Startlista för Ungdoms-SM, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms-SM, lång
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: lördag 16 september 2017

D16

5 320 m, 92 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:00:00
6Anna JohnssonSkogspojkarnas OK10:01:30
7Ida RoosIF Hagen10:03:00
8Katarina NorrbyOK Södertörn10:04:30
9Vendela LönkvistOK Vivill10:06:00
10Elin LindbladOK Djerf10:07:30
11Matilda LarssonOK Hällen10:09:00
12Maja HolmgrenVästerås SOK10:10:30
13Clara DahlHärlövs IF10:12:00
14Ellen WikstenGävle OK10:13:30
15Emilia EngelOK Ravinen10:15:00
16Anna LithellOK Linné10:16:30
17Alva JonssonLånghundra IF10:18:00
18Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:19:30
19Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:21:00
20Wilma LarssonOK Tor10:22:30
21Nora AronengHestra IF10:24:00
22Elin EdströmHärnösands OK10:25:30
23Alice PalmgrenSundsvalls OK10:27:00
24Ida WickbergOK Nolaskogsarna10:28:30
25Evelina OlssonOK Nackhe10:30:00
26Magdalena NilssonHögåkers OK10:31:30
27Klara HöglundEksjö SOK10:33:00
28Elsa EricssonFK Friskus-Varberg10:34:30
29Sara SundinWaxholms OK10:36:00
30Ylva SandénOK Södertörn10:37:30
31Klara BolinTullinge SK10:39:00
32Ellika GrothKungälvs OK10:40:30
33Emelie WibergSkogslöparna10:42:00
34Frida ArnessonSkarpnäcks OL10:43:30
35Hilda AxelssonFK Göingarna10:45:00
36Alva RyttherVästerbergslagens OL10:46:30
37Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:48:00
38Cecilia LindgrenOK Kåre10:49:30
39Maja TenghagenHärlövs IF10:51:00
40Nickolina HedenlundTäby OK10:52:30
41Agnes BromanOK Roslagen10:54:00
42Sofie FröjdSundsvalls OK10:55:30
43Louise RamebäckUmeå OK10:57:00
44Tilde BacklundOK Södertörn10:58:30
45Lovisa LagerHalmstad OK11:00:00
46Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:01:30
47Ida HelgessonHestra IF11:03:00
48Petrina CostermansJärla Orientering11:04:30
49Tilda MelkstamLerums SOK11:06:00
50Julia RangertIK Hakarpspojkarna11:07:30
51Lisa VogtVästerbergslagens OL11:09:00
52Malin KristianssonTrollhättans SOK11:10:30
53Tilde EngbergHärnösands OK11:12:00
54Linnea SkalbergBredaryds SOK11:13:30
55Hanna JohannessonRonneby OK11:15:00
56Alma LeijonHärlövs IF11:16:30
57Lovisa JohanssonKarlskrona SOK11:18:00
58Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK11:19:30
59Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK11:21:00
60Tove PetterssonOK Roxen11:22:30
61Lovisa WigertzLånghundra IF11:24:00
62Matilda HagstrandLerums SOK11:25:30
63Hanna SvanbergOK Renen11:27:00
64Ellinor BjörklundJärfälla OK11:28:30
65Vera RolfssonSkarpnäcks OL11:30:00
66Signe NilssonNyköpings OK11:31:30
67Agnes KällströmSala OK11:33:00
68Alicia LundgrenVäxjö OK11:34:30
69Elin CarlssonIK Trenne Ullared11:36:00
70Lotten SandénOK Södertörn11:37:30
71Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK11:39:00
72Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna11:40:30
73Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:42:00
74Nelli OlvegårdFK Göingarna11:43:30
75Tilda AnderssonTullinge SK11:45:00
76Moa KarlssonStorviks IF11:46:30
77Smilla SandströmSkogslöparna11:48:00
78Julia WannerAvesta OK11:49:30
79Lotta WeyhenmeyerIF Thor11:51:00
80Linda RennerOK Södertörn11:52:30
81Isabella AumoKungälvs OK11:54:00
82Ebba BerglinKarlskrona SOK11:55:30
83Moa AlsiöIF Hagen11:57:00
84Ida JohnssonOK Kåre11:58:30
85Alva SonessonFalköpings AIK OK12:00:00
86Clara SpikLeksands OK12:01:30
87Agnes KarlssonÄlvsby IF OK12:03:00
88Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb12:04:30
89Tilda ÖstbergStora Tuna OK12:06:00
90Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK12:07:30
91Elin BergOK Ravinen12:09:00
92Elin UnanderSundsvalls OK12:10:30
93Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK12:12:00
94Maja PorleVäxjö OK12:13:30
95Amanda JanssonOK Djerf12:15:00
96Moa HjorthDomnarvets GOIF12:16:30

