Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro Län

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro Län
Arrangörsorganisationer: OK Tor / Västmanlands Orienteringsförbund / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: fredag 24 augusti 2018

D21

5 750 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1978030798Jonna ForsVästerås SOK21:35
185902785Julia DavidssonÄrla IF21:37
186801216Johanna EngströmOK Hällen21:39
187504211Linn BrännebyÄrla IF21:41
188880401Karin PerssonHagaby GoIF Örebro21:43
189912562Kristin HylanderNyköpings OK21:45
1907970101Josefin ErlandssonOK Milan21:47
191537853Karin FägerlindCentrum OK21:49
192920744Lisa AnderssonÄrla IF21:51
1938031841Rebecka HylanderNyköpings OK21:53
1949910526Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF21:55
195820407Johanna ÖbergOK Hällen21:57
196920223Ida HylanderNyköpings OK21:59
2518414059Jessica NilssonOK Milan22:01
260820723Emma KantarpÄrla IF22:03
266890426Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK22:05

H21

8 100 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
85791114Erik HarlénKFUM Örebro OK21:30
868652909Per CarlborgLinköpings OK21:32
872060722Martin FagerlundKFUM Örebro OK21:34
88870829Patrik LindÄrla IF21:36
8939847Claes KlarinVästerås SOK21:38
908199222Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF21:40
91830222Kalle LarssonÄrla IF21:42
92850515Johan PerssonHagaby GoIF Örebro21:44
93811705Henrik WickströmVästerås SOK21:46
948090301Oscar VångellÄrla IF21:48
95830425Marcus EkKöping-Kolsva OK21:50
96880119Mattias NilssonÄrla IF21:52
9743551Calle OlssonKFUM Örebro OK21:54
988091108Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF21:56
999800417Peter ÖbergOK Hällen21:58
100890112Viktor SilvemarkÄrla IF22:00
101580007Alexander BlombergNyköpings OK22:02
1028009501Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF22:04
1038133791Christoffer AndersénVästerås SOK22:06
1048071992Henrik JonssonÄrla IF22:08
1058080689Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro22:10
1068078854Emil AnderssonÄrla IF22:12
250870117Oskar CarlborgOK Hällen22:14
252731520Janne SelkäläKöping-Kolsva OK22:16
265950821Gustav HindérOK Tisaren22:18

H20

5 990 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1077010922William SeguraKFUM Örebro OK21:30
1089980422Henrik HamreforsVästerås SOK21:32
1099010812Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK21:34
1191222441Johannes GreenAlmby IK21:36

D18

4 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1989010529Signe NilssonNyköpings OK21:30
1997010514Beatrice ErikssonOK Hällen21:32
200507501Iris van LoenhoutOK Hedströmmen21:34
201527002Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF21:36
2027000704Linnéa GustafssonOK Hällen21:38
203527527Heidi ForsOK Grip21:40
2049102158Elin DahlmarkVästerås SOK21:42

H18

5 180 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
110341752Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF21:30
1119000210William NilssonNyköpings OK21:32
1129000319Fredrik HamreforsVästerås SOK21:34
1138010628Albin FalkNyköpings OK21:36
114562001Andreas NäslundVästerås SOK21:38
1158010814Philip CarlssonNyköpings OK21:40
1169884855Noa SjöstrandVästerås SOK21:42
1178000914Pontus BierfeldtÄrla IF21:44
1189102110Pontus LindgrenVästerås SOK21:46
255417486Joel WiklundSträngnäs-Malmby OL21:48
263437352Casper VånsjöArboga OK21:50

D16

3 680 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2051222442Sofia GreenAlmby IK21:31
206409539Tilda WigforssArboga OK21:33
2079031009Sofie BodinAlmby IK21:35
2082057272Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF21:37
2099030621Caroline GuttkeNyköpings OK21:39
2107030227Amanda HallVästerås SOK21:41
2118021203Malin BierfeldtÄrla IF21:43
2129020511Sofie FranzénAlmby IK21:45
2131031010Felicia SahlénVästerås SOK21:47
2149020325Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK21:49
2159102108Kristina LindgrenVästerås SOK21:51
2167203749Tilde WickströmOK Tor21:53
2179031028Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK21:55
218720609Jonna SandbergKöping-Kolsva OK21:57
2199031011Alice EkNyköpings OK21:59
220740819Julia BergKFUM Örebro OK22:01
2619032003Frida JardingNyköpings OK22:03
2648030425Karin LindgrenKFUM Örebro OK22:05

