Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Enenracet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Enenracet
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: söndag 15 april 2018

D21

3 910 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19641228Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK11:01
2770409Jenny WesterberghRasbo IK11:03
5701337Amanda TellsénOK Roxen11:09
7707648Vilma BergerDomnarvets GOIF11:13
9821100Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:17
1038640Elin ErikssonVästerås SOK11:19
11226222Malin EkmanSala OK11:21
1242191Lisa JohanssonOK Rodhen11:23
137791122Cecilia EinarssonVästerås SOK11:25
14930618Frida AnsinSvaide Roma SOK11:27
15970307Sandra NäslundVästerås SOK11:29
16700326Gunilla SvärdIF Thor11:31
179890206Lisa WesterbergOK Milan11:33
182065391Elisabeth AhlgrenLinköpings OK11:35
1910089Ebba WesterbergIF Thor11:37
2018789Ann-Sofi KarlssonGävle OK11:39
2227364Therese KorkeakoskiOK Milan11:43
232089400Maria SjölanderOK Rodhen11:45
24540215Josefine AhlbäckOK Milan11:47
25249542Amanda DanielsAvesta OK11:49

H21

5 530 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
102911200Viktor AntonssonEksjö SOK11:02
103901215Niklas ReinholdssonIF Thor11:04
104978645Glenn KällströmOK Roslagen11:06
1057890325Johan CelanderKöping-Kolsva OK11:08
1069402080Simon AnderssonOK Rodhen11:10
1071408801Niklas LöwegrenStora Tuna OK11:12
1099102619Magnus BjörkOK Rodhen11:16
1101406186Anders BoströmOK Linné11:18
111920619Torbjörn JacobssonOK Rodhen11:20
112731123Anders ÖsterlundVästerås SOK11:22
113900907Emil AlexanderssonStora Tuna OK11:24
1147851013Tomas JohnssonSundsvalls OK11:26
1159760423Filip IvermarkVästerås SOK11:28
117652655Peter ViréhnAvesta OK11:32
118822223Jonas VikströmKöping-Kolsva OK11:34
1209690108Ola TovenKöping-Kolsva OK11:38
1217201152Lars-Erik HaslerSurahammars SOK11:40
122830425Marcus EkKöping-Kolsva OK11:42
123262116Emil JanssonOK Rodhen11:44
1247721010Mårten WaldenfjordJärfälla OK11:46
125953319Markus LarssonHestra IF11:48
126881214Jonathan SvenssonVäxjö OK11:50
127950715Carl NäslundVästerås SOK11:52
128246167Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna11:54
129730928Johan AhlströmVästerås SOK11:56
1309202063Leon HanssonVisborgs OK11:58
132860713Cristian LarssonKöping-Kolsva OK12:02
133811705Henrik WickströmVästerås SOK12:04
1349760203Patrik SvedbergGävle OK12:06
1359961223Martin NorrbomSala OK12:08
1367000619Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK12:10
137740621Andreas ErikssonVästerås SOK12:12

D20

3 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5149991108Elin NallgårdVästerås SOK11:46

H20

3 610 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2541981224Dan ÖsterlundVästerås SOK11:01
2557980219Alexander AlnessLånghundra IF11:03
256649801Anton KällströmSala OK11:05

D18

3 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5169000529Alva RyttherVästerbergslagens OL11:36
5182104144Hanna ErikssonNorbergs OK11:40

H18

3 610 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2599102110Pontus LindgrenVästerås SOK11:11
2608011205Casper HedarOK Tor11:13
261937800Markus ÖsterlundVästerås SOK11:15
262417486Joel WiklundOK Grip11:17
2631422441Oskar StenviOK Linné11:19
2649000320Axel BergströmOK Rodhen11:21
2669983087Anton SegermanIF Thor11:25
2679981657Axel Leijon ThorellLånghundra IF11:27
26827879Daniel StåhlOK Hammaren11:29

D16

3 640 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3029774732Lovisa HambäckLånghundra IF11:02
303990502Ida LarssonVästerås SOK11:04
3049442107Hanna JonsellIF Thor11:06
3051020709Josefin JohanssonOK Tor11:08
306443401Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL11:10
307440227Tilda BorgströmAvesta OK11:12
3081021222Maja WilmarIF Thor11:14
309445887Ellen HannrupIF Thor11:16
3102058282Ida HallinSurahammars SOK11:18
3131030727Cornelia KrafftLänna IF11:24
314437568Rebecka HaslerSurahammars SOK11:26
3151431112Elsa KarlssonIF Thor11:28
316409539Tilda WigforssArboga OK11:30
317446128Karin WedmanVästerbergslagens OL11:32
3181031010Felicia SahlénVästerås SOK11:34
3199031111Malin SvenssonRånäs OK11:36
320451724Wilma ThornellSurahammars SOK11:38
3219431432Vendela SöderqvistOK Kåre11:40
3222088607Tilde JohanssonSurahammars SOK11:42
3239050000Emilia BergströmOK Rodhen11:44
324888704Sanna SanderOK Milan11:46
3259201717Fanny CedstedtLånghundra IF11:48
3261030611Linn RistoOK Linné11:50

