Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Linnéklassikern, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Linnéklassikern, lång
Arrangörsorganisation: OK Linné
Datum: söndag 9 september 2018

D21

6 810 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin WelénKöping-Kolsva OK10:00
Sara BengtssonLånghundra IF10:02
Maria JanssonOK Linné10:04
Rebecca WaldenfjordOK Ravinen10:06
Maria SjölanderOK Rodhen10:08
Lena ÖhmanCentrum OK10:10
Camilla AdlertegOK Enen10:12
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby10:14
Malva SteenOK Enen10:18
Pernilla ErikssonGävle OK10:22
Elin SjölanderOK Rodhen10:24
Inga KazlauskaitéOK Roslagen10:26
Agnes AdolfssonEksjö SOK10:28
Martina WelénKöping-Kolsva OK10:30
Amanda TellsénOK Roxen10:32

H21

10 090 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas VikströmKöping-Kolsva OK10:34
Henrik ÅbergIF Thor10:36
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK10:38
Christian NilssonOK Löftan10:40
Erik ÅhlinLånghundra IF10:44
Martin SundlöfGävle OK10:46
Tommy LindbergOK Roslagen10:48
Adam LiljaOK Enen10:52
Lauri SildKoovee10:54
Niklas WraneSöders-Tyresö10:56
Patrik OttossonGävle OK10:58
Henrik LundgrenCentrum OK11:00
Tomas AxelsonOK Löftan11:02
Per SundholmOK Nolaskogsarna11:04
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF11:06
Marcus EkKöping-Kolsva OK11:08
Liutauras BileviciusOK Roslagen11:10
Olof LethagenCentrum OK11:12
Lasse JanssonGävle OK11:14
Joakim OlssonVäsby OK11:16
Johan AntonssonOK Löftan11:18
Timo SildKoovee11:20
Emil ThalinOK Älvsjö-Örby11:22

D18

5 240 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hedvig SundstedtRasbo IK11:15
Alva LindellIF Thor11:19
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL11:23
Agnes KällströmSala OK11:25
Beata PetterssonGotlands Bro OK11:29
Tindra JernströmAvesta OK11:33

H18

6 290 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfred LiljeströmGävle OK11:37
Valtteri KankainenSotkamon Jymy11:39
Noel WaldenfjordJärfälla OK11:41
Ville FontellOK Enen11:43
Axel BergströmOK Rodhen11:45
Felix SvenssonRasbo IK11:49
Daniel StåhlOK Hammaren11:53
Felix SilverGävle OK11:55
Anton SegermanIF Thor11:59

D16

4 470 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes WeissLånghundra IF10:01
Cornelia KrafftLänna IF10:03
Emilia BergströmOK Rodhen10:07
Lovisa HambäckLånghundra IF10:11
Felicia SvenssonRasbo IK10:13
Ellen HannrupIF Thor10:15
Malin SvenssonRånäs OK10:17
Fanny CedstedtLånghundra IF10:19
Hanna JonsellIF Thor10:23
Linn RistoOK Linné10:27
Joni Müller af UhrOK Linné10:31
Ebba LindellIF Thor10:33

H16

5 590 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik NilssonGotlands Bro OK10:35
Gabriel ÖstlundLänna IF10:39
David MelinOK Rodhen10:41
Pelle NilssonOK Linné10:43
Otto BalckTäby OK10:45
John McLellandOK Rodhen10:47
Emil WeiseliusOK Linné10:49
Hampus PerssonOK Enen10:51
Elliot AngelsiööOK Linné10:55
Edvin NilssonLånghundra IF10:57
Arvid BylundIF Thor11:01
Jesper ÅkessonJärfälla OK11:03
Emil BoströmOK Linné11:05
Oskar SundblomRånäs OK11:07
Viktor JemthIF Thor11:09
Albin WarvelinLånghundra IF11:13
Kasper LagerströmNyköpings OK11:15
Kevin SjölanderOK Rodhen11:17
Simon WahlnäsOK Linné11:19
Albin ErikssonIF Thor11:23

