Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Värmland 2017

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Värmland 2017
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 23 juli 2017 - fredag 28 juli 2017

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 3, långEtapp 4, medelEtapp 5, lång, jaktstart

D21 Elit

2 570 m, 79 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK17:46
3Jenny ErikssonOK Kåre17:47
16Lisa AnderssonÄrla IF17:48
14Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad17:49
15Elin ClassonOK Orinto17:50
68Sara EskilssonAlfta-Ösa OK17:51
8Amanda HanssonBredaryds SOK17:52
48Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad17:53
70Lizzie InghamHalden SK17:55
32Jannina GustafssonMS Parma17:56
39Tilda JohanssonOK Orion17:57
22Francesca TauferJunior Team Trentino17:58
61Elin MånssonIFK Göteborg17:59
23Marion AebiOK Tisaren18:00
51Synnøve BråtenVegårshei IL18:01
12Julia DavidssonÄrla IF18:02
5Pim HedbergOK PAN-Kristianstad18:03
65Amilia BjörklundSävedalens AIK18:04
30Filippa JohanssonJönköpings OK18:05
1Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF18:06
21Sanna SkoogKils OK18:07
26Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad18:08
52Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK18:09
72Jessica TullieDomnarvets GoIF18:10
31Emma BergmanOK PAN-Kristianstad18:11
18Isabel SalénIFK Mora OK18:12
9Hedwig HaasSundsvalls OK18:13
34Magdalena OlssonStora Tuna OK18:14
10Maiki MaalbergOK Võru18:15
6Louise LundgrenVäxjö OK18:16
27Kristin OlovssonRehns BK18:17
25Andrea SvenssonOK Tisaren18:18
57Hanna MüllerLeksands OK18:19
53Lone Karin BrochmannBækkelagets SK18:20
17Ingrid GulbrandsenNtnui18:21
45Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna18:22
36Frida SandbergStora Tuna OK18:23
29Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF18:24
35Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstad18:25
42Kine Hallan SteiwerHalden SK18:26
20Karen Oline KolstadNtnui18:27
43Lovisa PerssonOK Tisaren18:28
60Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK18:29
49Amanda Falck WeberFarum Tisvilde OK18:30
13Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK18:31
62Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK18:32
40Agnes LeoHalden SK18:33
33Kristin HylanderNyköpings OK18:34
37Anine AhlsandNtnui18:35
64Kristin LöfgrenIFK Mora OK18:36
41Ellinor ErikssonOK Tisaren18:37
28Maria MagnussonSävedalens AIK18:38
19Linda LindkvistLeksands OK18:39
24Marthe GløersenBækkelagets SK18:40
55Johanna ÖbergOK Linné18:41
2Ida LindkvistNtnui18:42
46Hirvonen EveliinaPaimion Rasti18:43
63Lisa RisbyOK Kåre18:44
47Ellinor TjernlundOK Tisaren18:45
78Emma JohanssonDomnarvets GoIF18:46
67Sara HagströmIFK Göteborg18:47
79Svetlana MironovaKoovee18:48
73Lilian ForsgrenOK Tisaren18:49
44Anna WehlinSkogspojkarnas OK18:50
56Sigrid AlexandersenNtnui18:51
71Simone NiggliOK Tisaren18:52
54Maren Jansson HaverstadNtnui18:53
80Anne M Hausken NordbergNydalens SK18:54
58Emma BjessmoIFK Lidingö SOK18:55
38Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK18:56
75Karolin OhlssonJärla Orientering18:57
66Lisa HolerEksjö SOK18:58
50Tiia MiettinenMS Parma18:59
69Josefin TjernlundOK Tisaren19:00
81Tove AlexanderssonStora Tuna OK19:01
77Alva OlssonLinköpings OK19:02
74Ingjerd MyhreIFK Göteborg19:03
59Anna HaatajaSK Pohjantähti19:04
76Anna BachmanIFK Lidingö SOK19:05

H21 Elit

3 040 m, 79 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Fredrik IngelssonRehns BK17:30
150Quentin RauturierOK Hällen17:31
165Torgeir NørbechIL Tyrving17:32
130Ludvig ErikssonKils OK17:33
141Jens WängdahlNyköpings OK17:34
172Emil SvenskStora Tuna OK17:35
103Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna17:36
102Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering17:37
124Johan TörnrothHestra IF17:38
117Orhan KutluKuzey Geyikleri DSK17:39
113Erik AnderssonOK Orion17:40
116Oskar LeinonenOK Kolmården17:41
107Simon HedlundÄrla IF17:42
142Yasar Ismet DemirozNEO DOGA Sporlari Kulubu17:43
138Erik ClassonOK Orinto17:44
133Thomas CurigerOK Orion17:45
119Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro17:47
118Henry McnultyNtnui17:48
120Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna17:49
112Filip WadstenHalden SK17:50
114Jens RönnolsJärla Orientering17:51
127Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna17:52
108Emil AnderssonÄrla IF17:53
139Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OK17:54
105David LingforsOK Linné17:55
109Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK17:56
111Kalle BergmanOK Ravinen17:57
123Johan Ek LarssonSödertälje-Nykvarn OF17:58
129Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK17:59
110Mathias HallménOK Denseln18:00
136Oskar DanielsAttunda OK18:01
143Hans Petter MathisenFredrikstad SK18:02
170Denys ShcherbakovRonneby OK18:03
146Karl WalheimÄrla IF18:04
132Olai Stensland LillevoldNtnui18:05
151Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF18:06
168Jonas EggerIK Hakarpspojkarna18:07
158Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF18:08
145Jesper LysellRehns BK18:09
115Filip GrahnHestra IF18:10
104Viktor SilvemarkÄrla IF18:11
140Emil GranqvistOK Ravinen18:12
169Thor NørskovIFK Göteborg18:13
131Isak BergsetNtnui18:14
162Johan HögstrandIFK Göteborg18:15
121Rasmus Rørholt TheisenNtnui18:16
163Artem PanchenkoIFK Mora OK18:17
106Henrik JonssonÄrla IF18:18
161Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK18:19
160Bjørn EkebergIL Tyrving18:20
159Joakim SvenskStora Tuna OK18:21
122Martin AhlbergerHestra IF18:22
149Santeri SilvennoinenKalevan Rasti18:23
126Daniel RoosAttunda OK18:24
164Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK18:25
147Emil AhlbäckFossum IF18:26
134Anders VisterNydalens SK18:27
144Riccardo RancanVaajakosken Terä18:28
135Petter ErikssonÄrla IF18:29
178Johan RunessonTampereen Pyrintö18:30
179Magne DæhliHalden SK18:31
155Ola MartnerOK PAN-Kristianstad18:32
174Oskar SjöbergOK Linné18:33
154Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg18:34
167Jo Forseth IndgaardFrol Il18:35
148Eirik Kamstrup HovindHalden SK18:36
153Anton SjökvistStora Tuna OK18:37
177Eskil KinnebergIFK Göteborg18:38
137Daniel AttåsOK Tisaren18:39
180Olav LundanesPaimion Rasti18:40
125Olle KaleredOK Denseln18:41
156Max Peter BejmerIFK Göteborg18:42
166Rassmus AnderssonOK Linné18:43
173Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF18:44
157Thomas Natvig ÅrstadHalden SK18:45
152Håvard HagaNydalens SK18:46
171Fredrik BakkmanIFK Göteborg18:47
175Albin RidefeltOK Linné18:48
176William LindMalungs OK Skogsmårdarna18:49

D20 Elit

2 610 m, 104 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
227Oda SikkelandIL Tyrving14:45
303Elsa AnderssonBredaryds SOK14:46
290Sara KindlundOK Tranan14:47
223Myrra CarlssonOK Orion14:48
284Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro14:49
218Wilma JanssonVänersborgs SK14:50
291Essi RoininenHelsingin Suunnistajat14:51
246Elin JohanssonFinspångs SOK14:52
206Klara DjerfLerums SOK14:53
254Saga SanderOK Milan14:54
220Stina ErikssonJönköpings OK14:55
273Hanna RöstinOK Ravinen14:56
238Emma ArnesenByåsen IL14:57
228Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna14:58
222Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering14:59
226Zoe DowlingWROC15:00
201Gabriella S BerganderEksjö SOK15:02
229Erica ErikssonHjärnarps OL15:03
278Josefine LindOK Pan Århus15:04
250Julia ErikssonOK Kolmården15:05
248Emma DjerfLerums SOK15:06
289Anne Willkommen EikenKongsberg OL15:07
283Chiara Dalla SantaG.S. Pavione15:08
243Anniken Helland-HansenIL Tyrving15:09
234Kayla FairbairnNew Zealand15:10
233Julie NærestadVegårshei IL15:11
276Emma NilssonOK Tranan15:12
259Sonja MellbergVaasan Suunnistajat15:13
262Kjersti Kvistad DengerudSteinkjer OK15:14
255Elin LundqvistOK Orion15:15
257Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad15:16
301Emma BengtssonÅrsunda IF15:17
270Lova EvebornOK Roxen15:18
272Jenny LindbergVandrarringen15:19
279Amanda BerggrenTullinge SK15:20
305Marit Melby JacobsenLardal OL15:21
253Johanna HagströmFalköpings AIK OK15:22
277Sara NivaSK Pohjantähti15:23
252Kajsa MattssonOK Kåre15:24
224Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK15:25
221Emma HelmerssonVästerås SOK15:26
317Antonia ErhartASVÖ Österrike15:27
247Ayşe BozkurtPatika SK15:28
296Elvira BjörklundTrollhättans SOK15:29
230Hotz MaritaTeam Max & Moritz15:30
311Heidi PlitEspoon Suunta15:31
211Silje HaugeHisøy OK15:32
236Vilde MalmeiNtnui15:33
292Chantelle HesselbergOK Hällen15:34
241Marcia MürnerOL Regio Wil15:35
215Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna15:36
302Frida JunegardTullinge SK15:37
208Ida-Marie CederbergPargas IF15:38
225Märta Ransjö ZanderOK Tyr15:39
235Tonje Aasheim NymarkAskøy O-Lag15:40
269Tone AlbrektssonOK Ravinen15:41
207Ingeborg EideByåsen IL15:42
205Sanni NorrbackaLynx15:43
307Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF15:44
316Margrethe WisløffAsker SK15:45
288Agnes WesterbergOK Roxen15:46
231Matilda ErikssonOK Kåre15:47
214Sarah PerssonOK Denseln15:48
306Elin LundgrenVittjärvs IK15:49
314Astrid MaagFarum Tisvilde OK15:50
275Stina NordinSundsvalls OK15:51
285Emma KindbomIF Hagen15:52
217Josefin ErlandssonOK Milan15:53
219Anni ValtonenMS Parma15:54
287Klara YngvessonUmeå OK15:55
202Tova OlssonIK Hakarpspojkarna15:56
244Alice AronengHestra IF15:57
251Venla KinnalaTurun Suunnistajat15:58
313Line SølbergOK Tisaren15:59
212Vera KünziOL Regio Wil16:00
315Chloe DudoignonVSO 2616:01
295Maria ErikssonEds SK16:02
256Tilla Farnes HennumAsker SK16:03
294Rebecca WaldenfjordOK Ravinen16:04
242Sandra NäslundVästerås SOK16:05
268Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF16:06
209Maiken Økern HågårdKonnerud IL16:07
237Malin SandstadFreidig16:08
282Amelia SkalbergBredaryds SOK16:09
304Lisa JohanssonOK Tranan16:10
264Moa HanssonBredaryds SOK16:11
204Alexandra EnlundIF Femman16:12
274Emilia StåhlbergEspoon Suunta16:13
308Ingrid LundanesEmblem IL16:14
281Linnéa GolsäterEksjö SOK16:15
267Hanna HugossonSundsvalls OK16:16
266Anna Dahlgren RosenJärla Orientering16:17
298Dorothea MüllerOSV Dresden16:18
240Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna16:19
310Emma PetterssonOK Roxen16:20
260Sanna FasthEksjö SOK16:21
300Line CederbergOK PAN-Kristianstad16:22
203Anni HaanpääTampereen Pyrintö16:23
216Noora KoskinenHiisirasti16:24
299Marie OlaussenFredrikstad SK16:25
265Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä16:26
261Emma HagrotTäby OK16:27
312Hanna HänströmOK Ravinen16:28
249Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna16:29

H20 Elit

2 870 m, 119 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
498Andreas PerssonOK Hammaren14:45
433Tuukka MäkinenMS Parma14:46
491Adam ThellsénOK Roxen14:47
429Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken14:48
459Gustav ÖhgrenOK Kåre14:49
413Ola AnderssonOK Orion14:50
473Johan OlsonIK Uven14:51
511Filip KarlssonIF Hagen14:52
457Cameron de LisleNorth West Orienteering Club14:53
422Fredrik JohanssonOK Nackhe14:54
444Johan PerssonAttunda OK14:55
500Mathias GløersenOL Tønsberg Og Omegn14:56
456Christian MøllerAalborg OK14:57
441Arvid ClaessonJönköpings OK14:58
423Rasmus WickbomBergnäsets AIK14:59
496Daniel Carlson BjernaldOK Linné15:00
437Andreas UllerKils OK15:01
508Aidan RigbyCLOK15:02
499Ivar Jevne ArnesenHamar OK15:03
414André AnderssonOK Kåre15:04
417Sverre Bang StøengNtnui15:05
497Christian SchellenbergOLK Rafzerfeld-Bülach15:06
421Kjetil MølnvikFreidig15:07
474Jacob ErikssonKFUM Örebro OK15:08
405Jarrah DayTampereen Pyrintö15:09
479Tuve MöllerOK Linné15:10
445Eero JalliMS Parma15:11
509Rasmus LundbergOK Bävern15:12
465Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg Og Omegn15:13
435Rasmus ArfwedsonFrölunda OL15:14
401Joseph DickinsonEVOC15:15
488Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK15:16
451Benjamin WaltiOLK Argus15:17
416Samuel PlumppuHestra IF15:18
485Fabio BrunetJunior Team Trentino15:19
519Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK15:20
419Otto StuhlhoferOK Landehof15:21
452Håvard EidsmoFreidig15:22
448Anton KällströmSala OK15:23
428Callum HerriesHBOC15:24
438Erlend Kvittum NytrøenTynset IF15:25
442Martin MörsellOK Kåre15:26
409Aaro JulkunenMS Parma15:27
449Fritjof AxelssonFK Göingarna15:28
425Dominik JandlNaturfreunde Wien15:29
439Robin SalénBergnäsets AIK15:30
475Patrick JaffeMelbourne Forest Racers15:31
434Mikko RahkolaOunasvaaran Hiihtoseura15:32
480Rasmus Møller JessOK Linné15:33
471Oliwer LundbergOK Bävern15:34
462Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus15:35
482Simon LarssonOK Hällen15:36
432Nils Hammaräng GripOK Orion15:37
493Olle JosarpOK Tisaren15:38
430Olav RemmenOl Trollelg15:39
403Victor HelgessonHestra IF15:40
464Henrik JohannessonRonneby OK15:41
512Kristian Nilsen SandnesEmblem IL15:42
507Olle AnderssonTullinge SK15:43
410Emil LjungemyrOK Kolmården15:44
518Peter NordbrødenHalden SK15:45
412Teemu EerolaTampereen Pyrintö15:46
481Marius PyttenKristiansand OK15:47
470Jesper SvenskStora Tuna OK15:48
407Anton ForsbergLånghundra IF15:49
469Timo SuterEksjö SOK15:50
467Simon SchusterIFK Lidingö SOK15:51
513Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna15:52
483Florian AttingerOLG Chur/OL Zimmerberg15:53
408Nicolas KastnerNaturfreunde Wien15:54
461Carl Emil Schøier KovstedFarum Tisvilde OK15:55
427Eero HeinonenMS Parma15:56
424Oreste GarbaniCO Ticino15:57
494Rickard DjerfTibro OK15:58
484Alex CarcasHalden SK15:59
443Arvid NordIK Hakarpspojkarna16:00
453Csaba GerberBussola OK16:01
420Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering16:02
502Mattis HallbergIK Uven16:03
472Andrin GründlerVaajakosken Terä16:04
476Victor ImarkTullinge SK16:05
501Egil MorastHaninge SOK16:06
454Tom CampbellOK Kolmården16:07
458Waldemar AnderssonLånghundra IF16:08
411Johan EdenhamnLänna IF16:09
455Eero LapilaMS Parma16:10
517Filip JacobssonOK Tisaren16:11
490Samuele TaitJunior Team Trentino16:12
520Gustaf BerglundIFK Mora OK16:13
436Tommy HayesNew Zealand16:14
486Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat16:15
468Johan WehlinSkogspojkarnas OK16:16
446Eevert ToivonenKangasala SK16:17
440Halvard Seim GrøvlenOl Trollelg16:18
477Oskar LindEksjö SOK16:19
450John GunnarssonSurahammars SOK16:20
418Erik ZeilonSkåneslättens OL16:21
404Jonas GustafssonOK Kåre16:22
402Viktor WassénVänersborgs SK16:23
478Vegard GulbrandsenAsker SK16:24
447Audun HeimdalKonnerud IL16:25
492Håkon RaadalHalden SK16:26
503Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK16:27
426Isac von KrusenstiernaOK Kåre16:28
406Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF16:29
463Lukas LundgrenVäxjö OK16:30
506Lucas SundbladEksjö SOK16:31
431Ville JohanssonOK Kolmården16:32
495Gustaf SundbüeOK Hällen16:33
516Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK16:34
505Albin LillieströmOK Roxen16:35
466Simon ImarkTullinge SK16:36
514Henning SjökvistStora Tuna OK16:37
515Aleksi SorsaEspoon Suunta16:38
487Olle NilssonOK Linné16:39
415Akseli RuoholaMS Parma16:40
504Simon HectorSnättringe SK16:41
489Erlend Nilsen SandnesEmblem IL16:42
510Hugo DahlbergHaninge SOK16:43

