Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för GM, medel, publiktävling

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: GM, medel, publiktävling
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: söndag 12 augusti 2018

D21

3 450 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes LeoHalden SK10:28
Josefine HäggdahlHaninge SOK10:30
Moa SvenssonNässjö OK10:32
Cecilia BrattOK Orion10:34
Eva GustafssonVäxjö OK10:36
Carina SvenssonBredaryds SOK10:38
Petra EklundLunds OK10:40
Josephine RegnellVäxjö OK10:42

H21

4 210 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob LindstamOK Ravinen10:58
Thomas AspIFK Göteborg Orientering11:00
Albin AnderssonVäxjö OK11:02
Simon LennermoNässjö OK11:04
Torgny LindströmRonneby OK11:06
Jesper MelinGarphyttans IF11:08
Anders YngveIK Hakarpspojkarna11:10
Måns LennermoNässjö OK11:12
Henrik EklundLunds OK11:14

D20

3 490 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leonie ZemboldLifesaving Team Bad Bramstedt10:51

H20

3 490 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mathias BlomsterRonneby OK10:43
Rasmus SvenssonVärend GN OL10:45
Johan WehlinSkogspojkarnas OK10:47
Albin LarssonGotlands Bro OK10:49

D18

3 490 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK10:53
Julia ElverlindOK Tranan10:55
Catherine ScheckLifesaving Team Bad Bramstedt10:57
Lovisa BlomgrenSOK Aneby10:59
Lovisa WeidenSkåneslättens OL11:01
Lovisa LagerHalmstad OK11:03

H18

3 490 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon GiselssonRonneby OK11:07
Edvin NilssonGotlands Bro OK11:09
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:11
Jacob MobergHelsingborgs SOK11:13
Petter BergstedtMarkbygdens OK11:15
Axel ErikssonOK Löftan11:17
Mattias LevinSvaide Roma SOK11:19
Erik HultanderIF Rigor11:21
Melker ElofssonOK Njudung11:23
Noah BechtelFK Friskus-Varberg11:25
Jann Andri KüngBjörnbär OK11:27
Adrian VartiaOK Löftan11:29
David NeroNässjö OK11:31

D16

3 210 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clara JohanssonOK Skärmen11:07
Mira EnellJönköpings OK11:09
Ebba LindOK Skärmen11:11
Bella PalmqvistIFK Sävsjö11:13
Frida JohanssonOK Skärmen11:15

H16

3 210 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Loris KüngBjörnbär OK11:19

D16 Kort

2 770 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agatha Boye NiemeläSK Lundia10:32

H16 Kort

2 770 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Timo ZemboldLifesaving Team Bad Bramstedt11:03
Gustaf JohanssonOK Njudung11:05

D14

2 770 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda SahlinNässjö OK10:32
Fadrina KüngBjörnbär OK10:34
Vega EnellJönköpings OK10:36
Alice HallOK Bävern10:38
Moa SälebyNässjö OK10:40
Moa HolstenHestra IF10:42
Smilla LennartssonNässjö OK10:44
Emma LarssonKarlskrona SOK10:46

H14

2 770 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl ÖbergGamleby OK10:48
Wilhelm KarmetunOK Njudung10:50
Emil LindbladSävedalens AIK10:52
Matti JohanssonOK Njudung10:54
Sebastian MitchellHOC10:56

H14 Kort

2 180 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alvin JohanssonOK Njudung10:30

D12

2 180 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering10:32
Tyra StalebrantGamleby OK10:34
Evanna JohanssonOK Njudung10:36
Molly WirefeldtNybro OK10:38
Julia AbajiEksjö SOK10:40
Hilda LindénVäxjö OK10:42
Edith HolmstrandOK Landehof10:44
Miranda WallströmSävedalens AIK10:46
Märta SvennerudKarlskrona SOK10:48
Alice EttlingSkogspojkarnas OK10:50
Mareia KüngBjörnbär OK10:52
Minna PalmIK Hakarpspojkarna10:54
Linnéa EdvardssonEksjö SOK10:56
Felicia GustafssonOK Njudung10:58
Ida SälebyNässjö OK11:00

