Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Suderträffen, Gotland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Suderträffen, Gotland
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: söndag 15 april 2018

H21

5 060 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle SvangrenGotlands Bro OK10:22
Mattias WestfältGotlands Bro OK10:24
Andreas PherssonGotlands Bro OK10:26
Andreas LiljegrenGotlands Bro OK10:28
Erik RankinVisborgs OK10:30
Stefan WittmannGotlands Bro OK10:32
Göran KimellGotlands Bro OK10:34
Jakob JanssonJärla Orientering10:36
Brent GodmanGotlands Bro OK10:38
Håkan MattssonGotlands Bro OK10:40
Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:42
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK10:44

D18

3 690 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Beata PetterssonGotlands Bro OK10:16
Elin DahlVisborgs OK10:18

H18

3 690 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias ÖsterdahlVisborgs OK10:01
Mattias LevinSvaide Roma SOK10:03

D16

3 510 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna WallinSvaide Roma SOK10:15
Natalie GardelinGotlands Bro OK10:17

H16

3 510 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam ÖsterdahlVisborgs OK10:05
Folke SvangrenGotlands Bro OK10:07
Johan BergiusVisborgs OK10:09

D14

3 210 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara BäckstädeVisborgs OK10:23

H14

3 210 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvard PetterssonGotlands Bro OK10:29
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg10:31
Peder PerssonGotlands Bro OK10:33
Albin Lindh SporreVisborgs OK10:35
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK10:37

D12

2 440 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felice GardelinGotlands Bro OK10:01
Ulrika PerssonGotlands Bro OK10:03
Alice ReintzGotlands Bro OK10:05
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK10:07

H12

2 440 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof LevinSvaide Roma SOK10:13
Neo CederqvistVisborgs OK10:15
Joakim GustafssonGotlands Bro OK10:17
Oscar KoertgeVisborgs OK10:19

D10

2 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva Lindh SporreVisborgs OK10:00

H10

2 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam UllbergSvaide Roma SOK10:14
Gustav HellminVisborgs OK10:16

D35

3 230 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria LillieströmOK Roxen10:01
Pernilla MellinSvaide Roma SOK10:03
Jenny KoertgeVisborgs OK10:05
Ylva SvangrenGotlands Bro OK10:07
Åsa GunnarssonVisborgs OK10:09
Monika JonssonSvaide Roma SOK10:11
Paula JakobssonGarda OK10:13
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK10:15
Anna BäckstädeVisborgs OK10:17

H35

4 090 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pontus GustafssonSvaide Roma SOK10:01
Göran GustafssonGotlands Bro OK10:03
Joakim AhrlingVisborgs OK10:05
Magnus IhreskogGotlands Bro OK10:07
Anders EklundSvaide Roma SOK10:09
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK10:11
Mattias WhiteGarda OK10:13
Anders LevinSvaide Roma SOK10:15
Daniel SeestrandVisborgs OK10:17
Per WallinSvaide Roma SOK10:19
Stefan PerssonVisborgs OK10:21
Niklas GustafssonGarda OK10:23
Lennart MalmbergSvaide Roma SOK10:25
Ulf NilssonGotlands Bro OK10:27
Anders HellminVisborgs OK10:29
Greger WesterlundSvaide Roma SOK10:31
Erik BergGarda OK10:33

D55

2 820 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena NyströmVisborgs OK10:00
Katarina JakobssonGarda OK10:02
Aina ÖsterdahlVisborgs OK10:04
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK10:06
Karin BengtssonVisborgs OK10:08

H55

3 230 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif SvangrenGotlands Bro OK10:23
Tom WickströmGarda OK10:25

D65

2 820 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid EnekvistVisborgs OK10:14
Brita AugustssonVisborgs OK10:16
Annelie AnderssonVisborgs OK10:18
Gunnel FranssonVisborgs OK10:20
Siv JohanssonVisborgs OK10:22
Ing-Marie BergmanVisborgs OK10:24
Eva LindgrenLinköpings OK10:26
Ingrid DanielssonVisborgs OK10:28

H65

3 230 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders NilssonGotlands Bro OK10:31
Ingemar PetterssonGarda OK10:33
Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK10:35
Stefan ErlandssonGarda OK10:37
Olle BlomgrenOK Södertörn10:39
Anders BlomérGotlands Bro OK10:41
Måns ÖhmanVisborgs OK10:43
Gert LundquistGotlands Bro OK10:45
Bo MagnussonVisborgs OK10:47
Kjell SkalbergGotlands Bro OK10:49
Leif AnderssonVisborgs OK10:51

D75

2 370 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena JacobssonVisborgs OK10:00
Elisabeth KimellGotlands Bro OK10:02

