Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ösaträffen, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 2 juni 2018

D21

5 450 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Maria BergkvistIFK Mora OK11:23
202Karin LindellIF Thor11:24
203Elin GidingVallentuna-Össeby OL11:25
204Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK11:26
205Jenny ErikssonOK Kåre11:27
206Emma BlixtOK Hammaren11:28
207Henny SamuelssonCentrum OK11:29
208Ulrika LindstamOK Linné11:30
209Elsa JanssonJärla Orientering11:31
210Johanna LarssonKöping-Kolsva OK11:32
211Alva LindellIF Thor11:33
212Annika ÖstmanDomnarvets GOIF11:34
213Magdalena OlssonStora Tuna OK11:35
214Elisabeth AhlgrenLinköpings OK11:36
216Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK11:38
217Jenny WegmüllerOK Rodhen11:39
218Elisa HameliusOK Linné11:40
219Matilda JonssonIFK Mora OK11:41
220Lina LångStora Tuna OK11:42
221Matilda AnderssonOK Kåre11:43
222Ann-Sofi KarlssonGävle OK11:44
223Annika RidellIF Thor11:45
224Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro11:46
225Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK11:47
226Annika CarlbergSundsvalls OK11:48
227Ida HylanderNyköpings OK11:49
228Pernilla ErikssonGävle OK11:50
229Ebba LindellIF Thor11:51
230Julia AdolfssonOK Kåre11:52
231Johanna ErlandssonStora Tuna OK11:53
232Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK11:54
233Maria SjölanderOK Rodhen11:55
234Rebecka LindbergOK Roslagen11:56
235Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK11:57
236Eva ElfvingDomnarvets GOIF11:58
237Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF11:59
238Elin Dahlstedt TyskOK Kåre12:00
239Linda WåhlströmIF Thor12:01
241Erica EdmanRehns BK12:03
242Lisa AnderssonÄrla IF12:04
243Matilda ErikssonOK Kåre12:05
244Marie DahlinKovlands IF12:06
245Sara SjökvistJärla Orientering12:07
246Ida OlssonHagaby GoIF Örebro12:08
247Maria BjörklundStora Tuna OK12:09
248Åsa KruysIF Thor12:10
249Kristin HylanderNyköpings OK12:11
250Linn BrännebyÄrla IF12:12
251Jenny WesterberghRasbo IK12:13
253Hanna JonsellIF Thor12:15
254Linda ErikssonGävle OK12:16
255Sara WadmanIFK Mora OK12:17
257Maria NilssonDomnarvets GOIF12:19
258Katarina SvahnIFK Mora OK12:20
259Karin LundbergTullinge SK12:21
260Alice HugossonIFK Lidingö SOK12:22
261Moa KjellstrandCentrum OK12:23
262Lovisa PerssonOK Tisaren12:24
263Camilla NygrenIF Thor12:25
264Julia DavidssonÄrla IF12:26
266Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK12:28
267Rebecka HeinrupTullinge SK12:29
268Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering12:30
269Gunilla SvärdIF Thor12:31
270Boel SundbergOK Södertörn12:32

H21

6 080 m, 115 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
87Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL10:59
1Erik ErikssonIFK Mora OK11:00
91Mikael BäsénIF Thor11:01
3Hugo BäsénIF Thor11:02
4Mathias WilhelmssonOK Kåre11:03
5Oskar CarlborgOK Hällen11:04
6Per CarlborgLinköpings OK11:05
7Per-Erik BjörklundBjursås OK11:06
8Per JemthIF Thor11:07
9Emil AnderssonÄrla IF11:08
10Johan LindbergIFK Mora OK11:09
11Johan OlssonHjobygdens OK11:10
12Karl WalheimÄrla IF11:11
13Henrik LöfåsStora Tuna OK11:12
14Anders JohanssonRehns BK11:13
15Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro11:14
16Victor BylundIF Thor11:15
17Oscar VångellÄrla IF11:16
18Aron HellgrenIF Thor11:17
19Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna11:18
20Johan HallgrenBjursås OK11:19
21Jörgen OhlinTullinge SK11:20
22Björn KarlssonRehns BK11:21
23Christian SpoerryUmeå OK11:22
24Per HolmIFK Mora OK11:23
25Nic KruysIF Thor11:24
26Svante PerssonSöderhamns OK11:25
27Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna11:26
28Matviy KhotyaintsevIF Thor11:27
29Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna11:28
30Petter ErikssonÄrla IF11:29
31Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF11:30
32Erik HanssonGävle OK11:31
33Joakim OlssonVäsby OK11:32
34Kristian DahlströmIFK Mora OK11:33
35Bo SegermanIF Thor11:34
36Henrik TrolinForsa OK11:35
37Erik LundhRehns BK11:36
38Mats JonsellIF Thor11:37
39Ola SvahnIFK Mora OK11:38
40Torbjörn JacobssonOK Rodhen11:39
41Viktor SilvemarkÄrla IF11:40
42Olof LethagenCentrum OK11:41
43Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK11:42
44Anton SegermanIF Thor11:43
45Filip HahneInsjöns IF OK11:44
46Daniel DuhlboIFK Mora OK11:45
47Joakim SvenskStora Tuna OK11:46
48Adrian DahlströmIFK Mora OK11:47
49Jörgen HellgrenIF Thor11:48
50Anders TrolinForsa OK11:49
51Viktor DahlqvistStorviks IF11:50
52Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna11:51
53Albin RidefeltOK Linné11:52
54Lukas OlssonVäsby OK11:53
55Christian RohnerIF Thor11:54
56Jonas CarlssonStora Tuna OK11:55
57Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF11:56
58Gustav ÖhgrenOK Kåre11:57
59Niclas LarssonKöping-Kolsva OK11:58
60Simon HodlerIFK Mora OK11:59
61Pelle EngstrandStora Tuna OK12:00
62Staffan Jacobsson SvärdIF Thor12:01
63Johan AronssonOK Tisaren12:02
64Joel LännevallOK Roslagen12:03
65Jan TroengOK Linné12:04
66Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna12:05
67Kristoffer EdshageCentrum OK12:06
68Fredrik LindellIF Thor12:07
69Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro12:08
70Johan BlomsterIF Thor12:09
71Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK12:10
72Erik LindOK Linné12:11
73Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna12:12
75Ola LindIF Thor12:14
76Erik FernlundOK Tisaren12:15
77Mattias ÖstbergStora Tuna OK12:16
78Henrik JonssonÄrla IF12:17
79Markus LangStora Tuna OK12:18
80Halvor Eid NielsenÄrla IF12:19
81Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK12:20
82Axel WrådheAttunda OK12:21
83Petter RanefallIF Thor12:22
84Robert JohanssonTäby OK12:23
85Emil JonsellIF Thor12:24
86Erik ToomingasSundsvalls OK12:25
88Mats TroengOK Linné12:27
89André AnderssonOK Kåre12:28
90Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna12:29
112Carl MagnussonIFK Mora OK12:30
92Mattias MårtsStora Tuna OK12:31
93Greger TyskOK Kåre12:32
94Jesper LysellRehns BK12:33
95Simon DahlbergOK Nolaskogsarna12:34
96Andrey LamovStora Tuna OK12:35
97Daniel OlmIF Thor12:36
98Anders JanssonTäby OK12:37
99Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF12:38
100Linus RappIFK Mora OK12:39
101Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna12:40
102Johannes RidefeltOK Linné12:41
103Dan WesterJärla Orientering12:42
104Tomas QuistbergIF Thor12:43
105Martin KarlssonCentrum OK12:44
106Emil ÅbergOK Kåre12:45
107Viktor JemthIF Thor12:46
108Anders AxlingSundsvalls OK12:47
109Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna12:48
110Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK12:49
111Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna12:50
74Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna12:51
113Emil AlexanderssonStora Tuna OK12:52
114Thomas RoosIF Thor12:53
115Rikard TynellGrycksbo IF OK12:54
116Simon HedlundÄrla IF12:55

