Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för OL-rounden, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: OL-rounden, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: OK Hedströmmen
Datum: söndag 2 september 2018

D21

6 720 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
62Malin WelénKöping-Kolsva OK10:38
63Evelina JohanssonGävle OK10:41
64Johanna LarssonKöping-Kolsva OK10:44
65Mirja LifRehns BK10:47
66Josefin ErlandssonOK Milan10:50
67Cecilia EinarssonVästerås SOK10:53
68Martina WelénKöping-Kolsva OK10:56

H21

8 850 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
80Mathias NyströmNorbergs OK10:04
81Johan SöderlundOK Tyr10:07
82Anton LifRehns BK10:10
83Markus LangStora Tuna OK10:13
84Martin OlssonTäby OK10:16
85Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna10:19
86Jonas VikströmKöping-Kolsva OK10:22

D18

5 690 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tindra JernströmAvesta OK10:00
Karin JohanssonGagnefs OK10:03

H18

6 720 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noa SjöstrandVästerås SOK11:02
Casper VånsjöArboga OK11:05
Andreas NäslundVästerås SOK11:08
Pontus LindgrenVästerås SOK11:11

D16

4 980 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida HallinSurahammars SOK10:27

H16

5 260 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig BylundFagersta OK10:29

D14

3 260 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
455Maja AhlströmVästerås SOK10:51
456Clara SvenssonSurahammars SOK10:54
457Ellen PelanderOK Djerf10:57
458Ellen ThorsénSurahammars SOK11:00

H14

3 370 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
460Linus HallinSurahammars SOK10:17
461Anton KruseKFUM Örebro OK10:20
462Vidar NettelmarkSurahammars SOK10:23
Daniel LindDalaportens OL10:25

H14 Kort

2 320 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kalle AnderssonOK Hedströmmen10:23
Edvin BerggrenOK Hedströmmen10:26

D12

2 320 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ella JacobsonOK Tor10:29
460Ella KruseKFUM Örebro OK10:32
461Linnea JunevikLeksands OK10:35
462Pauline HaglundIFK Hedemora OK10:38
463Lovisa BylundFagersta OK10:41

H12

2 320 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
465Axel ThybeckLindebygdens OK10:02
466Erik PalmVästerås SOK10:05
467Pontus AllmungsLeksands OK10:08
468Albin AnderssonArboga OK10:11
469Edvard PelanderOK Djerf10:14
470Joel AllmungsLeksands OK10:17

H12 Kort

2 060 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin SvenssonSurahammars SOK10:35

D10

2 060 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kajsa WilénLeksands OK09:55
Astrid JacobsonOK Tor09:58
465Linnea JäderbergLeksands OK10:01
466Lovisa ThybeckLindebygdens OK10:04
467Signe WinqvistNorbergs OK10:07
468Tuva HällstenLeksands OK10:10
469Elin PalmVästerås SOK10:13
470Alice FunkeLeksands OK10:16
471Frida HerbstVästerås SOK10:19
472Lova WilénLeksands OK10:22
473Selma LöfqvistVästerås SOK10:25
474Moa JäderbergLeksands OK10:28

H10

2 060 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
473Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK10:40
474Oliver ArnessonLindebygdens OK10:43
475Nils SernfältLeksands OK10:46
476Jonatan HaglundIFK Hedemora OK10:49
477Rasmus VånsjöArboga OK10:52

D40

5 350 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva FornanderVästerbergslagens OL11:09
Sofia HaslerSurahammars SOK11:12
Sofia CarlssonLindebygdens OK11:15

H40

6 850 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias LöfqvistVästerås SOK10:35
Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro10:38
Pontus FunkeLeksands OK10:41
Henrik HallinSurahammars SOK10:44
Anders PelanderOK Djerf10:47

D45

4 440 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria BylundFagersta OK10:00
Lill NallgårdVästerås SOK10:03
Camilla KruseKFUM Örebro OK10:06
Therese BjörklundKöping-Kolsva OK10:09
Maria Johansson LissGagnefs OK10:12
Anna StrandAttunda OK10:15
Hanna WigforssArboga OK10:18
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL10:21
Malena AhlströmVästerås SOK10:24

H45

6 390 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders GalinSurahammars SOK10:54
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK10:57
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL11:00
Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro11:03
Lars-Erik HaslerSurahammars SOK11:06
Mickael GöranssonAlmby IK11:09
Mats ThunwallFagersta OK11:12
Jens AndertoftVästerås SOK11:15