H16

4 460 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1209031215Henrik FranzénAlmby IK21:30
1217030129Hugo KindbornOK Hällen21:32
1221470508David MårtenssonGarphyttans IF21:34
1237023003Karl LundinOK Hällen21:36
1248030429Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF21:38
1252075428Filip BäckArboga OK21:40
1262052709William VuorinenOK Tor21:42
1277020125Emil AhlströmVästerås SOK21:44
1287020330Melker LundinOK Hällen21:46
1298070800Hugo FriskVästerås SOK21:48
1307020610Linus MalmKFUM Örebro OK21:50
1311401355Martin SandqvistVästerås SOK21:52
1328020421Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF21:54
2749200690David BorgSödertälje-Nykvarn OF21:56

D14

3 260 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2211050607Lovis HellstenNyköpings OK21:30
2227207635Nelly MårtenssonGarphyttans IF21:32
2239040308Meja AleniusNyköpings OK21:34
224444176Lina HolmqvistOK Tor21:36
2252065334Katja GustafssonNyköpings OK21:38
2269200685Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF21:40
227450023Johanna BergKFUM Örebro OK21:42
2288051010Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF21:44
2297040902Maja AhlströmVästerås SOK21:46
249228247Alva WickströmArboga OK21:48
2692052694Julia AnderssonOK Tor21:50

H14

3 320 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1331401357Carl SandqvistVästerås SOK21:31
1342075357Eric BäckArboga OK21:33
1351222443Jonatan GreenAlmby IK21:35
1369050617Odin EkNyköpings OK21:37
1371040821Noel HelmerssonOK Tisaren21:39
1382112443Kristoffer KlarinVästerås SOK21:41
1399051027Daniel KraftAlmby IK21:43
1401135255Elis WiklundVästerås SOK21:45
1417050818Rasmus HedarOK Tor21:47
1429041027Emil LarssonOK Tisaren21:49
1439051118Arvid JonforsenHallstahammars OK21:51
1448050831Måns BergqvistGarphyttans IF21:53
1459040914Hugo ÖrnKFUM Örebro OK21:55
1462075473Viktor FröbergOK Tor21:57
1479050207Olle MalmKFUM Örebro OK21:59
1487000295Jonatan WickströmOK Tor22:01
1498070100Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF22:03
1507772005Casper KarlssonOK Tor22:05
2482058258Vidar NettelmarkSurahammars SOK22:07
254450677Rasmus DoeringGarphyttans IF22:09

D12

2 280 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2301060210Nova SahlénVästerås SOK21:31:00
231449121Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF21:33:00
232600410Elsa GustafssonOK Tylöskog21:35:00
2339060713Julia GustafssonKFUM Örebro OK21:37:00
2349060510Cajsa AleniusNyköpings OK21:39:00
235450611Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL21:41:00
2361426993Emelie DjerfGarphyttans IF21:43:00
237444535Miriam GustafssonNyköpings OK21:45:00
2382075423Amanda BäckArboga OK21:47:00
2399060923Filippa GuttkeNyköpings OK21:49:00
2532067111Elin DoeringGarphyttans IF21:57:01

H12

2 280 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1518070131Axel ThybeckLindebygdens OK21:52
1522072746Ted NilssonKFUM Örebro OK21:54
1531070716Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL21:56
1547088176Jakob SandbergKöping-Kolsva OK21:58
1559960521Erik PalmVästerås SOK22:00
1568060929Viggo HolmbergOK Tylöskog22:02
1571060520Robin HelmerssonOK Tisaren22:04
2477060514Nils HolmnäsOK Klemmingen22:06

D10

1 820 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2408080805Lovisa ThybeckLindebygdens OK21:33
2412048684Astrid KraftAlmby IK21:35
2427080505Elvira LindstenNyköpings OK21:37

H10

1 820 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
158450339Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL21:30
2621416196Rasmus VånsjöArboga OK21:32

D40

4 110 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1798420812Anna LindgrenVästerås SOK21:31
180445518Marie ÅsbergOK Hedströmmen21:33
181444705Pernilla SahlénVästerås SOK21:35
1831973817Eva OdeVästerås SOK21:39
18439772Malena AhlströmVästerås SOK21:41

