Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Klackenloppet, dag 2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Klackenloppet, dag 2
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / OK Järnbärarna
Datum: söndag 20 maj 2018

D21

3 500 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
912562Kristin HylanderNyköpings OK10:57
1414500Annika ÖstmanDomnarvets GOIF10:59
7870118Susanne ErikssonOK Milan11:01
840309Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK11:03
877877Frida JunegardTullinge SK11:05
613555Jenny ErikssonOK Kåre11:07
7970101Josefin ErlandssonOK Milan11:09
760301Annika BjörkOK Linné11:11
8148895Nina HallorOK Tisaren11:13
8160297Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering11:15
27364Therese KorkeakoskiOK Milan11:17
770519Elsa EkelinKFUM Örebro OK11:19
700123Tina JunegardTullinge SK11:21
9900718Kajsa RisbyOK Kåre11:23
9890206Lisa WesterbergOK Milan11:25
9031028Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK11:27
2087479Annica KristofferssonAlmby IK11:29
2065391Elisabeth AhlgrenLinköpings OK11:31
9802150Saga SanderOK Milan11:33
1394099Lisa RisbyOK Kåre11:35
540215Josefine AhlbäckOK Milan11:37

H21

4 800 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
950821Gustav HinderOK Tisaren10:56
7020610Linus MalmKFUM Örebro OK10:58
824078Håkan PetterssonOK Djerf11:00
820000Patrik BlomRehns BK11:02
13925Cristoffer StockmanOK Tisaren11:04
9900630Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad11:06
9102012Per EklöfOK Milan11:08
9930213Robin PousetteLånghundra IF11:10
8133791Christoffer AndersénVästerås SOK11:12
850107Anders HåkanssonOK Kåre11:14
8000007Anton HallorOK Tisaren11:16
8375000Martin LarboIFK Lidingö SOK11:18
8645081Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering11:20
444681Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro11:22
9970417Jacob ErikssonKFUM Örebro OK11:24
9690108Ola TovenKöping-Kolsva OK11:26
1020817Valter PetterssonOK Tisaren11:28
8012108Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF11:30
2075335Andreas MogrenOK Milan11:32
8060698Ole HennselerMTV Seesen11:34
870320Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna11:36
9701223Tomas HallménOK Tisaren11:38
8120797Simon HectorSnättringe SK11:40
870428Jonathan RosendahlÄrla IF11:42

D20

3 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990723Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK11:01

D18

3 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9101410Johanna SärnbrinkOK Tisaren11:46
9010519Lisa HallménOK Tisaren11:48

H18

3 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9121121Melker ForsbergKFUM Örebro OK11:59
8000217Erik KlingLindebygdens OK12:01
9102110Pontus LindgrenVästerås SOK12:03
562001Andreas NäslundVästerås SOK12:07
7010922William SeguraKFUM Örebro OK12:09
9000522Sixten TörnqvistVästerås SOK12:11

D16

3 700 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095118Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro11:49
8030425Karin LindgrenKFUM Örebro OK11:51
9102108Kristina LindgrenVästerås SOK11:53
9020511Sofie FranzénAlmby IK11:57
231394Erika HolmbergOK Tylöskog11:59
409539Tilda WigforssArboga OK12:01
9031009Sofie BodinAlmby IK12:05
264878Johanna HalldinKFUM Örebro OK12:07
417695Anna NilssonGarphyttans IF12:09

H16

3 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075428Filip BäckArboga OK10:58
9021333Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:00
8030415David AlménTrollhättans SOK11:04
1401355Martin SandqvistVästerås SOK11:06
8291102Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb11:10

D14

3 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1273845Love EklundOK Tylöskog11:36
2075324Ellen ThorsénSurahammars SOK11:38
940316Elvira BjörnbergVästerås SOK11:44

H14

3 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058258Vidar NettelmarkSurahammars SOK11:54
450677Rasmus DoeringGarphyttans IF11:56
2075357Eric BäckArboga OK11:58
9041027Emil LarssonOK Tisaren12:00
445573Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK12:04
711026Erik NederheimTäby OK12:06
1222443Jonatan GreenAlmby IK12:10

D12

2 500 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2067111Elin DoeringGarphyttans IF11:32
2075423Amanda BäckArboga OK11:34
417698Emelie DjerfGarphyttans IF11:38
409880Lovisa BjörnbergVästerås SOK11:40
302608Cecilia ErikssonOK Milan11:44
2095109Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro11:46
1061025Lovisa NordquistTäby OK11:50
27904Linnéa BjärbyFrosta OK11:52
343027Tuva WestbomSäterbygdens OK11:56
600410Elsa GustafssonOK Tylöskog11:58

