Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Slottssprinten, 2-mannastafett

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten, 2-mannastafett
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 9 juni 2018

D24

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
111Gustavsbergs OK 113:30
1118409041. Sofie Lindell
11120665272. Paulina Alzén
112Järfälla OK 113:30
11220934231. Elsa Forsberg
11220936952. Stina Pedersen
113Långhundra IF 113:30
1135609031. Ida Warvelin
11370604142. Nora Svedin Jakobsson
114Nyköpings OK / Trosabygdens OK 113:30
11490605101. Cajsa Alenius
1144445352. Miriam Gustafsson
115Sigtuna OK 113:30
1154415951. Emelie Wilhelm
11521071062. Alva Strömland
116Sigtuna OK 213:30
11621071481. Elise Magnusson
11620781202. Maja Lyckebäck
117Väsby OK 113:30
1173433301. Fanny Karls
1174502482. Alice Eriksson
118Väsby OK 213:30
1184408401. Wilma Anterud
1184409152. Freja Öhman

D28

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
180Attunda OK 113:50
180417711. Maja Sandvik
180364962. Greta Sandvik
181IFK Enskede 113:50
1815019701. Linn De Boussard
18120891972. Felicia Strindér
182Järfälla OK 113:50
18220936881. Bella Pedersen
18220638402. Stella Östblom
183Långhundra IF 113:50
18320588961. Sara Sundqvist
18320837722. Junia Winninge
184Långhundra IF 213:50
18420509091. Isabel Unnerud
18420509162. Olivia Unnerud
185Nyköpings OK / Trosabygdens OK 113:50
18590403081. Meja Alenius
18520653342. Katja Gustafsson
186OK Linné / IF Thor 113:50
18690511041. Elsa Hedin
1868110002. Emelie Svärd
187OK Rodhen 113:50
18770404271. Fannie Sjölander
1874373862. Frida Melin
188Sigtuna OK 113:50
1884525581. Filippa Ivarsson
188419192. Johanna Sköld
189Snättringe SK 113:50
18914202151. Lilly Christie
18914202082. Kerstin Christie
190Södertälje-Nykvarn OF 113:50
1904491211. Lovisa Borg
19080510102. Stina Bygdén
191Täby OK 113:50
19110403151. Fredrika Nordquist
19121073582. Doris Iko
192Väsby OK 113:50
1924502311. Tilde Brederman
19292020662. Madeleine Granath

D32

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
259Långhundra IF / IF Thor 23314:10
25990208021. Ebba Lindell
25997747322. Lovisa Hambäck
260Långhundra IF 114:10
26090902031. Agnes Weiss
26092017172. Fanny Cedstedt
261Länna IF / IF Thor 114:10
26110307271. Cornelia Krafft
26194421072. Hanna Jonsell
262Rånäs OK 114:10
26280410051. Alva Olá
26280206042. Hannah Örtlund
263Sigtuna OK 114:10
26320653201. Johanna Blomberg
26320894082. Lovisa Bolander

H24

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
142Attunda OK 113:40
1423307271. Svante Sandvik
14270705162. Ted Lagerström
143IF Thor / OK Linné 213:40
14310612221. Albin Jemth
14394887842. Tor Nylund
144IF Thor 113:40
14420652831. Valle Larsson
1444442482. Axel Andersson
145Järfälla OK 113:40
1452297931. Oliver Binnberg
14520872002. John Nyman
146Järfälla OK 213:40
14620796171. Hampus Sundberg
14621234932. Leo Uvhagen
147Järfälla OK 313:40
14710614151. Carl Örnebrand
14721093502. Viktor Tofte
148OK Linné / Rasbo IK 413:40
1484526521. Axel Sparrman
1482.
149OK Linné 113:40
14990600001. Emil Åberg
14921071512. Felix Johnsson
150OK Linné 313:40
15020884241. Svante Nelander
1504234672. Joel Ahlberg
151OK Roslagen / OK Linné 713:40
151368581. Pelle Österberg
15110711262. Theo Risto
152Rånäs OK 113:40
15280605231. Hugo Örtlund
15280608102. Gustav Svensson
153Rånäs OK 213:40
15380703251. Eric Henriksson
1534523532. John Andersson
154Sigtuna OK 113:40
15421235631. Edwin Enquist
15421073902. Erik Resare
155Skogsluffarnas OK 113:40
15590512121. Simon Stridh
15590712012. Henning Falkenström
156Väsby OK 113:40
15621075441. Alva Smeds
15619111912. Erik Lidén

