Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Slottssprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 9 juni 2018

D10

1 180 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1091114Alice Slars PaulssonSundbybergs IK10:23
38783Nora AhlströmIFK Enskede10:24
2107576Märta BaumgartenIF Thor10:25
2089126Ylva SjöstedtLånghundra IF10:26
2078120Maja LyckebäckSigtuna OK10:27
2121965Selma SundbergSundbybergs IK10:28
2088574Linnea SandTullinge SK10:29
1091016Ella LjungdellTäby OK10:31
2109342Sofia El HajjiJärfälla OK10:32
8090924Bodil JohanssonSundbybergs IK10:33
9081108Alma WesselLänna IF10:34
403983Frida HerbstVästerås SOK10:36
444790Amanda MörkforsJärfälla OK10:37
1977063Alice HellbergSundbybergs IK10:38
7414165Sara HartvikLänna IF10:39
1030609Julia HolmströmTäby OK10:41
7090907Ida PetterssonJärfälla OK10:42
7080318Irma WidehagSundbybergs IK10:43

D12

1 340 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
560903Ida WarvelinLånghundra IF10:40
2093695Stina PedersenJärfälla OK10:41
1290607Emelie HolmströmTäby OK10:42
9060213Maja FalkSundbybergs IK10:43
7414164Rebecka HartvikLänna IF10:44
441712Vera SkantzeIFK Lidingö SOK10:45
41919Johanna SköldSigtuna OK10:46
2107544Alva SmedsVäsby OK10:47
1032006Elin SjöstedtLånghundra IF10:48
2063840Stella ÖstblomJärfälla OK10:49
9061011Smilla AndertoftVästerås SOK10:50
9060510Cajsa AleniusNyköpings OK10:51
840904Sofie LindellGustavsbergs OK10:52
449121Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF10:54
1420208Kerstin ChristieSnättringe SK10:55
2050916Olivia UnnerudLånghundra IF10:56
2093423Elsa ForsbergJärfälla OK10:57
1061025Lovisa NordquistTäby OK10:58
2095391Ingrid TillegårdSundbybergs IK10:59
1060731Felicia KrafftLänna IF11:00
2107106Alva StrömlandSigtuna OK11:02
450248Alice ErikssonVäsby OK11:03
2106153Hilda ÖjelundLånghundra IF11:04
7070913Julia PetterssonJärfälla OK11:05
2075271Ellen AarnioOK Linné11:06
8060109Ingrid JohanssonSundbybergs IK11:07
2066527Paulina AlzénGustavsbergs OK11:08
441595Emelie WilhelmSigtuna OK11:10
343330Fanny KarlsVäsby OK11:11
444535Miriam GustafssonTrosabygdens OK11:23

D14

1 840 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2629987900Lisa NilssonOK Linné10:02
2631420215Lilly ChristieSnättringe SK10:04
2642062123Agnes CedstedtLånghundra IF10:06
2667040427Fannie SjölanderOK Rodhen10:10
2679040711Isabelle StåhlbrandtRasbo IK10:12
2681050516Nadine Huss LandströmOK Linné10:14
2692089408Lovisa BolanderSigtuna OK10:16
2708041005Alva OláRånäs OK10:18
2719040308Meja AleniusNyköpings OK10:20
2721040315Fredrika NordquistTäby OK10:22
2737040318Miia RollerJärfälla OK10:24
2748220404Moa LundinOK Linné10:26
2759202066Madeleine GranathVäsby OK10:28
2762058896Sara SundqvistLånghundra IF10:30
277811000Emelie SvärdIF Thor10:32
2782101615Ebba HörlingSundbybergs IK10:34
279501970Linn De BoussardIFK Enskede10:36
2801050427Sara EkströmOK Linné10:38
2812075103Tyra LindellOK Roxen10:40
2822059090Jennifer SandTullinge SK10:42
284437386Frida MelinOK Rodhen10:46
2852093688Bella PedersenJärfälla OK10:48
2869051104Elsa HedinOK Linné10:50
2872107148Elise MagnussonSigtuna OK10:52
2882050909Isabel UnnerudLånghundra IF10:54
2898051010Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:56
2902063804Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:58
2912089197Felicia StrindérIFK Enskede11:00
292437403Johanna RoosOK Linné11:02
2931041225Wilma JosefssonVäsby OK11:04
2942083772Junia WinningeLånghundra IF11:06
2962093505Leopoldine HeldSundbybergs IK11:10
2972075109Ines AarnioOK Linné11:12
298450231Tilde BredermanVäsby OK11:14
2992060807Ella ServinLånghundra IF11:16
3001041107Moa FröstadiusSundbybergs IK11:18
3012065334Katja GustafssonTrosabygdens OK11:19