H16

6 500 m, 101 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
205Johannes BladhTullinge SK10:00:00
206Leo JohanssonOK Kolmården10:01:30
207Viktor SvenskStora Tuna OK10:03:00
208Johan LangerakJärfälla OK10:04:30
209Isac ErikssonOK Nolaskogsarna10:06:00
210Simon OlssonHjärnarps OL10:07:30
211Tobias ErixonOK Kullingshof10:09:00
212Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb10:10:30
213Ludvig ZaarLunds OK10:12:00
214Jakob SjöbergGävle OK10:13:30
215Gustav PermanOK Tyr10:15:00
216Alfred PetterssonMullsjö SOK10:16:30
217Johannes GreenAlmby IK10:18:00
218Axel Leijon ThorellLånghundra IF10:19:30
219Mattias LevinSvaide Roma SOK10:21:00
220Joar HertinIK Hakarpspojkarna10:22:30
221Gustav BjörklundIFK Mora OK10:24:00
222Charlie EliassonDalaportens OL10:25:30
223Per NordholmSävedalens AIK10:27:00
224Noa SjöstrandVästerås SOK10:28:30
225Mattis PerssonEksjö SOK10:30:00
226Alexander SchandlOK Södertörn10:31:30
227Simon GiselssonRonneby OK10:33:00
228Oscar PalmOK Linné10:34:30
229Victor SadaranganiJärla Orientering10:36:00
230Arvid WesterbergOK Kolmården10:37:30
231Samuel PihlströmOK Landehof10:39:00
232Oskar StenviOK Linné10:40:30
233Benjamin NäslundSkogslöparna10:42:00
234Elias BergenfurIK Vikings OK10:43:30
235Edvin HägglundOK Nolaskogsarna10:45:00
236Olof LjunggrenLinköpings OK10:46:30
237Carl JosefssonSävedalens AIK10:48:00
238Gustav ÅmanOK Vilse 8710:49:30
239August AbrahamssonGällstadbygdens SOK10:51:00
240Melker ForsbergKFUM Örebro OK10:52:30
241Jonatan StåhlSundbybergs IK10:54:00
242Anton HänströmTäby OK10:55:30
243Tobias CarlstedtHjärnarps OL10:57:00
244Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF10:58:30
245Andreas NäslundVästerås SOK11:00:00
246Jesper LidmarSnättringe SK11:01:30
247Hugo SetthagenOK Tranan11:03:00
248Simon SvahnEksjö SOK11:04:30
249Olle BergstedtMarkbygdens OK11:06:00
250Allan HedbergLunds OK11:07:30
251Adrian VartiaOK Löftan11:09:00
252Samuel ErikssonEds SK11:10:30
253Axel OrrhedeHelsingborgs SOK11:12:00
254Elias RöstinSöders-Tyresö11:13:30
255Albin FalkNyköpings OK11:15:00
256Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby11:16:30
257Anton SegermanIF Thor11:18:00
258Tim DalheimerIK Vikings OK11:19:30
259Albin BergerDomnarvets GOIF11:21:00
260Arvid RoosOK Linné11:22:30
261Casper VånsjöArboga OK11:24:00
262Daniel StåhlJärbo OK11:25:30
263Linus KristianssonTrollhättans SOK11:27:00
264Casper HedarOK Tor11:28:30
265Johan AlpbergAlmby IK11:30:00
266Elias TidevallSkogsluffarnas OK11:31:30
267Albin LindgrenVisborgs OK11:33:00
268Edvin NilssonGotlands Bro OK11:34:30
269Axel ErikssonOK Löftan11:36:00
270Aron ThorénRonneby OK11:37:30
271Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK11:39:00
272Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb11:40:30
273Albin KårénSundsvalls OK11:42:00
274Gustav ÖstenssonOK Tranan11:43:30
275Hugo JakobssonEksjö SOK11:45:00
276Pontus LindgrenVästerås SOK11:46:30
277Anton SilierJärfälla OK11:48:00
278Adrian SkobeKalmar OK11:49:30
279Johan CallebergSnättringe SK11:51:00
280Jacob MobergHelsingborgs SOK11:52:30
281Linus LundbergOK Bävern11:54:00
282Albin KronkvistÖrkelljunga FK11:55:30
283Emil BybergDomnarvets GOIF11:57:00
284Duncan RobertsonSvaide Roma SOK11:58:30
285William SeguraKFUM Örebro OK12:00:00
286Fredrik HanssonTäby OK12:01:30
287Axel BerglundUlricehamns OK12:03:00
288Philip CarlssonNyköpings OK12:04:30
289Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna12:06:00
290Hugo DjurstedtEksjö SOK12:07:30
291Max HoppeWaxholms OK12:09:00
292Niklas SvenssonJärfälla OK12:10:30
293Markus ÖsterlundVästerås SOK12:12:00
294Emanuel HerberthsonLinköpings OK12:13:30
295Simon FriskGustavsbergs OK12:15:00
296Noah BechtelFK Friskus-Varberg12:16:30
297Albin TollOK Njudung12:18:00
298Joar TryggöTrollhättans SOK12:19:30
299Arvid UmegårdLånghundra IF12:21:00
300Erik HogedalGöteborg-Majorna OK12:22:30
301Mattias HaneOK Tyr12:24:00
302Ludvig HolmqvistOK Tor12:25:30
303Pontus ErikssonHjärnarps OL12:27:00
304Mattias ÖsterdahlVisborgs OK12:28:30
305Hugo StrömMullsjö SOK12:30:00

