Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tuna Ting, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tuna Ting, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: söndag 12 augusti 2018

D21

4 350 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia AdolfssonOK Kåre10:55
Josefine KristianssonTrollhättans SOK10:57
Elina Von KrusenstiernaOK Kåre11:01
Elin FjellströmKFUM Örebro OK11:03
Maria NilssonDomnarvets GOIF11:05
Sara KindlundOK Tranan11:07
Marika HagelbergOK Kåre11:09
Katarina SvahnIFK Mora OK11:13
Hanna BerglundOK Kåre11:17
Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF11:19
Ronja JungåkerOK Kåre11:21
Kristin E KarlssonKexholms SK11:23

H21

4 800 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna10:01
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad10:03
Johan SöderlundOK Tyr10:07
Erik BerglundOK Kåre10:09
Andreas AllerhedIFK Mora OK10:11
Erik MalmbergLinköpings OK10:13
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna10:15
Emil ÅbergOK Kåre10:17
Thomas E ErikssonKexholms SK10:19
Kristian DahlströmIFK Mora OK10:21
Johannes ÖhgrenOK Kåre10:23
Johan BlixtAvesta OK10:25
Mathias NyströmNorbergs OK10:27
Henrik SpångmyrIK Jarl Rättvik10:29
Olov EricsonAlfta-Ösa OK10:31
Fredrik MattssonOK Kåre10:33
Johan SonessonGagnefs OK10:37
Gustav ÖhgrenOK Kåre10:41
Daniel DuhlboIFK Mora OK10:43
Anton BacklundSäterbygdens OK10:45

D18

3 675 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa HjorthDomnarvets GOIF11:05
Amanda JanssonOK Djerf11:09
Emelie BrudinIFK Mora OK11:13
Tindra JernströmAvesta OK11:15
Julia WannerAvesta OK11:19

H18

4 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF11:19
Lucas GranbergOK Kåre11:25

D16

3 500 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa GörasLeksands OK10:30
Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:32
Alma SandVästerbergslagens OL10:36
Vendela SöderqvistOK Kåre10:38
Elsa NilssonDomnarvets GOIF10:40
Lovisa MoqvistLerums SOK10:42
Thea NordinKorsnäs IF OK10:44
My BlixtAvesta OK10:46
Alma WallmanVästerbergslagens OL10:48
Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:50
Tuva-Cajsa SpikLeksands OK10:54
Tove RingiOK Kåre10:56
Emilia BrangefältVästerås SOK11:00
Karin WedmanVästerbergslagens OL11:02
Emma EliassonDomnarvets GOIF11:04
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK11:06

H16

3 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias ÖstbergStora Tuna OK10:03
Christoffer LindgrenOK Kåre10:05
Erik FredrikssonStora Tuna OK10:09
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:11
Henrik PetrisiVästerbergslagens OL10:13
Klockar-Eskil NääsLeksands OK10:15
Albin GezeliusIFK Mora OK10:19
Jakob WidelundOK Kåre10:21

D14

2 900 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes WallinKorsnäs IF OK10:54
Lovisa MasesStora Tuna OK10:56
Tindra JonssonSkarpnäcks OL11:00
Anja NilssonDomnarvets GOIF11:02
Ellen FunkeLeksands OK11:04
Karolina AnderssonDalaportens OL11:06
Julia Hagelberg NordahlOK Kåre11:10
Tilde BlixtAvesta OK11:12
Sanna HörnellDomnarvets GOIF11:14
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:16
Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF11:20
Hanna ÖstbergStora Tuna OK11:22
Elsa KaipeOK Kåre11:24

H14

2 900 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas ErlandssonOK Södertörn10:14
Joel GolsäterKorsnäs IF OK10:16
Olle RingiOK Kåre10:18
Helmer JöhnemarkStora Tuna OK10:22
Wille SöderqvistOK Kåre10:24
Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL10:26
Lucas WannerAvesta OK10:30
Alvin EdbäckOK Kåre10:32

