Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellssprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellssprinten
Arrangörsorganisationer: OK Silva / Rävetofta OK
Datum: fredag 13 april 2018

W21 Elit

3 930 m, 71 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Sarah-Jane BarrableOK Ravinen14:00
102Annie LennartssonSkåneslättens OL14:01
103Runa FremstadGöteborg-Majorna OK14:02
104Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering14:03
105Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad14:04
106Angelica EngströmSkåneslättens OL14:05
107Hedwig HaasSundsvalls OK14:06
108Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK14:07
109Sara LundstenSundsvalls OK14:08
110Moa GustafssonUddevalla OK14:09
111Pim HedbergOK Pan-Kristianstad14:10
112Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro14:11
113Emma HelmerssonOK Roxen14:12
114Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF14:13
115Sara KindlundOK Tranan14:14
116Kristin HylanderNyköpings OK14:15
117Elsa JanssonJärla Orientering14:16
118Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna14:17
119Louise LundgrenVäxjö OK14:18
120Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad14:19
121Annika CarlbergSundsvalls OK14:20
122Filippa JohanssonJönköpings OK14:21
123Amanda JohanssonOK Orion14:22
124Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad14:23
125Maria BjörklundStora Tuna OK14:24
126Sanna SkoogKils OK14:25
127Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering14:26
128Ewa Gwó?d?OK Orion14:27
129Galina RibediucHellas Orientering14:28
130Rebecka HeinrupTullinge SK14:29
131Josefine KlintbergOK Ravinen14:30
132Magdalena OlssonStora Tuna OK14:31
133Emma BergmanOK Pan-Kristianstad14:32
134Frida SandbergStora Tuna OK14:33
135Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK14:34
136Agata StankiewiczOK Orion14:35
137Johanna ÖbergOK Linné14:36
138Kristin OlovssonOK Linné14:37
139Emma BjessmoIFK Lidingö SOK14:38
140Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK14:39
141Linnéa GolsäterEksjö SOK14:40
142Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad14:41
143Louise MarkstedtOK Södertörn14:42
144Andrea SvenssonOK Tisaren14:43
145Ellinor TjernlundOK Tisaren14:44
146Ekaterina RyazanovaRehns BK14:45
147Tilda JohanssonOK Orion14:46
148Helena KarlssonIFK Lidingö SOK14:47
149Sara EskilssonAlfta-Ösa OK14:48
150Carina PolzerSportunion Klagenfurt14:49
151Irina NybergAlfta-Ösa OK14:50
152Elin MånssonIFK Göteborg Orientering14:51
153Filipa RodriguesJärla Orientering14:52
154Alicia FribergIF Hagen14:53
155Annika BjörkOK Linné14:54
156Anika GassnerLånghundra IF14:55
157Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad14:56
158Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK14:57
159Anastasiia BorovkovaRehns BK14:58
160Susen LöschÄrla IF14:59
161Alva OlssonLinköpings OK15:00
162Ingjerd MyhreIFK Göteborg Orientering15:01
163Aleksandra HornikPaimion Rasti15:02
164Sara HagströmIFK Göteborg Orientering15:03
165Josefin TjernlundOK Tisaren15:04
166Lilian ForsgrenOK Tisaren15:05
167Anastasia DzianisavaSävedalens AIK15:06
168Ursula KadanOK Pan-Kristianstad15:07
169Nadiya VolynskaOK Orion15:08
170Karolin OhlssonJärla Orientering15:09
171Lina StrandGöteborg-Majorna OK15:10

M21 Elit

4 380 m, 70 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Johan TörnrothHestra IF15:20
2Ludvig ErikssonKils OK15:21
3Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna15:22
4Jakob AnderssonOK Linné15:23
5Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna15:24
6Mathias HallménOK Denseln15:25
7Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK15:26
8Fredrik EdénIFK Göteborg Orientering15:27
9Jonas GustafssonOK Kåre15:28
10Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF15:29
11Johan SöderlundOK Tyr15:30
12Denys ShcherbakovRonneby OK15:31
13Pontus KarlssonMarkbygdens OK15:32
14Erik FernlundOK Tisaren15:33
15Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF15:34
16Arvid NordIK Hakarpspojkarna15:35
17Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna15:36
18Markus LangStora Tuna OK15:37
19Erik AnderssonOK Orion15:38
20Anton ForsbergStora Tuna OK15:39
21Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna15:40
22Per Harald Löfgren JohansenIFK Mora OK15:41
23Erik BerzellJärla Orientering15:42
24Oskar AndrénOK Tisaren15:43
25Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering15:44
26Erik ClassonOK Orinto15:45
27Emil KaleredOK Denseln15:46
28Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF15:47
29Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna15:48
30Ville JohanssonOK Kolmården15:49
31Karl WalheimÄrla IF15:50
32Jens RönnolsJärla Orientering15:51
33Filip GrahnHestra IF15:52
34Olle KaleredStora Tuna OK15:53
35Rasmus ElmelidLinköpings OK15:54
36Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering15:55
37Anton SjökvistStora Tuna OK15:56
38Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering15:57
39Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF15:58
40Nikita GurevichOK Södertörn15:59
41Flavio PoltéraSnättringe SK16:00
42Nick BarrableOK Ravinen16:01
43Niklas AldénOK Linné16:02
44Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad16:03
45Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna16:04
46Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF16:05
47Isac von KrusenstiernaOK Kåre16:06
48Mads K. LarsenFIF Hillerød16:07
49Raphael MakGöteborg-Majorna OK16:08
50Kin Kwan KwokOAHK16:09
51Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK16:10
52Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna16:11
53Wing Chung TamOAHK16:12
54Rudolfs ZernisÄrla IF16:13
55Luis NogueiraKristiansand OK16:14
56Ruslan GlebovOK Ravinen16:15
57Alvaro PrietoAttunda OK16:16
58Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OF16:17
59Emil ØbroOK Orion16:18
60Krzysztof WolowczykOK Denseln16:19
61Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OF16:20
62Arnaud PerrinOK Denseln16:21
63Algirdas BartkeviciusOK Denseln16:22
64Adrien DelenneLinköpings OK16:23
65Johan RunessonTampereen Pyrintö16:24
66Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad16:25
67Gustav BergmanOK Ravinen16:26
68Emil SvenskStora Tuna OK16:27
69Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF16:28
70Martin RegbornHagaby GoIF Örebro16:29