H75

2 820 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf MalmrosVisborgs OK10:34
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK10:36
Roland JohanssonVisborgs OK10:38

H80

2 370 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Folke LindgrenVisborgs OK10:08
Berndt BergGarda OK10:10
Bille WidellVisby IF Gute SOK10:12
Birgitta BergGarda OK10:14

Inskolning

1 490 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia EskelundIF Hansa-Hoburg09:54:43
Julia AllmungsIF Hansa-Hoburg10:08:06
Alvar KnutasSvaide Roma SOK10:40:49
Lovis KnutasSvaide Roma SOK10:40:53

U1

1 490 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nellie LeveauGotlands Bro OK09:56:57
Hanna EklundGotlands Bro OK09:57:12
Ellen EklundGotlands Bro OK09:57:13
Lea FarnelidKlubblös10:34:33
Mira EkengrenKlubblös10:34:37
Agnes SandgrenGotlands Bro OK11:03:56
Alice SamuelssonGotlands Bro OK11:03:59

U2

2 100 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil BjörksvedGotlands Bro OK09:51:24
Edvin EskelundIF Hansa-Hoburg09:52:12
Oskar MasesIF Hansa-Hoburg09:52:13
Klara MattssonVisborgs OK09:54:00
Freja NiklassonIF Hansa-Hoburg09:54:01
Samuel EklundGotlands Bro OK09:56:35
Svante GustafssonGotlands Bro OK10:03:57
Alma NygrenGarda OK10:04:00
Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg10:40:00
Svante SamuelssonGotlands Bro OK11:03:48
Ebba SamuelssonGotlands Bro OK11:04:02
Evelina SandgrenGotlands Bro OK11:04:14

Öppen motion 1

2 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cheryl WhiteGarda OK09:52:20

Öppen motion 3

2 440 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrika Lind SporreVisborgs OK09:35:24
Marie-Louise KarlkvistSvaide Roma SOK09:59:18
Tina ReintzGotlands Bro OK10:08:46
Lars-Åke HolmLinköpings OK10:13:47
Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg10:23:42
Vida Falk RindbäckGotlands Bro OK10:26:52
Maja FalkGotlands Bro OK10:26:53
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK10:31:30
Anita ArneforsOK Södertörn10:33:45
Malcolm RådenmanGotlands Bro OK11:09:12

Öppen motion 5

3 210 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael JakobssonGarda OK09:28:21
Stefan KäldareIF Hansa-Hoburg09:52:56
Mattias ÅkerblomGotlands Bro OK09:56:02
Peter EkbergGarda OK10:01:19
Anna-Karin BergiusVisborgs OK10:03:33
Ingela UddinVisborgs OK10:08:27
Linnea UddinVisborgs OK10:08:29
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK10:08:33
Johan BjörksvedGotlands Bro OK10:31:28

Öppen motion 6

4 430 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anki HallströmSvaide Roma SOK09:35:38
Gunnar HallströmVisborgs OK09:35:51
Ann-Charlotte DahlVisborgs OK09:54:55
Martin LöfblomSvaide Roma SOK10:09:18
Peter AxelssonOK Ravinen10:15:54
Göran PerssonGotlands Bro OK10:18:24
Ella KoertgeVisborgs OK10:19:33
 Anna SylvanJärfälla OK10:20:27
Håkan LundbergSvaide Roma SOK10:22:31
Björn FlodmanGotlands Bro OK10:27:36

Öppen motion 7

3 230 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Armin SchollerVisborgs OK09:28:09
Sture LarssonVisborgs OK09:48:42
Maria PerssonVisborgs OK09:55:23
Per LindskogGotlands Bro OK10:03:16
Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK10:03:45
Peter ÖsterdahlVisborgs OK10:05:41
Annika ErikssonGotlands Bro OK10:06:22
Sven UddinVisborgs OK10:07:10
Rolf AnderssonSvaide Roma SOK10:09:15
Gunnar WallquistSvaide Roma SOK10:12:00
Jonas PetterssonGotlands Bro OK10:13:09
Annika ÖsterdahlVisborgs OK10:14:50
Katja EneqvistGarda OK10:14:53
Tommy UllbergSvaide Roma SOK10:16:32
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK10:17:05
Bo SandahlGotlands Bro OK10:34:39
Erland GardellGotlands Bro OK10:36:07
Margareta PerssonVisborgs OK10:39:49

Öppen motion 9

5 060 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan HallgrenBjursås OK09:26:14
Susanna DjurstedtEksjö SOK09:58:52
Hans SylvanJärfälla OK10:20:25
Anna SameliusVisborgs OK10:31:05
Mattias PetterssonGarda OK10:33:00
Magnus ThomssonGotlands Bro OK10:34:01

Annonser