D18 Elit

2 390 m, 119 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
677Elsa ChristofferssonOK Renen14:45
648Ella AnderssonOK Södertörn14:46
650Irmalinn NilssonHärlövs IF14:47
601Linnea DagsbergOK Orion14:48
707Rikke LarsenKongsberg OL14:49
627Sofia KlassonHestra IF14:50
701Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä14:51
710Hedda Raadal BjørloHalden SK14:52
697Marine DudoignonCroco 2614:53
646Selma GumaeliusWaxholms OK14:54
669Ella Arentz HagenSandefjord OK14:55
664Maria Ulseth SylteFreidig14:56
635Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF14:57
624Tova HermodssonLunds OK14:58
630Frida HectorSnättringe SK14:59
694Sofie JosefssonOK PAN-Kristianstad15:00
695Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK15:01
645Ella NordströmKils OK15:02
649Sara Lysemoser PoulsenSilkeborg OK15:03
713Lise TermansenOK Pan Århus15:04
652Melina AvelinTampereen Pyrintö15:05
637Lea StäubleOL Regio Wil15:06
684Elvira WildheimFK Friskus-Varberg15:07
611Ebba HjertbergHestra IF15:08
619Ellen WahlbomOK Orion15:09
659Elena PezzatiCO Ticino15:10
678Alva LindellIF Thor15:11
643Ronja JungåkerOK Kåre15:12
706Ellen SkoogOK Hammaren15:13
672Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK15:14
644Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna15:15
625Hanna LagerbergOK Södertörn15:16
674Maja KindlundOK Tranan15:17
636Elsa LindeblomHestra IF15:18
607Ebba JensenSkåneslättens OL15:19
689Maria PrestbøenSandefjord OK15:20
702Sofia WestinVittjärvs IK15:21
670Linnéa GustafssonOK Hällen15:22
641Tindra JernströmAvesta OK15:23
610Åsne HoloFossum IF15:24
653Elin SvenssonOK Älme15:25
655Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF15:26
Anna ChelnovaNorthern Wind15:27
671Victoria AsketunOK Roxen15:28
693Helene EgerKongsberg OL15:29
720Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK15:30
614Kaja StalderTeam Max & Moritz15:31
626Alva RingiOK Kåre15:32
661Lotta EerolaTampereen Pyrintö15:33
686Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL15:34
604Lisa BerggrenOK Kolmården15:35
705Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat15:36
629Thea DyrkornEiker OL15:37
712Stina JohanssonOK Bävern15:38
711Malva SteenOK Enen15:39
606Emelie KarlssonSävedalens AIK15:40
685Ingvil AhlsandNydalens SK15:41
656Ylvi KastnerNaturfreunde Wien15:42
698Jenny WegebroSundsvalls OK15:43
719Agnethe HasliGjø-Vard OL15:44
682Sofia JohanssonOK Skärmen15:45
663Lene Berg HanssenByåsen IL15:46
675Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK15:47
673Ella SjöbergTullinge SK15:48
703Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK15:49
665Hanne VassendPorsgrunn OL15:50
622Ragnhild EideByåsen IL15:51
699Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK15:52
667Lina SvärdIF Thor15:53
666Ronja HuggForsa OK15:54
714Marlin HaavengenKongsberg OL15:55
621Pernille KatlaFossum IF15:56
662Tove EkströmLinköpings OK15:57
612Ida ØbroOK Orion15:58
632Tina TiefenboeckNaturfreunde Wien15:59
683Elise JosefssonOK PAN-Kristianstad16:00
609Alli HaavistoTurun Suunnistajat16:01
608Ella PalmIK Hakarpspojkarna16:02
647Johanna NilssonKungälvs OK16:03
660Aurora GjølsjøOK Moss16:04
718Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK16:05
628Anu SaarinenRasti 8816:06
657Thea Sildnes BaklidKonnerud IL16:07
691Linnéa JohanssonTäby OK16:08
603Ane DyrkornEiker OL16:09
617Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss16:10
613Vilma KarlssonSnättringe SK16:11
602Helmi KoliOK Trian16:12
616Maja MörthLeksands OK16:13
618Elin SchagerströmGarphyttans IF16:14
700Anna HallménOK Tisaren16:15
605Jasmiina RantalaRasti-Lukko16:16
679Frida JohanssonOK Djerf16:17
688Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat16:18
640Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL16:19
615Elsa HolmgårdKils OK16:20
658Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF16:21
651Jasmina GassnerNaturfreunde Wien16:22
687Frida VikströmSundsvalls OK16:23
708Ragne WiklundNydalens SK16:24
668Synne StrandAsker SK16:25
717Anine LomeHamar OK16:26
681Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan16:27
654Vilma von KrusenstiernaOK Kåre16:28
696Fanny SundbladEksjö SOK16:29
633Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna16:30
631Tuuli HeikkiläLynx16:31
690Julia RajanIFK Lidingö SOK16:32
692Klara AxelssonEksjö SOK16:33
639Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF16:34
638Ella OlssonGrycksbo IF OK16:35
623Johanna Källvik LeufvenÅmåls OK16:36
716Hanna KjellinForsa OK16:37
715Mia BekhusFredrikstad SK16:38
709Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK16:39
676Siri SuterEksjö SOK16:40
620Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell16:41
642Sandra BoströmOK Linné16:42
634Erika Källvik LeufvenÅmåls OK16:43

H18 Elit

2 820 m, 121 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
863Mathis GennaroOrientalp14:45
834Vesa NokkaRasti 8814:46
882Mattia GründlerSuunta Jyväskylä14:47
846Emil GrehnOK Rodhen14:48
827Lukas OlmKils OK14:49
866Per Clemet WisløffAsker SK14:50
880Georg GröllEksjö SOK14:51
900Håkon LundKongsberg OL14:52
812Aleks HiidenhoviMS Parma14:53
879Miika TalaHelsingin Suunnistajat14:54
901Walter LagerhällRehns BK14:55
918Sandro SchmidOK Linné14:56
864Filip TrofastBredaryds SOK14:57
898Daniel BogrenIF Hagen14:58
907Finlay ToddScottish Junior Squad14:59
849Lasse ViiloTampereen Pyrintö15:00
803Mats EidsmoFreidig15:01
828Hugo LindbärgOK Södertörn15:02
904Mads SkaugOK Pan Århus15:03
839Silas HutzliOL Regio Wil15:04
810Joseph WrightMar Orienteering Club15:05
919Lasse ThamdrupFarum Tisvilde OK15:06
811Jørgen BaklidKonnerud IL15:07
915Elias AnderssonOK Norrvirdarna15:08
835Victor HanssonJönköpings OK15:09
889Jonas AnderssonOK Roxen15:10
911Henrik Fredriksen AasAsker SK15:11
871Tord StrandKongsberg OL15:12
906Olle GrywenzOK Linné15:13
902Frederick CarcasScottish Junior Squad15:14
862Reto EggerOLK Rafzerfeld-Bülach15:15
833Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK15:16
851Rasmus EkströmMS Parma15:17
899Einar EkelandOddersjaa15:18
836Aslak HeimdalKonnerud IL15:19
861Carl CarlssonNyköpings OK15:20
875Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OK15:21
913John LarssonRånäs OK15:22
832Isak HertinIK Hakarpspojkarna15:23
806Leif BlakeYukon OA15:24
860Axel HoveidAsker SK15:25
872Carl HolmbergIF Hagen15:26
830Martin LammFrölunda OL15:27
859Alasdair PedleyScottish Junior Squad15:28
842Emil PetterssonKarlskrona SOK15:29
823Georg EklöwOK Södertörn15:30
852Corino WyderOLG Galgenen15:31
890Algot NajvikOK PAN-Kristianstad15:32
818Aleksi HellmanMS Parma15:33
897Ruben BryngelssonTullinge SK15:34
854Oscar LyngenFreidig15:35
821Albin BjörnuddIFK Umeå15:36
894Albin AlsiöIF Hagen15:37
825Andreas JonssonOK Orion15:38
920Kristoffer TengrothSundbybergs IK15:39
837Emil KarlssonHestra IF15:40
870Tino PolsiniEksjö SOK15:41
887Oskar ForsbergTullinge SK15:42
881Hannes SvahnOK Ravinen15:43
855Matias SalonenHelsingin Suunnistajat15:44
808Aaro AhoValkeakosken Haka15:45
892Lukas LilandNydalens SK15:46
850Erik Hæstad BjørnstadFossum IF15:47
856Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus15:48
910Leo HolperASVÖ Österrike15:49
876Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus15:50
905Ludvig EkNyköpings OK15:51
801Filip BengtssonOK Lindéna15:52
908Eskil TryggöTrollhättans SOK15:53
883August Asheim BirkelandHalden SK15:54
802Henrik AsklöfTampereen Pyrintö15:55
893Emil AuseliusBredaryds SOK15:56
853Johannes ÖhgrenOK Kåre15:57
816Marcus CarlssonIF Hagen15:58
868Erik HerneOK Ravinen15:59
878Gustav RuneforsVäxjö OK16:00
865Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK16:01
895Felix PerssonHaninge SOK16:02
888Axel OlssonIF Hagen16:03
917Isac EricssonVäxjö OK16:04
809Øyvind HjermstadFossum IF16:05
869Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK16:06
877Erlend BrendstuenHalden SK16:07
831Oskar Spets StorhovFreidig16:08
841Väinö JohanssonKoovee16:09
847Noel WaldenfjordJärfälla OK16:10
889Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät16:11
896Oskari SilvennoinenKalevan Rasti16:12
838Bjørn Anders FlågenHeming Orientering16:13
843Oskar NymanOK Tyr16:14
807Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF16:15
886Niklas HeikkiläKouvolan Suunnistajat16:16
829Axel HalvarssonKarlskrona SOK16:17
813Oskar EdvardssonJärfälla OK16:18
916Hampus NyströmIF Hagen16:19
914Axel GranqvistOK Ravinen16:20
820Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna16:21
874Albin AnderssonTullinge SK16:22
817Styrk Hundseid KamsvågFossum IF16:23
826Fredrik HamreforsVästerås SOK16:24
822Saul KlemolaKoovee16:25
815Sindre HoltHedrum OL16:26
858Simon HardenFK Boken16:27
857Erik HannrupIF Thor16:28
884Jørgen WulfsbergNydalens SK16:29
903Niklas CarlssonSundbybergs IK16:30
873Felix AxelssonMarkbygdens OK16:31
912Hugo LillieströmOK Roxen16:32
824Jannis BonekOK Linné16:33
891Sebastian DalandKristiansand OK16:34
845Olof SkoglundKils OK16:35
804Oscar JohanssonKarlskrona SOK16:36
844Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima16:37
819Mikko EerolaTampereen Pyrintö16:38
840Erling HjermstadFossum IF16:39
885Sander ArntzenAsker SK16:40
805August MollénOK Denseln16:41
867Elias JonssonNydalens SK16:42
848EMIL BjörnlingerIK Hakarpspojkarna16:43
909Niels Christian HellerudHalden SK16:44
814Kasper FosserHeming Orientering16:45

D21 Lång

8 340 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1045Carolin SvenssonHaninge SOK08:31
1056Emelie LarssonÄrla IF08:43
1046Johanna EngströmOK Hällen08:59
1199Rebecka HeinrupTullinge SK09:02
1048Beata FalkHagaby GoIF Örebro09:23
1043Evelina WickbomVittjärvs IK09:31
1052Amanda HolmgrenVittjärvs IK09:39
1014Linda HallbergBredareds IF09:47
1005Eirin Svanøe-HafstadFrol Il10:02
1006Maria ArvidssonKalmar OK10:17
1010Elisabeth AhlgrenLinköpings OK10:22
1013Kajsa HammarströmLinköpings OK10:42
1017Rebecka LindbergOK Roslagen10:52
1029Ida WillénFalköpings AIK OK11:07
1030Jenny BengtssonSävedalens AIK11:21
1020Lisa PacherSU Schöckl Orienteering11:39
1022Anna PerssonFK Göingarna11:44
1027Elin HögstrandIFK Göteborg11:53
1026Frida BrogrenSävedalens AIK11:58
1025Maria BjörklundLeksands OK12:07
1038Martina PalumboJunior Team Trentino12:33
1040Helen PalmerHalden SK12:48
1034Lovisa LarssonOK Linné13:18