D16

2 010 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3027020226Kajsa BogrenSundbybergs IK10:00
3038031111Malin SvenssonRånäs OK10:01
3041030611Linn RistoOK Linné10:02
3059201717Fanny CedstedtLånghundra IF10:03
3067203709Alva NyströmIF Thor10:04
3079020521Tuva FalkSundbybergs IK10:05
3091552002Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF10:07
310450856Felicia SvenssonRasbo IK10:08
31141771Maja SandvikAttunda OK10:09
3127030711Sigrid CarlssonSundbybergs IK10:10
3139030417Louise LindellGustavsbergs OK10:11
3141030727Cornelia KrafftLänna IF10:12
3159774732Lovisa HambäckLånghundra IF10:13
3162065320Johanna BlombergSigtuna OK10:14
3179201728Lisa WadenbrantSundbybergs IK10:15
3181287821Ylva LidénVäsby OK10:16
3198031004Cecilia HectorSnättringe SK10:17
3209021028Malin HanssonTäby OK10:18
3219020802Ebba LindellIF Thor10:19
3229990603Matilda LindhSundbybergs IK10:20
3249090203Agnes WeissLånghundra IF10:22
325624020Sofia EdvardssonJärfälla OK10:23
3269551208Ronja StåhlSundbybergs IK10:24

D21

3 450 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3279001018Ella SjöbergTullinge SK10:03
3287000614Frida HectorSnättringe SK10:06
329790213Rebecka LindbergOK Roslagen10:09
3309037235Elin Falk SörqvistIF Thor10:12
331421829Olivia BjörklundIFK Enskede10:15
3329000523Malva SteenOK Enen10:18
333940322Annika CarlbergSundsvalls OK10:21
334330830Tove SundSundbybergs IK10:24
3358624173Lotta WeyhenmeyerIF Thor10:27
336870301Maria SchmiterlöwHjobygdens OK10:30
3371406193Annika BillstamOK Linné10:33
3381452011Anna GerhardssonAttunda OK10:36
339770409Jenny WesterberghRasbo IK10:39
3409037704Hanna FalkIF Thor10:42
341226751Nina De BoussardIFK Enskede10:45
342920216Sara LundstenSundsvalls OK10:48
3431800616Maria Slars PaulssonSundbybergs IK10:51
344700326Gunilla SvärdIF Thor10:54
3452089400Maria SjölanderOK Rodhen10:57

D40

2 610 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18645Helene NilssonOK Linné10:04
9740918Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK10:49
760602Elin AhlströmIFK Enskede10:50
2107519Sara ForsbergJärfälla OK10:51
7030602Sissel WidehagSundbybergs IK10:52
8370466Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK10:53
38745Annette RoosOK Linné10:54
2107381Malin SjöstedtLånghundra IF10:55
306052Jenny ÅmanValbo AIF10:56
450153Charlotte StåhlSundbybergs IK10:57
7771029Jenny WallnerAttunda OK10:58
2060875Petra LjungdellTäby OK10:59
9760128Åsa LinnersjöOK Tor11:00
9750520Ellinor BergmanJärfälla OK11:01
1977064Karolina HellbergSundbybergs IK11:02
2041853Gabriella MelinOK Rodhen11:03
2058873Andrea JonssonLånghundra IF11:05
2093679Maria PedersenJärfälla OK11:06
2115461Anna-Clara WistedtSundbybergs IK11:07
7684775Lena BuhreAttunda OK11:08
30052Linda LönnebergTäby OK11:09
2123500Mia TofteJärfälla OK11:10
9740119Emma JohanssonSundbybergs IK11:11
731088Maria Von SchmalenséeAttunda OK11:12
1417479Anna EideforsSundbybergs IK11:13

D45

2 390 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077336Malin KvarnefalkJärfälla OK11:12
1973125Maria LidénVäsby OK11:13
9834329Sofie BergendahlIF Thor11:14
420198Johanna WeissLånghundra IF11:15
700503Ann RollerJärfälla OK11:16
38647Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:17
701229Marica TynellRånäs OK11:19
1050573Teresia WällstedtJärfälla OK11:20
452234Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK11:21
446184Karolina AnderssonLänna IF11:22
442006Åsa WilestedtAttunda OK11:23
9730407Magdalena GrunderJärfälla OK11:24
1416192Katrin JosefssonVäsby OK11:25
30386Karin LindellIF Thor11:26
1213290Madelene BarbozaAttunda OK11:27
442085Maria EdvardssonJärfälla OK11:28
262751Pille HedströmSöders-Tyresö11:29
1690625Katarina RundströmIFK Enskede11:30