D14

3 870 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
300Elsa Söllvander EklundOK Rodhen10:53
301Lisa NilssonOK Linné10:55
302Isabel UnnerudLånghundra IF10:57
303Lovisa DufvaSundsvalls OK10:59
305Isabelle StåhlbrandtRasbo IK11:03
306Emelie SvärdIF Thor11:05
307Ines AarnioOK Linné11:07
308Alva OláRånäs OK11:09
309Elsa HedinOK Linné11:11
311Fannie SjölanderOK Rodhen11:15
312Johanna RoosOK Linné11:17
314Klara JunegardTullinge SK11:21
315Vega SundstedtRasbo IK11:23
316Ella ServinLånghundra IF11:25
317Moa LundinOK Linné11:27
318Agnes Söllvander EklundOK Rodhen11:29
319Junia WinningeLånghundra IF11:31
320Stina JarhedeOK Linné11:33
321Erica KarlssonOK Rodhen11:35
322Klara HartOK Linné11:37
323Natalie GardelinGotlands Bro OK11:39
324Lovisa BolanderSigtuna OK11:41
326Nadine Huss LandströmOK Linné11:45
327Ella MörlinRasbo IK11:47
328Elise MagnussonSigtuna OK11:49
330Frida MelinOK Rodhen11:53
331Sara EkströmOK Linné11:55
332Alma PetterssonGotlands Bro OK11:57
333Sara SundqvistLånghundra IF11:59

H14

3 940 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
334Elis IversAttunda OK10:00
335Valle LarssonIF Thor10:02
336Fredrik EdsjöIF Thor10:04
337Tobias af GeijerstamSigtuna OK10:06
338Aron BromanLänna IF10:08
339Axel GidlundOK Linné10:10
340Jonathan FlodmanGotlands Bro OK10:12
341Tomas FrömanOK Linné10:14
342Casper KarlssonOK Tor10:16
343Jacob HenrikssonRånäs OK10:18
344Emil NylundSigtuna OK10:20
345Axel AnderssonIF Thor10:22
346Love UmegårdLånghundra IF10:24
347Edvard PetterssonGotlands Bro OK10:26
348Viktor BoströmOK Linné10:28
349Axel MäkinenOK Hammaren10:30
352Erik BernerssonOK Enen10:36
353Edvin MäkinenOK Hammaren10:38
355Erik GuggiIF Thor10:42
356Jakob NordströmSigtuna OK10:44
357Axel HejdenbergGävle OK10:46
358David BerglundIF Thor10:48
359Axel BalckTäby OK10:50
360Ture BjörklinLänna IF10:52
361Elias StrömlandSigtuna OK10:54
362Albin ÅslundOK Linné10:56
364William LeijonspjuthSigtuna OK11:00
365Gustav VisingOK Triangeln11:02
366Love BylundIF Thor11:04
368Linus NordinOK Renen11:08
370Gustav LyckebäckSigtuna OK11:12
371Miro MårtenssonIF Thor11:14
372Adam SparrmanOK Linné11:16
373Sean BerglundSigtuna OK11:18
374Max AlfredssonGävle OK11:20
375Karl WeimarckIF Thor11:22
376Mathias NordlinderOK Linné11:24
377Elias WesterberghRasbo IK11:26

D12

2 900 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stella ÖstblomJärfälla OK10:01
Signe PalmOK Linné10:03
Ida WarvelinLånghundra IF10:05
Felice GardelinGotlands Bro OK10:07
Hillevi LarssonOK Enen10:09
Nora Svedin JakobssonLånghundra IF10:11
Ida WestfältGotlands Bro OK10:13
Sara RoosOK Linné10:15
Alva EliassonSundsvalls OK10:17
Svea ForsslundGävle OK10:19
Alva LarssonOK Linné10:21
Olivia UnnerudLånghundra IF10:23
Emmy RoosIF Thor10:25
Ingrid Suarez LarssonOK Linné10:27
Amanda StroppGävle OK10:31
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK10:33
Ellen AarnioOK Linné10:35
Hilda ÖjelundLånghundra IF10:37
Emma LundbergOK Linné10:39
Alice ReintzGotlands Bro OK10:43
Tora JonsellIF Thor10:45
Ulrika PerssonGotlands Bro OK10:47
Alice HellmanOK Linné10:49
Matilda PerssonOK Enen10:51
Ida PalmOK Linné10:53
Emelie WilhelmSigtuna OK10:57
Alva StrömlandSigtuna OK11:01
Hanna FriskOK Linné11:03
Emily KruysIF Thor11:05

H12

2 900 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor FischerOK Linné10:54
Martin DicksvedIF Thor10:56
Vilmer DernrothOK Linné10:58
Morgan AlfredssonGävle OK11:02
Maximus RörickOK Linné11:06
Edwin EnquistSigtuna OK11:08
Ivar SundbergOK Linné11:10
Elis QuistbergIF Thor11:12
Tor NylundOK Linné11:14
Lukas LindIF Thor11:16
Emil ÅbergOK Linné11:18
Albin JemthIF Thor11:20
Joakim GustafssonGotlands Bro OK11:22
Eric HenrikssonRånäs OK11:24
Felix JohnssonOK Linné11:26
Simon SegermanIF Thor11:28
Svante NelanderOK Linné11:30
Anton HedströmSöders-Tyresö11:32
Theo RistoOK Linné11:34
Erik ResareSigtuna OK11:38
Olle PalmOK Linné11:40
Hugo ÖrtlundRånäs OK11:42
Axel SparrmanOK Linné11:44
Anton GörgårdLånghundra IF11:50
Viktor NilssonOK Linné11:52
Edvin TögenmarkOK Linné11:56
Gustav SvenssonRånäs OK11:58
Benjamin WinningeLånghundra IF12:00