D20

4 320 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilma BergerDomnarvets GOIF11:17

D18

4 320 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara JunevikLeksands OK11:00
Ida JohnssonOK Kåre11:02
Vera RolfssonSkarpnäcks OL11:04
Emelie BrudinIFK Mora OK11:06
Sofia GidingVallentuna-Össeby OL11:08
Tindra JernströmAvesta OK11:10
Frida ArnessonSkarpnäcks OL11:14
Mirjam BucherIF Thor11:16
Ronja HuggForsa OK11:18

H18

5 200 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Zeb PalmHJS-Vansbro OK12:20
Rasmus TäckOK Hammaren12:22
Johan CallebergSnättringe SK12:24
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF12:26
Viktor LadängesAlfta-Ösa OK12:28
Lucas GranbergOK Kåre12:30
Jakob SjöbergGävle OK12:32
Martin DanielssonOK Kåre12:34
Oscar PalmOK Linné12:36
Emils ZernisÄrla IF12:38
Emil DanielssonOK Hammaren12:40
Albin BergerDomnarvets GOIF12:42
Mattias KallhaugeSnättringe SK12:44
Emil BybergDomnarvets GOIF12:46
John GranathOK Kåre12:50
Elias NäslundOK Hammaren12:52

D16

4 610 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Agnes EdgrenSkarpnäcks OL11:01
303Elsa NilssonDomnarvets GOIF11:05
304Linn RistoOK Linné11:07
305Tilda GolsäterKorsnäs IF OK11:09
306Emilia JohnssonOK Kåre11:11
307Elsa GörasLeksands OK11:13
308Alma SandVästerbergslagens OL11:15
309Irmelie EnströmSundsvalls OK11:17
310Klara AnderssonDomnarvets GOIF11:19
311Vendela SöderqvistOK Kåre11:21
312Cornelia IvarssonOK Hammaren11:23
313Lina HällstenStora Tuna OK11:25
314Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL11:27
316Maja BergqvistKorsnäs IF OK11:31
317Ellen HannrupIF Thor11:33
318Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK11:35
319Tove SvedellSkarpnäcks OL11:37
320Elsa HermanssonIFK Mora OK11:39
321Thea NordinKorsnäs IF OK11:41
323Tove RingiOK Kåre11:45
324Emma EliassonDomnarvets GOIF11:47
325Alma WallmanVästerbergslagens OL11:49
326Linnea PerssonValbo AIF11:51
327Julia NäslundOK Hammaren11:53

H16

4 810 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Fredrik JunevikLeksands OK11:38
402Linus HalvorsenSkarpnäcks OL11:40
403Otto IsakssonSöderhamns OK11:42
404Jakob WidelundOK Kåre11:44
405Albin BlombergSegersta OK11:46
406William MöllerSkarpnäcks OL11:48
407Wille LångbergHudiksvalls OK11:50
408David MelinOK Rodhen11:52
409Albin BjörkOK Hammaren11:54
410Erik LarssonIFK Mora OK11:56
412Arvid BylundIF Thor12:00
413Elis SandbergAlfta-Ösa OK12:02
414Jonas BjörsLjusdals OK12:04
415Markus HalvarssonLeksands OK12:06
416Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL12:08
417Christoffer LindgrenOK Kåre12:10
419Anton HenrikssonSöderhamns OK12:14
420Alfred LiljeströmGävle OK12:16
421Albin GezeliusIFK Mora OK12:18
422Erik BrandtDomnarvets GOIF12:20
423Melker NordgrenOK Kåre12:22
424Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK12:24
425Rasmus SöderbergGävle OK12:26
426Willy FjällborgStenungsunds OK12:28
427Kevin SjölanderOK Rodhen12:30
428Eric HallnerOckelbo OK12:32
429Oskar VikströmSundsvalls OK12:34
430Karl GranathOK Kåre12:36
431John McLellandOK Rodhen12:38
432Thobias BrodinIFK Mora OK12:40
433Pelle NilssonOK Linné12:42
434Isak BerggrenGävle OK12:44
435Tore PalmgrenSundsvalls OK12:46
437Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK12:50
438Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK12:52
439Klockar-Eskil NääsLeksands OK12:54

D14

3 910 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Måra StegardSkarpnäcks OL11:00
502Fannie SjölanderOK Rodhen11:02
503Elin LadängesAlfta-Ösa OK11:04
504Ebba AnderssonSundsvalls OK11:06
505Lovisa MasesStora Tuna OK11:08
506Johanna RoosOK Linné11:10
507Sanna HörnellDomnarvets GOIF11:12
508Tindra JonssonSkarpnäcks OL11:14
509Emelie SvärdIF Thor11:16
510Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK11:18
511Elsa PalmbergOK Hammaren11:20
512Mira NordinKorsnäs IF OK11:22
513Frida MelinOK Rodhen11:24
514Anja BergerDomnarvets GOIF11:26
515Elsa GranholmSundsvalls OK11:28
516Elin BryggarGrycksbo IF OK11:30
517Sara ÅbomGävle OK11:32
519Leija MagnussonAlfta-Ösa OK11:36
520Agnes Söllvander EklundOK Rodhen11:38
521Julia Hagelberg NordahlOK Kåre11:40
522Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:42
523Alva DahlinKovlands IF11:44
524Emma JohanssonSundsvalls OK11:46
525Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF11:48
526Moa BergqvistKorsnäs IF OK11:50
527Anja NilssonDomnarvets GOIF11:52
528Elise EdlerOK Hammaren11:54
529Alva ErssonIFK Mora OK11:56
530Ebba LindholmSundsvalls OK11:58
531Ebba OttossonGävle OK12:00
532Tove KarlssonOK Rodhen12:02
533Ella SandbergAlfta-Ösa OK12:04
534Alva Lidström LauriSnättringe SK12:06
535Elsa HedinOK Linné12:08
537Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK12:12
538Agnes WallinKorsnäs IF OK12:14
539Stina LindholmSundsvalls OK12:16
540Erica KarlssonOK Rodhen12:18
541Elsa Söllvander EklundOK Rodhen12:20
543Alice LarssonUmeå OK12:24
544Olivia KarlssonKovlands IF12:26
545Julia NordvallDomnarvets GOIF12:28
546Irma ÖstbergAlfta-Ösa OK12:30