H21 Elit 2

41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Piotr PaszynskiUKS Orientus Lodz17:00
Loke AgmarkenHalmstad OK17:01
Oliver MalmkvistJönköpings OK17:02
Olivier Blanc-TranchantOK Denseln17:03
Joao Pedro JaberKarlskrona SOK17:04
Erik HållströmGävle OK17:05
Erik BomanGävle OK17:06
Martin LarssonHestra IF17:07
Niklas OlssonLinköpings OK17:08
Simon MarteliusAttunda OK17:09
Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken17:10
Christoffer AndersénVästerås SOK17:11
Sven EngströmLinköpings OK17:12
Niklas GustafssonOK Tisaren17:13
Edvin CarlssonMarkbygdens OK17:14
Karl EngesAttunda OK17:15
Aleksander BernaciakOK Orion17:16
Per LindmanFinspångs SOK17:17
Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL17:18
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK17:19
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK17:20
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF17:21
Filip KarlssonIF Hagen17:22
Heino OllinSävedalens AIK17:23
Love BerzellOK Ravinen17:24
Simon LundinFinspångs SOK17:25
Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna17:26
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna17:27
Jonas MerzGöteborg-Majorna OK17:28
Martin DjerfIK Hakarpspojkarna17:29
Simon WikströmOK Pan-Kristianstad17:30
Mikael AnderssonOK Kolmården17:31
Mattias JohanssonBergnäsets AIK17:32
Márk PorgányiOK Södertörn17:33
Jesper SjögrenHestra IF17:34
Roman BondarenkoRehns BK17:35
Charlie StoltRehns BK17:36
Anton NilssonJärla Orientering17:37
Tom CampbellOK Kolmården17:38
Philip PerssonGöteborg-Majorna OK17:39
David SundströmSöderhamns OK17:40

D20 Elit

3 410 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Klara DjerfLerums SOK14:00
302Tova HermodssonLunds OK14:01
303Saga SanderOK Milan14:02
304Rebecca WaldenfjordOK Ravinen14:03
305Ellen SkoogOK Hammaren14:04
306Lise TermansenOK Pan Århus14:05
307Amanda KarlssonOK Ravinen14:06
308Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad14:07
309Jonna JungåkerSundsvalls OK14:08
310Elin WihlborgOK Gynge14:09
311Sofia WestinVittjärvs IK14:10
312Stina ErikssonJönköpings OK14:11
313Emma HagrotTäby OK14:12
314Kristina TedhamreSnättringe SK14:13
315Maria ErikssonEds SK14:14
316Moa WestbladOK Ravinen14:15
317Amelia SkalbergBredaryds SOK14:16
318Ronja JungåkerOK Kåre14:17
319Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna14:18
320Lisa BerggrenOK Kolmården14:19
321Fanny SundbladEksjö SOK14:20
322Hanna KjellinForsa OK14:21
323Vilma KarlssonSnättringe SK14:22
324Emma PetterssonOK Roxen14:23
325Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna14:24
326Moa HanssonBredaryds SOK14:25
327Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad14:26
328Ida KristianssonTrollhättans SOK14:27
329Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna14:28
330Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad14:29
331Gabriella S BerganderEksjö SOK14:30
332Lisa JohanssonOK Tranan14:31
333Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre14:32
334Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL14:33
335Agnes KrachtFarumTisvilde OK14:34
336Myrra CarlssonOK Orion14:35
337Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna14:36
338Hanna HugossonSundsvalls OK14:37
339Vilma BlennowFalköpings AIK OK14:38
340Stina NordinSundsvalls OK14:39
341Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF14:40
342Hanna HänströmOK Ravinen14:41
343Tova OlssonIK Hakarpspojkarna14:42
344Klara AxelssonEksjö SOK14:43
345Ida ØbroOK Orion14:44
346Sanna FastEksjö SOK14:45
347Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK14:46
348Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF14:47
349Jenny WegebroSundsvalls OK14:48

