Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Suderträffen, Gotland

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Suderträffen, Gotland
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: söndag 15 april 2018

Bjursås OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Johan HallgrenÖppen motion 9 (6)5 060 m09:26:14

Eksjö SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Susanna DjurstedtÖppen motion 9 (6)5 060 m09:58:52

Garda OK

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mikael JakobssonÖppen motion 5 (9)3 210 m09:28:21
Cheryl WhiteÖppen motion 1 (1)2 100 m09:52:20
Peter EkbergÖppen motion 5 (9)3 210 m10:01:19
Katarina JakobssonD55 (5)2 820 m10:02
Alma NygrenU2 (12)2 100 m10:04:00
Berndt BergH80 (4)2 370 m10:10
Paula JakobssonD35 (9)3 230 m10:13
Mattias WhiteH35 (17)4 090 m10:13
Birgitta BergH80 (4)2 370 m10:14
Katja EneqvistÖppen motion 7 (18)3 230 m10:14:53
Niklas GustafssonH35 (17)4 090 m10:23
Tom WickströmH55 (2)3 230 m10:25
Erik BergH35 (17)4 090 m10:33
Ingemar PetterssonH65 (11)3 230 m10:33
Mattias PetterssonÖppen motion 9 (6)5 060 m10:33:00
Stefan ErlandssonH65 (11)3 230 m10:37

Gotlands Bro OK

61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Emil BjörksvedU2 (12)2 100 m09:51:24
Mattias ÅkerblomÖppen motion 5 (9)3 210 m09:56:02
Samuel EklundU2 (12)2 100 m09:56:35
Nellie LeveauU1 (7)1 490 m09:56:57
Hanna EklundU1 (7)1 490 m09:57:12
Ellen EklundU1 (7)1 490 m09:57:13
Felice GardelinD12 (4)2 440 m10:01
Elisabeth KimellD75 (2)2 370 m10:02
Ulrika PerssonD12 (4)2 440 m10:03
Göran GustafssonH35 (17)4 090 m10:03
Per LindskogÖppen motion 7 (18)3 230 m10:03:16
Ann-Sofi LindskogÖppen motion 7 (18)3 230 m10:03:45
Svante GustafssonU2 (12)2 100 m10:03:57
Alice ReintzD12 (4)2 440 m10:05
Annika ErikssonÖppen motion 7 (18)3 230 m10:06:22
Folke SvangrenH16 (3)3 510 m10:07
Linnea Kimell TynnvallD12 (4)2 440 m10:07
Ylva SvangrenD35 (9)3 230 m10:07
Magnus IhreskogH35 (17)4 090 m10:07
Anne-Marie LundquistÖppen motion 5 (9)3 210 m10:08:33
Tina ReintzÖppen motion 3 (10)2 440 m10:08:46
Jonas PetterssonÖppen motion 7 (18)3 230 m10:13:09
Gabriella HammarskjöldD35 (9)3 230 m10:15
Beata PetterssonD18 (2)3 690 m10:16
Natalie GardelinD16 (2)3 510 m10:17
Joakim GustafssonH12 (4)2 440 m10:17
Kurt LöfgrenÖppen motion 7 (18)3 230 m10:17:05
Göran PerssonÖppen motion 6 (10)4 430 m10:18:24
Olle SvangrenH21 (12)5 060 m10:22
Leif SvangrenH55 (2)3 230 m10:23
Mattias WestfältH21 (12)5 060 m10:24
Andreas PherssonH21 (12)5 060 m10:26
Vida Falk RindbäckÖppen motion 3 (10)2 440 m10:26:52
Maja FalkÖppen motion 3 (10)2 440 m10:26:53
Ulf NilssonH35 (17)4 090 m10:27
Björn FlodmanÖppen motion 6 (10)4 430 m10:27:36
Andreas LiljegrenH21 (12)5 060 m10:28
Edvard PetterssonH14 (5)3 210 m10:29
Anders NilssonH65 (11)3 230 m10:31
Johan BjörksvedÖppen motion 5 (9)3 210 m10:31:28
Ann-Louise BjörksvedÖppen motion 3 (10)2 440 m10:31:30
Stefan WittmannH21 (12)5 060 m10:32
Peder PerssonH14 (5)3 210 m10:33
Göran KimellH21 (12)5 060 m10:34
Magnus ThomssonÖppen motion 9 (6)5 060 m10:34:01
Bo SandahlÖppen motion 7 (18)3 230 m10:34:39
Sven-Åke AsklanderH65 (11)3 230 m10:35
Erland GardellÖppen motion 7 (18)3 230 m10:36:07
Jonathan FlodmanH14 (5)3 210 m10:37
Brent GodmanH21 (12)5 060 m10:38
Håkan MattssonH21 (12)5 060 m10:40
Anders BlomérH65 (11)3 230 m10:41
Ronny LiljegrenH21 (12)5 060 m10:44
Gert LundquistH65 (11)3 230 m10:45
Kjell SkalbergH65 (11)3 230 m10:49
Svante SamuelssonU2 (12)2 100 m11:03:48
Agnes SandgrenU1 (7)1 490 m11:03:56
Alice SamuelssonU1 (7)1 490 m11:03:59
Ebba SamuelssonU2 (12)2 100 m11:04:02
Evelina SandgrenU2 (12)2 100 m11:04:14
Malcolm RådenmanÖppen motion 3 (10)2 440 m11:09:12

