Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Klackenloppet, dag 1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Klackenloppet, dag 1
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / OK Järnbärarna
Datum: lördag 19 maj 2018

D21

3 500 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9802150Saga SanderOK Milan11:01
877877Frida JunegardTullinge SK11:03
9031028Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK11:05
7870118Susanne ErikssonOK Milan11:07
47076Hanna KlarSäterbygdens OK11:09
1394099Lisa RisbyOK Kåre11:11
540215Josefine AhlbäckOK Milan11:13
760301Annika BjörkOK Linné11:15
770519Elsa EkelinKFUM Örebro OK11:17
27364Therese KorkeakoskiOK Milan11:19
700123Tina JunegardTullinge SK11:21
2065391Elisabeth AhlgrenLinköpings OK11:23
7970101Josefin ErlandssonOK Milan11:25
658287Anna StrandAttunda OK11:27
9900718Kajsa RisbyOK Kåre11:29
9890206Lisa WesterbergOK Milan11:31
8148895Nina HallorOK Tisaren11:33
2087479Annica KristofferssonAlmby IK11:35

H21

4 900 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
950821Gustav HinderOK Tisaren10:52
9121121Melker ForsbergKFUM Örebro OK10:54
888702Klas LarssonOK Milan10:56
824078Håkan PetterssonOK Djerf10:58
9970417Jacob ErikssonKFUM Örebro OK11:00
9690108Ola TovenKöping-Kolsva OK11:02
9900630Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad11:04
741130Magnus PerssonOK Tisaren11:06
8040730Viktor SoneAttunda OK11:08
9681205Robert PalmVästerås SOK11:10
8375000Martin LarboIFK Lidingö SOK11:12
2075335Andreas MogrenOK Milan11:14
8012108Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF11:16
820000Patrik BlomRehns BK11:18
870428Jonathan RosendahlÄrla IF11:20
8133791Christoffer AndersénVästerås SOK11:22
7010922William SeguraKFUM Örebro OK11:24
9930213Robin PousetteLånghundra IF11:26
8645081Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering11:28
8000007Anton HallorOK Tisaren11:30
8020914Emil SoneAttunda OK11:32
2101796Johan HerbstVästerås SOK11:34
850107Anders HåkanssonOK Kåre11:36
9102012Per EklöfOK Milan11:38
8080689Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro11:40
13925Cristoffer StockmanOK Tisaren11:42
9701112Fredrik SoneAttunda OK11:44
27583Johan SundénVästerås SOK11:46

D18

3 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9101410Johanna SärnbrinkOK Tisaren11:45
2058768Carolina ErikssonOK Milan11:47

H18

3 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1222441Johannes GreenAlmby IK11:55

D16

3 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095118Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro11:58
9031009Sofie BodinAlmby IK12:00
451124Julia BergKFUM Örebro OK12:04
231394Erika HolmbergOK Tylöskog12:06
9020511Sofie FranzénAlmby IK12:08
409539Tilda WigforssArboga OK12:12

H16

3 500 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075428Filip BäckArboga OK11:26
1470508David MårtenssonGarphyttans IF11:28
8030415David AlménTrollhättans SOK11:30
7020610Linus MalmKFUM Örebro OK11:32
9081247Tamás SzütsVästerås SOK11:34
2058770Oliver PetterssonOK Milan11:38
8291102Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb11:40
9021333Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:42
1401355Martin SandqvistVästerås SOK11:46

D14

3 300 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7207635Nelly MårtenssonGarphyttans IF11:59
450023Johanna BergKFUM Örebro OK12:03
2058761Vilma LarssonOK Milan12:05

H14

3 300 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450677Rasmus DoeringGarphyttans IF11:27
2075357Eric BäckArboga OK11:29
9050207Olle MalmKFUM Örebro OK11:31
7402873Isaak GustafssonVästerbergslagens OL11:33
1040821Noel HelmerssonOK Tisaren11:37
9040914Hugo ÖrnKFUM Örebro OK11:39
1135255Elis WiklundVästerås SOK11:41
9000416Linus KarlssonOK Tisaren11:45
7933820Anton KruseKFUM Örebro OK11:47
449669Måns BergqvistGarphyttans IF11:49
9041027Emil LarssonOK Tisaren11:53

D12

2 700 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2062713Wilma WikströmFellingsbro GOIF11:28
2067111Elin DoeringGarphyttans IF11:30
2075423Amanda BäckArboga OK11:32
600410Elsa GustafssonOK Tylöskog11:36
343027Tuva WestbomSäterbygdens OK11:38
7675057Ella KruseKFUM Örebro OK11:42
302608Cecilia ErikssonOK Milan11:44
1061025Lovisa NordquistTäby OK11:48
417698Emelie DjerfGarphyttans IF11:50
428914Lisa MalmKFUM Örebro OK11:54
344093Agnes GustafssonVästerbergslagens OL11:56