D12

2 350 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuva WestbomSäterbygdens OK10:43
Maja EliassonDomnarvets GOIF10:45
Hilda KjällbringLeksands OK10:47
Tilde SvederDomnarvets GOIF10:51
Elsa MoqvistLerums SOK10:53
Maja MasesStora Tuna OK10:55
Elsa GolsäterKorsnäs IF OK10:57
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF11:01
Pauline HaglundIFK Hedemora OK11:03
Lina WidelundOK Kåre11:05
Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF11:07

H12

2 350 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle WallmanVästerbergslagens OL10:19
Sebastian AlinIFK Mora OK10:21
Malte SöderlundKarlsbyhedens OK10:25
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:29
Elias HörnellDomnarvets GOIF10:31
Emil HöglundIK Vikings OK10:33
Walter SöderqvistOK Kåre10:35

D10

1 975 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen PetterssonStora Tuna OK10:20
Sara HartvikLänna IF10:22
Elsa HöglundIK Vikings OK10:24
Maja SvederDomnarvets GOIF10:26
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering10:30
Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre10:34
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:36
Ella SandVästerbergslagens OL10:38
Maja MaxénStora Tuna OK10:40
Frida BrudinIFK Mora OK10:44

H10

1 975 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
William WestbomSäterbygdens OK10:00
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF10:04
Nils SernfältLeksands OK10:08
Viktor KullmanStora Tuna OK10:12

D40

4 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Therese BergqvistKorsnäs IF OK10:01
Lina SöderkvistSäterbygdens OK10:05
Catharina AspIFK Mora OK10:09
Anna HaglundLeksands OK10:13

H40

4 175 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans AlinIFK Mora OK10:28
Daniel WestbomSäterbygdens OK10:30
Pontus FunkeLeksands OK10:32
Tony BjörlingDomnarvets GOIF10:34
Klockar Mattias NääsLeksands OK10:36
Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF10:38
Björn WrahmeIFK Mora OK10:40
Thobias WidelundOK Kåre10:42
Mats HörnellDomnarvets GOIF10:46
Patrik SöderqvistOK Kåre10:50
Jakob WedmanVästerbergslagens OL10:52

D45

3 075 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina NordahlDomnarvets GOIF10:41
Anna DuvanderOK Kåre10:43
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:45
Kersti RingiOK Kåre10:47
Anna ElgesjöDomnarvets GOIF10:51
Ylva LorentssonOK Kåre10:55
Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK10:57

H45

4 175 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan HartvikLänna IF11:06
Niclas CarlssonOK Ravinen11:10
Magnus LindströmVästerbergslagens OL11:12
Per NordahlDomnarvets GOIF11:14
Magnus GörasLeksands OK11:16
Magnus HjorthDomnarvets GOIF11:18
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL11:22
Pär MoqvistLerums SOK11:28

D50

3 150 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina SandbergSäterbygdens OK10:48
Lotta StålVästerbergslagens OL10:50
Annika ZellOK Kåre10:52
Anki GustafssonSäterbygdens OK10:54
Anna Von KrusenstiernaOK Kåre10:58
Lena LiljeforsAvesta OK11:00

H50

3 650 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK10:56
Pär StålVästerbergslagens OL10:58
Tomas SundqvistOK Kåre11:00
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK11:02
Stefan HenrikssonIFK Enskede11:04
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL11:08
Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF11:10
Magnus BacklundSäterbygdens OK11:12
Sören VillamoOrnäs IK11:14
Jan LindbergKorsnäs IF OK11:18
Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:20
Ola JernströmAvesta OK11:22
Per WintherVästerbergslagens OL11:24
Thomas AnderssonDalaportens OL11:26

D55

3 150 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mia GustafssonOK Kåre11:10
Lotta RansjöKarlsbyhedens OK11:14
Karin LundströmOK Kåre11:16
Sofie NylanderOK Kåre11:20
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik11:22
Ylva GrapeDalaportens OL11:24
Katarina SundqvistOK Kåre11:26
Marie RappIFK Mora OK11:28