H16

3 640 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3512078137Hampus PerssonOK Enen11:01
3522075428Filip BäckArboga OK11:03
3531279018Arvid BylundIF Thor11:05
354450152Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL11:07
3559102624Tobias DahlmarkVästerås SOK11:09
3577020125Emil AhlströmVästerås SOK11:13
358452706Viktor JemthIF Thor11:15
3599997900Pelle NilssonOK Linné11:17
3617020108Henrik PetrisiVästerbergslagens OL11:21
3621401355Martin SandqvistVästerås SOK11:23
3637020509Kevin SjölanderOK Rodhen11:25
3648070800Hugo FriskVästerås SOK11:27
3651020326Emil WeiseliusOK Linné11:29
3667421126John McLellandOK Rodhen11:31
3678030622Lucas AhlströmVästerås SOK11:33
3689030502Simon WahlnäsOK Linné11:35
3707430062Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL11:39
3719101500Jesper ÅkessonJärfälla OK11:41
3739031008Elliot AngelsiööOK Linné11:45
3741031219Rasmus SöderbergGävle OK11:47
3759020326Emil BoströmOK Linné11:49
3762800751Rasmus LindbergAvesta OK11:51
3778020319Oskar SundblomRånäs OK11:53
3799020205David MelinOK Rodhen11:57

D14

2 690 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
202442234Hedda BorgströmAvesta OK11:03
2039040711Isabelle StåhlbrandtRasbo IK11:05
2049040827Ebba OttossonGävle OK11:07
205437403Johanna RoosOK Linné11:09
2069050917Elsa Söllvander EklundOK Rodhen11:11
207451722Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK11:13
2089040619Sara ÅbomGävle OK11:15
2102050909Isabel UnnerudLånghundra IF11:19
2117040427Fannie SjölanderOK Rodhen11:21
2129987900Lisa NilssonOK Linné11:23
2131051003Elsa KaipeOK Kåre11:25
21443947Klara HartOK Linné11:27
2152058896Sara SundqvistLånghundra IF11:29
216452678Moa LundinOK Linné11:31
2171052002Felicia EliassonDalaportens OL11:33
2187040902Maja AhlströmVästerås SOK11:35
2192072791Clara SvenssonSurahammars SOK11:37
220404402Amanda RådströmOK Enen11:39
221354265Erica KarlssonOK Rodhen11:41
223438669Saga MattssonDalaportens OL11:45
2248445795Anja BergerDomnarvets GOIF11:47
2252060807Ella ServinLånghundra IF11:49
2271140414Karolina AnderssonDalaportens OL11:53
229437386Frida MelinOK Rodhen11:57
230940316Elvira BjörnbergVästerås SOK11:59

H14

2 690 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2511050919Lucas SöderbergGävle OK11:00
2522104104Arvid ErikssonNorbergs OK11:02
2532058258Vidar NettelmarkSurahammars SOK11:04
2541350585Simon SvenssonVästerås SOK11:06
2559038824Rasmus ExellLänna IF11:08
2561977786Love BylundIF Thor11:10
2577772005Casper KarlssonOK Tor11:12
2582075357Eric BäckArboga OK11:14
259550411Elias WesterberghRasbo IK11:16
260444248Axel AnderssonIF Thor11:18
261448738Gustav LyckebäckSigtuna OK11:20
2622058255Arvid GunérusSurahammars SOK11:22
2632123595Elias StrömlandSigtuna OK11:24
2649041227Lucas WannerAvesta OK11:26
265902918Jakob NordströmSigtuna OK11:28
2677050818Rasmus HedarOK Tor11:32
2681000929Sixten SlagbrandVästerås SOK11:34
2692112315Oscar LandstorpOK Tor11:36
2712058875Edvin NilssonLånghundra IF11:40
652443659Simon ClaessonOK Rodhen11:42
274432993Erik BernerssonOK Enen11:46
2752065283Valle LarssonIF Thor11:48
2769051118Arvid JonforsenHallstahammars OK11:50
2772106029Aron BromanLänna IF11:52
2781419978Viggo IngwersenOK Enen11:54
2791135255Elis WiklundVästerås SOK11:56
2802075444Linus HallinSurahammars SOK11:58
2829040819Viktor BoströmOK Linné12:02
2838040630Jacob HenrikssonRånäs OK12:04

D12

2 060 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5768060402Emmy RoosIF Thor11:00
5772088577Matilda PerssonOK Enen11:02
5782104324Alicia HermannVästerås SOK11:04
5792075423Amanda BäckArboga OK11:06
580502017Sara RoosOK Linné11:08
5812050916Olivia UnnerudLånghundra IF11:10
582262578Hillevi LarssonOK Enen11:12
5831060210Nova SahlénVästerås SOK11:14
584450611Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL11:16
585452661Tora JonsellIF Thor11:18
588409880Lovisa BjörnbergVästerås SOK11:24

H12

2 060 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3339960521Erik PalmVästerås SOK11:01
3349092006Edvin TögenmarkOK Linné11:03
3372115811Mikael BergOK Enen11:09
3381061222Albin JemthIF Thor11:11
339423467Joel AhlbergOK Linné11:13
3407070516Ted LagerströmAttunda OK11:15
3419060000Emil ÅbergOK Linné11:17
34314939Filip BorellOK Linné11:21
34443045Hugo ZetterbergVästerås SOK11:23
345452353John AnderssonRånäs OK11:25
3462085389Viktor FischerOK Linné11:27
347449717Simon SegermanIF Thor11:29
348437561Edwin AsplundSurahammars SOK11:31
3518060810Gustav SvenssonRånäs OK11:37
3521071126Theo RistoOK Linné11:39
3532104329Kalle LindelöfSträngnäs-Malmby OL11:41

