Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tyringerundan

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tyringerundan
Arrangörsorganisation: OK Tyringe
Datum: lördag 31 mars 2018

D21

6 850 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Caroline LindelöwHärlövs IF10:00
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK10:03
Elin MånssonIFK Göteborg Orientering10:06
Elin SvenssonNässjö OK10:09
Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad10:12
Kjersti Adela WestinPorsgrunn OL10:15
Pernilla OlssonSkåneslättens OL10:18
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:21
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna10:24
Elinor LindelöwHärlövs IF10:27
Jenny ErikssonOK Kåre10:30
Camilla NilssonOK Torfinn10:33
Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad10:36
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL10:39
Katarina LenanderVäxjö OK10:42
Moa SvenssonNässjö OK10:45
Sara Snogerup LinseLunds OK10:48
Marthe GløersenBækkelagets SK10:51

H21

9 910 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik BengtssonSävedalens AIK09:58
Simon PreutzOK Torfinn10:01
Simon HardenFK Boken10:04
Mårten LundqvistSundbybergs IK10:07
Thomas PetterssonAttunda OK10:10
Niclas TjernlundSkåneslättens OL10:13
Mattias JohanssonBergnäsets AIK10:16
Simon WikströmOK Pan-Kristianstad10:19
Erik SchultzLunds OK10:22
Sebastian WahlströmMalmö OK10:25
Joel Käll KarlssonLinköpings OK10:28
André BjärbyFrosta OK10:31
Morgan KarlssonSundbybergs IK10:34
Axel OrrhedeHelsingborgs SOK10:37
Anton ÖsterbladKarlskrona SOK10:40
Jonathan GunnarssonMalmö OK10:43
David MellinSundbybergs IK10:46
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna10:49
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK10:52
Martin FagerlundKFUM Örebro OK10:55
Anders VisterNydalens Skiklub10:58
Erik HerneOK Ravinen11:01
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad11:04
Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna11:07
Linus LarssonOK Kåre11:10
Niklas CarlssonSundbybergs IK11:13
Jakob SegerslättSkåneslättens OL11:16

D21 Kort

5 030 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin NeckénOK Älme10:17
Siri WahlströmMalmö OK10:27

H21 Kort

8 200 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan NöjdFK Göingarna10:00
Erik PalmfjordKatrineholms OK10:10

D20

5 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilie WestinPorsgrunn OL10:14
Ebba LeicktTullinge SK10:24

H20

7 680 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik WinbladhKarlskrona SOK10:11
Christian LindhSundbybergs IK10:21

D18

5 030 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja TenghagenHärlövs IF10:29
Tina LjungqvistLunds OK10:33
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna10:37
Julia ElverlindOK Tranan10:41
Lotten KindlundhFK Finn10:45
Irmalinn NilssonHärlövs IF10:49
Linn LindblomMalmö OK10:53
Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad10:57

H18

6 420 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig HallabroHässleholms OK10:07
Jonatan StåhlSundbybergs IK10:12
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna10:17
Rasmus KihlSundbybergs IK10:22

D16

4 450 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa EricssonLunds OK10:01
Nellie RydlundHässleholms OK10:04
Kajsa BogrenSundbybergs IK10:07
Agnes LindblomMalmö OK10:10
Alva NystedtSkåneslättens OL10:13
Amelie RajanIFK Lidingö SOK10:16
Matilda LindhSundbybergs IK10:19
Elin NilssonAndrarums IF10:22
Sofia ElverlindOK Tranan10:25
Thea BökmanHelsingborgs SOK10:28
Tuva FalkSundbybergs IK10:31
Agnes DambergIFK Lidingö SOK10:34
Hilma HolmströmHärlövs IF10:37
Selma LarssonLunds OK10:40
Ronja StåhlSundbybergs IK10:43
Sofia PalmFK Boken10:46
Elin HugossonLunds OK10:49
Sigrid CarlssonSundbybergs IK10:52
Katja LeicktTullinge SK10:55
Lisa ThunellIFK Lidingö SOK10:58