H21 Lång

10 250 m, 105 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1183Johan AronssonOK Tisaren08:32
1212Albin AnderssonMarkbygdens OK08:34
1184Albin SjöhedGävle OK08:36
1207Vasilis HortomarisO-Ringen Academy (greece)08:38
1185Sergey BaryshnikovArina08:40
1206Oscar VångellÄrla IF08:42
1181Javier Hernando Pérez OramasO-Ringen Academy08:46
Sebastian BaumannIFK Mora OK08:48
1210Ainars LupikisKāpa OK08:52
1196Mikael PihelOK Tisaren08:54
1218Guoxing ZhongO-STAR08:56
8592Christian TingströmGöteborg-Majorna OK08:57
1192Fredrik AhnlénOK Hammaren08:58
1194Jonas EngströmOK Hällen09:00
1198Daniel DuhlboIFK Mora OK09:04
1211Oskar AndrénOK Tisaren09:06
1197Pontus KarlssonMarkbygdens OK09:08
1195Love SintringHagaby GoIF Örebro09:10
1188Anton HallorOK Tisaren09:12
1213Simon GuldimannOLG Basel09:14
1202Jonathan KarlssonOK Tisaren09:20
1189Göran WinbladRehns BK09:22
1187Tanel PappOK Võru09:24
1204Francois PlagnolVSO 2609:28
1200Philip PerssonO-Ringen Academy09:30
1208Halvor Eid NielsenÄrla IF09:32
1209Gabriel MathysTeam Max & Moritz09:34
1182Matthias PoellASVÖ Österrike09:36
1201Mathias NyströmNorbergs OK09:38
1214Kevin StåhlOK Hammaren09:42
1190Erik LindgrenOK Tisaren09:44
1090Simon MarteliusAttunda OK09:45
1072Anders ÖsterlundVästerås SOK09:49
1074Joel JohnssonOK Nackhe09:50
1097Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby09:52
1086Simon AnderssonOK Rodhen09:53
1083Martin DjerfIK Hakarpspojkarna09:58
1068Martin JanssonOK Rodhen10:00
1136Heino OllinSävedalens AIK10:02
1085Erik MartinssonLinköpings OK10:03
1099Sebastian FleissBerliner TSC10:05
1096Oskar LundqvistOK Orion10:07
1078Torbjörn JakobssonOK Rodhen10:10
1071Markus HederskogIK Hakarpspojkarna10:13
1087Johan LarssonOK Skogshjortarna10:15
1093Elias T. MølnvikNtnui10:21
1106Kristian RogersR Signals10:23
1105Henrik TostebergLinköpings OK10:24
1089Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna10:26
1081Magnus BjörkOK Rodhen10:29
1063Nick SmithPeninsula And Plans Orienteers10:31
1103Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF10:33
1080Karsten BlumeBerliner TSC10:36
1075Fredrik WigertzLånghundra IF10:41
1091Magne HagaRaumar Orientering10:42
1077Per CarlborgLinköpings OK10:44
1070Karl EngesAttunda OK10:47
1065Fredrik LevinSvaide Roma SOK10:49
1067Adam GeorgssonKarlskrona SOK10:51
1094Fredrik PerssonDomnarvets GoIF10:52
1084Samuel HedlundLånghundra IF10:54
1092Wieland KundischOSV Dresden10:55
1061Sixten WalheimOK Rodhen10:57
1088Emil ØbroOK Orion10:59
1108Thomas FabianOJE Wappler11:01
1126Daniel NetzIFK Göteborg11:05
1111Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK11:09
1109Karsten LeideckTeam Saxony11:13
1122Anders DaltveitFana IL11:21
1127Johan FröbergTjalve IF Norrköping11:23
1141Emil KaleredOK Denseln11:28
1139Timothy ChambersUCDO11:32
1130Tobias PentonenIFK Göteborg11:34
1135Petter ErikssonÅmåls OK11:36
1114Ola KeiseråsIL Leik11:38
1121Andreas JohanssonIFK Göteborg11:40
1129Jimøystein NybråtenIL Tyrving11:48
1140Andreas NilssonSävedalens AIK11:51
1131Andres SaetaluMS Parma11:53
1112John PerssonIFK Göteborg11:55
1132Mikael AnderssonOK Kolmården12:01
1120Johan SöderlundOK Tyr12:05
1119Gustaf WaltherOK Denseln12:07
1116Philipp MüllerTeam Saxony12:11
1180Oskar RøenVaregg Fleridrett12:17
1156Lukas MeierOLC Kapreolo12:23
1173Erik BlomgrenStora Tuna OK12:27
1175Christoffer JohanssonTrollhättans SOK12:29
1177Daniel NilssonNyköpings OK12:31
1147Andreas AadliSK Saue Tammed12:33
1168Ken PeetersOK Linné12:35
1166Jonas CarlssonSundbybergs IK12:37
1150Timon SchweizerOLV Baselland12:39
1164Tomas HolmbergCentrum OK12:41
1174Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna12:57
1172Christian Faruga KarldénKvillebyns SK12:59
1167Brent GodmanGotlands Bro OK13:03
1154Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna13:07
1152Jonas AnderssonStora Tuna OK13:09
1162Anton NilssonOK Tranan13:13
1149John KumlinIK Ymer13:15
1178Jakob AnderssonOK Linné13:17
1144Robert JohanssonTäby OK13:25
1179Joel BergkvistCentrum OK13:27
1170Erik BjörklundOK Linné13:29

D21

6 770 m, 134 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3916Malin WidénUddevalla OK08:30
3862Annika CarlbergSundsvalls OK08:31
3866Charlotte KungUmeå OK08:33
3895Ellen LarssonIF Hagen08:34
3887Aina Elise VienaRingerike OL08:36
3917Karin BjörnlingerUlricehamns OK08:37
3902Magdalena Van de VoordeTullinge SK08:40
3861Joline IngelssonOK Hammaren08:42
3900Linnea GustafssonUddevalla OK08:45
3899Lisa WallinHestra IF08:46
3885Maria JohanssonTorsås OK08:47
3912Jutta JussilaIFK Lidingö SOK08:50
3905Stina PerssonUmeå OK08:52
3868Emilia HenryssonTibro OK08:53
3897Anna OlssonTibro OK08:56
3896Sara LundstenSundsvalls OK08:57
3881Josefin BengtssonIF Thor09:02
3903Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK09:03
3878Pernilla ErikssonGävle OK09:06
3894Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK09:07
3913Stina NeroMullsjö SOK09:08
3906Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK09:09
3893Andrea WickbomVittjärvs IK09:13
3874Elin GidingVallentuna-Össeby OL09:14
3886Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK09:16
3867Sofia LönnkvistTullinge SK09:18
3891Anna BrodinFalkenbergs OK09:19
3865Ebba PegestamOK Ravinen09:21
3915Maja IngelssonOK Hammaren09:23
3863Kristine GrønlundFana IL09:24
3883Kristin BomanGävle OK09:27
3870Eerika RantalaHelsingin Suunnistajat09:28
3898Triin JäädmaaOK Võru09:30
3872Nina HallorOK Tisaren09:32
3910Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebro09:33
3918Sara LundbladTullinge SK09:34
3875SUYI WEIO-STAR09:37
3888Linnea SundströmVittjärvs IK09:39
3880Marine BonoraALCO St Priest09:41
3908Anna LarssonIF Hagen09:43
3728Matilda OlssonSkåneslättens OL09:46
3715Giulia BornerOL Zimmerberg09:48
3754Marit NerstenNtnui09:51
3737Julia Modig TjärnströmLinköpings OK09:53
3712Lisa WesterbergOK Milan09:55
3701Madeleine Tjärnberg DahlinKovlands IF09:58
3719Amanda LeoIK Hakarpspojkarna09:59
3708Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK10:02
3706Fanny BrodinIstrums SK10:03
3723Julia GürtlerOLG Kakowa10:04
3745Ingeborg Ellegaard MelbyNtnui10:07
3743Sara IvarssonOK Kullingshof10:08
3751Pernilla OlssonSkåneslättens OL10:09
3732Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb10:12
3721Angelica EngströmSkåneslättens OL10:14
3709Maika MoriyaTortoise10:17
3748Chiara BornerOL Zimmerberg10:18
3698Elinor LindelöwHärlövs IF10:21
3740Solveig BlindheimNtnui10:25
3707Xiaoyun ZengChina Guangdong Orienteering Team10:26
3726Audhild Bakken RognstadNtnui10:27
3739Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3710:28
3734Meret GürtlerOLG Kakowa10:30
3727Minna SaarinenKangasala SK10:35
3731Nanna NorderudNtnui10:36
3700Pauline BellingmoNtnui10:39
3697Lena ImhofOL Regio Wil10:40
3730Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:41
3703Ingunn Egeberg VáriNtnui10:42
3750Linnea NordOK Klemmingen10:47
3749Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna10:49
3725Kristin SkaarRyda SK10:51
3717Silje ArntzenNtnui10:54
3753Dodo SuterOLG Cordoba10:55
3714Annie LennartssonSkåneslättens OL10:56
3746Linnea JohnssonOK Nackhe10:59
3794Niamh CorbettUCDO11:02
3801Amanda ClaessonSävedalens AIK11:03
3781Nina DöllgastGerman Youth Team11:06
3798Emma LundmanOK Roslagen11:07
3763Maria BrodinFossum IF11:10
3786Anna FosseliusOK Löftan11:12
3777Karin SvenssonFinspångs SOK11:16
3804Filippa SpånérSävedalens AIK11:19
3767Franziska MeierOLG Welsikon11:22
3791Aoife MccavanaUCDO11:26
3799Moa PetterssonKarlskrona SOK11:28
3765Amanda BlennowFalköpings AIK OK11:31
3785Stina PerssonEmmaboda Verda OK11:32
3770Märta BerggrenOK Kolmården11:35
3788Lilja ÖstermanMalmö OK11:38
3768Maria BengtssonSävedalens AIK11:39
3775Roisin LongUCDO11:43
3800Elin TörnrothHjobygdens OK11:46
3790Sanna SvenssonSävedalens AIK11:48
3761Elin HamreforsSävedalens AIK11:51
3760Sofia LarssonHestra IF11:54
3772Moa SvenssonNässjö OK11:55
3852Sigrid HolmgrenOK Renen11:56
3758Stina BergSävedalens AIK11:58
3783Hanna BarkegrenOK Kåre12:01
3803Erika JanssonRasbo IK12:02
3806Hanna ErikssonOK Denseln12:04
3796Klara PålssonSävedalens AIK12:07
3782Lisa PalmSävedalens AIK12:14
3835Johanna RagvaldOK Linné12:17
3825Linnea GillbergCentrum OK12:18
3849Linnea MalmbergStora Tuna OK12:21
3830Sonja JulkunenSK Pohjantähti12:23
3821Malin AnnegårdCentrum OK12:26
3844Marte NarumNydalens SK12:27
3833Karin HåkanssonOK Gränsen12:28
3851Arianna TauferNydalens SK12:30
3816Erika LindholmCentrum OK12:33
3847Josefine KristianssonTrollhättans SOK12:36
3842Regina KellyOK Linné12:37
3812Sara JonassonCentrum OK12:40
3836Ida HylanderNyköpings OK12:43
3831Susanna MårtenssonStora Tuna OK12:45
3837Linnea BörjarsCentrum OK12:48
3827Johanna LarssonKöping-Kolsva OK12:52
3839Hannah CulbergUSA12:56
3813Klara SvedevallOK Roxen13:01
3828Lisa ElmbladBredaryds SOK13:02
3823Stina SvedevallOK Roxen13:04
3818Beatrice KöhlerSäterbygdens OK13:10
3853Nina KarlsenNydalens SK13:11
3845Katarina ÖstbergBredaryds SOK13:16
3843Malin WelenKöping-Kolsva OK13:18
3829Jieling ZhouChina Guangdong Orienteering Team13:21
3841Karin FägerlindCentrum OK13:23
3814Pamela GaigherJunior Team Trentino13:24
3858Moa KjellstrandCentrum OK13:26
3855Josefin PerssonJärla Orientering13:29

H21-1

8 730 m, 114 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8405Mathias DrageOK Tisaren08:32
8363Emil AnderssonTullinge SK08:33
8398Stefan WernigNF Steuerberg OLG08:35
8389Robert PetterssonIF Thor08:41
8374Kristian SvenssonRävetofta OK08:43
8382Gerardo GarciaO-Ringen Academy ( Argentina )08:46
8393Anders JohanssonRehns BK08:48
8365Andrew QuinIFK Lidingö SOK08:51
8579Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb08:53
8404Mathieu ChalopinDusigne-Ofamily08:54
8371Aaron GaioG.S. Pavione08:59
8383Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö09:01
8399Jonas LundbladTullinge SK09:04
8369Simon BohmanRånäs OK09:10
8373Jacob LindstamOK Ravinen09:12
8396Niklas GustafssonOK Tisaren09:13
8379Thomas PetterssonAttunda OK09:18
8390Oscar GustafssonIdefjordens SK09:21
8372Oskar CervinHelsingborgs SOK09:23
8586Markus LivingIL Tyrving09:25
8385Jonas RinnbäckOK Ravinen09:26
8384Joakim SjöbergHelsingborgs SOK09:28
8370Love LindströmAttunda OK09:31
8403Jonty OramAuckland OC09:33
8401Charlie StoltRehns BK09:36
8391Anton MarmelidHelsingborgs SOK09:37
8381William HultqvistVallentuna-Össeby OL09:41
8402Gustav BoquistIK Uven09:42
8367Martin LindqvistStenungsunds OK09:44
8243Joakim OlssonVäsby OK09:45
8269Fabian GürtlerOLG Kakowa09:47
8233Jan HugOL Zimmerberg09:50
8241Johan IvarssonOK Kullingshof09:53
8240Benjamin MuellerOL Regio Wil09:56
8249Lukas HoferOLG Thun09:57
8258Filip OlssonVäsby OK09:59
8236Takashi YamadaTortoise10:00
8440Anton KarlssonOK Kullingshof10:01
8257Michael GasserOL Zimmerberg10:03
8267Axel WrådheAttunda OK10:06
8225Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF10:09
8253Björn JanssonVäsby OK10:14
8252Rickard IngessonLunds OK10:15
8247Daniel RohrOL Zimmerberg10:18
8255Niclas TjernlundSkåneslättens OL10:21
8260Håkan PalmOK Klemmingen10:23
8270Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK10:26
8223Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF10:27
8224David GrossmannOLG Thun10:30
8244Matthew HollingsworthR Signals10:33
8231Roman AngehrnOL Regio Wil10:35
8238Patrich KungGarphyttans IF10:36
8229Simon HattOL Zimmerberg10:39
8245Lukas OlssonVäsby OK10:45
8263Assar HellströmOK Ravinen10:48
8227Mats JohanssonIstrums SK10:51
8235Pirmin SchneiderOL Regio Wil10:53
8265Anders DahlinOK Sarven10:56
8282Markus LarssonHestra IF11:02
8313Asdasdsa AsdasdasAafgfgg11:04
8287Andreas WinanderJärfälla OK11:05
8314Isak LangerakJärfälla OK11:09
8299Oscar TörnrothHjobygdens OK11:12
8297Jonas GustafssonAndrarums IF11:17
8298David HectorSnättringe SK11:19
8274Jesper SjögrenHestra IF11:20
8302Ola JanssonRasbo IK11:24
8284Simon BörjesonRyda SK11:25
8273Christopher ImmervollSU Schöckl Orienteering11:29
8291Linus LandergrenHestra IF11:32
8275Erik HanssonBredareds IF11:34
8303Joel LännevallOK Roslagen11:35
8462Ari-Pekka LassilaKoovee11:37
8300Joar SvartholmBergnäsets AIK11:39
8467Johan AntonssonOK Löftan11:40
8309Elmar Montero CárcelesGODIH Albacete11:42
8271Davide MioriTrent-O Orienteering11:44
8580Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK11:45
8304Benjamin EdlundHestra IF11:47
8311Jefta LangerakJärfälla OK11:50
8295Johan OlssonHjobygdens OK11:54
8288Fredrik SetterqvistOK Södertörn11:55
8276Moltas ViebkeMalmö OK11:59
8280Christoffer WinanderJärfälla OK12:00
8290Coni MeiliOLG Chur12:07
8293Otto LundmanOK Roslagen12:10
8306Sam ErikssonAndrarums IF12:12
8317Petter LindSkogsluffarnas OK12:22
8340Morgan KarlssonSundbybergs IK12:23
8357David SundströmSöderhamns OK12:25
8350Martin StrömgrenOK Linné12:26
8325Arvid HenrikssonJärla Orientering12:28
8349Adam NymanCentrum OK12:30
8316Ruairi ShortOK Linné12:31
8321Stefano RausJunior Team Trentino12:34
8355Martin HerbertTäby OK12:44
8323Nils SpetzUlricehamns OK12:47
8338Mattias OlofssonOK Enen12:49
8360Andreas MagnussonOK Måsen12:50
8543Didrik HallNyköpings OK12:51
8342Tomohiro HashimotoAzao OLC12:52
8335Jesper NilssonUlricehamns OK12:57
8336Mattihas KjellFrämmestads IK13:00
8341Erik BerzellJärla Orientering13:03
8348Anders LindbergForsa OK13:05
8362Shuto MaenakaAzao OLC13:06
8330Daniel HenggelerBjörnbär OK13:08
8536Remo ThomaOLG Pfäffikon13:11
8345Kevin CulbergUSA13:13
8334Rasmus SteenOK Enen13:14
8361Johan NymanForsa OK13:18
8322Henrik WiklundHaparanda OK13:21
8332Markus LundholmOK Renen13:24
8346Simon EngelHässleholms OK13:29