D10

1 920 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5922093558Tilde IngwersenOK Enen11:01
5932088404Sigrid Gillman WikstrandOK Linné11:03
5969081108Alma WesselLänna IF11:09
59739593Gabriella HaslerSurahammars SOK11:11
5989080427Elin PalmVästerås SOK11:13
6022078120Maja LyckebäckSigtuna OK11:21
603403983Frida HerbstVästerås SOK11:23

H10

1 920 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354450339Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL11:00
355880219Alfons WesterberghRasbo IK11:02
3579090709Anton ÅbergOK Linné11:06
358353166Ludvig JuhlinVästerås SOK11:08
3609100201Alfred WesselLänna IF11:12
361446187Gustav JuhlinVästerås SOK11:14
362452077Lukas CnattingiusLänna IF11:16
3632115416Rasmus SedvallOK Enen11:18
3641090515Carl RäimOK Enen11:20
3669143476Arvid TögenmarkOK Linné11:24

H35

4 460 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2112083939Henrik NettelmarkSurahammars SOK10:58
2081800208Jonatan SöderbergGävle OK11:42
20938312Björn JohanssonOK Borgen11:44
212226369Rickard BomanIF Thor11:50
2132101796Johan HerbstVästerås SOK11:52
2159790528Kristian BirathSurahammars SOK11:56
2169135823Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL11:58

D40

3 620 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
468761008Linda StinessenDalaportens OL11:00
46938745Annette RoosOK Linné11:02
4709771013Ida WesselLänna IF11:04
471451880Marie-Louise KaipeOK Kåre11:06
472448865Stina BorängSnättringe SK11:08
473711005Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK11:10
474444705Pernilla SahlénVästerås SOK11:12
4758051221Jenny JohanssonValbo AIF11:14
4779780501Jessica SöllvanderOK Rodhen11:18
4789751002Eva PalmVästerås SOK11:20
4792058297Sofia HaslerSurahammars SOK11:22
480209067Marit SöderqvistOK Kåre11:24
48118645Helene NilssonOK Linné11:26
482306052Jenny ÅmanValbo AIF11:28
483443449Carina GunérusSurahammars SOK11:30
4848420812Anna LindgrenVästerås SOK11:32
48525191Åsa BergSigtuna OK11:34

H40

4 330 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1979102587Henrik HallinSurahammars SOK11:01
1989974010Emil AnderssonLänna IF11:03
1992104340Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OL11:05
200760724Jonas SellingLänna IF11:07
20118951Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK11:09
20325456Rickard SvenssonVästerås SOK11:13
2042050921Svante GustafsonLänna IF11:15
2062088609Mattias EklundOckelbo OK11:19
207740205Stefan ErikssonSurahammars SOK11:21

D45

2 970 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449446184Karolina AnderssonLänna IF11:00
45039772Malena AhlströmVästerås SOK11:02
452700503Ann RollerJärfälla OK11:06
4532089422Marie LyckebäckSigtuna OK11:08
454364941Anna EricsonAvesta OK11:10
45541176Anna Karin OlmIF Thor11:12
4569701217Annika SundströmVästerås SOK11:14
45742887Ulrika SanderOK Milan11:16
458451900Sofia KrafftLänna IF11:18
4599834329Sofie BergendahlIF Thor11:20
460214376Maria StrömbergAvesta OK11:22
461450662Anna GillmanOK Linné11:24
4629710813Yvonne GrehnOK Rodhen11:26
463450855Lill NallgårdVästerås SOK11:28
466921107Josefine NordströmOK Triangeln11:34
46743121Anna-Karin LövgrenAvesta OK11:36

H45

4 330 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1737710428Andreas PerssonRasbo IK11:23
174731115Johan WesterberghRasbo IK11:25
1759427820Bo SegermanIF Thor11:27
176700304Jens AndertoftVästerås SOK11:29
1778429943Henrik RoosOK Linné11:31
1781415656Martin JuhlinVästerås SOK11:33
179720516Jörgen JohanssonOK Tor11:35
180444771Stefan StridhValbo AIF11:37
1817206824Johan WallinSträngnäs-Malmby OL11:39
1827907034Mattias NilssonOK Linné11:41
183209852Ulf JohanssonSurahammars SOK11:43
184249156Daniel BjörnbergVästerås SOK11:45
18538911Daniel OlmIF Thor11:47
1861683475Rickard JonforsenHallstahammars OK11:49
1871711013Per JemthIF Thor11:51
1881700206Lars SegermanSkarpnäcks OL11:53
189356079Magnus ThornellSurahammars SOK11:55
190730118Magnus ÖhlingOK Tor11:57
191431271Patrik ServinLånghundra IF11:59
1929721223Jonas EklundOK Rodhen12:01
1938030126Jörgen HellgrenIF Thor12:03
1948400504David LindgrenVästerås SOK12:05
195646444Andreas KrafftLänna IF12:07
1969721014Niklas SöderlundAvesta OK12:09

D50

3 300 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43243944Maria HartOK Linné11:32
4337680503Lena PetrisiVästerbergslagens OL11:34
43452385Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL11:36
4357650601Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL11:38
436306061Ann LyrbergValbo AIF11:40
437259250Berit WetterArboga OK11:42
438680403Catarina LarssonVästerås SOK11:44
439981312Åsa Marknell DewittLänna IF11:46
4407671221Marie HedarOK Tor11:48
441249504Lena LiljeforsAvesta OK11:50
442501582Maria AhlbergNorbergs OK11:52
444262102Pia ThunmanOK Linné11:56
4452115600Carin HomannJärfälla OK11:58
447671012Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK12:02
448980703Kristina ForsOK Grip12:04

