Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Göingefejden

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Göingefejden
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: söndag 22 april 2018

D21

8 550 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia DahlHelsingborgs SOK10:03
Caroline LindelöwHärlövs IF10:07
Anna HellnerLunds OK10:11
Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad10:15
Sara Snogerup LinseLunds OK10:19
Martina JohanssonHestra IF10:23
Kristina SpångbergLunds OK10:27
Lina BergmanOK Skogsfalken10:31
Pia OlssonSkåneslättens OL10:35
Petra EklundLunds OK10:39
Jenny BjörkÖrkelljunga FK10:43
Anna BondesonLunds OK10:47
Elinor LindelöwHärlövs IF10:51

H21

11 270 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken09:57
Lars JohanssonOK Älme10:01
Albin PerssonHalmstad OK10:05
André BjärbyFrosta OK10:09
Erik SchultzLunds OK10:13
Algot NajvikOK Pan-Kristianstad10:17
Ulrik MagnussonHalmstad OK10:21
Simon OlssonHjärnarps OL10:25
Rickard IngessonLunds OK10:29
Isak BergmanOK Skogsfalken10:33
Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad10:37
Adam SegerslättSkåneslättens OL10:41
Loke AgmarkenHalmstad OK10:45
Lukas WittenbecherLunds OK10:49
Björn KarlssonHalmstad OK10:53
Moltas ViebkeMalmö OK10:57

D21 Kort

5 130 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Veronika NesverovaLunds OK10:02

D18

4 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa RingHalmstad OK10:05
Johanna NilssonFK Göingarna10:13
Maja TenghagenHärlövs IF10:21

H18

6 770 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oliver SchmidtOK Kontinent10:05
Tobias CarlstedtHjärnarps OL10:11

D16

4 620 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
293Elin NilssonAndrarums IF10:02
294Olivia LarssonLunds OK10:05
295Cornelia MöllerOK Kontinent10:08
296Klara PerssonHalmstad OK10:11
297Moa WallenborgLunds OK10:14
298Alva NystedtSkåneslättens OL10:17
299Hilma HolmströmHärlövs IF10:20
300Thea BökmanHelsingborgs SOK10:23
301Kajsa HeydenLunds OK10:26
302Agnes LindblomMalmö OK10:29
303Elin HugossonLunds OK10:32
304Sofia PalmFK Boken10:35
305Agnes KnutssonÖrkelljunga FK10:38
306Linnea LeijonHärlövs IF10:41
307Selma LarssonLunds OK10:44
308Ella SöderbergOK Skogsfalken10:47
309Elsa EricssonLunds OK10:50
310Nellie RydlundHässleholms OK10:53

H16

5 550 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
266Stellan GradinAndrarums IF10:01
267Melvin NilssonHärlövs IF10:05
268Loke HedbergLunds OK10:09
269Robin CarlstedtHjärnarps OL10:13
270Agust KronkvistÖrkelljunga FK10:17
271Anton HanssonOK Kontinent10:21
272Edvin SelinFK Göingarna10:25
273Erik ThoressonAndrarums IF10:29
274Pontus ThuressonSkåneslättens OL10:33
275Johan VinbladLunds OK10:37
276Arvid LundqvistHalmstad OK10:41
277Erik AlbinssonHjärnarps OL10:45
278Ivar HelmerssonHässleholms OK10:49
279Albin WeidenSkåneslättens OL10:53
280Alfred AhltinMalmö OK10:57
281Carl ÅsLunds OK11:01
282Brian AhlmAndrarums IF11:05
283Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad11:09
284Klas LjungqvistLunds OK11:13
285Erik JohanssonFK Boken11:17
286Malte KristianssonHalmstad OK11:21
287Viggo JohanssonSkåneslättens OL11:25

D16 Kort

4 160 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Saga SchmidtOK Kontinent10:04
Ebba NilssonÖrkelljunga FK10:12
Ronja GérardOK Kontinent10:20

D14

4 160 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
131Alva SvenssonFK Åsen09:54
132Rebecka LindulfSkåneslättens OL09:58
133Joanna PerssonOK Tyringe10:02
134Linda RingdahlSkåneslättens OL10:06
135Elsa WibergHelsingborgs SOK10:10
136Alice OlvegårdFK Göingarna10:14
137Johanna OttossonÖrkelljunga FK10:18
138Märta HenningssonLunds OK10:22
139Emmy PalmFK Boken10:26
140Tuva SelinFK Göingarna10:30
141Linnea RydlundHässleholms OK10:34
142Viola HolmströmHärlövs IF10:38
143Alice PerssonOK Tyringe10:42
144Ida BenattiSkåneslättens OL10:46