H16

5 590 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad10:05
Johan VinbladLunds OK10:09
Klas LjungqvistLunds OK10:17
Eskil WidehagSundbybergs IK10:21
Erik JohanssonFK Boken10:25
Erik AlbinssonHjärnarps OL10:29

D16 Kort

4 040 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna GersneSkåneslättens OL10:23

H16 Kort

4 040 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin EronnLinköpings OK10:30

D14

4 040 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viola HolmströmHärlövs IF10:03
Alice TryggSävedalens AIK10:06
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna10:09
Wilma LeicktTullinge SK10:12
Linnea RydlundHässleholms OK10:15
Ellie BarjosefEslövs FK10:18
Elsa WibergHelsingborgs SOK10:21
Lovisa LindqvistIFK Enskede10:24
Emmy PalmFK Boken10:27

H14

4 040 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna10:32
Elias NilssonHässleholms OK10:35
Erik OlssonFK Åsen10:38
Ludvig EronnLinköpings OK10:41
Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF10:44
Isak AnderssonLunds OK10:47
Adam JohanssonSkåneslättens OL10:50
Hannes LindqvistIFK Enskede10:53
Alfred JohanssonOK Alehof10:56
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad10:59
Arvid AlbinssonHjärnarps OL11:02
Edwin FalkstrandTormestorps IF11:05
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK11:08

D12

3 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida EmilssonFK Åsen10:02
Linnéa BjärbyFrosta OK10:06
Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:10
Frida KarlssonIK Hakarpspojkarna10:14
Maja FalkSundbybergs IK10:18
Sara LjungqvistLunds OK10:22
Emilia ElverlindOK Tranan10:26
Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:30
Alice JohanssonFK Boken10:34

H12

3 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan EdholmÖrkelljunga FK10:39
Arvid FalkstrandTormestorps IF10:43
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:47
Ola LeireGöteborg-Majorna OK10:51
Felix JohanssonOK Alehof10:55
Otto NybergÖrkelljunga FK10:59
Noel HellbergSundbybergs IK11:03

D10

2 420 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara PalmFK Boken10:15
Alice HellbergSundbybergs IK10:19
Olivia SvenssonFK Åsen10:23
Irma WidehagSundbybergs IK10:27

H10

2 460 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas LeireGöteborg-Majorna OK10:32
Axel FalkstrandTormestorps IF10:36
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK10:40

D35

5 910 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina SpångbergLunds OK10:28

H35

7 940 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emanuel StridMalmö OK10:30
Johan SchagerlindOK Bävern10:47
Per Erik JönssonOK Torfinn11:05

D40

5 030 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefin LindqvistIFK Enskede10:40
Linda RanbroHelsingborgs SOK10:44
Anna WikströmHästveda OK10:48
Louise PihlOK Pan-Kristianstad10:52
Jenny LindblomMalmö OK10:56
Karolina HellbergSundbybergs IK11:00
Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK11:04
Maria HelmerssonHässleholms OK11:08

H40

7 680 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael NilssonLunds OK10:06
Tobias NilssonOK Kompassen10:12
Mikael PerssonFK Göingarna10:18
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad10:24
Jonas NorénHelsingborgs SOK10:30
Erik BengtssonFK Åsen10:36
Bertil EronnLinköpings OK10:42
Henrik OlofssonOK Kompassen10:48
Henrik LindblomMalmö OK10:54
Johan AxelssonOK Älme11:00
Mathias PerssonHelsingborgs SOK11:06
Magnus EmilssonFK Åsen11:12

D45

4 560 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa EricssonLunds OK10:02
Maria PeterssonHalmstad OK10:05
Eva PerssonTormestorps IF10:08
Corinne StäubleOLG Galgenen10:11
Catarina HardenFK Boken10:14
Annika LundströmSundbybergs IK10:17
Marie AlbinssonHjärnarps OL10:20
Marie WibergHelsingborgs SOK10:23
Camilla CarlssonHärlövs IF10:26
Lenka WestinPorsgrunn OL10:29
Mia EronnLinköpings OK10:32
Carina ThynellHärlövs IF10:35
Josefina BerglundFK Boken10:38
Lisa LeicktTullinge SK10:41
Camilla HaglundÖrkelljunga FK10:44
Anna LjungqvistLunds OK10:47
Carina RydlundHässleholms OK10:50