H28

17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
217Attunda OK 114:00
21712090051. Marcus Barboza
2172. N.N
218IFK Enskede 114:00
21820781301. Hannes Lindqvist
21812405172. Elis Forsberg Rundström
219Järfälla OK 114:00
21986529111. Melker Palm
21990508112. Marcus Grunder
220Järfälla OK 214:00
22020507191. Anton Mörkfors
22070403182. Miia Roller
221Järfälla OK 314:00
22110311111. Anton Wällstedt
22110506222. Erik Wällstedt
222Långhundra IF 114:00
22220889971. Simon Spets
22270310302. Albin Warvelin
223OK Ravinen / Surahammars SOK 114:00
22320891601. Erik Lundquist
22320582582. Vidar Nettelmark
224OK Södertörn 114:00
22480507071. Niklas Erlandsson
22421074242. Linus Skatt
225Rasbo IK / Länna IF 114:00
22521060291. Aron Broman
2255504112. Elias Westerbergh
226Sigtuna OK 114:00
2264487381. Gustav Lyckebäck
22620932562. William Leijonspjuth
227Sigtuna OK 214:00
22721235951. Elias Strömland
22721071122. Sean Berglund
229Täby OK 114:00
2297110261. Erik Nederheim
22980503282. Noa Helgars
230Täby OK 214:00
23020651231. Hugo Sjölander
23010509162. Elias Ljungdell
231Täby OK 314:00
23196594931. Filip Lindqvist
23190410282. Gustaf Hofstedt
232Väsby OK 114:00
23221073661. Noah Santalius
23221071112. Oliver Rosander
233Väsby OK 214:00
23321235901. Rasmus Lundström
23328006912. Viktor Sandqvist
235Väsby OK 414:00
23521072251. Emil Anterud
2354502772. Martin Eriksson

H32

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
119IFK Enskede 113:30
11920781621. Ludde Blom
11910200032. Nils Forsberg Rundström
120IFK Enskede 213:30
12020893741. Pontus Axell
1204497762. Gustav Björklund
121Järfälla OK / Attunda OK 213:30
12191015001. Jesper Åkesson
1214484502. Marcus Stenebo
122Järfälla OK 133713:30
12290303011. William Grunder
12280206162. Manne Hammarberg
123Järfälla OK 313:30
12380308261. Olle Kallur
12379159152. Erik Bovallius
124OK Linné 113:30
12480208311. Gustav Kügler
12472011442. Axel Gidlund
125OK Ravinen / Rånäs OK 113:30
12580203191. Oskar Sundblom
1255008012. Martin Rinnbäck
126OK Rodhen 113:30
12674211261. John McLelland
12690202052. David Melin
127Rånäs OK 213:30
12780311111. Malin Svensson
12780406302. Jacob Henriksson
128Strängnäs-Malmby OL 113:30
1284501521. Vincent Lindvall
12874300622. Erik Jonsson
129Täby OK 9913:30
12986369791. Otto Balck
12986369782. Axel Målargård

HD20

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
101Järfälla OK 113:30
1014447901. Amanda Mörkfors
10121093422. Sofia El Hajji
102Järfälla OK 213:30
10270909071. Ida Pettersson
10270709132. Julia Pettersson
103Järfälla OK 313:30
10390803291. Benjamin Hjertén
10370708002. Max Boström
104Länna IF 113:30
10474141641. Rebecka Hartvik
10491002012. Alfred Wessel
105Länna IF 213:30
10590811081. Alma Wessel
10574141652. Sara Hartvik
106OK Linné / OK Roslagen 113:30
10610807241. Gustav Lindberg
10690907092. Anton Åberg
107Täby OK 113:30
10712906071. Emelie Holmström
10710306092. Julia Holmström
108Täby OK 213:30
10820607451. Max Lindqvist
10891020962. Erik Balck
109Väsby OK 113:30
10998534821. Victor Granath
10921198872. Felix Öhman
110Västerås SOK 113:30
1103531661. Ludvig Juhlin
1104461872. Gustav Juhlin