D10

2 550 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Grete VaernholtOK Enen10:01
Ellen HedinOK Linné10:03
Alma WesselLänna IF10:05
Märta BaumgartenIF Thor10:07
Anita Müller ErikssonOK Linné10:09
Maja LyckebäckSigtuna OK10:13
Siri HejdenbergGävle OK10:15
Lyra AnérIF Thor10:17
Tuva LarssonOK Linné10:19
Ylva SjöstedtLånghundra IF10:23
Signe HåstadBromma-Vällingby SOK10:25
Lilly VaernholtOK Enen10:27
Ellinor KruysIF Thor10:29
Ida JarhedeOK Linné10:31
Tilde IngwersenOK Enen10:33
Sigrid Gillman WikstrandOK Linné10:35
Emilia GrybäckIF Thor10:37
Hedvig AnderssonOK Linné10:39
My HärnerOK Enen10:41
Eira Dinges OlivOK Enen10:43
Josefin StroppGävle OK10:45
Sara HartvikLänna IF10:47
Lovisa FischerOK Linné10:49
Anna PåveIF Thor10:51

H10

2 550 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Enar LöfstedtGotlands Bro OK10:42
Alfred WesselLänna IF10:44
Melker HolmOK Linné10:46
Vilhelm EkesternOK Linné10:50
Mikael BergOK Enen10:52
Erik BalckTäby OK10:54
John Lembke von SchéeleOK Linné10:58
Wilhelm Hellquist-KlavemyrOK Enen11:00
Axel VikmanOK Linné11:02
Gustav KaronenIF Thor11:04
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf11:06
Adrian RönnbackOK Linné11:10
Rickard JemthIF Thor11:12
Herman EliassonSundsvalls OK11:14
Jonas PalmOK Linné11:16
Cedric WangheimOK Linné11:20
Albin DalsättRånäs OK11:22
Axel WetterqvistOK Linné11:24
Alfons WesterberghRasbo IK11:26
Oliver ErlandssonLänna IF11:28
Anton ÅbergOK Linné11:30
Alexander DufvaSundsvalls OK11:32
Vincent EkesternOK Linné11:34
Algot HellgrenIF Thor11:36
Lukas CnattingiusLänna IF11:38
Gustav LindbergOK Roslagen11:40
Arvid TögenmarkOK Linné11:42
Aron LindbergOK Roslagen11:44
Melker NymanOK Linné11:46
Mateo ÖstlundRånäs OK11:48
Robin LarssonOK Linné11:50
Vilhelm SödermanOK Rodhen11:54
Arvid HellbergSundbybergs IK11:56
Hampus RörickOK Linné11:58
Wilgot DalsättRånäs OK12:00

D35

6 110 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena StroppGävle OK11:00
Johanna GrybäckIF Thor11:02

D40

5 240 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andrea JonssonLånghundra IF10:59
Ida SundstedtRasbo IK11:01
Jessica SöllvanderOK Rodhen11:03
Sara TimnerSundsvalls OK11:05
Gabriella MelinOK Rodhen11:07
Jenny  ÅmanValbo AIF11:09
Ingela ErikssonGävle OK11:11
Åsa KruysIF Thor11:13

H40

7 430 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan Kallin StroppGävle OK11:15
Mats WarvelinLånghundra IF11:17
Daniel RejmentOK Linné11:19
Stefan BergOK Enen11:21
Simon WegmüllerOK Rodhen11:23
Anders CarlheimAttunda OK11:25
Jonas SellingLänna IF11:27
Joakim ÖstblomJärfälla OK11:29
Henrik SundblomRånäs OK11:31
Richard HejdenbergGävle OK11:33
Tobias EliassonSundsvalls OK11:35
Emil AnderssonLänna IF11:37
Tomas HenrikssonAttunda OK11:39
Henrik WåhlströmIF Thor11:41
Erik JonssonLånghundra IF11:43

D45

4 350 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefine NordströmOK Triangeln10:26
Nina IversAttunda OK10:28
Gunilla SvärdIF Thor10:30
Ulrika SilverGävle OK10:32
Anna BerggrenGävle OK10:36
Tina JunegardTullinge SK10:38
Sofia KrafftLänna IF10:40
Kristin HellbergSundbybergs IK10:42
Yvonne GrehnOK Rodhen10:44
Pernilla SvedinLånghundra IF10:46
Pille HedströmSöders-Tyresö10:48
Sofie BergendahlIF Thor10:50
Marica TynellRånäs OK10:52
Marie LyckebäckSigtuna OK10:56
Ammie BerglundIF Thor10:58