H12

2 700 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452646André ÖstmanVästerbergslagens OL11:08
1060520Robin HelmerssonOK Tisaren11:12
8070131Axel ThybeckLindebygdens OK11:14
9960521Erik PalmVästerås SOK11:18
2058762Fabian LarssonOK Milan11:20
43045Hugo ZetterbergVästerås SOK11:24
8060929Viggo HolmbergOK Tylöskog11:26

D10

2 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9080427Elin PalmVästerås SOK11:31
2107274Cecilia RangdagJärla Orientering11:33
403983Frida HerbstVästerås SOK11:35
446031Emma SeguraKFUM Örebro OK11:37

H10

2 300 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
446096Simon JonhedKFUM Örebro OK11:47
2095265Alfred KarlssonStora Tuna OK11:49
2101524Mio ErikssonOK Milan11:51
616469Axel GustafssonOK Tylöskog11:55
2088282Oscar KristofferssonAlmby IK11:57
9672008Melker CarlssonKFUM Örebro OK11:59
435837Oliver ArnessonLindebygdens OK12:03
47090William WestbomSäterbygdens OK12:05
42872Arvid LarssonOK Milan12:07

D40

3 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
428884Ylva FornanderVästerbergslagens OL11:38
451149Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK11:40
1060401Jenny SigurdssonVästerås SOK11:42
2065337Sofia CarlssonLindebygdens OK11:44
19145Malin WiklundAlmby IK11:46
9751002Eva PalmVästerås SOK11:48

H40

4 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1771029Daniel WestbomSäterbygdens OK11:10
342823Johan GustafssonVästerbergslagens OL11:12
9561116Björn RosendahlÄrla IF11:14
37824Lars-Åke SandVästerbergslagens OL11:16
2060806Pär HöökVästerbergslagens OL11:18

D45

3 100 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1396406Marina DickforsDalaportens OL11:19
43034Anna ZetterbergVästerås SOK11:21
42887Ulrika SanderOK Milan11:23
2060898Elin EkVästerbergslagens OL11:25
437351Hanna WigforssArboga OK11:27
2075443Ingela PetterssonOK Milan11:29
9710509Viktoria LindbergOK Djerf11:31

H45

4 100 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7209755Peter ÖstmanVästerbergslagens OL11:28
2095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro11:30
9201441Anders LarssonOK Milan11:32
730118Magnus ÖhlingOK Tor11:34
19002Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL11:36
430073Urban SärnbrinkOK Tisaren11:38
264954Fredrik MalmKFUM Örebro OK11:40
8040720Mickael GöranssonAlmby IK11:42
304967Magnus LindströmVästerbergslagens OL11:44
306378Henrik NordKFUM Örebro OK11:46
730121Jonas LindegrenVästerås SOK11:48
25092Per LovangVästerbergslagens OL11:50

D50

3 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
997933Inger GunnarssonVästerås SOK11:41
246718Karin JohanssonKFUM Örebro OK11:43
939158Anki GustafssonSäterbygdens OK11:45
640200Anne BodinAlmby IK11:47
642109Anna-Maria BackrydLindebygdens OK11:49
43998Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro11:51
47094Carina SandbergSäterbygdens OK11:53
9640109Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog11:55

H50

3 600 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9201465Mikael NordquistTäby OK11:01
245975Niklas SanderOK Milan11:03
651103Håkan LindbergOK Djerf11:05
2060770Peter BergkvistVästerbergslagens OL11:07
640607Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:09
39145Niclas AhlströmVästerås SOK11:11
9005074David SöderströmSala OK11:13
8171167Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb11:15
8627850Anders ErikssonOK Milan11:17
728627Per JanssonOK Djerf11:19
2054994Tommy FröjdSundsvalls OK11:21
8196474Tomas LöfgrenStora Tuna OK11:23
9005270Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL11:25

D55

3 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2065360Annika BrodinLindebygdens OK12:01
30044Kia NordströmTäby OK12:03
902935Sussie BjörkmanDalaportens OL12:05
208818Eva WadmanVästerås SOK12:07
443750Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK12:09
9591007Susanne PerssonÄrla IF12:11

H55

3 500 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1396356Lars-Åke DickforsDalaportens OL10:58
777808Arne HäggArboga OK11:00
208528Per WadmanVästerås SOK11:02
8154620Fredrik NilssonKFUM Örebro OK11:04
2065330Patrik AhlgrenTäby OK11:06
630210Ulf MagnussonLeksands OK11:08
47097Per SandbergSäterbygdens OK11:10
245981Jan-Åke IsraelssonOK Milan11:12
7630512Nils AronssonOK Tisaren11:14
1590130Björn JakobssonTäby OK11:16
9590419Håkan SvenssonAlmby IK11:18
9600410Bo GustafssonOK Tylöskog11:20
1196009Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan11:22
600314Reinert HallorOK Tisaren11:24
450335Peter NordströmTäby OK11:26
26920Bengt HaglundLeksands OK11:28
1070460Kjell KlarSäterbygdens OK11:30