D15

4 940 m, 116 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
405Sara MöllerOK Södertörn10:00:30
406Cornelia IvarssonOK Hammaren10:02:00
407Anna AasaÖvertorneå IF10:03:30
408Ellen GrantingerIF Thor10:05:00
409Tuva FalkSundbybergs IK10:06:30
410Linnea PerssonValbo AIF10:08:00
411Malin HanssonTäby OK10:09:30
412Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:11:00
413Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF10:12:30
414Hanna LundbergOK Renen10:14:00
415Lovisa HambäckLånghundra IF10:15:30
416Sofia LundkvistOK Vargen10:17:00
417Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:18:30
418Alma HellströmAttunda OK10:20:00
419Tea MarkholmSkåneslättens OL10:21:30
420Julia NordlanderSundsvalls OK10:23:00
421Amanda KarmetunOK Njudung10:24:30
422Linn KarlssonOK Vilse 8710:26:00
423Emilia ÖsterlundIK Ymer10:27:30
424Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb10:29:00
425Karin WedmanVästerbergslagens OL10:30:30
426Lovisa MoqvistLerums SOK10:32:00
427Tove RingiOK Kåre10:33:30
428Agnes EdgrenSkarpnäcks OL10:35:00
429Siri BerglundLinköpings OK10:36:30
430Amelie RajanIFK Lidingö SOK10:38:00
431Ellinor HambergJärfälla OK10:39:30
432Alma HjertbergHestra IF10:41:00
433Emma ErikssonEksjö SOK10:42:30
434Agnes LindblomMalmö OK10:44:00
435Thea FagerströmIFK Göteborg10:45:30
436Märta LjungbergSjövalla FK10:47:00
437Elin RindstigSOK Viljan10:48:30
438Emma IvarssonOK Kullingshof10:50:00
439Maja SandvikAttunda OK10:51:30
440Elin NilssonAndrarums IF10:53:00
441Ida HallinSurahammars SOK10:54:30
442Malin BierfeldtÄrla IF10:56:00
443Emmie LindbäckOK Renen10:57:30
444Josefine JonssonOK Tor10:59:00
445Tove FrænellSundsvalls OK11:00:30
446Ester OlofssonOK Storsjön11:02:00
447Agnes MalmgrenOckelbo OK11:03:30
448Ella KarlssonSnättringe SK11:05:00
449Amelie JosefssonSkogslöparna11:06:30
450Klara JohanssonVästvärmlands OK11:08:00
451Petronella HedenlundTäby OK11:09:30
452Sofia EdvardssonJärfälla OK11:11:00
453Klara AnderssonDomnarvets GOIF11:12:30
454Ellen SigvardsonBredaryds SOK11:14:00
455Tilda GolsäterKorsnäs IF OK11:15:30
456Kajsa BogrenSundbybergs IK11:17:00
457Alma GustafssonSOK Aneby11:18:30
458Elsa AlbinssonOK Tyr11:20:00
459Tilda WigforssArboga OK11:21:30
460Tilda WiklundFalköpings AIK OK11:23:00
461Sofia PalmFK Boken11:24:30
462Sofia DjerfVästerbergslagens OL11:26:00
463Ellen KillmeyVittjärvs IK11:27:30
464Ester LaudonVännäs OK11:29:00
465Tilda LagerhällRehns BK11:30:30
466Isabella JoonsLeksands OK11:32:00
467Kristina KlingnéusIK Vikings OK11:33:30
468Sara HertegrenJärfälla OK11:35:00
469Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL11:36:30
470Hanna RothLinköpings OK11:38:00
471Elin EmilssonOK Skogsfalken11:39:30
472Katja LeicktTullinge SK11:41:00
473Ida HofstedtTäby OK11:42:30
474Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL11:44:00
475Ebba LindellIF Thor11:45:30
476Emma LingIK Hakarpspojkarna11:47:00
477Nina PerssonHaninge SOK11:48:30
478Nellie RydlundHässleholms OK11:50:00
479Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK11:51:30
480Emely WeihartHestra IF11:53:00
481Hanna GabrielssonKungälvs OK11:54:30
482Emilia BergströmOK Rodhen11:56:00
483Hilma HolmströmHärlövs IF11:57:30
484Lovisa NilssonAttunda OK11:59:00
485Sofie FranzénAlmby IK12:00:30
486Olivia AspIFK Göteborg12:02:00
487Emma LiljeGävle OK12:03:30
488Ylva JohanssonOK Djerf12:05:00
489Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK12:06:30
490Elin HugossonLunds OK12:08:00
491Elsa NilssonDomnarvets GOIF12:09:30
492Embla CinthioSkåneslättens OL12:11:00
493Therese NilssonOK Österåker12:12:30
494Ingrid OlssonOK Tor12:14:00
495Matilda LindhSundbybergs IK12:15:30
496Nicolina MobergOK Tyr12:17:00
497Vera WallinFalköpings AIK OK12:18:30
498Thea SvenssonIK Vikings OK12:20:00
499Felicia LorénOK Landehof12:21:30
500Clara SamuelssonOK Vivill12:23:00
501Ebba LindOK Skärmen12:24:30
502Alice MarmelidOK Roxen12:26:00
503Maria LogrenSjövalla FK12:27:30
504Sofia IversAttunda OK12:29:00
505Elin NetzOK Kolmården12:30:30
506Alice HallménJärfälla OK12:32:00
507Moa EngströmOK Renen12:33:30
508Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK12:35:00
509Frida AnderssonSegersta OK12:36:30
510Sanna HedbergOK Södertörn12:38:00
511Thea WennbergSkellefteå OK12:39:30
512Alva LarssonUmeå OK12:41:00
513Hanna RingRonneby OK12:42:30
514Erica BogrenIF Hagen12:44:00
515Klara AnderssonOK Orion12:45:30
516Irma SvenssonOK Klyftamo12:47:00
517Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF12:48:30
518Ida LarssonVästerås SOK12:50:00
519Elsa BäsénIF Thor12:51:30
520Lisa OlssonTorsås OK12:53:00