H14

3 910 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Leo LjungbergSkarpnäcks OL11:29
602Olle GahnshagOK Kåre11:31
603Linus SjödénÄlvdalens IF OK11:33
639Daniel OlarsLeksands OK11:35
605Mathias DryseliusSkarpnäcks OL11:37
606Viggo ÖstlundKovlands IF11:39
607Helmer JöhnemarkStora Tuna OK11:41
608Axel HejdenbergGävle OK11:43
609Hampus KarlssonOK Hammaren11:45
610Noa HelgarsTäby OK11:47
611Valle LarssonIF Thor11:49
612Albin MalmgrenOckelbo OK11:51
613Edvin NilssonLånghundra IF11:53
614August GörasLeksands OK11:55
642Malte HellgrenIF Thor11:57
616Elias WesterberghRasbo IK11:59
617Olov NorinSundsvalls OK12:01
618Edvin MäkinenOK Hammaren12:03
619Filip DryseliusSkarpnäcks OL12:05
620Elias HällstenStora Tuna OK12:07
621Justus ArenanderSkarpnäcks OL12:09
622Lucas SöderbergGävle OK12:11
623Viktor KarlssonStorviks IF12:13
624Olle LångbergHudiksvalls OK12:15
625Wille SöderqvistOK Kåre12:17
626Simon ClaessonOK Rodhen12:19
627Loke HolmgrenOK Hammaren12:21
628Erik LundquistOK Ravinen12:23
629Alfred JeppssonOK Hammaren12:25
630Malte AlbinssonOK Österåker12:27
631John Henry TidholmSöderhamns OK12:29
632Eric JohanssonOK Kåre12:31
633Jakob CarlssonStora Tuna OK12:33
634Axel GidlundOK Linné12:35
635Hjalmar WennbergHudiksvalls OK12:37
636Love BylundIF Thor12:39
637Elias DanielssonOK Hammaren12:41
638Niklas ErlandssonOK Södertörn12:43
640Arvid JonforsenHallstahammars OK12:47
641Jakob OlssonOckelbo OK12:49
643Axel AnderssonIF Thor12:53

D14 Kort

2 110 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma IvarssonOK Hammaren10:31:10
Elin BrandtAlfta-Ösa OK10:31:45
Klara JonssonOK Dellen11:51:14

H14 Kort

2 110 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilgot HenryssonAlfta-Ösa OK10:31:32
Oskar BjörkOK Hammaren10:32:24
Julius AndrèkusLjusne-Ala OK10:51:12
Axel MäkinenOK Hammaren11:08:35
Theo SjöbergIF Thor11:20:18
Oscar NilssonLånghundra IF11:20:20
Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna11:35:04
Samuel HowardSkarpnäcks OL11:43:51
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL11:44:26
Karl KvarnforsSkarpnäcks OL

D12

2 110 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin GezeliusIFK Mora OK10:45:45
Nora Svedin JakobssonLånghundra IF10:52:28
Greta BladlundKarlsbyhedens OK10:53:03
Sara RoosOK Linné10:54:02
Elisia SvedbergRehns BK10:55:02
Linnea HermanssonIFK Mora OK10:56:02
Linnea JunevikLeksands OK11:00:04
Alma JöhnemarkStora Tuna OK11:02:01
Tuva HolmströmOK Ravinen11:04:02
Maja MasesStora Tuna OK11:05:02
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF11:05:56
Freja BylanderKarlsbyhedens OK11:08:09
Klara EdströmSundsvalls OK11:09:01
Maja EliassonDomnarvets GOIF11:14:09
Svea ForsslundGävle OK11:15:13
Tora JonsellIF Thor11:16:02
Nora NordlundOK Kåre11:21:03
Emily KruysIF Thor11:22:02
Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF11:25:48
Lydia PerssonAlfta-Ösa OK11:26:47
Emmy RoosIF Thor11:29:03
Elin KarlssonKovlands IF11:31:02
Lina WidelundOK Kåre11:32:12
Stina Bredin  LindholmOK Hammaren11:39:08
Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna11:43:47
Alva EliassonSundsvalls OK11:45:02
Ella YtterströmSundsvalls OK11:46:03
Signe PalmOK Linné12:02:18
Oline HanssonAlfta-Ösa OK12:03:31
Ida PalmOK Linné12:08:02
Signe FeilSundsvalls OK
Rut SidenvallHudiksvalls OK

H12

2 110 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel GrenholmOK Kåre10:11:19
Morgan AlfredssonGävle OK10:34:49
Gustav NyströmOK Ravinen10:43:05
Max AlfredssonGävle OK10:45:08
Oscar LundquistOK Ravinen10:45:41
Isak BjörkOK Hammaren10:48:04
Theo RistoOK Linné10:51:21
Simon SegermanIF Thor10:53:02
Ruben ArenanderSkarpnäcks OL10:55:17
Petter FochsenWaxholms OK10:57:02
Malte SöderlundKarlsbyhedens OK10:57:58
Max ZetterbergHudiksvalls OK10:59:01
Olle WallmanVästerbergslagens OL11:04:14
Jens FochsenWaxholms OK11:05:06
Elis QuistbergIF Thor11:05:54
Edvin TögenmarkOK Linné11:06:59
Leo MagnussonAlfta-Ösa OK11:07:41
Alfred DahlinKovlands IF11:08:22
Johan OlarsLeksands OK11:09:02
Emil ÅbergOK Linné11:12:01
Lukas LindIF Thor11:13:02
Gustav LjunggrenOK Hammaren11:18:02
Hampus HolmbergSkarpnäcks OL11:21:03
Linus HanssonAlfta-Ösa OK11:27:20
Elias HörnellDomnarvets GOIF11:29:02
Wilmer WennbergHudiksvalls OK11:30:02
Walter SöderqvistOK Kåre11:31:01
Petter GranathSvärdsjö SOK11:31:56
Teodor JonssonSkarpnäcks OL11:33:44
Albin JemthIF Thor11:34:02
Erik JonssonOK Dellen11:50:27
Pelle ÖsterbergOK Roslagen11:59:02
Tor NylundOK Linné12:15:46

D12 Kort

2 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma WallinLjusne-Ala OK10:48:51
Tilde SvederDomnarvets GOIF11:13:02

D10

2 000 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja MaxénStora Tuna OK10:01:39
Hanna RydesäterRehns BK10:04:05
Nora AldinStora Tuna OK10:21:07
Elvira BuudIFK Mora OK10:23:34
Frida BrudinIFK Mora OK10:29:02
Julia EkOK Ravinen10:38:22
Ellen HedinOK Linné10:54:01
Halle GahnshagOK Kåre11:01:23
Signe AlbinssonOK Österåker11:01:26
Maja SvederDomnarvets GOIF11:02:21
Ella SandVästerbergslagens OL11:03:03
Viola HolmströmOK Ravinen11:06:02
Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre11:06:04
Lina HolmstenForsa OK11:07:35
Moa JäderbergLeksands OK11:13:57
Ellinor KruysIF Thor11:25:02
Jessica SvärdIF Thor11:25:03
Lova JonssonSkarpnäcks OL11:34:19
Selma YtterströmSundsvalls OK11:36:14
Alicia IvarssonOK Hammaren11:37:53
Vera JeppssonOK Hammaren11:39:01
Linnea UnborgAlfta-Ösa OK11:39:49
Tilde VikblomOK Hammaren11:40:02
Lova WilénLeksands OK12:00:54
Hilma DalinOK Kåre

H10

2 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfons WesterberghRasbo IK10:16:47
Edvin SvedbergRehns BK10:34:07
Filip ZetterbergHudiksvalls OK11:04:06
Anton ÅbergOK Linné11:04:46
Marcus UnborgAlfta-Ösa OK11:11:55
Herman EliassonSundsvalls OK11:13:03
Felix DahlinKovlands IF11:13:37
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF11:23:02
Alfred LarssonAlfta-Ösa OK11:26:50
Herman LarssonAlfta-Ösa OK11:26:52
Petter NordlundOK Kåre11:29:02
Algot HellgrenIF Thor11:35:02
Elliot TyskOK Kåre11:43:19
Rickard JemthIF Thor11:45:22
Noah TyskOK Kåre11:46:02
Gustav LindbergOK Roslagen11:59:02
Aron LindbergOK Roslagen12:00:10
David JonforsenHallstahammars OK
Viggo LindgrenOK Kåre
Frank SidenvallHudiksvalls OK
Nils StåbiOK Kåre