H45

6 420 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas FalkstrandTormestorps IF10:01
Ola BengtssonTäby OK10:04
Martin TryggSävedalens AIK10:07
Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:10
Raul HindovLunds OK10:13
Conny RaskHjärnarps OL10:16
Per DambergIFK Lidingö SOK10:19
Mats RanbroHelsingborgs SOK10:22
Håkan PalmFK Boken10:25
Mats EriksonLunds OK10:28
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad10:31
Martin JohanssonHalmstad OK10:34
Roland PerssonSkarpnäcks OL10:37
Nils HelmerssonHässleholms OK10:40
Fredrik NystedtSkåneslättens OL10:43
Fredrik HugossonLunds OK10:46
Michael LönnHjärnarps OL10:49
Magnus RydlundHässleholms OK10:52
Ronny FalkSundbybergs IK10:55
Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad10:58
Christopher LindqvistIFK Enskede11:01
Fabian LjungqvistLunds OK11:04
Lars SørensenOK Øst Birkerød11:07
Dan JohanssonFK Boken11:10
Örjan LarssonLunds OK11:13
Jonas HöstHjärnarps OL11:16
Torgny HolmströmHärlövs IF11:19

D50

3 400 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa LindhSundbybergs IK10:05:54
Anne SvantessonHjärnarps OL10:34:00
Helena KristianssonHässleholms OK10:40:00
Helena SvenssonFK Boken10:43:00
Liselott KihlSundbybergs IK10:46:00
Pernilla HörwingOK Roxen10:49:00
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:52:00
Marie OlssonÖrkelljunga FK10:55:00
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:58:00
Annika EngelHässleholms OK11:01:00
Ingegerd CarlssonSundbybergs IK11:04:00

H50

5 910 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus LarsenFK Boken10:02
Fredrik BarrulfOK Tyr10:06
Johan BökmanHelsingborgs SOK10:10
Dennis HansenOK Kompassen10:14
Klas NilssonOL Norska10:18
Niklas EdvardssonFK Göingarna10:22
Christian DrewsDARC Berlin10:26
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL10:30
Lars ErikssonHjärnarps OL10:34
Mats CarlssonSundbybergs IK10:38
Magnus LarssonFK Göingarna10:42
Mats ToftnerOK Kompassen10:46
Jan-Olof BogrenSundbybergs IK10:50
Patrik LeicktTullinge SK10:54
Anders EricssonLunds OK10:58
Mårten WikströmHalmstad OK11:02
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad11:06
Tomas NilssonHässleholms OK11:10
Jan JohanssonSkåneslättens OL11:14
Pär JohanssonOK Alehof11:18

D55

4 320 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tina HagårdRävetofta OK10:03
Inger BergLinköpings OK10:06
Lena OlssonSkåneslättens OL10:09
Brigitte DrewsDARC Berlin10:12
Anne UddEslövs FK10:15
Christina OlssonSkåneslättens OL10:18
Lollo NybergOK Kontinent10:21
Lena SöderlundFK Göingarna10:24
Christina SegerslättSkåneslättens OL10:27
Ann NilssonMarkaryds FK10:30
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:33

H55

5 620 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt OlssonEslövs FK10:00
Anders BergLinköpings OK10:04
Sverker ErikssonOK Gynge10:08
Jan LindhSundbybergs IK10:12
Ola MårtenssonVäsby OK10:16
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna10:20
Gert PetterssonLunds OK10:24
Lars HallabroHässleholms OK10:28
Anders JohanssonLunds OK10:32
Lars SöderlundFK Göingarna10:36
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL10:40
Mats BrorssonTockarps IK10:44
Lars SvantessonHjärnarps OL10:48
Ronny NordgrenSundbybergs IK10:52
Lennart StenssonHelsingborgs SOK10:56
Johan SköldJärfälla OK11:00

