Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Haninge SOK Motionsorientering Rudan

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Haninge SOK Motionsorientering Rudan
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: tisdag 20 juni 2017

Öppen motion 1

2 520 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445265Ludvig NirvinHaninge SOK18:18:21
445269Marika MäkeläHaninge SOK18:19:18
2107254Malte HagfjärdSöders-Tyresö18:31:58
344562Ida CarstingKlubblös19:13:07
20872Andersson UlrikaHaninge SOK19:15:41
344569Åsa SkärlénHaninge SOK19:15:42

Öppen motion 3

2 970 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27820Inger PahlénSöders-Tyresö17:52:08
780426Anna BlomgrenTullinge SK17:53:22
2107252Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby17:53:26
2107547Sara NylènKlubblös18:06:46
2078164Emma NylènKlubblös18:07:29
2077389Åsa NylénBromma-Vällingby SOK18:08:35
1393072Ulf EskilssonOK Södertörn18:08:57
1363962Gunvor GranathNynäshamns OK18:09:50
553561Robert RylanderSpårvägens OK18:10:04
452254Torsten JanssonSkogsluffarnas OK18:12:28
2066597Martina MäkeläHaninge SOK18:19:15
202584Anita LindbohmSkarpnäcks OL18:20:49
451882Tilde DahlHaninge SOK18:26:10
441996Bertil RydgrenIFK Enskede18:32:44
2077346Lena WilmoSundbybergs IK18:38:04
445266Christer AskerblomKlubblös18:44:10
452111Agneta FranzénSnättringe SK18:54:48
2077251Anton HedströmSöders-Tyresö18:55:21
428934Erika BergströmKlubblös19:12:30

Öppen motion 5

3 900 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1418154Nina WallanderJärla Orientering17:33:06
2066566Håkan SjökvistSöders-Tyresö17:38:20
27221Leif HermundstadSnättringe SK17:43:13
52392Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL17:45:15
2089166Anki LandarvKlubblös17:48:28
9200665Björn StoltOK Ravinen17:50:43
30843Siv FrölundHaninge SOK17:52:17
9102620Jan LarssonTullinge SK17:52:25
343498Lars NordinSolna OK17:52:35
1941000Reine BorgströmSkogsluffarnas OK17:53:02
27819Börje PahlénSöders-Tyresö17:53:08
661212Berit LindungerHaninge SOK17:54:47
8120627Tomas EklundSkogsluffarnas OK17:58:07
235828Åke WansölinSöders-Tyresö18:01:40
433627Liselott OttossonHaninge SOK18:03:51
9050604Malte ThelanderHaninge SOK18:05:13
7710508Malin ThelanderHaninge SOK18:05:15
30066Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö18:05:52
234473Gunnar BramstenSundbybergs IK18:06:20
2104422Thomas FehrmSolna OK18:07:44
1670607Christoffer EkbergKlubblös18:08:12
362376Daniel AntonssonKlubblös18:08:15
951119John ÖstlundSundbybergs IK18:09:33
2093270Per SöderstenGustavsbergs OK18:10:49
36849Tomas BruceSkogsluffarnas OK18:12:45
354330Helena KorhonenHaninge SOK18:14:32
511210Elisabeth LarssonOK Södertörn18:15:12
7006280Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn18:16:11
2078166Stefan LindvallHaninge SOK18:18:10
2048785Håkan FalkOK Ravinen18:19:28
423395Åke LewanderSkarpnäcks OL18:20:52
30846Aila HalttunenHaninge SOK18:21:54
530291Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK18:22:51
550412Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL18:23:18
445270Alvar MelinHaninge SOK18:24:06
2112388David MelinHaninge SOK18:25:24
1540307Sanna JanssonHaninge SOK18:26:22
427066Mats LundbladTäby OK18:31:19
2107384Magnus HagfjärdSöders-Tyresö18:33:19
2107411James ChristieSnättringe SK18:33:33
1420215Anneli ChristieSnättringe SK18:35:34
2057268Per StålhammarTullinge SK18:36:16
2104493Britta AlstadKlubblös18:38:08
980501Simon StålhammarTullinge SK18:39:32
30094Ingemar GardSöders-Tyresö18:40:18
2057281Elisabeth StålhammarTullinge SK18:41:25
30873Ingrid GraneliHaninge SOK18:44:08
10407Staffan ElmhagenSöders-Tyresö18:46:59
36557Rolf LöfqvistSöders-Tyresö18:48:08
8088080Jan HedströmSöders-Tyresö18:51:05
2048730Josef FranzénSnättringe SK18:54:07
553557Per LjungStockholms OK18:57:11
448865Stina BorängSnättringe SK18:57:31
262751Pille HedströmSöders-Tyresö18:58:29
895433Kurt AnderssonEnebybergs IF19:03:35
14219Magnus ErikssonKlubblös19:07:39
451886Douglas PaschKlubblös19:07:40
204956Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF19:09:09
227349Leif LundquistEnebybergs IF19:11:16
895434Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF19:14:11
7620517Lars GreilertHaninge SOK19:28:17

Öppen motion 6

5 980 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9822709Jakob Gadefors NauHaninge SOK17:55:14
2087215Pontus RosbergOK Linné17:56:21
2083818Dan MattissonHaninge SOK18:09:47
8100666Jimmy Andersson MüllerStockholm Multisport Klubb18:13:05
997980Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK18:20:38
9001120Gustav NirvinHaninge SOK18:22:24
2101626Per-Anders LindgrenCentrum OK18:23:15
2058183Anders NauHaninge SOK18:25:26
440902Joakim PerssonHaninge SOK18:30:13
7009060Henrik MorastHaninge SOK18:30:36
350573Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF18:30:54
1401391Jonas PeterssonKlubblös18:31:41
2060703Niklas HallHaninge SOK18:32:01
9620531Janne NilssonCentrum OK18:37:05
354337Jan EskilssonHaninge SOK18:38:50
428933Per HerrhäggKlubblös18:41:00
451726Örjan AhnoffKlubblös19:07:12
12176Christian OlssonFrösö IF19:09:27

MTBO-Lång

6 820 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9430302Ronny HedlundOK Södertörn18:15:26

MTBO-Med

4 250 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445259Viktor AnderssonHaninge SOK18:18:07
408510Erkki VesaSöders-Tyresö18:43:11

Annonser