HD90

23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
157Attunda OK 113:40
15712132901. Madelene Barboza
15776847752. Lena Buhre
158Centrum OK / SOK Viljan 113:40
158268231. Jens Wicksén
15874712222. Karl-Evert Annegård
159Gustavsbergs OK 113:40
15920638151. Peter Landén
15996703222. Jonatan Lindell
160IF Thor / Länna IF 1713:40
16014013141. Peter Nyström
16074141632. Johan Hartvik
161IF Thor / Västerbergslagens OL 113:40
16190508721. Fredrik Lindell
16182468102. Dorothe Spillmann
162IF Thor 213:40
16290379551. Göran Falk
16290377042. Hanna Falk
163IFK Enskede 113:40
16316906251. Katarina Rundström
1636805102. Per Forsberg
164Järfälla OK 113:40
1644420851. Maria Edvardsson
164336142. Susanne Bovallius
165Järfälla OK 213:40
16520773361. Malin Kvarnefalk
16520671392. Leif Mörkfors
166Järfälla OK 313:40
16620936791. Maria Pedersen
1667005032. Ann Roller
167Järfälla OK 413:40
16710505731. Teresia Wällstedt
16717106052. Josef Andersson
168Länna IF 113:40
1684461841. Karolina Andersson
1689813122. Åsa Marknell Dewitt
169Länna IF 213:40
1696464441. Andreas Krafft
1692269702. Inger Skantz
170Rånäs OK / OK Linné 113:40
17082026041. Hans Ohlin
17083830672. Marie Ohlin
171Rånäs OK 213:40
17199885741. Jesper Henriksson
17191971852. Bente Henriksson
172Rånäs OK 313:40
17277403161. Gunnar Åhlén
17290311112. Helene Svensson
173Rånäs OK 413:40
1736405091. Anders Ohlin
17383285622. Peter Olá
174Täby OK 113:40
17420838141. Mats Ajling
17481406732. Johan Lindqvist
175Vallentuna-Össeby OL 113:40
1756501221. Anette Arksand
17584124122. Christer Arksand
176Väsby OK 113:40
1764097861. Nils Eriksson
17628006922. Tomas Sandqvist
177Väsby OK 213:40
17721074481. Petri Santalius
17777706302. Jonas Karlsson
178Väsby OK 313:40
17892014541. Annika Lundström
17814161922. Katrin Josefsson
179Väsby OK 413:40
1795621161. Maria Hallmans
1796604302. Maria Cole

HD110

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
130IFK Enskede / Lidköpings VSK 113:30
13096408181. Anders Björklund
1304402852. Folke Dahlén
131OK Linné / OK Hedströmmen 113:30
1316702121. Ulf Kjellin
1315921772. Per-Erik Wåhlberg
132OK Linné 213:30
1326207991. Stefan Lund
1327292432. Anders Toll
133Rånäs OK 113:30
13395105241. Lena Nyström-Nilsson
13390203192. Henrik Sundblom
134Rånäs OK 213:30
13496301071. Agneta Karlsson
13495003022. Leif Erik Karlsson
135Sala OK 113:30
13586369841. Göran Larsson
13595710152. Lena Larsson
136Sala OK 213:30
13690050741. David Söderström
13695503042. Tanja-Birgit Söderström
137Solna OK 113:30
1374097811. Annika Svensson
137192042. Jan Bojling
138Surahammars SOK 113:30
1384434411. Anders Gunnarsson
1382137472. Karin Gunnarsson
139Täby OK 113:30
1395612061. Johan Palmgren
1395042502. Göran Hansson
140Vandrarringen 113:30
1404398971. Anna-Karin Johansson
1404398982. Leo Johansson
141Väsby OK / Norbergs OK 113:30
1414267951. Roger Tinglöf
1414234682. Johan Karlsson