D60

3 570 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger FrickFK Göingarna10:25
Ingela EkelövSkåneslättens OL10:31
Ingrid LarssonFK Göingarna10:37
Lena NielsenHelsingborgs SOK10:43

H60

5 030 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas DagsbergOK Orion09:57
Jan WahlströmSnättringe SK10:00
Lasse JohanssonEds SK10:03
Alf WestessonOK Kontinent10:06
Håkan PalmfjordKatrineholms OK10:09
Kyrre ThalbergLunds OK10:12
Sten SegerslättSkåneslättens OL10:15
Carl-Johan RoubertFK Finn10:18
Ulf PalmérUlricehamns OK10:21
Bengt LarssonFK Göingarna10:24
Stefan NilssonOK Kontinent10:27
Kjell WestinPorsgrunn OL10:30
Lars MagnussonOK Älme10:33
Tor UddEslövs FK10:36
Jan KihlSundbybergs IK10:39

D65

3 570 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TykessonRävetofta OK10:02
Lena GranefeltOK Tyr10:06
Karin LarssonOK Kompassen10:10
Åsa StåhlHjärnarps OL10:14
Ingrid MårtenssonOK Kolmården10:18
Gudrun NilssonLunds OK10:22

H65

4 560 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig JohanssonHelsingborgs SOK10:03
Lars JohanssonMalmö OK10:06
Kenth SundgrenSkåneslättens OL10:09
Gert OlssonTockarps IK10:12
Rolf GustafssonHelsingborgs SOK10:15
Jan JönssonMalmö OK10:18
Olle GranathSurahammars SOK10:21
Ken RagnarssonOK Kompassen10:24
Olle BohmanHjärnarps OL10:27
Lennart HävrénTullinge SK10:30
Kent JogelandIK Ymer10:33
Kaare HanssonMalmö OK10:36

D70

3 380 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:02
Helen AndertoftMarkaryds FK10:05
Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:08
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:11
Gullevi SvenssonRonneby OK10:14
Margareta SjöbergLunds OK10:17
Solbritt GustafssonOK Virdarna10:20
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK10:23
Gunilla GrönbladHärlövs IF10:26
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:29
Karin BengtssonOK Kompassen10:32
Torill SvendsenFrosta OK10:35

H70

4 290 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats HåkanssonMalmö OK09:59
Kent JohanssonÖrkelljunga FK10:02
Benkt AnderssonFrosta OK10:05
Lars GranefeltOK Tyr10:08
Leif MalmHärlövs IF10:14
Agne BengtssonOK Kompassen10:17
Stig LarssonRävetofta OK10:20
Bo BülowMalmö OK10:23
Jan PerssonYstads OK10:26
Leif SandgrenFrosta OK10:29
Inge PerssonOckelbo OK10:32
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:35
Lars PerssonOK Kompassen10:38
Gert OlssonSkåneslättens OL10:41
Göran LarssonOK Kompassen10:44
Christer GrönbladHärlövs IF10:47
Erling SamuelssonOK Vilse 8710:50
Nils-Erik BondessonFrosta OK10:53
Jan HanssonLunds OK10:56
Åke PerssonHjärnarps OL10:59
Sven ThelanderssonLunds OK11:02
Håkan NilssonMalmö OK11:05
Leif KarlssonFrosta OK11:08
Tommy HeldFK Åsen11:11
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK11:14

D75

3 380 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva EskilssonHässleholms OK10:01
Lena PehrssonOK Silva10:04
Karin JakobssonEslövs FK10:07
Birgit PalmFK Boken10:10