H21-2

8 860 m, 112 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8567Dag StridhOK Nolaskogsarna08:32
8551Arvid StrandbergSkogslöparna08:36
8564Erik ErlandssonOK Vivill08:38
8577Tomas JohnssonSundsvalls OK08:39
8584Patrik JohanssonKexholms SK08:42
8591Malthe GaarsdalFarum Tisvilde OK08:44
8596Emanuel NäslundSkogslöparna08:45
8514Martin AnkelOK Alehof08:47
8408Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro08:50
8598Henrik PerssonUmeå OK08:51
8561Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK08:59
8572Raffael MathysTeam Max & Moritz09:03
8387Mats JohnssonCentrum OK09:05
8581Joel HallbergUmeå OK09:06
8375Johan PerssonHagaby GoIF Örebro09:07
8589Anton StrandbergSkogslöparna09:08
8590Dmitry KasatkinO-Stuff.Net09:14
8587Anders VedinSundsvalls OK09:17
8552Daniel RaposoCoala - Clube Orientacao Aventura Litoral09:18
8594Leon HanssonVisborgs OK09:20
8556Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK09:23
8560Edvin AnderssonOK Norrvirdarna09:27
8573Henrik JohanssonUmeå OK09:30
8554Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg09:33
8575Erik ToomingasSundsvalls OK09:36
8566Marcus HanssonLinköpings OK09:41
8477Simon LarssonSävedalens AIK09:42
8427Victor AxbomOK Landehof09:47
8435Sondre KongsgårdNtnui09:48
8425Gustav FiskumNtnui09:52
8439Anton HanssonIK Hakarpspojkarna09:53
8421Erik SköldLinköpings OK09:55
8412Sturla StokkelandÅlgård Orientering09:58
8424Aron Laurell-HåkanssonKungälvs OK10:01
8452Håkon CarlsenNtnui10:04
8417Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna10:06
8413Eric HanssonIK Hakarpspojkarna10:08
8410Sindre DeiszNtnui10:09
8447Viktor TovessonOK Orion10:12
8445Robin JakobssonGamleby OK10:14
8414Lars GrønhovdModum OL10:17
8443Harald KalagerNtnui10:20
8441Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna10:24
8239Pontus PeterssonOK Orion10:25
8449Pontus JanssonKungälvs OK10:27
8433Lars OwrenNtnui10:30
8454Morten SchouAalborg OK10:33
8451Morten Taraldsten BrunesModum OL10:36
8438Andersfelde OlaussenNtnui10:38
8422Martin NorrbomSala OK10:41
8262Marcelo TorresCebochi10:42
8453Erlend NydalNtnui10:43
8429Måns SandgrenOK Orion10:44
8431Jonas KittelsenNtnui10:48
8434Jiancong JiangChina Guangdong Orienteering Team10:49
8416Simen Eid NielsenNtnui10:51
8418Sverre Turter SandvoldNtnui10:52
8419Kristoffer NeslandNtnui10:54
8455Tor-Arve B. StrandRaumar Orientering10:56
8436Ross JuvikIL Gular10:57
8469Markus NordmarkNässjö OK11:00
8484Christian FoleyJärfälla OK11:02
8479Mattis HoltFreidig11:04
8473Per LindmanFinspångs SOK11:05
8509Raul FerraKoovee11:10
8499Måns LennermoNässjö OK11:12
8481Simon LundinFinspångs SOK11:15
8495Karl LevinSävedalens AIK11:19
8308Michael RoseBAOC11:22
8492Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL11:27
8461Asaf AvnerKarlskrona SOK11:29
8277Sindre JohannessenFreidig11:30
8497Fredrik AnderssonIF Rigor11:32
8488Albin BergkvistOK Kåre11:35
8478Emil ÅbergOK Kåre11:39
8501Florian PasdaUSV Jena11:40
8470Fredrik MattssonOK Kåre11:42
8483Johan WikströmSävedalens AIK11:47
8490Filip JounotTjalve IF Norrköping11:50
8493Johan PhilipssonMarkaryds FK11:57
8471Aaro RuoholaMS Parma12:00
8463Simon LennermoNässjö OK12:05
8487Håkon SandvenFana IL12:10
8521Thomas EkKöping-Kolsva OK12:15
8538Zhiding JiangChina Guangdong Orienteering Team12:17
8532Mikael AnderssonStora Tuna OK12:18
8520Anton BacklundSäterbygdens OK12:22
8541Stefan Frands PetersenOK Pan Århus12:23
8466Espen KarlsenStavanger OK12:25
8534Elias ÖhgrenStora Tuna OK12:31
8533Daiki KuwabaraAzao OLC12:33
8504Albin ThunbergOK Alehof12:34
8333Genya TakeuchiTodai OLK12:38
8539Tobias Karlsmose SvarerOK Pan Århus12:39
8524Emil ThellsénOK Roxen12:41
8510Erik SundbergStora Tuna OK12:42
8548Aske JepsenOK Pan Århus12:46
8544Eskil SchøningOK Pan Århus12:49
8508Richard DixonIND12:52
8512Tobias ArwidsonLima Biathlon12:55
8542Johan CelanderKöping-Kolsva OK12:57
8511Sigur HeggedalNydalens SK12:58
8502Mattias MårtsStora Tuna OK13:00
8523Mattias NilssonOK Alehof13:06
8546William RiggHalden SK13:10
8506Henrik Rindom KnudsenOK Pan Århus13:13
8528Jonas LundgrenStora Tuna OK13:16
8518Fredrik JohanssonBredaryds SOK13:19
8535Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarna13:21
8519Simon Thrane HansenOK Pan Århus13:22
8516Cristian LarssonKöping-Kolsva OK13:24
8537Håkan AlmqvistNybro OK13:27

D21 Kort

4 170 m, 158 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4054Elise RognsvågUmeå OK08:30:02
4128Eva AdolfssonVimmerby OK08:52:03
3929Lina LudvigssonEksjö SOK08:54:04
3960Ida GawellIFK Lidingö SOK08:56:04
3979Tove UddMarkbygdens OK09:00:03
3943Elin LeijgårdGudhems IF09:01:04
3937Pia-Maria BondessonFrosta OK09:02:03
4026Lisa AnderssonRyda SK09:03:04
4126Maria DE Mingo DavilaMurcia-O09:10:03
4053Louise HaneUmeå OK09:12:04
4002Jessica NilssonOK Milan09:14:06
3951Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering09:15:04
4066Alexandra VejedalKamrat och IF KIF09:18:02
4033Maria LundStenungsunds OK09:20:04
3989Erika BlixtOK Hammaren09:21:06
4019Hanna BergerOLG Basel09:27:05
4043Nadia ElcharifTolered-Utby Ol-klubb09:28:03
3981Kajsa Stina SandstadNtnui09:30:04
3959Martina SundbergIFK Enskede09:32:04
3996Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen09:33:05
3935Malin LindbergForsa OK09:35:03
4072Sofia HägglundOK Hammaren09:36:05
3965Lisa FolinoKarlskrona SOK09:37:05
4030Hanna StrandbergSkogslöparna09:38:03
4099Hanna KarlssonStenungsunds OK09:39:03
3939Marie RönnestrandFrösö IF09:41:07
3940Karin JohanssonGagnefs OK09:45:12
4017Kristina LarssonOK Österåker09:46:03
3924Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL09:47:03
3930Matilda MartinssonFalkenbergs OK09:48:02
4001Therese KorkeakoskiOK Milan09:50:05
4027Fanny RostöRånäs OK09:51:04
4015Isabelle SjöbergOK Österåker09:52:04
3988Lotta NybergOK Alehof09:55:03
4023Stine AustadRaumar Orientering09:58:05
4041Anna GranathTjällmo-Godegårds OK10:00:04
3982Lovise FremstadNtnui10:01:02
3922Stina HäggbrinkBerga SOK10:02:05
4121Miriam IsenringOL Zimmerberg10:03:05
3983Vilde JorgensenNtnui10:05:02
3807Sze Wai TsangHong Kong10:07:03
4073Frida SætherFreidig10:09:06
3955Camilla BohmanIF Hagen10:11:05
4004Elisabet MöllerOK Nackhe10:12:04
3986Karen BjergaardNydalens SK10:13:03
3968Anna BirkestålKöping-Kolsva OK10:14:05
4067Anna AlgotssonOK Rodhen10:15:03
4096Linnéa GrindegårdLunds OK10:16:06
4013Hannah PetersonOK Torfinn10:18:03
4130Josephine RegnellVäxjö OK10:19:06
3971Karin MidestadLinköpings OK10:20:05
3949Camilla LundgrenGöteborg-Majorna OK10:21:05
3945Helen WalfridssonGävle OK10:22:04
4083Maria WesterÄrla IF10:25:04
4038Sofia GumaeliusTibro OK10:26:04
4056Marte Hoff HagenNtnui10:28:05
3946Agnes RamleGöteborg-Majorna OK10:29:06
3927Nina Jeanette TollehaugEiker OL10:30:05
4010Evelina ChristofferssonOK Roslagen10:31:05
3991Therese LandmarkOK Kroppefjäll10:32:05
4037Therese AlfredssonSävedalens AIK10:34:04
3921Linnéa DanielsAttunda OK10:35:03
3958Linda WåhlströmIF Thor10:36:03
3992Sofia SjögrenOK Kullingshof10:37:02
4055Sofia AldénFinspångs SOK10:38:03
3954Linda JinnemoHjärnarps OL10:39:03
3928Inger Anita TollehaugEiker OL10:40:05
4000Susanne ErikssonOK Milan10:41:04
3932Cecilia WidénFK Boken10:42:04
3977Evelina EkelundMalmö OK10:43:04
4021Andrea DätwylerOLG Hondrich10:44:05
3931Malin AxFinspångs SOK10:45:04
3984Ingvild WangNtnui10:47:05
3967Marie DahlinKovlands IF10:48:06
3953Marie JinnemoHjärnarps OL10:49:04
4022Rahel MoserOLG Hondrich10:50:05
3956Alma BuerIF Hallby SOK10:51:05
3948Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK10:52:05
3974Anna SjostromLunds OK10:53:03
4059Anna NilssonFK Snapphanarna10:54:03
4016Kajsa FalkmanOK Österåker10:55:04
3985Selma Øfsthus GravirNtnui10:56:03
4024Linda EngenRaumar Orientering10:57:04
4020Chantal OppligerOLG Cordoba10:58:05
4011Helena AnderssonOK Tisaren10:59:03
4061Elin FjällströmKFUM Örebro OK11:00:04
4036Madeleine AttforsSävedalens AIK11:01:04
3947Elin SkogbergGöteborg-Majorna OK11:02:07
3952Martina JohanssonHestra IF11:03:04
3990Tove Sahl PaavoOK Klemmingen11:04:05
4069Signe VestSvendborg OK11:05:05
3950Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro11:06:06
4052Lina NilssonUlricehamns OK11:07:04
4039Veronica NuijaTjalve IF Norrköping11:08:04
4050Linnea LarssonUddevalla OK11:09:03
3975Lisa LönnLänna IF11:10:05
3964Maja PetterssonKarlskrona SOK11:11:04
15348Malena BirkelandNtnui11:12:03
4003Annie WestlinOK Måsen11:13:06
4047Elin SundqvistTullinge SK11:14:04
4025Kristin Vollen SataøenRond OL11:15:05
4042Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb11:16:05
4040Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping11:17:03
4012Josefin AronssonOK Tisaren11:18:04
4031Karolina NygrenSkogspojkarnas OK11:19:05
4091Alice HugossonIFK Lidingö SOK11:20:04
3976Guna SnoreMadona11:21:06
4046Malin SundqvistTullinge SK11:22:06
3925Henny SamuelssonCentrum OK11:24:05
4009Sandra HanssonOK Rodhen11:25:03
4045Karin LundbergTullinge SK11:28:06
3942Lina LeijgårdGudhems IF11:29:06
nullJulia OhlssonOK Linné11:30:03
3934Malin EirefeltForsa OK11:34:05
3998Marie OhlinOK Linné11:35:06
4005Malin AnderssonOK Nolaskogsarna11:36:04
3705Sina SeipelElfsborg SOK11:37:04
3994Hanna BerglundOK Kåre11:38:05
3963Karin FredrikssonIstrums SK11:39:03
3957Maria LingforsIF Hallby SOK11:42:04
3923Livia SchifferleBjörnbär OK11:45:05
4127Olena StrugalovaVaregg Fleridrett11:46:03
4051Frida StrömgårdUddevalla OK11:47:05
3993Elina von KrusenstiernaOK Kåre11:48:02
3987Yuqing ZhengOAC11:49:04
3995Hanna GustafssonOK Kåre11:50:03
4035Elin PetterssonSurahammars SOK11:51:03
3944Stina AndreassonGustavsbergs OK11:52:03
3980Emilia RantanenMS Parma11:53:08
3938Sofia HelmertzFrölunda OL11:54:04
4044Erica PercontiTrent-O Orienteering11:55:04
4100Linnéa HahneInsjöns IF OK11:56:03
4078Elsa JanssonJärla Orientering11:57:04
3999Josefin HanningOK Löftan12:06:04
3978Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna12:09:03
3969Maria BoisLeksands OK12:15:03
4029Karin SkogSkogsluffarnas OK12:17:04
4007Sara RensgardOK Renen12:32:03
4049Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK12:33:05
4018Klara ZeinerOLC Graz12:35:04
3997Torun SwenningOK Linné12:37:04
3972Stina SternerLinköpings OK12:44:04
3819Karna ThorssonOK Linné12:48:04
4076Ida DalhammerOK Roxen12:49:03
1023Linn BrännebyOK Kolmården12:54:04
3926Katarina TallhageCentrum OK13:00:05
4028Silje Borge HoviSkien OK13:01:05
4129Maria HellströmVäsby OK13:02:05
4058Ingvild Rud SkjaerstadLøten OL13:03:03
4057Hanna JohanssonOK Kåre13:08:08
4032Toril FalkenbergStavanger OK13:14:04
3741Javiera SaldíasCebochi
3936Gina MølnvikFreidig
3941Ane Eline HerlyngGrue IL
3966Linda HarlénKFUM Örebro OK
4048Johanna HadmarkTullinge SK
4113Kristin Vollen SataøenRond OL
4123Lina LångStora Tuna OK