H55

3 675 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bertil JohanssonKristinehamns OK10:35
Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK10:37
Torbjörn SöderlundLeksands OK10:39
Anders WinaldHellas Orientering10:43
Per SandbergSäterbygdens OK10:47
Ulf MagnussonLeksands OK10:49
Anders S NybergSäterbygdens OK10:51
Mats JönssonKorsnäs IF OK10:53
Bosse WiggeDomnarvets GOIF10:55
Dan ErikssonKvarnsvedens GOIF OK10:57

D60

2 575 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK10:02
Gunilla LärfarsLeksands OK10:06

H60

3 150 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen10:00
Jan-Olof BjörklundBjursås OK10:04
Kenneth PerssonIFK Hedemora OK10:06
Thom SandvikAvesta OK10:08
Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF10:12
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik10:14
Leif GustafssonSäterbygdens OK10:16
Andreas HjertsonOK Linné10:18
Kenneth PetterssonJärfälla OK10:20
Peter LidholmIFK Hedemora OK10:24
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK10:26

D65

2 575 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF10:15
Christina HjertsonOK Linné10:17
Annica Lindell LangVästerbergslagens OL10:19
Annika GillgrenGävle OK10:23
Karin JanssonOK Fryksdalen10:27
Monica GustavssonIK Jarl Rättvik10:29
Solweig PalmAvesta OK10:31
Ann-Britt GöranssonAlmby IK10:33
Anne LundmarkJärfälla OK10:35

H65

3 075 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders Stefan VestlundOK Kåre11:01
Roland BergSäterbygdens OK11:03
Johan JungellKorsnäs IF OK11:05
Ulf KjellinOK Hedströmmen11:07
Jan LärfarsLeksands OK11:09
Bengt HanssonSäterbygdens OK11:13
Hans-Erik LangVästerbergslagens OL11:15
Mats HastadFellingsbro GOIF11:17
Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK11:19
Kjell LidholmIFK Hedemora OK11:21
Bengt SimonssonDomnarvets GOIF11:23
Harry EnbergVästerbergslagens OL11:27

D70

2 475 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL10:23
Maud NilssonHJS-Vansbro OK10:27
Eva HalvarsonOK Kåre10:31

H70

2 800 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt StenerhagVästerbergslagens OL10:00
Lennart VessbergAvesta OK10:02
Bernt LöfkvistBjursås OK10:04
Tommy LundqvistBjursås OK10:08
Bertil HöökVästerbergslagens OL10:10
Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL10:14
Jan Olof DahlströmBjursås OK10:16
Anders ClaessonIFK Mora OK10:18
Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK10:20
Benny RendalenKorsnäs IF OK10:22
Hans KäckDalaportens OL10:24
Östen AnderssonVästerbergslagens OL10:28

D75

2 150 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irma BjärudVästerbergslagens OL10:56
Gunborg WestinLeksands OK10:58
Ethel NordLindebygdens OK11:02
Siv HasselgrundBjursås OK11:04
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK11:08
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK11:12

H75

2 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-B LarssonOK Tyr10:32
Rolf BjärudVästerbergslagens OL10:36
Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna10:38
Roland NordLindebygdens OK10:40
Bo SundénKarlsbyhedens OK10:42
Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna10:46
Stig ÖstKorsnäs IF OK10:48
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna10:52
Olle AnderssonIFK Mora OK10:54

D80

2 150 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro BlomFrölunda OL11:18
Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK11:22

H80

2 475 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke SundbergFagersta OK10:01
Svante NyströmVästerbergslagens OL10:03
Erik LindbergKorsnäs IF OK10:05
John VallinOK Hedströmmen10:07
Folke NyströmVästerbergslagens OL10:09
Janne MånssonLeksands OK10:13
Rolf BlomFrölunda OL10:17

Inskolning

1 925 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eskil LöfåsDomnarvets GOIF10:08:18
Charlie SvederDomnarvets GOIF10:25:05
Stina DanmoStora Tuna OK10:28:03
Oskar Hagelberg NordahlOK Kåre10:33:48
Devin HammerinKlubblös11:41:35