H50

3 610 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
135640607Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:00
1369988574Jesper HenrikssonRånäs OK11:02
1372075155Peter BäckArboga OK11:04
1387881199Kenneth HermanssonSigtuna OK11:06
139650219Henrik OlssonOK Tor11:08
1409111777Pär TögenmarkOK Linné11:10
141651105Lars KarlssonValbo AIF11:12
142671018Magnus LarssonVästerås SOK11:14
1437001856Frank SteinerJärfälla OK11:16
1441551045Mats JonsellIF Thor11:18
1457201366Stefan VikströmOK Tor11:20
146245975Niklas SanderOK Milan11:22
1479999966Thomas RoosIF Thor11:24
14844494Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF11:26
1499005166Petter RanefallIF Thor11:28
1502054994Tommy FröjdSundsvalls OK11:30
1517660718Stefan NordströmSigtuna OK11:32
1529681205Robert PalmVästerås SOK11:34
1531242109Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL11:36
154347125Joakim AhlströmVästerås SOK11:38
1552061493Kjell RistoOK Linné11:40
156941113Jan ViklundVästerås SOK11:42
157681112Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK11:44
1588090100Daniel UnnerudLånghundra IF11:46
159225362Mårten KällströmSala OK11:48
1609640309Ola TorstenssonVästerås SOK11:50
161500325Anders BrinkmanVandrarringen11:52
162244270Stefan BjurstedtSurahammars SOK11:54
163606013Eric RollerJärfälla OK11:56
16425008Johan AnderssonValbo AIF11:58
1657053624Per EdlundSigtuna OK12:00
1669101544Tomas JonssonVandrarringen12:02
1679670923Johan JakobssonLånghundra IF12:04
168651115Jörgen DalénSala OK12:06
169661122Patrik OttossonGävle OK12:08
172409336Peter ForsOK Grip12:14

D55

3 300 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
416630405Annika ArdellOK Rodhen11:00
417402757Maria SkantzOK Triangeln11:02
418418033Malin BromanLänna IF11:04
419443750Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK11:06
4209600419Karin JanssonOK Rodhen11:08
421620414Mia GustafssonOK Kåre11:10
422259013Annika LarssonArboga OK11:12
42447346Cathrine JohanssonTierps SOK11:16
4259610904Eva SvanbergJärfälla OK11:18
426226970Inger SkantzLänna IF11:20
427347192Gunilla BomanVästerås SOK11:22
428931010Marie BjörklundEskilstuna OL11:24
4298246810Dorothe SpillmannIF Thor11:26
431501847Ylva GrapeDalaportens OL11:30

H55

3 620 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1167611023Per EdenhamnLänna IF11:33
1171505055Magnus ThorOK Linné11:35
118630309Kennet OlanderTullinge SK11:37
120225365Erik BengtssonSala OK11:41
12133639Peder KarlssonRånäs OK11:43
1228000800Jan-Olov BergmanVästerås SOK11:45
123621112Anders JönssonOK Triangeln11:47
1249630310Per SundströmVästerås SOK11:49
12538735Per-Olof SvenssonLänna IF11:51
12627308Anders S NybergSäterbygdens OK11:53
128423468Johan KarlssonNorbergs OK11:57
1299630202Carl BymanVästerås SOK11:59
1302065330Patrik AhlgrenTäby OK12:01
1317006123Thomas JanssonLänna IF12:03
1322077217Leif MörkforsJärfälla OK12:05
1338180561Anders RoothVästerås SOK12:07
13443047Anders LundJärfälla OK12:09

D60

2 610 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
403581129Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK11:57
404553388Elisabeth HedlöfRånäs OK11:59
4051580612Mona ÅkermanValbo AIF12:01
406352783Inger LilliehöökOK Linné12:03
4077140857Helena EkbrinkIF Thor12:05
40825308Gudrun PerssonHallstahammars OK12:07
40916906Inga-Britt PetterssonSala OK12:09
4109160922Catharina EkmanVästerås SOK12:11
4111955100Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL12:13
4129571015Lena LarssonSala OK12:15
413550514Yvonne TovenKöping-Kolsva OK12:17

H60

3 400 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
84571202Svante LindgrenKorsnäs IF OK11:00
85540218Claes VallinIFK Lidingö SOK11:02
86446229Kjell EricssonSträngnäs-Malmby OL11:04
87540123Svend Erik MathiassenOK Linné11:06
88219951Per-Åke HolmSigtuna OK11:08
8925010Rolf KullaValbo AIF11:10
90443756Roland NotstamArboga OK11:12
9144495Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF11:14
9218932Mats LandquistKöping-Kolsva OK11:16
93417380Bosse YngborgHällefors OK11:18
9438962Lars OhlinRånäs OK11:20
95660331Lars LandströmLånghundra IF11:22
9729124Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK11:26
98306703Håkan TrollvadSurahammars SOK11:28
99259155Lars-Åke AnderssonArboga OK11:30
100560523Andreas HjertsonOK Linné11:32
1019560213Per-Erik NyströmRånäs OK11:34
102351701Roland JanssonOK Linné11:36
1039580719Gunnar SvanbergJärfälla OK11:38
1042058940Reinhold LenneboIF Thor11:40
105551223Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK11:42
106553377Thomas JohanssonRånäs OK11:44
107570718Pelle HöökKöping-Kolsva OK11:46
1087140858Pär JanssonIF Thor11:48
10943058Thom SandvikAvesta OK11:50
110214332Göran LyrbergValbo AIF11:52
1112058161Björn SöderbäckOK Linné11:54
1122104217Kenneth PetterssonJärfälla OK11:56
113259118Håkan GustafsonEskilstuna OL11:58
11447396Sven-Erik LevinTierps SOK12:00
1152095207Göran HedmanValbo AIF12:02