H14

4 160 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
60William SteffertOK Tyringe10:01
61Adam JohanssonSkåneslättens OL10:03
62Gustav LundqvistHalmstad OK10:05
63Elia KämpeÖrkelljunga FK10:07
64Victor EricssonHelsingborgs SOK10:09
65Anton ElmerfjordLunds OK10:11
66Viktor AhltinMalmö OK10:13
67Casper TuressonHärlövs IF10:15
68Jakob IngelströmOK Gynge10:17
69Isak LevinFK Åsen10:19
70Casper PegardOK Gynge10:21
71Ludwig AnderssonAndrarums IF10:23
72Isak AnderssonLunds OK10:25
73Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:27
74Axel NilssonÖrkelljunga FK10:29
75David MorénHjärnarps OL10:31
76Isak ThysellOK Kontinent10:33
77Noah KrikströmHjärnarps OL10:35
78Elias NilssonHässleholms OK10:37
79Jakob TerménLunds OK10:39
80Hannes DahlbergSkåneslättens OL10:41
81Wilmer SelinFK Göingarna10:43
82Erik OlssonFK Åsen10:45
83Olle BorkmarHelsingborgs SOK10:47
84Hugo CedervallÖrkelljunga FK10:49
85Arvid AlbinssonHjärnarps OL10:51
86Isak EdholmÖrkelljunga FK10:53
87Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad10:55
88Svante SelinFK Göingarna10:57
89Elliot BoyOK Kontinent10:59
90Love PerssonMalmö OK11:01
91David PerssonHelsingborgs SOK11:03
92Edwin FalkstrandTormestorps IF11:05
93Axel TenghagenHärlövs IF11:07

D14 Kort

3 090 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja SörensenOK Kontinent09:59
Sofia EdmanHelsingborgs SOK10:05
Emelia CarlströmFK Boken10:11
Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL10:17

H14 Kort

3 090 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ville EkstrandHässleholms OK10:02
Gunnar WessbergHärlövs IF10:08
Villyam JohanssonOK Tyringe10:14

D12

3 090 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
237Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:01
238Lina ÅsLunds OK10:04
239Emma PerssonHalmstad OK10:07
240Wilda SchmidtOK Kontinent10:10
241Hanna MorénHjärnarps OL10:13
242Anna BenattiSkåneslättens OL10:16
243Liv LundsgaardOK Kontinent10:19
244Linnea StéenHelsingborgs SOK10:22
245Saga ChristensenSkåneslättens OL10:25
246Ebba RosénLunds OK10:28
247Matilda SöderbergOK Skogsfalken10:31
248Linnéa BjärbyFrosta OK10:34
249Saga PalmertzHelsingborgs SOK10:37
250Frida EmilssonFK Åsen10:40
251My WallenborgLunds OK10:43
252Wilma JönssonÖrkelljunga FK10:46
253Mathea YngveOK Kontinent10:49
254Aprilia CinthioSkåneslättens OL10:52
255Smilla ThomassonFK Göingarna10:55
256Alice JohanssonFK Boken10:58
257Alma KjellénHelsingborgs SOK11:01
258Klara MöllerOK Kontinent11:04
259Vide HäggströmAndrarums IF11:07
260Sara LjungqvistLunds OK11:10

H12

3 090 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
179Carl ÅkessonOK Orion10:00
180Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:03
181Alfred OlssonLunds OK10:06
182Hugo ThoressonAndrarums IF10:09
183Hjalmar AxelssonFK Göingarna10:12
184Hugo HjelmLunds OK10:15
185Albin GranqvistFK Göingarna10:18
186Kasper FagerKarlskrona SOK10:21
187Edvin SanderSkåneslättens OL10:24
188Arvid FalkstrandTormestorps IF10:27
189Otto NybergÖrkelljunga FK10:30
190Eskil SoelbergAndrarums IF10:33
191Oskar ElmerfjordLunds OK10:36
192Emil MårtenssonÖrkelljunga FK10:39
193Love EnerothLunds OK10:42
194Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:45
195Nils PerssonOK Tyringe10:48
196Jonathan EdholmÖrkelljunga FK10:51
197Gustav GranqvistFK Göingarna10:54
198Samuel RasmussenOK Kontinent10:57
199Emil AnderssonLunds OK11:00

D12 Kort

3 020 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tove RosbergÖrkelljunga FK10:04
Elsa TerménLunds OK10:09

H12 Kort

3 020 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl JohanssonOK Tyringe10:02
Elias PerssonHelsingborgs SOK10:07
Casper SandströmÖrkelljunga FK10:12
Hampus GyllanderbergHelsingborgs SOK10:17