D50

2 200 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9651103Cecilia WestströmSundbybergs IK10:44
7450569Helena GrennbergOK Linné10:45
981312Åsa Marknell DewittLänna IF10:46
9571015Lena LarssonSala OK10:47
341754Elisabeth HectorSnättringe SK10:48
660430Maria ColeVäsby OK10:49
448875Carina DoyleSundbybergs IK10:50
501582Maria AhlbergNorbergs OK10:51
41828Karin BjörklundIFK Enskede10:52
7660126Susanne BovalliusJärfälla OK10:53
9031111Helene SvenssonRånäs OK10:54
950524Annette WigertzLånghundra IF10:55
7640414Åsa LindhSundbybergs IK10:56
430086Lena GrandinOK Linné10:57
681003Annica JanssonIFK Lidingö SOK10:58
16933Anna LindellGustavsbergs OK10:59
650911Marianne CarlbergRånäs OK11:00
9641214Camilla AdlertegOK Enen11:01
19450Liselott KihlSundbybergs IK11:02
650122Anette ArksandVallentuna-Össeby OL11:03
7071257Louise NilssonJärfälla OK11:04

D55

2 040 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
226970Inger SkantzLänna IF11:05
9630107Agneta KarlssonRånäs OK11:06
9101403Kristina TinglöfDegerfors OK11:07
9610904Eva SvanbergJärfälla OK11:08
9638991Kerstin OhlssonHaninge SOK11:09
418033Malin BromanLänna IF11:10
36176Mari-Ann CorbettCentrum OK11:11
409781Annika SvenssonSolna OK11:12
9201454Annika LundströmVäsby OK11:13
8246810Dorothe SpillmannIF Thor11:14

D60

1 850 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9550304Tanja-Birgit SöderströmSala OK11:01
33504Monika LarssonSkarpnäcks OL11:02

D65

1 810 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439897Anna-Karin JohanssonVandrarringen10:42
944474Anne LundmarkJärfälla OK10:43
264962Annette RagvaldVingåkers OK10:44
858890Majvie AnnegårdSOK Viljan10:45
9510524Lena Nyström-NilssonRånäs OK10:46
9520326Monica SvärdOK Klemmingen10:47
895434Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF10:48

D70

1 750 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443708Elke WilkeTierps SOK10:49
1451108Anna-Stina NyströmLänna IF10:50
780426Anna BlomgrenTullinge SK10:51
8636977Gunnel BalckIFK Lidingö SOK10:52
36528Ewa NordlundLänna IF10:53
33602Birgitta NylundJärfälla OK10:54
2062149Birgitta KlangLånghundra IF10:55

D75

1 720 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1363962Gunvor GranathNynäshamns OK10:56
2093599Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:57
36280Margaretha NyströmLänna IF10:58
27601Caje JacobssonIF Thor10:59
27894Britt ErikssonHammarby IF OF11:00

H10

1 180 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2060745Max LindqvistTäby OK10:00
9090924Folke JohanssonSundbybergs IK10:01
9090709Anton ÅbergOK Linné10:02
2119887Felix ÖhmanVäsby OK10:03
9080329Benjamin HjerténJärfälla OK10:04
9100201Alfred WesselLänna IF10:06
446187Gustav JuhlinVästerås SOK10:07
1080724Gustav LindbergOK Roslagen10:08
2075439David EideforsSundbybergs IK10:09
2107141Adrian RönnbackOK Linné10:10
8256369Ossian OláRånäs OK10:11
880219Alfons WesterberghRasbo IK10:12
202593Jon Forsberg RundströmIFK Enskede10:14
9529529Leopold OlofssonVästerås SOK10:15
9102096Erik BalckTäby OK10:16
2115471Alve WistedtSundbybergs IK10:17
7080112Cedric WangheimOK Linné10:18
9853482Victor GranathVäsby OK10:19
2093667David NymanJärfälla OK10:20
353166Ludvig JuhlinVästerås SOK10:22

H12

1 340 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2079617Hampus SundbergJärfälla OK10:00
8088080Anton HedströmSöders-Tyresö10:01
209857Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:02
2123563Edwin EnquistSigtuna OK10:03
1911191Erik LidénVäsby OK10:04
9060000Emil ÅbergOK Linné10:05
1977062Noel HellbergSundbybergs IK10:06
2123493Leo UvhagenJärfälla OK10:07
1061222Albin JemthIF Thor10:08
2063843Edvin SkantzeSundbybergs IK10:09
330727Svante SandvikAttunda OK10:10
2121983John AnderssonRånäs OK10:11
1071126Theo RistoOK Linné10:12
2089325Egon WistedtSundbybergs IK10:13
1061415Carl ÖrnebrandJärfälla OK10:14
711026Erik NederheimTäby OK10:15
36343Pontus LindquistLånghundra IF10:16
2107390Erik ResareSigtuna OK10:17
9070927Isak StåhlbrandtRasbo IK10:18
2107151Felix JohnssonOK Linné10:19
1070930Axel FröstadiusSundbybergs IK10:20
229793Oliver BinnbergJärfälla OK10:21
2107192Bertil BaumgartenIF Thor10:22
36858Pelle ÖsterbergOK Roslagen10:24
8060523Hugo ÖrtlundRånäs OK10:25
423467Joel AhlbergOK Linné10:26
2107214Erik WallnäsSundbybergs IK10:27
2087200John NymanJärfälla OK10:28
1071016Elliot LjungdellTäby OK10:29
452551Niklas NyströmSigtuna OK10:31
8060810Gustav SvenssonRånäs OK10:32
2088424Svante NelanderOK Linné10:33
436116Botvid SimonssonSundbybergs IK10:34
2109350Viktor TofteJärfälla OK10:35
7070516Ted LagerströmAttunda OK10:36
8070325Eric HenrikssonRånäs OK10:37
9488784Tor NylundOK Linné10:38
1070409Ludvig SundströmSundbybergs IK10:39