H40

6 010 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
79409459Anders SahlénVästerås SOK21:44
809102163Peter SjödinOK Tisaren21:46
811683475Rickard JonforsenHallstahammars OK21:48
829760803Michael WickströmArboga OK21:50
83770707Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL21:52
84249156Daniel BjörnbergVästerås SOK21:54
2587405260Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK21:56
259428955Mats ThunwallFagersta OK21:58
272780321Lars SoldaggOK Klemmingen22:00

D45

3 810 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
173980703Kristina ForsOK Grip21:31
1748150165Anna EkSödertälje-Nykvarn OF21:33
1759650915Eva-Lena NilssonNyköpings OK21:35
176306682Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF21:37
177711002Marika Nylund EkNyköpings OK21:39
17838647Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF21:41

H45

5 380 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
707721014Mikael GuttkeNyköpings OK21:30
71502905Joakim DahlbergAlmby IK21:32
72442282Magnus HarrysonEskilstuna OL21:34
738040720Mickael GöranssonAlmby IK21:36
742050740Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF21:38
759730625Dan LarssonOK Tisaren21:40
767720627Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF21:42
772095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro21:44
78306666Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF21:46
27329885Pär-Magnus BjurekTibro OK21:48

D50

3 350 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1699640109Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog21:30
170651125Karin Swärd LindbergVandrarringen21:32
171208927Elisabet ElmertoftNorbergs OK21:34
172640200Anne BodinAlmby IK21:36

H50

4 960 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
508000800Jan-Olov BergmanVästerås SOK21:31:00
51805236Pär EricsonNyköpings OK21:33:00
529621015Klas LindgrenVästerås SOK21:35:00
53244270Stefan BjurstedtSurahammars SOK21:37:00
548210868Leif KrügerGarphyttans IF21:39:00
559681205Robert PalmVästerås SOK21:41:00
569060191Christer AlmHagaby GoIF Örebro21:43:00
57344684Thomas LagesonKöping-Kolsva OK21:45:00
5810508Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL21:47:00
597413951Roger ÅsbergOK Hedströmmen21:49:00
60451218Fredrik ÅslundKatrineholms OK21:51:00
6144494Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF21:53:00
627582152Per-Olov SjöströmVästerås SOK21:55:00
63249275Olof BergmanEskilstuna OL21:57:00
64403553Patrik BlombergIK Standard21:59:00
659670604Håkan OlofssonÄrla IF22:01:00
66347125Joakim AhlströmVästerås SOK22:03:00
679101544Tomas JonssonVandrarringen22:05:00
682075155Peter BäckArboga OK22:07:00
69671400Ulf HamreforsVästerås SOK22:09:00
2462065364Patrik ThybeckLindebygdens OK22:11:00
2707610313Lennart MyrehedVandrarringen22:13:00
275641124Peter BrämersonTibro OK22:15:00
280343533Hans MandahlÖstra Almby FK22:21:59
2812052783Arne HäggArboga OK22:24:00

D55

3 240 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1677027088EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF21:30
1689611103Mona BierfeldtÄrla IF21:32

H55

4 520 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439600410Bo GustafssonOK Tylöskog21:35
449590419Håkan SvenssonAlmby IK21:37
45954104Ulf HylanderNyköpings OK21:39
467620919Mikael KindbornOK Hällen21:41
479621111Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF21:43
48610309Jonas KarlssonOK Tylöskog21:45
49438125Karri LindellOK Måsen21:47

D60

2 880 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1639571015Lena LarssonSala OK21:39
164439897Anna-Karin JohanssonVandrarringen21:41
165531017Marianne EinarssonFagersta OK21:43
1669550304Tanja-Birgit SöderströmSala OK21:45

H60

4 100 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
268636984Göran LarssonSala OK21:30
27540216Nils-Olof BodinAlmby IK21:32
28570108Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK21:34
29405794Ivar NäsholmÄrla IF21:36
30560601Lars PerssonHagaby GoIF Örebro21:38
319530525Leif WadmanKöping-Kolsva OK21:40
3246931Jan GottfridssonNorbergs OK21:42
339520306Peder WickströmArboga OK21:44
3437144Johan KällmanNorbergs OK21:46
351392398Sten-Åke HolmbergSala OK21:48
36530508Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK21:50
377570619Stefan GustafssonOK Hällen21:52
38306703Håkan TrollvadSurahammars SOK21:54
391450879Johnny FranssonÄrla IF21:56
408652905Gunnar MunkteliusSurahammars SOK21:58
41343564Henry VestergårdAlmby IK22:00
42570718Pelle HöökKöping-Kolsva OK22:02
25618932Mats LandquistKöping-Kolsva OK22:04
271571010Jan GrannArboga OK22:06
2791301950Roy FranssonÄrla IF22:08