IF Hansa-Hoburg

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Edvin EskelundU2 (12)2 100 m09:52:12
Oskar MasesU2 (12)2 100 m09:52:13
Stefan KäldareÖppen motion 5 (9)3 210 m09:52:56
Freja NiklassonU2 (12)2 100 m09:54:01
Olivia EskelundInskolning (4)1 490 m09:54:43
Julia AllmungsInskolning (4)1 490 m10:08:06
Petter AllmungsÖppen motion 3 (10)2 440 m10:23:42
Herman FunkquistH14 (5)3 210 m10:31
Ronja HermanssonU2 (12)2 100 m10:40:00

Järfälla OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Hans SylvanÖppen motion 9 (6)5 060 m10:20:25
 Anna SylvanÖppen motion 6 (10)4 430 m10:20:27

Järla Orientering

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jakob JanssonH21 (12)5 060 m10:36

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lea FarnelidU1 (7)1 490 m10:34:33

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mira EkengrenU1 (7)1 490 m10:34:37

Linköpings OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lars-Åke HolmÖppen motion 3 (10)2 440 m10:13:47
Eva LindgrenD65 (8)2 820 m10:26

OK Ravinen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Peter AxelssonÖppen motion 6 (10)4 430 m10:15:54

OK Roxen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Maria LillieströmD35 (9)3 230 m10:01

OK Södertörn

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anita ArneforsÖppen motion 3 (10)2 440 m10:33:45
Olle BlomgrenH65 (11)3 230 m10:39

Svaide Roma SOK

22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anki HallströmÖppen motion 6 (10)4 430 m09:35:38
Marie-Louise KarlkvistÖppen motion 3 (10)2 440 m09:59:18
Pontus GustafssonH35 (17)4 090 m10:01
Mattias LevinH18 (2)3 690 m10:03
Pernilla MellinD35 (9)3 230 m10:03
Anne-Marie KarlssonD55 (5)2 820 m10:06
Anders EklundH35 (17)4 090 m10:09
Rolf AnderssonÖppen motion 7 (18)3 230 m10:09:15
Martin LöfblomÖppen motion 6 (10)4 430 m10:09:18
Monika JonssonD35 (9)3 230 m10:11
Gunnar WallquistÖppen motion 7 (18)3 230 m10:12:00
Olof LevinH12 (4)2 440 m10:13
Adam UllbergH10 (2)2 100 m10:14
Hanna WallinD16 (2)3 510 m10:15
Anders LevinH35 (17)4 090 m10:15
Tommy UllbergÖppen motion 7 (18)3 230 m10:16:32
Per WallinH35 (17)4 090 m10:19
Håkan LundbergÖppen motion 6 (10)4 430 m10:22:31
Lennart MalmbergH35 (17)4 090 m10:25
Greger WesterlundH35 (17)4 090 m10:31
Alvar KnutasInskolning (4)1 490 m10:40:49
Lovis KnutasInskolning (4)1 490 m10:40:53