Dam-Öppen

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
264Attunda OK / Täby OK 214:10
264300521. Linda Lönneberg
2647310882. Maria Von Schmalensée
265IF Thor / Långhundra IF 314:10
265447101. Ewa Edström Forsberg
265379202. Anna Eklund
266IF Thor / OK Roxen 214:10
266303861. Karin Lindell
26617003172. Annika Lindell
267IF Thor 114:10
26781588271. Lotta Weyhenmeyer
26790372352. Elin Falk Sörqvist
268IFK Enskede 114:10
2684218291. Olivia Björklund
268418282. Karin Björklund
269Järfälla OK 114:10
26921075191. Sara Forsberg
26921235002. Mia Tofte
270Långhundra IF 114:10
2704484481. Edit Jonsson
27020588732. Andrea Jonsson
272Rånäs OK 114:10
2726509111. Marianne Carlberg
2727012292. Marica Tynell
273Täby OK 114:10
27320951101. Åsa Sjölander
27320608752. Petra Ljungdell
274Väsby OK / Degerfors OK / Norbergs OK 114:10
2745015821. Maria Ahlberg
27491014032. Kristina Tinglöf
275Väsby OK 214:10
27512878211. Ylva Lidén
27519731252. Maria Lidén
271OK Linné / Rasbo IK 1
2711.
2712251862. Malin Sparrman

Herr-Öppen

23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
193Centrum OK 113:50
1938203191. Mattias Ågren
1934417052. Henrik Hellborg
194Gustavsbergs OK 113:50
19480404161. Rasmus Lindblom
19482605762. Magnus Lindblom
195Hässleholms OK / OK Linné 213:50
19510403141. Mathias Nordlinder
1955018052. Per Andén
196IF Thor 113:50
19617110131. Per Jemth
1964527062. Viktor Jemth
197IF Thor 133713:50
19713206401. Victor Bylund
19776913372. Matviy Khotyaintsev
198IF Thor 213:50
19815510451. Mats Jonsell
19815510462. Emil Jonsell
199IF Thor 313:50
19980301261. Aron Hellgren
19970502042. Jörgen Hellgren
200Järfälla OK 113:50
20091237661. Niklas Svensson
2006090992. Oskar Edvardsson
201Järfälla OK 213:50
20120936971. Robert Pedersen
20172068162. Jon Sundberg
202Långhundra IF 113:50
20299816571. Axel Leijon Thorell
20290107282. Arvid Umegård
203Långhundra IF 213:50
20397261381. Peter Hambäck
20379802192. Alexander Alness
204Långhundra IF 313:50
2047003261. Gunilla Svärd
2046013372. Conny Forsberg
205Länna IF 113:50
20570425191. Johan Edenhamn
20599740102. Emil Andersson
206OK Linné 113:50
2067805261. Henrik Boström
20697501232. Mika Numminen
208OK Ravinen 113:50
2086403261. Ove Rinnbäck
2089402062. Jonas Rinnbäck
209Rasbo IK / OK Skogsstjärnan 113:50
2098212311. Fredrik Johansson
2097311152. Johan Westerbergh
210Sala OK / Västerås SOK 884813:50
21079801201. Alfred Lönn
2106498012. Anton Källström
211Snättringe SK 113:50
2119511161. Jörgen Hector
21181611952. David Hector
212Tullinge SK / Sundbybergs IK 113:50
21290010181. Ella Sjöberg
21280003302. Kristoffer Tengroth
213Täby OK / Söders-Tyresö 113:50
21390104281. Fredrik Hansson
21320581422. Elias Röstin
214Umara SC / Sundsvalls OK 113:50
21478510131. Tomas Johnsson
21498803062. Johan Björkesten
215Väsby OK 113:50
21570022171. Jonas Öhman
2153530972. Stefan Granath
216Väsby OK 213:50
21614013161. Samuel Kyletoft
21677709302. Emil Karlsson