H75

3 570 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kenneth LindborgHässleholms OK10:01
Sven-Åke GranquistHästveda OK10:04
Roland KarlssonRonneby OK10:07
Kjell LindauOK Kompassen10:10
Bertil OttossonFK Göingarna10:13
Åke EkstrandHärlövs IF10:16
Bertil OlofssonAndrarums IF10:19
Allan SunnergrenHjärnarps OL10:22
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL10:25
Arne GustafssonMalmö OK10:28
Nils-Eric EricsonFK Åsen10:31
Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:34
Håkan BrostMalmö OK10:37
Anders CarlssonSkåneslättens OL10:40
Gunnar PerssonTormestorps IF10:43
Roland AkselssonLunds OK10:46
Roland OffrellFrosta OK10:49

D80

2 780 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gun HanssonYstads OK10:03
Barbro HugossonLunds OK10:09
Clarie EkOK Pan-Kristianstad10:15

H80

3 380 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar NilssonHärlövs IF10:00
Ingemar TuressonMalmö OK10:04
Sven-Erik LundAnderstorps OK10:08
Anders AdlerLinköpings AIK10:12
Bo BengtssonHässleholms OK10:16

H85

2 780 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif ClaessonTormestorps IF10:02
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:08
Kjell BjörupLunds OK10:14
Bertil JohanssonSkåneslättens OL10:20
Torsten HannrupOK Kompassen10:26

Inskolning

1 670 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clara FrickFK Göingarna10:19:56
Johannes RybergEslövs FK10:22:50
Elin SjöbergOK Pan-Kristianstad10:27:58
Dominykas PrakapasBig Foot Orienteers10:42:33
Svante KajsajunttiKamrat och IF KIF11:09:55
Smilla DahlstedtKamrat och IF KIF11:09:58
Hedda BjärehedMalmö OK11:24:40

U1

1 670 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nova FalkSundbybergs IK09:51:37
Nora LindeSkåneslättens OL10:13:53
Troj GunnarssonBig Foot Orienteers10:42:57
Saga HellbergSundbybergs IK11:06:06
Ida HellbergSundbybergs IK11:06:08

U2

2 460 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
August HärwellAndrarums IF10:31:10
Per NicanderJärla Orientering10:39:37
Jonas NicanderJärla Orientering10:40:23
Arvid GunnarssonBig Foot Orienteers10:42:00
Sofia LundströmSundbybergs IK10:46:36
Hjalmar JohanssonOK Alehof10:58:03

Öppen motion 1

2 460 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK10:37:07

Öppen motion 2

3 470 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita PalmérUlricehamns OK10:08:35
Eva EdholmÖrkelljunga FK10:39:52

Öppen motion 3

3 000 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonja HammarOK Kompassen09:46:31
Maria NygrenFK Boken09:52:44
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK09:52:46
Thomas BomanSkattkärrs SOK09:53:08
Elin BomanSkattkärrs SOK09:53:27
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK09:54:48
Veronica DahlbomHelsingborgs SOK09:55:46
Allan HammarOK Kompassen09:59:08
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna10:01:59
Karin LindénIS Kullen10:02:18
Hanna ElfLunds OK10:02:48
Marianne HallbergFK Boken10:05:28
Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF10:07:55
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK10:10:09
Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK10:10:11
Margareta HeldFK Åsen10:21:23
Emma WikströmHästveda OK10:21:24
Jan DahlbergHässleholms OK10:30:26
Brita DahlbergHässleholms OK10:31:30
Anette NilssonTormestorps IF10:32:10
Kerstin KempeLinköpings OK10:34:19
Rolf HaglundÖrkelljunga FK10:35:06
Cim HolmqvistOK Österåker10:41:48
Emma LindénVäxjö OK10:45:55
Frida GroossAllerød OK10:52:24
Kerstin FränkelFK Snapphanarna11:09:29
Katarina FränkelIFK Göteborg11:10:30

Öppen motion 4

4 810 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:00:05
Anette BarrulfOK Tyr10:03:10
Fredrik PålssonSödertälje-Nykvarn OF10:14:01
Anna-Karin  PålssonKlubblös10:14:05
Stefan AnderssonKlubblös10:17:58