D50

4 060 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrika BacklundDalaportens OL10:02
Helena HolmbergKöping-Kolsva OK10:04
Lena LiljeforsAvesta OK10:06
Karin ErikssonVästerbergslagens OL10:08
Maria JunevikLeksands OK10:10
Lotta StålVästerbergslagens OL10:12
Berit WetterArboga OK10:14
Inger GunnarssonVästerås SOK10:16
Elisabet ElmertoftNorbergs OK10:18
Anna-Maria BackrydLindebygdens OK10:20
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL10:22

H50

5 350 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik ThybeckLindebygdens OK10:00
Björn AlbinssonIFK Mora OK10:03
Mikael DavidssonVästerås SOK10:06
Leif MarkfjärdAvesta OK10:09
Gustaf SameliusVisborgs OK10:12
Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK10:15
Ola JernströmAvesta OK10:18
Robert PalmVästerås SOK10:21
Fredrik SoneAttunda OK10:24
Thomas JohannessonRonneby OK10:27
Tomas JonssonVandrarringen10:30
Pär StålVästerbergslagens OL10:33
Joakim AhlströmVästerås SOK10:36
Ulf K. RaskIFK Mora OK10:39
Stefan BjurstedtSurahammars SOK10:42
Stefan NybergAvesta OK10:45

D55

4 060 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK10:50
Gunnel RaskIFK Mora OK10:53
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik10:56
Marie LarssonKöping-Kolsva OK10:59
Annika LarssonArboga OK11:02
Sussie BjörkmanDalaportens OL11:05
Annika DavidssonVästerås SOK11:08
Annika BrodinLindebygdens OK11:11
Birgitta OlssonTäby OK11:14

H55

5 450 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan-Åke IsraelssonOK Milan10:30
Mikael BacklundDalaportens OL10:33
Per ErikssonVästerbergslagens OL10:36
Ulf HamreforsVästerås SOK10:39
Bosse WiggeDomnarvets GOIF10:42
Henrik HallorLindebygdens OK10:45
Thomas NilssonStora Tuna OK10:48
Anders RoothVästerås SOK10:51
Fredrik NilssonKFUM Örebro OK10:54
Arne HäggArboga OK10:57
Per SundströmVästerås SOK11:00
Anders LundJärfälla OK11:03
Torbjörn SöderlundLeksands OK11:06

D60

3 490 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK10:19
Lena LarssonSala OK10:21
Barbro IsakssonOK Tisaren10:23
Gudrun PerssonHallstahammars OK10:25

H60

4 860 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter LidholmIFK Hedemora OK10:00
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik10:03
Per-Olov SjöströmVästerås SOK10:06
Anders FriesUmeå OK10:09
Lars-Åke AnderssonArboga OK10:12
Håkan TrollvadSurahammars SOK10:15
Göran NilssonSnättringe SK10:18
Mats LandquistKöping-Kolsva OK10:21
Thom SandvikAvesta OK10:24
Mats LundbergDalaportens OL10:27
Tommy BergerGävle OK10:30
Rickard PerssonVästerås SOK10:33

D65

3 490 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika NorströmHallstahammars OK10:01
Helena HemströmGävle OK10:03
Anna-Karin JohanssonVandrarringen10:05
Lena JakobssonVästerås SOK10:07
Solweig PalmAvesta OK10:09
Marianne EinarssonFagersta OK10:11
Lena HedmanHallstahammars OK10:13
Lena JansonArboga OK10:15

H65

4 440 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans GreijerVästerås SOK10:25
Leif WadmanKöping-Kolsva OK10:28
Kjell LidholmIFK Hedemora OK10:31
Mats HemströmGävle OK10:34
Göran LarssonSala OK10:37
Stefan ÖbergOK Milan10:40
Thomas NybergAvesta OK10:43
Leo JohanssonVandrarringen10:46
Lars JakobssonVästerås SOK10:49
Lars TörnblomHällefors OK10:52
Per Erik FogelVästerås SOK10:55
Harry EnbergVästerbergslagens OL10:58
Johan KällmanNorbergs OK11:01
Peter ÅslundKFUM Örebro OK11:04
Hans-Erik SkalbergVästerås SOK11:07
Bengt JohanssonOK Skogshjortarna11:10
Christer NälemarkOK Djerf11:13
Lars ÖstlinOK Milan11:16