H12

2 500 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452646André ÖstmanVästerbergslagens OL10:58
448313Edvin HalldinKFUM Örebro OK11:00
8070131Axel ThybeckLindebygdens OK11:02
8060929Viggo HolmbergOK Tylöskog11:06
7070516Ted LagerströmAttunda OK11:08
2072746Ted NilssonKFUM Örebro OK11:12
228028Axel NilssonGarphyttans IF11:14

D10

2 400 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
205065Sofia HalldinKFUM Örebro OK11:05
2101743Alva NilssonKFUM Örebro OK11:09

H10

2 400 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2088282Oscar KristofferssonAlmby IK11:31
47090William WestbomSäterbygdens OK11:33
353166Ludvig JuhlinVästerås SOK11:35
435837Oliver ArnessonLindebygdens OK11:39
616469Axel GustafssonOK Tylöskog11:41
446187Gustav JuhlinVästerås SOK11:43

D40

3 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19145Malin WiklundAlmby IK11:45

H40

4 300 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37824Lars-Åke SandVästerbergslagens OL11:40
1771029Daniel WestbomSäterbygdens OK11:42
9561116Björn RosendahlÄrla IF11:44

D45

3 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1396406Marina DickforsDalaportens OL11:09
8420812Anna LindgrenVästerås SOK11:11
42887Ulrika SanderOK Milan11:13
402965Karin NilssonGarphyttans IF11:15
1973807Malin HalldinKFUM Örebro OK11:17
437351Hanna WigforssArboga OK11:19

H45

4 300 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7209755Peter ÖstmanVästerbergslagens OL11:08
730118Magnus ÖhlingOK Tor11:10
8040720Mickael GöranssonAlmby IK11:12
8400504David LindgrenVästerås SOK11:14
650618Per WintherVästerbergslagens OL11:16
2095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro11:18
428955Mats ThunwallFagersta OK11:20
249156Daniel BjörnbergVästerås SOK11:22
710430Pontus HalldinKFUM Örebro OK11:24
430073Urban SärnbrinkOK Tisaren11:26
1415656Martin JuhlinVästerås SOK11:28
25092Per LovangVästerbergslagens OL11:30

D50

3 200 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47094Carina SandbergSäterbygdens OK11:31
9640109Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog11:33
939158Anki GustafssonSäterbygdens OK11:35
640200Anne BodinAlmby IK11:37

H50

3 500 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245975Niklas SanderOK Milan11:11
9201465Mikael NordquistTäby OK11:13
2060770Peter BergkvistVästerbergslagens OL11:15
8171167Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb11:17
2054994Tommy FröjdSundsvalls OK11:19
9005270Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL11:21
660708Oskar NederheimTäby OK11:23
435836Jonas KlingLindebygdens OK11:25
202595Ola LagerströmAttunda OK11:27
670202Jonas PetterssonOK Tisaren11:29
8627850Anders ErikssonOK Milan11:31
2085402Mats HerbertTäby OK11:33
640607Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:35
448301Lars SkymbergKFUM Örebro OK11:37
2065364Patrik ThybeckLindebygdens OK11:39

D55

3 200 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9591007Susanne PerssonÄrla IF11:45
620929Inger BergLinköpings OK11:47
902935Sussie BjörkmanDalaportens OL11:49
30044Kia NordströmTäby OK11:51

H55

3 500 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1396356Lars-Åke DickforsDalaportens OL11:06
777808Arne HäggArboga OK11:08
8154620Fredrik NilssonKFUM Örebro OK11:10
43047Anders LundJärfälla OK11:12
7816123Per BjurströmOK Tisaren11:14
245981Jan-Åke IsraelssonOK Milan11:16
9600410Bo GustafssonOK Tylöskog11:18
450335Peter NordströmTäby OK11:20
439912Stefan TörnqvistVästerås SOK11:22
600314Reinert HallorOK Tisaren11:24
9590419Håkan SvenssonAlmby IK11:26
2065304Bengt WisénLindebygdens OK11:28
1590130Björn JakobssonTäby OK11:30
47097Per SandbergSäterbygdens OK11:32
7630512Nils AronssonOK Tisaren11:34
9630527Anders BergLinköpings OK11:36