H20 Elit

3 780 m, 90 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Przemyslaw ZuchmanskiUKS Orientus Lodz15:20
202Albin LarssonGotlands Bro OK15:21
203Olle SörqvistMarkbygdens OK15:22
204Mårten OlssonGävle OK15:23
205Christopher WilestedtAttunda OK15:24
206Rasmus Møller JessOK Linné15:25
207Joel KarnehedOK Roxen15:26
208David RisbergKils OK15:27
209Lasse Fugmann ThamdrupFarumTisvilde OK15:28
210Isak HertinIK Hakarpspojkarna15:29
211Alfred LönnVästerås SOK15:30
212Adam SegerslättSkåneslättens OL15:31
213Oscar StombergIF Hagen15:32
214Robin SalénBergnäsets AIK15:33
215Georg EklöwOK Södertörn15:34
216Jonas TofteredIF Rigor15:35
217Viktor SkoogKils OK15:36
218Oskar EngesAttunda OK15:37
219Erik OlssonGävle OK15:38
220Jesper VikmanOK Nolaskogsarna15:39
221Jannis BonekOK Linné15:40
222Tobias KarlssonSnättringe SK15:41
223Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus15:42
224Hampus LindmanOK Gränsen15:43
225Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna15:44
226Harald LarssonBergnäsets AIK15:45
227Isak PrellnerSkåneslättens OL15:46
228Andreas PerssonOK Hammaren15:47
229Henrik HamreforsVästerås SOK15:48
230Emil KarlssonHestra IF15:49
231Erik WinbladhKarlskrona SOK15:50
232Emil GrehnOK Rodhen15:51
233Simon DahlbergOK Nolaskogsarna15:52
234Fritjof AxelssonFK Göingarna15:53
235Hugo LindbärgOK Södertörn15:54
236Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna15:55
237Johan OlsonIK Uven15:56
238Olle HedmanIF Hagen15:57
239Olof SkoglundKils OK15:58
240Carl HolmbergIF Hagen15:59
241Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK16:00
242Mathieu PerrinOK Denseln16:01
243Emil PetterssonKarlskrona SOK16:02
244Johan PerssonAttunda OK16:03
245Simon SchusterIFK Lidingö SOK16:04
246Oskar ForsbergTullinge SK16:05
247Hugo DalhammerOK Roxen16:06
248Axel HalvarssonKarlskrona SOK16:07
249Victor HelgessonHestra IF16:08
250Benjamin SturekSOK Viljan16:09
251Fredrik JohanssonOK Nackhe16:10
252Hampus NyströmIF Hagen16:11
253Carl CarlssonNyköpings OK16:12
254Henning SjökvistStora Tuna OK16:13
255Gustav ÖhgrenOK Kåre16:14
256Arvid ClaessonJönköpings OK16:15
257Lasse August HelwegFarumTisvilde OK16:16
258Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna16:17
259Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna16:18
260Albin AnderssonTullinge SK16:19
261Håvard Sandstad EidsmoFreidig16:20
262Erik HerneOK Ravinen16:21
263Otto StuhlhoferOK Landehof16:22
264Nils Hammaräng GripOK Orion16:23
265Lukas LundgrenVäxjö OK16:24
266Georg GröllEksjö SOK16:25
267Olle GrywenzOK Linné16:26
268Ludvig EkNyköpings OK16:27
269Hugo LillieströmOK Roxen16:28
270Andreas JonssonOK Orion16:29
271August MollénOK Denseln16:30
272Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OK16:31
273Simon LarssonOK Hällen16:32
274Henrik JohannessonStora Tuna OK16:33
275Mads Møller SkaugOK Pan Århus16:34
276Oliwer LundbergFreidig16:35
277Victor ImarkTullinge SK16:36
278Niklas CarlssonSundbybergs IK16:37
279Oreste GarbaniEksjö SOK16:38
280Jonas AnderssonOK Roxen16:39
281Andreas UllerKils OK16:40
282Simon ImarkTullinge SK16:41
283Oscar JohanssonKarlskrona SOK16:42
284Axel GranqvistOK Ravinen16:43
285Jesper SvenskStora Tuna OK16:44
286Filip TrofastBredaryds SOK16:45
287Oskar EdvardssonJärfälla OK16:46
288Felix AxelssonMarkbygdens OK16:47
289Elias Bäcklund EkvallHalden SK16:48
Viktor WassénHalden SK

D18 Elit

3 200 m, 82 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Klara WallinderGöteborg-Majorna OK15:00
502Katarina NorrbyOK Södertörn15:01
503Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb15:02
504Clara SpikLeksands OK15:03
505Vera RolfssonSkarpnäcks OL15:04
506Wilma LarssonOK Tor15:05
507Anna LithellOK Linné15:06
508Wilma BerganderEksjö SOK15:07
509Johanna NilssonFK Göingarna15:08
510Elin DahlmarkVästerås SOK15:09
511Lovisa JohanssonKarlskrona SOK15:10
512Claudia  WaltiOK Kolmården15:11
513Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK15:12
514Linnea DagsbergOK Orion15:13
515Linn LugneKils OK15:14
516Lovisa LagerHalmstad OK15:15
517Frida SahlmanLinköpings OK15:16
518Vera ChiusoleEksjö SOK15:17
519Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK15:18
520Tova ErikssonOK Djerf15:19
521Siri SuterEksjö SOK15:20
522Tilde BacklundOK Södertörn15:21
523Frida ArnessonSkarpnäcks OL15:22
524Mathilde Smedegaard MadsenSøllerød OK15:23
525Linnea SkalbergBredaryds SOK15:24
526Alice PalmgrenSundsvalls OK15:25
527Nora AronengHestra IF15:26
528Elina HansonKungälvs OK15:27
529Frida HectorSnättringe SK15:28
530Hilda AxelssonFK Göingarna15:29
531Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna15:30
532Clara DahlHärlövs IF15:31
533Lotta WeyhenmeyerIF Thor15:32
534Lotten SandénOK Södertörn15:33
535Julia RangertIK Hakarpspojkarna15:34
536Amanda KarmetunOK Njudung15:35
537Amanda JanssonOK Djerf15:36
538Moa KarlssonStorviks IF15:37
539Ella AnderssonOK Södertörn15:38
540Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF15:39
541Lovisa WeidenSkåneslättens OL15:40
542Ebba HjertbergHestra IF15:41
543Ebba JensenSkåneslättens OL15:42
544Ylva SandénOK Södertörn15:43
545Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK15:44
546Emilia EngelOK Ravinen15:45
547Petrina CostermansJärla Orientering15:46
548Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:47
549Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna15:48
550Tindra HjortFalköpings AIK OK15:49
551Linda RennerOK Södertörn15:50
552Ellika GrothKungälvs OK15:51
553Elin SvenssonOK Älme15:52
554Alberte Kaae-NielsenSøllerød OK15:53
555Frida VikströmSundsvalls OK15:54
556Hanna LagerbergOK Södertörn15:55
557Ella SjöbergTullinge SK15:56
558Erika Källvik LeufvénÅmåls OK15:57
559Hedvig Valbjørn GydesenOK Melfar15:58
560Alva SonessonFalköpings AIK OK15:59
561Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna16:00
562Ellen WahlbomOK Orion16:01
563Ella OlssonGrycksbo IF OK16:02
564Frida JohanssonOK Djerf16:03
565Alicia LundgrenVäxjö OK16:04
566Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK16:05
567Sofia JohanssonOK Skärmen16:06
568Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF16:07
569Maja MörthLeksands OK16:08
570Johanna NilssonKungälvs OK16:09
571Isa EnvallIK Hakarpspojkarna16:10
572Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK16:11
573Tove PetterssonOK Roxen16:12
574Elin LindbladOK Djerf16:13
575Elsa LindeblomHestra IF16:14
576Ebba BerglinOK Orion16:15
577Signe NilssonNyköpings OK16:16
578Malin KristianssonTrollhättans SOK16:17
579Julia RajanIFK Lidingö SOK16:18
580Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK16:19
581Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna16:20
582Ellen BlennowFalköpings AIK OK16:21