D35

5 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marika HagelbergOK Kåre11:01
Caroline WestbomOK Österåker11:03
Karin TrolinForsa OK11:07
Christina OlssonSkåneslättens OL11:09
Sofia StenbergDomnarvets GOIF11:11
Viktoria KarlssonKovlands IF11:13

H35

5 650 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter ViréhnAvesta OK11:03
Saulius AndrekusLjusne-Ala OK11:05
Peter HemmyrJärla Orientering11:07
Robert BlomSöderhamns OK11:09
Jonatan SöderbergGävle OK11:13
Björn ArvidssonStora Tuna OK11:15

D40

3 880 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena WallmanVästerbergslagens OL11:00
Therese BergqvistKorsnäs IF OK11:02
Jenny JohanssonKFUM Örebro OK11:04
Jenny JohanssonValbo AIF11:06
Lina SöderkvistSäterbygdens OK11:08
Helene NilssonOK Linné11:10
Karin JohnssonOK Kåre11:12
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK11:16
Anna EkOK Ravinen11:18
Sara TimnerSundsvalls OK11:20
Karin LarssonUmeå OK11:22
Sara LindIF Thor11:24
Ingela RydesäterRehns BK11:28
Marit SöderqvistOK Kåre11:30
Kajsa WinderLjusdals OK11:32
Anna LundquistOK Ravinen11:34
Jessica SöllvanderOK Rodhen11:36

H40

5 200 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik HällstenStora Tuna OK11:00
Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF11:02
Tomas AlbinssonOK Österåker11:04
Mats ÅbergOK Linné11:06
Peter FredricsonIFK Mora OK11:08
Thobias WidelundOK Kåre11:10
Björn LundquistOK Ravinen11:12
Patrik SöderqvistOK Kåre11:14
Tony BjörlingDomnarvets GOIF11:16
Jonas BuudIFK Mora OK11:18
Joakim HelgarsTäby OK11:20
Richard HejdenbergGävle OK11:22
Björn LjunggrenOK Hammaren11:24
Tobias EliassonSundsvalls OK11:28
Torbjörn GillsparrOK Österåker11:30
Björn RosendahlÄrla IF11:34
Andreas PerssonDomnarvets GOIF11:36
Mattias EklundOckelbo OK11:38
Martin AnderssonLeksands OK11:40
Jens StåbiOK Kåre11:42
Klockar Mattias NääsLeksands OK11:44
Daniel EdlerOK Hammaren11:46
Dan HörnellOK Linné11:48
Daniel AxelssonMålilla OK11:50
Mats HörnellDomnarvets GOIF11:52
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK11:54
Lars NordvallDomnarvets GOIF11:56
Patrik JohnssonOK Kåre12:00
Josef AnderssonSundsvalls OK12:02
Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna12:04
Simon WegmüllerOK Rodhen12:06
Patrik SvedbergGävle OK12:08

D45

3 880 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Therese HolmströmOK Ravinen11:35
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:37
Christina HallinOK Milan11:39
Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK11:41
Sara GörasLeksands OK11:43
Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK11:45
Ylva LorentssonOK Kåre11:47
Louise Jeppsson WulffOK Hammaren11:49
Malin WidelundOK Kåre11:51
Maria HållströmGävle OK11:53
Anna-Karin SchmutzLeksands OK11:57
Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK11:59
Cecilia FochsenWaxholms OK12:01
Ann-Sofie JemthIF Thor12:03
Kersti RingiOK Kåre12:05
Ann-Sofie TäckOK Hammaren12:07
Ninni CarlssonStora Tuna OK12:09
Marita OlarsLeksands OK12:13
Åsa ErikssonForsa OK12:15
Anna ElgesjöDomnarvets GOIF12:17
Pernilla SvedinLånghundra IF12:21
Liselott NordgrenOK Kåre12:23
Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK12:25
Anette EngströmValbo AIF12:27
Annelie HermanssonIFK Mora OK12:29
Anna BerggrenGävle OK12:31

H45

4 760 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik BjörkOK Hammaren11:29
Ulf KarlssonStorviks IF11:31
Jonas StåhlbrandtRasbo IK11:35
Mattias EdströmKovlands IF11:37
Jesper NordinKorsnäs IF OK11:39
Ola TovenKöping-Kolsva OK11:41
Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL11:43
Per CarlssonStora Tuna OK11:45
Mathias VestinOK Kåre11:47
Mikael PalmbergOK Hammaren11:49
Anders LöwgrenOK Milan11:51
Magnus GörasLeksands OK11:53
Pär-Magnus BjurekTibro OK11:55
Sven OlssonKorsnäs IF OK11:57
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:59
Tommy LindbergOK Roslagen12:01
Johan LundbergOK Kåre12:03
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK12:05
Peter RydesäterRehns BK12:07
Tomas EklundSkogsluffarnas OK12:11
Johan WesterberghRasbo IK12:13
Per BrandtDomnarvets GOIF12:15
Hans NykvistStora Tuna OK12:17
Fredrik NilssonLånghundra IF12:19
Martin PerssonOK Kåre12:21
Håkan PerssonValbo AIF12:23
Anders BøgevigOK Ravinen12:25
Marcus PherssonOK Linné12:27
Christophe HerlyOK Södertörn12:29
Fredrik MäkinenOK Hammaren12:31
Jussi PuumalainenOK Roslagen12:33
Rickard JonforsenHallstahammars OK12:35
Jonas EklundOK Rodhen12:37
Stefan SvedbergRehns BK12:39
Henrik ErlandssonOK Södertörn12:41
Per LovangVästerbergslagens OL12:45
Mathias DanielssonOK Hammaren12:47
Henrik RoosOK Linné12:49
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK12:51
Olof ErikssonIFK Mora OK12:53

D50

3 570 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica BomanGävle OK11:01
Lena LiljeforsAvesta OK11:03
Maria KvarnlöfOK Roslagen11:05
Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK11:09
Eva-Lena HahneInsjöns IF OK11:11
Hillevi ErikssonOK Linné11:13
Karolina VessbyIF Thor11:15
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:17
Charlotta GibergHellas Orientering11:19
Marianne CarlbergRånäs OK11:21
Ingela ErikssonGävle OK11:23
Anna SundbergOK Södertörn11:25
Lena MasesStora Tuna OK11:29
Laila IngelssonOK Hammaren11:31
Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK11:33
Camilla AdlertegOK Enen11:35
Lena GumaeliusWaxholms OK11:37
Anna OlssonIF Thor11:39
Anette SjöbergGävle OK11:41
Berit GummusIFK Mora OK11:43
Karin SvenskStora Tuna OK11:45
Anki GustafssonSäterbygdens OK11:47
Monica FröjdSnättringe SK11:49
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL11:51
Elisabet EnmarkGävle OK11:53
Pia LindholmSundsvalls OK11:55
Anna AlbinssonIFK Mora OK11:57
Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK11:59
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK12:03