D65

2 610 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
389531017Marianne EinarssonFagersta OK11:29
3909520605Titti BergendahlOK Måsen11:31
391259172Inger OnsbringEskilstuna OL11:33
3938490502Britt Linnéa ErikssonSala OK11:37
394520915Christina HjertsonOK Linné11:39
395439897Anna-Karin JohanssonVandrarringen11:41
396944474Anne LundmarkJärfälla OK11:43
39716919Gun JanssonSala OK11:45
3989510524Lena Nyström-NilssonRånäs OK11:47
400264569Lena JansonArboga OK11:51
40125190Marita BergSigtuna OK11:53
40225314Annika NorströmHallstahammars OK11:55

H65

3 320 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
588652905Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:01
59442287Rolf MathisenEskilstuna OL11:03
60448637Tommy HöglundLånghundra IF11:05
619500624Sven-Inge NylundJärfälla OK11:07
62202277Hans-Erik SkalbergVästerås SOK11:09
632125958Gerhard LilliestiernaOK Roslagen11:11
641392398Sten-Åke HolmbergSala OK11:13
6519029Harry EnbergVästerbergslagens OL11:15
669003300Bengt HanssonSäterbygdens OK11:17
67670212Ulf KjellinOK Hedströmmen11:19
68216534Bo DavidssonSolna OK11:21
69347037Kjell JanssonLånghundra IF11:23
70240259Kurt ErikssonVandrarringen11:25
719000241Per Erik FogelVästerås SOK11:27
73306696Olle GranathSurahammars SOK11:31
748636984Göran LarssonSala OK11:33
7543985Lars-Erik HermanssonOK Linné11:35
7613755Göran BengtssonTockarps IK11:37
77443441Anders GunnarssonSurahammars SOK11:39
79439898Leo JohanssonVandrarringen11:43
8029092Bengt A PerssonOckelbo OK11:45
812104203Weine WolterÅkers IF11:47
821491126Hans GreijerVästerås SOK11:49
831470414Roland BergSäterbygdens OK11:51

D70

2 610 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3751451108Anna-Stina NyströmLänna IF11:01
37636418Kristina Nygren FriskAttunda OK11:03
377409815Margareta JönssonÅkers IF11:05
37836528Ewa NordlundLänna IF11:07
379409813Sonja JedarÅkers IF11:09
3819480410Lena WahssAvesta OK11:13
382347290Kristina ErikssonLänna IF11:15
38333602Birgitta NylundJärfälla OK11:17
38411857Margareta HaraldssonSigtuna OK11:19
3857203743Anita JohanssonOK Tor11:21
3862062149Birgitta KlangLånghundra IF11:23
387443708Elke WilkeTierps SOK11:25

H70

2 970 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
271400637Anders GärderudIFK Lidingö SOK11:19
28773944Bertil HolmgrenGävle OK11:21
292132100Göran FriskAttunda OK11:23
307440808Sören ErikssonLänna IF11:25
31403103Leif ErikssonHeby AIF11:27
32402750Göran JanssonOK Triangeln11:29
33304916Kenneth JohanssonEskilstuna OL11:31
34341378Nils-Erik ErikssonSala OK11:33
359887353Leif BergSigtuna OK11:35
36404237Hans JohanssonIFK Mora OK11:37
37581246Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:39
38592177Per-Erik WåhlbergOK Linné11:41
399440309Ulf SvedestamEskilstuna OL11:43
409202071Rune VikmanVästerås SOK11:45
4128412Hans NybergGävle OK11:47
422066504Stig OvelandValbo AIF11:49
432078098Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:51
44262109Mats TörngrenOK Linné11:53
4538340Sten JohanssonOK Borgen11:55
46770728Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:57
47427766Göran NilssonValbo AIF11:59
48970128Claes NidebornStora Tuna OK12:01
498000610Tommy ÖhlingÄrla IF12:03
502065357Anders EdlingOK Linné12:05
511401372Lars-Olov JohanssonSala OK12:07
527460126Stig LandstorpOK Tor12:09
5316905Kenneth JanssonSala OK12:11
549201588Torsten PetterssonLånghundra IF12:13
56600914Leif NordlundLänna IF12:17

D75

2 150 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36836280Margaretha NyströmLänna IF11:19
3699430116Liz PorteousVästerås SOK11:21
37012315Eva von HeijneSigtuna OK11:23
37310560Dagny GustavssonSigtuna OK11:29
374263335Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK11:31