D65

2 750 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1619519278Evy NordSödertälje IF21:30
162450851Kerstin PalmKjula IF21:32

H65

3 620 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17405444Robert LarssonHagaby GoIF Örebro21:35
1836091Per-Erik CarleniusKatrineholms OK21:37
19654082Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF21:39
20249214Bo SegerEskilstuna OL21:41
21519155Per-Åke HullAlmby IK21:43
221491117Inge LöwegrenKatrineholms OK21:45
23510106Knut-Åke HallebroOK Klemmingen21:47
249440309Ulf SvedestamEskilstuna OL21:49
25510821Anders RobertssonAlmby IK21:51
27716130Peter ÅslundKFUM Örebro OK21:53

D70

2 420 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1599460121Margareta LöfqvistVästerås SOK21:35
1609441211Eva KjellmanVandrarringen21:37
2781460627Barbro MöllbergArboga OK21:39

H70

3 260 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
89420423Lars-Erik RaskVästerås SOK21:31
92135798Ragnar ErikssonOK Hedströmmen21:33
109480115Tommy WåhlinVästerås SOK21:35
119431024Sören JohanssonSala OK21:37
121947081Weine FredrikssonKFUM Örebro OK21:39
139051139Lars KjellmanVandrarringen21:41
149411016Hans AnderssonVästerås SOK21:43
159431011Per-Ivar MöllbergArboga OK21:45
169441213Lennart LundhOK Tisaren21:47
2579410906Stig IsraelssonOK Tylöskog21:49
2671400637Anders GärderudIFK Lidingö SOK21:51

H75

2 720 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1350712Leif JanssonEskilstuna OL21:32
2435960Kjell BlombergIK Standard21:34
316931Sune LindellOK Hällen21:36
41431025Bengt JönssonÅkers IF21:38
59595877Lars NordSödertälje IF21:40
6417481Kjell AnderssonEskilstuna OL21:41
77027089Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF21:44

Öppen motion 1

1 820 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2927079859Frida HerbstVästerås SOK21:28:33
3012075317Arvid FröbergOK Tor21:30:12
298207518Malin FriskVästerås SOK21:30:41
309409880Lovisa BjörnbergVästerås SOK21:51:00
310426991Stina BjörnbergVästerås SOK21:51:01

Öppen motion 5

2 940 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2762087489Peter KristofferssonAlmby IK21:28:08
28318921Toni AnderssonVästerås SOK21:29:44
299780607Erik HellstenNyköpings OK21:30:29
244450698Nils SandqvistVästerås SOK21:31:52
2977201584Sofia KellariÄrla IF21:32:28
293437351Hanna WigforssArboga OK21:32:46
2849790501Elinor LindstenNyköpings OK21:35:03
3032075200Axel OlssonHallstahammars OK21:38:21
243730314Björn BergqvistGarphyttans IF21:45:24
3077050311Kajsa HallVästerås SOK21:49:10
308940316Elvira BjörnbergVästerås SOK21:49:11
294449540Johanna NordströmKFUM Örebro OK21:53:58
2682052703Mikael AnderssonOK Tor21:54:59

Öppen motion 8

3 710 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
290441705Henrik HellborgCentrum OK21:29:05
2457005111Lars HallVästerås SOK21:30:00
282216358Christian BjörkmanÅkers IF21:30:39
288405799Ulf KarlssonÄrla IF21:32:03
2878400504David LindgrenVästerås SOK21:32:07
29618887Kristoffer NorinTjällmo-Godegårds OK21:32:13
300910118Tobias Olofsson BirefeldtÄrla IF21:34:29
3062050919Per CarlinArboga OK21:36:10
304217280Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL21:37:29
3022078213Henrik OlssonHallstahammars OK21:39:26
2868656515Tereza NovakovaÄrla IF21:44:02
2857202891Hana VeljacikovaÄrla IF21:46:03
295520410Åke LarssonOK Hedströmmen21:47:14
305881128Erik MelénÄrla IF21:52:48
2912101796Johan HerbstVästerås SOK21:57:02
289727603Joakim SandbergKöping-Kolsva OK21:58:32

Annonser