H12

2 180 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias SamuelssonOK Vivill10:58
Ruben QwickEksjö SOK11:00
Emil LingIK Hakarpspojkarna11:02
Olof OlssonOK Skogsfalken11:04
Gustav AspIFK Göteborg Orientering11:06
Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK11:08
Simon WaxegårdTorsås OK11:10
Adam NeroNässjö OK11:12
Vidar PihlGamleby OK11:14
Joel LeistraKarlskrona SOK11:16
Arthur MitchellHOC11:18
Carl JohanssonOK Tyringe11:20
Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna11:22

D10

2 030 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Evelina LindgrenLidköpings VSK10:30
Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering10:32
Elsa HallOK Bävern10:34
Klara JohanssonSOK Aneby10:36
Anna EnbergLinköpings OK10:38
Moa WallströmSävedalens AIK10:40
Nikki WeihartHestra IF10:42

H10

2 030 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton SvetnickyKarlskrona SOK10:42
Erik EttlingSkogspojkarnas OK10:44
Elias LindströmRonneby OK10:46
Linus LindénVäxjö OK10:48
Daniel KarlssonOK Njudung10:50
Joar AnderssonVäxjö OK10:52
Gustaf KarlssonOK Njudung10:54
Viktor WretbäckSOK Aneby10:56
Pelle JakobssonEksjö SOK10:58

D35

3 250 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK10:30
Susanna CaleklintKarlskrona SOK10:32
Marika HallOK Bävern10:34

H35

4 210 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jari HuttunenSOK Aneby11:16
Mikael HallOK Bävern11:18

D40

3 250 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sarah LindströmRonneby OK10:36
Maria HolmqvistSjövalla FK10:38
Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK10:40
Anna LennartssonNässjö OK10:42
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof10:44
Linda LarssonKarlskrona SOK10:46

H40

3 730 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL10:29
Daniel AxelssonMålilla OK10:31
Stefan CaleklintKarlskrona SOK10:33
Patrick EricsonMullsjö SOK10:35
Peter JohanssonVäxjö OK10:37
Peter EttlingSkogspojkarnas OK10:39
Christian EnbergLinköpings OK10:41
Lars NicanderJärla Orientering10:43

D45

3 050 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anatina SchoopBjörnbär OK10:31
Jenny HåkanssonOK Orion10:33
Maria SundbergOK Njudung10:35
Maria PeterssonHalmstad OK10:37
Anna SvenssonSOK Viljan10:39
Susanne GranGamleby OK10:41
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK10:43
Sara LarssonOK Bävern10:45

H45

3 730 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias BorgerKalmar OK10:43
Henrik PeterssonNybro OK10:45
Conny RaskHjärnarps OL10:47
Tony LövdahlSOK Viljan10:49
Magnus LarssonKarlskrona SOK10:51
Ola SöderbergOK Skogsfalken10:53
Martin JohanssonHalmstad OK10:55
Mikael BergstedtMarkbygdens OK10:57
Joakim KarmetunOK Njudung10:59
Jan LagerHalmstad OK11:01
Anders LingIK Hakarpspojkarna11:03
Thomas JohanssonGamleby OK11:05
Michael LönnHjärnarps OL11:07
Brett WeihartHestra IF11:09
Magnus NilssonTorsås OK11:11
Pär SvenssonVärend GN OL11:13
Paul OlssonOK Skogsfalken11:15
Björn KarlssonKexholms SK11:17

D50

3 010 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK10:26
Gunilla GustafssonOK Orion10:28
Helena AnderssonSOK Aneby10:30
Anna Nero NordmarkNässjö OK10:32
Kristina JohanssonBredaryds SOK10:34
Lena RegnellVäxjö OK10:36
Judith HoferOLG Thun10:38
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK10:40
Caroline LiljebjörnNybro OK10:42
Helena KarlssonNässjö OK10:44
Lena MolinBoxholm-Mjölby OL10:46

H50

3 250 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter TorgénIstrums SK10:48
Patric MolinBoxholm-Mjölby OL10:50
Ulf HolstenHestra IF10:52
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK10:54
Erik HelanderOK Roxen10:56
Jonas PerssonTorsås OK10:58
Nils GustavssonLidköpings VSK11:00
Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna11:02
Stefan JohanssonBredaryds SOK11:04
Patrik RosénVäxjö OK11:06
Anders MolinBoxholm-Mjölby OL11:08
Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna11:10
Thomas PerssonOK Denseln11:12
Tomas KarlssonKexholms SK11:14
Johan BlomgrenSOK Aneby11:16

