Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM Sport Vintercup #4 final

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sport Vintercup #4 final
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: lördag 25 februari 2017

Lång

5 760 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9159159Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad10:25:55
9008100Johan LindbergIFK Mora OK10:28:41
7206301Marcus MillegårdSävedalens AIK10:29:49
516780Anders CarlssonIFK Lidingö SOK10:30:40
8217579Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK10:32:42
9981018Albin ClaessonSävedalens AIK10:34:47
900813Anders HedbergGöteborg-Majorna OK10:35:12
970428Olle AnderssonTullinge SK10:36:00
991021Jonas MerzGöteborg-Majorna OK10:40:00
590759Remi DuboisIFK Göteborg10:40:05
9005092Fredrik AnderssonIF Rigor10:42:43
724000Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad10:44:40
910323Johan DelvertOK Orion10:46:48
913337Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK10:48:37
7204880Ilya BeliankaSävedalens AIK10:50:44
952413Kevin StåhlOK Hammaren10:52:35
890309Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg10:54:45
950831Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK10:55:37
980310Johan OlsonIK Uven10:58:39
970702Rasmus ArfwedsonFrölunda OL11:00:42
9910518Hugo StrömMullsjö SOK11:02:44
8499178Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK11:04:41
880917Johan WikströmSävedalens AIK11:06:52
880119Mattias NilssonOK Alehof11:08:34
9900802Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg11:10:43
981091Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:12:42
880726Mikael AnderssonOK Kolmården11:14:39
9900630Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad11:16:39
8205200Fredrik EliassonHalden SK11:18:39
1841217Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK11:20:42
850122Magnus CarlstedtSävedalens AIK11:22:00
547975Martin AhlbergerHestra IF11:24:40
860729Fredrik BakkmanIFK Göteborg11:26:40
933796Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK11:28:43
451915Mattis HallbergIK Uven11:30:38
520110Alfred PetterssonMullsjö SOK11:34:42
870229Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK11:36:40
960312Filip GrahnHestra IF11:40:52
830808Rikard PentonenIFK Göteborg11:42:48
800121Anders HöijeGöteborg-Majorna OK11:44:40

Mellan

5 010 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
111Anastasia DenisovaSävedalens AIK10:22:00
611103Per GustavssonGöteborg-Majorna OK10:23:44
9500500Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK10:24:45
870797Johanna ErlandssonStora Tuna OK10:25:44
660506Patrik FalkGöteborg-Majorna OK10:26:42
302397Stig LarssonGöteborg-Majorna OK10:27:00
670627Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK10:28:00
610807Andrew LagoGöteborg-Majorna OK10:28:00
810423Camilla EngstrandSävedalens AIK10:29:45
7000702Axel BlomFrölunda OL10:31:00
1966011David GabrielssonSävedalens AIK10:34:29
7991025Isabella LagoGöteborg-Majorna OK10:36:02
9982611Kirsi NurmiIFK Göteborg10:37:00
7870706Märta MollénSävedalens AIK10:40:00
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:41:40
951601Aina EdgrenTrollhättans SOK10:44:27
800926Mark UbbinkSävedalens AIK10:45:49
227287Anna HåkanssonOK Kolmården10:50:19
750915Emma AnderssonSävedalens AIK10:51:52
501622Lina StrandGöteborg-Majorna OK10:53:47
770831Åsa HellquistIFK Göteborg10:55:53
931015Stina BergSävedalens AIK10:57:36
9911007Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad11:01:40
809092Maria MagnussonSävedalens AIK11:03:40
1863355Ola JodalGöteborg-Majorna OK11:05:40
650913Richard BlomFrölunda OL11:07:44
900628Lovisa NilssonSävedalens AIK11:09:38
1981614David AndréGöteborg-Majorna OK11:11:33
770817Frida BakkmanIFK Göteborg11:13:53
871021Elin HamreforsSävedalens AIK11:15:27
790104Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK11:17:39
960104Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF11:19:40
740002Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK11:20:54
37309Sofia EbermarkSävedalens AIK11:21:40
7207543Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK11:23:37
9010308Samuel PihlströmOK Landehof11:25:36
9751125Henrik PetterssonGustavsbergs OK11:27:41
9816561Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK11:29:00
8626891Sara HagströmIFK Göteborg11:31:33
208862Andreas KarlssonSävedalens AIK11:33:47
1414488Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK11:35:37
334226Morten BergliaEiker OL11:37:42
870517Therese AlfredssonSävedalens AIK11:40:11
8636523Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK11:41:39
1123456Martin LammFrölunda OL11:43:00
1996070John GabrielssonSävedalens AIK11:45:46
9940618Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK11:47:46
9012206Anna NärhiIFK Göteborg11:49:40
670423Henrik NordholmSävedalens AIK11:51:42
895014Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK11:53:42
7550429Pierre KarlssonOK Alehof11:55:39
9121221Amanda ClaessonSävedalens AIK11:57:44
717171Louise GötforsGöteborg-Majorna OK12:00:10
960505Edvin SmedbergOK Skogsfalken12:01:41
950602Klara PålssonSävedalens AIK12:03:39
9709090Elin PetterssonIFK Göteborg12:07:44
900917Jenny BengtssonSävedalens AIK12:09:40
721000Pär ClaessonSävedalens AIK12:11:44

Motion/Ungdom

3 340 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1504099Gunilla AxelssonSävedalens AIK10:20:30
1501235Anders AxelssonSävedalens AIK10:23:08
760520Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK10:24:02
450118Linus AugustssonGöteborgs SK10:25:29
9950505Felicia StuhlhoferOK Landehof10:26:38
449513Maria PollMölndal Outdoor IF10:28:45
1416193Frida LyxellGöteborg-Majorna OK10:32:45
260924Lena CarlssonSävedalens AIK10:34:54
451830Michael PerssonIF Hagen10:36:36
550401Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK10:38:39
882211Per NordholmSävedalens AIK10:41:10
870618Josefine CarlssonIFK Göteborg10:42:49
450868Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK10:44:34
27181Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK10:47:26
46740Jörgen IvarssonHestra IF10:48:31
429839Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK10:50:37
570330Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK10:51:02
226967Charlotte WikströmSävedalens AIK10:52:38
450125Emil AugustssonGöteborgs SK10:54:00
1399784Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK10:56:08
520616Monica KnutssonSävedalens AIK10:57:27
9631106Göran StuhlhoferOK Landehof11:00:44
651201Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK11:02:00
2088918Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK11:05:49
511004Stefan MillegårdSävedalens AIK11:08:43
1670913Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK11:10:45
860203Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK11:18:12

Annonser

Mila