H75

2 870 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
67207651Kurt BoströmOK Linné11:00
72060859Per HaepplingVästerås SOK11:02
8304924Jerry HolmEskilstuna OL11:04
944511Olle JohanssonIFK Hedemora OK11:06
101470541Bertil KarlssonOK Linné11:08
1127602Sven JacobssonIF Thor11:10
129431024Sören JohanssonSala OK11:12
139420423Lars-Erik RaskVästerås SOK11:14
142068901Bo SundénKarlsbyhedens OK11:16
151430619Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK11:18
1630431Karl JohanssonIFK Hedemora OK11:20
17352789Sören WingeUpsala IF11:22
1825189Jan-Olof MalmSigtuna OK11:24
192107334Lars-Erik KarlssonRasbo IK11:26
201431025Bengt JönssonÅkers IF11:28
21444174Lars JohanssonOK Tor11:30
229102620Jan LarssonTullinge SK11:32
232800374Ragnar ErikssonOK Hedströmmen11:34
2437589Torbjörn TirénHellas Orientering11:36
259051139Lars KjellmanVandrarringen11:38
269202078Kuno ÖsterlundVästerås SOK11:40

H80

2 150 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3751005Kurt ZanderVästerås SOK11:05
442471Stig RoosOK Linné11:07
442471Stig RoosOK Linné11:07
442471Stig RoosOK Linné11:07
442471Stig RoosOK Linné11:07
442471Stig RoosOK Linné11:07
59033688Bo LöwegrenVästerås SOK11:09

H85

2 150 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
629264814Inge HåkanssonOK Linné11:11
631520621Alf LundkvistOK Tor11:15

Inskolning

1 480 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
62629759Joel WesterberghRasbo IK10:30
7241101100Ellie SöderbergGävle OK10:30
62515304Wilhelm LindquistOK Enen10:31
780353291Gabriel AndreiOK Linné10:49
826443404Ida EnbergVästerbergslagens OL10:58
778810706Filip ThorsellVästerås SOK11:05
6231428825Klara JuhlinVästerås SOK11:08
856443406Alfred PersKlubblös Klubb 9000111:09
8411080821Fanny NilssonOK Triangeln11:14
827443410Arvid ErikssonVästerås SOK11:18
829443405Oscar ErikssonVästerås SOK11:18
878443411August ElwingerIF Thor11:38
6242119814Cedrik RäimOK Enen11:47
867660528Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL11:56

U1

1 480 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
62225539Selma LöfqvistVästerås SOK10:30
69652391Noa AlnebergSträngnäs-Malmby OL10:30
7172095137Kevin AmnéusDalaportens OL10:31
721710008Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK10:31
741443402Alice HögbergRånäs OK10:32
7361040870Hilda GunérusSurahammars SOK10:33
6219201450Kai UnnerudLånghundra IF10:35
6209110504Elis EklundOK Rodhen10:36
618780421Freja IvermarkVästerås SOK10:40
7672107591Runa GästgivarsOK Triangeln10:40
7692107555Ragnar GästgivarsOK Triangeln10:40
82012526Freja EngOK Enen10:44
822403984Felix HerbstVästerås SOK10:47
6142104191Hugo TärnlundOK Linné10:48
6172101732Axel BorellOK Linné10:49
7812125967Isaelle AndreiOK Linné10:49
7901975108Malter BorgströmAvesta OK10:54
788449142vanna BylundIF Thor10:57
6157110213Mia LagerströmAttunda OK10:58
76518487Fredrik EricsonFagersta OK11:03
6192083975Vidar LarssonIF Thor11:06
8592115522Ture BaumgartenIF Thor11:17
8612107362Christina NordénLånghundra IF11:25
616404401Wille RådströmOK Enen11:26
6136013Jamie RollerJärfälla OK11:51
824226180Ezana ArkebamSala OK11:56

U2

1 920 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
609450612Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL10:31
7152095136Kasper AmnéusDalaportens OL10:31
6821080406My HärnerOK Enen10:34
606443421Benjamin ThisnerOK Enen10:37
6082126051Arvid VaernholtOK Enen10:40
8141392395Wilma LarssonSala OK10:41
744402145Alvin ÅkermanLänna IF10:43
7871602156Elly SandbergSala OK10:52
69719895Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL10:58
789444184Svea BorgströmAvesta OK10:59
6072088405Märta Gillman WikstrandOK Linné11:07
6041030126Algot HellgrenIF Thor11:11
6052104319Molly LindelöfSträngnäs-Malmby OL11:16
6122126048Grete VaernholtOK Enen11:21
7611322624Eira OlivOK Enen11:22
874443413David SandbergOK Enen11:24
864443414Helny KlintKlubblös Klubb 9000111:25
610404404Hugo RodinOK Enen11:32
88239087Linnea JohanssonRånäs OK11:54
883443415Melvin JohanssonRånäs OK11:54
6112126058Lilly VaernholtOK Enen11:59

Öppen motion 1

1 920 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
746427710Emma IsacssonOK Linné10:33
637451030Mei FamEj klubbansluten11:04

Öppen motion 3

2 060 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8112059958Carola CederthKöping-Kolsva OK10:00
643209703Richard PaakkonenOK Roxen10:30
7251978050Signe ÖrtqvistOK Linné10:33
7261976011Märta ÖrtqvistOK Linné10:33
7592075369Albin SvenssonSurahammars SOK10:34
692443624Sandra JäderOK Rodhen10:36
6859140129Lennart ÖbergVästerås SOK10:38
640353041Candice StåhlJärbo OK10:41
695404414Alvin TorestenOK Enen10:48
807442295Mikael BlixtAvesta OK10:52
6412107333Pär WiklundVästerås SOK10:56
6422107330Pia WiklundVästerås SOK10:57
84627601Caje JacobssonIF Thor11:03
8517750911Torbjörn LindquistOK Enen11:03
7182123572Janne AmnéusDalaportens OL11:07
8691983127Anna HernellKlubblös Klubb 9000111:16
8379670509Tore NallgårdVästerås SOK11:17
838449267Chanette StaflinKlubblös Klubb 9000111:17
854997933Inger GunnarssonVästerås SOK11:26
8049680329Sören LindgrenVandrarringen11:34
880450622Anica AhlgrenTäby OK11:38
886443418Jenny BergwallKlubblös Klubb 9000112:00
887443420Alva BergwallKlubblös Klubb 9000112:00