H14

1 910 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4612058875Edvin NilssonLånghundra IF10:35
4622123595Elias StrömlandSigtuna OK10:36
4632121903August OldingTäby OK10:37
464550411Elias WesterberghRasbo IK10:38
4652077357Axel ThornbergOK Linné10:39
4662065283Valle LarssonIF Thor10:40
4672107225Emil AnterudVäsby OK10:41
4681050622Erik WällstedtJärfälla OK10:42
4692078130Hannes LindqvistIFK Enskede10:43
4702107112Sean BerglundSigtuna OK10:44
4712089160Erik LundquistOK Ravinen10:45
4722093535Melvin EkSundbybergs IK10:46
4738040630Jacob HenrikssonRånäs OK10:47
4742066534Lucas AlzénGustavsbergs OK10:48
4752123590Rasmus LundströmVäsby OK10:49
4768050707Niklas ErlandssonOK Södertörn10:50
4772058258Vidar NettelmarkSurahammars SOK10:51
4782093256William LeijonspjuthSigtuna OK10:52
4799785868Axel SchölinTäby OK10:53
4807050910Joel WallnerAttunda OK10:54
4818040730Viktor SoneAttunda OK10:55
482452507Elis HanssonIF Thor10:56
4832800691Viktor SandqvistVäsby OK10:57
4849101500Jesper ÅkessonJärfälla OK10:58
4852088997Simon SpetsLånghundra IF10:59
4862089416Felix WilhelmSigtuna OK11:00
4879659493Filip LindqvistTäby OK11:01
4882093411Emil FranzénSundbybergs IK11:02
4897201144Axel GidlundOK Linné11:03
4908040416Rasmus LindblomGustavsbergs OK11:04
4912107111Oliver RosanderVäsby OK11:05
4922107424Linus SkattOK Södertörn11:06
4931240517Elis Forsberg RundströmIFK Enskede11:07
4942065361Gustaf HellqvistSigtuna OK11:08
4952065123Hugo SjölanderTäby OK11:09
4961209005Marcus BarbozaAttunda OK11:10
4979041028Gustaf HofstedtTäby OK11:11
498452651Miro MårtenssonIF Thor11:12
4991598183Axel SantessonVäsby OK11:13
5008652911Melker PalmJärfälla OK11:14
5012106029Aron BromanLänna IF11:15
502448738Gustav LyckebäckSigtuna OK11:16
5031050916Elias LjungdellTäby OK11:17
504448450Marcus SteneboAttunda OK11:18
5051040314Mathias NordlinderOK Linné11:19
506452706Viktor JemthIF Thor11:20
507450277Martin ErikssonVäsby OK11:21
5082050719Anton MörkforsJärfälla OK11:22
509448649Love UmegårdLånghundra IF11:23
5102089428Emil NylundSigtuna OK11:24
5118050328Noa HelgarsTäby OK11:25
5121977786Love BylundIF Thor11:26
513444248Axel AnderssonIF Thor11:27
5142107366Noah SantaliusVäsby OK11:28
5159050811Marcus GrunderJärfälla OK11:29
2107173Anna-Lena NylundSigtuna OK

H16

2 260 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2629020205David MelinOK Rodhen10:25
26336432Albin ForsbergLånghundra IF10:26
2649997900Pelle NilssonOK Linné10:27
265438783Pontus AbrahamssonSundbybergs IK10:28
2662089372Albin HainkeSnättringe SK10:29
267449776Gustav BjörklundIFK Enskede10:30
2681031111Anton WällstedtJärfälla OK10:31
2699030515Henrik NorgrenStora Tuna OK10:32
2708636979Otto BalckTäby OK10:33
2717770930Emil KarlssonVäsby OK10:34
2727430062Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL10:35
2738030826Olle KallurOK Ravinen10:36
2749030223Noah AndertoftVästerås SOK10:37
2758020616Manne HammarbergJärfälla OK10:38
2767421126John McLellandOK Rodhen10:39
2771031103Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln10:40
278452691Sven NyströmOK Linné10:41
2798030126Aron HellgrenIF Thor10:42
2808020319Oskar SundblomRånäs OK10:43
2812078162Ludde BlomIFK Enskede10:44
2822066573Isak WestringJärfälla OK10:45
2838020831Gustav KüglerSigtuna OK10:46
2847031030Albin WarvelinLånghundra IF10:47
2852087058Lukas AarnioOK Linné10:48
2868030602Eskil WidehagSundbybergs IK10:49
2882089374Pontus AxellIFK Enskede10:51
2899030301William GrunderJärfälla OK10:52
2907020509Kevin SjölanderOK Rodhen10:53
2918636978Axel MålargårdTäby OK10:54
2929101541Karl GrywenzOK Linné10:55
293450152Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL10:56
2951020003Nils Forsberg RundströmIFK Enskede10:58
2967915915Erik BovalliusJärfälla OK10:59
297500801Martin RinnbäckOK Ravinen11:00
2981020326Emil WeiseliusOK Linné11:01
2992123931Henrik LundforsIFK Enskede11:02
5508020103Johan LundbäckJärfälla OK11:03