H18 Elit

3 540 m, 83 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Ludvig HolmqvistOK Tor14:00
402Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK14:01
403Albin KronkvistÖrkelljunga FK14:02
404William NilssonNyköpings OK14:03
405Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:04
406William LundstedtMullsjö SOK14:05
407Albin TollOK Njudung14:06
408Allan HedbergLunds OK14:07
409Hugo DjurstedtEksjö SOK14:08
410Duncan RobertsonSvaide Roma SOK14:09
411Olle SvangrenGotlands Bro OK14:10
Gunnar EngströmLinköpings OK14:10
412Albin FalkNyköpings OK14:11
413Isac ErikssonOK Nolaskogsarna14:12
414Felix BäckstädeVisborgs OK14:13
415Hugo StrömMullsjö SOK14:14
416Mattis PerssonEksjö SOK14:15
417Anton SilierJärfälla OK14:16
418Noel BraunVäxjö OK14:17
419Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK14:18
420Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK14:19
421Hugo JakobssonEksjö SOK14:20
422Axel BlomFrölunda OL14:21
423Arvid UmegårdLånghundra IF14:22
Elias LjungqvistSävedalens AIK14:22
424Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK14:23
425Jonathan JylltorpLinköpings OK14:24
426Noel WaldenfjordJärfälla OK14:25
427Karl PetersénOK Njudung14:26
428Gustav OlssonOK Orion14:27
429Kristoffer TengrothSundbybergs IK14:28
430Philip CarlssonNyköpings OK14:29
431Emil AxelssonLerums SOK14:30
Arvid WesterbergOK Kolmården14:30
432Oscar ModigOK Pan-Kristianstad14:31
433Jonas SoldiniEksjö SOK14:32
434Axel OlssonIF Hagen14:33
435Benjamin NäslundSkogslöparna14:34
436Martin LammFrölunda OL14:35
437Jonathan UllerKils OK14:36
438Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb14:37
439Morten Örnhagen JørgensenOK Snab14:38
440Hugo SetthagenOK Tranan14:39
441Jakob SjöbergGävle OK14:40
442Johan CallebergSnättringe SK14:41
443Anton Werner LøhndorfSøllerød OK14:42
444Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK14:43
445Leo JohanssonOK Kolmården14:44
446Carl JosefssonSävedalens AIK14:45
447Emanuel HerberthsonLinköpings OK14:46
448Linus KristianssonTrollhättans SOK14:47
449Søren Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering14:48
450Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF14:49
451Marcus CarlssonIF Hagen14:50
452Tim JohanssonFK Friskus-Varberg14:51
453Lukas KatvalaKarlskrona SOK14:52
454Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus14:53
455Malthe PoulsenKarlskrona SOK14:54
456Olof LjunggrenLinköpings OK14:55
457Viktor SvenskStora Tuna OK14:56
458Simon HardenFK Boken14:57
459Axel ElmbladBredaryds SOK14:58
460Gustav RuneforsVäxjö OK14:59
461Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna15:00
462Fredrik HamreforsVästerås SOK15:01
463Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK15:02
464Simon FriskJärla Orientering15:03
465Alfred PetterssonMullsjö SOK15:04
466Johannes ÖhgrenOK Kåre15:05
467Lukas OlmKils OK15:06
468Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus15:07
469Daniel BogrenIF Hagen15:08
470Victor HanssonJönköpings OK15:09
471Oskar NymanOK Tyr15:10
472Emil AuseliusBredaryds SOK15:11
473Joar HertinIK Hakarpspojkarna15:12
474Johan LangerakJärfälla OK15:13
475Isac EricssonVäxjö OK15:14
476Jesper LidmarSnättringe SK15:15
477Samuel PihlströmOK Landehof15:16
478Erik HannrupIF Thor15:17
479Elias TidevallSkogsluffarnas OK15:18
480Felix PerssonHaninge SOK15:19