Öppen motion 5

2 690 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
644450663Gölin WikstrandOK Linné10:30
646Karolina RodinOK Enen10:30
6861411388Roland LindqvistOK Linné10:40
7072061492Eva SchönquistOK Linné10:40
742408799Maria KarlssonIF Thor10:41
755674199Malin AlbinssonIFK Enskede10:42
713341724Gunilla ReinholdssonIF Thor10:52
710208045Monika JonssonOK Tor10:53
738445340Eva FredrikssonKorsnäs IF OK10:53
7291680910Lena ÅbomGävle OK10:55
7562062198Lars VisingOK Triangeln10:56
7582062183Gustav VisingOK Triangeln10:56
6492107138Pia JohanssonNorbergs OK10:57
6781408107Jennifer SvenssonVästerås SOK11:02
7602104476Cecilia ErikssonNorbergs OK11:02
7952122099Sara BengtssonKöping-Kolsva OK11:06
701443652Henrik SödermanOK Rodhen11:08
71938169Lars AhlströmVästerås SOK11:08
739408800Johan KarlssonIF Thor11:08
730342604Britta IvarssonVästerbergslagens OL11:10
703449983Mattias JäderOK Rodhen11:11
754446081Ludvig HaslerSurahammars SOK11:11
699449998Patrik IngessonOK Rodhen11:12
704449992Anders FlodergOK Rodhen11:12
7209202074Thomas WiklundVästerås SOK11:12
79242166Claes JonssonOK Rodhen11:12
6452101568Hanna HermannVästerås SOK11:17
6502103873Per HermannVästerås SOK11:17
77329934Hasse ÅbergValbo AIF11:20
7822119844Mattias SundstedtRasbo IK11:20
7402083796Sture SundqvistLånghundra IF11:21
6512075139Kristina BäckArboga OK11:25
805596406My BlixtAvesta OK11:29
806656678Johan BlixtAvesta OK11:29
832443408Kajsa SindtKlubblös Klubb 9000111:29
834443403Tobias AxnerKlubblös Klubb 9000111:29
855340285Lovisa BymanVästerås SOK11:31
647341372Ingela BengtssonSala OK11:32
845259550Helene SvenssonRånäs OK11:37
70943769Annica BergerDomnarvets GOIF11:41
830437566fredrik björkSurahammars SOK11:43
82519028Marie EnbergVästerbergslagens OL11:44
2701401357Carl SandqvistVästerås SOK11:47
638450642Karin SandqvistVästerås SOK11:47
639450698Nils SandqvistVästerås SOK11:48
857203948Klara HägerKlubblös Klubb 9000111:48
737426269Henrik GunérusSurahammars SOK11:51
852246183Louise PerssonKlubblös Klubb 9000111:57

Öppen motion 7

3 400 m, 70 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6872058225Carl MohlinOK Linné10:30
6882087174Fabienne GaugazOK Linné10:30
676431169Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin10:40
747407262Ulf IsacssonOK Linné10:41
677443422Margareta OsinSOK Joar Viking Enköpin10:42
691611023Marie LarssonKöping-Kolsva OK10:43
6937711203Mats KåbergKöping-Kolsva OK10:44
7322121925Tolvi Karlsson RuneringKlubblös Klubb 9000110:45
7028328562Peter OláRånäs OK10:46
71239252Anders MillingerVästerås SOK10:46
71139516Gun MillingerVästerås SOK10:47
6541422634Jimmy KoivistoNorbergs OK10:49
7941424711Markus BylundIF Thor10:51
748249574Thomas NybergAvesta OK10:53
683577400Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK10:55
743409877Annika DavidssonVästerås SOK10:55
745343094Elin PetterssonSurahammars SOK10:55
71412423Bengt BennitzKlubblös Klubb 9000110:56
7312081980Fredrik DahlmarkVästerås SOK10:58
7792104335Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL10:58
7502073386Kenneth AlnessLånghundra IF10:59
771441134Ingela AlnessLånghundra IF10:59
7742104330Dag SundinSträngnäs-Malmby OL10:59
694441511Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK11:01
70642190Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen11:02
770431093Karin HannrupIF Thor11:02
708343108Curt ReinholdssonIF Thor11:04
77642499Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL11:04
6581710327Ann-Sofie JemthIF Thor11:05
81539773Ann-Sofi SandvikAvesta OK11:05
75718907Ove EkKöping-Kolsva OK11:08
8097167226Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK11:10
79938055Kalle PetterssonRånäs OK11:11
75242172Bernhard KlingOK Rodhen11:12
7869680426Anna NorrbomSala OK11:15
818344144Tommy BomanVästerås SOK11:17
797452791Nils-Erik HjelmerVandrarringen11:18
8081395944Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL11:18
7842119817Ida SundstedtRasbo IK11:19
7491966071Henrik WilmarIF Thor11:20
656451767Peter ÖsterbergSurahammars SOK11:21
7331988776Catharina DahlmarkVästerås SOK11:21
791421828Nils OlssonVandrarringen11:22
6489690605Lars WeiseliusOK Linné11:23
76412532Lennart ErikssonOK Enen11:23
6571422442Tommy StenviOK Linné11:26
8491991714Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK11:27
8357206827Göran LarsendahlVästerås SOK11:28
840443777Filip NilssonOK Triangeln11:29
8481991104Emma KlemetsKöping-Kolsva OK11:30
8501825684Kristina HolmgrenVästerås SOK11:36
655437351Hanna WigforssArboga OK11:37
6892800755Magnus LindbergAvesta OK11:37
802262301Eva LindströmVästerås SOK11:38
843451277Marie LindströmOK Triangeln11:39
653245930Anna OlssonIF Thor11:41
866331029Lennart MyrehedVandrarringen11:41
8132041853Gabriella MelinOK Rodhen11:42
8759681203Ulf AngelsiööOK Linné11:42
766730909Johan EricsonFagersta OK11:45
862443400Karin ÅkermanVästerås SOK11:45
8657582152Per-Olof SjöströmVästerås SOK11:45
8711427331Mirja LifRehns BK11:45
817244073Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK11:48
8002083847Mark ÅkessonJärfälla OK11:49
8727980624Mirjam DalénSala OK11:53
821426991Stina BjörnbergVästerås SOK11:55
87612610Birgitta IsakssonVästerås SOK11:55
884731101Mattias ThorsellKlubblös Klubb 9000112:11
8851561208Ulf NordzellOK Djerf12:17