D55

3 010 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina SegerslättSkåneslättens OL10:48
Yvonne JohanssonGamleby OK10:50
Eva TollsternVäxjö AIS10:52
Lena SwartzOK Orion10:54
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF10:56
Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK10:58
Kristina JohanssonKalmar OK11:00
Anne TuressonBredaryds SOK11:02
Agneta OlivestamVimmerby OK11:04
Christina SternerTockarps IK11:06
Ingrid JohanssonGamleby OK11:08

H55

3 450 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell KlarSäterbygdens OK10:40
Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna10:42
Jonas BornetunSkillingaryds FK10:44
Stefan SvenssonBredaryds SOK10:46
Benjamin ViebkeMalmö OK10:48
Glen HåkanssonVäxjö OK10:50
Mats BrorssonTockarps IK10:52
Ralph BeckerLifesaving Team Bad Bramstedt10:54
Markus KüngBjörnbär OK10:56
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF10:58
Elis BengtssonOK Norrvirdarna11:00

D60

2 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Karin ArgusSol Tranås10:29
Britt ThörnOK Vilse 8710:31
Lena PerssonGamleby OK10:33
Berit RuneforsVäxjö OK10:35
Liselott SigbyIK Vista10:37
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK10:39
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK10:41

H60

3 450 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna11:00
Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL11:02
Arne BackOK Södertörn11:04
Håkan LindbergOK Vilse 8711:06
Lennart LarssonJönköpings OK11:08
Ulf PalmérUlricehamns OK11:10
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF11:12
Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna11:14
Jan JohanssonGamleby OK11:16
Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:18
Arne LundStenungsunds OK11:20
Kjell NeroNässjö OK11:22
Roger ThörnOK Vilse 8711:24
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK11:26
Leif AsplundJönköpings OK11:28
Stefan ArbinAnnebergs GIF11:30
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna11:32

D65

2 400 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF10:41
Gunvor ArbinAnnebergs GIF10:43
Annastina Högemo KarlssonSOK Aneby10:45
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:47

H65

3 050 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK10:47
Björn PetterssonUlricehamns OK10:49
Tommy OlaussonSOK Aneby10:51
Hans SvensonSOK Viljan10:53
Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL10:55
Inge LöwegrenKatrineholms OK10:57
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL10:59
Leif CarlssonSOK Viljan11:01
Ulf SvenssonOK Njudung11:03
Göran DehlinAnnebergs GIF11:05
Roger BergvikVäxjö OK11:07
Hans TrofastTenhults SOK11:09
Göran SvensonSOK Viljan11:11
Ingemar PerssonGamleby OK11:13

D70

2 310 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK10:31
Inger PetterssonBjörkfors GOIF10:33
Margareta LarssonOK Njudung10:35
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK10:37
Gerd LindholmSol Tranås10:39
Monica LarssonOK Tranan10:41
Kerstin GunnarssonNässjö OK10:43
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:45
Lena SandahlGamleby OK10:47

H70

2 980 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Birger JohanssonSol Tranås10:55
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan10:57
Lennart AnderssonOK Orion10:59
Bo TuressonIFK Sävsjö11:01
Kjell LindholmSol Tranås11:03
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL11:05
Roland SandahlAnnebergs GIF11:07
Roland NilssonSOK Viljan11:09
Göran KarlssonSOK Aneby11:11
Nils KarlssonVäxjö AIS11:13
Lars KarlssonGamleby OK11:15
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK11:17
Stefan G LarssonOK Njudung11:19
Tommy OlssonKarlskrona SOK11:21
Hans SjögrenAlvesta SOK11:23
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:25
Rune RingsgårdOK Roxen11:27

D75

2 160 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gudrun ThigerLinköpings AIK10:49
Ann-Britt BjörnlingerIK Vista10:51
Ann-Marie BirgerssonForserums SOK10:53
Ulla NilssonSOK Viljan10:55
Siv EkelöfVärend GN OL10:57

H75

2 980 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Allan OlovssonOK Njudung10:31
Stig JonssonBjörkfors GOIF10:33
Erling EkelöfVärend GN OL10:35
Kjell MånssonRonneby OK10:37
Hans FalkVärend GN OL10:39
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL10:41
Lars-Åke LarssonOK Tranan10:43
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF10:45
Göran LillieströmSOK Aneby10:47
Göran ThourVärend GN OL10:49
Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby10:51
Arne SvenssonOK Njudung10:53
Rune GunnarssonNässjö OK10:55
Stig KarlssonTorsås OK10:57