D60

2 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25308Gudrun PerssonHallstahammars OK11:05
1561220Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb11:07
9550304Tanja-Birgit SöderströmSala OK11:09

H60

3 600 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
580810Christina OlssonSkåneslättens OL11:41
939164Leif GustafssonSäterbygdens OK11:43
300924Dan SjöholmHalmstad OK11:45
262610Tryggve OttossonVästerbergslagens OL11:47
417380Bosse EngborgHällefors OK11:49
443756Roland NotstamArboga OK11:51
7582152Per-Olov SjöströmVästerås SOK11:53
39000Torbjörn OttossonStora Tuna OK11:55
540216Nils-Olof BodinAlmby IK11:57
902905Mats LundbergDalaportens OL11:59

D65

2 600 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
510311Annica Lindell LangVästerbergslagens OL11:19
39065Lena JakobssonVästerås SOK11:21
25314Annika NorströmHallstahammars OK11:23
8490502Britt Linnéa ErikssonSala OK11:25
19019Astrid Kerstin JakobssonVästerbergslagens OL11:27
521002Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:29
39742Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK11:31

H65

3 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18117Rolf MührerSvaide Roma SOK11:00
9510803Lars JakobssonVästerås SOK11:02
9530822Lars ÖstlinOK Milan11:04
1470414Roland BergSäterbygdens OK11:06
1510304Ola LindholmKöping-Kolsva OK11:08
443223Lars-Åke WallOK Tisaren11:10
530729Mats HastadFellingsbro GOIF11:12
2075499Stefan ÖbergOK Milan11:14
531107Hans-Erik LangVästerbergslagens OL11:16

D70

2 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30368Annie GunnarstorpOK Motala11:35

H70

3 000 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444190Östen ErikssonAvesta OK11:26
9440309Ulf SvedestamEskilstuna OL11:28
9200092Gert OlssonSkåneslättens OL11:30
37236Östen AnderssonVästerbergslagens OL11:32
581246Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:34
9898533Christer SandhOK Roxen11:36
19032Åke AnderssonVästerbergslagens OL11:38
17445Göran LarboAttunda OK11:40
1947081Weine FredrikssonKFUM Örebro OK11:42
37335Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL11:44

D75

2 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44485Siv StamSäterbygdens OK11:31
262602Irma BjärudVästerbergslagens OL11:33
18473Evy EkströmOK Alferna11:35
16116Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK11:37

H75

3 000 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16931Sune LindellOK Hällen11:50
9431011Per-Ivar MöllbergArboga OK11:52
707580Lars-B LarssonOK Tyr11:54
19030Hans L AnderssonVästerbergslagens OL11:56
46784Nils MogrenHällefors OK11:58
448394Uno BergOK Motala12:00
2052697Kjell MjöbergHallstahammars OK12:02
37094Folke NyströmVästerbergslagens OL12:04
9410906Stig IsraelssonOK Tylöskog12:06
13834Tord LidströmHagaby GoIF Örebro12:08
2800374Ragnar ErikssonOK Hedströmmen12:10
304982Svante NyströmVästerbergslagens OL12:12
46763Johnny BrandtHällefors OK12:14
262601Rolf BjärudVästerbergslagens OL12:16

H80

2 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18459Karl EkströmOK Alferna11:41
37483Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL11:45
2119543Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:49

Inskolning

1 600 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302684Nea Rautiainen ÅbergGustavsbergs OK10:25:45
342064Oskar WestbomSäterbygdens OK10:26:05
352083Olle ZetterbergVästerås SOK10:50:32
302680Lowa ArnessonLindebygdens OK11:57:46
16018Lovis ErikssonOK Milan

U1

1 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
403984Felix HerbstVästerås SOK10:25:52
37451Viktor HöökVästerbergslagens OL10:26:47
510152André ÖhlingOK Tor10:31:54
37415Noel ÖstmanVästerbergslagens OL10:41:53
25022Kevin Angberg JohnsonLindebygdens OK11:07:13
9609281Rasmus KruseKFUM Örebro OK11:37:17
27032Harald CarlssonKFUM Örebro OK11:37:18
340694Ingrid ArnessonLindebygdens OK11:47:17
2089347Maja HöökVästerbergslagens OL

U2

2 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1415350Elin DjerfGarphyttans IF10:44:48
16022Clara EnnerdalOK Milan11:00:35
2058769Josefine FranssonOK Milan11:00:36
2088599Petter BergqvistGarphyttans IF11:40:25
1220722Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro11:45:06