H18

2 550 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
436115Sebastian BolleSundbybergs IK11:12
450060Edvin WiklundOK Enen11:13
449277Johan B NordahlDomnarvets GOIF11:14
9123766Niklas SvenssonJärfälla OK11:15
9010515Jonatan StåhlSundbybergs IK11:16
9010728Arvid UmegårdLånghundra IF11:17
450852Felix SvenssonRasbo IK11:18
1320640Victor BylundIF Thor11:19
9001203Tobias AbrahamssonSundbybergs IK11:20
1401316Samuel KyletoftVäsby OK11:21
1422441Oskar StenviOK Linné11:22
9010428Fredrik HanssonTäby OK11:23
1231337Rasmus KihlSundbybergs IK11:24
9981657Axel Leijon ThorellLånghundra IF11:25
7691337Matviy KhotyaintsevIF Thor11:26

H20

2 790 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8100398Christopher WilestedtAttunda OK11:28
9730480Jesper NyströmIF Thor11:30

H21

3 700 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51638351Petter LindbergOK Linné11:05
5178161195David HectorSnättringe SK11:06
5187002217Jonas ÖhmanVäsby OK11:07
5199101815Aleksandr ManoilovJärfälla OK11:08
5202050715Morgan KarlssonSundbybergs IK11:09
52126823Jens WicksénCentrum OK11:10
522649801Anton KällströmSala OK11:11
5238091108Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:12
5249133379Mattias OlofssonOK Enen11:13
5257851013Tomas JohnssonSundsvalls OK11:14
526940218David MellinSundbybergs IK11:15
527441705Henrik HellborgCentrum OK11:16
5287980120Alfred LönnVästerås SOK11:17
529881023Andreas NordforsStora Tuna OK11:18
530940206Jonas RinnbäckOK Ravinen11:19
531826826Nils EdvardssonJärfälla OK11:20
5321489201Mårten LundqvistSundbybergs IK11:21
533820319Mattias ÅgrenCentrum OK11:22
5347980219Alexander AlnessLånghundra IF11:23
5357042519Johan EdenhamnLänna IF11:24
5369712059Fabian SteenOK Enen11:25
537609099Oskar EdvardssonJärfälla OK11:26
5388000330Kristoffer TengrothSundbybergs IK11:27
5398111979Lars JakobssonCentrum OK11:28

H35

3 380 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2083939Henrik NettelmarkSurahammars SOK11:25
821231Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan11:26
7800626Martin AhlströmIFK Enskede11:27
38312Björn JohanssonOK Borgen11:28

H40

3 290 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2109338Jonas GoldJärfälla OK10:11
9891314Anders TvärånaOK Linné11:04
7206816Jon SundbergJärfälla OK11:05
9020319Henrik SundblomRånäs OK11:06
1417449Per WistedtSundbybergs IK11:07
8260576Magnus LindblomGustavsbergs OK11:08
353097Stefan GranathVäsby OK11:09
2060858Mats WarvelinLånghundra IF11:12
9731129Fredrik JohanssonSundbybergs IK11:13
9974010Emil AnderssonLänna IF11:14
405414Per GrundbergRimbo SOK11:15
9750123Mika NumminenOK Linné11:16
2093697Robert PedersenJärfälla OK11:17
7740316Gunnar ÅhlénRånäs OK11:18
700819Ronny FalkSundbybergs IK11:19
1975112Fredrik AlzénGustavsbergs OK11:20
9201642Magnus JosefssonVäsby OK11:21
9939949Mats ÅbergOK Linné11:22
2121963Mikael WallnäsSundbybergs IK11:23
760526Jonas ErikssonLänna IF11:24
1403968Mats GustafssonTrosabygdens OK11:25

