Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sommarserien 8

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien 8
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 3 augusti 2017

Bana 1 vit

1 590 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402941Annika DahlqvistNjurunda OK17:58:36
249288Oskar HolmlundKlubblös17:59:34
249233Carl ErngrundSelånger SOK17:59:43
2104400Linnea DufvaSundsvalls OK18:05:48
2104365Anna DufvaSundsvalls OK18:05:50
41920Alexander DufvaSundsvalls OK18:10:35

Bana 2 gul

2 920 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439415Erik KardellNjurunda OK17:52:53
249253Monica BylundNjurunda OK17:54:41
2059998Tina JohanssonSundsvalls OK18:03:25
249296Peter ErngrundSelånger SOK18:07:14
1771217Linda GårdingNjurunda OK18:17:28
9860110Josefin KihlbergNjurunda OK18:33:15

Bana 3 röd

4 100 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107539Maria CastenborgNjurunda OK17:45:39
263918Christina WibronNjurunda OK17:46:18
2109240Patrick CastenborgNjurunda OK17:49:02
449154Osmo JärvinenNjurunda OK17:51:59
234570Ingmar SöderströmSundsvalls OK17:55:14
362040Luise HeermannNjurunda OK17:59:01
402960Göran DahlqvistNjurunda OK18:01:49
417447Anders BjörklundNjurunda OK18:02:26
2060006Lukas JohanssonSundsvalls OK18:04:56
452982Roland SalomonssonVittjärvs IK18:06:01
226741Ann BjörklundNjurunda OK18:06:57
2059997Mats JohanssonSundsvalls OK18:07:27
2075175Ingvar BorgNjurunda OK18:08:39
2059993Emma JohanssonSundsvalls OK18:10:31
403917Peter HanssonSundsvalls OK18:12:44
2059153Jan OlofssonVK Uvarna18:13:33
15448Björn AbelssonSundsvalls OK18:14:15
421836Jan ZetterbergHudiksvalls OK18:17:14
10084Harri NäätänenKovlands IF18:19:50
263915Anita SundlingNjurunda OK18:20:32
8460916Winn BjörklundSundsvalls OK18:21:24
580716Christer LundstedtSundsvalls OK18:23:57
342043Maria OlssonNjurunda OK18:25:32
248293Tomas VirtanenSelånger SOK18:27:15
7500429Sven Erik SundinSelånger SOK18:27:19
245086Kristina NilssonVK Uvarna18:27:33
351861Fredrik PonténSelånger SOK18:31:39
218205Lars-Peter JohnssonSelånger SOK18:37:15

Bana 4 svart

6 680 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9710126Per NordanlindSundsvalls OK18:11:27
730321Magnus JonssonSundsvalls OK18:12:33
7851013Tomas JohnssonSundsvalls OK18:13:28
9920329Erik ToomingasSundsvalls OK18:15:19
452449Jonas WibergVK Uvarna18:19:17
7205500Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF18:20:56
249222Martin SöderbergKlubblös18:22:05
219980Jörgen BlästaNjurunda OK18:25:05
7612020Arvid RinaldoOK Tor18:30:08
7873720Johnny BlästaNjurunda OK18:33:39
9660220Niklas MartinNjurunda OK18:35:00
587852Leif SundlingNjurunda OK18:35:56
820513Anders AxlingSundsvalls OK18:37:55
43142Kadri KalvoSundsvalls OK18:38:24
450724Tomas KristoferssonSundsvalls OK18:40:24
249154Michael HolmgrenIF Thor18:56:19
245011Marcus ErikssonVK Uvarna19:06:23
439801Tony DalebrandSundsvalls OK
227866Magnus SäterbergSundsvalls OK

Annonser

Mila