D10

3 020 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia SvenssonFK Åsen09:58
Ebba NilssonOK Gynge10:03
Agnes PerssonHelsingborgs SOK10:08
Sara CarlstedtHjärnarps OL10:13
Alma GieseÖrkelljunga FK10:18
Amelia Victor MendesHjärnarps OL10:23
Elvira JacobssonOK Gynge10:28
Klara PalmFK Boken10:33
Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:38

H10

3 020 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof ÅkessonOK Orion09:56
Valter SanderSkåneslättens OL10:01
Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:06
Wiggo JönssonÖrkelljunga FK10:11
Elis OlssonHelsingborgs SOK10:16
Axel FalkstrandTormestorps IF10:21
Milton GunnarssonÖrkelljunga FK10:26
Teodor EdmanHelsingborgs SOK10:31
Atle KulstadSkåneslättens OL10:36
Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK10:41

D35

5 860 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanne FoghFSK Orientering10:04
Maureen Olsson LoLunds OK10:12
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad10:20
Elin NeckénOK Älme10:28

H35

8 030 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola HäggströmAndrarums IF10:03
Felix AlnervikHelsingborgs SOK10:08
Pesho HedbergLunds OK10:13
Christian GlantzAndrarums IF10:18
Johan SchagerlindOK Bävern10:23
Johan GustafsonLunds OK10:28
Henrik AnderssonHässleholms OK10:33
Mikael NilssonLunds OK10:38
Per Erik JönssonOK Torfinn10:43

D40

4 980 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda RanbroHelsingborgs SOK10:03
Louise PihlOK Pan-Kristianstad10:11
Maria HelmerssonHässleholms OK10:19
Jenny LindblomMalmö OK10:27
Anna WikströmHästveda OK10:35
Kajsa BenattiSkåneslättens OL10:43

H40

7 650 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas NorénHelsingborgs SOK09:58
Mathias PerssonHelsingborgs SOK10:02
Fredrik PerssonHalmstad OK10:06
Niklas NilssonHärlövs IF10:10
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad10:14
Henrik LindblomMalmö OK10:18
Erik OlssonHelsingborgs SOK10:22
Johan AxelssonOK Älme10:26
Magnus EmilssonFK Åsen10:30
Fredrik StåhlHjärnarps OL10:34
Johan SanderSkåneslättens OL10:38
Michael HusénOK Pan-Kristianstad10:42
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK10:46

D45

4 710 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ottilia ÅkessonOK Orion09:57
Carina RydlundHässleholms OK10:01
Åsa EricssonLunds OK10:05
Eva PerssonTormestorps IF10:09
Marie AlbinssonHjärnarps OL10:13
Anna LjungqvistLunds OK10:17
Anneli WihlborgOK Gynge10:21
Malin WeidenSkåneslättens OL10:25
Carina ThynellHärlövs IF10:29
Mona RosbergÖrkelljunga FK10:33
Camilla CarlssonHärlövs IF10:37
Susanne WallenborgLunds OK10:41
Lotta EnbergHalmstad OK10:45
Jeanette HenningssonLunds OK10:49
Marie WibergHelsingborgs SOK10:53
Emma CarlstedtHjärnarps OL10:57
Lisa ElmerfjordLunds OK11:01
Lotta MorénHjärnarps OL11:05
Josefina BerglundFK Boken11:09
Kerstin JensenSkåneslättens OL11:13
Åsa EnerothLunds OK11:17
Josefine AlbinssonOK Skogsfalken11:21

H45

6 770 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan JensenSkåneslättens OL10:01
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad10:04
Nils HelmerssonHässleholms OK10:07
Patrik IngelströmOK Gynge10:10
Raul HindovLunds OK10:13
Ola SöderbergOK Skogsfalken10:16
Michael LönnHjärnarps OL10:19
Håkan PalmFK Boken10:22
David EkstrandHässleholms OK10:25
Magnus WallenborgLunds OK10:28
Magnus TenghagenHärlövs IF10:31
Conny RaskHjärnarps OL10:34
Björn MöllerOK Kontinent10:37
Per WikströmHästveda OK10:40
Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad10:43
Lennart MorénHjärnarps OL10:46
Magnus CinthioSkåneslättens OL10:49
Thomas LåstbomHärlövs IF10:52
Urban SchmidtOK Kontinent10:55
Örjan LarssonLunds OK10:58
Magnus RydlundHässleholms OK11:01
Jonas HöstHjärnarps OL11:04
Dan JohanssonFK Boken11:07
Fabian LjungqvistLunds OK11:10
Fredrik NystedtSkåneslättens OL11:13
Mikael LundqvistHalmstad OK11:16
Torgny HolmströmHärlövs IF11:19