H18 Elit 2

40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bruno DeredosUKS Orientus Lodz17:00
Emil JonsellIF Thor17:01
Jacob MobergHelsingborgs SOK17:02
Per NordholmSävedalens AIK17:03
Arvid RoosOK Linné17:04
Linus MalmKFUM Örebro OK17:05
Pascal SchmidOK Linné17:06
Albin LindgrenVisborgs OK17:07
Matviy KhotyaintsevIF Thor17:08
Rasmus PetterssonOK Djerf17:09
Dominique SchmidOK Linné17:10
Grzegorz BartosUKS Orientus Lodz17:11
Victor BylundIF Thor17:13
Jonas WepferKarlskrona SOK17:14
Simon GiselssonRonneby OK17:15
Elias BergenfurIK Vikings OK17:16
Albin KårénSundsvalls OK17:17
Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK17:18
Gustav PermanOK Tyr17:19
Isak BerggrenGävle OK17:20
Martin SkärlénHaninge SOK17:21
Petter BergstedtMarkbygdens OK17:22
Gustav BjörklundIFK Mora OK17:23
Niklas SvenssonJärfälla OK17:24
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK17:25
Alexander SchandlOK Södertörn17:26
Tim DalheimerIK Vikings OK17:27
Melker ForsbergKFUM Örebro OK17:28
Andreas NäslundVästerås SOK17:29
Thorsten SvenssonFinspångs SOK17:30
Isak OlssonStigsökarna17:31
Olle BergstedtMarkbygdens OK17:32
Daniel HellbergLunds OK17:34
Sixten TörnqvistVästerås SOK17:35
Axel OrrhedeHelsingborgs SOK17:36
Simon FreylandEksjö SOK17:37
Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb17:38
Mattias HaneOK Tyr17:40
William SeguraKFUM Örebro OK17:41
Erik ErikssonOK Älgen17:42

D21

3 200 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva-Lotta BengtslinLunds OK18:00
Christine FärnlöfLinköpings OK18:01
Emmy HelmerssonHässleholms OK18:02
Andrea WickbomVittjärvs IK18:03
Sofie PeterssonHelsingborgs SOK18:04
Kristina SpångbergLunds OK18:05
Rebecka HoppeIF Thor18:06
Anna IsgrenMalmö OK18:07
Amanda HolmgrenVittjärvs IK18:08
Felicia PerssonHelsingborgs SOK18:09
Josefin HäggdahlIK Scania18:10
Petra EklundLunds OK18:11
Karna ThorssonOK Linné18:12
Isabel SalénIFK Mora OK18:13
Emelie EklöfLunds OK18:14
Evelina WickbomVittjärvs IK18:15

H21

3 650 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas Falck WeberFarumTisvilde OK17:44
Joel Börjesson ErikssonStorviks IF17:45
Jesper MelinGarphyttans IF17:46
Jonas HjertFalköpings AIK OK17:47
Sebastian Gadd-FärnlöfLinköpings OK17:48
Benjamin TrockIK Scania17:49
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 8717:50
Jonathan GunnarssonMalmö OK17:51
Mikkel PedersenIK Scania17:52
Anton KarlssonOK Kullingshof17:53
Marcus UllmanOK Alehof17:54
Filip HelgstenLunds OK17:55
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK17:56
Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK17:57
Moltas ViebkeMalmö OK17:58

H18

2 850 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oliver SchmidtOK Kontinent17:47
Tobias CarlstedtHjärnarps OL17:48
Wilmer LindblomKungälvs OK17:49
Felix FalkGöteborg-Majorna OK17:50

D16

1 920 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF17:30:00
Cornelia IvarssonOK Hammaren17:31:00
Alva NystedtSkåneslättens OL17:32:00
Tova LevinssonMalmö OK17:33:00
Kajsa HeydenLunds OK17:34:00
Thea BökmanHelsingborgs SOK17:35:00
Zuzanna GielecUKS Orientus Lodz17:36:00
Selma LarssonLunds OK17:37:00
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF17:38:00
Moa ErikssonTrollhättans SOK17:39:00
Elsa SonessonFalköpings AIK OK17:40:00
Embla CinthioSkåneslättens OL17:41:00
Thea SvenssonIK Vikings OK17:42:00
Elin NilssonAndrarums IF17:44:00
Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK17:45:00
Elin HugossonLunds OK17:46:00
Nicolina MobergOK Tyr17:47:00
Olivia LarssonLunds OK17:48:00
Amelia BlockUKS Orientus Lodz17:49:00
Kristina KlingnéusIK Vikings OK17:50:00
Ebba LindellIF Thor17:51:00
Nellie RydlundHässleholms OK17:52:00
Agnes LindblomMalmö OK17:52:34
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb17:53:00

H16

1 800 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ivar HelmerssonHässleholms OK17:00
Michal NowakUKS Orientus Lodz17:01
Jonas GabsOK Melfar17:02
Loke HedbergLunds OK17:03
William SturessonLerums SOK17:04
Theis MunktvedAllerød OK17:05
Arvid BacktemanLerums SOK17:06
Fabian AnderssonRonneby OK17:07
Hans Grønborg NielsenAllerød OK17:08
Arvid BjörkTrollhättans SOK17:09
Robin CarlstedtHjärnarps OL17:10
Ignacy SlomczynskiUKS Orientus Lodz17:11
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:12
Agust KronkvistÖrkelljunga FK17:13
Erik AlbinssonHjärnarps OL17:14
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK17:15
Jakob GunnarssonLerums SOK17:16
Gordon GustafsonLunds OK17:17
Edvin VensrydEslövs FK17:18

D14

1 760 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa WibergHelsingborgs SOK17:41
Emma EmilssonOK Skogsfalken17:43
Johanna OttossonÖrkelljunga FK17:45
Ida BenattiSkåneslättens OL17:47
Lovisa WahlbomLunds OK17:49
Maja AxelssonLerums SOK17:51
Alva BjörkTrollhättans SOK17:53
Sofia EdmanHelsingborgs SOK17:55
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK17:57