U1

1 950 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonatan AlinIFK Mora OK09:45:02
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK10:02:05
Oskar KullmanStora Tuna OK10:05:59
Ingrid PetterssonStora Tuna OK10:24:31
Astrid GrahnIFK Göteborg10:36:31
Filip SonessonStora Tuna OK10:41:21
Henry HellmanLeksands OK10:44:11
Klara SernfältLeksands OK10:45:28
Frida OlssonOK Kåre11:01:38
Viktor OlssonOK Kåre11:08:15
Emil ÖnnemarLeksands OK11:34:13
Gustaf ÖnnemarLeksands OK11:34:14
Alma FernandezSnättringe SK11:41:12

U2

2 325 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ester HellmanLeksands OK09:43:01
Hugo ClaessonStora Tuna OK09:46:58
Axel SandVästerbergslagens OL10:33:44
Edith RunnelsStora Tuna OK10:35:29
Märta SonessonStora Tuna OK10:46:33
Erik NordahlDomnarvets GOIF

Öppen motion 3

2 700 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Therese SvederDomnarvets GOIF10:20:20
Stina  PetterssonTrafikverket10:24:36
Alice FunkeLeksands OK10:45:10
Anna FunkeLeksands OK10:45:12
Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK10:46:05
Mikael KjällbringLeksands OK10:50:22
Sofia ÖsterdahlIFK Mora OK11:16:48
Karina DahlbäckKlubblös11:37:03

Öppen motion 5

3 100 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petra LorentzonLeksands OK09:55:52
Minna WestbomSäterbygdens OK10:00:38
Birgitta BerglundOK Kåre10:02:08
Marianne AlmLeksands OK10:05:33
Mikael BlixtAvesta OK10:05:35
Andreas OdlindOK Kåre10:16:20
Saga MattssonDalaportens OL10:26:02
Eva FredrikssonKorsnäs IF OK10:27:28
Per StinessenDalaportens OL10:32:17
Jörgen KarlssonOK Hierne10:50:16
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF11:01:13
Anette DahlbäckKlubblös11:36:58
Elias BuskeKlubblös11:41:00

Öppen motion 7

3 050 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin JohanssonGagnefs OK09:35:31
Maria Johansson LissGagnefs OK09:35:38
Anna SöderlundKarlsbyhedens OK09:39:47
Britt BjörklundBjursås OK09:48:09
Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK10:15:03
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK10:15:55
Christer EngstrandRehns BK10:22:34
Mats SporreStora Tuna OK10:24:18
Heléna KruskopfKorsnäs IF OK10:27:31
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK10:29:29
Kerstin Frisk EngstrandRehns BK10:29:32
Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK10:34:48
Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK10:37:02
Olof ErikssonIFK Mora OK10:38:45
Frida HöglundIK Vikings OK10:41:17
Jenny WåhlinDomnarvets GOIF10:49:12
Lotta BrangefältVandrarringen10:49:56
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF10:51:07
Christina SvederDomnarvets GOIF10:52:24
Krister GolsäterKorsnäs IF OK10:54:58
Sara RudhAvesta OK11:00:08
Anki Svärdby-BergmanOK Kåre11:08:21
Charlotte GranbergOK Kåre11:19:06
Per EdénOK Kåre11:32:23
Christer EkströmKlubblös11:35:45
Kristin KensbyOK Tyr11:41:51
Stefan SvederDomnarvets GOIF

Öppen motion 8

4 450 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Steven PalmerMalungs OK Skogsmårdarna09:30:12
Anton BondessonOK Enen09:36:47
Eva ElfvingDomnarvets GOIF09:39:37
Sarah VikerOK Kåre10:09:18
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK10:13:03
Otti BisangOL Zimmerberg10:15:46
Regina NeukomOL Zimmerberg10:19:04
Andreas DernfalkVästerbergslagens OL10:42:36
Sven LundbäckDomnarvets GOIF10:43:53
Per WärnbergKlubblös10:54:49
Lennart LundgrenAvesta OK10:56:39
Karin ElfvingDomnarvets GOIF11:12:37

Öppen motion 10

3 625 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia LindgrenOK Kåre09:55:51
Lena PetrisiVästerbergslagens OL09:57:35
Johan KruskopfKorsnäs IF OK10:19:25
Erik ÅbergKorsnäs IF OK10:35:15

Annonser