Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: torsdag 10 augusti 2017

Inskolning

1 170 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2060993Erik ÅdahlUmeå OK18:03:27
452059Elsa VikströmUmeå OK18:29:13
306488Gustav ValingerUmeå OK18:29:50
2060966Olle SödergrenObbola IK18:41:47

Öppen motion 1

1 880 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2089229Valter VikströmUmeå OK18:29:15
2060971Ida SödergrenObbola IK18:41:48

Öppen motion 3

2 370 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1040225Emil LundmarkUmeå OK18:05:15
2060972Mia LindgrenKlubblös18:05:52
2060960David GidlundUmeå OK18:06:35
2089247Ida ÅströmUmeå OK18:13:47
2060965Åsa GustafssonIFK Umeå18:26:32
2089231Hilma VikströmUmeå OK18:30:03
7060203Elina Lingbro DömstedtUmeå OK18:30:26
7091104Erik Lingbro DömstedtUmeå OK18:34:36
2060955Andreas BrodinUmeå OK18:41:52

Öppen motion 5

3 520 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262952Thomas ErikssonUmeå OK18:00:48
452037Lars ÅbergUmeå OK18:14:14
439375Petra KäckUmeå OK18:14:16
2060952John ValingerUmeå OK18:31:05
2060978Joel LindströmKlubblös18:41:19
2060967Linn EnglundKlubblös18:41:40
2106192Erika TimbyUmeå OK19:01:29

Öppen motion 6

5 640 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1711221Åke StrömbergStöcksjö IS18:22:40
259379Mikael YngvessonRobertsfors IK18:23:18

Öppen motion 7

3 020 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7201128Mats SandewallUmeå OK18:00:37
351496Per-Olav FängmarkIFK Umeå18:03:19
2060991Sofia AnderssonIFK Umeå18:03:21
2089221Ove PerssonTelia IF18:03:55
9450715Hardy PaulssonUmeå OK18:08:45
452067Lisa ÅströmUmeå OK18:16:32
451040Åsa LindhSundbybergs IK18:17:07
2089220Vesa SärkiojaKlubblös18:20:50
9470902Mats KlingvallUmeå OK18:21:15
7694373Katrin StenUmeå OK18:24:08
2060991Sofia AnderssonIFK Umeå18:26:41
259259Anita LjungbergUmeå OK18:29:09
2104499Otto TimbyUmeå OK19:01:44

Öppen motion 8

4 350 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2089222Per EngmanUmeå OK18:00:35
1522270Oskar ÅdahlUmeå OK18:05:30
7940313Emil NilssonUmeå OK18:07:46
7088807Jakob NilssonUmeå OK18:08:21
259387Helena KönigssonRobertsfors IK18:14:36
9990929Christian LindhSundbybergs IK18:16:30
205090Johan GunnarsIFK Mora OK18:18:14
9990603Matilda LindhSundbybergs IK18:19:09
451041Jan LindhSundbybergs IK18:20:15
259238Börje LjungbergUmeå OK18:21:23
302489Kristina PetersonIFK Umeå18:32:21
581018Jonas PetersonIFK Umeå18:33:01
9129243Gunnar TigerUmeå OK18:34:16
2060977Malin FredrikssonLycksele IF18:34:40
443585Johan ÅhmanIFK Umeå18:36:08
9902050Albin BjörnuddIFK Umeå18:39:50
811098Hans PerssonIFK Umeå18:44:11
243215Ola FängmarkIFK Umeå18:45:32

Annonser