Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Kungälvs OK
Datum: torsdag 23 mars 2017

Stig

1 730 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11023Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb10:16:54
14266Stig-Ove TollIK Stern10:19:53
1870109Nisse KarlssonSävedalens AIK10:20:40
725000Hans CarlstedtSävedalens AIK10:21:51
9511113Sten BlomströmIK Stern10:22:48
11005Solveig HedenblomSjövalla FK10:23:59
444021Perry LundqvistSävedalens AIK10:25:49
7201243Henrik HvoslefIK Stern10:26:48
9461013Lennart HermanssonStångenäs AIS10:27:48
345011Björn EngströmLerums SOK10:30:02
14553Mats KågesonGöteborg-Majorna OK10:31:30
429819Lennart AlmströmIK Stern10:32:50
2075451Kjell JeppsonIF Rigor10:34:02
1440331Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:35:42
446293Kent ErikssonLerums SOK10:36:50
14122Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK10:37:38
501109Per IvarssonTrollhättans SOK10:44:26
260919Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK10:45:49
520210Arne AlfredssonUddevalla OK10:46:53
570818Per-Arne KällénUddevalla OK10:48:20
22064Bo W LarssonVäxjö OK10:49:51
550523Rune SandbergUddevalla OK10:52:16
26571Bo KarlssonLjungskile FK10:53:54
9470130Torbjörn WikströmOK Orinto10:54:56
19101Kurt EkbergOK Orinto10:55:54
30302Olof KarlssonUddevalla OK10:57:20
2101690Olle LindkvistSjövalla FK11:02:30
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK11:03:50
840301Carl-Henry AnderssonOK Orinto11:06:02
440900Arne AlexanderssonStenungsunds OK11:19:04

Kort

2 140 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26326Matts MattssonOK Gipen10:16:51
500718Kent KardellLjungskile FK10:17:48
11373Eva ThörnblomSjövalla FK10:18:48
244893Gösta CederinGöteborg-Majorna OK10:19:50
440960Bertil HermanssonStenungsunds OK10:20:44
9501028Eva BlomströmIK Stern10:21:49
436137Gösta MalmerIF Marin Väst10:22:51
13984Karin ElfmanIF Marin Väst10:23:49
217471Per LjungbergOK Alehof10:24:56
30160My EngströmLerums SOK10:29:47
2087034Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:30:50
302450Sören SvenssonSjövalla FK10:31:51
7201252Ulla LindheIK Stern10:32:48
2088320Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK10:33:57
202441Ragnar BewertOK Landehof10:34:52
11045Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb10:36:21
262442Göran LefflerLerums SOK10:36:58
11018Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb10:37:51
14015Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK10:40:36
14043Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK10:41:49
2107586Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK10:42:47
405194Lars-Erik SällOK Alehof10:43:45
14369Erland BergIK Uven10:44:47
1430317Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna10:45:47
2083790Mats EricssonOK Skogshjortarna10:46:50
1501235Anders AxelssonSävedalens AIK10:47:50
356093Johnny KarlssonUddevalla OK10:48:50
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:49:49
26329Kjell PetterssonOK Gipen10:50:54
1545545Jan LarssonSävedalens AIK10:51:53
344936Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK10:52:50
26578Göte NatanaelssonLjungskile FK10:53:51
2058891Christer JohanssonOK Orinto10:55:52
42102Tommy PedersenIFK Hindås10:56:51
440933Nils-Erik GunnarssonOK Gipen10:57:48
2079762Magne HagströmFrölunda OL10:58:53
258625Gunilla LindkvistSjövalla FK11:02:33
264606Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK11:03:52
14380Karin AxelssonIK Uven11:19:36

Mellan

3 030 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14614Lillemor HallinOK Landehof10:16:45
452602Magnar ErvikIK Stern10:17:43
30504Tomas StåhleOK Orinto10:22:57
724000Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:28:47
14373Rosa JohanssonIK Uven10:29:43
438426Karl-Axel JohanssonIK Uven10:30:41
14326Gunnel BörjessonIK Uven10:31:42
14498Algot HanssonKungälvs OK10:32:37
14328Carl-Henrik HallbergIK Uven10:33:49
9911979Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK10:34:41
452031Sven LarssonTolered-Utby Ol-klubb10:35:37
11029Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb10:38:57
14329Lennart GustavssonIK Uven10:42:33
14368Marie BergIK Uven10:44:48
26588Sven PerssonLjungskile FK10:53:42
11075Ann-Christine BorgFrölunda OL11:00:24
29969Ingemar ÖbergOK Kullingshof11:25:19

Lång

4 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14327Inger HallbergIK Uven10:37:47
331248Inga GustavssonIK Uven10:40:02
505560Barbro AnderssonOK Skogshjortarna10:41:15

Annonser