H15

5 930 m, 121 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
605Jonne LiukkonenSundsvalls OK10:00:30
606Alfred LiljeströmGävle OK10:02:00
607Ludde BlomIFK Enskede10:03:30
608Jesper JohanssonOK Löftan10:05:00
609Valter PetterssonOK Tisaren10:06:30
610Emil BoströmOK Linné10:08:00
611Anton GunnarssonBredaryds SOK10:09:30
612Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb10:11:00
613Hugo FriskVästerås SOK10:12:30
614Alvar MelinHaninge SOK10:14:00
615Fredrik JunevikLeksands OK10:15:30
616Viktor HolmgrenUmeå OK10:17:00
617Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad10:18:30
618Erik IngemarssonHestra IF10:20:00
619Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK10:21:30
620Nils KörleOK Landehof10:23:00
621Arvid AronssonOK Kroppefjäll10:24:30
622Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK10:26:00
623Henrik PetrisiVästerbergslagens OL10:27:30
624Karl PetersénOK Njudung10:29:00
625Nils SchagerströmGarphyttans IF10:30:30
626Rasmus PetterssonOK Djerf10:32:00
627Seth BorglundHärnösands OK10:33:30
628Johan LundbäckJärfälla OK10:35:00
629Jon TrägårdhIFK Umeå10:36:30
630Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb10:38:00
631Henry SvensVästerbergslagens OL10:39:30
632Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:41:00
633Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK10:42:30
634Hugo MandingerTrollhättans SOK10:44:00
635Martin SandqvistVästerås SOK10:45:30
636Sixten EkbladhSol Tranås10:47:00
637Aron ÖstangårdGamleby OK10:48:30
638Erik Lidström LauriSnättringe SK10:50:00
639Nils Forsberg RundströmIFK Enskede10:51:30
640Arvid BylundIF Thor10:53:00
641Emil AxelssonLerums SOK10:54:30
642Linus TäckOK Hammaren10:56:00
643David MårtenssonGarphyttans IF10:57:30
644Felix DrejmoOK Landehof10:59:00
645Olle Pettersson GradinAttunda OK11:00:30
646Albin PerssonHalmstad OK11:02:00
647Isak BerggrenGävle OK11:03:30
648Viggo JohanssonSkåneslättens OL11:05:00
649Anton SöderbergSundsvalls OK11:06:30
650Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö11:08:00
651Jakob NilssonUmeå OK11:09:30
652Lukas GustafssonIK Ymer11:11:00
653Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK11:12:30
654Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna11:14:00
655Manne HammarbergJärfälla OK11:15:30
656Philip ForngrenTäby OK11:17:00
657Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK11:18:30
658Albin LindskogOK Ravinen11:20:00
659Arvid LundqvistHalmstad OK11:21:30
660Ludvig CarlbomUlricehamns OK11:23:00
661Axel ElmbladBredaryds SOK11:24:30
