Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, natt, Västmanland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Västmanland
Arrangörsorganisation: Surahammars SOK
Datum: fredag 8 september 2017

H21

8 260 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik HamreforsVästerås SOK21:19
Martin NorrbomSala OK21:22
Johan CelanderKöping-Kolsva OK21:25
Henrik WickströmArboga OK21:28
Christoffer AndersénVästerås SOK21:31
Jonas VikströmKöping-Kolsva OK21:34
Hampus WestmanVästerås SOK21:37
Marcus EkKöping-Kolsva OK21:40
Claes KlarinVästerås SOK21:43
Janne SelkäläKöping-Kolsva OK21:46

D18

5 070 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin DahlmarkVästerås SOK21:16
Hanna SundströmVästerås SOK21:19
Elin NallgårdVästerås SOK21:22
Elsa LimbäckVästerås SOK21:25
Alva LimbäckVästerås SOK21:28

H18

5 800 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sixten TörnqvistVästerås SOK21:17

D16

4 300 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes KällströmSala OK21:23
Iris van LoenhoutOK Hedströmmen21:26
Tilda WigforssArboga OK21:29

H16

4 940 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil AhlströmVästerås SOK21:31
Noa SjöstrandVästerås SOK21:34
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK21:37
Martin SandqvistVästerås SOK21:40
Filip BäckArboga OK21:43
Andreas NäslundVästerås SOK21:46
Casper VånsjöArboga OK21:49
Hugo FriskVästerås SOK21:52

D14

3 290 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felicia SahlénVästerås SOK21:17
Amanda HallVästerås SOK21:20
Jonna SandbergKöping-Kolsva OK21:23
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK21:26
Maja AhlströmVästerås SOK21:29

H14

3 290 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias DahlmarkVästerås SOK21:32
Eric BäckArboga OK21:35
Elias Jeb BergrothVästerås SOK21:38
Simon SvenssonVästerås SOK21:41

D12

2 580 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elvira BjörnbergVästerås SOK21:15

H12

2 580 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl SandqvistVästerås SOK21:16
Arvid JonforsenHallstahammars OK21:19
Elis WiklundVästerås SOK21:22
Josiah BergrothVästerås SOK21:25
Erik PalmVästerås SOK21:28
Vidar NettelmarkSurahammars SOK21:31

D10

1 940 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa BjörnbergVästerås SOK21:15
Kajsa BergrothVästerås SOK21:30

H10

1 940 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob SandbergKöping-Kolsva OK21:16

D40

4 380 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malena AhlströmVästerås SOK21:19
Marie ÅsbergOK Hedströmmen21:22
Jenny SigurdssonVästerås SOK21:25

H40

6 830 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robert PalmVästerås SOK21:27
Jan EhnbergSala OK21:30
Anders SahlénVästerås SOK21:33
Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK21:36
Rickard JonforsenHallstahammars OK21:39
Ruhdi KarlssonVästerås SOK21:42
Niklas OlssonFagersta OK21:45
Daniel BjörnbergVästerås SOK21:48
Tomas JonssonVandrarringen21:51
Jonas LindegrenVästerås SOK21:54

D50

3 860 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK21:18
Elisabet ElmertoftNorbergs OK21:21
Helena HolmbergKöping-Kolsva OK21:24
Karin Swärd LindbergVandrarringen21:27

H50

5 800 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus LimbäckVästerås SOK21:18
Mårten KällströmSala OK21:21
Ulf HamreforsVästerås SOK21:24
Per SundströmVästerås SOK21:27
Joakim AhlströmVästerås SOK21:30
Tore NallgårdVästerås SOK21:33
Anders BrinkmanVandrarringen21:36
Stefan TörnqvistVästerås SOK21:39
Jan-Olov BergmanVästerås SOK21:42
Mats BergmanNorbergs OK21:45
Carl BymanVästerås SOK21:48
Anders RoothVästerås SOK21:51
Roger ÅsbergOK Hedströmmen21:54
Klas LindgrenVästerås SOK21:57

D60

3 340 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LarssonSala OK21:17
Anna-Karin JohanssonVandrarringen21:20
Tanja-Birgit SöderströmSala OK21:23

H60

5 190 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars FogelbergKöping-Kolsva OK21:21
Lars SilvervretOK Hedströmmen21:24
Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK21:27
Sten-Åke HolmbergSala OK21:30
Leif WadmanKöping-Kolsva OK21:33
Johan KällmanNorbergs OK21:36
Sven-Olov WiklundArboga OK21:39
Pelle HöökKöping-Kolsva OK21:42
Peder WickströmArboga OK21:45
Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK21:48
Mats LandquistKöping-Kolsva OK21:51
Jan GrannArboga OK21:54

D70

2 270 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva KjellmanVandrarringen21:15
Margareta LöfqvistVästerås SOK21:18

H70

4 090 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell MjöbergHallstahammars OK21:20
Per-Ivar MöllbergArboga OK21:23
Göran AnderssonVästerås SOK21:26
Leif ErikssonHeby AIF21:29
Ragnar ErikssonOK Hedströmmen21:32
Sören JohanssonSala OK21:35
Lars-Erik RaskVästerås SOK21:38
Lars KjellmanVandrarringen21:41
Ulf BackVandrarringen21:44

H80

2 880 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars SöderlundHallstahammars OK21:16

Öppen motion 3

2 580 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel LindqvistVästerås SOK21:06:12
Tomas LindqvistVästerås SOK21:06:36
Nils SandqvistVästerås SOK21:10:30
Kajsa HallVästerås SOK21:13:56
Anna HallVästerås SOK21:13:57
Nina LimbäckVästerås SOK21:19:21

Öppen motion 5

3 290 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger JärvikenNorbergs OK21:00:05
Carina BergmanNorbergs OK21:00:06
Fredrik DahlmarkVästerås SOK21:10:22
Jan Torbjörn SvenssonSurahammars SOK21:12:22
Robin ErnebyVästerås SOK21:17:05
Lars HallVästerås SOK21:18:17
Karin ProforsKöping-Kolsva OK21:19:06
David SöderströmSala OK21:23:04
Kristoffer KlarinVästerås SOK21:24:13
Anton BondessonOK Enen21:30:17
Kristian FellVästerås SOK21:32:09
Christer RognellVallentuna-Össeby OL21:44:22

Öppen motion 8

5 070 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke LarssonOK Hedströmmen21:18:47

Annonser