H45

6 290 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf BergströmOK Rodhen10:21
Fredrik MäkinenOK Hammaren10:23
Ulrik IversAttunda OK10:25
Nic KruysIF Thor10:27
Fredrik NilssonLånghundra IF10:31
Göran KimellGotlands Bro OK10:33
Jesper HedbergIF Thor10:35
Andreas PerssonRasbo IK10:37
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK10:39
Magnus JonssonSundsvalls OK10:41
Johan BlomsterIF Thor10:43
Andreas KrafftLänna IF10:45
Bo SegermanIF Thor10:47
Niklas HenrikssonAttunda OK10:49
Anders EdquistTäby OK10:51
Johan KüglerSigtuna OK10:53
Jonas AnderssonIF Thor10:55
Christoffer NorrmanAttunda OK10:57
Johan HartvikLänna IF10:59
Fredrik LindellIF Thor11:01
Johan WesterberghRasbo IK11:03
Magnus AnderssonSundbybergs IK11:05
Jonas EklundOK Rodhen11:07
John SolbreckLånghundra IF11:09
Per JemthIF Thor11:11
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL11:13

D50

4 090 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria KvarnlöfOK Roslagen10:01
Helena HolmbergKöping-Kolsva OK10:03
Cathrine JohanssonTierps SOK10:05
Elisabet EnmarkGävle OK10:07
Maria AhlbergNorbergs OK10:09
Anette SjöbergGävle OK10:11
Carin HomannJärfälla OK10:13

H50

6 110 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per ÅgrenOK Enen11:06
Daniel UnnerudLånghundra IF11:08
Bo AnderssonIF Thor11:10
Anders BygrenGävle OK11:12
Håkan BerglundIF Thor11:14
Peter HambäckLånghundra IF11:16
Mårten KällströmSala OK11:18
Hans JonssonVäsby OK11:20
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL11:22
Ulf JanssonOK Triangeln11:24
Svante JonsellVallentuna-Össeby OL11:26
Stefan NordströmSigtuna OK11:28
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK11:30
Mats JonsellIF Thor11:32
Patrik SteenOK Enen11:34
Conny ForsbergLånghundra IF11:36
Torbjörn JohanssonIF Thor11:38
Anders BerkelundVäsby OK11:40
Jesper HenrikssonRånäs OK11:42
Ola HultinOK Roslagen11:44
Jonas GidingVallentuna-Össeby OL11:46
Klaus KrischanEnnstal11:48
Jonas NordströmOK Roslagen11:50
Lars KarlssonValbo AIF11:52
Thomas RoosIF Thor11:54
James BrewisLänna IF11:56

D55

4 090 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika ArdellOK Rodhen10:15
Katarina SundqvistOK Kåre10:17
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL10:19
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK10:21
Dorothe SpillmannIF Thor10:23
Carina HammarlingLänna IF10:25
Karin JanssonOK Rodhen10:27

H55

5 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats AronssonBromma-Vällingby SOK10:47
Anders S NybergSäterbygdens OK10:49
Thomas NilssonStora Tuna OK10:51
Johan KarlssonNorbergs OK10:53
Kjell KlarSäterbygdens OK10:55
Klas LindgrenVästerås SOK10:57
Anders EnmarkGävle OK10:59
Johan PalmgrenTäby OK11:01

D60

3 390 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina OhlinRånäs OK10:00
Eva ElnerudSigtuna OK10:02
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL10:04
Mona ÅkermanValbo AIF10:06
Monica OhlinRånäs OK10:08
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK10:10
Birgitta PetersenOK Enen10:12

H60

2 030 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer SegerquistGävle OK11:37:00
Mats AnderssonFinspångs SOK11:39:00
Göran HedmanValbo AIF11:41:00
Julia JaxgårdIF Thor11:42:45
Jörgen KarlssonAttunda OK11:43:00
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK11:45:00
Lars OhlinRånäs OK11:47:00
Sven-Erik LevinTierps SOK11:49:00
Ivar NäsholmÄrla IF11:51:00
Anders FriesUmeå OK11:53:00
Mats LundmanOK Roslagen11:55:00
Pär JanssonIF Thor11:57:00
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK11:59:00