D60

2 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17306Barbro IsakssonOK Tisaren11:08
9571015Lena LarssonSala OK11:10
25308Gudrun PerssonHallstahammars OK11:12
1561220Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb11:14

H60

3 500 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077378Lage JonssonLindebygdens OK11:43
43058Thom SandvikAvesta OK11:45
540216Nils-Olof BodinAlmby IK11:47
580810Christina OlssonSkåneslättens OL11:49
300924Dan SjöholmHalmstad OK11:51
7582152Per-Olov SjöströmVästerås SOK11:53
262610Tryggve OttossonVästerbergslagens OL11:55
902905Mats LundbergDalaportens OL11:57
939164Leif GustafssonSäterbygdens OK11:59
30412Peter LidholmIFK Hedemora OK12:01

D65

2 600 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8490502Britt Linnéa ErikssonSala OK11:30
25314Annika NorströmHallstahammars OK11:32
7510903Mona HullAlmby IK11:34
39065Lena JakobssonVästerås SOK11:36
39742Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK11:38
353179Inger MattssonVästerbergslagens OL11:40
521002Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:42

H65

3 100 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9510803Lars JakobssonVästerås SOK11:19
36307Lars DahlströmVästerbergslagens OL11:21
216534Bo DavidssonSolna OK11:23
443223Lars-Åke WallOK Tisaren11:25
8636984Göran LarssonSala OK11:27
530508Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK11:29
2075499Stefan ÖbergOK Milan11:31
37144Johan KällmanNorbergs OK11:33
449739Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL11:35
519155Per-Åke HullAlmby IK11:37
530729Mats HastadFellingsbro GOIF11:39
18117Rolf MührerSvaide Roma SOK11:41
46782Lars TörnblomHällefors OK11:43
9530822Lars ÖstlinOK Milan11:45

D70

2 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30368Annie GunnarstorpOK Motala11:50
810522Britt-Marie EklöfOK Milan11:52

H70

3 100 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264869Ingvar HalldinOK Tylöskog11:51
16010Östen EklöfOK Milan11:53
7450328Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK11:55
9898533Christer SandhOK Roxen11:57
1947081Weine FredrikssonKFUM Örebro OK11:59
43818Per SundbergGävle OK12:01
444190Östen ErikssonAvesta OK12:03
9440309Ulf SvedestamEskilstuna OL12:05
9200092Gert OlssonSkåneslättens OL12:07
17445Göran LarboAttunda OK12:09
37236Östen AnderssonVästerbergslagens OL12:11
259079Tommy HallménVingåkers OK12:13
403103Leif ErikssonHeby AIF12:15

D75

2 200 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262602Irma BjärudVästerbergslagens OL11:30
2065338Asta SjöbergLindebygdens OK11:34
263335Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK11:38

H75

3 100 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44511Olle JohanssonIFK Hedemora OK11:44
9410906Stig IsraelssonOK Tylöskog11:46
46763Johnny BrandtHällefors OK11:48
253786Thord RådbergOK Roslagen11:50
30431Karl JohanssonIFK Hedemora OK11:52
37094Folke NyströmVästerbergslagens OL11:54
448394Uno BergOK Motala11:56
2800374Ragnar ErikssonOK Hedströmmen11:58
888985Jan JohanssonIFK Hedemora OK12:00
262601Rolf BjärudVästerbergslagens OL12:02
46784Nils MogrenHällefors OK12:04
2052697Kjell MjöbergHallstahammars OK12:06

H80

2 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37483Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL11:00
2119543Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:04

Inskolning

2 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
342064Oskar WestbomSäterbygdens OK10:26:50
1428825Klara JuhlinVästerås SOK11:37:24
302680Lowa ArenssonLindebygdens OK11:38:08

U1

2 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37415Noel ÖstmanVästerbergslagens OL10:36:16
510152André ÖhlingOK Tor10:38:28
263039Anton Wigh-DahlgrenFilipstads OK10:49:34
340694Ingrid ArnessonLindebygdens OK11:35:07

U2

2 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421182Alexander BjärbyFrosta OK10:43:17
451749Elsa NettelmarkSurahammars SOK10:47:19
1415350Elin DjerfGarphyttans IF11:09:05

Öppen motion 1

2 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8208230Patrik BlomRehns BK11:00:12

Öppen motion 3

3 300 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44704Minna WestbomSäterbygdens OK10:27:24
19052Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL10:31:04
229918Jeanette BoströmOK Tylöskog10:39:53
19039Eva-Britt AhlmanVästerbergslagens OL10:47:12
306595Eva KorkeakoskiOK Milan10:56:04
626387Cecilia BjurströmOK Tisaren11:06:02
449647Lillvor NordströmKFUM Örebro OK11:08:33
43817Anna-Lena LundellGävle OK11:15:05
452351Anna WirenLinköpings SK11:16:11

