Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MtbO, Svenska Cupen, #2, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Svenska Cupen, #2, medel
Arrangörsorganisation: OK Mark
Datum: söndag 14 maj 2017

D21

10 090 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2101Erica OlssonIFK Mora OK10:00
2102Annika WigrenLunds OK10:02
2103Susanne WallenborgOK Kontinent10:04
2104Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:06
2105Jennifer AnderssonHaninge SOK10:08
2106Kajsa EngströmOK Kåre10:10
2107Rebecka HylanderNyköpings OK10:12

H21

11 930 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2108Peter AlvarssonMålilla OK10:00
2109Mattias RundgrenVäxjö OK10:02
2110Andreas MathisenVästerås SOK10:04
2111Klaus CsúcsIFK Mora OK10:06
2112Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:08
2113Jonas NielsenOK Alehof10:10
2114Benjamin EdlundHestra IF10:12
2115Niklas StrömKvarnsvedens GOIF OK10:14
2116Oskar MolarinOK Rodhen10:16
2117Andréas ThernOK Skogshjortarna10:18
2118Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOK10:20
2119Robin LarssonFK Göingarna10:22
2120Marcus WadellUlricehamns OK10:24
2121Richard KarlssonRyda SK10:26
2122Ola JäderbergLeksands OK10:28

D17-20

9 560 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2123Elvira LarssonRyda SK10:01
2124Elin HållHJS-Vansbro OK10:03
2125Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK10:05
2126Emmy AlbinssonIFK Mora OK10:07

H17-20

10 090 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2127Felix TidermanSöders-Tyresö10:14
2128Vilhelm MelkstamLerums SOK10:16
2129Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:18
2130Douglas Fransson LeeOK Alehof10:20
2131Martin SkärlénHaninge SOK10:22
2132Gustav JonssonIFK Mora OK10:24
2133Joakim SkärlénHaninge SOK10:26
2134Rasmus NordgrenOK Kåre10:28
2135Nils HammarFK Herkules10:30
2136Emil AnderssonHaninge SOK10:32
2137Hampus LarssonFK Göingarna10:34
2138Pontus AlfredssonOK Tyr10:36

D16

6 080 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2139Klara SäfstenMölndal Outdoor IF11:25

H16

7 560 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2140Linus AlbinssonIFK Enskede11:18
2141Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu11:20
2142Linus BacklundTrollhättans SOK11:22
2143Emil AxelssonLerums SOK11:24
2144Gustav OhlinOK Tranan11:26
2145Olle ElfströmOK Orinto11:28
2146Alfred PetterssonMullsjö SOK11:30
2147Hugo MandingerTrollhättans SOK11:32

D14

5 440 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2148Moa WallenborgOK Kontinent11:05
2149Linnea RydlundHässleholms OK11:07
2150Stina AnderssonAnderstorps OK11:09

H14

5 440 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2151Albin NyqvistOK Landehof10:49
2152Ivar HelmerssonHässleholms OK10:51
2153Lowe HammarFK Herkules10:53
2154Emil GranathIF Hallby SOK10:55
2155Max PerssonOK Skogsfalken10:57
2156Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:59

D12

5 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2157Maja AxelssonLerums SOK11:21
2158Embla ThorénRonneby OK11:23

H12

5 260 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2159Olle KullmanOK Alehof11:12
2160Victor HörnquistAnderstorps OK11:14
2161Isak JohanssonOK Gisle11:16

D10

5 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2162Elin AxelssonLerums SOK11:27
2163My WallenborgOK Kontinent11:29

H10

5 260 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2164Albin SvenssonFK Herkules11:32

D40

8 850 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2165Malin AlbinssonIFK Enskede10:07
2166Maria HelmerssonHässleholms OK10:09
2167Jenny JohanssonOK Gisle10:11
2168Malin ÅgrenLunds OK10:13
2169Ulrika GustafssonIK Vista10:15
2170Mia EronnLinköpings OK10:17
2171Erica HållHJS-Vansbro OK10:19
2172Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:21
2173Anna NordelöfMölndal Outdoor IF10:23
2174Carina RydlundHässleholms OK10:25
2175Ulrika AnderssonHaninge SOK10:27
2176Karin ThernOK Skogshjortarna10:29