D70

3 310 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta LöfqvistVästerås SOK10:56
Maud NilssonHJS-Vansbro OK10:59

H70

4 060 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Östen ErikssonAvesta OK10:26
Göran LarboAttunda OK10:28
Leif ErikssonHeby AIF10:30
Hans KäckDalaportens OL10:32
Claes NidebornStora Tuna OK10:34
Torsten LundVästerås SOK10:36
Lennart VessbergAvesta OK10:38
Lennart LindgrenOK Järnbärarna10:40
Alf LindbergKöping-Kolsva OK10:42
Christer HellströmStora Tuna OK10:44

D75

3 310 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Liz PorteousVästerås SOK10:33
Ethel NordLindebygdens OK10:36
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK10:39
Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK10:42
Berit NylinVästerås SOK10:45
Gunborg WestinLeksands OK10:48
Asta SjöbergLindebygdens OK10:51

H75

3 490 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johnny BrandtHällefors OK10:28
Olle JohanssonIFK Hedemora OK10:31
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK10:34
Kuno ÖsterlundVästerås SOK10:37
Rolf BjärudVästerbergslagens OL10:40
Lars-Erik RaskVästerås SOK10:43
Karl JohanssonIFK Hedemora OK10:46
Stig IsraelssonOK Tylöskog10:49
Nils MogrenHällefors OK10:52
Per HaepplingVästerås SOK10:55
Roland NordLindebygdens OK10:58
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK11:01
Hans AnderssonVästerås SOK11:04
Jan JohanssonIFK Hedemora OK11:07
Hans L AnderssonVästerbergslagens OL11:10
Lars KjellmanVandrarringen11:13
Kjell MjöbergHallstahammars OK11:16

H80

3 310 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ove JohanssonOK Järnbärarna10:05
Svante NyströmVästerbergslagens OL10:08
Åke SundbergFagersta OK10:11
Janne MånssonLeksands OK10:14
Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK10:17
Folke NyströmVästerbergslagens OL10:20
Tord LidströmHagaby GoIF Örebro10:23
Rune SandbergHallstahammars OK10:26
John BerglundAlfta-Ösa OK10:29

H85

2 620 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bertil NormanIFK Hedemora OK10:02
Elof BackFagersta OK10:05
Gunnar NymanOK Djerf10:08
Arvo HyvönenSkattkärrs SOK10:11
Lennart ÖbergVästerås SOK10:14

Inskolning

1 770 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon EnarssonKöping-Kolsva OK10:12:32
Ozlam SungurNorbergs OK10:19:27
Mollie PetterssonNorbergs OK10:19:30
Wilgot PetterssonNorbergs OK10:19:40
Magda GeorgssonNorbergs OK10:22:10
Myrra NordinNorbergs OK10:22:13
Erik ArleboKFUM Örebro OK11:12:27

U1

1 770 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip SoneAttunda OK09:31:45
Felix HerbstVästerås SOK09:53:39
Rasmus KruseKFUM Örebro OK09:57:49
Vega KoivistoNorbergs OK10:01:43
Olle JacobsonOK Tor10:15:49
Victor HaglundIFK Hedemora OK10:25:23
Alva JäderbergLeksands OK10:28:00
Ingrid ArnessonLindebygdens OK

U2

2 060 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe HolénLeksands OK09:54:39
Esther HellmanLeksands OK09:59:22
Leni AnderssonArboga OK10:05:15
Sandra FranzLeksands OK10:50:41

Öppen motion 1

2 060 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel ErikssonOK Letstigen09:52:46
Wilma LarssonSala OK10:16:03

Öppen motion 2

3 340 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin SundbergVästerås SOK10:39:17
Cecilia CarlssonKlubblös10:56:06

Öppen motion 3

2 320 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva KorkeakoskiOK Milan10:19:21
Jan NellerupKlubblös10:28:59
Charlotte EnarssonKöping-Kolsva OK10:41:49
Anna-Karin VånsjöArboga OK10:54:32
Andreas JohanssonLeksands OK10:57:23
Johan AnderssonArboga OK11:19:30
Åsa AnderssonArboga OK11:21:22

Öppen motion 4

4 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif JensenArboga OK10:04:18
Maria Alm JensenArboga OK10:04:21

