Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för POL-Mariestad

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Mariestad
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / Mariestads FK
Datum: torsdag 11 maj 2017

Långa

4 300 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders KäckMariestads FK09:56:13
Peter FogelströmMariestads FK10:56:29
Gert JohanssonIK Gandvik11:00:08
Karl-Evert SvenssonIF Hagen11:01:04
Stig HjerpIstrums SK11:01:30
Nils DalenIstrums SK11:03:05
Hans LarssonOK P411:03:58
Bernhard GrenaboHjobygdens OK11:04:59
Rolf EinarssonIF Hagen11:06:15
Torgny GrönlundLidköpings VSK11:07:03
Conny LjungbergVolvo11:08:00
Lars WahlströmIstrums SK11:09:00
Håkan OlssonHjobygdens OK11:10:03
Vidar LövingTibro OK11:11:02
Karl Gustav LarssonOK P411:12:03
Ola HoltbringOK Amne11:13:02
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo11:14:02
Bertil KarlssonHjobygdens OK11:15:02
Bo KlamfeltTibro OK11:16:02
Hans G BernhardMariestads FK11:17:10
Ove FlinkIK Albion11:18:01
Åke KarlssonSOK Träff11:19:06
Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:19:59
Stig JohanssonFalköpings AIK OK11:21:02
Lennart HöjeOK Ravinen11:22:08
Martin HäggblomOK Klyftamo11:23:00
Christer OttossonOK P411:24:04

Mellan

3 600 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan-Olof AnderssonMariestads FK10:49:39
Christer SvenssonTibro OK11:00:06
Knut HöökOK Klyftamo11:01:06
Kjell KaminskyIF Hagen11:02:00
Kajsa TofténHjobygdens OK11:03:07
Stig-Olof PetterssonIstrums SK11:04:01
Aina SvenssonTibro OK11:05:01
Anders NilssonIstrums SK11:06:08
Ulla HöökOK Klyftamo11:07:06
Torbjörn HaginIK Gandvik11:08:04
Sune GustavssonTibro OK11:09:07
Karl BergstrandHjobygdens OK11:10:01
Ann-Marie TiveljungIK Gandvik11:11:04
Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan11:12:08
Ingrid TengelandIK Gandvik11:13:00
Folke DahlénLidköpings VSK11:14:03
Hans SvenssonLidköpings VSK11:15:04
Bert ThorssonRyda SK11:16:07
Conny LöfvingTibro OK11:17:07
Tommy HoltbringOK Amne11:18:03
Kenneth MörkIK Wilske11:19:03
Bertil WiklundIK Wilske11:20:04
Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu11:21:03
Ingemar HolmbergIF Hagen11:22:01
Yngve AlvénIK Wilske11:23:02
Sigvard OskarssonIstrums SK11:24:08
Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu11:25:00
Tommy SonestedtFalköpings AIK OK11:26:07
Lars-Erik LarssonOK Amne11:26:59
Bengt Åke AnderssonOK Amne11:28:03
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:29:03
Ingvar AnderssonOK Amne11:30:02
Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK11:31:02
Eva HöjeOK Ravinen11:32:02
Lars VikströmIF Hagen11:33:00
Ulf ÖstlundIstrums SK11:34:53

Korta

2 800 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars FribergMariestads FK09:46:16
Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan11:00:03
Yvonne CarlssoinIstrums SK11:00:48
Ulf NyströmLidköpings VSK11:01:03
Sture BertilssonOK Klyftamo11:03:03
Åsa GrenaboHjobygdens OK11:04:06
Lennart KrantzOK Klyftamo11:05:02
Lars ErikssonOK Klyftamo11:06:11
Gunnar BrystHjobygdens OK11:07:08
Britt-Marie RydbergIstrums SK11:08:02
Ove ErikssonLidköpings VSK11:09:16
P-O JohanssonOK Klyftamo11:10:12
Rolf GustafssonLidköpings VSK11:11:05
Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK11:12:10
Stig PerssonOK Klyftamo11:13:04
Jonny AspT2 IF11:14:05
Per-Erik CarlssonIF Hagen11:15:07
Roland LagerstedtTibro OK11:16:03
Alvar AnderssonTibro OK11:17:05
Kjell ErikssonOK Amne11:17:52
Regor NiklassonIK Albion11:19:01
Lars SennbergTibro OK11:20:06
Yngve JohanssonIstrums SK11:21:14
Bertil HolmqvistIK Gandvik11:21:23
Bengt ÅkerströmSOK Träff11:22:06
Thomas LiffnerFalköpings AIK OK11:24:01
Kerstin HagströmIstrums SK11:24:15
Harry SundbergOK Klyftamo11:25:02
Stig BengtssonOK Amne11:26:03
Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK11:26:24
Marina WästlundOK Amne11:27:04
Sune HagströmIstrums SK11:28:08

Kort Kort

2 100 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgit CarlssonMariestads FK09:31:43
Guntram MånssonMariestads FK09:43:30
Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan10:59:11
Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan11:00:10
Birgitta GustafssonOK Klyftamo11:01:20
Anita PehrsonIstrums SK11:01:34
Bernt OlssonOK Klyftamo11:02:02
Kurt CarlssonOK Klyftamo11:03:00
Per GustavssonOK Klyftamo11:04:03
Margit RybergOK Klyftamo11:05:05
Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo11:06:20
Lars HedbergOK Klyftamo11:07:00
Åke GustavssonHjobygdens OK11:08:06
Folke HörstrandOK Klyftamo11:09:10
Tord LöövOK Klyftamo11:10:10
Bertil RybergOK Klyftamo11:11:06
Hans TofténHjobygdens OK11:12:05
Stig SahlIF Hagen11:13:05
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK11:14:07
Inga-Maj ÖsterholmOK Skogsstjärnan11:15:08
Britta SahlIF Hagen11:16:05
Gun ThorssonRyda SK11:17:12
Lars LångOK Klyftamo11:17:43
Ruth NyströmOK Amne11:21:06
Margareta HolmbergIF Hagen11:22:03
Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu11:23:04
Erling GökstorpIK Albion11:24:17
Anna-Stina LindströmOK Skogsstjärnan11:25:05
Nils HenrikssonIK Albion11:26:10
Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK11:27:02
Börje SundbergIK Albion11:28:05
Lilian BengtssonOK Amne11:29:13

Mini-kort

1 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger JanssonOK Skogsstjärnan11:20:01

Annonser

Mila