H21 Kort

6 320 m, 213 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8815Alvaro MahouCOTA08:40:07
8656Anton HemlinIK Uven08:41:03
8774Johan SalomonssonVänersborgs SK08:45:04
8777Tobias AnderssonGöteborgs Skidklubb08:48:04
8678Erik NeroMullsjö SOK08:49:02
8475Marcus RamströmOK Kåre08:52:02
8750Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb08:57:03
8677Joel UddMarkbygdens OK09:00:02
8623Johan LeijgårdGudhems IF09:04:07
8809Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna09:20:02
8611SUN YIChina Nanjing DEER-OK09:23:11
8749Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb09:27:02
8722Joel BohmanRånäs OK09:35:02
8732David StigsmarkStora Tuna OK09:36:03
8773Samuel JohanssonOK Hammaren09:37:04
8707Per RösthOK Storsjön09:41:59
8714Elia BrühwilerOL Regio Wil09:51:06
8723Rasmus RostöRånäs OK09:52:03
8692Axel SjöbergOK Hammaren09:53:03
8644Arvid VågIFK Göteborg09:56:02
8769David ForsOK Skogsstjärnan09:57:04
8745Anton PetterssonTibro OK09:58:03
8748Johan GranathTjällmo-Godegårds OK10:00:03
8681Børge StyrvoldNtnui10:01:03
8787Roger FluriOL Zimmerberg10:02:04
8643Carl AnderssonIF Thor10:03:03
8657Peter KjellbergIstrums SK10:04:03
8771Sindre RønningNydalens SK10:08:02
8737Henrik OlaussonSävedalens AIK10:09:03
8625Simon SjöhedGävle OK10:10:02
8758Aron DavidssonUddevalla OK10:11:03
8833Magnus JohanssonÅre OK10:12:03
8721Tommy StenkvistRyda SK10:13:02
8705Emil JanssonOK Rodhen10:14:03
8661Mikko HölliKangasala SK10:15:02
8708Jakob AttåsOK Tisaren10:16:03
8718Richard BromfieldRAFO10:17:04
8831Björn SchilobolskiÅmåls OK10:18:02
8688Jens SundellOK Branten10:19:03
8762Karl LarssonUddevalla OK10:20:02
8717Robert NealRAFO10:21:03
8824Flavio PoltéraSnättringe SK10:22:02
8660Tuomo IstolahtiKangasala SK10:23:02
8834Christofer NäsholmÄrla IF10:24:02
8719Andreas BranellRyda SK10:25:02
8641Niclas WesterbergIF Hagen10:26:02
8602Magnus PerssonBottnaryds IF10:27:03
8710Emanuel StridOK Torfinn10:28:02
8761Anders JohanssonUddevalla OK10:29:03
8638Johan NilssonHultsfreds OK10:30:03
8694Simon MarkendahlOK Klyftamo10:31:03
8668Santtu SainioKummola Racing10:32:03
8811Johan StrandGöteborg-Majorna OK10:33:02
8600Anton DanielsAttunda OK10:34:02
8720Erik SkaarRyda SK10:35:02
8659Rasmus AlenKangasala SK10:36:02
8759Daniel OlssonUddevalla OK10:37:00
8730Daniel NilssonSkåneslättens OL10:38:02
8706Robert SandbergOK Roslagen10:39:02
8646Niklas OlssonIFK Mora OK10:40:02
8680Anders SjöbomNjurunda OK10:41:02
8666Juho WesterlundKoovee10:42:02
8617Joakim GustafssonFinspångs SOK10:43:02
8696Simon WallmanOK Kullingshof10:44:03
8667Taneli PantsarKummola Racing10:45:02
8764Emil NilssonUmeå OK10:46:02
8794Kyongsa RiNydalens SK10:47:07
8636Kalle LiukkonenHiidenkiertäjät10:48:02
8627Emil BacklundGöteborg-Majorna OK10:49:02
8606Emil TallhageCentrum OK10:50:02
8615Tim ZetterbergFalköpings AIK OK10:51:02
8791Karl LarssonOK Skogshjortarna10:52:02
8605Daniel DeldotBushflyers ACT10:53:02
8825Pontus JohanssonOK Kullingshof10:54:01
8765Henrik LidhageIK Ymer10:55:02
8819Eirik Holth JohannessenRøyken O-lag10:56:03
8603Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL10:57:03
8832Erik LunnariÅmåls OK10:58:02
8663Emil FolinoKarlskrona SOK10:59:02
8628Per SkogbergGöteborg-Majorna OK11:00:02
8624Andreas LeijgårdGudhems IF11:01:04
8826Andreas FriskVaggeryds SOK11:02:05
8725Olli MalinenSK Uusi11:03:02
8701Johan EngströmOK Orion11:04:02
8793Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK11:05:02
8747Måns WidemarkTjalve IF Norrköping11:06:03
8635Erik ForsHestra IF11:07:03
8724Antti SainioSK Uusi11:08:02
8702Theodor WahlbomOK Orion11:09:02
8742Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF11:10:04
8693Anders GranbergOK Klemmingen11:11:02
8632Vegard Jarvis WestergårdHalden SK11:12:01
8727Mikko HulkkonenSK Uusi11:13:03
8768Jonas NybergOK Alehof11:14:03
8806Anton ÖsterbladKarlskrona SOK11:15:04
8770Juhong CaiChina Guangdong Orienteering Team11:16:06
8822Magnus GlänneforsTullinge SK11:17:02
8726Aleksi MäenpääSK Uusi11:18:02
8653Filip SödervallIK Gandvik11:19:04
8738John GabrielssonSävedalens AIK11:20:02
8601Henrik WallermanBorås GIF11:21:03
8816Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro11:22:02
8728Eero TuomaalaSK Uusi11:23:02
8619Magnus WilhelmssonForsa OK11:24:03
8712Mårten HolmströmOK Österåker11:25:02
8610SUN MINGChina Nanjing DEER-OK11:26:04
8674Martin LönnLänna IF11:27:02
8616Daniel HärströmFalköpings AIK OK11:28:03
8798Robert LarssonGamleby OK11:29:03
8713Tobias AnderssonOK Österåker11:30:02
8757Anders OhlssonUddevalla OK11:31:02
8687Lars HaastrupOdense OK11:32:03
8650Magnus DahlinIK Gandvik11:33:03
8711Martin BråthenOK Øst11:34:02
8689Peter SvanbergOK Cannes11:35:03
8829Erik EdénWaxholms OK11:36:03
8746Bertram Kopp StannumFarum Tisvilde OK11:37:02
8654Andreas BragIK Gandvik11:38:02
8756Joel PetterssonTullinge SK11:39:02
8828Oscar SturkWaxholms OK11:40:02
8609Magnus KarlssonCentrum OK11:41:12
8630Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro11:42:02
8647Joel AnderssonIK Gandvik11:43:03
8655Mikael AnderssonIK Gandvik11:44:19
8640Remi JohannesenIdd SPK11:45:03
8607Björn BängtssonCentrum OK11:46:03
8814Anton GumaeliusWaxholms OK11:47:02
8741Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF11:48:02
8675Jussi UusihonkoMalmö OK11:49:02
8626Erik BomanGävle OK11:50:02
8817Erik MattssonJärla Orientering11:51:00
8620Jonatan BylarsForsa OK11:52:02
8751Sebastian RunanderTrosabygdens OK11:53:02
8731Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:54:03
8604Per DahlbäckBrattås CK11:55:03
8621Niklas HelmertzFrölunda OL11:56:02
8755Tintin KarlbergTullinge SK11:57:02
8679Oskar EklundMålilla OK11:58:02
8752Niklas SundqvistTullinge SK11:59:02
8670Erik RamqvistLidköpings VSK12:00:13
8827Christoffer AndersénVästerås SOK12:01:03
8835Lars DragerydÄrla IF12:02:02
8740Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö12:03:02
8810Anton TynongÄrla IF12:04:02
8614Stian LundteppenElverum OK12:05:03
8613Per DahlElverum OK12:06:03
8766Erik KarlssonOK Ravinen12:07:03
8808Joar Dørum KleivaElverum OK12:08:03
8633Mats NordbrødenHalden SK12:09:02
8651Erik AnderssonIK Gandvik12:10:02
8754Tobias ForsenTullinge SK12:11:02
8788Björn CederbergOK PAN-Kristianstad12:12:02
8649Mattias AnderssonIK Gandvik12:13:02
8760Christoffer OhlssonUddevalla OK12:14:03
8785Jacob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF12:15:02
8671Rudi B OlsenLillomarka Ol12:17:02
8823Jens WickbergForsa OK12:18:03
8796Sami HämäläinenMS Parma12:19:04
8812Daniel AnderssonIK Gandvik12:20:05
8753Christoffer EskilssonTullinge SK12:21:03
8799Marcus KempeSävedalens AIK12:22:02
8743Aleksi NiemiTampereen Pyrintö12:23:02
8662Kristian KannusKangasala SK12:24:03
8744Jussi HalmeTampereen Pyrintö12:25:02
8672Jens UddénLjungskile FK12:26:04
8634Olli OjanahoHelsingin Suunnistajat12:27:03
8658Lauri NenonenKalevan Rasti12:28:03
8599Patrik LarssonAndrarums IF12:29:04
8792Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna12:30:02
8805Jens WicksénCentrum OK12:31:04
8686Lennart JohanssonNyköpings OK12:32:02
8669Niclas LarssonKöping-Kolsva OK12:33:03
8652Magnus SödervallIK Gandvik12:34:04
8637Lars DahlströmHJS-Vansbro OK12:35:03
8608Martin KarlssonCentrum OK12:36:03
8685Tomas ReibringNyköpings OK12:37:02
8821Jonas PalmSävedalens AIK12:38:03
8691Daniel HåkanssonOK Gränsen12:39:04
8682Anders NordbergNydalens SK12:40:02
8739David DjurbäckSävedalens AIK12:41:03
8789Ola BrönnhedenNyköpings OK12:42:03
8673Jesper TibellLånghundra IF12:43:02
8795Svante PerssonSöderhamns OK12:44:02
8639Daniel NilssonHästveda OK12:45:03
8695Markus PålssonOK Kompassen12:46:03
8684Daniel WejåsNyköpings OK12:47:03
8690Jakob LiljaOK Enen12:48:03
8709Jonatan AronssonOK Tisaren12:49:02
8353Martin HunhammarOK Ravinen12:50:02
8642Henrik ÅbergIF Thor12:51:02
8807Gustav HindérOK Tisaren12:52:02
8800Johan BlickOK Alehof12:53:03
8779Anders HedbergGöteborg-Majorna OK12:54:03
8803Emil AlexanderssonStora Tuna OK12:55:02
8802Erik MagnussonOK Nolaskogsarna12:56:02
8700Donatas KontautasOK Moss12:57:02
8772Lars Danielsen HolenMarkane IL12:58:03
8729Eirik LarsenSkien OK13:00:02
8734Martin BlomgrenStora Tuna OK13:01:02
8631Emil WingstedtHalden SK13:02:03
8513Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF13:06:07
8618Arvid HammarFK Herkules
8645Johan GunnarsIFK Mora OK
8664Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK
8697Emil JohanssonOK Kullingshof
8703Niklas WansölinOK Ravinen
8715Sailen Thapa MagarR Signals
8716KAJI LimbuR Signals
8735Christofher RamströmSträngnäs-Malmby Ol
8736Paul PacherSU Schöckl Orienteering
8763Anton NilssonUmeå OK
8783Henrik EijsinkNydalens SK
8801Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF

D20

5 330 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1292Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK08:31
1300Tua DahlgrenÖstersunds OK08:38
1294Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK08:45
1304Freja VredinUmeå OK08:52
1289Tova StålVästerbergslagens OL09:02
1298ELLA WallinderGöteborg-Majorna OK09:05
1288Idunn HaavengenKongsberg OL09:12
1303Johanna HenrikssonOK Tisaren09:22
1290Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK09:26
1302Tilda AnderssonOK Ravinen09:33
1286Corina StraesslerOLK Rafzerfeld-Bülach09:39
1293Erica EdmanRehns BK09:43
1221Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK09:50
1238Hanna ÅbergOK Landehof09:57
1234Klara LjunggrenLinköpings OK10:26
1231Cecilia SpångbergLunds OK10:33
1239Pia SchofferOSV Dresden10:36
1229Julia BlomFrölunda OL10:40
1219Valerie WidmerOL Regio Wil10:47
1220Leonie von JagowOSV Dresden10:51
1225Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF10:54
1257Vilma BlennowFalköpings AIK OK11:05
1250Emilie Liabakk EriksenByåsen IL11:08
1253Lina LandergrenHestra IF11:16
1255Elin FältmanLeksands OK11:23
1242Annalena SchmidOLG Weisslingen11:30
1246Tora WesterbergOK Kolmården11:41
1240Elin PoschJönköpings OK11:48
1259Tessa JobstTeam Saxony11:55
1244Ellen BromanOK Roslagen12:02
1248Paula MühlsteinGerman Youth Team12:09
1282Linnea GustafssonOK Gynge12:16
1272Margarita BacustinaNorthern Wind12:19
1281Cancelled CancelledCancelled12:26
1273Matilda SkunckeTäby OK12:29
1261Malin FritzellMullsjö SOK12:32
1267Nicole WhitmoreDon´t Get Lost12:42
1262Agnes BerglundUlricehamns OK12:49
1278Fanni MarkussenAsker SK12:55
1276Emma SherwoodFWOC13:02
1271Foltzer CécileOK Linné13:08
1280Elin JohanssonForsa OK13:12
1269Alva RasmussenNyköpings OK13:18
1263Klara ElmnbladBredaryds SOK13:25

H20

6 180 m, 76 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cancelled CancelledCancelled08:02
1407Maxime BergerVSO 2608:31
1399Mårten OlssonGävle OK08:33
1401Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat08:35
1421Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro08:37
1428Andreas JørgensenFarum Tisvilde OK08:39
1425Jean Le PennecVSO 2608:41
1415Martin LundStenungsunds OK08:43
1423Johan RydingÄrla IF08:45
1414Robin WuelserOLK Rafzerfeld-Bülach08:51
1404Joakim SkärlénHaninge SOK08:56
1402Edvin CarlssonMarkbygdens OK08:58
1426Trygve HeggedalKongsberg OL09:00
1410Rasmus RasmussenOK Snab09:04
1420Ole HennselerMTV Seesen09:06
1429Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK09:10
1397Philip EdvardssonEksjö SOK09:14
1430Erik OlssonGävle OK09:21
1400Rasmus NielsenAllerød OK09:25
1432Sander ArnevikRingerike OL09:27
1424Lars OlovssonRehns BK09:31
1408Michael BättigOLG Wislig09:33
1417Asger KirkegaardFarum Tisvilde OK09:39
1335Rasmus MöllerArboga OK09:50
1330Ludvig LarsendahlVästerås SOK09:52
1306Christian RedtzerAttunda OK09:58
1329Bobby BrahmLånghundra IF10:01
1313Miel DefermeHamok10:03
1308Alfred LönnVästerås SOK10:05
1327Michael ImhofOL Regio Wil10:07
1324Erik NallgårdVästerås SOK10:11
1309Jakob FranssonOK Milan10:13
Adam SegerslättSkåneslättens OL10:14
1333Jarle LysnesHedrum OL10:16
1311Marc BreitenmoserOL Zimmerberg10:18
1315Tim OlssonBrattås CK10:20
1337Peter UranNtnui10:22
1325Johan HöögOK Kullingshof10:26
1318Michael FelderOL Zimmerberg10:28
1338Lukas DeiningerIFK Mora OK10:33
1316Matthias HurschlerOL Zimmerberg10:35
1328Henrik HamreforsVästerås SOK10:37
1339Chris SeitzOL Zimmerberg10:43
1336Mario SommerOLG Cordoba10:46
1310Linus HämmerliOL Regio Wil10:48
1320Noah VonlanthenOL Zimmerberg10:50
1321Simon ÖsterlundVästerås SOK10:58
1351Jonathan BjörkLeksands OK11:04
1365Rasmus SvenssonVärend GN OL11:10
1366Karl Kristen GjølsjøOK Moss11:12
1344Olof LissmatsOK Södertörn11:21
Linus BacklundOK Södertörn11:23
1354Ludwig BergfalkJärfälla OK11:27
1348Simon NysæterSkien OK11:33
1343Paul PasdaUSV Jena11:36
1342Nils Ola KvamFreidig11:41
1360Adrian Stokdal OpheimFreidig11:47
1346Oskar ÖqvistBergnäsets AIK11:50
1358Stephen MelhuishAustralia12:07
1356Thomas TubbehaugenOK Moss12:10
1376Bjørnar LøvliAsker SK12:16
1369Eivind Øfsthus GravirAsker SK12:23
1386Simon RuneforsVäxjö OK12:28
1381Vegard MyhreKristiansand OK12:31
1379Eric JanssonOK Tranan12:36
1383Torkel ReinhartsenKristiansand OK12:38
1390Conall WhelanIreland Junior Team12:46
1375Martin KihlSundbybergs IK12:51
1385Adam LiljaOK Enen12:58
1370Zac Osullivan-HourihanIreland Junior Team13:01
1394Hallvard A. FossSandefjord OK13:03
1373Ole KostølKristiansand OK13:08
1388Emil JohanssonOK Bävern13:13
1377Hugo ThunbergOK Alehof13:18
1392Robert PimIreland Junior Team13:21
1395Fabian SteenOK Enen13:23