Öppen motion 5

3 360 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Denise NybergOK Kontinent09:44:45
Agneta BomanSkattkärrs SOK09:48:07
Anna LindqvistOK Stigen09:54:12
Wiktor RydlundHässleholms OK09:59:04
Marie SjöstrandKlubblös10:01:13
Jeanette MalmbergKlubblös10:01:15
Ronny FhermHästveda OK10:08:32
Charlie FhermHästveda OK10:08:33
Ola SvenssonFK Åsen10:11:52
Martina NiklassonVäxjö OK10:12:55
Erik JönnsonStigmännen Karlshamns OK10:13:59
Herbert AdamssonStigmännen Karlshamns OK10:15:13
Alexander BjärbyFrosta OK10:19:33
Anna BjärbyFrosta OK10:19:35
Roland GustavssonHässleholms OK10:25:21
Kerstin DahlHärlövs IF10:26:09
Kristina BerlinKarlskrona SOK10:33:32
Kerry KempeLinköpings OK10:36:36
Sissel WidehagSundbybergs IK10:36:54
Ola AnderssonTyringe Hockey10:38:00
Peter HussFK Boken10:45:21
Frida LindénVäxjö OK10:45:59
Peter HeldFK Åsen10:47:45
Anders HanssonOK Kontinent10:50:59
Erik PålssonOK Kontinent10:56:34
Marie SvenssonFK Åsen11:10:27

Öppen motion 6

5 840 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK09:46:15
Mikael SöderströmOK Stigen09:54:05
Oskar AronssonKlubblös09:54:20
Magnus HärwellAndrarums IF10:19:47
Jan LenningRävetofta OK10:20:25
Helena BergvallMarkaryds FK10:23:23
Carl AspegrenHässleholms OK10:43:17
Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK11:01:09

Öppen motion 7

3 400 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn NordströmHässleholms OK09:44:07
Gert OlssonMalmö OK09:48:00
Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK09:51:26
Folke SjöbergLunds OK09:55:23
Anders HenrikssonIS Skanne09:58:45
Ida WennerlundOK Kompassen09:59:30
Ruben EdvardssonHästveda OK09:59:33
Bengt-Åke NilssonOK Torfinn09:59:36
Torsten LindénIS Kullen10:01:01
Ola AndertoftMarkaryds FK10:01:57
Carina ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:05:01
Ia GranatSurahammars SOK10:06:33
Jenny VinbladLunds OK10:07:08
Bo Anders NilssonLunds OK10:07:42
Britt ÅkessonHässleholms OK10:07:44
Thomas VinbladLunds OK10:08:14
Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad10:08:27
Christina BjörkÖrkelljunga FK10:10:00
Lars-Erik HallbergFK Boken10:10:03
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK10:10:24
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK10:10:27
Sten Åke KvistIS Kullen10:12:06
Johan NiklassonVäxjö OK10:12:49
Mikael AxelssonOK Skogshjortarna10:13:28
Lennart SvenssonRävetofta OK10:15:19
Richard AnderssonLunds OK10:17:33
Hans LarssonHässleholms OK10:18:22
Willie OlssonRävetofta OK10:18:33
Richard BengtssonLunds OK10:19:39
Emma MiléusAttunda OK10:21:30
Lotta BerntssonSkåneslättens OL10:22:07
Helen NilssonHärlövs IF10:22:44
Hubert HugossonOK Gynge10:23:44
Sofia GustavssonAlvesta SOK10:25:04
Thomas WidehagSundbybergs IK10:27:45
Ingemar SvenssonLunds OK10:29:01
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL10:30:03
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL10:30:06
Anders DahlbergHässleholms OK10:30:18
Anna SjöströmLunds OK10:31:15
Ann-Kristin SjöströmLunds OK10:33:23
Per GersneSkåneslättens OL10:33:29
Anna SchmiterlöwHjobygdens OK10:35:12
Eva OlssonFK Åsen10:37:39
Enar MagnussonIS Skanne10:40:52
Annica CrispinOK Denseln10:49:24
Hedda groossAllerød OK10:51:08
Helena SandbergIK Hakarpspojkarna10:52:20
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL11:02:07
Lars NicanderJärla Orientering11:19:26
Petra NicanderJärla Orientering11:20:41