H14

1 760 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David MorénHjärnarps OL17:42
David PerssonHelsingborgs SOK17:44
Axel BrattOK Orion17:46
Love PerssonMalmö OK17:48
Isak AnderssonLunds OK17:50
Måns LevinssonMalmö OK17:52
Victor EricssonHelsingborgs SOK17:54
Linus VernströmRonneby OK17:56
Alfred KjellénHelsingborgs SOK17:58
Noah KrikströmHjärnarps OL18:00
Emil AlbinssonOK Skogsfalken18:02
Hannes DahlbergSkåneslättens OL18:04
Arvid AlbinssonHjärnarps OL18:06
Gustav FribergHelsingborgs SOK18:08
Tobias OllozFarumTisvilde OK18:10
Anton KruseKFUM Örebro OK18:12

D12

1 200 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma KjellénHelsingborgs SOK17:01
Anna BenattiSkåneslättens OL17:03
Julia GustafssonKFUM Örebro OK17:05
Elin AxelssonLerums SOK17:07
Klara FribergHelsingborgs SOK17:09
Wilma JönssonÖrkelljunga FK17:11
Linnea StéenHelsingborgs SOK17:13
Ella KruseKFUM Örebro OK17:15
Hanna MorénHjärnarps OL17:17
Saga PalmertzHelsingborgs SOK17:19
Aprilia CinthioSkåneslättens OL17:21
My WallenborgLunds OK17:23
Ebba RanbroHelsingborgs SOK17:25

H12

1 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK17:00
Erik WihlborgOK Gynge17:02
Elias PerssonHelsingborgs SOK17:04
Erik Grønborg NielsenAllerød OK17:06
Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK17:08
Alfred OlssonLunds OK17:10

D10

940 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes PerssonHelsingborgs SOK17:03:54
Sara CarlstedtHjärnarps OL17:05:01
Olivia SvenssonFK Åsen17:09:46
Edith BergenfurSkattkärrs SOK17:58:49

H10

940 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wiggo JönssonÖrkelljunga FK17:08:33
Elias PalmertzHelsingborgs SOK17:08:35
Teodor EdmanHelsingborgs SOK17:16:21
Atle KulstadSkåneslättens OL17:34:27
Albin EmilssonOK Skogsfalken17:35:06

D35

2 370 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna Kryh ÖbergMalmö OK17:15
Astrid Elisabeth RiisHolbæk OK17:16
Nataliya ThellEslövs FK17:17
Marie SvenssonFK Åsen17:18
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK17:19
Susanna CaleklintKarlskrona SOK17:20

H35

2 140 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK18:00
Sebastian GieseÖrkelljunga FK18:01

D40

1 790 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda RanbroHelsingborgs SOK17:30:00
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna17:31:00
Marion BüchliOLG Suhr17:32:00
Anna JanssonOK Djerf17:33:00
Ann HyvönenSkattkärrs SOK17:35:00
Lisa KjellénHelsingborgs SOK17:36:00
Maria HelmerssonHässleholms OK17:37:00
Jenny LindblomMalmö OK17:46:13

H40

2 100 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola KrikströmHjärnarps OL18:00
Erik AderstedtKungälvs OK18:01
Henrik LindblomMalmö OK18:02
Stefan CaleklintKarlskrona SOK18:03
Mathias PerssonHelsingborgs SOK18:04
Niklas NilssonHärlövs IF18:05
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers18:06
Linus MalmstenMalmö OK18:07
Jonas NorénHelsingborgs SOK18:08
Mikael PerssonFK Göingarna18:09
Mikael NilssonLunds OK18:10

D45

1 950 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Claudia BonekNaturfreunde Wien18:01
Åsa EricssonLunds OK18:02
Josefine AlbinssonOK Skogsfalken18:03
Lotta MorénHjärnarps OL18:04
Carina RydlundHässleholms OK18:05
Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK18:06
Ingela LevinssonMalmö OK18:07
Marie WibergHelsingborgs SOK18:08
Anna GustafssonKFUM Örebro OK18:09
Emma CarlstedtHjärnarps OL18:10
Susanne WallenborgLunds OK18:11
Bettina RotherIK Scania18:12
Anna LjungqvistLunds OK18:13
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK18:14
Anna BjärbyFrosta OK18:15
Marie AlbinssonHjärnarps OL18:16

H45

2 310 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas VensrydEslövs FK17:20
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK17:21
Lars RybergIK Scania17:22
Magnus TrofastBredaryds SOK17:23
Fredrik HugossonLunds OK17:24
Mats BergenfurIK Vikings OK17:25
Filip SjöforsOK Älme17:26
Michael LönnHjärnarps OL17:27
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK17:28
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK17:29
Jonas AxelssonLerums SOK17:30
Örjan LarssonLunds OK17:31
Mats GustafssonKFUM Örebro OK17:32
Urban SchmidtOK Kontinent17:33
Jens SörvikLunds OK17:34
Joakim KarmetunOK Njudung17:35
Nils HelmerssonHässleholms OK17:36
Hans BirganderHelsingborgs SOK17:37
Magnus CinthioSkåneslättens OL17:38
Patrik FriskGustavsbergs OK17:39
Thomas NilssonEslövs FK17:40
Mats RanbroHelsingborgs SOK17:41
Magnus WihlborgOK Gynge17:42
Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb17:43
David OlssonIF Hagen17:44
Raul HindovLunds OK17:45
Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK17:46
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK17:47
Lennart MorénHjärnarps OL17:48

D50

1 450 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK16:59:04
Eva NilssonKungälvs OK17:47:00
Eva SmedegaardSøllerød OK17:49:00
Ingrid JohanssonLaholms IF OK17:51:00
Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF17:53:00
Annika JosefssonKarlskrona SOK17:55:00
Anne MaarupAllerød OK17:57:00
Maria Douglas StillingFIF Hillerød17:59:00
Carina AronssonHässleholms OK18:01:00
Gunilla GustafssonOK Orion18:03:00
Iben MaagSøllerød OK18:05:00
Dorthe MunktvedAllerød OK18:07:00
Carolina LandinMalmö OK18:09:00
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK18:11:00