D65

3 390 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
IngMarie ÅsenlundGävle OK10:14
Catherine DawsonGafanhori10:16
Helena HemströmGävle OK10:18
Annette RagvaldVingåkers OK10:20
Annika GillgrenGävle OK10:22
Ulla GummesonVäsby OK10:24
Gunlis LarssonOK Enen10:26

H65

4 350 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats HemströmGävle OK10:00
Per-Johan JanssonLänna IF10:02
Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna10:04
Tommy HöglundLånghundra IF10:06
Hans OhlinRånäs OK10:08
Jan JohanssonIF Thor10:10
Kenneth LarssonOK Enen10:12
Ulf RadlerJärfälla OK10:14
Mats LiljaOK Enen10:16
Kjell JanssonLånghundra IF10:18
Hasse ÅbergValbo AIF10:20
Olov SöderqvistDalaportens OL10:22
Harry EnbergVästerbergslagens OL10:24

D70

2 940 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta BillstamJärfälla OK10:28
Ewa NordlundLänna IF10:30
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL10:32
Marianne SellgrenSigtuna OK10:34
Margareta HagstedtVäsby OK10:36
Birgitta KlangLånghundra IF10:38
Ingrid JarlebringVäsby OK10:40
Anna BlomgrenTullinge SK10:42
Elke WilkeTierps SOK10:44
Kristina ErikssonLänna IF10:46
Karin DelinAlfta-Ösa OK10:48

H70

3 860 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan-Olov RaskOK Enen11:26
Yngve PerssonTierps SOK11:28
Anders NilssonGotlands Bro OK11:30
Per-Åke CarlenstamVäsby OK11:32
Torsten PetterssonLånghundra IF11:34
Anders SellgrenSigtuna OK11:36
Leif NordlundLänna IF11:38
Magnus SäverosNilivaara IS11:40
Hans AurellGävle OK11:42
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK11:44
Bernt JohanssonHäverödals SK11:46
Leif ErikssonHeby AIF11:48
Roy DawsonGafanhori11:50
Lars JonassonJärfälla OK11:52
Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:54
Leif BergSigtuna OK11:56
Sören ErikssonLänna IF11:58
Claes NidebornStora Tuna OK12:00

D75

2 940 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:50
Caje JacobssonIF Thor10:52
Barbro MelvingerOK Enen10:54
Eva von HeijneSigtuna OK10:56
Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK10:58
Margaretha NyströmLänna IF11:00

H75

3 530 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle AnderssonIFK Mora OK11:08
Thord RådbergOK Roslagen11:10
Sven JacobssonIF Thor11:12
Lars-Erik KarlssonRasbo IK11:14
Sven-Erik SjöbergOK Tor11:16
Torbjörn TirénHellas Orientering11:18
Sören JohanssonSala OK11:20
Sören WingeUpsala IF11:22
Christer SolbreckLånghundra IF11:24

H80

2 940 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart ErikssonOK Enen11:02
Lars-Erik LindellVäsby OK11:04
Karl Henrik LovangIF Thor11:06

Inskolning

1 590 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton ÅkermanLänna IF10:05:34
Moa WegmulerOK Rodhen10:41:06
Isak WegmulerOK Rodhen10:41:09
Silja KaronenIF Thor10:55:50
Gabriel AndreiOK Linné11:08:39
Agnes ÅkerbomOK Linné11:15:11
Alva JaneråsOK Linné11:15:24
Siri SöderströmOK Linné11:15:25
Freja MyhbergKlubblös11:15:29
Saga ÖhmanIF Thor11:20:13
Tyra FängströmIF Thor11:49:13

U1

2 030 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea DufvaSundsvalls OK09:48:10
Kai UnnerudLånghundra IF09:56:23
Harald EklöfOK Linné10:04:13
Ture BaumgartenIF Thor10:07:15
Daniel  VikmanOK Linné10:18:47
Elis EklundOK Rodhen10:26:20
Otis JohnsonOK Enen10:28:29
Signe LindelavOK Roslagen10:30:48
Pontus Van GemstIF Thor10:32:01
Nathanael Huss LandströmOK Linné10:33:40
Ruben SöderbergIF Thor10:36:05
Johan SöderblomOK Linné10:39:32
Saga ÖjelundLånghundra IF10:39:36
Siri HåstadBromma-Vällingby SOK10:40:49
Elin PåveIF Thor10:45:54
Emil RoosOK Linné10:46:12
William RingbomOK Linné10:51:56
Eddie LundbergOK Linné10:52:12
Oskar FriskOK Linné10:52:14
Amanda BaggeOK Linné10:52:51
Emilia BaggeOK Linné10:53:27
Ida NilssonOK Linné10:53:30
Alva RehnholmOK Linné10:53:33
Joel WesterberghRasbo IK10:53:43
Vanna BylundIF Thor10:54:24
Axel Lembke von SchéeleOK Linné10:55:45
Kerstin RoosIF Thor10:56:20
Wilmer NormanSigtuna OK10:56:50
Albin TynellRånäs OK10:57:09
Edvin SandbergIF Thor10:59:33
Christina NordénLånghundra IF11:11:02
Nora SöderströmOK Linné11:13:41
Saga MyhrbergKlubblös11:13:46
Ebba JaneråsOK Linné11:14:01
Ellen ÅkerblomOK Linné11:14:16
Noah SamuelssonOK Linné11:19:07
Joel DicksvedIF Thor11:22:17
Sven DicksvedIF Thor11:22:19
Jakob WåhlströmIF Thor11:27:17
William GörgårdLånghundra IF11:48:36
Vide RehnholmOK Linné
Holger SäfstenOK Linné
Måns TroengOK Linné
Hanna WåhlströmIF Thor
Leo YilmazOK Linné