H50

4 760 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olov VikströmSundsvalls OK11:00
Per CarlbergRånäs OK11:02
Ola JernströmAvesta OK11:04
Jonas GidingVallentuna-Össeby OL11:06
Anders OlarsLeksands OK11:08
Pontus GilleOK Roslagen11:10
Mikael DanielssonOK Kåre11:12
Jonas LångStora Tuna OK11:14
Patrik SteenOK Enen11:16
Thomas HahneInsjöns IF OK11:18
Anders BygrenGävle OK11:20
Lars OlssonOK Linné11:22
Lars HalvarssonLeksands OK11:24
Hans JonssonVäsby OK11:26
Ulf K. RaskIFK Mora OK11:28
Patrik OttossonGävle OK11:30
Jonas NäslundOK Hammaren11:34
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK11:36
Pär TögenmarkOK Linné11:38
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK11:40
Johan AnderssonValbo AIF11:42
Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:44
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK11:46
Kjell RistoOK Linné11:48
Kalle ÖstgrenOK Kåre11:50
Thomas JohanssonSundsvalls OK11:52
Anders OhlinRånäs OK11:54
Jan AnderssonGävle OK11:56
Thomas CallebergSnättringe SK12:00
Ola HultinOK Roslagen12:02
Magnus EngbergLjusdals OK12:04
Jörgen StegardSkarpnäcks OL12:06
Johan JakobssonLånghundra IF12:08
Sveke JonssonOK Dellen12:12
Erik NorinSundsvalls OK12:14
Peter JunevikLeksands OK12:16
Thomas IvarssonOK Hammaren12:18
Anders L OlssonGävle OK12:20
Sören VillamoOrnäs IK12:22
Peter SjödénÄlvdalens IF OK12:24
Lars KarlssonValbo AIF12:26
Magnus BacklundSäterbygdens OK12:28

D55

3 570 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK11:01
Marie LarssonKöping-Kolsva OK11:03
Mia GustafssonOK Kåre11:05
Ingrid OlssonVäsby OK11:07
Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK11:09
Annette Falck LarssonVänersborgs SK11:11
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK11:13
Annika StaafForsa OK11:15
Ingrid KensbyOK Tyr11:17
Kia NordströmTäby OK11:21
Sussie BjörkmanDalaportens OL11:23
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK11:25
Susanne PerssonÄrla IF11:27
Anna-Lena TynongGävle OK11:29
Ingrid SvenssonStora Tuna OK11:31
Kristina HammarfalkÖstersunds OK11:33
Katarina SundqvistOK Kåre11:35
Annika ArdellOK Rodhen11:37
Anna Weckner WestlundOK Tyr11:39
Gunilla KallhaugeSnättringe SK11:43
Tone HollowellOK Tyr11:47
Marita FilipssonMarkaryds FK11:49
Marie FröjdRehns BK11:51
Dorothe SpillmannIF Thor11:53
Anki PousetteRånäs OK11:55
Annika SvenssonSolna OK11:57
Anna WesterberghRasbo IK11:59
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik12:01

H55

4 010 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lasse JanssonGävle OK11:21
Joakim IngelssonOK Hammaren11:23
Johan PalmgrenTäby OK11:25
Stefan LundOK Linné11:27
Lars LindgrenOK Ödmården11:29
Jörgen HelmerssonOckelbo OK11:31
Mats JönssonKorsnäs IF OK11:33
Björn AlbinssonIFK Mora OK11:35
Arne SääfGudhems IF11:39
Curt LandinRehns BK11:41
Lars MattssonOK Kåre11:43
Bo LauriSnättringe SK11:47
Bosse WiggeDomnarvets GOIF11:49
Harry HietanenGävle OK11:51
Anders S NybergSäterbygdens OK11:53
Mats HerbertTäby OK11:55
Johan ÖstbergStora Tuna OK11:57
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK11:59
Thomas ArvidssonSäterbygdens OK12:01
Thomas HollowellOK Tyr12:03
Ronny NordgrenSundbybergs IK12:05
Göran TjernbergKovlands IF12:07
Peter RidefeltOK Linné12:09
Per KallhaugeSnättringe SK12:11
Torbjörn SöderlundLeksands OK12:13
Peter NordströmTäby OK12:15
Per MelénOK Kåre12:17
Inge SöderqvistOK Renen12:19
Leif SandahlOK Tyr12:21
Patrik AhlgrenTäby OK12:23
Peo SvenskStora Tuna OK12:25
Anders EnmarkGävle OK12:29
Per-Åke BladForsa OK12:31
Klas LindgrenVästerås SOK12:33
Karl-Erik EngblomValbo AIF12:35
Ulf LindbergSnättringe SK12:37
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF12:39
Mikael IngelssonOckelbo OK12:41
Mats-Erik AxIFK Mora OK12:43
Mats KensbyOK Tyr12:45
Jan SundbüeOK Hällen12:47
Jan NylundOK Linné12:49
Roine AnderssonRånäs OK12:51
Björn JakobssonTäby OK12:53

D60

2 990 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK11:00
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:02
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK11:04
Yvonne TovenKöping-Kolsva OK11:08
Birgitta WinbladRehns BK11:10
Mona ÅkermanValbo AIF11:12
Lena LarssonSala OK11:14
Ewa EdejernIFK Bergvik11:18
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb11:20
Britt GunnarssonKristinehamns OK11:22
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared11:24
Stina GunnarssonÄrla IF11:26
Elisabeth BybergerSolna OK11:28

H60

4 010 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt SchwartzOK Kolmården11:00
Lars OhlinRånäs OK11:02
Mats LundbergDalaportens OL11:04
Krister GumaeliusWaxholms OK11:06
Kenneth PetterssonJärfälla OK11:08
Göran HanssonTäby OK11:10
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK11:14
Sten-Olof MatssonLeksands OK11:16
Andreas HjertsonOK Linné11:18
Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna11:20
Sixten WestlundOK Tyr11:22
Hans DanielsMalungs OK Skogsmårdarna11:24
Göran HedmanValbo AIF11:26
Christer SegerquistGävle OK11:28
Sven-Erik LevinTierps SOK11:30
Reinhold LenneboIF Thor11:32
Nisse JohanssonRehns BK11:36
Leif GustafssonSäterbygdens OK11:38
Björn-Ove PetterssonAttunda OK11:40
Göran NilssonSnättringe SK11:42
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL11:44
Bengt HameliusSäterbygdens OK11:48
Mats LandquistKöping-Kolsva OK11:50
Stig LundströmLjusne-Ala OK11:52
Per-Olov SjöströmVästerås SOK11:54
Stefan GunnarssonKristinehamns OK11:56
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik11:58
Åke GruvmanMalungs OK Skogsmårdarna12:00
Göran EngblomRehns BK12:02
Jan-Olof BjörklundBjursås OK12:04
Olle RönnolsSäterbygdens OK12:06
Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF12:08
Peter OlssonTäby OK12:10
Lars ForsstedtSöders-Tyresö12:12
Kjell BomanSöderhamns OK12:14
Roger EklundIK Jarl Rättvik12:16
Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna12:18
Roy FranssonÄrla IF12:20
Tommy ÖstLjusdals OK12:22
Svante LindgrenKorsnäs IF OK12:24
Roger LindLeksands OK12:26

D65

2 780 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro EdströmKovlands IF11:30
Catherine DawsonGafanhori11:32
Helena HemströmGävle OK11:36
Anne LundmarkJärfälla OK11:38
Elisabeth JonssonMalungs OK Skogsmårdarna11:40
Mona ForsbergNyköpings OK11:42
Annica Lindell LangVästerbergslagens OL11:44
Margareta HallménAttunda OK11:46
Ingeborg TorrisMalungs OK Skogsmårdarna11:48
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF11:50
Monica HåbergSöderhamns OK11:52
Christina HjertsonOK Linné11:56
Ann-Britt ErikssonRehns BK11:58
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF12:00
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK12:02
Britt Linnéa ErikssonSala OK12:04