D18

4 820 m, 159 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1615Emma WibergSkogslöparna08:30
1670Sara ErlandssonOK Vivill08:31
1628Tove FlodmanOK Hammaren08:32
1627Elin DjupsjöHalmstad OK08:35
1672Lindsay RobertsonScottish Junior Squad08:37
1664Bar KalksteinHasharon08:38
1662Lucy HainesScottish Junior Squad08:40
1647Lise BonoraALCO St Priest08:41
1636Sara ForsbergIK Uven08:46
1654Laura KingScottish Junior Squad08:48
1639Moa KjellbergBjörkfors GoIF08:50
1657Linnéa CarlssonOK Hällen08:51
1661Kerstin SchneiderOLK Rafzerfeld-Bülach08:52
1610Emelie BrudinIFK Mora OK08:57
1624Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK09:00
1614Elvira SilverGävle OK09:01
1660Kathryn BarrScottish Junior Squad09:05
1634Alice BarreforsIK Uven09:07
1643Lovisa RingHalmstad OK09:08
1630Johanna SärnbrinkOK Tisaren09:09
1649Emma WilsonScottish Junior Squad09:10
1616Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb09:13
1640Carolina JonsellTäby OK09:14
1650Sofia GidingVallentuna-Össeby OL09:16
1638Abigail MasonScottish Junior Squad09:17
1611Grace MolloyScottish Junior Squad09:19
1645Olivia LönkvistOK Vivill09:20
1665Paulina JägstedtHalmstad OK09:23
1646Jasmin SchwammbergerGjø-Vard OL09:24
1623Meike HennselerMTV Seesen09:25
Emma BlixtOK Hammaren09:26
1667Sofia BerglundIFK Mora OK09:27
1633Hanna BoquistIK Uven09:28
1619Lovisa LängheimTullinge SK09:29
1632Amanda KarlssonOK Ravinen09:31
1651Roanne LilleyScottish Junior Squad09:32
1671Ida PalmbergOK Hammaren09:33
1652Rebecca FahlgrenVittjärvs IK09:34
1631Clare StansfieldScottish Junior Squad09:35
1612Trine KarlbergTullinge SK09:36
1668Evelina SöderlundSkogslöparna09:39
1666Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK09:41
1618Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK09:42
1635Kristine StrandlieGjø-Vard OL09:43
1446Lena HöhneOSV Dresden09:45
1455Frida SahlmanLinköpings OK09:47
1476Lovisa BlomgrenSOK Aneby09:49
1453Kajsa RaskKungälvs OK09:51
1466Garcia MarielleCSLG Melun09:52
1484Elin HermanssonKungälvs OK09:54
1473Hannah HänselOSV Dresden09:55
1454Jenny JakobssonGamleby OK09:57
1447Klara BerglundVästerås SOK09:58
nullMoa WestbladOK Ravinen09:59
1478Eli JohannesenIL Gular10:01
1463Isabel JakobOSV Dresden10:02
1462Julia MarkendahlOK Klyftamo10:04
1472Elin NallgårdVästerås SOK10:06
1444Hanna SundströmVästerås SOK10:11
1452Trine Eg StaugaardKolding OK10:16
1440Sarah MagnussonLinköpings OK10:18
1450Hedvig MaldeIL Gular10:22
1468Ellen KlüserOSV Dresden10:26
1448Sina WilhelmOL Regio Olten10:28
1470Elina HansonKungälvs OK10:29
1436Rosa TrummerNaturfreunde Wien10:32
1474Anna MeenPorsgrunn OL10:33
1434Kornelia BrurbergSturla IF10:36
1477Anni BergerNaturfreunde Wien10:38
1482Lisa BörnstedtKungälvs OK10:39
1469Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL10:42
1479Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne IL10:45
1439Veronica RedtzerAttunda OK10:46
1465Martina WańkováLPu Pardubice10:47
1457Johanna GuståsLinköpings OK10:52
1480Sofia DahlHärlövs IF10:55
1437Lotten KindlundhFK Finn10:57
1547Laura SladekSU Schöckl Orienteering11:00
1488Anna NordholmSävedalens AIK11:03
1543Katja DalénSala OK11:04
1524Julie TørnqvistFana IL11:07
1510Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK11:10
1501Rebecca SvenssonVärend GN OL11:11
1504Isa LundqvistJärfälla OK11:12
1529Dina ReitanFreidig11:13
1523Lovisa KalliokoskiPerhon Kiri11:15
1500Sofia ZillingOK Södertörn11:16
1530Lovisa NordSol Tranås11:17
1535Marie Erskov KroghOK Øst Birkerød11:19
1515Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK11:21
1538Ann-Sophie MinnerTeam Saxony11:23
1507Laura FischerGerman Youth Team11:26
1533Jana SitteSU Schöckl Orienteering11:27
1486Anna ErikssonSträngnäs-Malmby Ol11:32
1505Amalie Ellegaard SeverinsenOK Øst Birkerød11:34
1498Adelina FunkeLeksands OK11:35
1544Pia BuchholzGerman Youth Team11:36
1492Maja GunnarssonLerums SOK11:39
1537Kristina TedhamreSnättringe SK11:40
1545Anna AnderssonPiteå IF Orientering11:41
1522Julia ArvidssonVimmerby OK11:42
1495Selma MoqvistLerums SOK11:47
1534Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF11:50
1487Runa AlmelandFana IL11:51
1493Alice HultinOK Löftan11:53
1513Tindra HjortFalköpings AIK OK11:56
1508Hanne DaltveitFana IL11:57
1509Selma KristiansenOK Moss11:59
1503Hanna NysæterSkien OK12:01
1494Felicitas VogtTeam Saxony12:03
646Ingrid KrogstadmoSelbu OK12:04
1516Vera MelkildFreidig12:05
1519Marte Lien JohnsenByåsen IL12:07
1541Lina ErdeliusIF Rigor12:08
1526Jonna LundbäckJärfälla OK12:10
1531Ingavestøl StødleKristiansand OK12:11
1497Anna LuegerSU Schöckl Orienteering12:13
1566Rosa LerfOLG Bern12:15
1587Alize BosioJunior Team Trentino12:18
1602Maria Rørvik HaverLillomarka Ol12:19
1600Adela GalateanuClubul Sportiv Metropolitan12:20
1557Birka NielsenOK Pan Århus12:23
1574Ida LehmannVaregg Fleridrett12:24
1570Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK12:25
Sofia HaglundVaasan Suunnistajat12:26
1606Olivia FröbergOK Roxen12:27
1595Oda Marie ColquhounLillomarka Ol12:29
1590Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK12:32
1583Anna HerbertTäby OK12:33
1556Vera BogrenSundbybergs IK12:34
1571Astrid NorgrenStora Tuna OK12:37
1585Aino-Maria LinnaHaapaveden Urheilijat12:41
1588Vilde LykkeEmblem IL12:43
1553Ellen SkunckeTäby OK12:44
Klara MöllerOK Linné12:46
1604Frida Bakken UlsethNydalens SK12:47
1559Ophelia HaasNybro OK12:48
1550Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna12:51
1580Elvira ForslundOK Renen12:52
1555Josefine AnderssonTäby OK12:56
1599Martha Skogeng ReitenEmblem IL12:57
1560Maren GulliksenIndre Østfold OK13:05
1552Elin JohanssonFrämmestads IK13:06
1586Ida KristianssonTrollhättans SOK13:07
1598Serena RausJunior Team Trentino13:09
1596Elena ZeinerOLC Graz13:10
1565Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK13:11
1573Hannah WirzOLV Baselland13:13
1593Alberte ThyssenHorsens OK13:14
1568Julia ElverlindOK Tranan13:15
1548Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK13:16
1576Hanna MoumHalden SK13:17
1561Elin WihlborgOK Gynge13:20
1549Emma BernerssonOK Enen13:21
1578Tilda MarmelidOK Roxen13:23
1603Katrin SjödénÄlvdalens IF OK13:25
1581Alma LiderudLidköpings VSK13:28
1591Anna CasagrandeJunior Team Trentino13:29
Isa EnvallIK Hakarpspojkarna

H18

5 580 m, 205 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1918Henrik André LarsenKongsberg OL08:30
1962Carl EkbringKexholms SK08:32
1935Haakon JohannesenIndre Østfold OK08:33
1956Måns ErikssonÖstersunds OK08:35
1929Fredrik SveenVang OL08:36
1906Erik LundStenungsunds OK08:38
1901Vegard Øverli BergKongsberg OL08:39
1914Gustav OlssonTorsås OK08:41
1963Tom LinesScottish Junior Squad08:43
1941Lukas ArkängTullinge SK08:44
1943Jostein Svaland DaleVang OL08:46
1939Oskar SvahnEksjö SOK08:47
1921Martin SkärlénHaninge SOK08:48
1932Henrik HaugKongsberg OL08:49
1958Njaal Ellegaard MelbyVang OL08:52
1951Emil LarssonTibro OK08:53
1750Eddie NarbettBOK08:54
1925Morten Rindom KnudsenOK Melfar08:55
1957Olle SörqvistMarkbygdens OK08:56
1911Martin GranbergIFK Mora OK08:58
1952Sverre NarumVang OL08:59
1928Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb09:00
1967Hugo BäsénIF Thor09:02
1959Elias ÖhmanGjø-Vard OL09:04
1954Eskil FrøislandVang OL09:05
1926Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK09:09
1937Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK09:10
1923James AcklandScottish Junior Squad09:11
1955Gustav StålVästerbergslagens OL09:12
1922Lavran ThorstensenOppsal Orientering09:13
1924Sami LasfarVSO 2609:14
1940Jakob Schøier KovstedFarum Tisvilde OK09:15
1916Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IF09:17
1933Livio StalderOLG Goldau09:18
1913Tim JohanssonFK Friskus-Varberg09:20
1915Ole Johan BråtenVang OL09:21
1900Simen Gran BlystadLøten O-Lag09:23
1938Hugo Thorell 09:24
1898Truls LindholmSundsvalls OK09:25
1899Even LindaasVang OL09:27
1965Nicola MüllerIFK Mora OK09:29
1912Maurizio CastellazG.S. Pavione09:35
1908Jacob EnbergHalmstad OK09:36
1910Lukas HellgrenOK Ravinen09:37
1950Rasmus Krogh MadsenFarum Tisvilde OK09:38
1903Simon TörnqvistOK Ravinen09:40
1907Rasmus TäckOK Hammaren09:41
1949Jake ChapmanScottish Junior Squad09:43
1945Nils OttossonGävle OK09:44
1680Yanik SchwizerOLG St.Gallen/Appenzell09:47
1728Oskar ArnevikRingerike OL09:49
1745Severin MüllerOLG Galgenen09:51
1734Jan ErneOLG Cordoba09:52
1697Erik ScheuermannOSV Dresden09:53
1705Cyrill FrickerOLG Cordoba09:54
1733Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby09:55
1706Sølve DrageKongsberg OL09:56
1693Zeb PalmHJS-Vansbro OK09:59
1740Sixten ElehedLinköpings OK10:00
1685Axel BlomFrölunda OL10:02
853Clemens WolframEksjö SOK10:03
1700Julian ImhofOL Regio Wil10:04
1714Jeremias JoutsensaariKangasala SK10:05
1730Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna10:07
1732Oskar EngesAttunda OK10:08
1676Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna10:09
1702Dennis BräuerOSV Dresden10:10
1726Luca RizziCO Ticino10:11
1738Ben StoyerOLG Stäfa10:13
1712Timon BurkhartOL Regio Wil10:14
1703Tom ToussaintCSLG Melun10:15
1677Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF10:18
1742Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL10:20
1690Ville LaaksoHämeenlinnan Suunnistajat10:21
1735Jens EdsenNordvest OK10:24
1729Robert ColeVäsby OK10:25
1713Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna10:26
1683Alf HasselvoldGrue IL10:28
1701Daniel HellbergLunds OK10:31
1736Emil FriedländerOSV Dresden10:32
1698Laurin ImhofOL Regio Wil10:33
1692Axel ToressonLunds OK10:34
1675Sören Eg StaugaardKolding OK10:36
1720Hotz SilasOLG Cordoba10:37
1727Cedrik KleinOSV Dresden10:38
1722Alex Del FedeleCO Ticino10:39
1695Rasmus MathisenPorsgrunn OL10:40
1681Javier PinoCebochi10:41
1682Håkon KornmoPorsgrunn OL10:42
1724Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF10:43
1687Timon AeglerOL Regio Wil10:45
1744Filip JohanssonKungälvs OK10:46
1689Jonathan JylltorpLinköpings OK10:49
1725Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GoIF10:50
1694Wilhelm HolfeldOSV Dresden10:52
1711Scott JuvikIL Gular10:53
1709Kalle BrahmLånghundra IF10:54
1708Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna10:55
1696Sixten TörnqvistVästerås SOK10:56
1721Simon ReimersAalborg OK10:58
nullMarko Birk NielsenAalborg OK10:59
1752Axel ForsmanFK Herkules11:00
1793Mathias HermstadFreidig11:02
1784Emil Olander LorenzAllerød OK11:03
1760Viktor WallinOK Kåre11:05
1806Jonas LauriFK Herkules11:06
1808EVEN FossumIK Grane Arendal Orientering11:07
1773Riccardo CasanovaGerman Youth Team11:08
1777Tobias KarlssonSnättringe SK11:10
1766Benjamin LangerakJärfälla OK11:11
1781Ole HänselTeam Saxony11:13
1782John GranathOK Kåre11:14
1751Kristian Fredrik LynumFreidig11:15
1810Filip MöllerOK Södertörn11:16
1800Damiano BollaPark World Tour Italy Asd11:17
1754Niklas HolzhauerGerman Youth Team11:19
1783Erik VinbladKarlskrona SOK11:20
1803Andreas MagnvallOK Södertörn11:22
1756Petter Astrup ArnesenHeming Orientering11:23
1797Leon BauerTeam Saxony11:26
1817Gustaf HedegårdOK Kolmården11:29
1748Mikkel MeldgaardAllerød OK11:30
1799Anton JaenickeTeam Saxony11:32
1815Franz GawlitzaGerman Youth Team11:33
1761Mathias VindalFreidig11:35
1776Oscar Sig TranbergSilkeborg OK11:37
1809Juho MäkiRasti 8811:38
1759Otso WesterlundKoovee11:39
1812Hendrik HolzhauerGerman Youth Team11:40
1764Viktor BergLeksands OK11:41
1794Simon ÖsterlingOK Södertörn11:42
1816Ivar Lidström LauriSnättringe SK11:44
1805Mikkel Lau PetersenAllerød OK11:45
1790Jonathan UllerKils OK11:46
1791Henning KapischkeTeam Saxony11:47
1796Skjalg NysæterSkien OK11:49
1763William JörneliusFK Herkules11:51
1765Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF11:53
1767Mattias IvaresOK Södertörn11:54
1787Lucas GranbergOK Kåre11:55
1814Johan LindmanFinspångs SOK11:56
1775Emil ErikmatsSävedalens AIK11:57
1802Lukas KatvalaKarlskrona SOK11:59
1785Oscar PrytzTjalve IF Norrköping12:01
1758Axel KudinoffOK Södertörn12:02
1789Thorsten SvenssonFinspångs SOK12:03
1780Gabriel SturessonLerums SOK12:05
1771Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura12:08
1755Emil HornlidenUmedalens IF12:09
1747Timon LorenzGerman Youth Team12:10
1769Kilian HöckGerman Youth Team12:12
1811Albin NorenPiteå IF Orientering12:13
1845Filip JohanssonTrollhättans SOK12:14
1880Felix Lindell-ÖhmanOK Måsen12:15
1889Luca LibardoniJunior Team Trentino12:17
1875Eoin RiordanIreland Junior Team12:18
1821Elio BolligerOLV Baselland12:19
1844Olav Aasmundtveit HoffOL Tønsberg Og Omegn12:21
1872Erik ErikssonOK Älgen12:23
1853Cameryn Kelly-MorrishIreland Junior Team12:24
1874Emil ArvidssonSäterbygdens OK12:26
nullOlle HedmanIF Hagen12:27
1856Joel KarnehedOK Roxen12:28
1859Albin AnderssonSegersta OK12:29
1830Christian MichelsenDon´t Get Lost12:31
1877Oscar KarlssonTrollhättans SOK12:32
1850Viktor BarkegrenStora Tuna OK12:34
1840Gustav MollOK Sorø12:35
1870Alexander YtterbølHalden SK12:36
1828Hugo DalhammerOK Roxen12:37
1893Simon DahlbergOK Nolaskogsarna12:39
1852Magnus EricsonJärla Orientering12:40
1825Johan HerbertTäby OK12:42
1886Olle SvangrenGotlands Bro OK12:43
1841Johan WestlyAsker SK12:45
1834Florian WepferOLG Pfäffikon12:47
1857Vidar PerssonTäby OK12:48
1868Hugo EkingeOK Motala12:49
1839Johan DupontOK Pan Århus12:50
1837Christian LindhSundbybergs IK12:55
1827Oscar NilssonAlvesta SOK12:58
1864Klas JohanssonOK Tranan13:00
1820Hugo HåkanssonIK Ymer13:01
1832Vegard LøvliAsker SK13:02
1863Francesco MagenesVäxjö OK13:04
1888William ErnlundOK Linné13:05
1822Ruairi LongIreland Junior Team13:06
1847Kristian PyttenKristiansand OK13:08
1860Filip ÖrnKFUM Örebro OK13:09
1876William NilssonNyköpings OK13:10
1824Andrew TurnerIreland Junior Team13:11
1892Oscar ModigOK PAN-Kristianstad13:13
1833Elias SørensenLillomarka Ol13:14
1848Rasmus KihlSundbybergs IK13:15
1881Anton GlivesonRonneby OK13:17
1865Reto GiezendannerIF Hagen13:18
1895Felipe SepúlvedaControl 713:20
1869Mathias BlomsterRonneby OK13:21
1836Eric BerlinTrollhättans SOK13:22
1843Max BoeniOLC Kapreolo13:23
1887Andrea PetraroliJunior Team Trentino13:24
1882Trygve MyhrAsker SK13:25
1861Håkon SturødNydalens SK13:27
1826Jimmy JohanssonForsa OK13:29
1854Trym IslandOL Tønsberg Og Omegn13:30