Öppen motion 8

4 460 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
67543127Olov GohdeDalaportens OL10:30
684446084Anders GalinSurahammars SOK10:30
6809600702Hans WestmanVästerås SOK10:31
7167908170Anna JanssonRånäs OK10:32
6799640524Elisabeth WestmanVästerås SOK10:34
705263913Erika HammarlindNjurunda OK10:34
6819005072Hampus WestmanVästerås SOK10:36
700258055Sofia KihlmanSträngnäs-Malmby OL10:36
7759680620Ulf JanssonOK Triangeln10:36
763971113Jenny LindbergVandrarringen10:39
762651125Karin Swärd LindbergVandrarringen10:42
690948840Johanna LarssonKöping-Kolsva OK10:45
734680506Peter AlbinssonIFK Enskede10:46
7231428378Mattias ÖrtqvistOK Linné10:49
735202285Mikael DavidssonVästerås SOK10:50
6609620406Håkan WahlnäsOK Linné10:54
777234794Ruhdi KarlssonVästerås SOK10:56
8012104119Magnus PerssonIF Thor11:04
7968330437Åse KristofferssonVästerås SOK11:05
83314742Mats-Åke IsakssonVästerås SOK11:07
6621197506Marcus ArnoldssonVästerås SOK11:09
810431094Björn HannrupIF Thor11:10
727903001Emma JonssonOK Rodhen11:13
8129581208Mats BirkestålKöping-Kolsva OK11:16
722670528Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK11:19
7939890306Filip SöderlundOK Milan11:24
8362062113Jan RisingerLånghundra IF11:27
8639021333Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:29
87024911Anton BondessonOK Enen11:33
8161392396Christer LarssonSala OK11:36
8739999978Maria IvermarkVästerås SOK11:36
8447462796Staffan ThorellKlubblös Klubb 9000111:37
8531416202Martin OldaeusVästerås SOK11:37
81942175Per MelinOK Rodhen11:42
85839145Niclas AhlströmVästerås SOK11:42
7981975512Fredrik BorgströmAvesta OK11:47
6631942112Jonas StåhlbrandtRasbo IK11:50
661443412Johan SundénVästerås SOK11:53
8472058115Anders KällTumba-Mälarhöjden OK11:54
881690121Anders LindgrenLånghundra IF11:56
86810508Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL12:12
698770707Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL12:25
8798109095Andreas EngOK Enen12:41
877771204Fredrik ElwingerIF Thor12:43

U3

2 060 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6672107148Elise MagnussonSigtuna OK10:32
772452133Henrik LarssonOK Enen10:38
785441595Emelie WilhelmSigtuna OK10:41
751451781Melker ThornellSurahammars SOK10:42
6659071210Marike StäglichOK Linné10:47
6669070927Isak StåhlbrandtRasbo IK10:54
6681011206Felix SlagbrandVästerås SOK10:56
670451704Emilie ÖsterbergSurahammars SOK11:06
842448776Frida NilssonOK Triangeln11:15
8602107192Bertil BaumgartenIF Thor11:17
6691060731Felicia KrafftLänna IF12:03

U4

2 690 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6717050204Malte HellgrenIF Thor10:30
7681031103Zebastian Jönsson UlateOK Triangeln11:41
8392058890Agnes CedstedtLånghundra IF11:45

U5

3 640 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2092075324Ellen ThorsénSurahammars SOK10:58
7832119826Hedvig SundstedtRasbo IK11:20

Challenge

3 990 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7289000223Kerstin SundbergVästerås SOK10:43
753343997Anna LundSurahammars SOK10:49
8032106293Mikael BodinIF Thor10:49
8239775522Joseph LazraqKlubblös Klubb 9000111:03
828207591Patrik FriskVästerås SOK11:09

Annonser