Mix-Öppen

24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
236Attunda OK 114:00
23614520111. Anna Gerhardsson
23696008012. Lars Gerhardsson
237Attunda OK 214:00
2374500521. Olle Pettersson Gradin
2376242432. Alma Hellström
238Centrum OK 114:00
23810084211. Sanna Gustavsson
2387177972. Lukas Gustavsson
239IFK Enskede 114:00
239386471. Annika Bygdén
2392267512. Nina De Boussard
240IFK Enskede 214:00
24078006261. Martin Ahlström
2407606022. Elin Ahlström
241Järfälla OK 114:00
2416240201. Sofia Edvardsson
2418268262. Nils Edvardsson
242Järfälla OK 214:00
2424269461. Jonna Lundbäck
24220607402. Mats Lundbäck
243Långhundra IF 114:00
2434202001. Klas Birgersson
2434201982. Johanna Weiss
244Långhundra IF 214:00
24420608581. Mats Warvelin
2444526922. Heidi Warvelin
245Långhundra IF 314:00
2454506591. Magnus Johansson
24520621472. Kerstin Umegård
246Långhundra IF 414:00
2469505241. Annette Wigertz
24690103022. Sven Wigertz
247Långhundra IF 514:00
24796709231. Johan Jakobsson
247105032. Pernilla Svedin
248OK Klemmingen 114:00
24895203261. Monica Svärd
24894907302. Göran Svärd
249OK Linné / OK Roslagen 114:00
2497902131. Rebecka Lindberg
24999399492. Mats Åberg
250OK Linné 214:00
2504491271. Lars Olsson
250186452. Helene Nilsson
251OK Rodhen 114:00
251421751. Per Melin
25120418532. Gabriella Melin
252OK Rodhen 214:00
25220894001. Maria Sjölander
25270205092. Kevin Sjölander
253OK Roxen 114:00
25320751031. Tyra Lindell
25316907262. Jonas Lindell
254Rasbo IK 114:00
2544522341. Laila Elisabeth Svensson
2544508522. Felix Svensson
255Rånäs OK / Sundsvalls OK 114:00
2559403221. Annika Carlberg
2556507182. Per Carlberg
256Rånäs OK 214:00
2562263751. Mattias Örtlund
256387062. Ulrika Örtlund
257Stora Tuna OK / Hjobygdens OK 114:00
2578810231. Andreas Nordfors
2578703012. Maria Schmiterlöw
258Västerås SOK 114:00
25814156561. Martin Juhlin
25814153412. Karin Andersson
14:00
9202161. Sara Lundsten
2.

Motion-Öppen

21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
276M000 Sala14:10
27680407301. Viktor Sone
27680201032. Johan Lundbäck
277Wangheim14:10
27797505041. Björn Wangheim
27770801122. Cedric Wangheim
278Thorarna14:10
27819777861. Love Bylund
2784526512. Miro Mårtensson
279Rsbo IK14:10
2797704091. Jenny Westerbergh
2798802192. Alfons Westerbergh
280Attunda OK 114:10
28077710291. Jenny Wallner
28070509102. Joel Wallner
281Sala OK14:10
2812253621. Mårten Källström
2815533902. Yosief Arkebom
282Centrum/Attunda14:10
28281119791. Lars Jacobsson
2824420062. Åsa Wilestedt
286Gustavsbergs OK 114:10
286169331. Anna Lindell
28690304172. Louise Lindell
287Gustavsbergs OK 214:10
28719751121. Fredrik Alzén
28720507362. Hampus Alzén
288IF Thor 114:10
28872037091. Alva Nyström
28897304802. Jesper Nyström
290Långhundra IF 114:10
29080901001. Daniel Unnerud
29020621132. Jan Risinger
291OK Linné / Upsala IF 114:10
29174505691. Helena Grennberg
2913527892. Sören Winge
292OK Linné 214:10
29210504271. Sara Ekström
29211202652. Anders Ekström
293OK Linné 314:10
29320614931. Kjell Risto
29310306112. Linn Risto
294OK Linné 414:10
29490712101. Marike Stäglich
29416709232. Roland Hotz
295OK Linné 514:10
29582204041. Moa Lundin
29520486432. Karin Hallin
296Skarpnäcks OL 114:10
2962098571. Teodor Jonsson
2966006002. Jörgen Batz
297Skarpnäcks OL 214:10
29720638041. Tindra Jonsson
297335042. Monika Larsson
298Söders-Tyresö 114:10
29880880801. Anton Hedström
2982627512. Pille Hedström
299Västerås SOK 114:10
29990610111. Smilla Andertoft
29990302232. Noah Andertoft
300Västerås SOK 214:10
30097409181. Ann-Sofie Andertoft
3007003042. Jens Andertoft

Annonser