H45

3 100 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8457544Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK10:37
2123554Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK10:38
731115Johan WesterberghRasbo IK10:39
2048740Mats HainkeSnättringe SK10:40
409501Johan BlomsterIF Thor10:41
7770630Jonas KarlssonVäsby OK10:42
9720527Patric De BoussardIFK Enskede10:43
7414163Johan HartvikLänna IF10:44
2060740Mats LundbäckJärfälla OK10:45
8140673Johan LindqvistTäby OK10:46
1711013Per JemthIF Thor10:47
42175Per MelinOK Rodhen10:48
Joachim LandströmOK Linné10:49
8328562Peter OláRånäs OK10:50
700304Jens AndertoftVästerås SOK10:51
452197Jens LindquistLånghundra IF10:52
7050204Jörgen HellgrenIF Thor10:53
1417455Per StridOK Roslagen10:54
1422442Tommy StenviOK Linné10:55
646444Andreas KrafftLänna IF10:56
1942112Jonas StåhlbrandtRasbo IK10:57
2107411James ChristieSnättringe SK10:58
1401314Peter NyströmIF Thor10:59
43020Mårten AnterudVäsby OK11:00
436020Robert CederholmLänna IF11:01
9050872Fredrik LindellIF Thor11:02

H50

2 900 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601337Conny ForsbergLånghundra IF10:00
2083755Joakim SkantzeSundbybergs IK10:01
2063815Peter LandénGustavsbergs OK10:02
651231Lars Håkan SandvikAttunda OK10:03
8412412Christer ArksandVallentuna-Össeby OL10:04
7640123Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK10:05
2083814Mats AjlingTäby OK10:06
7206828Piero SannicoloTullinge SK10:07
450659Magnus JohanssonLånghundra IF10:08
9610305Ansgar SimonssonSundbybergs IK10:09
2123455Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK10:10
9640818Anders BjörklundIFK Enskede10:11
650718Per CarlbergRånäs OK10:12
640326Ove RinnbäckOK Ravinen10:13
1131164Thomas KällbergOK Roslagen10:14
2800692Tomas SandqvistVäsby OK10:15
9726138Peter HambäckLånghundra IF10:16
438781Stefan AbrahamssonSundbybergs IK10:17
2061493Kjell RistoOK Linné10:18
202595Ola LagerströmAttunda OK10:19
606013Eric RollerJärfälla OK10:20
225362Mårten KällströmSala OK10:21
660903Johan BalckTäby OK10:22
501805Per AndénHässleholms OK10:23
420200Klas BirgerssonLånghundra IF10:24
445356Urban StåhlSundbybergs IK10:25
9670322Jonatan LindellGustavsbergs OK10:26
680510Per ForsbergIFK Enskede10:27
9988574Jesper HenrikssonRånäs OK10:28
9005074David SöderströmSala OK10:29
351104Mikael NordquistTäby OK10:30
409786Nils ErikssonVäsby OK10:31
8090100Daniel UnnerudLånghundra IF10:32
7620830Jan LindhSundbybergs IK10:33
449127Lars OlssonOK Linné10:34
640509Anders OhlinRånäs OK10:35
37852Per SchölinTäby OK10:36
351104Viktor HolmströmTäby OK

H55

2 820 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
951116Jörgen HectorSnättringe SK11:03
43047Anders LundJärfälla OK11:04
1081261Thomas NorgrenStora Tuna OK11:05
621112Anders JönssonOK Triangeln11:06
38735Per-Olof SvenssonLänna IF11:07
9010302Sven WigertzLånghundra IF11:08
561206Johan PalmgrenTäby OK11:09
729243Anders TollOK Linné11:10
9600801Lars GerhardssonAttunda OK11:11
2067139Leif MörkforsJärfälla OK11:12
600600Jörgen BatzSkarpnäcks OL11:13
2083809Per BlomIFK Enskede11:14
426795Roger TinglöfVäsby OK11:15
919604Werner KöhlerTullinge SK11:16
423468Johan KarlssonNorbergs OK11:17
660606Per GrywenzOK Linné11:18

H60

2 630 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9560213Per-Erik NyströmRånäs OK10:25
540123Svend Erik MathiassenOK Linné10:26
541105Kurt MaxéSundbybergs IK10:27
660331Lars LandströmLånghundra IF10:28
33517Lars SegerqvistSkarpnäcks OL10:29
43058Thom SandvikAvesta OK10:30
1581015Jan KihlSundbybergs IK10:31
504250Göran HanssonTäby OK10:32
38355Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL10:33
571202Svante LindgrenKorsnäs IF OK10:34
19494Hans-Erik PerssonSundbybergs IK10:35
2104217Kenneth PetterssonJärfälla OK10:36
8636985Eddie BjärrenholtRånäs OK10:37
351701Roland JanssonOK Linné10:38
444664Göran DoyleSundbybergs IK10:39
9580719Gunnar SvanbergJärfälla OK10:40
417400Peter SundhSundbybergs IK10:41