D17-20 Kort

4 320 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3687Lovisa LarssonTullinge SK08:31
3694Emma JohanssonOK Hammaren08:35
3693Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb08:38
3684Kyra JonssonSjövalla FK08:45
3677Fabia LyrenmannOLV Hindelbank08:52
3691Vanja JohanssonOK Hammaren08:58
3689Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK09:05
3682Maja WillénÖstersunds OK09:12
3695Amanda MullinsSjövalla FK09:19
3675Maiken SandbergNydalens SK09:22
3686Anna Emilie TorsethGjø-Vard OL09:29
3678Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK09:33
3619Aika BaumgartnerOL Zimmerberg09:46
3613Liliane SuterOL Zimmerberg09:52
3620Amanda RangertIK Hakarpspojkarna09:55
3634Emma BillingHultsfreds OK09:58
3621Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna10:01
3637Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna10:04
3629Sophie AttingerOL Zimmerberg10:07
3623Tine DalgaardKolding OK10:13
3615Carolina ErikssonOK Milan10:16
3632Amanda CarlssonIK Trenne Ullared10:22
3636Annika AttingerOL Zimmerberg10:28
3627Tua WigforssArboga OK10:34
3622Victoria Myklebust StrømHedrum OL10:40
3625Anik BachmannOL Zimmerberg10:46
3617Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering10:52
3630Stefanie SutterOLG St.Gallen/Appenzell10:55
3639Evelina PetersonFalköpings AIK OK11:06
3640Linn LindblomMalmö OK11:14
3651Karine VestølVegårshei IL11:18
3643Emma ErikssonOK Kolmården11:22
3654Tilda KartengrenVänersborgs SK11:31
3638Camilla FingerroosMS Parma11:35
3652Amanda HalvarsonLeksands OK11:39
3648Amanda NymanVänersborgs SK11:52
3646Johanna PetersonFalköpings AIK OK12:00
3650Elin LoodIK Gandvik12:08
3665Elin WickbergOK Nolaskogsarna12:16
3673Lina KromnerSkogspojkarnas OK12:20
3660Ella EricsonSundbybergs IK12:24
3659Nika PoljansekOK Azimut ( Slovenia )12:32
3669Mathilda LindeIF Åland12:36
3664Chiara PolsiniOLV Baselland12:44
3674Jennie RosénHästveda OK12:56
3662Ellen PerssonSöderhamns OK13:08
3672Kårhild NordstadVaregg Fleridrett13:20
3666Linnea NybergSäterbygdens OK13:24

H17-20 Kort

4 510 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8206Theodor BergNAIS Orienteringsklubb08:37
1896Erik WretöIFK Lidingö SOK08:42
8208Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK08:47
8219Joel DanielsHofors OK08:52
8214Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK09:02
8210Sondre SkytterenOdal OL09:17
8207Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK09:22
8217Jesper HedarOK Tor09:27
8212Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro09:37
8158Jonas FuhrerOLG Stäfa09:47
8164Ludvig JohnsenHedrum OL09:56
8162Oliver ValleriusGamleby OK10:06
8166Marius HürzelerOLK Wiggertal10:15
8160Fritjof AnderssonOK Landehof10:24
8172Sivert BellingmoOL Gaula10:34
8168Emil B. StrandRaumar Orientering10:43
8170Lukas WadstenOK Landehof10:52
8179Edoardo VialePark World Tour Italy Asd11:02
8185Daniel Røskar ReedIK Grane Arendal Orientering11:12
8184Filip HahneInsjöns IF OK11:17
8177Felix SvenssonRasbo IK11:22
8187Anders RuhnOK Roslagen11:32
8175Emil NilssonAndrarums IF11:42
8182Elias OlssonOK Kroppefjäll11:47
8181Hjamlar EldhLidköpings VSK11:57
8190Albin StrömbergOK Gynge12:17
8194Samuel JonassonÄlvdalens IF OK12:21
8195Peter HansenOK Sorø12:26
8202Waldo GallardoControl 712:30
8198Johan KindbomIF Hagen12:39
8204Jesper LindströmIF Hagen12:48
8192Cristopher LagosControl 712:56
8196Bryan PachecoControl 713:05
8205Erik BlickOK Alehof13:10
8189Simon BjörnehällOK Gränsen13:14
8200Aron ThorénRonneby OK13:23

D16

4 470 m, 144 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3539Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg08:30
3545Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL08:32
3528Alva RyttherVästerbergslagens OL08:33
3518Tale StrandKongsberg OL08:36
3515Louise RamebäckUmeå OK08:38
3508Natalja NiggliO Jura08:39
3544Elin UnanderSundsvalls OK08:44
3543Vendela LönkvistOK Vivill08:46
3523Elin DahlVisborgs OK08:47
3533Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb08:50
3532Lovisa LagerHalmstad OK08:53
3527Elin BergOK Ravinen08:55
3540Lisa HallménOK Tisaren08:56
3525Sigrid EkelandOddersjaa08:58
3535Melina LahdenperäEspoon Suunta08:59
3529Ingvild LangeggenKongsberg OL09:02
3538Maria MäättänenEspoon Suunta09:04
3521Smilla SandströmSkogslöparna09:07
3552Marie Lindløv JensenSarpsborg OL09:09
3551Marte Karine LarsenKongsberg OL09:10
3546Klara HöglundEksjö SOK09:11
3512Sofie FröjdSundsvalls OK09:12
3520Ingeborg RognstadHadeland OL09:13
3548Elsa EricssonFK Friskus-Varberg09:16
3553Ane Sofie KroghOppsal Orientering09:18
3514Wilma LarssonOK Tor09:21
3550Matilda DrottenmyrVisborgs OK09:22
3531Emelie RönnborgIK Uven09:24
3509Hedvig Valbjørn GydesenOK Melfar09:27
3519Tilda AnderssonTullinge SK09:28
3536Klara BolinTullinge SK09:31
3537Wilma BerganderEksjö SOK09:35
3505Emelie WibergSkogslöparna09:36
3507Alice PalmgrenSundsvalls OK09:39
3510Emilia EngelOK Ravinen09:41
3516Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK09:44
3376Maja HolmgrenVästerås SOK09:45
3371Sara SundinWaxholms OK09:48
3390Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna09:50
3387Elin CarlssonIK Trenne Ullared09:51
3369Isabella AumoKungälvs OK09:53
3358Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna09:56
3354Moa HjorthDomnarvets GoIF09:57
3438Hilda AxelssonFK Göingarna09:58
3394Lara GianniniOLG Stäfa10:00
3384Anniken RanvikKonnerud IL10:03
3372Agnes JonssonDomnarvets GoIF10:04
3398Kristine RappRaumar Orientering10:06
3400Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat10:10
3370Julia WannerAvesta OK10:13
3378Lea Malin TroxlerOLG Hondrich10:18
3359Clara DahlHärlövs IF10:19
3386Hanne RappRaumar Orientering10:21
3395Hélene ChampignyCSLG Melun10:22
3414Ebba BerglinKarlskrona SOK10:23
3392Matilda JohannessonFrölunda OL10:25
3380Andrea RanvikKonnerud IL10:26
3356Tina LjungqvistLunds OK10:29
3401Nora AeglerOL Regio Wil10:31
3363Mari SvingheimKonnerud IL10:32
3379Lisa HallgrenBjursås OK10:34
3365Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:37
3355Perrine ToussaintCSLG Melun10:38
3366Leoni KipkaOSV Dresden10:40
3397Flurina MüllerOL Regio Wil10:41
3399Lovisa WigertzLånghundra IF10:44
3382Rita TiefenboeckNaturfreunde Wien10:46
3367Julia RangertIK Hakarpspojkarna10:47
3389Elise AusenPorsgrunn OL10:50
3361Evelina OlssonOK Nackhe10:53
3375Jenny BaklidKonnerud IL10:54
3383Tove ErikssonRyda SK10:57
3353Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:59
3417Katarina NorrbyOK Södertörn11:02
3431Meja EneljungIFK Göteborg11:03
3443Ines SchikoraGerman Youth Team11:05
3408Karen JomaasFossum IF11:06
3409Charlotte LeonhardtGerman Youth Team11:09
3436Cecilia LindgrenOK Kåre11:11
3435Anna FlakbergIFK Göteborg11:12
3424Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK11:15
3428Terka KosovaKOS Tesla BRNO11:17
3445Agnes BromanOK Roslagen11:18
3426Agnes KällströmSala OK11:20
3452Frida ArnessonSkarpnäcks OL11:21
3437Ellen BlennowFalköpings AIK OK11:23
3446Clara SpikLeksands OK11:24
3450Lina BuchbergerGerman Youth Team11:26
3410Ida JohnssonOK Kåre11:29
3447Lovisa JohanssonKarlskrona SOK11:30
3404Helene SchubertTeam Saxony11:32
3421Ida HelgessonHestra IF11:35
3442Malin HaugeHisøy OK11:36
3425Vera RolfssonSkarpnäcks OL11:39
3406Ylva SandénOK Södertörn11:41
3416Magdalena NilssonHögåkers OK11:44
3415Lotten SandénOK Södertörn11:45
3418Katharina MuschTeam Saxony11:48
3429Jasmin HertelGerman Youth Team11:53
3434Ida JussilaTampereen Pyrintö11:54
3448Kayla RitzenthalerTeam Saxony11:59
3405Karoline BjørnerødOK Moss12:00
3440Nora AronengHestra IF12:03
3411Alva SonessonFalköpings AIK OK12:06
3413Mia LüscherOLK Argus12:08
3432Katrin HertelGerman Youth Team12:09
3458Axell BosioJunior Team Trentino12:15
3460Tilde EngbergHärnösands OK12:17
3496Amanda JanssonOK Djerf12:18
3476Anna Øfsthus GravirAsker SK12:21
3477Moa KarlssonStorviks IF12:24
3471Nadja DixonkassmanNyköpings OK12:25
3473Malin KristianssonTrollhättans SOK12:28
3485Christiane Ruud BøckmanKristiansand OK12:30
3480Ada WulfsbergNydalens SK12:31
3462Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna12:33
3454Anna LithellOK Linné12:35
3482Ida RoosIF Hagen12:38
3486Moa AlsiöIF Hagen12:40
3453Maja PorleVäxjö OK12:41
3491Emma Bloch FrandsenOK Sorø12:43
3498Anna JohnssonSkogspojkarnas OK12:46
3478Elin EdströmHärnösands OK12:47
3479Tilda ÖstbergStora Tuna OK12:48
3495Tora Aasheim NymarkTIF Viking12:51
3490Alicia LundgrenVäxjö OK12:54
3468Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK12:57
3463Kajsa ToftnerOK Kompassen12:58
3484Petrina CostermansJärla Orientering13:01
3493Tyra AlmJärla Orientering13:03
3488Hanna SvanbergOK Renen13:04
3492Hanna JohannessonRonneby OK13:06
3466Hanna HenningssonBredaryds SOK13:09
3465Siana SennEspoon Suunta13:10
3469Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK13:11
3501Kamilla LomeHamar OK13:16
3494Marie LilandNydalens SK13:17
3500Dora ZeinerOLC Graz13:19
3497Emma NilssonAlvesta SOK13:20
3499Ida WickbergOK Nolaskogsarna13:22
3459Signe NilssonNyköpings OK13:23
3474Tove PetterssonOK Roxen13:24
3464Elin LindbladOK Djerf13:27
3502Linnea SkalbergBredaryds SOK13:29