Öppen motion 8

5 030 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars VindegaardArkelstorp09:42:48
Jan SpännarOK Kåre09:43:24
Paul IripFK Göingarna09:43:58
Sven-Erik PerssonFrosta OK09:44:42
Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb09:45:29
Peter SkyttnerLjusdals OK09:49:01
Jan-I NygrenFK Boken09:51:15
Viktor HenmyrOK Vilse 8709:58:57
Martin AxelssonOK Skogshjortarna10:00:11
Håkan NybergOK Kontinent10:03:39
Lotta EkbergÖrkelljunga FK10:05:03
Mantas ZalagaSkåneslättens OL10:06:44
Kristian SvenssonRävetofta OK10:07:39
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna10:10:43
Cecilia WedenFK Boken10:12:15
Kajsa LarssonOK Kontinent10:13:11
Magnus ElverlindOK Tranan10:13:26
Max Madsen PrangFredriksborg10:14:07
Agnes SöderlundFK Göingarna10:14:14
Hannah PetersonMalmö OK10:14:50
Simon LarssonOK Kontinent10:15:32
Sven TörnkvistTormestorps IF10:16:02
Erika LindqvistSävedalens AIK10:16:39
Jens FrandsenOK Sorø10:17:00
Tomas FrickFK Göingarna10:18:16
Maria LenningSkåneslättens OL10:20:18
Hugo CedervallÖrkelljunga FK10:20:40
Ingmar EkelövSkåneslättens OL10:21:26
Emma FrandsenOK Sorø10:22:40
Marika ElverlindOK Tranan10:23:13
Anne Bloch FrandsenOK Sorø10:23:25
Lars DahlHärlövs IF10:25:02
Ronja ArvidssonMalmö OK10:25:32
Julius KindlundhFK Finn10:27:09
Per WikströmHästveda OK10:31:03
Per StenEslövs FK10:32:23
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna10:33:20
Hanna JohannessonRonneby OK10:34:38
Samuel ÖrnMarkaryds FK10:36:16
Fredrik DahlbergHässleholms OK10:36:42
Henrik BerlinOK Orion10:36:58
Jenny OlssonÖrkelljunga FK10:38:19
Stefan PålssonSkåneslättens OL10:40:01
Felix GustafssonLunds OK10:40:46
Linus HolmqvistOK Österåker10:43:08
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers10:44:30
Magnus LindeSkåneslättens OL10:45:02
Jonny LindénVäxjö OK10:45:41
Robert BertilssonLunds OK10:48:27
Jenny GustafssonLunds OK10:48:43
Algot NajvikOK Pan-Kristianstad10:49:00
Lina JogelandIK Ymer10:49:29
Björn NilssonHärlövs IF10:50:53
Maria MagnussonKFUM Örebro OK10:54:15
Magnus CinthioSkåneslättens OL10:57:51
Embla CinthioSkåneslättens OL10:59:02
Emma DahlstedtKamrat och IF KIF11:00:44
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad11:03:38
Björn FränkelFK Snapphanarna11:15:31
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad11:23:36
Anders LeireGöteborg-Majorna OK

Öppen motion 9

7 680 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David AnderssonIFK Lidingö SOK09:42:18
Fredrik StåhlHjärnarps OL09:45:08
Philip ForngrenTäby OK10:07:02
Torgny LundHästveda OK10:08:25
Emil WestessonOK Kontinent10:09:04
Jenny BjörkÖrkelljunga FK10:10:29
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK10:12:09
Robin WestessonOK Kontinent10:14:54
Andreas NilssonSävedalens AIK10:23:21
Lukas GustavssonCentrum OK10:25:17
Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK10:26:05
Simon LindbergKlubblös10:30:34
Thomas JohannessonRonneby OK10:33:40
Simon MellinSundbybergs IK10:39:11
Henrik JohannessonStora Tuna OK10:39:46
Kersti KärnerKlubblös10:51:05
Jesper GroossAllerød OK10:52:55
Hans PerssonAndrarums IF10:57:18

Annonser