H65

2 470 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37944Lars WestinVallentuna-Össeby OL10:00
9037955Göran FalkIF Thor10:01
8202604Hans OhlinRånäs OK10:02
520101Göran SvensonSOK Viljan10:03
443441Anders GunnarssonSurahammars SOK10:04
36933Gunnar KvarnerudLänna IF10:05
8636984Göran LarssonSala OK10:06
264967Hans RagvaldVingåkers OK10:07
9500624Sven-Inge NylundJärfälla OK10:08
9530729Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL10:09
1428373Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF10:10
9500302Leif Erik KarlssonRånäs OK10:11
9490730Göran SvärdOK Klemmingen10:12
670212Ulf KjellinOK Hedströmmen10:13
9000241Per Erik FogelVästerås SOK10:14
1409850Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK10:15
448637Tommy HöglundLånghundra IF10:16
439898Leo JohanssonVandrarringen10:17

H70

2 210 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7471222Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan10:18
38963Bo WestlingHäverödals SK10:19
9450626Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden10:20
9202071Rune VikmanVästerås SOK10:21
33659Rolf HjortRånäs OK10:22
592177Per-Erik WåhlbergOK Linné10:23
600914Leif NordlundLänna IF10:24
2078098Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL10:25
19204Jan BojlingSolna OK10:26
19391Ebbe AdolfssonSundbybergs IK10:27
9480115Tommy WåhlinVästerås SOK10:28
840307Leif StrandbergGustavsbergs OK10:29
262109Mats TörngrenOK Linné10:30
7440808Sören ErikssonLänna IF10:31

H75

2 150 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9555001Curt BalckIFK Lidingö SOK10:32
2089178Sven-Olov NorlinRimbo SOK10:33
27602Sven JacobssonIF Thor10:34
234473Gunnar BramstenSundbybergs IK10:35
440285Folke DahlénLidköpings VSK10:36
352789Sören WingeUpsala IF10:37
1470541Bertil KarlssonOK Linné10:38
1310401Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK10:39
1942502Ingvar LarssonGustavsbergs OK10:40
19416Rune CarlssonSundbybergs IK10:41
36744Rune ThurénVallentuna-Össeby OL10:42
17441Ove ForsbergTurebergs IF SOK10:43
253786Thord RådbergOK Roslagen10:44

H80

2 050 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30265Lars LöthmanJärfälla OK10:45
1393072Ulf EskilssonOK Södertörn10:46
40900Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:47
7516043Rolf AnderssonRimbo SOK10:48

Inskolning

1 180 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2123303Astrid BurlingFredrikshofs IF Skid & OK10:01:45
2093349Ludvig BrodinLånghundra IF10:07:34
1428825Klara JuhlinVästerås SOK10:08:32
9800916Melker HallmanAttunda OK10:21:13
417598Selma KaskOK Linné10:57:14
2093329Malva StridOK Roslagen10:58:26
25506Isabella KällbergOK Roslagen10:58:28
2093342Viktor KällbergOK Roslagen10:58:33
19191919Kalle KlubblösKlubblös

U1

1 180 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1399765Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK10:03:45
403984Felix HerbstVästerås SOK10:04:03
452569Wilmer NormanSigtuna OK10:06:47
27225Vincent RylanderVäsby OK10:10:39
2077217Folke WällstedtJärfälla OK10:10:57
2115522Ture BaumgartenIF Thor10:12:58
217226Simon AhlströmIFK Enskede10:17:57
450259Tage StattinVäsby OK10:20:03
16842Egil StattinVäsby OK10:20:56
29759Joel WesterberghRasbo IK10:22:34
2125965Felix AhlströmIFK Enskede10:23:06
42402Maja OldingTäby OK10:24:48
30215Emil TofteJärfälla OK10:32:51
2123584Erik ElleforsSigtuna OK10:47:31
2062059Saga ÖjelundLånghundra IF10:49:05
341376Ezana Yosief GhideSala OK10:53:12
2093327Mateo SvensonSOK Viljan10:53:24
1472009Christian Jönsson UlateOK Triangeln10:53:34
6013Jamie RollerJärfälla OK10:54:20
19424Nova FalkSundbybergs IK10:58:35
402722Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK10:59:33
9201450Kai UnnerudLånghundra IF11:15:48
Nathanael Huss LandströmOK Linné

U2

1 250 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18970Olle WidegrenIF Thor10:03:32
2123586Arvid LundbergSigtuna OK10:05:29
771005Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK10:05:52
1090526Saga LindellOK Roxen10:13:27
2123452Sophia ÖrnebrandJärfälla OK10:15:09
440915Freja ÖhmanVäsby OK10:16:09
9100321Malte HallmanAttunda OK10:20:04
304816Liam de BoussardIFK Enskede10:20:07
2107380Jakob BohmanSigtuna OK10:26:11
1100827Isak WarvelinLånghundra IF10:28:50
9071210Marike StäglichOK Linné10:35:17
27259Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK10:42:59
441566Oliver VictorEj klubbansluten10:46:24
12375Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK10:46:46
8030570Melvin BinnbergJärfälla OK10:51:00
15165Hanna SundströmSundbybergs IK10:51:39
2123908Elin SmedsVäsby OK10:51:51
440840Wilma AnterudVäsby OK