H80

2 310 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats BirgerssonForserums SOK10:49
Tore JohanssonSOK Aneby10:51
Lars PerssonVäsby OK10:53
Johan JanssonVäxjö OK10:55
Leif SjögrenOK Orion10:57
Torild BornetunSkillingaryds FK10:59
Lars-Göran BjörnlingerIK Vista11:01
Lars-Erik LindellVäsby OK11:03
Anders AdlerLinköpings AIK11:05

Inskolning

2 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam BackEksjö SOK09:53:06
Signe PihlGamleby OK10:27:05

U1

2 030 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar BerggrenIFK Sävsjö10:04:59
Love GöthEksjö SOK10:16:05
Gustav FlinkOK Bävern10:29:04
Malte StenhagNässjö OK10:54:09
Ingrid WretbäckSOK Aneby10:56:03
Viola OlssonOK Skogsfalken11:03:59
Thure Quick NilssonEksjö SOK11:10:51

Öppen motion 1

1 920 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annica HolstenHestra IF09:54:11
Carl-Eric GustavssonEksjö SOK10:02:08
Mattias RundgrenSol Tranås10:06:28
Annika WirefeldtNybro OK10:12:47
Lars-Erik CarlssonNässjö OK10:19:50
Henrik EklundLunds OK10:31:39
Olof WalfridssonSOK Aneby10:41:00
Rita AspelundNässjö OK11:25:01

Öppen motion 3

2 290 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa VemdalMullsjö SOK09:31:31
Sigrid VemdalMullsjö SOK09:31:32
Anton LevinssonGränna-Bygdens OK09:46:55
Pernilla NilssonHestra IF09:53:34
Ida KholstenHestra IF09:54:16
Nils PerssonOK Tyringe10:00:29
Elisabeth WalfridssonSOK Aneby10:18:02
Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK10:24:00
Harriet KarlssonTorsås OK10:25:28
Martin FlinkOK Bävern10:29:06
Lucas RaihleKlubblös10:30:10
Lea/Hannah Paetow/VibransLifesaving Team Bad Bramstedt10:30:38
Laura/Laura Spanjer/EilertsLifesaving Team Bad Bramstedt10:31:45
Johanna LindénVäxjö OK10:32:21
Eva NordinGustavsbergs OK10:36:47
MariAnne MånssonRonneby OK10:47:48
Lizette KaverenAnderstorps OK10:49:28
Therese ErikssonIK Hakarpspojkarna10:50:39
Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna10:50:40
Stina SvenssonVimmerby OK10:53:51
Linnéa  BerglinTeam Berglin10:54:49
Rosita KarlssonVäxjö AIS10:55:08
Nora SvenssonVimmerby OK10:57:23
Elin SvenssonVimmerby OK10:57:59
Lena JohanssonIFK Sävsjö11:10:17
Roger ÖdénSOK Aneby11:11:25
Ingela KlaessonNässjö OK11:14:37
Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK11:15:19
Anna GöranssonIFK Sävsjö11:15:28
Lisa LeistraKarlskrona SOK11:16:00
Linda WestlundGöteborgs SK11:17:51
Kicki SanderBjörkfors GOIF11:52:01
Marita HultanderIF Rigor
Per WretbäckSOK Aneby

Öppen motion 5

3 080 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marina JohanssonOK Njudung09:33:22
Heinrich Josef WöbelOK Kolmården09:41:00
Frida BerglundEksjö SOK09:48:03
Stephan SvenssonLinköpings OK09:55:35
Marie SvennerudKarlskrona SOK09:58:36
Sara LindgrenLidköpings VSK10:03:55
Villyam JohanssonOK Tyringe10:12:43
Axel TenghagenHärlövs IF10:12:44
Lennart HolstNässjö OK10:23:16
Veronica SahlinNässjö OK10:27:58
Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL10:29:10
Per LennartssonNässjö OK10:29:26
Anders ReimertzGällstadbygdens SOK10:29:53
Sarah/Tom Ziegler/HolsteLifesaving Team Bad Bramstedt10:31:59
Saskia BehnkleLifesaving Team Bad Bramstedt10:32:14
Anneli BlomgrenSOK Aneby10:34:03
Anders ErikssonKexholms SK10:34:57
Ylva HolmqvistKlubblös10:36:01
Karin ÖhlinSOK Aneby10:39:12
Katja Leibe BergstedtMarkbygdens OK10:46:02
Sofia EnellJönköpings OK10:48:26
Charlotte StenhagNässjö OK10:54:11
Per EnellJönköpings OK10:57:39
Ing-Marie BackOK Södertörn11:12:00
Rasmus ErikssonNässjö OK11:13:39
Anna KallinSOK Aneby11:13:46
Lars HultanderIF Rigor
Marco ZülligOLG Thun