662Felix SilverGävle OK11:26:00
663Arvid BlomsterRonneby OK11:27:30
664Carl ÅsLunds OK11:29:00
665Gustav OhlinOK Tranan11:30:30
666Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb11:32:00
667Melker LundinKatrineholms OK11:33:30
668Arvid HenningHärnösands OK11:35:00
669Erik BrandtDomnarvets GOIF11:36:30
670Emil SoneAttunda OK11:38:00
671Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:39:30
672Jonas CarlssonStora Tuna OK11:41:00
673Lukas WernerIFK Lidingö SOK11:42:30
674Lukas JohanssonSundsvalls OK11:44:00
675Felix BäckstädeVisborgs OK11:45:30
676Tor RönnestrandFrösö IF11:47:00
677Kevin SjölanderOK Rodhen11:48:30
678Tamás SzütsVästerås SOK11:50:00
679Arvid KronmarKarlskrona SOK11:51:30
680Alfred LängheimTullinge SK11:53:00
681Karl LundinKatrineholms OK11:54:30
682Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL11:56:00
683Jakob GunnarssonLerums SOK11:57:30
684Fabian ValleriusGamleby OK11:59:00
685Simon NordbergGöteborg-Majorna OK12:00:30
686Martin RinnbäckOK Ravinen12:02:00
687Axel MålargårdTäby OK12:03:30
688Simon JohanssonOK Kolmården12:05:00
689Linus MalmKFUM Örebro OK12:06:30
690Axel LundgrenSundsvalls OK12:08:00
691Erik NilssonDalaportens OL12:09:30
692Oskar NilssonJärfälla OK12:11:00
693Isak HagbergKalmar OK12:12:30
694Karl GranathOK Kåre12:14:00
695Ludvig SigrandOK Södertörn12:15:30
696Tobias SnellOK Renen12:17:00
697Oskar SundblomRånäs OK12:18:30
698Joel Aristondo MagnussonOK Tor12:20:00
699David MelinOK Rodhen12:21:30
700Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK12:23:00
701Jakob Gadefors NauHaninge SOK12:24:30
702Isak WestringJärfälla OK12:26:00
703Hannes LindahlSundsvalls OK12:27:30
704Samuel LindénAttunda OK12:29:00
705Arvid BacktemanLerums SOK12:30:30
706Gustav KüglerSigtuna OK12:32:00
707John McLellandOK Rodhen12:33:30
708David BorgSödertälje-Nykvarn OF12:35:00
709Erik JohnssonOK Kolmården12:36:30
710Nils GrimbeckSävedalens AIK12:38:00
711Melker NordgrenOK Kåre12:39:30
712Tobias SjöstedtOK Måsen12:41:00
713Karl GrywenzOK Linné12:42:30
714Malte EvebornOK Roxen12:44:00
715Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK12:45:30
716Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK12:47:00
717Axel NalbinMullsjö SOK12:48:30
718Johan VinbladLunds OK12:50:00
719Isak OlssonStigsökarna12:51:30
720Emil AhlströmVästerås SOK12:53:00
721Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna12:54:30
722Isak AnängenNyköpings OK12:56:00
723Axel HedströmÖstersunds OK12:57:30
724Filip BäckArboga OK12:59:00
725Erik ÅkessonVäxjö OK13:00:30