U2 kort

2 240 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fabian GrybäckIF Thor09:44:51
Eric SöderquistOK Linné09:49:28
Emil BjörksvedGotlands Bro OK10:02:21
Samuel EklundGotlands Bro OK10:02:22
Nellie LeveauGotlands Bro OK10:04:19
Liv LöfstedtGotlands Bro OK10:04:20
Wille RådströmOK Enen10:04:33
Olle TornellGotlands Bro OK10:09:10
Ellen SandbergIF Thor10:10:08
Niklas NyströmSigtuna OK10:22:14
Hugo RodinOK Enen10:27:45
Elias VikmanOK Linné10:28:59
Arvid VaernholtOK Enen10:30:33
Märta Gillman WikstrandOK Linné10:41:58
Oskar LindIF Thor10:43:06
Melinda BergOK Enen10:44:02
David LindblomIF Thor10:46:21
Ebba  LundIF Thor10:48:21
Arvid TullborgOK Enen10:50:19
Astrid SillénOK Linné10:51:51
Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf10:52:34
Olga Bertilsson SkogOK Linné10:53:38
Alfred SmedsSigtuna OK10:56:09
Liv BoshuisSigtuna OK10:57:21
Arvid JohansenIF Thor10:57:25
Walter VikmanOK Linné11:02:09
Isabelle AndreiOK Linné11:02:33
Ludvig Gilliam HedbergOK Linné11:02:36
Filip FärnqvistOK Enen11:05:59
William KronaOK Linné11:06:22
Lovisa NällOK Linné11:06:58
Rebecka RönnbackOK Linné11:09:08
Johan NordénLånghundra IF11:09:33
Nils LiljeholmOK Linné11:10:27
Tilde JäderOK Rodhen11:15:36
Siri FlodbergOK Rodhen11:15:37
Flora PetterssonOK Linné11:17:38
Harry PetterssonOK Linné11:17:39
Moa PetterssonOK Linné11:19:05
Erik ElleforsSigtuna OK11:20:07
Märta ÖrtqvistOK Linné11:21:56
Svante GustafssonGotlands Bro OK11:22:11
Jacob TynvallGotlands Bro OK11:22:11
Sixten SundbergOK Linné11:24:03
Viliam JaxgårdIF Thor11:41:46
Ebba HolmOK Linné11:46:16
Alma LiljeholmOK Linné11:46:27
Theo FängströmIF Thor11:49:07
Jakob BohmanSigtuna OK
Oliver IngvastLånghundra IF
Arvid LundbergSigtuna OK

Öppen motion 1

2 610 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Evelina LiljebergOrsa SK10:49:39
Helena LiljeströmGävle OK

Öppen motion 3

2 900 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Solveig HöglundLånghundra IF09:56:04
Fredrik JohanssonOK Linné10:04:30
Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK10:05:08
Dennis SvenssonRasbo IK10:05:27
Linda HjelmstedtKlubblös10:14:31
Emilie AnérIF Thor10:17:02
Richard PaakkonenOK Roxen10:19:03
Lisa OlivOK Enen10:48:16
Mats ÖstlundLänna IF10:55:23
Jessica RoxhedOK Linné11:02:40
Irina NilssonGävle OK11:12:33
Helena PetterssonOK Linné11:19:09
Jeanette JönssonOK Linné11:19:11
Manfred StüberIF Thor11:21:13
Elin TögenmarkOK Linné11:22:26
Johan BjörksvedGotlands Bro OK11:22:28
Ann-Sofie ElleforsSigtuna OK11:22:44
Mikael NilssonOK Linné11:30:04
Linnea BjörkestenKlubblös11:40:28
Margit PalokangasIF Thor11:42:07
Peter Liljeberg HanssonTeam Ramudden11:43:02
Jonna LundbäckJärfälla OK11:46:46
Emma LiliegrenOK Djerf11:49:00
Olov MagnussonSigtuna OK11:53:06
Henrik TullborgOK Enen11:57:41

