Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Dala Veteran-OL i Årsunda

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Dala Veteran-OL i Årsunda
Arrangörsorganisation: Årsunda IF
Datum: tisdag 18 april 2017

Herrar 1

4 900 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon ImarkTullinge SK09:10:44
Emil KarlssonHestra IF09:12:11
Walter LagerhällRehns BK09:13:34
Carl CarlssonNyköpings OK09:23:03
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK09:29:04
Kjell ViklundHofors OK09:32:38
Joakim IngelssonOK Hammaren09:42:02
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK09:44:52
Sven-Arne StridÖsterfärnebo IF09:47:08
Anders ThoméeIFK Mora OK09:54:07
Jan LindbergKorsnäs IF OK09:59:39
Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK10:01:05
Martin PerssonÅrsunda IF10:08:02
Anders Stefan VestlundOK Kåre10:09:14
Elis ÅbergStorviks IF10:18:22
Mats MårtenssonStora Tuna OK10:26:22
Bengt HanssonSäterbygdens OK10:29:38
Dan WesterbergOK Kåre10:32:44

Damer 1

4 900 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre09:25:10
Lena LiljeforsAvesta OK09:53:09
Lena BerhardssonÅrsunda IF09:55:29
Tove FlodmanOK Hammaren10:00:27
Erica EdmanRehns BK10:21:19

Herrar 2

3 900 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tryggve OttossonKorsnäs IF OK09:20:58
Jan JohanssonIFK Hedemora OK09:35:32
Olle JohanssonIFK Hedemora OK09:37:00
Göran NilssonValbo AIF09:37:27
Kenneth JanssonSala OK09:39:38
Karl JohanssonIFK Hedemora OK09:40:17
Benny RendalenKorsnäs IF OK09:42:30
John SivarsDalaportens OL09:44:06
Stig OvelandValbo AIF09:45:05
Tommy LundqvistBjursås OK09:46:08
Jan Olof DahlströmBjursås OK09:48:06
Bengt StenerhagVästerbergslagens OL09:49:08
Gunnar LöfkvistBjursås OK09:50:36
Bo Artur DahlströmSmedjebackens OK09:51:18
Hans KäckDalaportens OL09:55:55
Pe-Erik WiklundaKarlsbyhedens IK09:57:09
Roland BergSäterbygdens OK09:58:00
Björn ÅhsLeksands OK09:59:06
Kalle MatschOK Kåre10:00:06
Sven-Erik KempeOK Hammaren10:02:10
Mats Olov ThomsonOK Kåre10:03:20
Ulf LöfgrenStora Tuna OK10:04:23
Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK10:06:07
Inge PerssonOckelbo OK10:07:06
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:10:05
Håkan RystedtStora Tuna OK10:20:15
Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik10:30:27
Jan LundOK Kåre10:36:24
Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK10:46:54

Damer 2

3 700 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maj-Lis BergströmHofors OK09:45:06
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL09:46:12
Ewa EdmanKorsnäs IF OK10:22:32

Herrar 3

3 100 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JonellMalungs OK Skogsmårdarna09:29:08
Stig ÖstKorsnäs IF OK09:33:18
Bo DanmoDomnarvets GOIF09:35:18
Hans KruskopfKorsnäs IF OK09:36:10
Ulf JohanssonAvesta OK09:37:03
Magnus MejyrGävle OK09:38:05
Lars-B LarssonOK Tyr09:38:50
Jan HultHofors OK09:40:07
Lennart ErikssonAvesta OK09:41:03
Hans NybergGävle OK09:42:09
Sören GustafssonSäterbygdens OK09:43:05
Stig-Göran MårtenssonGävle OK09:44:04
Kenneth AnderssonValbo AIF09:45:10
Jan DelbomDomnarvets GOIF09:46:37
Örjan PerssonBjursås OK09:47:06
Anders EklundStora Tuna OK09:48:02
Torbjörn DanielssonOK Hammaren09:49:03
Leif BjörkmanDalaportens OL09:49:06
Vilho RokkaLångshyttans AIK OK09:50:03
Bengt LockBjursås OK09:50:25
Ingmar NykvistRembo IK09:51:14
Inge SwartlingLeksands OK09:52:07
Bengt HolmIFK Mora OK09:53:19
Anders KallesKvarnsvedens GOIF OK09:55:53
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK09:57:05
Sören AnderssonJärbo OK09:58:03
Lars-Olof JohanssonLeksands OK09:59:04
Hans BergströmNorbergs OK10:00:03
Sture BjörkOK Kåre10:01:07
Lars-Erik TjäderIFK Mora OK10:02:04
Leif SundNorbergs OK10:03:06
Roland ForsblomKungsgårdens SK10:04:03
Jan ÅhsNorbergs OK10:05:07
Jan AnderssonNorbergs OK10:06:05
Stig-Olof StålAvesta OK10:07:02
Erik LindbergKarlsbyhedens IK10:08:05
Lasse BackIFK Mora OK10:09:07
Hans GruddStora Tuna OK10:22:43
Sven-Olof AspLeksands OK10:24:24

Damer 3

2 900 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva GrenmyrOK Nipan09:35:07
Siv StamSäterbygdens OK09:37:10
Gun JanssonSala OK09:38:07
Barbro OlssonHestra IF09:38:44
Margareta SkoogValbo AIF09:39:08
Anna LiljegrenOK Kåre09:42:38
Margareta LöfkvistBjursås OK09:47:19
Harriet GunnarssonStorviks IF09:53:10
Inger LöfgrenStora Tuna OK10:00:21
Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK10:01:09
Karin StålOK Kåre10:04:45

Herrar 4

2 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henning WaltgårdDomnarvets GOIF09:32:11
Sten BergmanKorsnäs IF OK09:33:06
Bo SkoogValbo AIF09:38:08
Alvar JönssonHofors OK09:38:54
Per ErikssonLeksands OK09:52:11
Jan Olof HedbergGagnefs OK09:53:08
Bore NybergSäterbygdens OK09:56:01
Adil KarlssonValbo AIF10:07:08

Damer 4

2 100 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF09:34:55
Meit KruskopfKorsnäs IF OK09:36:08
Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK09:37:07
Agneta ÖsterbergHofors OK09:45:07
Ulla NykvistRembo IK09:55:09
Kerstin SondellKlubblös09:55:56
Gunnel StridhÖsterfärnebo IF09:57:07

Herrar 5

1 700 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig BerglundHJS-Vansbro OK09:29:13
Alf KarlssonValbo AIF09:38:47
Gunnar ÅbergValbo AIF09:42:05
Leif MorénValbo AIF09:48:30
Stig HeinemanLeksands OK10:01:12
Arne GustafssonIFK Mora OK10:06:15
Arne WiklundKarlsbyhedens IK10:10:23
Sten GustafssonÄrla IF10:41:15
Göran BloomLjusne-Ala OK10:41:35

Damer 5

1 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena WahssAvesta OK09:34:09
Anita AnderssonValbo AIF09:44:00
Agneta ThomsonOK Kåre10:01:41
Ulla BengtssonÅrsunda IF10:11:06

Annonser