D50

4 050 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingela ThoressonAndrarums IF10:02
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:06
Christin OlssonOK Gynge10:10
Helena KristianssonHässleholms OK10:14
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK10:18
Carina GustafssonOK Gynge10:22
Marie OlssonÖrkelljunga FK10:26
Anette ThoressonAndrarums IF10:30
Christel OlssonFK Åsen10:34
Gunilla GustafssonOK Orion10:38

H50

6 270 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus OlssonHjärnarps OL10:01
Magnus LarsenFK Boken10:06
Stefan AdolfssonEslövs FK10:11
Anders BlomqvistOK Skogsfalken10:16
Stefan PålssonSkåneslättens OL10:21
Arne ThellEslövs FK10:26
Anders EricssonLunds OK10:31
Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK10:36
Björn CarlstedtHjärnarps OL10:41
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad10:46
Lars ErikssonHjärnarps OL10:51
Kennet HorvathHalmstad OK10:56
Staffan AhltinMalmö OK11:01
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad11:06
Jan JohanssonSkåneslättens OL11:11

D55

3 960 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:03
Tina HagårdRävetofta OK10:09
Yvonne AnderssonHässleholms OK10:15
Christina SegerslättSkåneslättens OL10:21
Agneta ErforsOK Torfinn10:27
Maritha HenrikssonJönköpings OK10:33
Anna Thorell-JönssonOK Kontinent10:39
Ann-Kristin SjöströmLunds OK10:45
Lena OlssonSkåneslättens OL10:51
Iréne BengtssonOK Kompassen10:57

H55

5 690 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo JohanssonOK Älme10:00
Thomas HenmyrOK Vilse 8710:04
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL10:08
Sverker ErikssonOK Gynge10:12
Lars HallabroHässleholms OK10:16
Håkan JönssonOK Kontinent10:20
Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK10:24
Benjamin ViebkeMalmö OK10:28
Mats BrorssonTockarps IK10:32
Ingemar MånssonRonneby OK10:36
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK10:40
Ulf JungstrandOK Skogsfalken10:44
Bengt OlssonEslövs FK10:48
Lennart StenssonHelsingborgs SOK10:52
Ulf MinörLunds OK10:56

D60

3 790 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena NielsenHelsingborgs SOK10:01
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad10:09
Ingela EkelövSkåneslättens OL10:17
Lotta LinseforsLunds OK10:25
Eva Konring OlesenFIF Hillerød10:33
Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad10:41
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared10:49
Ina LindebergSkåneslättens OL10:57
Eva WildmarkFK Boken11:05

H60

5 240 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kyrre ThalbergLunds OK10:01
Ingmar EkelövSkåneslättens OL10:09
Ingmar OlssonOK Vilse 8710:17
Ulf BengtssonOK Kompassen10:25
Per-Arne HöögOK Vilse 8710:33
Lars MagnussonOK Älme10:41
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK10:49
Roger ThörnOK Vilse 8710:57
Thomas DagsbergOK Orion11:05

D65

3 620 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TykessonRävetofta OK10:02
Kristin JohanssonKarlskrona SOK10:07
Margareta HeldFK Åsen10:12
Lena SöderbergOK Skogsfalken10:17
Gudrun NilssonLunds OK10:22
Ingrid E StrömRonneby OK10:27
Gunnel MånssonOK Vilse 8710:32
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:37
Christina NilssonAndrarums IF10:42
Åsa StåhlHjärnarps OL10:47
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK10:52
Karin LarssonOK Kompassen10:57
Monica KnutssonSävedalens AIK11:02

H65

4 560 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo JohanssonOK Vilse 8710:04
Leif MalmHärlövs IF10:08
Bo Anders NilssonLunds OK10:12
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared10:16
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:20
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad10:24
Gert OlssonTockarps IK10:28
Fredy SchwyterOK Gynge10:32
Kaare HanssonMalmö OK10:36
Emil OlesenFIF Hillerød10:40
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:44
Göran JohnssonSkåneslättens OL10:48
Sven Erik JönssonOK Tyringe10:52
Tommy HautopOK Pan-Kristianstad10:56
Olle BohmanHjärnarps OL11:00
Jan JönssonMalmö OK11:04
Per Arne EvaldssonOK Gynge11:08
Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK11:12

D70

3 280 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:02
Kristin LindbergLunds OK10:08
Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:14
Gullevi SvenssonRonneby OK10:20
Karin BengtssonOK Kompassen10:26
Ulla HåkanssonOK Gynge10:32
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK10:38
Lena JönssonLaholms IF OK10:44
Berit SchannongMalmö OK10:50