H40

10 270 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2177Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb09:59
2178Janne SkarnerLeksands OK10:01
2179Nils HelmerssonHässleholms OK10:03
2180Nils PistoraLunds OK10:05
2181Kristian GustafssonOK Skogshjortarna10:07
2182Lasse JanssonEksjö SOK10:09
2183Mikael SvenssonFK Herkules10:11
2184Magnus WallenborgOK Kontinent10:13
2185Jonas AxelssonLerums SOK10:15
2186Henrik JonssonIFK Mora OK10:17
2187Lars KullmanOK Alehof10:19
2188Anders EkingeOK Motala10:21
2189Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF10:23
2190Geir Inge FolkestadAnderstorps OK10:25
2191Max TholénOK Skogshjortarna10:27
2192Niclas HörnquistAnderstorps OK10:29
2193Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:31
2194Erik BacklundTrollhättans SOK10:33
2195Klas ÅströmMölndal Outdoor IF10:35
2196Ulf JohanssonOK Gisle10:37
2197Anders LövgärdOK Alehof10:39
2198Magnus RydlundHässleholms OK10:41
2199Martin JohanssonOK Orinto10:43
2200Mikael JohanssonVärend GN OL10:45
2201Henrik MelkstamLerums SOK10:47
2202David HallbergIK Ymer10:49
2203Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK10:51

D50

7 560 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2204Lisbeth CelanderKristinehamns OK10:46
2205Carina SvenssonBredaryds SOK10:48
2206Ingrid SvenssonFinspångs SOK10:50
2207Laila B HöglundFK Herkules10:52
2208Ammi AnderssonMariestads FK10:54
2209Annica TholénOK Skogshjortarna10:56
2210Annika EngströmOK Kåre10:58
2211Eva LindgrenFinspångs SOK11:00
2212Suzy LarssonOK Skogshjortarna11:02
2213Karin FreylandSOK Aneby11:04
2214Katarina Westin-KarlssonOK Reftele11:06
2215Helena SvenssonFK Herkules11:08
2216Görel SkoogVäxjö OK11:10
2217Monica KollbergEksjö SOK11:12

H50

9 560 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2218Roger CarlssonOK Tranan10:27
2219Stig LarssonGöteborg-Majorna OK10:29
2220Mikael KullinOK Tyr10:31
2221Lars PerssonOK Skogsfalken10:33
2222Tommy BäckOK Kullingshof10:35
2223Stefan HammarFK Herkules10:37
2224Peter LöfqvistSOK Aneby10:39
2225Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:41
2226Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:43
2227Hans GarmerGöteborg-Majorna OK10:45
2228Kenneth SvenssonFinspångs SOK10:47
2229Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb10:49
2230Stefan KollbergEksjö SOK10:51
2231Magnus HellbergEskilstuna OL10:53
2232Gunnar SkärlénHaninge SOK10:55
2233Leif CelanderKristinehamns OK10:57
2234Martin MandingerTrollhättans SOK10:59
2235Mikael GustafssonIK Vista11:01
2236Peter HedbergLunds OK11:03
2237Kjell EinarssonOK Skogshjortarna11:05
2238Per GustavssonGöteborg-Majorna OK11:07
2239Lars ThorénRonneby OK11:09
2240Gunnar NilssonFinspångs SOK11:11
2241Bo LissLerums SOK11:13
2242Christer NorinJärfälla OK11:15
2243Håkan SvenssonIK Vista11:17
2244Kjell FranssonOK Alehof11:19
2245Benny LindgrenFinspångs SOK11:21
2246Magnus AasaOK Kullingshof11:23
2247Stefan JohanssonOK Kåre11:25
2248Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK11:27
2249Karl-Johan OhlinOK Tranan11:29
2250Christer NässlinJönköpings OK11:31
2251Stefan JohanssonTrosabygdens OK11:33

D60

6 080 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2252Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås11:18
2253Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK11:20

H60

8 850 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2254Johan KarlssonTrollhättans SOK10:34
2255Lars SahlbergLeksands OK10:36
2256Lars-gunnar SkoogVäxjö OK10:38
2257Leif AhlstrandIF Hallby SOK10:40
2258Göran SvenssonSkillingaryds FK10:42
2259Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK10:44
2260Anders AsplundJärla Orientering10:46
2261Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF10:48
2262Bertil TallkvistSkene Sim o IS10:50
2263Anders ThomassonUlricehamns OK10:52