Öppen motion 5

3 870 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders FalkIF Thor09:51:24
Jimmi SundblomOK Linné09:56:26
Pernilla ÖrtqvistOK Linné10:04:26
Nils VaernholtOK Enen10:05:38
Claes HammarlingLänna IF10:12:30
Linda TjäderIF Thor10:21:46
Tobias WestbomLånghundra IF10:25:33
Björn WangheimOK Linné10:25:54
Elin KindlundhAlfta-Ösa OK10:26:25
Hanna ErikssonLånghundra IF10:28:06
Karolina RodinOK Enen10:28:09
Sara BengtsonKöping-Kolsva OK10:28:19
Patrik ÖstansjöKlubblös10:29:17
Linda NilssonLånghundra IF10:31:09
Klara HåstadBromma-Vällingby SOK10:32:15
Helene SvenssonRånäs OK10:32:28
Fredrik JarhedeOK Linné10:34:17
Morten IngwersenOK Enen10:38:13
Anna VisingOK Triangeln10:38:48
Lars VisingOK Triangeln10:38:50
Magnus NilssonLånghundra IF10:43:25
Lina PåveIF Thor10:51:01
Patrik LanderOK Enen10:51:06
Maria FriskAttunda OK10:52:38
Lena FlodinOK Enen10:56:14
Joachim HellquistOK Enen11:02:38
Martin BläthnaidKlubblös11:03:13
Monica ErikssonLänna IF11:04:01
Anna DufvaSundsvalls OK11:04:39
Oskar NilssonVästerås SOK11:08:04
Per AndénHässleholms OK11:10:34
Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL11:15:41
Katarina SellingLänna IF11:17:11
Johan DalslättRånäs OK11:21:44
Hans CarlheimTurebergs IF SOK11:22:49
Sven NelanderOK Linné11:23:33
Hillevi PalmqvistLänna IF11:24:41
Erika TroengOK Linné11:25:39
Jonny BobersBromma Vällingby SOK11:44:37

Öppen motion 7

2 940 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin JanssonRånäs OK09:56:28
Karin HallinOK Linné09:56:32
Elisabet Lindblom LarssonOK Enen09:59:45
Elias LarssonOK Enen10:05:03
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:05:06
Johan KarlssonIF Thor10:06:57
Anne LöfgrenKlubblös10:11:36
Henrik CarlströmOK Enen10:13:15
Tore CarlströmOK Enen10:13:19
Hans RagvaldVingåkers OK10:21:22
Sture NykvistGävle OK10:22:22
Anna-Karin LindströmKlubblös10:24:30
Peter OláRånäs OK10:27:00
Karin JaneråsOK Linné10:30:17
Karin LundbergTullinge SK10:31:44
Helene LindelavOK Roslagen10:33:12
Bente HenrikssonRånäs OK10:34:39
Clary BernerssonOK Enen10:35:22
Lisel ArvidssonVäxjö OK10:37:39
Karin HannrupIF Thor10:39:38
Ing-Marie NyströmIF Thor10:43:13
Evonne StrandOK Linné10:47:34
Camilla NygrenIF Thor10:48:49
Christel BergOK Enen10:54:46
Anna-Lena LundellGävle OK10:55:16
Per SundbergGävle OK10:57:17
Göran FriskAttunda OK10:59:59
Ann-Sofie JemthIF Thor11:04:28
Malin AnderssonKlubblös11:07:26
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF11:11:24
Andreas LundinKlubblös11:20:49
Mats-Olof WallinIF Thor11:22:14
Anna OlssonIF Thor11:22:24
Tommy VikmanOK Linné11:23:03
Ulrika ÖrtlundRånäs OK11:23:52
Robert AlmLänna IF11:27:24
Paul-Erik van GemstIF Thor11:32:23
Mårten WaldenfjordJärfälla OK11:36:47
Helena GrennbergOK Linné11:38:06
Joachim LandströmOK Linné11:44:31
Carl DingesOK Enen11:53:30
Axel ÅkerblomOK Linné12:01:15
Lars WeiseliusOK Linné