H70

4 170 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan NilssonMalmö OK10:01
Lars PerssonOK Kompassen10:04
Leif SandgrenFrosta OK10:07
Sven ThelanderssonLunds OK10:10
Jan FalkSundbybergs IK10:13
Jan PerssonYstads OK10:16
Christer GrönbladHärlövs IF10:19
Tommy OlssonKarlskrona SOK10:22
Arne JohanssonOK Älme10:25
Lennart MartinssonOK Tyringe10:28
Agne BengtssonOK Kompassen10:31
Lars HenrikssonOK Älme10:34
Gert OlssonSkåneslättens OL10:37
Börje ÅkessonFrosta OK10:40
Åke PerssonHjärnarps OL10:43
Ingvar PerssonFK Åsen10:46
Stig LarssonRävetofta OK10:49
Jan HanssonLunds OK10:52
Erling SamuelssonOK Vilse 8710:55
Mats HåkanssonMalmö OK10:58
Lennart AnderssonOK Orion11:01
Tommy HeldFK Åsen11:04
Nils-Erik BondessonFrosta OK11:07
Göran LarssonOK Kompassen11:10
Sven RuterOK Älme11:13
Christer JönssonLunds OK11:16
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK11:19

D75

3 080 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:05
Birgit PalmFK Boken10:11
Berit NilssonOK Älme10:17
Gunnel WesterÖrkelljunga FK10:23
Eva EskilssonHässleholms OK10:29
Birgitta OlssonRonneby OK10:35
Brita DahlbergHässleholms OK10:41
Gunilla GrönbladHärlövs IF10:47
Elsa SvenssonOK Vilse 8710:53

H75

3 630 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kenneth LindborgHässleholms OK09:59
Nils-Eric EricsonFK Åsen10:03
Tom LindbergLunds OK10:07
Kjell LindauOK Kompassen10:11
Håkan BrostMalmö OK10:15
Kjell MånssonKarlskrona SOK10:19
Torsten ClaessonOK Älme10:23
Allan SunnergrenHjärnarps OL10:27
Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:31
Sven-Åke GranquistHästveda OK10:35
Paul SchannongMalmö OK10:39
Inge PerssonFK Boken10:43
Roland KarlssonRonneby OK10:47
Ingemar SvenssonLunds OK10:51
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad10:55
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL10:59
Ragnar OlssonRonneby OK11:03
Bertil OlofssonAndrarums IF11:07
Åke EkstrandHärlövs IF11:11
Inge NilssonOK Älme11:15
Arne GustafssonMalmö OK11:19

D80

2 570 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LexellOK Torfinn10:08
Gun HanssonYstads OK10:16
Clarie EkOK Pan-Kristianstad10:24

H80

3 160 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo BengtssonHässleholms OK10:02
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:06
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK10:10
Bengt PeterssonOK Älme10:14
Gillis AlmVäxjö OK10:18
Leif SjögrenOK Orion10:22
Rune BengtssonRonneby OK10:26
Jan-Eric NelkingFK Åsen10:30
Ingemar TuressonMalmö OK10:34
Gunnar NilssonHärlövs IF10:38
Werner TörnblomVäxjö OK10:42

H85

3 160 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:04
Leif ClaessonTormestorps IF10:12
Ingvar LennerstedtLunds OK10:20
Torsten HannrupOK Kompassen10:28
Bertil JohanssonSkåneslättens OL10:36
Ingvar PeterssonHässleholms OK10:44

H90

2 570 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Curth SvenssonSkåneslättens OL10:02

Inskolning

1 630 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bill SalomonssonSkåneslättens OL09:59:47
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK10:03:10
Liv PalmertzHelsingborgs SOK10:03:14
Viktor AnderssonFK Boken10:05:52
Tim HaraldssonEslövs FK10:10:20
Alfred GieseÖrkelljunga FK10:18:10
Vincent SteffertOK Tyringe10:18:13
Karl AxelssonOK Älme10:20:10
Lova KillanderHästveda OK10:27:24
Li KillanderHästveda OK10:27:26
Lina HenningssonLunds OK10:30:00
Ida Nygaard MonradFIF Hillerød10:51:10
Ivan RobertStigmännen Karlshamns OK10:54:18
Sigge RobertStigmännen Karlshamns OK10:54:31
Sixten LindgårdFK Göingarna11:22:55
Olle SjöbergHelsingborgs SOK

U1

2 890 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel Persson JeppssonFK Göingarna09:29:31
Signe JohanssonOK Gynge09:47:51
Emma OlssonHelsingborgs SOK10:16:05
Tuva ChristensenSkåneslättens OL10:27:00
Elvira ZellmanFK Boken10:32:42
Harry ViktorssonHästveda OK10:42:11
Erik AnzeliusHästveda OK10:49:12
Delia CondoriHästveda OK10:49:15
Kristina Nilsson CondoriHästveda OK10:49:18
Elin AnzeliusHästveda OK10:49:19
Hugo GranqvistFK Göingarna10:55:18
Zoe BillOK Pan-Kristianstad10:58:00
Lucas EricssonKlubblös11:13:14
Hjalmar LindgårdFK Göingarna11:24:47
Emma Nygaard MonradFIF Hillerød11:41:05
Anton SoelbergAndrarums IF