Öppen motion 5

3 370 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta RudhAvesta OK09:50:23
Cecilia ErikssonNorbergs OK09:56:50
Marina DickforsDalaportens OL10:02:36
Erica LöfqvistVästerås SOK10:04:24
Ludvig HaslerSurahammars SOK10:05:31
Linus JernströmAvesta OK10:07:51
Thomas WiklundVästerås SOK10:12:49
Felix LarssonArboga OK10:20:18
Christina EnglöfFagersta OK10:27:22
Kjell HolmDalaportens OL10:30:49
Sara SvenssonSurahammars SOK10:33:24
Carola CederthKöping-Kolsva OK10:39:20
Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK10:39:22
Mikael WilénLeksands OK10:40:04
Daniel JensenArboga OK10:51:08

Öppen motion 6

4 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roger CalssonVästerås SOK09:29:18
Tomas VidfeltLindebygdens OK09:46:39
Gustav BromanVästerås SOK10:04:42
Jessica KorkeakoskiOK Milan10:49:29

Öppen motion 7

3 250 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara RudhAvesta OK09:50:21
Hanna ErikssonNorbergs OK09:56:48
Åke StridAlmby IK10:02:10
Annika SundströmVästerås SOK10:11:27
Hanna KlarSäterbygdens OK10:11:47
Hanna SundströmVästerås SOK10:13:10
William LarssonSala OK10:19:11
Sören LindgrenVandrarringen10:19:14
Sven JacobsonOK Milan10:24:06
Tobias SvenssonSurahammars SOK10:27:29
Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK10:32:18
Lars MosslindVandrarringen10:38:17
Agneta HasselkvistOK Milan10:44:31
Pia JohanssonNorbergs OK10:50:51
Robert KruseKFUM Örebro OK10:54:19
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK11:09:50
Anna-Karin ErikssonNorbergs OK11:12:40
Peter ÖsterbergSurahammars SOK11:13:30

Öppen motion 17

3 250 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars BroströmDegerfors OK09:41:25
Hans PeterssonHallstahammars OK09:52:07
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL09:53:37
Karin ÖstlinOK Milan09:53:47
Juhani LehtolaKlubblös09:57:13
Kjell GustafssonOK Järnbärarna10:02:47
Toni AnderssonVästerås SOK10:03:26
Bengt WisénLindebygdens OK10:03:35
Ritva KärkkäinenAvesta OK10:04:41
Hans AnderssonVästerbergslagens OL10:05:54
Hans WesterOK Järnbärarna10:08:27
Gunilla HamreforsVästerås SOK10:19:03
Ann-Sofi SandvikAvesta OK10:19:18
Mats ErikssonSala OK10:20:35
Inger LundSala OK10:27:50
Niclas AhlströmVästerås SOK10:28:48
Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK10:33:13
Johan HerbstVästerås SOK10:35:15
Tommy BomanVästerås SOK10:49:25
Mats BirkestålKöping-Kolsva OK10:53:12

Öppen motion 8

4 460 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda AnderssonOK Kåre09:51:03
Kurt ErikssonVandrarringen09:51:55
Lage JonssonLindebygdens OK09:55:20
Christer RognellVallentuna-Össeby OL09:58:30
Malin JacobsonOK Tor09:59:18
Ruhdi KarlssonVästerås SOK10:11:32
Madelene AllmungsLeksands OK10:17:49
Christer LarssonSala OK10:19:07
Henrik HellborgCentrum OK10:20:12
Klas LindgrenVästerås SOK10:22:26
Gunilla BomanVästerås SOK10:25:05
Örjan ÖsterKlubblös10:33:04
Håkan LibergOK Milan10:38:04
Torbjörn BergstrandSurahammars SOK10:41:44
Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro10:42:28
Johan CelanderKöping-Kolsva OK10:47:08
Anna HaglundLeksands OK10:50:22
Therese KorkeakoskiOK Milan10:59:29
Elmar MonteroVästerås SOK11:07:24

Öppen motion 9

6 850 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans WestmanVästerås SOK09:44:17
Hampus WestmanVästerås SOK09:47:17
Elisabeth WestmanVästerås SOK09:52:31
Lars-Åke DickforsDalaportens OL10:00:55
Lennart MyrehedVandrarringen10:13:26
Niklas OlssonFagersta OK10:24:57
Anders TåqvistVästerås SOK10:30:09
Fredrik HamreforsVästerås SOK10:30:42
Hans LibergOK Milan10:36:51
Michael WennblomHagaby GoIF Örebro10:42:23
Vanda KuthanovaFagersta OK10:48:03

Annonser

Mila