H65

3 630 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF11:32
Lars MongårdSkogsluffarnas OK11:34
Roland BjörklundKvarnsvedens GOIF OK11:36
Sven Bergström TrolinForsa OK11:38
Arne JohanssonOK Ravinen11:40
Ove ÅbergStorviks IF11:42
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK11:44
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL11:46
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby11:48
Roland BergSäterbygdens OK11:50
Ingvar SöderqvistSöderhamns OK11:52
Stig AnderssonOK Linné11:54
Lars StrinnholmÖstersunds OK11:56
Anders HallménAttunda OK11:58
Bengt A PerssonOckelbo OK12:00
Mats HemströmGävle OK12:02
Örjan StahlGrycksbo IF OK12:06
Sven LarssonSärna SK12:08
Håkan OlssonHjobygdens OK12:10
Per Arne EvaldssonOK Gynge12:12
Kjell LidholmIFK Hedemora OK12:14
Hans-Erik LangVästerbergslagens OL12:16
Anders ForsstedtSöders-Tyresö12:18
Lars-Erik HermanssonOK Linné12:20
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared12:22
Ulf KjellinOK Hedströmmen12:24
Hans HolmbergJärla Orientering12:26
Staffan WestbomOckelbo OK12:30
Göran LarssonSala OK12:32
Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK12:34
Hasse ÅbergValbo AIF12:36
Åke DalinLeksands OK12:38
Bo DavidssonSolna OK12:40
Johnny FranssonÄrla IF12:42
Ingemar ZiljatKristinehamns OK12:44
Hans OhlinRånäs OK12:46
Jon FlordalLjusdals OK12:48
Thomas WesterGustavsbergs OK12:50

D70

2 780 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berit EdengrenNyköpings OK11:13
Eva HalvarsonOK Kåre11:15
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL11:17
Britt-Marie DahlinLeksands OK11:19
Margareta LöfkvistBjursås OK11:21
Christina WestmanHudiksvalls OK11:23
Inger LöfgrenStora Tuna OK11:25
Marianne SellgrenSigtuna OK11:27
Inga JohanssonNyköpings OK11:29
Christina FlordalLjusdals OK11:31

H70

3 630 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Owe EdströmKovlands IF11:01
Sven-Erik KempeOK Hammaren11:03
Roland SalomonssonVittjärvs IK11:05
Tord HalvarsonOK Kåre11:07
Claes NidebornStora Tuna OK11:09
Ulf SvedestamEskilstuna OL11:11
Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:13
Mats TörngrenOK Linné11:15
Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK11:19
Bertil HolmgrenGävle OK11:21
Anders SellgrenSigtuna OK11:23
Lars Olov VängborgViksjöfors OK11:25
Inge PerssonOckelbo OK11:27
Gunnar LöfkvistBjursås OK11:29
Roy DawsonGafanhori11:31
Jan BojlingSolna OK11:33
Östen ErikssonAvesta OK11:35
Åke HöglundTimrå SOK11:37
Ulf LöfgrenStora Tuna OK11:39
Ove ThorssonIK Trenne Ullared11:43
Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:45
Per-Erik WåhlbergOK Linné11:47
Bo SundqvistOckelbo OK11:49
Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK11:51
Hans KäckDalaportens OL11:53
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden11:55
Bengt StenerhagVästerbergslagens OL11:57
Per ElfströmÅrsunda IF11:59
Christer HedinIFK Enskede12:01
Nils-Erik ErikssonSala OK12:03
Göran ForsbergNyköpings OK12:05
Gert OlssonSkåneslättens OL12:07
Rolf LindbergSöderhamns OK12:09
Håkan NilssonMalmö OK12:13

D75

2 570 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK11:03
Anita AspOckelbo OK11:05
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK11:07
Asta SjöbergLindebygdens OK11:09
Gunborg WestinLeksands OK11:11
Birgitta JohanssonKristinehamns OK11:13
Siv HasselgrundBjursås OK11:15
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK11:17

H75

2 990 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke PerssonOckelbo OK11:05
Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:07
Olle AnderssonIFK Mora OK11:09
Sverre JonssonOK Ravinen11:13
Urban GullbergOK Linné11:15
Olle JohanssonIFK Hedemora OK11:17
Runo JohanssonKristinehamns OK11:19
Jan JohanssonIFK Hedemora OK11:21
Leif PerssonLjusdals OK11:23
Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik11:25
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK11:29
Stig ÖstKorsnäs IF OK11:31
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna11:33
Kurt BoströmOK Linné11:35
Anders JohanssonNyköpings OK11:37
Ragnar ErikssonOK Hedströmmen11:39
Karl JohanssonIFK Hedemora OK11:41
Stig IsraelssonOK Tylöskog11:43

D80

2 570 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK11:16
Britta DanielsMalungs OK Skogsmårdarna11:20
Laila MyrlundPiteå IF Orienteringsklubb11:22

H80

2 780 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart ErikssonOK Enen11:00
Åke SundbergFagersta OK11:02
Lars-Erik LindellVäsby OK11:04
Anders AhnlénOK Hammaren11:06
Sivert SöderbärgOK Roslagen11:08
Börje VestringGävle OK11:10
Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL11:14
Rolf AnderssonRimbo SOK11:18
Arvo HyvönenSkattkärrs SOK11:20
Janne MånssonLeksands OK11:22
Rune CarlssonSundbybergs IK11:24

Inskolning

960 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elliot HemmyrJärla Orientering10:00:15
Charlie SvederDomnarvets GOIF10:04:01
Märta GrenholmOK Kåre10:04:08
Tilda HemmyrJärla Orientering10:04:41
Viktor OlssonOK Kåre10:05:12
Teo SvedbergAlfta-Ösa OK10:15:47
Axel StenbackKvarnsvedens GOIF OK10:19:25
Alva AldinStora Tuna OK10:20:06
Hilda ElfvingDomnarvets GOIF10:24:10
Miri WachtmeisterKlubblös10:24:41
Stina KarlssonKovlands IF10:27:39
Lova HolmströmIFK Hedemora OK10:28:43
Emrik RemningDomnarvets GOIF10:34:44
Hjalmar TyllsmarkKlubblös10:35:44
Simon BjörkOK Hammaren10:43:00
Isak WegmüllerOK Rodhen10:44:31
Martin RyopolovIFK Mora OK10:47:17
Leonid RyapolovIFK Mora OK10:47:20
Aron SöderlundKarlsbyhedens OK10:47:53
Lukas PetterssonSöderhamns OK10:49:30
Hanna WåhlströmIF Thor11:03:53
Oskar Hagelberg NordahlOK Kåre11:05:50
Astrid FlordalLjusdals OK11:06:54
Love ForsslundGävle OK11:09:19
Astrid VillamoOrnäs IK11:11:37
Ebbe MattssonEdsbyns OK11:53:28
Milla ErikssonKarlsbyhedens OK11:57:52
Lisa VestlingOK Kåre12:03:31
Elin-Karin JohanssonOK Kåre12:08:31

U1

1 040 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba MaxénStora Tuna OK10:02:49
Hugo RydesäterRehns BK10:05:11
Frida OlssonOK Kåre10:08:19
Agnes DahlinKovlands IF10:10:48
Moa WegmüllerOK Rodhen10:22:22
Joel WesterberghRasbo IK10:27:50
Elis EklundOK Rodhen10:31:40
Frida EkOK Ravinen10:38:58
Wilmer IngelssonOckelbo OK10:45:02
Måns TroengOK Linné10:45:14
Connie BolinSöderhamns OK10:48:31
Samuel SvenssonSöderhamns OK10:50:04
Månia SundinSundsvalls OK10:51:08
Marika HenrikssonAlfta-Ösa OK10:51:27
Cornelia SundinSundsvalls OK10:51:27
Liam SvedbergAlfta-Ösa OK10:51:47
Ludvig StåbiOK Kåre10:57:45
Alfred EklundSkogsluffarnas OK11:01:20
Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK11:02:46
Jakob WåhlströmIF Thor11:03:42
Linnea PerssonOK Kåre11:14:30
Amanda HenrikssonSöderhamns OK11:18:33
Henry NilssonLånghundra IF11:20:27
Siri LindIF Thor11:24:49
Vanna BylundIF Thor11:24:50
Ebbot Jonsson-LundRehns BK11:24:54
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL

U2

1 970 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisen MobergSundsvalls OK10:01:59
Isak StåhlbrandtRasbo IK10:03:26
Oskar GrenholmOK Kåre10:11:36
Tova PartinAlfta-Ösa OK10:13:37
Moa ArvidssonAlfta-Ösa OK10:13:38
Ebba PartinAlfta-Ösa OK10:13:57
Lovisa KajsIFK Mora OK10:18:49
Sixten BuudIFK Mora OK10:23:14
Wilhelm SödermanOK Rodhen10:30:55
Elvin LundbergOK Kåre10:33:12
Lovisa LundinAlfta-Ösa OK10:46:19
Isak PetterssonSöderhamns OK10:49:41
Vilgot SääfSöderhamns OK10:49:44
Olle BladlundKarlsbyhedens OK10:55:56
Axel SandVästerbergslagens OL11:03:17
Kalle VestlingOK Kåre11:06:06
Hedda MattssonEdsbyns OK11:12:48
Oskar LindIF Thor11:13:10
Alva JäderbergLeksands OK11:15:32
Ebba LindIF Thor11:20:33
Ludvig LjunggrenOK Hammaren11:23:08
Melvin SjöbergIF Thor11:24:06
Tuva HoofAlfta-Ösa OK11:27:59
Vilma HoofAlfta-Ösa OK11:29:46
Edvin JohanssonOK Kåre12:08:08
Irma HelgarsTäby OK12:10:05
Meja HelgarsTäby OK12:17:15
Edvin ErikssonIFK Mora OK12:19:31

Öppen motion 1

2 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irina NilssonGävle OK10:00:33
Anders HolmströmKlubblös10:28:21
Ulrika Adolfsson-JohanssonOK Kåre12:08:37

Öppen motion 3

2 110 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin LandersEdsbyns OK10:06:02
Elin OttossonEdsbyns OK10:06:03
Emma ÅkessonAlfta-Ösa OK10:06:30
Britt-Marie SkogSkogsluffarnas OK10:09:41
Ronja JuhlinGagnefs OK10:11:15
Elina SvedbergAlfta-Ösa OK10:15:18
Anna HernellKlubblös10:31:15
Agnes NilssonDomnarvets GOIF10:35:11
Matilda PetterssonDomnarvets GOIF10:35:12
Ann-Christin TjernbergKovlands IF10:39:13
Fredrik DahlinKovlands IF10:48:18
Hampus BlomSöderhamns OK10:48:21
Cecilia ErikssonOrnäs IK10:48:46
Elisabeth W-ErikssonAvesta OK10:48:55
Kerstin BrunnSundsvalls OK10:48:58
Mia Ohlin EklundRånäs OK10:49:18
Åsa BjörkOK Hammaren10:52:47
NIklas ErikssonKlubblös10:55:03
Siv BrodinIFK Mora OK10:55:17
Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK10:56:47
Emma GrenholmOK Kåre10:57:54
Jacob HäggströmSkarpnäcks OL11:00:33
Jonny GahnshagOK Kåre11:01:47
Lena WestbomOckelbo OK11:03:56
Henning JanegrenKFUM Örebro OK11:04:06
Pauline BorgerSöderhamns OK11:05:11
Karl HolmbergSkarpnäcks OL11:06:12
Gun LindbergSöderhamns OK11:08:11
Jenny HolmstenForsa OK11:08:27
Ulla MohlinLjusdals OK11:14:50
Pia BylundIF Thor11:14:57
Annica AhlgrenTäby OK11:21:05
Karin ÖhlundOckelbo OK11:26:57
Isac WadmanIFK Mora OK11:31:16
Anna WadmanIFK Mora OK11:31:18
Barbro GullbergOK Linné11:34:00
Caroline YtterströmSundsvalls OK11:41:08
Magnus AnderssonSöderhamns OK11:47:01
Petra PavlovskáSöderhamns OK11:52:51
Helena PetterssonSöderhamns OK11:52:51
Anna TynellGrycksbo IF OK11:56:05
Christian BergKlubblös12:03:47
Stina SidenvallHudiksvalls OK

Öppen motion 5

3 410 m, 67 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa BrahmLånghundra IF10:04:41
Eva LångStora Tuna OK10:16:04
Anders HedlundGagnefs OK10:27:17
Jacob HedlundGagnefs OK10:28:00
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF10:28:22
Göran JuhlinGagnefs OK10:30:00
Linda LandinSträngnäs-Malmby OL10:39:39
Fia JohannessenAlfta-Ösa OK10:40:31
Adam HahneInsjöns IF OK10:50:23
Stefan SvederDomnarvets GOIF10:51:35
Annica LübckeOK Ravinen10:52:43
Marika Andersson-SkantzeJärla Orientering10:53:37
Ing-Marie LarssonIF Thor10:54:08
Conny ErikssonIFK Mora OK10:55:00
Lena ÅbomGävle OK10:55:07
Elin NilssonCentrum OK10:56:31
Kjell AnderssonSundsvalls OK10:57:22
Emma KlemetsKöping-Kolsva OK11:01:11
Monica SandbergLjusne-Ala OK11:01:59
Monica AndreassonOK Tor11:03:44
Lars AndreassonOK Tor11:03:46
Eva SchönquistOK Linné11:07:17
Maria FernmalmLjusdals OK11:07:49
Ingela ArenanderSkarpnäcks OL11:11:37
Martin NilssonIFK Mora OK11:11:53
Anders MattssonLeksands OK11:12:34
Karin ForsgrenForsa OK11:12:45
Jenny AnderssonSöderhamns OK11:12:55
Peter EdmanKorsnäs IF OK11:13:05
Emma AlbinssonIFK Mora OK11:13:55
Elina ArvidssonSäterbygdens OK11:19:30
Marcus HäggblomSäterbygdens OK11:19:31
Anna JanegrenKFUM Örebro OK11:19:45
Susanna GahnshagOK Kåre11:21:22
Andreas DahlinKovlands IF11:22:54
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF11:25:19
Caroline RothpfefferOK Rodhen11:26:17
Angelica HagströmOK Rodhen11:26:23
Per ArnessonSkarpnäcks OL11:26:25
Sofie MattesAlfta-Ösa OK11:27:38
Isak DalinLeksands OK11:27:45
Jennie MattesAlfta-Ösa OK11:27:51
Jessica ÅhlundOK Kåre11:29:53
Bo WestinSöderhamns OK11:31:20
Holme WestinSöderhamns OK11:31:22
Nayara GillsparrOK Österåker11:31:24
Ulf NilssonKovlands IF11:32:54
Emma SvedellSkarpnäcks OL11:35:18
Hanna HolmströmIFK Hedemora OK11:42:51
Helena LiljeströmGävle OK11:44:21
Mathias BladlundKarlsbyhedens OK11:45:22
Anton GrenholmOK Kåre11:46:22
Daniel YtterströmSundsvalls OK11:49:41
Mattias SvedellSkarpnäcks OL11:51:40
Anna SöderlundKarlsbyhedens OK11:52:57
Lars ÅbomGävle OK11:53:59
Frida JonforsenHallstahammars OK11:54:21
Magnus NilssonLånghundra IF11:58:17
Hans-Åke HildingIK Jarl Rättvik12:11:26
Anna T PerssonOK Kåre12:11:29
Daniel PalmOK Linné12:14:48
Marie Olsson EliassonGävle OK12:15:07
Jonas NygrenIF Thor12:18:47
Karin PalmOK Linné12:25:50
Noa ThorntonSöderhamns OK12:29:21
Elisabeth Lundgren OlssonOckelbo OK12:47:04
Mikael WilénLeksands OK