Öppen motion 5

3 600 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1415341Karin AnderssonVästerås SOK10:26:38
340624Sanna SanderOK Milan10:38:12
234662Cecilia HolmbergOK Tylöskog10:40:15
2109219Ann-Sofie BergOK Tisaren10:44:25
2125985Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro10:50:33
229923Monika AlgotssonOK Tylöskog10:57:49
426991Stina BjörnbergVästerås SOK11:00:03
208255Nina AnderssonKöping-Kolsva OK11:16:05
430082Felix SinclairKlubblös11:37:55
450642Karin SandqvistVästerås SOK

Öppen motion 7

3 200 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353180Ida MattssonVästerbergslagens OL10:20:40
8343434Tony HolmbergOK Tylöskog10:21:49
208818Eva WadmanVästerås SOK10:26:09
208528Per WadmanVästerås SOK10:28:34
403614Marie RisbyOK Kåre10:30:56
421701Lars BroströmDegerfors OK10:31:49
417380Bosse EngborgHällefors OK10:31:55
264684Björn RisbyOK Kåre10:32:10
1828282Erik ÖjeboKFUM Örebro OK10:35:36
30383Per SvenssonFinspångs SOK10:37:35
2095431Karin ÖstlinOK Milan10:41:01
1428837Lars AnderssonVästerbergslagens OL10:43:19
2059004Agneta HasselkvistOK Milan10:45:17
27287Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK10:47:46
700814Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro10:50:14
2077905Per-Inge JohanssonKlubblös10:52:23
9561016Åke AlgotssonOK Tylöskog10:56:02
1211121Daniel ErikssonKFUM Örebro OK10:56:23
18463Kjell LarssonOK Alferna10:59:35
20118Karin SärnbrinkOK Tisaren11:00:06
205359Mikael UtterSurahammars SOK11:00:08
37449Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL11:02:21
39773Ann-Sofi SandvikAvesta OK11:03:05
680217Carin RosénGustavsbergs OK11:03:45
25828Monica HallorOK Tisaren11:04:31
344322Christer RognellVallentuna-Össeby OL11:06:03
8070800Hugo FriskVästerås SOK11:07:02
343094Elin PetterssonSurahammars SOK11:08:04
408974Karin RabeUlriksbergs IK11:08:45
1040315Fredrika NordquistTäby OK11:08:50
16005Sven JacobsonOK Milan11:09:11
452328Vanda KuthanovaFagersta OK11:09:28
550514Yvonne TovenKöping-Kolsva OK11:13:10
46775Åke SundinHällefors OK11:13:31
630206Marit ÄngHagaby GoIF Örebro11:24:07
443400Karin ÅkermanVästerås SOK11:30:33
540211Torgny OttossonOK Torfinn11:31:12
2075139Kristina BäckArboga OK11:38:13
2075155Peter BäckArboga OK11:38:19
2083939Henrik NettelmarkSurahammars SOK11:43:08
2065367Eddie IsraelssonLindebygdens OK11:57:01
445600Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK11:58:20
830518Kristin JacobsonKFUM Örebro OK11:59:12

Öppen motion 8

4 600 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630826Tomas VidfeltLindebygdens OK10:20:36
331029Lennart MyrehedVandrarringen10:27:59
826010Thorsten SvenssonFinspångs SOK10:37:27
710101Niklas ErikssonVästerbergslagens OL10:48:32
421160Anna BjärbyFrosta OK10:48:35
2109113Petter WikströmOK Tisaren10:51:12
975346Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK10:55:09
46765Mattias BrandtHällefors OK10:58:31
340983Hans LibergOK Milan11:02:04
900113Andreas BergLinköpings OK11:11:26
449540Johanna NordströmKFUM Örebro OK11:12:07
452358Hans PetterssonLinköpings SK11:16:09
14832Thomas NilssonStora Tuna OK11:17:06
409897Mohammad MahmoodiSäterbygdens OK11:18:08
2060722Martin FagerlundKFUM Örebro OK11:32:26
29254Maria MagnussonKFUM Örebro OK11:32:29
28778André BjärbyFrosta OK11:38:49

H14Kort

2 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
446036Nils SkymbergKFUM Örebro OK11:20

Annonser