H70

6 080 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2264Olle AdolfssonLerums SOK10:54
2265Bengt AnderssonSöders-Tyresö10:56
2266Claes-Göran LundbergUlricehamns OK10:58
2267Håkan JunforsOK Skogshjortarna11:00
2268Ronny HedlundOK Södertörn11:02
2269Nils-Birger JohanssonSol Tranås11:04
2270Lars-Göran MolinMarkbygdens OK11:06
2271Lars-Åke SjökvistVärend GN OL11:08

Öppen motion Kort

5 260 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl NilssonOK Orinto10:03:42
Karl-Hugo NilssonOK Orinto10:03:46
Ella AnderssonAnderstorps OK10:13:07
Alfred RosenqvistMarkbygdens OK10:14:08
Signe KullmanOK Alehof10:14:21
Ebba LövgärdOK Alehof10:14:30
Anna LövgärdOK Alehof10:14:32
Clara LövgärdOK Alehof10:14:35
Monika JakobssonTidaholm SOK Sisu10:17:14
Stina ThernOK Skogshjortarna10:22:04
Jenny AnderssonAnderstorps OK10:23:24
Hjalmar HörnquistAnderstorps OK10:26:11
Marie HögstrandMarkbygdens OK10:35:08
Ragnar FallströmLerums SOK10:46:08
Hans KööhlerTrollhättans SOK10:51:13
Kurt JohanssonOK Gisle10:55:41
Vera FolkestadAnderstorps OK11:18:20

Öppen motion Medel

6 080 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlotta MalmMarkbygdens OK10:01:06
Elisabeth SalonenKlubblös10:01:11
Torgny PetterssonMarkbygdens OK10:02:29
Weine GustavssonSkillingaryds FK10:04:21
Martin WigrenLunds OK10:05:08
Björn JohanssonFalkenbergs OK10:05:41
Hjalmar FolkestadAnderstorps OK10:10:07
Maria FolkestadAnderstorps OK10:10:09
Filip CarlbomMölndal Outdoor IF10:12:31
Eva CarlbomMölndal Outdoor IF10:12:35
Ann-Sophie OhlinOK Tranan10:13:05
Carina IvarssonOK Kullingshof10:16:25
Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu10:17:12
Linda DanielssonLerums SOK10:18:11
Karin JäderbergLeksands OK10:19:14
Lena ElfströmOK Orinto10:20:05
Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK10:21:39
Simon BrovallGällstadbygdens SOK10:23:32
Mats EricssonOK Skogshjortarna10:25:05
Ola MöllerKlubblös10:25:07
Ulf NyqvistOK Landehof10:39:39
Karin KullmanOK Alehof11:25:29

Öppen motion Lång

9 560 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin RådboMölndal Outdoor IF10:03:34
Mattias BengtssonOK Tranan10:04:35
Ingvar WelinOK Skogshjortarna10:08:06
Max LarssonOK Tranan10:08:33
Hans HanssonMarkbygdens OK10:12:04
Ingvar IvarssonOK Kullingshof10:12:14
Lars MuntherSävedalens AIK10:12:27
Björn WestlingMölndal Outdoor IF10:14:40
Kristin HanssonMarkbygdens OK10:16:31
Pär DalbergIK Stern10:17:33
Niklas BorgKlubblös10:18:07
Daniel FranssonKlubblös10:18:32
Daniel WilhelmssonKlubblös10:18:33
Carlström JonasKlubblös10:18:38
Patrik HakersSävedalens AIK10:18:42
Espen SkanckeKlubblös10:18:58
Robert JohanssonKlubblös10:21:08
Jonas OlaussonKlubblös10:21:33
Daniel OlssonDalsjöfors GoIF10:28:21
Fredrik GanningIK Omega10:29:09
Emma LindénFK Friskus-Varberg10:37:08
Bo PerssonOK Lindéna10:38:12
Radka KühnelTrollhättans SOK10:42:05
Joakim KjällströmKlubblös10:50:12
Henrik OlssonMölndal Outdoor IF10:53:34
Mikael JohanssonOK Skogshjortarna10:54:32
Andreas JonssonOK Skogshjortarna10:57:05
Emil JohanssonÖstgöta Helikopter SK & IF11:01:04
Sören JohanssonKlubblös11:02:04
Patrik AnderssonAnderstorps OK11:34:16

Annonser