Öppen motion 7

3 200 m, 86 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa RydellLeksands OK09:58:07
Bo SkoogValbo AIF09:58:42
Per-Olof LundkvistRasbo IK10:01:07
Mats FrostOK Roslagen10:01:19
Karin ErssonIFK Mora OK10:01:51
Jonathan MagnussonRehns BK10:02:23
Margareta SkoogValbo AIF10:03:32
Henrik MagnussonRehns BK10:03:41
Ellen SarenmarkLeksands OK10:05:25
Matilda BjörnNorbergs OK10:06:36
Britt BjörklundBjursås OK10:09:42
Johanna MaxénStora Tuna OK10:12:34
Sune HedströmOK Rodhen10:14:37
Christina OhlinRånäs OK10:14:50
Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK10:16:35
Mats OlssonKvarnsvedens GOIF OK10:17:29
Monica OhlinRånäs OK10:19:18
Lisa DahlqvistStorviks IF10:21:19
Elina GustafssonSäterbygdens OK10:29:19
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK10:34:50
Pia NordinKorsnäs IF OK10:34:52
Per-Anders HanssonSöderhamns OK10:37:53
Christer EngstrandRehns BK10:38:50
Britt-Marie ErikssonOK Rodhen10:40:38
Kerstin Frisk EngstrandRehns BK10:41:53
Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK10:42:23
Urs SchnotzLeksands OK10:43:17
Josefin LindbergRehns BK10:46:20
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK10:46:51
Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK10:47:00
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL10:50:47
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL10:56:55
Mikael WallinLjusne-Ala OK11:02:15
Sten Ove NormanViksjöfors OK11:02:53
Charlotte GranbergOK Kåre11:03:27
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL11:05:28
Karin HannrupIF Thor11:08:49
Karin ÅkermanVästerås SOK11:08:55
Eva EngmanForsa OK11:08:58
Niklas BlixtJärbo OK11:09:03
Per-Inge JohanssonKlubblös11:10:13
Göran EngströmIFK Mora OK11:10:45
Jimmy LarssonIF Thor11:12:51
Åsa BlixtJärbo OK11:13:11
Mats WallmanVästerbergslagens OL11:14:48
Simon SchmutzLeksands OK11:15:05
Anders HaglundLeksands OK11:17:21
Petronella EnströmSundsvalls OK11:18:06
Nils OttossonGävle OK11:21:13
Christina IvarssonOK Hammaren11:23:02
Johanna DalinLeksands OK11:23:23
Östen BomanSöderhamns OK11:24:54
Ivan SöderqvistLjusdals OK11:26:21
Lars EkengrenSöderhamns OK11:27:04
Jenny WåhlinDomnarvets GOIF11:27:27
Åsa BobergSöderhamns OK11:30:20
Ulf AnderssonSöderhamns OK11:33:27
Marita KarlssonStorviks IF11:35:13
Ewa EdmanKorsnäs IF OK11:35:53
Charlotta WallinKorsnäs IF OK11:36:30
Annika BryggarGrycksbo IF OK11:36:31
Anna JöhnemarkStora Tuna OK11:37:11
Annica BergerDomnarvets GOIF11:37:19
Malin SvenssonOK Hammaren11:39:27
Anna-Karin ÖstlundKovlands IF11:39:45
Anders KarlssonÅrsunda IF11:41:10
Anna BlombergSegersta OK11:41:53
Rune SundströmSöderhamns OK11:42:12
Helena BybergDomnarvets GOIF11:42:22
Håkan BybergDomnarvets GOIF11:42:24
Lars-Erik LiljeströmGävle OK11:44:23
Anna HällstenStora Tuna OK11:44:47
Jonas BlombergSegersta OK11:52:29
Erik WadmanIFK Mora OK12:00:35
Linnea NordkvistGagnefs OK12:01:09
Erik ErssonIFK Mora OK12:01:51
Sven-Åke WindahlGävle OK12:04:48
Loke SundbergOK Södertörn12:12:18
Elin GöranssonCentrum OK12:12:32
Kerstin GranathSvärdsjö SOK12:13:04
Pär JanssonIF Thor12:17:39
Claes JohanssonSöderhamns OK12:25:09
Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK12:28:04
Lennart PerssonSöderhamns OK12:29:24
Anki HolmbergJärla Orientering
Linnéa SkogSkogsluffarnas OK

Öppen motion 8

5 330 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara NylénBromma-Vällingby SOK09:59:07
Anna TuressonBromma-Vällingby SOK09:59:23
Jeanette VestlingOK Kåre10:00:46
Lars VestlingIF Thor10:03:55
Per BrahmLånghundra IF10:04:59
Eleonor TyllsmarkKlubblös10:05:51
Ola JäderbergLeksands OK10:11:26
Börje AhnlénOK Hammaren10:21:42
Johan HjortSäterbygdens OK10:28:03
Johanna WachtmeisterKlubblös10:29:51
Björn KajsIFK Mora OK10:42:41
Bo AnderssonJärla Orientering10:46:05
Jonas LångbergHudiksvalls OK10:48:04
Jerker BomanGävle OK10:48:27
Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF10:49:53
Per WesterlundSkogsluffarnas OK10:52:27
Mattias ArgårdsIFK Mora OK10:58:05
Jens ÅkermanGävle OK11:12:36
Anders KarlssonOK Kåre11:13:29
Åsa NylénBromma-Vällingby SOK11:13:50
Tomas SundqvistOK Kåre11:14:01
Edward LarssonIFK Mora OK11:16:23
Anders MasesStora Tuna OK11:19:08
Jonas JanegrenKFUM Örebro OK11:19:41
Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin11:19:47
Markus BylundIF Thor11:24:16
Martin ForsslundGävle OK11:25:10
Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna11:27:43
Anna MårsellStora Tuna OK11:28:36
Henrik SödermanOK Rodhen11:30:26
Magnus BergerDomnarvets GOIF11:34:10
Lars DragerydÄrla IF11:35:44
Per HållströmGävle OK11:45:34
Magnus JeppssonOK Hammaren11:48:09
Erik HållströmGävle OK11:48:31
Lina SvärdIF Thor12:00:56
Andreas TyllsmarkKlubblös12:02:49
Per VestlingOK Kåre12:04:08
Martina KarlssonStora Tuna OK12:08:19
Torbjörn JohanssonOK Södertörn12:12:11
Lena NordlundDomnarvets GOIF12:23:37
Jonas KarlssonKovlands IF12:28:08
Stefan AnderssonIFK Mora OK

MtbO

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Stella Täck Jonas HolmgrenOK Hammaren10:00
2Rasmus Nordgren Stefan JohanssonOK Kåre10:02
3Henrik Fröjd Magnus JonsingRehns BK10:04
4Lennart Ingesson Hans OlevikEdsbyns OK10:06
5Monika Näslund Jonas NilssonBollnäs CK10:08
6Mari Fläck Engla FläckTeam Fläck10:10
7Åsa Hedin Arvid RoosTeam Linné10:12
8Peter Fänsmyr Johan PerssonEdsbyns SK-MTB10:14
9Maffe Frost Pia FrostIFK Mora OK10:16
10Ruben Fritzon Johan SundströmTbear Ski Team10:18
11John Are MyhrenMyhren10:20

Annonser