Pub 15H

5 930 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfred AhltinMalmö OK13:40:00
Loke HedbergLunds OK13:40:00
Mikael KindbornOK Hällen13:40:52
Edvin HellstenNyköpings OK13:43:18
Felix GustafssonLunds OK13:43:43
Agust KronkvistÖrkelljunga FK13:43:53
Tore PalmgrenSundsvalls OK13:44:46
Anna LundgrenSundsvalls OK13:47:20
Henrik LundgrenSundsvalls OK13:47:22
Hugo KindbornOK Hällen13:48:13
Albin WeidenSkåneslättens OL13:49:14
Edvin SelinFK Göingarna13:50:21
Isak LundholmUmeå OK13:50:35
Oskar ÅdahlUmeå OK13:51:09
Per CarlssonStora Tuna OK13:51:19
Oskar VikströmSundsvalls OK13:56:57
Stefan KärrlanderUmedalens IF13:57:23
Sixten WalheimOK Rodhen13:57:55
Karl BengtssonSol Tranås13:58:18
Johan KüglerSigtuna OK14:02:29
Per-Erik RönnestrandFrösö IF
Per-Olov SjöströmVästerås SOK

Pub 15D

4 940 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna KårénSundsvalls OK13:40:00
Hanna LarssonYstads OK13:40:00
Astrid RexSundsvalls OK13:40:00
Peter HambäckLånghundra IF13:40:27
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna13:40:37
Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK13:41:30
Caroline GuttkeNyköpings OK13:42:25
Frida JohanssonOK Skärmen13:42:48
Christina HalvarssonOK Kroppefjäll13:43:29
Thilda SeldénIF Rigor13:44:10
Eva WalheimRobertsfors IK13:44:13
Klara PerssonHalmstad OK13:44:34
Sofie BodinAlmby IK13:45:04
Lisa JakobssonSundsvalls OK13:45:24
Annette RoosOK Linné13:45:43
Karin LindgrenKFUM Örebro OK13:45:48
Martin PerssonÅrsunda IF13:45:54
Erik AndersénKlubblös13:45:56
Irmelie EnströmSundsvalls OK13:46:00
Fredrik LindellIF Thor13:46:22
Alice EkNyköpings OK13:46:34
Kajsa HeydenLunds OK13:47:25
Moa WallenborgOK Kontinent13:48:42
Alva NystedtSkåneslättens OL13:48:43
Marika Nylund EkNyköpings OK13:49:36
Thea BökmanHelsingborgs SOK13:49:50
Helena KönigssonRobertsfors IK13:50:00
Mikael BäsénIF Thor13:53:45
Julia Modig TjärnströmLinköpings OK13:56:49
Kristina LindgrenVästerås SOK13:58:39
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK14:01:36
Alva EliassonSundsvalls OK14:05:24
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK

Pub 16H

6 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats WalheimRobertsfors IK13:35:03
Mattias ÖstbergStora Tuna OK13:40:19
Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF13:40:29
Magnus JosefssonSävedalens AIK13:41:10
Patrik WennbergSkellefteå OK13:45:41
Fredrik ÅhmanIFK Umeå13:47:04
Emil NilssonUmeå OK13:47:48
Olov VikströmSundsvalls OK13:49:19
Björn OlofssonOK Storsjön13:49:25
Mikael YngvessonRobertsfors IK13:51:39
Ulf BergströmOK Rodhen13:59:32
Tomas AxellIFK Enskede14:05:44
Joakim IngelssonOK Hammaren14:07:23

Pub 16D

5 320 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle SandénOK Södertörn13:40:22
Lovisa ManniUmedalens IF13:43:05
Annika ManniUmedalens IF13:43:07
Emma WibergSkogslöparna13:49:10
Jenny BergOK Ravinen13:50:57
Johan ÖstbergStora Tuna OK13:51:49
Ulf NordzellOK Djerf13:52:15
Marie LindbladOK Djerf13:53:18
Mårten KällströmSala OK13:57:06
Maria Von SchmalenséeAttunda OK14:04:57
Kalle BjörkmanIFK Mora OK

Pub 15D 7500

4 940 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer LagerhällRehns BK13:40:00
Magnus CinthioSkåneslättens OL13:49:57
Ingela AnderssonLunds OK13:50:38
Magnus LarssonVästerås SOK13:52:22
Anna LindgrenVästerås SOK13:56:07
Gustaf SparrevikLerums SOK13:56:24

Annonser