Öppen motion 1

2 300 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8006613Lars-Erik LarssonOK Milan11:41:53
450297Edla FornanderVästerbergslagens OL11:44:45

Öppen motion 3

3 200 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
870118Elisabeth ErikssonOK Milan10:23:56
27904Linnéa BjärbyFrosta OK10:34:28
229918Jeanette BoströmOK Tylöskog10:44:52
306595Eva KorkeakoskiOK Milan10:53:29
340624Maria LindholmOK Tisaren11:11:21
302683Anna-Karin KarlssonOK Tisaren11:13:26
452351Anna WirenLinköpings Skidklubb11:16:06
2107333Pär WiklundVästerås SOK11:19:28
234662Cecilia HolmbergOK Tylöskog11:25:07
430082Felix SinclairKlubblös11:39:01
243704Catharina ModOK Milan11:44:36

Öppen motion 5

3 600 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
352084Jonatan BrännströmNorbergs OK10:51:48
2109219Ann-Sofie BergOK Tisaren11:12:50
423383Jan NellerupKlubblös11:13:09
306025Sara FredrikssonKFUM Örebro OK11:25:27
450642Karin SandqvistVästerås SOK11:27:49
7475251Robert KruseKFUM Örebro OK11:58:19
44704Minna WestbomSäterbygdens OK12:06:30

Öppen motion 7

3 100 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2119886Emma HerbstVästerås SOK10:26:57
870221Elin VinbladHagaby GoIF Örebro10:30:54
931495Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro10:33:09
2059004Agneta HasselkvistOK Milan10:34:05
16005Sven JacobsonOK Milan10:37:11
2077905Per-Inge JohanssonKlubblös10:42:48
409877Annika DavidssonVästerås SOK10:48:37
16028Jörgen HolmströmOK Milan10:49:25
19033Jörgen SkoogVästerbergslagens OL10:52:09
9412075Camilla KruseKFUM Örebro OK10:52:28
8343434Tony HolmbergOK Tylöskog10:54:15
421182Alexander BjärbyFrosta OK10:56:48
421160Anna BjärbyFrosta OK10:56:50
344195Filip ÖrnKFUM Örebro OK10:57:04
700814Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro10:57:15
16027Inga HolmströmOK Milan11:00:13
1040315Fredrika NordquistTäby OK11:03:01
20118Karin SärnbrinkOK Tisaren11:03:05
408976Mattias ÅbergKamrat och IF KIF11:04:42
540211Torgny OttossonOK Torfinn11:04:45
630206Marit ÄngHagaby GoIF Örebro11:05:05
930622Lina LångStora Tuna OK11:06:20
443400Karin ÅkermanVästerås SOK11:07:03
550514Yvonne TovenKöping-Kolsva OK11:08:02
352069Jessica HansolsKlubblös11:08:04
7210273Sofie FröjdSundsvalls OK11:09:10
262609Johan ErikssonGrangärde OK11:10:22
9030415Tomas AnderssonTrollhättans SOK11:11:28
448815Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro11:16:11
37449Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL11:17:04
351498Leif JohanssonOK Milan11:18:08
343595Stina JohanssonKFUM Örebro OK11:18:54
8414059Jessica NilssonOK Milan11:21:02
439500Ingemar WidénKFUM Örebro OK11:22:24
246523Magdalena RichardssonKlubblös11:25:01
2075139Kristina BäckArboga OK11:33:19
2075155Peter BäckArboga OK11:33:20
352085Gunnar HavefjällKlubblös11:34:03
2107420Robert RangdagJärla Orientering11:36:00
1220708Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro11:45:08
830518Kristin JacobsonKFUM Örebro OK11:48:11
36609Cecilia NordquistTäby OK11:48:40
2065367Eddie IsraelssonLindebygdens OK12:02:35

Öppen motion 8

4 700 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630826Tomas VidfeltLindebygdens OK10:23:16
202285Mikael DavidssonVästerås SOK10:39:17
340983Hans LibergOK Milan10:57:33
740819Jakob BergKFUM Örebro OK11:02:19
409897Mohammad MahmoodiSäterbygdens OK11:08:09
452358hans PettersonLinköpings SK11:16:04
30383Per SvenssonFinspångs SOK11:17:46
681104Ulf HallménHagaby GoIF Örebro11:19:59
826010Thorsten SvenssonFinspångs SOK11:20:23
9731223Per HåstlundAlmby IK11:25:19
502910Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro11:26:44
740100Daniel GustafssonKFUM Örebro OK11:39:44
28778André BjärbyFrosta OK11:47:16
502905Joakim DahlbergAlmby IK11:50:00

H12Kort

2 300 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25023Oliver Angberg JohnsonLindebygdens OK11:20

Annonser