U2D

2 980 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe RanbroHelsingborgs SOK09:50:21
Nellie GustafssonHelsingborgs SOK09:51:51
Rasmus NilssonOK Gynge09:57:08
Julia PlanckLunds OK10:01:18
Elin FinnmanOK Gynge10:08:15
Tova-lia FandénHelsingborgs SOK10:12:54
Annie KrikströmHjärnarps OL10:15:18
Fifi BegardOK Gynge10:21:35
Linn ThuressonSkåneslättens OL10:23:34
Selma RosenfeldStigmännen Karlshamns OK10:29:41
Hanna LarssonYstads OK10:55:09
Viktoria ÅkerlundFK Boken10:56:36
Ellinor ÅkerlundFK Boken11:07:12
Sonia KurashovaFK Åsen11:17:47

U2H

2 980 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK09:49:16
Oskar RanbroHelsingborgs SOK09:50:19
Jack SalomonssonSkåneslättens OL10:02:51
Anton CarlströmFK Boken10:03:07
Isak KämpeÖrkelljunga FK10:04:22
Hjalmar AnderssonFK Boken10:05:50
Anton JacobssonOK Gynge10:08:14
Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK10:39:15
Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK11:18:05

Öppen motion 1

2 980 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea LindulfOK Silva10:01:21
Marlene GranÖrkelljunga FK10:21:40
Julia EdvinssonFK Åsen10:28:15
Liv HorvathEslövs FK10:44:52
Malin Sangberg MinörLunds OK10:45:54
Anders RongbyHästveda OK10:51:59
Viktor RongbyHästveda OK10:52:00
Malte RobertStigmännen Karlshamns OK10:54:09

Öppen motion 2

3 910 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie NilssonOK Gynge09:52:53
Vilma KulstadSkåneslättens OL10:36:41

Öppen motion 3

3 230 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian ErfurthOK Pan-Kristianstad09:51:29
Ulla KarlssonOK Tyringe09:52:07
Elias NilssonAndrarums IF09:53:53
Lena ErikssonAndrarums IF09:54:11
Sonja HammarOK Kompassen09:57:03
Arne PerssonOK Gynge10:00:06
Veronika EkstrandHässleholms OK10:00:59
Jan DahlbergHässleholms OK10:02:53
Anna-Lena SöderbergOK Gynge10:03:48
Caroline JönssonÖrkelljunga FK10:04:29
Allan HammarOK Kompassen10:06:35
Karin SvenssonSkåneslättens OL10:08:44
Marie CarlströmFK Boken10:08:49
Alice KristenssonMarkaryds FK10:10:13
Ann-christin KristenssonMarkaryds FK10:10:14
MariAnne MånssonRonneby OK10:10:48
Magnus JönssonÖrkelljunga FK10:13:15
LarsOwe StrömRonneby OK10:14:08
Siw BerggrenVäxjö AIS10:16:14
Gert BerggrenVäxjö AIS10:16:17
Anton HeldFK Åsen10:16:21
Marianne HallbergFK Boken10:17:08
Eva EdholmÖrkelljunga FK10:23:24
Annika KämpeÖrkelljunga FK10:23:25
Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OK10:24:27
Ellinor RosenbergOK Vilse 8710:24:58
Roland RosenbergOK Vilse 8710:25:00
Barbro JohanssonKlubblös10:26:09
Anette NilssonTormestorps IF10:26:31
Elna RosénLunds OK10:27:08
Per KräutzOK Tyringe10:28:12
Elin EdvinssonFK Åsen10:30:34
Johanna EdvinssonFK Åsen10:30:37
Magdalena NordinOK Silva10:39:12
Oliver HorvathEslövs FK10:41:24
Emma Nilsson CondoriHästveda OK10:50:10
Marie JohanssonOK Gynge10:50:21
Arvid BrännströmHästveda OK10:53:09
Katrin RongbyHästveda OK10:54:52
Bertil RongbyHästveda OK10:54:54
Filip NordFK Göingarna10:59:24
Carl JohannessonKlubblös10:59:33
Ture AugustssonFK Boken11:00:15
Pelle OhlssonKlubblös11:03:26
Anna NilssonHästveda OK11:24:33
Atle KulstadSkåneslättens OL11:31:24
Pierre RobertStigmännen Karlshamns OK11:42:25