Öppen motion 7

2 980 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petra NicanderJärla Orientering09:38:14
Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna09:45:23
Dennis PerssonVäxjö OK09:50:22
Morgan NilssonHestra IF09:51:53
Sven-Olof LundinSol Tranås10:05:30
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:09:19
Andreas BerggrenSOK Aneby10:09:23
Gabriel SteffertOK Tyringe10:12:37
Christer AnderssonSOK Aneby10:14:43
Tomas RahmOK Norrvirdarna10:16:22
Marika ElverlindOK Tranan10:19:11
Marco ZulligThun10:19:47
Daniel SahlinNässjö OK10:23:35
Peter SahlinNässjö OK10:27:13
Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL10:28:17
Magnus JohanssonOK Njudung10:30:00
Åsa Flink-SvenssonNässjö OK10:30:27
Heike HolmLifesaving Team Bad Bramstedt10:31:42
Kimi/Niklas Baumann/WagnerLifesaving Team Bad Bramstedt10:32:03
Kennet/Leif Erik Bauman/FinckLifesaving Team Bad Bramstedt10:32:30
Urban ArnessonOK Torfinn10:33:08
Bo HenrikssonSOK Aneby10:35:58
Åke PerssonOK Bävern10:40:32
Leif AxelssonMålilla OK10:43:30
Lars KreutnerSOK Viljan10:46:23
Maria HåkanssonVäxjö OK10:48:03
Stefan BerglinKarlskrona SOK10:54:32
Marie BerglinKarlskrona SOK10:57:03
Lina LiljeholmAnkarsrums OK10:57:21
Elin BerglinTeam Berglin10:58:43
Per ErikssonLinköpings OK11:00:15
Rune TuressonOK Bävern11:00:34
Göran JohanssonOK Tyringe11:02:33
Rebecca SvenssonVärend GN OL11:17:05
Annica RosengrenOK Orion11:17:31
Rohnny AnderssonForserums SOK11:23:06
Jonas AxelssonLerums SOK11:32:50
Ellinor FärgAnnebergs GIF11:36:27

Öppen motion 8

4 160 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fanny SundbladEksjö SOK09:33:48
Dennis TollOK Njudung09:34:11
Lina EttlingSkogspojkarnas OK09:38:07
Rasmus LundbergOK Bävern09:55:15
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK10:00:19
Adam JohanssonSkåneslättens OL10:05:51
Melker ElofssonOK Njudung10:16:31
Anton PetterssonEksjö 10:26:43
Ulrika RibbholmOK Njudung10:27:10
Thomas ElofssonOK Njudung10:30:57
Jonny JohanssonOK Njudung10:32:31
Johan SandlundOK Njudung10:36:18
Per HallendorffEksjö SOK10:36:26
Mikael ÖrnOK Bävern10:38:11
Boo NordinSol Tranås10:41:11
Per SandlundOK Njudung10:44:06
Marcus GustafssonIF Hallby10:47:03
Robin ÖhrnOK Bävern10:48:46
Nichlas WallströmSävedalens AIK10:49:00
Lucian SemeniucFK Finn10:50:44
Marcus SvennerudKarlskrona SOK10:54:14
Oskar EklundMålilla OK10:56:35
Andreas KaverenAnderstorps OK10:58:08
Johan BerglundEksjö SOK11:15:43
Marcus FärgAnnebergs GIF11:37:29

U2

1 920 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK09:32:22
Per NicanderJärla Orientering09:38:45
Jonas NicanderJärla Orientering09:38:48
Amanda FyhrSOK Aneby09:50:01
Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK09:58:23
Maja BerglundEksjö SOK10:02:21
Anton CarlströmFK Boken10:17:56
Astrid LindgrenLidköpings VSK10:26:52
Eliva PerssonGällstadbygdens SOK10:29:22
Piali HedinEksjö SOK11:42:31

Annonser