArboga OK09:44
3208Elin RindstigSOK Viljan 09:45
3209Live ØstvoldHeming Orientering09:47
3210Malene NysæterSkien OK09:48
3211Sofia EdvardssonJärfälla OK09:50
3212Agnes EdgrenSkarpnäcks OL09:51
3213Elin NilssonAndrarums IF09:53
3214Vilde Lereim StorliFreidig09:54
3216Emely WeihartHestra IF09:58
3217Agnes LindblomMalmö OK09:59
3218Hanna SkoglundSol Tranås10:01
3221Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby Ol10:05
3222Linnéa PerssonValbo AIF10:07
3223Nora HolmgårdKils OK10:08
3224Ella KarlssonSnättringe SK10:10
3225Sara MöllerOK Södertörn10:11
3227Tove RingiOK Kåre10:14
3230Ingrid LamarkGanddal IL10:19
3231Irma SvenssonVänersborgs SK10:20
3232Tale Tannvik SkeiFreidig10:22
3233Anna AasaÖvertorneå IF10:24
3234Amanda KarmetunOK Njudung10:25
3236Julia LindbladSävedalens AIK10:28
3239Sini SaarinenRasti 8810:33
3240Lovisa MoqvistLerums SOK10:34
3241Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK10:36
3242Julia FunkeLeksands OK10:37
3243Tuva LövdahlSOK Viljan 10:39
3245Tilda WiklundFalköpings AIK OK10:42
3246Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK10:43
3247Sanna HedbergOK Södertörn10:45
3248Alma HjertbergHestra IF10:46
3249Agnes MalmgrenOckelbo OK10:48
3250Olivia AspIFK Göteborg10:50
3251Silje SlungaardIL Tyrving10:51
3253Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:54
3254Thea FagerströmIFK Göteborg10:56
3255Vera WallinFalköpings AIK OK10:57
3257Yngvild Langedal BreivikNydalens SK11:00
3258Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK11:02
3260Ida HofstedtTäby OK11:05
3261Debora DalfolloJunior Team Trentino11:07
3263Erica BogrenIF Hagen11:10
3264Ylva JohanssonOK Djerf11:11
3265Malin HanssonTäby OK11:13
3266Marte BakkenNydalens SK11:14
3268Sofia PalmFK Boken11:17
3270Hanna KromnerSkogspojkarnas OK11:21
3271Emmie LindbäckOK Renen11:22
3341Linn KarlssonOK Vilse 8711:24
3273Kajsa BogrenSundbybergs IK11:25
3274Clara JohanssonOK Skärmen11:27
3275Linnea KarjalainenSuunta Jyväskylä11:28
3276Olivia AsketunOK Roxen11:30
3278Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK11:33
3279Oda ScheeleNydalens SK11:35
3280Hanna LundbergOK Renen11:36
3281Hanna RingRonneby OK11:38
3282Ellen SigvardsonBredaryds SOK11:39
3283Kristina KlingneusIK Vikings OK11:41
3286Tuva FalkSundbybergs IK11:46
3287Rebecca ThyssenHorsens OK11:47
3289Ellen EkingeOK Motala11:50
3291Amélie RadzikowskiO-Motion11:53
3293Thea SvenssonIK Vikings OK11:57
3294Ebba LindOK Skärmen11:58
3295Alice MarmelidOK Roxen12:00
3296Hanna OlssonIFK Sävsjö12:01
3297Petra HoveidAsker SK12:03
3298Vilde WoldSundbybergs IK12:04
3299Frida AnderssonSegersta OK12:06
3300Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK12:07
3301Matilda LindhSundbybergs IK12:09
3306Alma SandVästerbergslagens OL12:17
3308Adine BlakkestadSarpsborg OL12:20
3309Tilda LagerhällRehns BK12:22
3310Emma ErikssonEksjö SOK12:23
3311Clara SamuelssonOK Vivill12:25
3312Sofie FranzénAlmby IK12:26
3313Märta LjungbergSjövalla FK12:28
3316Giulia RigoniG.S. Pavione12:33
3317Katja LeicktTullinge SK12:34
3319Ebba LindellIF Thor12:38
3321Alexandra LinløkkenØstmarka OK12:41
3323Amelie RajanIFK Lidingö SOK12:44
3324Ida EdvardssonEksjö SOK12:46
3327Ingrid Marie Stubban HygenØstmarka OK12:50
3328Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb12:52
3330Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL12:55
3331Ellen KillmeyVittjärvs IK12:57
3332Kristine KravdalGjø-Vard OL12:58
3334Lisa OlssonTorsås OK13:02
3335Malin Olofsson BierfeldtÄrla IF13:03
3336Alva LarssonUmeå OK13:05
3337Ella StenilsOK Hällen13:06
3338Alexandra AngvollFredrikstad SK13:08
3339Cornelia IvarssonOK Hammaren13:10
3272Filippa BjörkhammerBjörkfors GoIF13:13
3342Nina PerssonHaninge SOK13:14
3329Berthe TesloHadeland OL13:16
3344Maria LogrenSjövalla FK13:18
3346Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK13:21
3347Emma LiljeGävle OK13:22
3348Emma EricsonTjällmo-Godegårds OK13:24
3349Amelie JosefssonSkogslöparna13:26
3350Åsne HaavengenKongsberg OL13:27

H15

5 480 m, 163 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tiger LandénGustavsbergs OK08:29
7630Pontus ThuressonSkåneslättens OL08:30
7631David MelinOK Rodhen08:32
7632Gustav GöranssonArboga OK08:33
7633Hampus WiknerOK Österåker08:34