Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-OL tävling 4

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 4
Arrangörsorganisation: Hagaby GoIF Örebro
Datum: torsdag 20 april 2017

Kort-korta

1 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2065332Gun HelmerssonLindebygdens OK09:23:27
443255Bo CarlssonOK Tisaren09:26:27
17012Samuel ErikssonOK Letstigen09:32:18
28287Per LjungströmOK Djerf10:01:25

Korta

2 600 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
228034Torsten BergstenGarphyttans IF09:16:05
256456Bengt HolgerssonOK Tisaren09:21:18
18469Marianne DahlbergOK Alferna09:24:10
18473Evy EkströmOK Alferna09:25:12
9480417Lars AlbertssonOK Tylöskog09:26:41
249436Roland RohdeFellingsbro GOIF09:27:26
46766Elsa NilssonHällefors OK09:27:46
43817Anna-Lena LundellGävle OK09:32:08
43818Per SundbergGävle OK09:33:55
2101584Lars-Åke GöranssonAlmby09:35:01
16133Ulla JonhedKFUM Örebro OK09:35:49
16132Hans JonhedKFUM Örebro OK09:35:51
420067Jan-Ove GabrielssonAlmby09:37:05
19142Larsåke LarssonAlmby IK09:37:07
25021Ethel NordLindebygdens OK09:39:16
27045Birgitta BjörkKFUM Örebro OK09:43:00
43529Matts KällérusKFUM Örebro OK09:43:42
17314Britt-Marie ÅbergOK Tisaren09:44:27
16116Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK09:47:51
1393134Inger LjungströmOK Djerf09:54:08
341397Kurt JonssonOK Letstigen10:00:31
567355Bo BrånnAskersunds OK10:01:34
207280Bo EklundOK Tylöskog
18459Karl EkströmOK Alferna

Mellan

3 400 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18460Elisabeth ErikssonOK Milan09:10:34
2065397Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren09:21:33
1561208Ulf NordzellOK Djerf09:21:56
25821Roger GustafssonOK Tisaren09:22:15
27039Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK09:23:03
2065344Anders HolmbergLindebygdens OK09:25:33
2095442Maud MossbergOK Järnbärarna09:27:05
306598Leif HjulströmOK Milan09:29:03
18462Lars HärdmarkOK Alferna09:29:09
16118Birgitta ArleboKFUM Örebro OK09:29:29
999903Lars KarlssonAlmby IK09:29:54
46784Nils MogrenHällefors OK09:29:59
16013Rolf PerssonOK Milan09:30:40
2065303Rolf HelmerssonLindebygdens OK09:31:04
46763Johnny BrandtHällefors OK09:31:45
246708Bengt KammerlandOK Milan09:33:49
19147Stig AnderssonAlmby IK09:36:26
17339Kurt ÅbergOK Tisaren09:37:31
7510903Mona HullAlmby IK09:37:36
341232Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigen09:37:43
353064Rolf JanssonOKTisaren09:37:45
16107Lars ArleboKFUM Örebro OK09:38:06
2065306Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK09:39:27
2065338Asta SjöbergLindebygdens OK09:40:42
18463Kjell LarssonOK Alferna09:41:19
421705Larseric LarssonDegerfors OK09:41:59
27043Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK09:42:40
17332Evert JohanssonOK Tisaren09:44:36
16034Kenneth IsraelssonOK Milan09:45:48
29757Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro09:52:32
9410906Stig IsraelssonOK Tylöskog09:56:55
435842Gert IngvarssonLindebygdens OK09:57:46
264869Ingvar HalldinOK Tylöskog09:58:45
530103Thomas JohanssonAlmby IK10:15:27

Långa

4 700 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443756Roland NotstamArboga OK09:20:52
2095455Håkan MossbergOK Järnbärarna09:27:53
9590419Håkan SvenssonAlmby IK09:38:11
519155Per-Åke HullAlmby IK09:44:47
1947081Weine FredrikssonKFUM Örebro OK09:48:29
36795Christer NälemarkOK Djerf09:50:49
888710Per HöglundOK Milan09:56:17
2075499Stefan ÖbergOK Milan09:59:06
9191509Karl-Göran WahlströmAlmby IK10:00:46
16131Per JonhedKFUM Örebro OK10:23:36
423474Kenneth KarlssonAskersunds OK10:32:59

Annonser