Öppen motion 8

4 430 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias GyllenswärdOK Linné09:47:59
Håkan HellströmOK Linné09:58:44
Pontus RosbergOK Linné10:04:09
Per EdenhamnLänna IF10:05:00
Ida WesselLänna IF10:05:01
Eva-Lena MäkinenOK Hammaren10:07:21
Sara LarssonOK Bävern10:13:10
Carl MohlinOK Linné10:18:03
Sofia GyllenswärdOK Linné10:18:51
Fabienne GaugazováOK Linné10:18:53
Martin ForsslundGävle OK10:19:00
Per WretbladOK Linné10:20:03
Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin10:28:14
Jörgen OhlinTullinge SK10:29:47
Per MelinOK Rodhen10:30:08
Margareta PärnebjörkSOK Joar Viking Enköpin10:30:36
Kristin RamstedtOK Linné10:33:53
Anna SanderIF Thor10:38:26
Mia DammvikStora Tuna OK10:41:48
Mikko AarnioOK Linné10:44:22
Kenneth AlnessLånghundra IF10:44:33
Johan BjörkestenUmara SC10:49:45
Kristin HelllmanOK Linné10:50:12
Annika LiljebergAnna & Emils SK10:50:45
Ulf RådbergOK Roslagen10:51:18
Tomas JohnssonSundsvalls OK10:55:04
Per TorstenssonKlubblös10:57:02
Michael PalmOK Triangeln10:58:43
Magnus EklundVimmerby OK10:59:43
K-K KönigssonKlubblös10:59:45
Lena KovaleffOK Linné11:01:02
Mikael AmlertTäby OK11:02:50
Hans JohanssonIF Thor11:04:00
Mats BernerssonOK Enen11:06:28
Anders LindgrenLånghundra IF11:13:04
Tomas QuistbergIF Thor11:15:32
Marcus PherssonOK Linné11:18:06
Erik WallinIF Thor11:20:18
Timo PalokangasIF Thor11:21:07
Mattias ÖrtlundRånäs OK11:22:31
Ola JernströmAvesta OK11:24:27
Jonas StåhlbrandtRasbo IK11:27:36
Kjell RistoOK Linné11:38:05
Tomas UlanderKlubblös11:40:52
Håkan BoströmOK Linné11:55:29
Audrey FoleySigtuna OK12:00:06

Öppen motion 9

7 480 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon BergrothGävle OK09:58:17
Jan-Olov BergmanVästerås OK10:06:09
Stefan OlofssonOK Gisle10:10:53
Cristian LarssonKöping-Kolsva OK10:14:29
Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK10:18:22
Olle KarlströmOK Linné10:24:32
Peter NyströmIF Thor10:38:22
Staffan ThorellKlubblös10:39:04
Christian FoleySigtuna OK10:40:35
Jens LindquistLånghundra IF10:41:42
Patrik ServinLånghundra IF10:47:48
Anders FriskAttunda OK10:51:48
Pär TögenmarkOK Linné11:26:41
Ingrid SegerbergOK Linné11:30:56
Lars PetterssonOK Linné11:41:12
David  FriebergAnna & Emils SK11:42:34
Anders TvärånaOK Linné11:47:40
Mats LundbäckJärfälla OK11:48:22

U3 kort

2 420 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus SedvallOK Enen10:00:40
Havanna  Björkman FilanderGotlands Bro OK10:03:49
Jorunn Robsarve MalmrosGotlands Bro OK10:03:50
Signe ÖrtqvistOK Linné10:05:42
Per ErikssonSigtuna OK10:06:05
Elis HanssonIF Thor10:14:27
Oscar VikmanOK Linné10:18:57
Marike StäglichOK Linné10:19:39
Johanna SköldSigtuna OK10:24:22
Isak StåhlbrandtRasbo IK10:32:45
Felicia KrafftLänna IF10:38:06
Theo SjöbergIF Thor10:47:56
Mafalda JanssonOK Rodhen11:50:36
Hector KronaOK Linné
Jonatan PerssonOK Enen
Frida ÖstermanRasbo IK

U4 kort

3 360 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma SöderquistOK Linné09:52:19
Olliver PerssonOK Bävern10:13:13
Elin SjöstedtLånghundra IF10:22:25
Alex ÖstermanRasbo IK10:26:22
Arvid HallgrenLånghundra IF10:31:14
Viggo IngwersenOK Enen10:39:51
Alicia SöderströmOK Linné10:54:52
Malte HellgrenIF Thor11:58:41
Ellen SundquistOK Linné

U2 lång

2 610 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vidar LarssonIF Thor09:47:57
Alvin ÅkermanLänna IF10:07:58
David SandbergOK Enen10:08:43
Sigge AnderssonOK Linné10:31:54
Elina HåstadBromma-Vällingby SOK10:40:50
Axel GuggiIF Thor10:45:37
Moa DicksvedIF Thor10:54:31
Elsa JohansenIF Thor10:56:26
Joar EklundIF Thor10:59:51
Dan TirénVallentuna-Össeby OL11:48:12

U3 lång

2 900 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar NilssonLånghundra IF10:42:11

Annonser