Södertälje-Nykvarn OF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Magnus GrahnH21 (12)5 060 m10:42

Visborgs OK

52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Armin SchollerÖppen motion 7 (18)3 230 m09:28:09
Ulrika Lind SporreÖppen motion 3 (10)2 440 m09:35:24
Gunnar HallströmÖppen motion 6 (10)4 430 m09:35:51
Sture LarssonÖppen motion 7 (18)3 230 m09:48:42
Klara MattssonU2 (12)2 100 m09:54:00
Ann-Charlotte DahlÖppen motion 6 (10)4 430 m09:54:55
Maria PerssonÖppen motion 7 (18)3 230 m09:55:23
Alva Lindh SporreD10 (1)2 100 m10:00
Lena NyströmD55 (5)2 820 m10:00
Lena JacobssonD75 (2)2 370 m10:00
Mattias ÖsterdahlH18 (2)3 690 m10:01
Anna-Karin BergiusÖppen motion 5 (9)3 210 m10:03:33
Aina ÖsterdahlD55 (5)2 820 m10:04
Adam ÖsterdahlH16 (3)3 510 m10:05
Jenny KoertgeD35 (9)3 230 m10:05
Joakim AhrlingH35 (17)4 090 m10:05
Peter ÖsterdahlÖppen motion 7 (18)3 230 m10:05:41
Sven UddinÖppen motion 7 (18)3 230 m10:07:10
Karin BengtssonD55 (5)2 820 m10:08
Folke LindgrenH80 (4)2 370 m10:08
Ingela UddinÖppen motion 5 (9)3 210 m10:08:27
Linnea UddinÖppen motion 5 (9)3 210 m10:08:29
Johan BergiusH16 (3)3 510 m10:09
Åsa GunnarssonD35 (9)3 230 m10:09
Örjan Hallgren BäckstädeH35 (17)4 090 m10:11
Ingrid EnekvistD65 (8)2 820 m10:14
Annika ÖsterdahlÖppen motion 7 (18)3 230 m10:14:50
Neo CederqvistH12 (4)2 440 m10:15
Gustav HellminH10 (2)2 100 m10:16
Brita AugustssonD65 (8)2 820 m10:16
Anna BäckstädeD35 (9)3 230 m10:17
Daniel SeestrandH35 (17)4 090 m10:17
Elin DahlD18 (2)3 690 m10:18
Annelie AnderssonD65 (8)2 820 m10:18
Oscar KoertgeH12 (4)2 440 m10:19
Ella KoertgeÖppen motion 6 (10)4 430 m10:19:33
Gunnel FranssonD65 (8)2 820 m10:20
Stefan PerssonH35 (17)4 090 m10:21
Siv JohanssonD65 (8)2 820 m10:22
Klara BäckstädeD14 (1)3 210 m10:23
Ing-Marie BergmanD65 (8)2 820 m10:24
Ingrid DanielssonD65 (8)2 820 m10:28
Anders HellminH35 (17)4 090 m10:29
Erik RankinH21 (12)5 060 m10:30
Anna SameliusÖppen motion 9 (6)5 060 m10:31:05
Rolf MalmrosH75 (3)2 820 m10:34
Albin Lindh SporreH14 (5)3 210 m10:35
Roland JohanssonH75 (3)2 820 m10:38
Margareta PerssonÖppen motion 7 (18)3 230 m10:39:49
Måns ÖhmanH65 (11)3 230 m10:43
Bo MagnussonH65 (11)3 230 m10:47
Leif AnderssonH65 (11)3 230 m10:51

Visby IF Gute SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Bille WidellH80 (4)2 370 m10:12
Svenerik JohanssonH75 (3)2 820 m10:36

Annonser