H16

5 360 m, 189 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8071Jacob MobergHelsingborgs SOK08:30
8042Olle BergstedtMarkbygdens OK08:35
8094Cedrik SandellOK Raseborg08:37
8058Mattis PerssonEksjö SOK08:38
8039Ludvig HolmqvistOK Tor08:39
8093Axel OrrhedeHelsingborgs SOK08:41
8089Albin KronkvistÖrkelljunga FK08:42
8070Dorian BenoitVSO 2608:43
8052Oskar LundgrenVittjärvs IK08:44
8037Albin KårénSundsvalls OK08:46
8066Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb08:51
8081Sondre OttesenFredrikstad SK08:54
8060Erik HogedalGöteborg-Majorna OK08:55
8078Knut Heikki Odland TorgersenBergens TF08:57
8031Johannes BladhTullinge SK08:58
8055Anton MäkinenOK Hammaren09:02
8086Johannes GreenAlmby IK09:03
8074Runar Saur ModahlFredrikstad SK09:04
8041Benjamin NäslundSkogslöparna09:05
8040Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb09:06
8084Bendik EliassenFredrikstad SK09:08
8054Hugo StrömMullsjö SOK09:10
8083Morten Örnhagen JørgensenOK Snab09:12
8079Daniel StåhlJärbo OK09:13
8048Anton SegermanIF Thor09:15
8043Victor GonetLOV 2609:16
8069Emil DanielssonOK Hammaren09:17
8044Hugo JakobssonEksjö SOK09:19
8056Gustav BjörklundIFK Mora OK09:20
8045Sigvart BerglandIndre Østfold OK09:22
8053Hugo DjurstedtEksjö SOK09:23
8065Eirik BlågestadIndre Østfold OK09:24
8049Sven WeyOLG Goldau09:25
8036Damiano BettegaG.S. Pavione09:26
8035Simon SvahnEksjö SOK09:28
8073Francis SmithwardLOC09:29
8034Nils KylbornAlmby IK09:31
8090Alfred PetterssonMullsjö SOK09:32
8091Elias NäslundOK Hammaren09:33
8068Damien BonnardelVSO 2609:35
8038Sigurd Amundsen BjørkliRingerike OL09:36
8032Roman PlagnolVSO 2609:37
8050Petter BergstedtMarkbygdens OK09:40
8057Casper HedarOK Tor09:42
7898Elias RöstinSöders-Tyresö09:43
8064Jakob SjöbergGävle OK09:44
7857Emanuel HerberthsonLinköpings OK09:46
7866Allan HedbergLunds OK09:47
7891Pascal SchmidOLG Galgenen09:48
7863Jakob ZällHjärnarps OL09:50
7854Adrian SkobeKalmar OK09:52
7851Øistein Fagerli NæssRaumar Orientering09:53
7839Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna09:54
7858Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby09:55
7873Simon FriskGustavsbergs OK09:58
7865Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby09:59
7840Simon OlssonHjärnarps OL10:00
7882Manuele RenCO Ticino10:01
7849Axel LeijonthorellLånghundra IF10:02
7881Jonathan DrechslerOSV Dresden10:03
7877Andreas NäslundVästerås SOK10:04
7903Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:07
7872Noa SjöstrandVästerås SOK10:08
7895Mattias LevinSvaide Roma SOK10:09
7886Mattias HaneOK Tyr10:10
7870Erik BonekOK Linné10:11
7892Anton HolfeldOSV Dresden10:12
7838August AbrahamssonGällstadbygdens SOK10:16
7879Markus ÖsterlundVästerås SOK10:17
7845Florian JandlNaturfreunde Wien10:18
7894Gustav PermanOK Tyr10:20
7867Fabio BirrerOLG Galgenen10:21
7856Pontus ErikssonHjärnarps OL10:23
7889Karol KielbOSV Dresden10:24
7869Robin MennetOLG Cordoba10:27
7843Anton KarlssonMariestads FK10:28
7887Albin BergerDomnarvets GoIF10:31
7862Andrin BenzOLG St.Gallen/Appenzell10:32
7878Olof LjunggrenLinköpings OK10:34
7868Povel HedbergLunds OK10:36
7860Emil BybergDomnarvets GoIF10:37
7876Andri BernhardsgrütterOL Regio Wil10:40
7847Richard TakeOK Tyr10:41
7841Joar HertinIK Hakarpspojkarna10:42
7880Kylian WymerBalise 25 Besancon10:43
7890Tobias CarlstedtHjärnarps OL10:44
7850Filippo CantoreggiCO Ticino10:48
8033Jakob WolframEksjö SOK10:50
7844Moritz VogtOSV Dresden10:51
7875Frederik SplittorffFIF Hillerød10:52
7883Elis SjödinOK Nipan10:53
7846Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby10:54
7893Jacob SteinthalFIF Hillerød10:56
7899Samuel PihlströmOK Landehof10:58
7884Ludvig ZaarLunds OK10:59
7921Andreas NysæterBergens TF11:01
7924Till GeilerGerman Youth Team11:02
7933Paul HempelTeam Saxony11:05
7986Jonas GrønliFreidig11:06
7947Melker ElofssonOK Njudung11:07
7937Quentin AndrieuxECHO7311:09
7936Joel WiklundSträngnäs-Malmby Ol11:10
7918Axel ErikssonOK Löftan11:11
7950Tom BuchholzGerman Youth Team11:13
7927Xingzhou SongSDSZ11:14
7964Gustaf NilssonVimmerby OK11:15
7931Lauri NaskaliIkaalisten Nouseva-Voima11:16
7904Jesper LidmarSnättringe SK11:17
7911Carlo WenglerGerman Youth Team11:18
7915Petter Liabakk EriksenByåsen IL11:21
7923Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK11:24
7966Elias BergsetIL Veten11:25
7954Johan CallebergSnättringe SK11:26
7959Albin TollOK Njudung11:27
7945Gaute Kvittum NytrøenTynset IF11:28
7951Assar JohanssonTjalve IF Norrköping11:30
7929Anders VestølVegårshei IL11:31
7942Leo JohanssonOK Kolmården11:32
7953Lars SandstadFreidig11:33
7914Erik ErlandssonVimmerby OK11:34
7919Johan LangerakJärfälla OK11:36
7935Simen Spets StorhovFreidig11:38
7930Anders VestølVegårshei IL11:41
7967Håkon HolstadFreidig11:42
7946David NeroNässjö OK11:43
7943Carl JosefssonSävedalens AIK11:46
7926Adrian VartiaOK Löftan11:47
7940Adam KristiansenOK Moss11:49
7938Tomas MilanKOS Tesla BRNO11:50
7963Martin ScheuermannGerman Youth Team11:52
7908Sivert KvermeFossum IF11:55
7916Jo Even KolstadFreidig11:56
7948Asgeir JensenBirkenes Il11:58
7907Anton SilierJärfälla OK11:59
7962Gustav ÅmanOK Vilse 8712:01
7913Per NordholmSävedalens AIK12:03
7952Arne KapischkeGerman Youth Team12:05
7906Tyr HäggströmAndrarums IF12:07
7958Matti BrunsGerman Youth Team12:08
7955Arvid WesterbergOK Kolmården12:09
7910Alexander SchandlOK Södertörn12:11
7925Vegard KittilsenFreidig12:12
7961Krystof PrusaKOS Tesla BRNO12:13
7944Axel JohanssonSol Tranås12:14
8030Topias ArolaPaimion Rasti12:16
7982Ville FontellOK Enen12:18
8025Philip CarlssonNyköpings OK12:19
7987Isak ErikssonOK Nolaskogsarna12:21
7985Jakob ThellsénOK Roxen12:22
8023Paul BustamanteControl 712:24
8027Linus KristianssonTrollhättans SOK12:26
8002Josef HelanderOK Roxen12:27
8001Hugo SetthagenOK Tranan12:29
7980Elias LarssonOK Enen12:30
7976Nikolas LossJunior Team Trentino12:31
8008Samuele RizzàJunior Team Trentino12:34
7996Anton HänströmTäby OK12:36
8006Tim DalheimerIK Vikings OK12:37
7977Jonatan StåhlSundbybergs IK12:38
8020Dominik GyselOLC Kapreolo12:40
8024Mattias JonassonÄlvdalens IF OK12:41
7997Joar TryggöTrollhättans SOK12:43
8029Benjamin TerentForsa OK12:45
8000Arvid RoosOK Linné12:46
7975Aidan Mccullough3ROC12:47
8007William SeguraKFUM Örebro OK12:48
8010Pietro PalumboJunior Team Trentino12:50
8022Jonas WepferOLG Pfäffikon12:52
8028Elias TidevallSkogsluffarnas OK12:53
8018Albin FalkNyköpings OK12:57
7992Johan HolmbergIF Hagen12:58
7978Edvin HägglundOK Nolaskogsarna12:59
7991Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK13:02
7973Timo TantaniniOLC Kapreolo13:03
7988Odd-Anton HermansenKristiansand OK13:04
8017Axel BerglundUlricehamns OK13:07
7994Lars Young VikNydalens SK13:08
7972Adam HodinÅrsunda IF13:09
7974Simon GiselssonRonneby OK13:12
8013Fredrik HanssonTäby OK13:13
8015Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK13:14
7981Elias BergenfurIK Vikings OK13:17
8003Gian CoolenOLV Baselland13:19
7970Jakob HjelsethOL Tønsberg Og Omegn13:20
7984Isak JonssonNydalens SK13:22
8012Linus LundbergOK Bävern13:23
8005Oskar StenviOK Linné13:25
7998Samuel ErikssonEds SK13:28
7989Viktor SvenskStora Tuna OK13:29

D15

4 400 m, 141 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3342Nina PerssonHaninge SOK08:32
3350Åsne HaavengenKongsberg OL08:33
3332Kristine KravdalGjø-Vard OL08:35
3344Maria LogrenSjövalla FK08:37
3329Berthe TesloHadeland OL08:41
3349Amelie JosefssonSkogslöparna08:43
3316Giulia RigoniG.S. Pavione08:46
3324Ida EdvardssonEksjö SOK08:48
3309Tilda LagerhällRehns BK08:49
3327Ingrid Marie Stubban HygenØstmarka OK08:51
3308Adine BlakkestadSarpsborg OL08:53
3328Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb08:56
3346Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK08:57
3317Katja LeicktTullinge SK08:59
3310Emma ErikssonEksjö SOK09:01
3330Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL09:02
3335Malin Olofsson BierfeldtÄrla IF09:07
3313Märta LjungbergSjövalla FK09:12
3312Sofie FranzénAlmby IK09:15
3347Emma LiljeGävle OK09:17
3348Emma EricsonTjällmo-Godegårds OK09:18
3272Filippa BjörkhammerBjörkfors GoIF09:20
3337Ella StenilsOK Hällen09:21
3336Alva LarssonUmeå OK09:23
3311Clara SamuelssonOK Vivill09:25
3306Alma SandVästerbergslagens OL09:28
3339Cornelia IvarssonOK Hammaren09:29
3334Lisa OlssonTorsås OK09:33
3331Ellen KillmeyVittjärvs IK09:34
3338Alexandra AngvollFredrikstad SK09:36
3319Ebba LindellIF Thor09:37
3323Amelie RajanIFK Lidingö SOK09:39
3321Alexandra LinløkkenØstmarka OK09:42
3199Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF09:45
3205Johanna PetterssonGustavsbergs OK09:47
3189Embla CinthioSkåneslättens OL09:50
3178Millaray Del Carmen SaldíasCebochi09:51
3183Emma LingIK Hakarpspojkarna09:53
3163Maya LjubezIK Hakarpspojkarna09:54
3184Maria Gammelsæter MehammerPorsgrunn OL09:56
3203Martina RizziCO Ticino09:59
3173Klara AnderssonDomnarvets GoIF10:01
3196Hilma HolmströmHärlövs IF10:02
3187Therese NilssonOK Österåker10:08
3186Nicolina MobergOK Tyr10:10
3162Elsa NilssonDomnarvets GoIF10:11
3167Thea WennbergSkellefteå OK10:13
3176Noemi OttOL Regio Wil10:14
3200Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering10:16
3172Hanna LundgrenLinköpings OK10:19
3181Vannier EmieCSLG Melun10:20
3182Nike PruthIK Hakarpspojkarna10:22
3206Alice MaddalenaCO Ticino10:24
3160Lea HumbelOLG Cordoba10:25
3170Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:28
3171Mari JohannesenIL Gular10:31
3192Alma GustafssonSOK Aneby10:33
3165Maya KastnerNaturfreunde Wien10:34
3166Emma IvarssonOK Kullingshof10:36
3174Maja SandvikAttunda OK10:37
3161Elsa AlbinssonOK Tyr10:39
3207Tilda WigforssArboga OK10:43
3197Elin HugossonLunds OK10:45
3190Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF10:46
3169Elin ErneOL Regio Wil10:48
3202Ida LarssonVästerås SOK10:50
3164Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:51
3185Lovisa NilssonAttunda OK10:53
3179Sofia IversAttunda OK10:59
3251Silje SlungaardIL Tyrving11:00
3234Amanda KarmetunOK Njudung11:02
3221Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby Ol11:05
3248Alma HjertbergHestra IF11:06
3218Hanna SkoglundSol Tranås11:08
3222Linnéa PerssonValbo AIF11:09
3243Tuva LövdahlSOK Viljan 11:11
3212Agnes EdgrenSkarpnäcks OL11:13
3246Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK11:16
3209Live ØstvoldHeming Orientering11:17
3253Tilda GolsäterKorsnäs IF OK11:20
3230Ingrid LamarkGanddal IL11:22
3208Elin RindstigSOK Viljan 11:23
3247Sanna HedbergOK Södertörn11:25
3216Emely WeihartHestra IF11:26
3233Anna AasaÖvertorneå IF11:28
3210Malene NysæterSkien OK11:29
3254Thea FagerströmIFK Göteborg11:31
3231Irma SvenssonVänersborgs SK11:32
3223Nora HolmgårdKils OK11:34
3249Agnes MalmgrenOckelbo OK11:35
3224Ella KarlssonSnättringe SK11:40
3217Agnes LindblomMalmö OK11:42
3255Vera WallinFalköpings AIK OK11:43
3240Lovisa MoqvistLerums SOK11:46
3236Julia LindbladSävedalens AIK11:49
3232Tale Tannvik SkeiFreidig11:51
3239Sini SaarinenRasti 8811:52
3213Elin NilssonAndrarums IF11:54
3241Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:57
3225Sara MöllerOK Södertörn11:58
3242Julia FunkeLeksands OK12:00
3227Tove RingiOK Kåre12:01
3214Vilde Lereim StorliFreidig12:03
3211Sofia EdvardssonJärfälla OK12:06
3245Tilda WiklundFalköpings AIK OK12:08
3250Olivia AspIFK Göteborg12:12
3261Debora DalfolloJunior Team Trentino12:15
3257Yngvild Langedal BreivikNydalens SK12:18
3289Ellen EkingeOK Motala12:20
3287Rebecca ThyssenHorsens OK12:22
3273Kajsa BogrenSundbybergs IK12:25
3264Ylva JohanssonOK Djerf12:26
3278Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK12:29
3286Tuva FalkSundbybergs IK12:31
3258Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK12:32
3301Matilda LindhSundbybergs IK12:36
3291Amélie RadzikowskiO-Motion12:37
3299Frida AnderssonSegersta OK12:40
3281Hanna RingRonneby OK12:43
3268Sofia PalmFK Boken12:45
3293Thea SvenssonIK Vikings OK12:47
3294Ebba LindOK Skärmen12:48
3270Hanna KromnerSkogspojkarnas OK12:50
3298Vilde WoldSundbybergs IK12:51
3283Kristina KlingneusIK Vikings OK12:53
3275Linnea KarjalainenSuunta Jyväskylä12:54
3296Hanna OlssonIFK Sävsjö12:56
3271Emmie LindbäckOK Renen12:59
3341Linn KarlssonOK Vilse 8713:01
3260Ida HofstedtTäby OK13:02
3263Erica BogrenIF Hagen13:04
3300Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK13:05
3279Oda ScheeleNydalens SK13:07
3297Petra HoveidAsker SK13:08
3276Olivia AsketunOK Roxen13:10
3280Hanna LundbergOK Renen13:13
3274Clara JohanssonOK Skärmen13:15
3295Alice MarmelidOK Roxen13:16
3282Ellen SigvardsonBredaryds SOK13:19
3266Marte BakkenNydalens SK13:22
3265Malin HanssonTäby OK13:29

H15

5 150 m, 163 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tiger LandénGustavsbergs OK08:31
7789Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK08:32
7807Arvid AronssonOK Kroppefjäll08:33
7787Albin PerssonHalmstad OK08:35
7796Hannes LindahlSundsvalls OK08:36
7837Tiziano Bettega