Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-O Göteborg

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-O Göteborg
Arrangörsorganisationer: OK Landehof / OK Orinto
Datum: torsdag 9 februari 2017

Långa

3 920 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1870109Nisse KarlssonSävedalens AIK09:59:06
11023Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb10:12:33
1430317Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna10:15:12
17263Jonas LarssonOK Kullingshof10:17:09
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:18:21
449837Henrik HvoslefIK Stern10:19:13
9511113Sten BlomströmIK Stern10:20:07
429819Lennart AlmströmIK Stern10:21:10
9032032Ted LiivrandOK Skogshjortarna10:22:09
2095502Anders BerglundOK Skogshjortarna10:23:04
14122Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK10:24:06
520616Monica KnutssonSävedalens AIK10:25:08
14041Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK10:26:08
14553Mats KågesonGöteborg-Majorna OK10:27:11
42102Tommy PedersenIFK Hindås10:28:06
26586Clyde PerssonLjungskile FK10:29:11
260931Anders MohlinIK Stern10:30:11
345011Björn EngströmLerums SOK10:31:08
14266Stig-Ove TollIK Stern10:32:07
355805Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:33:06
444021Perry LundqvistSävedalens AIK10:34:05
773897Urban LarssonOK Gipen10:35:05
511004Stefan MillegårdSävedalens AIK10:36:08
11005Solveig HedenblomSjövalla FK10:37:13
446293Kent ErikssonLerums SOK10:38:28
302450Sören SvenssonSjövalla FK10:40:10
22064Bo W LarssonVäxjö OK10:44:38
724000Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:46:22
29948Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna10:52:50
543112Lennart HålsjöOK Skogshjortarna11:12:03
7470816Eva AlsinIK Ymer

Mellan

2 900 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19509Eva IsakssonOK Skogshjortarna10:07:09
436137Gösta MalmerIF Marin Väst10:08:32
9431010Ingrid HermanssonIK Ymer10:10:01
13984Karin ElfmanIF Marin Väst10:11:11
28463Gunnel SvenssonIK Ymer10:12:20
214392Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK10:13:13
14493Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK10:13:15
9434343Britt RangertIK Ymer10:14:09
2083790Mats EricssonOK Skogshjortarna10:17:06
14043Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK10:18:13
441042Claes SöderströmOK Skogshjortarna10:19:10
15811Kent IvarssonOK Skogshjortarna10:20:10
30160My EngströmLerums SOK10:21:08
7201252Ulla LindheIK Stern10:22:06
2075451Kjell JeppsonIF Rigor10:23:07
30504Tomas StåhleOK Orinto10:24:04
27183Sören HaglundOK Kullingshof10:25:10
2087034Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:26:10
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:27:14
14369Erland BergIK Uven10:28:14
26326Matts MattssonOK Gipen10:29:14
11018Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb10:30:08
14065Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK10:31:11
438426Karl-Axel JohanssonIK Uven10:32:10
7019555Kurt FredrixonOK Skogshjortarna10:34:07
344936Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK10:36:05
356093Johnny KarlssonUddevalla OK10:37:10
500718Kent KardellLjungskile FK10:38:03
14373Rosa JohanssonIK Uven10:38:44
2083775Åke GatelidOK Skogshjortarna10:40:45
14380Karin AxelssonIK Uven10:43:40
345301Bo CederlöfKFUM Örebro OK10:56:10
209058Karin CederlöfKFUM Örebro OK10:58:02

Korta

1 880 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14329Lennart GustavssonIK Uven10:08:05
14326Gunnel BörjessonIK Uven10:12:21
452602Magnar ErvikIK Stern10:13:23
26588Sven PerssonLjungskile FK10:14:26
9911979Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK10:15:07
28476Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna10:16:06
14612Inga PerssonOK Skogshjortarna10:17:12
505560Barbro AnderssonOK Skogshjortarna10:18:10
36465Mariann KjellbergBredareds IF10:19:08
450490Harriet AnderssonOK Skogshjortarna10:20:12
26578Göte NatanaelssonLjungskile FK10:24:09
11390Barbro JohanssonSjövalla FK10:27:10
14368Marie BergIK Uven10:28:11
19601Barbro BörjessonOK Skogshjortarna10:29:09
1446024Barbro VallinKungälvs OK10:57:20
14734Marianne GrahnGöteborgs skidklubb11:00:41

Stig

2 030 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433709Kent CarlgrenOK Skogshjortarna10:17:58
446065Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna10:18:01
11003Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK10:21:41

Annonser