H50

2 160 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Conny ForsbergLånghundra IF17:20
Peter BonekNaturfreunde Wien17:22
Anders LillieströmOK Roxen17:24
Joachim FribergIF Hagen17:26
Tim Falck WeberFarumTisvilde OK17:28
Magnus JohanssonLånghundra IF17:30
Håkan GrubbMalmö OK17:32
Magnus SteenHelsingborgs SOK17:34
Stefan AdolfssonEslövs FK17:36
Björn CarlstedtHjärnarps OL17:38
Staffan AhltinMalmö OK17:40
Mats CarlssonSundbybergs IK17:42
Erik AhlströmHelsingborgs SOK17:44
Stefan ErikssonOK Älgen17:46
Hans NilssonKungälvs OK17:48
Kennet HorvathHalmstad OK17:50
Anders EricssonLunds OK17:52
Arne ThellEslövs FK17:54
Michael GraaeSøllerød OK17:56
Stefan PålssonSkåneslättens OL17:58
Lennart CarlsenHelsingborgs SOK18:00

D55

1 430 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annette Falck LarssonVänersborgs SK17:30
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK17:32
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK17:34
Annette BondeBallerup OK17:36
Maiken Winum KjærulffOK Sorø17:38
Anne UddEslövs FK17:40
Siri KlausenBallerup OK17:42
Mette FilskovOK Sorø17:44
Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK17:46

H55

2 100 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin WidmerOLG Suhr17:00
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK17:02
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb17:04
Stefan TörnqvistVästerås SOK17:06
Ulf JungstrandOK Skogsfalken17:08
Pesho HedbergLunds OK17:10
Christer SkoogKils OK17:12
Werner KöhlerTullinge SK17:14
Ulf SkoglundKils OK17:16
Christer BorgGöteborg-Majorna OK17:18
Jörgen HectorSnättringe SK17:20
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK17:22
Bo BörjessonStorviks IF17:24
Bengt OlssonEslövs FK17:26

D60

1 430 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro LiljequistHeleneholms IF18:04:00
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK18:06:00
Eva WildmarkFK Boken18:08:00
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad18:10:00
Hanne FrostBallerup OK18:12:00
Solveig GaddHelsingborgs SOK18:14:00
Ina LindebergSkåneslättens OL18:16:00
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared18:18:04

H60

1 680 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders GrundbergLunds OK16:57:00
Karl-Gunnar OlssonLunds OK16:59:00
Max PrangFredensborg OK17:01:00
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK17:03:00
Arne KlintbergEksjö SOK17:05:00
Jan WahlströmSnättringe SK17:07:00
Lars RunessonOK Vivill17:09:00
Lars Hanghöj PetersenBallerup OK17:11:00
Tor UddEslövs FK17:13:00
Patrick AdlercreutzLunds OK17:15:00
Jørgen SkaarupBallerup OK17:17:00
Lasse JohanssonEds SK17:19:00
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK17:21:00
Ole JensenTisvilde Hegn OK17:23:00
Jan SørensenOK Sorø17:25:00
Johan KarlssonTrollhättans SOK17:27:00
Ulf PalmérUlricehamns OK17:29:00
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK17:31:00
Lars ErikssonKalmar OK17:37:06

D65

1 600 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger GlansOK Torfinn17:00
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL17:02
Gunnel MånssonOK Vilse 8717:04
Åsa StåhlHjärnarps OL17:06
Gunvor ArbinAnnebergs GIF17:08
Ingrid E StrömRonneby OK17:10

H65

1 590 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kent KardellLjungskile FK17:00
Olle BohmanHjärnarps OL17:02
Rolf GustafssonHelsingborgs SOK17:04
Håkan Berglund LakeKovlands IF17:06
Stig JohanssonHelsingborgs SOK17:08
Keld JohnsenTisvilde Hegn OK17:10
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK17:12
Kaare HanssonMalmö OK17:14
LarsOwe StrömRonneby OK17:16
Torbjörn LageHelsingborgs SOK17:18

D70

1 390 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin PerssonOK Tyringe17:03
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK17:07
Vibeke BøgevigSøllerød OK17:11
Margareta SjöbergLunds OK17:15
Maud MossbergOK Järnbärarna17:19
Inge JørgensenOK Roskilde17:23
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK17:27
Torill SvendsenFrosta OK17:31
Gullevi SvenssonRonneby OK17:35

H70

1 740 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Åke SjökvistVärend GN OL17:20
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF17:22
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK17:24
Håkan MossbergOK Järnbärarna17:26
Lars PerssonOK Kompassen17:28
Håkan NilssonMalmö OK17:30
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK17:32
Torbjörn WikströmOK Orinto17:34
Ronald Mc GrailHjärnarps OL17:36
Jan PerssonYstads OK17:38
Roy OvessonHelsingborgs SOK17:40
Mats HåkanssonMalmö OK17:42
Carl-Henry AnderssonOK Orinto17:44
Jan BartnikAmager OK17:46
Åke PerssonHjärnarps OL17:48
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK17:50
Karsten RichardtKøge OK17:52
Janne LindholmFrosta OK17:54

D75

1 340 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgit PalmFK Boken17:22
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK17:26
Maria Foster SchadSkåneslättens OL17:30

H75

1 400 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inge PerssonFK Boken17:01
Ole  SvendsenOK Roskilde17:05
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL17:09
Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK17:13
Paul SchannongMalmö OK17:17
Gert BøgevigSøllerød OK17:21
Roland KarlssonRonneby OK17:25
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK17:29

D80

1 340 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clarie EkOK Pan-Kristianstad17:01
Gun HanssonYstads OK17:05