Öppen motion 4

4 780 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helen PerssonHässleholms OK09:48:57
Helena SchützdellerHässleholms OK09:48:59
Melissa MillburnOK Skogsfalken09:57:32
Aina JeppssonLunds OK10:11:34
Eva-Lotta JohanssonRonneby OK10:13:27
Filip GrimsholmHalmstad OK10:29:05
Carl GrundbergKlubblös10:29:56
Cecilia HugossonLunds OK10:32:15
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK11:05:14

Öppen motion 5

3 750 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mia HallabroHässleholms OK10:01:16
Tereza PlanckKlubblös10:01:22
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK10:02:39
Herbert AdamssonStigmännen Karlshamns OK10:03:36
Tobias LindulfSkåneslättens OL10:03:40
Jesper RundbäckVaggeryds SOK10:04:19
Caroline LindulfSkåneslättens OL10:04:39
Thomas JohanssonKlubblös10:04:53
Anette NilssonOK Gynge10:05:18
Erik JönssonBroSö OK10:05:45
Klara JohanssonKlubblös10:06:22
Sara TerménLunds OK10:10:44
Mikael LindRonneby OK10:13:32
Anki HaraldssonStigmännen Karlshamns OK10:21:50
Klas BogsjöHelsingborgs SOK10:27:35
Thomas PerssonOK Tyringe10:27:47
Albin HugossonLunds OK10:30:16
Sandra SällbergFK Åsen10:30:42
Lennart MagnussonLaholms IF OK10:35:35
Johan ElmerfjordLunds OK10:36:46
Joakim Green BengtssonOK Kompassen10:37:32
David SällbergFK Åsen10:42:47
Lea PalmEslövs FK10:42:56
Lena DanielssonHärlövs IF10:43:14
Simon LydinOK Kontinent10:46:19
Ronny FhermHästveda OK10:49:39
Charlie FhermHästveda OK10:49:40
Jennie RosénHästveda OK10:50:24
Ulrika DanielssonOK Gynge11:00:36
Pamela SvenssonKlubblös11:01:54
Sandra ObersHästveda OK11:02:00
Elena KurashovaFK Åsen11:16:12

Öppen motion 6

6 130 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob FagerKarlskrona SOK09:45:24
Kenneth FagerKarlskrona SOK09:51:00
Martin NilssonHässleholms OK10:10:51
Johan WensäterKlubblös10:21:29
Tobias PalmEslövs FK10:42:53
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad11:23:37

Öppen motion 7

3 350 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria DelinFK Åsen09:43:18
Elinor DelinFK Åsen09:44:21
Ingrid OlofssonFK Snapphanarna09:46:19
Lena StrandMarkaryds FK09:48:39
Håkan AnderssonKlubblös09:49:03
Bjarne HolmgrenKlubblös09:53:35
Ingvar OlofssonFK Snapphanarna09:59:27
Torgny OttossonOK Torfinn10:00:49
Sten Åke KvistIS Kullen10:01:06
Kerstin ÅstedtHärlövs IF10:01:10
Torgny ÅstedtHärlövs IF10:01:12
Thomas VinbladLunds OK10:02:59
Bengt-Åke NilssonOK Torfinn10:03:11
Barbro MartinssonOK Tyringe10:03:51
Maritha SchönAndrarums IF10:04:35
Peter AnderssonOK Gynge10:05:13
Björn NordströmHässleholms OK10:05:14
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL10:05:43
Ingvar SchönAndrarums IF10:06:14
Henrik RosénLunds OK10:06:31
Leif AxelssonSK Graal10:07:02
Jan WessbergHärlövs IF10:08:26
Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK10:08:41
Claes LinseforsLunds OK10:09:53
Göran JohanssonOK Tyringe10:10:01
Hubert HugossonOK Gynge10:10:56
Lotta BerntssonSkåneslättens OL10:11:01
Anders YngveOK Kontinent10:11:31
Tommy BengtssonHässleholms OK10:12:12
Maria TuressonHärlövs IF10:12:36
Clus MikkelsenHerlufsholm OK10:15:45
Lars-Erik HallbergFK Boken10:17:51
Bengt StåhlHjärnarps OL10:18:23
Matts AnderssonHässleholms OK10:19:04
Torill SvendsenFrosta OK10:19:52
Monica JohanssonHjärnarps OL10:23:09
Clas-Göran GrenMalmö OK10:23:11
Bertil LööfOK Pan-Kristianstad10:24:31
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared10:26:49
Niklas EdvinssonFK Åsen10:27:43
Frida PalmFK Boken10:31:53
Marika HusbySkåneslättens OL10:32:05
Maria RagnarssonHjärnarps OL10:32:12
Eva RolanderOK Pan-Kristianstad10:32:22
Eva OlssonFK Åsen10:33:34
Rolf NilssonAndrarums IF10:33:45
Kim PetterssonHästveda OK10:34:06
Ruben EdvardssonHästveda OK10:35:19
Rikke Nygaard MonradFIF Hillerød10:38:07
Roland ErikssonHästveda OK10:47:13
Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad10:52:16
Mats RosénHästveda OK10:52:31
Kerstin OlssonEslövs FK10:54:06
Matilda NilssonOK Gynge11:00:35
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL11:07:29
Peter HeldFK Åsen11:07:31
Daniel LiljedahlOK Pan-Kristianstad11:09:13
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL11:20:01