Öppen motion 2

1 260 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9000223Kerstin SundbergVästerås SOK10:02:52
1976265Hampus AlzénGustavsbergs OK10:05:13
2123369Katarina NilssonLånghundra IF10:11:30
9990409Margareta DahlströmOK Hedströmmen

Öppen motion 5

2 060 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38503Monica OhlinRånäs OK10:04:02
439350Karin ÖjelundLånghundra IF10:04:59
2119886Emma HerbstVästerås SOK10:06:11
27240Olof PerssonSnättringe SK10:06:20
9806211Astrid SimonssonSundbybergs IK10:08:51
9103103Maximilian OlofssonVästerås SOK10:08:55
887844Tatiana LindqvistTäby OK10:13:23
2109343Håkan Hjortzberg-nordlundJärfälla OK10:13:40
9711711Lars OlofssonVästerås SOK10:16:05
443757Petter NordenholmIF Thor10:17:06
2121987Per LjungStockholms OK10:19:00
443736Tilda NordenholmIF Thor10:19:03
2121935Helena SellmarkJärfälla OK10:20:00
213747Karin GunnarssonSurahammars SOK10:21:24
2104323Linda NilssonLånghundra IF10:23:03
2087229Jonathan NordenholmIF Thor10:23:15
2123474Anneli ChristieSnättringe SK10:24:44
38390Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL10:28:05
419605Ulf JanssonOK Linné10:28:19
2109311Helena NymanJärfälla OK10:30:36
9610218Göran HanssonTäby OK10:32:43
2060880Robin LjungdellTäby OK10:32:50
2083849Cecilia KarlsenJärfälla OK10:33:49
443735Mari NordenholmIF Thor10:34:16
2101806Maria Elisabeth NelanderOK Linné10:35:25
1700317Annika LindellOK Roxen10:35:32
1392398Sten-Åke HolmbergSala OK10:36:08
445378Jessica KarlsenJärfälla OK10:37:42
41918Ulla GummesonVäsby OK10:40:15
341898Sofia KarlsVäsby OK10:41:11
1974071Åza MårtenssonIF Thor10:45:35
42519Annamaria HartvikLänna IF10:45:44
304820Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK10:45:58
27258Anette LinnersjöGustavsbergs OK10:46:47
2059986Marie SvenssonJärfälla OK10:47:35
553561Robert RylanderSpårvägens OK10:49:34
426946Petra LundbäckJärfälla OK10:50:21
2062147Kerstin UmegårdLånghundra IF10:52:29
1120265Anders EkströmOK Linné10:52:54
38449Andreas SvenssonLänna IF11:03:15
2088978Jonas SpetsLånghundra IF11:04:22
38242Gudrun ElvhageKlubblös11:04:44
2088996Clara SpetsLånghundra IF11:06:30
452718Frida HedmanOK Linné11:11:03
2088968Lisa LundbergLånghundra IF11:14:34
Johan AnderssonSundbybergs IK
441958Jan BurellOK Enen
30045Ulf CarnbyTäby OK
2093343Sven NelanderOK Linné

Öppen motion 8

3 160 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449746Christina NordströmBodens BK10:02:00
891804Malin AndrénTibro OK10:02:11
7140947Helena WidegrenIF Thor10:02:33
851031Sofia PerssonSnättringe SK10:05:40
449852Kurt NensénOK Måsen10:07:56
2083784Fredrik NilssonLånghundra IF10:08:29
2062113Jan RisingerLånghundra IF10:08:50
7774143Håkan BrandbergLånghundra IF10:12:47
9800217Jenny HallmanAttunda OK10:21:04
12439Annie SvenssonLidköpings VSK10:22:06
1415656Martin JuhlinVästerås SOK10:22:56
1122016Stefan SandbergKlubblös10:29:28
41815Niklas WansölinOK Ravinen10:31:42
2101796Johan HerbstVästerås SOK10:35:23
9690605Lars WeiseliusOK Linné10:38:49
8000800Jan-Olov BergmanVästerås SOK10:39:09
1710605Josef AnderssonJärfälla OK10:40:45
9561028Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby10:45:55
9507119Rasmus SteenOK Enen10:46:10
8127242Johan OhlströmIF Thor10:46:23
242253Roelof BevortTibro OK10:46:41
2093314Johan AnderssonSundbybergs IK10:46:58
1415341Karin AnderssonVästerås SOK10:47:44
2059069Åsa Rimsjö SandTullinge SK10:48:44
452754Niklas WiklundOK Enen10:50:00
2093307Jakob HedbergUppsala LK10:51:39
553390Yosief ArkebomSala OK10:56:52
2093306Johan FogelKlubblös10:58:01
9990409Margar OK Hedströmmen

Annonser