H80

1 340 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bertil KollénMalmö OK17:00
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad17:04
Jan-Eric NelkingFK Åsen17:08
Bo UllmanOK Pan-Kristianstad17:12

H85

1 340 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bertil JohanssonSkåneslättens OL17:18

H90

1 340 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Curth SvenssonSkåneslättens OL17:30

U2

1 240 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker JanssonFrämmestads IK16:59:44
Albin GrenmyrKlubblös17:00:48
Rasmus KruseKFUM Örebro OK17:06:22
Hannah TiensuuSkåneslättens OL17:12:54
Erik TiensuuSkåneslättens OL17:15:34
Alice Birkholm JohanssonHelsingborgs SOK17:28:04
Olle SjöbergHelsingborgs SOK17:31:29
Signe DavidsonHelsingborgs SOK17:33:34
Elias Olsson PålssonKlubblös17:35:38
Fillippa UlanderOK Silva17:50:46
Ludwig UlanderOK Silva17:51:02
Julia PalmbladKlubblös17:53:40
Lilly BergenfurSkattkärrs SOK17:59:12
Isak GrönlundLunds OK18:00:14
Ebba GrönlundLunds OK18:00:21

Öppen motion 1

940 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marita OlofssonOK Kompassen17:04:42
Johan KrookKlubblös17:07:05

Öppen motion 3

1 200 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jeanette EdmanHelsingborgs SOK17:00:00
Ea BadenKlubblös17:01:47
Torbjörn DavidssonKlubblös17:02:23
Anneli ElmelidKlubblös17:02:43
Tette AlströmKlubblös17:08:00
Ameli GrenmyrKlubblös17:10:09
Magnus JönssonÖrkelljunga FK17:13:29
Caroline JönssonÖrkelljunga FK17:13:31
Kenneth VikströmKlubblös17:20:41
Elise NyremarkKlubblös17:20:43
Jackie NyremarkKlubblös17:20:45
Ebba SjöSkåneslättens OL17:30:19
Amanda PalmbladKlubblös17:53:35
Ida D AlmeidaMalmö OK17:55:33
Patricija PrakapaiteBig Foot Orienteers17:56:22

Öppen motion 5

1 720 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK16:58:12
Laila PerssonIS Skanne16:58:31
Nils PerssonIS Skanne16:58:54
Anders PerssonHelsingborgs SOK17:02:25
Lars AdolfssonEslövs FK17:03:39
Martin BillströmKlubblös17:04:17
Elin TiensuuSkåneslättens OL17:07:00
Ingvar PerssonOK Tyringe17:10:06
Anna LindqvistOK Stigen17:10:29
Karin MalmgrenHjärnarps OL17:18:02
Ulrika LindmarkLunds OK17:29:52
Rima HasselLunds OK17:30:05
Kirsty Mc IntyreOK Tyr17:33:40
Henning KarlbergSkåneslättens OL17:37:02
Melker KarlbergSkåneslättens OL17:39:25
Anders LevinssonMalmö OK17:43:06
Eva PalmbladKlubblös17:53:30
Julia De AlmeidaMalmö OK17:55:40
Linnea HerngrenIF Hagen18:16:29

Öppen motion 7

2 370 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Dan SjöholmHalmstad OK16:58:36
Sven GiselssonRonneby OK16:59:04
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK16:59:06
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad16:59:37
Jeanette HenningssonLunds OK17:00:00
Karlsson LinusMålilla OK17:00:08
Lena RunessonOK Vivill17:00:12
Ulf HamreforsVästerås SOK17:00:37
Nils EklöwOK Södertörn17:00:42
Jan NordinSundsvalls OK17:00:56
Agneta Björk LinneKlubblös17:02:01
Leif Arne LinneKlubblös17:02:04
Jesper LagerbergOK Södertörn17:02:21
Ludvig SandahlJärla Orientering17:03:33
Bert OlofssonOK Kompassen17:04:52
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK17:05:39
Sten Åke KvistIS Kullen17:05:41
Adrian HardenFK Boken17:06:13
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK17:06:29
Mikael SöderströmOK Stigen17:09:06
Per-Ola OlssonOK Vilse 8717:10:38
Johnny MalmgrenHjärnarps OL17:12:09
Felix AlnervikHelsingborgs SOK17:13:37
Göran LiljekvistOK Älme17:14:10
Ahmed AltaieKlubblös17:15:45
Henrik EkstrandKlubblös17:20:37
Daniel EdmanHelsingborgs SOK17:22:06
Rasmus GrönlundLunds OK17:23:26
Daniel AxelssonMålilla OK17:24:07
Ulf JohanssonKarlskrona SOK17:26:09
Björn GrenmyrKlubblös17:29:02
Fredrik OlssonTierps SOK17:29:28
Kerstin SegerLaholms IF OK17:31:37
Fredrik StåhlHjärnarps OL17:31:46
Birgitta Kvennoern HagsundKlubblös17:34:11
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL17:37:26
Emma LundgrenFalköpings AIK OK17:38:54
Robert KruseKFUM Örebro OK17:40:23
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK17:51:08
Peter SävingerGöteborg-Majorna OK17:57:24
Marie GrönlundLunds OK18:00:54
Elena KurashovaFK Åsen18:03:49
David BengtssonFK Åsen18:04:24
Maureen Olsson LoLunds OK18:05:10
Göran FrankEslövs FK18:09:04
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad18:14:12
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad18:16:15
Anne-Li AugustssonOK Tyringe18:19:51
William SteffertOK Tyringe18:20:51
Gustav KlotzMalmö OK18:21:12
Gabriel SteffertOK Tyringe18:21:51
Roger KlotzMalmö OK18:22:41

Annonser