Öppen motion 8

4 630 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tom DahlbergSkåneslättens OL09:00:00
Maria ModigOK Pan-Kristianstad09:52:23
Miklos MolnarLunds OK09:53:01
Anders ÅbergSkåneslättens OL10:01:38
Anna ÅsLunds OK10:03:33
Daniel KämpeÖrkelljunga FK10:05:19
Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK10:08:18
Liane GunnarssonÖrkelljunga FK10:08:20
Jan KristenssonMarkaryds FK10:10:06
Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad10:13:49
Niklas WelanderÖrkelljunga FK10:14:16
Jenny VinbladLunds OK10:18:16
Simon SvenssonLaholms IF OK10:18:20
Roger NilssonLaholms IF OK10:20:28
Wiveka LassingKlubblös10:23:28
Christina SternerTockarps IK10:25:08
åGöran LassingKlubblös10:25:43
Sven TörnkvistTormestorps IF10:30:19
Lotta EkbergÖrkelljunga FK10:31:11
Markus ThysellOK Kontinent10:31:41
Daniel EdmanHelsingborgs SOK10:34:10
Per EnerothLunds OK10:34:50
Louise RolanderOK Pan-Kristianstad10:35:08
Mette FilskovOK Sorø10:36:05
Berit Ahlmann HansenOK Sorø10:39:38
Henrik EklundLunds OK10:42:21
Anna BjärbyFrosta OK10:44:11
Maria SvenssonLunds OK10:46:48
Anne Bloch FrandsenOK Sorø10:49:51
Mats RanbroHelsingborgs SOK10:51:26
Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø10:51:35
Richard AnderssonLunds OK10:51:55
Jens FrandsenOK Sorø10:54:07
Jonas EdvardssonHästveda OK10:54:59
Mark ObersHästveda OK11:02:01
Per KristianssonHalmstad OK11:07:34
Martin CarlströmFK Boken11:15:03
David BengtssonFK Åsen11:18:20
Henrik BengtssonFalkenbergs OK11:42:31
Marcus BillOK Pan-Kristianstad11:50:15

Öppen motion 9

7 660 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kim FolanderFSK Orientering09:45:13
Jacob EnbergHalmstad OK10:03:29
Per-Ola OlssonOK Vilse 8710:06:26
Jens NordalOK Skogsfalken10:08:09
Pierre DanielssonOK Skogsfalken10:11:42
Peter RasmussenOK Kontinent10:15:39
Per GerdleHalmstad OK10:29:07
Mattias KillanderHästveda OK10:29:28
Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL10:32:10
Per-Olof AnderssonOK Tyringe10:32:18
Magnus ThuressonSkåneslättens OL10:34:58
Per RudqvistHelsingborgs SOK10:43:21
Hans PerssonAndrarums IF10:46:34
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK10:46:41
Stefan RosénHästveda OK10:48:04
Daniel NilssonHästveda OK10:50:13

Öppen motion 11

4 630 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders NilssonHässleholms OK09:42:08
Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK09:45:21
Sven-Erik PerssonFrosta OK09:59:37
Monika LydinOK Kontinent10:05:17
Per-Olof FernbergIS Skanne10:10:24
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK10:13:13
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK10:16:09
Christina OlssonSkåneslättens OL10:30:18
Willie OlssonRävetofta OK10:34:47
Håkan ErikssonHästveda OK11:01:59

Öppen motion 12

1 630 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wille LundströmHästveda OK10:41:05
Alfred BengtssonHästveda OK10:53:00
Alfred SvenssonLunds OK11:03:01
Stina SvenssonLunds OK11:03:05
Linnea SvenssonLunds OK11:03:21
Maja LundbergKlubblös11:03:23
Leonel Alvarez LönnÖrkelljunga FK11:19:23
Nora HåkanssonHässleholms OK11:30:26
Sigge RobértStigmännen Karlshamns OK11:42:18

Annonser

Hallands 3 dagars
World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr