Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ösaträffen, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 3, lång
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: söndag 3 juni 2018

D21

7 610 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
210Anna MårsellStora Tuna OK09:58
201Lisa AnderssonÄrla IF10:00
202Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:02
203Elin GidingVallentuna-Össeby OL10:04
204Olha PanchenkoIFK Mora OK10:06
205Magdalena OlssonStora Tuna OK10:08
206Kristin E KarlssonKexholms SK10:10
207Annika CarlbergSundsvalls OK10:12
208Jenny ErikssonOK Kåre10:14
209Alice HugossonIFK Lidingö SOK10:16
211Jenny WegmüllerOK Rodhen10:20
212Jenny WesterberghRasbo IK10:22
214Karin LundbergTullinge SK10:26
215Ulrika LindstamOK Linné10:28
216Gunilla SvärdIF Thor10:30
217Susanna MårtenssonStora Tuna OK10:32
218Julia DavidssonÄrla IF10:34
219Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF10:36
220Moa KjellstrandCentrum OK10:38
221Katarina SvahnIFK Mora OK10:40
222Linn BrännebyÄrla IF10:42
223Pernilla ErikssonGävle OK10:44
225Kajsa RisbyOK Kåre10:48
226Emma BlixtOK Hammaren10:50
227Marie DahlinKovlands IF10:52
228Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro10:54
230Hanna ErikssonIFK Mora OK10:58
231Maria BjörklundStora Tuna OK11:00
232Ann-Sofi KarlssonGävle OK11:02
233Elisabeth AhlgrenLinköpings OK11:04
234Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK11:06
235Maria NilssonDomnarvets GOIF11:08
236Lovisa PerssonOK Tisaren11:10
237Rebecka LindbergOK Roslagen11:12
238Maria SjölanderOK Rodhen11:14
239Rebecka HeinrupTullinge SK11:16
240Linda ErikssonGävle OK11:18
242Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering11:22
244Johanna ErlandssonStora Tuna OK11:26

H21

10 170 m, 72 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna10:00
2Johan HameliusOK Linné10:02
3Torbjörn JacobssonOK Rodhen10:04
4Joakim SvenskStora Tuna OK10:06
5Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF10:08
6Björn KarlssonRehns BK10:10
7Ola SvahnIFK Mora OK10:12
8Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK10:14
9Emil AnderssonÄrla IF10:16
10Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna10:18
11Axel WrådheAttunda OK10:20
13Emil ÅbergOK Kåre10:24
14Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna10:26
15Jörgen OhlinTullinge SK10:28
16Albin RidefeltOK Linné10:30
17Viktor SilvemarkÄrla IF10:32
18Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK10:34
19Artem PanchenkoIFK Mora OK10:36
20Erik FernlundOK Tisaren10:38
21Mattias MårtsStora Tuna OK10:40
22André AnderssonOK Kåre10:42
23Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK10:44
24Petter ErikssonÄrla IF10:46
25Johan LindbergIFK Mora OK10:48
26Anders JanssonTäby OK10:50
27Per-Erik BjörklundBjursås OK10:52
28Erik LindOK Linné10:54
29Johan AronssonOK Tisaren10:56
30Robert JohanssonTäby OK10:58
31Pelle EngstrandStora Tuna OK11:00
32Gustav ÖhgrenOK Kåre11:02
33Jan TroengOK Linné11:04
34Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna11:06
35Erik LundhRehns BK11:08
36Kristian DahlströmIFK Mora OK11:10
37Joel LännevallOK Roslagen11:12
38Rikard TynellGrycksbo IF OK11:14
39Jesper LysellRehns BK11:16
40Linus RappIFK Mora OK11:18
41Viktor DahlqvistStorviks IF11:20
42Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna11:22
43Olof LethagenCentrum OK11:24
44Halvor Eid NielsenÄrla IF11:26
45Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro11:28
46Lasse JanssonGävle OK11:30
47Johan KarlssonOK Kåre11:32
48Emil AlexanderssonStora Tuna OK11:34
49Johan OlssonHjobygdens OK11:36
50Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna11:38
51Henrik JonssonÄrla IF11:40
52Daniel DuhlboIFK Mora OK11:42
53Joakim OlssonVäsby OK11:44
54Markus LangStora Tuna OK11:46
55Henrik FröjdRehns BK11:48
56Erik HanssonGävle OK11:50
57Mats TroengOK Linné11:52
58Karl WalheimÄrla IF11:54
59Fredrik IngelssonRehns BK11:56
60Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF11:58
61Adrian DahlströmIFK Mora OK12:00
62Henrik LöfåsStora Tuna OK12:02
63Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro12:04
64Oskar CarlborgOK Hällen12:06
66Anders HåkanssonOK Kåre12:10
67Andrey LamovStora Tuna OK12:12
68Simon HodlerIFK Mora OK12:14
69Lukas OlssonVäsby OK12:16
70Oscar VångellÄrla IF12:18
71Per CarlborgLinköpings OK12:20
72Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF12:22
73Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna12:24
75Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna12:28

D21 Kort

5 860 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henny SamuelssonCentrum OK10:01:00
Lina LångStora Tuna OK10:28:34
Ida OlssonHagaby GoIF Örebro10:35:03

H21 Kort

7 610 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante PerssonSöderhamns OK09:51:20

D18

5 340 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida ArnessonSkarpnäcks OL10:31
Tindra JernströmAvesta OK10:33
Emelie BrudinIFK Mora OK10:37
Alva LindellIF Thor10:39
Vera RolfssonSkarpnäcks OL10:41
Sofia GidingVallentuna-Össeby OL10:43
Ida JohnssonOK Kåre10:45

H18

6 990 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF10:34
Victor BylundIF Thor10:36
Arvid RoosOK Linné10:38
Rasmus NordgrenOK Kåre10:40
Emils ZernisÄrla IF10:42
Anton SegermanIF Thor10:44
Matviy KhotyaintsevIF Thor10:46
Viktor LadängesAlfta-Ösa OK10:48
Johan B NordahlDomnarvets GOIF10:50
Zeb PalmHJS-Vansbro OK10:52
Albin BergerDomnarvets GOIF10:54
Rasmus TäckOK Hammaren10:56
Albin AnderssonSegersta OK10:58
Lucas GranbergOK Kåre11:00
Hugo BäsénIF Thor11:02
John GranathOK Kåre11:04
Emil JonsellIF Thor11:06
Emil BybergDomnarvets GOIF11:08
Mattias KallhaugeSnättringe SK11:10
Emil DanielssonOK Hammaren11:12

D17-20 Kort

5 130 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilma BergerDomnarvets GOIF09:36:29

D16

5 130 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302Agnes EdgrenSkarpnäcks OL10:32
303Emilia JohnssonOK Kåre10:34
304Lina HällstenStora Tuna OK10:36
305Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:38
306Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK10:40
307Hanna JonsellIF Thor10:42
308Thea NordinKorsnäs IF OK10:44
309Julia NäslundOK Hammaren10:46
310Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL10:48
311Johanna OlssonOckelbo OK10:50
312Ellen HannrupIF Thor10:52
313Alma SandVästerbergslagens OL10:54
314Irmelie EnströmSundsvalls OK10:56
315Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:58
317Vendela SöderqvistOK Kåre11:02
318Emma EliassonDomnarvets GOIF11:04
319Elsa GörasLeksands OK11:06
320Frida AnderssonSegersta OK11:08
321Cornelia IvarssonOK Hammaren11:10
322Elsa NilssonDomnarvets GOIF11:12
323Tilda GolsäterKorsnäs IF OK11:14
324Ebba LindellIF Thor11:16
325Elsa HermanssonIFK Mora OK11:18
326Tove SvedellSkarpnäcks OL11:20
327Alma WallmanVästerbergslagens OL11:22

H16

5 860 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Markus HalvarssonLeksands OK10:31
403Kevin SjölanderOK Rodhen10:35
404Arvid BylundIF Thor10:37
405Erik BrandtDomnarvets GOIF10:39
406Albin GezeliusIFK Mora OK10:41
407Albin BlombergSegersta OK10:43
408Christoffer LindgrenOK Kåre10:45
409Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL10:47
410Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:49
411Jonas CarlssonStora Tuna OK10:51
412Aron HellgrenIF Thor10:53
413William MöllerSkarpnäcks OL10:55
414Melker NordgrenOK Kåre10:57
415Alfred LiljeströmGävle OK10:59
417John McLellandOK Rodhen11:03
418Klockar-Eskil NääsLeksands OK11:05
419Willy FjällborgStenungsunds OK11:07
420Eric HallnerOckelbo OK11:09
421David MelinOK Rodhen11:11
422Elis SandbergAlfta-Ösa OK11:13
423Jakob WidelundOK Kåre11:15
424Linus HalvorsenSkarpnäcks OL11:17
425Isak BerggrenGävle OK11:19
426Tore PalmgrenSundsvalls OK11:21
427Thobias BrodinIFK Mora OK11:23
428Jonas BjörsLjusdals OK11:25
429Wille LångbergHudiksvalls OK11:27
430Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK11:29
431Rasmus SöderbergGävle OK11:31
432Erik LarssonIFK Mora OK11:33
433Pelle NilssonOK Linné11:35
435Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:39
437Karl GranathOK Kåre11:43
438Jonne LiukkonenSundsvalls OK11:45

D14

3 460 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF10:01
502Julia Hagelberg NordahlOK Kåre10:03
504Frida MelinOK Rodhen10:07
505Ebba OttossonGävle OK10:09
506Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:11
507Ella SandbergAlfta-Ösa OK10:13
508Lovisa MasesStora Tuna OK10:15
509Sara ÅbomGävle OK10:17
510Moa BergqvistKorsnäs IF OK10:19
511Alice LarssonUmeå OK10:21
512Stina LindholmSundsvalls OK10:23
513Leija MagnussonAlfta-Ösa OK10:25
515Alva Lidström LauriSnättringe SK10:29
516Fannie SjölanderOK Rodhen10:31
517Johanna RoosOK Linné10:33
518Olivia KarlssonKovlands IF10:35
520Anja BergerDomnarvets GOIF10:39
521Elsa Söllvander EklundOK Rodhen10:41
522Ebba LindholmSundsvalls OK10:43
523Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:45
524Elsa PalmbergOK Hammaren10:47
525Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK10:49
526Elsa HedinOK Linné10:51
528Ebba AnderssonSundsvalls OK10:55
529Anja NilssonDomnarvets GOIF10:57
530Erica KarlssonOK Rodhen10:59
531Elin LadängesAlfta-Ösa OK11:01
532Agnes WallinKorsnäs IF OK11:03
533Tove KarlssonOK Rodhen11:05
534Alva DahlinKovlands IF11:07
535Elin BryggarGrycksbo IF OK11:09
536Moa BirkebækStora Tuna OK11:11
537Elsa KaipeOK Kåre11:13
538Emma JohanssonSundsvalls OK11:15
539Agnes Söllvander EklundOK Rodhen11:17
540Måra StegardSkarpnäcks OL11:19
541Alva ErssonIFK Mora OK11:21
542Sanna HörnellDomnarvets GOIF11:23
543Elise EdlerOK Hammaren11:25
544Mira NordinKorsnäs IF OK11:27
545Irma ÖstbergAlfta-Ösa OK11:29
546Emelie SvärdIF Thor11:31

H14

3 460 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Axel HejdenbergGävle OK10:00
602Jon HanssonOK Kåre10:02
603Malte AlbinssonOK Österåker10:04
605Axel GidlundOK Linné10:08
606Leo LjungbergSkarpnäcks OL10:10
607Arvid JonforsenHallstahammars OK10:12
608Alfred JeppssonOK Hammaren10:14
609Jakob CarlssonStora Tuna OK10:16
611Hjalmar WennbergHudiksvalls OK10:20
612Edvin MäkinenOK Hammaren10:22
613Elias WesterberghRasbo IK10:24
614Viktor JemthIF Thor10:26
615Niklas ErlandssonOK Södertörn10:28
616Jakob OlssonOckelbo OK10:30
617Wille SöderqvistOK Kåre10:32
618Hampus KarlssonOK Hammaren10:34
619Simon ClaessonOK Rodhen10:36
620Mathias DryseliusSkarpnäcks OL10:38
621Axel AnderssonIF Thor10:40
622Elias HällstenStora Tuna OK10:42
623Edvin NilssonLånghundra IF10:44
624Olle LångbergHudiksvalls OK10:46
626Love BylundIF Thor10:50
627Filip DryseliusSkarpnäcks OL10:52
628Viktor KarlssonStorviks IF10:54
629Fabian SundOK Hammaren10:56
630August GörasLeksands OK10:58
631Erik LundquistOK Ravinen11:00
632Elias DanielssonOK Hammaren11:02
633Helmer JöhnemarkStora Tuna OK11:04
634Justus ArenanderSkarpnäcks OL11:06
635Lucas SöderbergGävle OK11:08
636Elis LiukkonenSundsvalls OK11:10
637Valle LarssonIF Thor11:12
638Albin MalmgrenOckelbo OK11:14

D14 Kort

2 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma IvarssonOK Hammaren10:22:21

H14 Kort

2 360 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel OlarsLeksands OK09:57:45
Theo SjöbergIF Thor10:10:31
Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna10:30:07
Oscar NilssonLånghundra IF10:45:51
Oskar BjörkOK Hammaren10:58:21
Karl KvarnforsSkarpnäcks OL11:18:09
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL11:18:14
Samuel HowardSkarpnäcks OL

D12

2 360 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emily KruysIF Thor10:01
Nora NordlundOK Kåre10:03
Maja MasesStora Tuna OK10:05
Ella YtterströmSundsvalls OK10:07
Nora Svedin JakobssonLånghundra IF10:09
Elisia SvedbergRehns BK10:11
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF10:13
Svea ForsslundGävle OK10:15
Freja BylanderKarlsbyhedens OK10:17
Tora JonsellIF Thor10:19
Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna10:21
Signe FeilSundsvalls OK10:23
Linnea HermanssonIFK Mora OK10:25
Ylva HanssonOK Kåre10:27
Tilde SvederDomnarvets GOIF10:29
Oline HanssonAlfta-Ösa OK10:31
Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF10:33
Emmy RoosIF Thor10:35
Elin KarlssonKovlands IF10:39
Klara EdströmSundsvalls OK10:41
Alma JöhnemarkStora Tuna OK10:43
Maja EliassonDomnarvets GOIF10:47
Lina WidelundOK Kåre10:49
Tuva HolmströmOK Ravinen10:51
Sara RoosOK Linné10:53
Alva EliassonSundsvalls OK10:55
Elin GezeliusIFK Mora OK10:57

H12

2 360 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar LundquistOK Ravinen10:02
Simon SegermanIF Thor10:04
Edvin TögenmarkOK Linné10:06
Hampus HolmbergSkarpnäcks OL10:08
Petter GranathSvärdsjö SOK10:10
Erik JonssonOK Dellen10:12
Wilmer WennbergHudiksvalls OK10:14
Petter FochsenWaxholms OK10:16
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:18
Pelle ÖsterbergOK Roslagen10:20
Olle WallmanVästerbergslagens OL10:22
Max AlfredssonGävle OK10:26
Leo MagnussonAlfta-Ösa OK10:28
Lukas LindIF Thor10:30
Gustav LjunggrenOK Hammaren10:32
Alfred DahlinKovlands IF10:34
Max ZetterbergHudiksvalls OK10:36
Malte SöderlundKarlsbyhedens OK10:38
Walter SöderqvistOK Kåre10:40
Albin JemthIF Thor10:42
Melker SundOK Hammaren10:44
Johan OlarsLeksands OK10:46
Tor NylundOK Linné10:48
Gustav NyströmOK Ravinen10:50
Ruben ArenanderSkarpnäcks OL10:54
Jens FochsenWaxholms OK10:56
Isak BjörkOK Hammaren10:58
Elias HörnellDomnarvets GOIF11:00
Emil ÅbergOK Linné11:02
Elis QuistbergIF Thor11:04
Morgan AlfredssonGävle OK11:06
Linus HanssonAlfta-Ösa OK11:08

D10

2 160 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alicia IvarssonOK Hammaren10:01
Lova WilénLeksands OK10:03
Nora AldinStora Tuna OK10:05
Frida BrudinIFK Mora OK10:07
Hilma DalinOK Kåre10:09
Signe AlbinssonOK Österåker10:11
Julia EkOK Ravinen10:13
Hanna RydesäterRehns BK10:15
Ella SandVästerbergslagens OL10:17
Ellen HedinOK Linné10:19
Jessica SvärdIF Thor10:21
Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre10:23
Lisen MobergSundsvalls OK10:25
Elvira BuudIFK Mora OK10:27
Tilde VikblomOK Hammaren10:29
Moa JäderbergLeksands OK10:31
Linnea UnborgAlfta-Ösa OK10:33
Ellinor KruysIF Thor10:35
Selma YtterströmSundsvalls OK10:37
Lovisa KajsIFK Mora OK10:39
Lova JonssonSkarpnäcks OL10:41
Maja SvederDomnarvets GOIF10:43
Ida OlssonOckelbo OK10:45
Viola HolmströmOK Ravinen10:47
Vera JeppssonOK Hammaren10:49
Maja MaxénStora Tuna OK10:51

H10

2 160 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar KaipeOK Kåre10:00
Alfred LarssonAlfta-Ösa OK10:02
Aron LindbergOK Roslagen10:04
Rickard JemthIF Thor10:06
Anton ÅbergOK Linné10:08
Herman EliassonSundsvalls OK10:10
Filip ZetterbergHudiksvalls OK10:12
Einar BlombergSegersta OK10:14
Vilhelm SödermanOK Rodhen10:16
Alfons WesterberghRasbo IK10:18
Gustav LindbergOK Roslagen10:20
Edvin SvedbergRehns BK10:22
Herman LarssonAlfta-Ösa OK10:24
Elvin LundbergOK Kåre10:26
Marcus UnborgAlfta-Ösa OK10:28
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF10:30
Viggo LindgrenOK Kåre10:32
David JonforsenHallstahammars OK10:34
Algot HellgrenIF Thor10:36
Felix DahlinKovlands IF10:38

D35

5 630 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva ElfvingDomnarvets GOIF10:31
Karin TrolinForsa OK10:35
Annika ÖstmanDomnarvets GOIF10:37
Caroline WestbomOK Österåker10:39
Sofia StenbergDomnarvets GOIF10:41
Marika HagelbergOK Kåre10:43

H35

7 730 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter HemmyrJärla Orientering10:00
Jonatan SöderbergGävle OK10:31
Martin KarlssonCentrum OK10:33
Kristoffer EdshageCentrum OK10:39
Peter ViréhnAvesta OK10:41
Björn ArvidssonStora Tuna OK10:43

D40

5 590 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin JohnssonOK Kåre10:01
Anna LundquistOK Ravinen10:03
Gabriella MelinOK Rodhen10:07
Therese BergqvistKorsnäs IF OK10:09
Jenny JohanssonKFUM Örebro OK10:11
Helene NilssonOK Linné10:15
Ingela RydesäterRehns BK10:17
Karin LarssonUmeå OK10:19
Åsa KruysIF Thor10:21
Marie-Louise KaipeOK Kåre10:23
Åsa HedinOK Linné10:25
Johanna DalinLeksands OK10:27
Anna EkOK Ravinen10:29
Jessica SöllvanderOK Rodhen10:31
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK10:33
Marit SöderqvistOK Kåre10:35

H40

7 730 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn RosendahlÄrla IF10:32
Jonas BuudIFK Mora OK10:34
Mats HörnellDomnarvets GOIF10:36
Thobias WidelundOK Kåre10:38
Tomas AlbinssonOK Österåker10:40
Björn LjunggrenOK Hammaren10:42
Henrik WåhlströmIF Thor10:44
Andreas PerssonDomnarvets GOIF10:48
Simon WegmüllerOK Rodhen10:50
Tobias EliassonSundsvalls OK10:52
Peter FredricsonIFK Mora OK10:54
Patrik JohnssonOK Kåre10:56
Björn LundquistOK Ravinen10:58
Per HolmIFK Mora OK11:00
Jonas KarlssonKovlands IF11:02
Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF11:04
Mats ÅbergOK Linné11:08
Richard HejdenbergGävle OK11:10
Dan HörnellOK Linné11:14
Torbjörn GillsparrOK Österåker11:16
Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna11:18
Klockar Mattias NääsLeksands OK11:20
Tony BjörlingDomnarvets GOIF11:22
Peter RydesäterRehns BK11:24

D45

5 340 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LindellIF Thor10:00
Ann-Sofie TäckOK Hammaren10:02
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:04
Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK10:06
Ylva LorentssonOK Kåre10:08
Maria HållströmGävle OK10:10
Susanne PeterssonSundsvalls OK10:12
Cecilia FochsenWaxholms OK10:14
Christina HallinOK Milan10:18
Ann-Sofie JemthIF Thor10:20
Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK10:22
Sara GörasLeksands OK10:26
Anna BerggrenGävle OK10:28
Therese HolmströmOK Ravinen10:30
Malin WidelundOK Kåre10:32
Ninni CarlssonStora Tuna OK10:34
Pernilla SvedinLånghundra IF10:36
Louise Jeppsson WulffOK Hammaren10:38
Annelie HermanssonIFK Mora OK10:42
Liselott NordgrenOK Kåre10:44
Anna-Karin SchmutzLeksands OK10:46
Helena BacklundGävle OK10:48
Anna ElgesjöDomnarvets GOIF10:50
Gunilla KallhaugeSnättringe SK10:52

H45

6 990 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BøgevigOK Ravinen10:01
Fredrik LindellIF Thor10:03
Per CarlssonStora Tuna OK10:05
Fredrik MäkinenOK Hammaren10:07
Jonas StåhlbrandtRasbo IK10:09
Jussi PuumalainenOK Roslagen10:11
Stefan SvedbergRehns BK10:13
Jörgen BlästaNjurunda OK10:15
Ola TovenKöping-Kolsva OK10:17
Torbjörn PetterssonGävle OK10:19
Jesper NordinKorsnäs IF OK10:21
Nic KruysIF Thor10:25
Mattias EdströmKovlands IF10:27
Mathias DanielssonOK Hammaren10:29
Fredrik NilssonLånghundra IF10:31
Per JemthIF Thor10:33
Jonas OlssonStora Tuna OK10:35
Henrik RoosOK Linné10:37
Per BrandtDomnarvets GOIF10:39
Per MelinOK Rodhen10:41
Daniel OlmIF Thor10:45
Johan LundbergOK Kåre10:47
Olof ErikssonIFK Mora OK10:49
Mikael PalmbergOK Hammaren10:51
Magnus GörasLeksands OK10:53
Pär-Magnus BjurekTibro OK10:55
Jonas LångbergHudiksvalls OK10:57
Ola LindIF Thor10:59
Jörgen HellgrenIF Thor11:01
Johnny BlästaNjurunda OK11:03
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK11:05
Rickard JonforsenHallstahammars OK11:07
Bo SegermanIF Thor11:09
Martin PerssonOK Kåre11:11
Ingemar StålbergGävle OK11:13
Jonas EklundOK Rodhen11:15
Per-Anders OlssonOckelbo OK11:17
Sven OlssonKorsnäs IF OK11:21
Anders LöwgrenOK Milan11:25
Ulf KarlssonStorviks IF11:29
Tommy LindbergOK Roslagen11:31
Tomas EklundSkogsluffarnas OK11:33
Mathias VestinOK Kåre11:35
Marcus PherssonOK Linné11:37
Henrik BjörkOK Hammaren11:39
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:43
Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna11:47

D50

4 630 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK10:00
Maria KvarnlöfOK Roslagen10:02
Charlotta GibergHellas Orientering10:06
Monica BomanGävle OK10:08
Hillevi ErikssonOK Linné10:10
Karin SvenskStora Tuna OK10:12
Lena GumaeliusWaxholms OK10:14
Anna OlssonIF Thor10:16
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK10:18
Elisabet EnmarkGävle OK10:20
Anki GustafssonSäterbygdens OK10:22
Laila IngelssonOK Hammaren10:24
Anna SundbergOK Södertörn10:28
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK10:30
Pia LindholmSundsvalls OK10:32
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK10:36
Ingela ErikssonGävle OK10:38
Karolina VessbyIF Thor10:40
Camilla AdlertegOK Enen10:42
Marianne CarlbergRånäs OK10:44
Lena LiljeforsAvesta OK10:46

H50

6 240 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf K. RaskIFK Mora OK10:01
Per CarlbergRånäs OK10:03
Anders MasesStora Tuna OK10:05
Lars HalvarssonLeksands OK10:07
Pär TögenmarkOK Linné10:09
Pontus GilleOK Roslagen10:11
Hans JonssonVäsby OK10:13
Mikael BäsénIF Thor10:15
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK10:17
Anders BygrenGävle OK10:19
Patrik SteenOK Enen10:21
Ola JernströmAvesta OK10:23
Mats JonsellIF Thor10:25
Thomas IvarssonOK Hammaren10:27
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK10:29
Tomas LöfgrenStora Tuna OK10:31
Per WintherVästerbergslagens OL10:33
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK10:35
Ola HultinOK Roslagen10:37
Jonas GidingVallentuna-Össeby OL10:39
Sören VillamoOrnäs IK10:41
Jörgen StegardSkarpnäcks OL10:43
Stefan JohanssonOK Kåre10:45
Lars OlssonOK Linné10:47
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK10:49
Magnus BacklundSäterbygdens OK10:53
Patrik OttossonGävle OK10:55
Johan HallgrenBjursås OK10:57
Jonas NäslundOK Hammaren10:59
Petter RanefallIF Thor11:01
Johan JakobssonLånghundra IF11:03
Sveke JonssonOK Dellen11:05
Jan LindbergKorsnäs IF OK11:07
Anders L OlssonGävle OK11:09
Jonas LångStora Tuna OK11:11
Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:13
Anders OhlinRånäs OK11:19
Thomas RoosIF Thor11:21

D55

4 630 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika SvenssonSolna OK10:01
Tone HollowellOK Tyr10:03
Annika ArdellOK Rodhen10:05
Kristina HammarfalkÖstersunds OK10:07
Dorothe SpillmannIF Thor10:09
Anki PousetteRånäs OK10:13
Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:15
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK10:17
Marie FröjdRehns BK10:21
Susanne PerssonÄrla IF10:23
Ingrid OlssonVäsby OK10:25
Kia NordströmTäby OK10:27
Anna Weckner WestlundOK Tyr10:29
Marita FilipssonMarkaryds FK10:31
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik10:33
Mia GustafssonOK Kåre10:35
Sussie BjörkmanDalaportens OL10:39
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:41
Annika StaafForsa OK10:43
Anna-Lena TynongGävle OK10:45
Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK10:47
Anna WesterberghRasbo IK10:49
Katarina SundqvistOK Kåre10:51
Ingrid KensbyOK Tyr10:53

H55

5 630 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik AhlgrenTäby OK10:01
Mats KensbyOK Tyr10:03
Bosse WiggeDomnarvets GOIF10:05
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:07
Stefan LundOK Linné10:09
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK10:11
Marcus ErikssonVK Uvarna10:13
Torbjörn SöderlundLeksands OK10:15
Roine AnderssonRånäs OK10:17
Klas LindgrenVästerås SOK10:19
Per KallhaugeSnättringe SK10:21
Peter NordströmTäby OK10:25
Lars LindgrenOK Ödmården10:27
Harry HietanenGävle OK10:29
Peo SvenskStora Tuna OK10:31
Bo BörjessonStorviks IF10:33
Anders S NybergSäterbygdens OK10:35
Arne SääfGudhems IF10:37
Erik AnderssonVallsta SK10:39
Björn JakobssonTäby OK10:41
Mikael IngelssonOckelbo OK10:43
Thomas HollowellOK Tyr10:47
Joakim IngelssonOK Hammaren10:49
Bengt HaglundLeksands OK10:51
Karl-Erik EngblomValbo AIF10:53
Jan NylundOK Linné10:57
Lars MattssonOK Kåre10:59
Thomas ArvidssonSäterbygdens OK11:01
Björn AlbinssonIFK Mora OK11:03
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:05
Mats HerbertTäby OK11:07
Inge SöderqvistOK Renen11:09
Leif SandahlOK Tyr11:11
Ronny NordgrenSundbybergs IK11:13
Göran TjernbergKovlands IF11:15
Anders EnmarkGävle OK11:17
Johan PalmgrenTäby OK11:19
Bo LauriSnättringe SK11:21
Jan SundbüeOK Hällen11:23

D60

4 030 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LarssonSala OK10:30
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared10:32
Yvonne TovenKöping-Kolsva OK10:34
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK10:36
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:38
Britt GunnarssonKristinehamns OK10:40
Christina OlssonSkåneslättens OL10:42
Birgitta WinbladRehns BK10:46
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared10:48

H60

5 230 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter OlssonTäby OK10:02
Leif GustafssonSäterbygdens OK10:04
Roger EklundIK Jarl Rättvik10:06
Stefan GunnarssonKristinehamns OK10:08
Björn-Ove PetterssonAttunda OK10:10
Tommy ÖstLjusdals OK10:12
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK10:14
Sixten WestlundOK Tyr10:16
Sven-Erik LevinTierps SOK10:18
Göran HedmanValbo AIF10:20
Jan ZetterbergHudiksvalls OK10:22
Krister GumaeliusWaxholms OK10:26
Olle RönnolsSäterbygdens OK10:28
Arne HolmerIFK Mora OK10:30
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL10:32
Göran NilssonSnättringe SK10:34
Reinhold LenneboIF Thor10:36
Bengt SchwartzOK Kolmården10:38
Roger LindLeksands OK10:40
Jan-Olof BjörklundBjursås OK10:42
Per-Olov SjöströmVästerås SOK10:44
Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna10:46
Lars OhlinRånäs OK10:48
Svante LindgrenKorsnäs IF OK10:50
Mats LundbergDalaportens OL10:52
Mats LandquistKöping-Kolsva OK10:54
Ola HedinOK Hammaren10:56
Kjell BomanSöderhamns OK10:58
Sten-Olof MatssonLeksands OK11:02
Kenneth PetterssonJärfälla OK11:04
Lars ForsstedtSöders-Tyresö11:06
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik11:08
Christer SegerquistGävle OK11:10
Andreas HjertsonOK Linné11:12

D65

4 030 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK10:01
IngMarie ÅsenlundGävle OK10:03
Anne LundmarkJärfälla OK10:05
Mona ForsbergNyköpings OK10:09
Annica Lindell LangVästerbergslagens OL10:11
Christina HjertsonOK Linné10:13
Britt Linnéa ErikssonSala OK10:15
Margareta HallménAttunda OK10:17
Annika GillgrenGävle OK10:19
Barbro EdströmKovlands IF10:23
Catherine DawsonGafanhori10:25
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF10:27
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF10:29

H65

5 000 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per Arne EvaldssonOK Gynge10:01
Hasse ÅbergValbo AIF10:03
Göran LarssonSala OK10:05
Jan ÅsbergHäverödals SK10:07
Lars MongårdSkogsluffarnas OK10:09
Anders ForsstedtSöders-Tyresö10:13
Sven LarssonSärna SK10:15
Bo DavidssonSolna OK10:17
Lars-Erik HermanssonOK Linné10:19
Hans-Erik LangVästerbergslagens OL10:21
Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK10:23
Staffan WestbomOckelbo OK10:25
Anders Stefan VestlundOK Kåre10:27
Håkan OlssonHjobygdens OK10:29
Johnny FranssonÄrla IF10:31
Anders HallménAttunda OK10:33
Ulf KjellinOK Hedströmmen10:35
Åke DalinLeksands OK10:37
Lars StrinnholmÖstersunds OK10:39
Jan JohanssonIF Thor10:41
Harry EnbergVästerbergslagens OL10:43
Ingvar SöderqvistSöderhamns OK10:45
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared10:49
Bengt HanssonSäterbygdens OK10:51
Bengt A PerssonOckelbo OK10:53
Stig AnderssonOK Linné10:55
Kjell LidholmIFK Hedemora OK10:59
Jon FlordalLjusdals OK11:01
Arne JohanssonOK Ravinen11:03
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby11:05
Hans OhlinRånäs OK11:07
Ingemar ZiljatKristinehamns OK11:09
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF11:11

D70

3 240 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva HalvarsonOK Kåre10:00
Solveig SvahnOckelbo OK10:04
Berit EdengrenNyköpings OK10:06
Christina FlordalLjusdals OK10:08
Gun SvenssonRehns BK10:10
Britt-Marie DahlinLeksands OK10:12
Marianne SellgrenSigtuna OK10:14
Inga JohanssonNyköpings OK10:16
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL10:18
Margareta LöfkvistBjursås OK10:20
Lena WahssAvesta OK10:24
Christina WestmanHudiksvalls OK10:26

H70

4 630 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats TörngrenOK Linné10:00
Owe EdströmKovlands IF10:02
Rolf LindbergSöderhamns OK10:04
Gert OlssonSkåneslättens OL10:06
Lars-Ivar SvenssonRehns BK10:10
Anders SellgrenSigtuna OK10:12
Ulf SvedestamEskilstuna OL10:14
Göran ForsbergNyköpings OK10:16
Östen ErikssonAvesta OK10:18
Karl-Olof BorgOckelbo OK10:20
Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK10:22
Bo SundqvistOckelbo OK10:24
Håkan NilssonMalmö OK10:26
Mats MårtenssonStora Tuna OK10:28
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:30
Dick DavidssonViksjöfors OK10:32
Gunnar LöfkvistBjursås OK10:36
Ove ThorssonIK Trenne Ullared10:38
Nils-Erik ErikssonSala OK10:40
Alf LindbergKöping-Kolsva OK10:42
Stig OvelandValbo AIF10:44
Roland SalomonssonVittjärvs IK10:46
Roy DawsonGafanhori10:48
Jan BojlingSolna OK10:50
Åke HöglundTimrå SOK10:52
Christer HedinIFK Enskede10:54
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden10:56
Inge PerssonOckelbo OK10:58
Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK11:00
Bengt StenerhagVästerbergslagens OL11:04
Hans KäckDalaportens OL11:06
Hans JohanssonIFK Mora OK11:08
Sven-Erik KempeOK Hammaren11:10
Lars Olov VängborgViksjöfors OK11:12

D75

3 240 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laila MyrlundPiteå IF Orienteringsklubb10:02
Gunborg WestinLeksands OK10:28
Siv HasselgrundBjursås OK10:30
Birgitta JohanssonKristinehamns OK10:34
Asta SjöbergLindebygdens OK10:36
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:38
Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK10:40

H75

4 030 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl JohanssonIFK Hedemora OK10:00
Urban GullbergOK Linné10:02
Runo JohanssonKristinehamns OK10:04
Sverre JonssonOK Ravinen10:06
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK10:08
Ragnar ErikssonOK Hedströmmen10:10
Gunnar BengtssonSundsvalls OK10:12
Jan JohanssonIFK Hedemora OK10:16
Kurt BoströmOK Linné10:18
Stig IsraelssonOK Tylöskog10:20
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna10:22
Olle JohanssonIFK Hedemora OK10:24
Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik10:28

H80

3 240 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvo HyvönenSkattkärrs SOK10:01
Åke SundbergFagersta OK10:05
Rolf AnderssonRimbo SOK10:07
Rune CarlssonSundbybergs IK10:09
Folke NyströmVästerbergslagens OL10:11
Evert BergströmHudiksvalls OK10:13
Svante NyströmVästerbergslagens OL10:15
Lennart ErikssonOK Enen10:17
Sivert SöderbärgOK Roslagen10:19
Lars-Erik LindellVäsby OK10:21
Janne MånssonLeksands OK10:23
Erik LindbergKorsnäs IF OK10:25

Inskolning

860 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hjalmar TyllsmarKlubblös09:06:58
Axel StenbackKvarnsvedens GOIF OK09:11:52
Viktor OlssonOK Kåre09:16:18
Märta GernholmOK Kåre09:20:58
Hanna SidenvallOK Kåre09:32:44
Isak WegmullerOK Rodhen09:45:36
Miri WachtmeisterKlubblös09:46:40
Hanna WåhlströmIF Thor09:48:27
Elliot HemmyrJärla Orientering09:50:30
Tilda HemmyrJärla Orientering09:53:25
Love ForsslundGävle OK09:54:48
Oskar Hagelberg NordahlOK Kåre10:01:25
Charlie SvederDomnarvets GOIF10:02:01
Alfred ThorsteinsenAlfta-Ösa OK10:07:57
Ebbe MattssonEdsbyns OK10:07:59
Aprilia EdeborgAlfta-Ösa OK10:08:31
Axel DavidssonAlfta-Ösa OK10:09:21
Maja DavidssonAlfta-Ösa OK10:09:24
Vide ThorsteinsenAlfta-Ösa OK10:09:28
Alva EdeborgAlfta-Ösa OK10:10:30
Astrid VillamoOrnäs IK10:28:42
Milla ErikssonKarlsbyhedens OK11:02:46
Elis Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK11:27:40
Alma RonkainenVästerbergslagens OL11:28:56
Aron SöderlundKarlsbyhedens OK

U1

1 590 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva AldinStora Tuna OK09:11:04
Hilda ElfvingDomnarvets GOIF09:11:06
Frida OlssonOK Kåre09:13:31
Joel WesterberghRasbo IK09:14:24
Oskar GernholmOK Kåre09:22:24
Vera SidenvallaOK Kåre09:32:24
Gunnar BodénLitsbygdens SK09:35:19
Bertil BodénLitsbygdens SK09:35:22
Wilmer IngelssonOckelbo OK09:35:32
Moa WegmüllerOK Rodhen09:37:24
Frida EkOK Ravinen09:39:50
Elis EklundOK Rodhen09:40:23
Stina KarlssonKovlands IF09:42:48
Måns TroengOK Linné09:45:24
Jakob WåhlströmIF Thor09:48:29
Linnea PerssonOK Kåre09:52:45
Siri LindIF Thor09:54:11
Hugo RydesäterRehns BK09:56:27
Agnes DahlinKovlands IF10:06:12
Esther HellmanLeksands OK10:06:13
Meja VikblomOK Hammaren10:06:26
Elias Söroms ThorsteinsenAlfta-Ösa OK10:10:03
Liam SvedbergAlfta-Ösa OK10:12:14
Arvid SvedbergAlfta-Ösa OK10:12:59
Tuva HoofAlfta-Ösa OK10:18:32
Emil StålbergGävle OK10:20:13
Månia SundinSundsvalls OK10:20:28
Henry NilssonLånghundra IF10:20:30
Marika HernikssonAlfta-Ösa OK10:23:15
Cornelia SundinSundsvalls OK10:23:25
Alfred EklundSkogsluffarnas OK10:38:34
Alfred ThorsteinsenAlfta-Ösa OK10:53:29
Aprilia EdeborgAlfta-Ösa OK10:53:31
Hedda MattssonEdsbyns OK10:54:32
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL

U2

2 150 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak StåhlbrandtRasbo IK09:08:20
Hedda MattssonEdsbyns OK09:38:18
Kajsa WilénLeksands OK10:08:56
Ebba LindIF Thor10:11:38
Axel SandVästerbergslagens OL10:17:33
Melvin SjöbergIF Thor10:18:32
Elsa SidenvallOK Kåre10:22:11
Erik SvedbergRehns BK10:22:33
Sixten BuudIFK Mora OK10:27:05
Oskar LindIF Thor10:28:57
Ludvig LjunggrenOK Hammaren10:31:14
Alva JäderbergLeksands OK10:31:19
Vilma HoofAlfta-Ösa OK10:36:25
Kalle VestlingOK Kåre10:46:42
Ebba MaxénStora Tuna OK10:53:08
Halle GahnshagOK Kåre10:58:16
Tova PartinAlfta-Ösa OK10:59:15
Ebba PartinAlfta-Ösa OK10:59:17
Malte HellgrenIF Thor11:01:08
Alexis AndréSvärdsjö SOK11:05:03
Eimy AndréSvärdsjö SOK11:09:31

Öppen motion 1

2 150 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irina NilssonGävle OK09:40:12

Öppen motion 3

2 360 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mia Ohlin EklundRånäs OK09:29:30
Emma GrenholmOK Kåre09:33:58
Britt-Marie SkogSkogsluffarnas OK09:46:46
Emma ÅkessonAlfta-Ösa OK09:47:06
Elisabeth W-ErikssonAvesta OK09:52:06
Sofie MattesAlfta-Ösa OK09:57:04
Matilda PetterssonDomnarvets GOIF09:58:15
Agnes NilssonDomnarvets GOIF09:58:16
Gun LindbergSöderhamns OK09:58:18
Karl HolmbergSkarpnäcks OL10:13:12
Lena WestbomOckelbo OK10:14:10
Elin NilssonCentrum OK10:14:13
Jacob HäggströmSkarpnäcks OL10:16:42
Ann-Christin TjernbergKovlands IF10:26:23
Ulla MohlinLjusdals OK10:31:31
Anna TynellGrycksbo IF OK10:34:12
Ninni BäckströmIFK Mora OK10:37:28
Maria KleistTullinge SK10:37:32
Siv BrodinIFK Mora OK10:43:24
Caroline YtterströmSundsvalls OK10:48:17
Annica AhlgrenTäby OK10:48:33
Pia BylundIF Thor10:58:24
Stina BodénLitsbygdens SK11:01:14
Emma SvedellSkarpnäcks OL11:20:15
Anton GrenholmOK Kåre11:22:41
Pär HisvedAlfta-Ösa OK11:23:36
Christian BergKlubblös11:30:40
Johanna RothAlfta-Ösa OK11:32:33
Erika Söroms ThorsteinsenAlfta-Ösa OK11:32:35

Öppen motion 5

3 400 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia ErikssonOrnäs IK09:05:25
Eleonor TyllsmarkKlubblös09:07:20
Lena ÅbomGävle OK09:12:54
Maria FernmalmLjusdals OK09:25:38
Erik HanssonOK Kåre09:30:42
Erika MattssonEdsbyns OK09:36:16
Johanna RothAlfta-Ösa OK09:36:18
Monica AndreassonOK Tor09:41:23
Lars AndreassonOK Tor09:41:26
Pauline BorgerSöderhamns OK09:52:10
Kerstin BrunnSundsvalls OK09:52:43
Ing-Marie LarssonIF Thor09:55:31
Kjell AnderssonSundsvalls OK09:57:13
Annica LübckeOK Ravinen10:01:25
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK10:03:25
Elin GöranssonCentrum OK10:04:26
Eva LångStora Tuna OK10:06:26
Helena WallmanVästerbergslagens OL10:08:38
Daniel YtterströmSundsvalls OK10:11:34
Anton GrenholmOK Kåre10:12:14
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF10:12:26
Ingela ArenanderSkarpnäcks OL10:17:11
Erik MelénÄrla IF10:17:16
Anna SöderlundKarlsbyhedens OK10:22:17
Kerstin HålandTullinge SK10:26:16
Markus HäggblomSäterbygdens OK10:27:01
Anna HernellKlubblös10:32:16
Per ArnessonSkarpnäcks OL10:32:19
Lars ÅbomGävle OK10:33:09
Fredrik DahlinKovlands IF10:34:04
Helena LiljeströmGävle OK10:35:30
Frida JonforsenHallstahammars OK10:38:12
Isak DalinLeksands OK10:39:46
Stefan SvederDomnarvets GOIF10:43:32
Magnus NilssonLånghundra IF10:46:51
Elisabeth Lundgren OlssonOckelbo OK10:47:24
Jonny GahnshagOK Kåre10:58:17
Olle GahnshagOK Kåre11:00:03
Susanna GahnshagOK Kåre11:01:04
Elisabeth SkoglundSegersta OK11:04:19
Andreas DahlinKovlands IF11:04:51
Marika Andersson-SkantzeJärla Orientering11:08:49
Nayara GillsparrOK Österåker11:13:31
Mattias SvedellSkarpnäcks OL11:15:45

Öppen motion 7

3 240 m, 88 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berit GummusIFK Mora OK08:58:06
Sara NylénBromma-Vällingby SOK08:58:48
Anna TuressonBromma-Vällingby SOK08:58:59
Mats FrostOK Roslagen09:00:01
Per-Olof LundkvistRasbo IK09:00:59
Mats JönssonKorsnäs IF OK09:03:47
Anna-Karin EklundSöderhamns OK09:07:51
Monica OhlinRånäs OK09:08:43
Johanna MaxénStora Tuna OK09:10:04
Britt BjörklundBjursås OK09:10:55
Christina OhlinRånäs OK09:11:28
Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK09:13:27
Lasse SundAlfta-Ösa OK09:15:16
Elisa HameliusOK Linné09:18:28
Lisa DahlqvistStorviks IF09:26:29
Conny ErikssonIFK Mora OK09:31:47
Eva EngmanForsa OK09:35:01
Kerstin GranathSvärdsjö SOK09:36:34
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL09:41:45
Elina GustafssonSäterbygdens OK09:45:19
Linnéa SkogSkogsluffarnas OK09:48:41
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL09:49:29
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK09:51:07
Anders OlarsLeksands OK09:58:12
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF09:58:24
Åsa NylénBromma-Vällingby SOK09:59:35
Christer EngstrandRehns BK10:00:38
Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK10:02:46
Martin NilssonIFK Mora OK10:03:32
Karin HannrupIF Thor10:04:33
Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK10:07:29
Kerstin Frisk EngstrandRehns BK10:08:46
Christian RohnerIF Thor10:09:18
Lina SöderkvistSäterbygdens OK10:10:19
Jonas NygrenIF Thor10:12:24
Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK10:12:32
Mats WallmanVästerbergslagens OL10:14:52
Roland BjörklundKvarnsvedens GOIF OK10:18:04
Niklas BlixtJärbo OK10:18:44
Jimmy LarssonIF Thor10:19:09
Jonas BlombergSegersta OK10:20:15
Britt-Marie ErikssonOK Rodhen10:20:54
Marita KarlssonStorviks IF10:24:28
Anna BlombergSegersta OK10:24:36
Anna AlbinssonIFK Mora OK10:25:54
Elina ArvidssonSäterbygdens OK10:27:04
Boel NybergOK Kåre10:27:13
Tomas QuistbergIF Thor10:27:46
Anders KarlssonÅrsunda IF10:28:16
Daniel EdlerOK Hammaren10:28:38
Åsa BlixtJärbo OK10:28:47
Per-Inge JohanssonKlubblös10:29:06
Engla FläckGrycksbo IF OK10:31:11
Mari FläckGrycksbo IF OK10:31:12
Kajsa WinderLjusdals OK10:31:39
Ivan SöderqvistLjusdals OK10:32:41
Annica BergerDomnarvets GOIF10:33:12
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK10:36:55
Lars-Erik LiljeströmGävle OK10:37:09
Petronella EnströmSundsvalls OK10:38:14
Anna HällstenStora Tuna OK10:38:17
Viktoria KarlssonKovlands IF10:39:08
Sten Ove NormanViksjöfors OK10:41:00
Karin ÅkermanVästerås SOK10:42:07
Emma AlbinssonIFK Mora OK10:42:10
Urs SchmutzLeksands OK10:42:35
Marita OlarsLeksands OK10:45:54
Simon SchmutzLeksands OK10:45:59
Helena BybergDomnarvets GOIF10:47:20
Håkan BybergDomnarvets GOIF10:47:22
Anna JöhnemarkStora Tuna OK10:47:27
Christina IvarssonOK Hammaren10:48:12
Mikael FjällborgStenungsunds OK10:48:21
Åsa SundbergOK Södertörn10:49:07
Pär JanssonIF Thor10:50:06
Magnus JeppssonOK Hammaren10:50:10
Anders HellmanLeksands OK10:51:04
Stellan TäckOK Hammaren10:53:24
Hans HolmbergJärla Orientering10:54:24
Elias NäslundOK Hammaren10:55:58
Anki HolmbergJärla Orientering11:03:18
Anders AnderssonSegersta OK11:06:09
Erik ErssonIFK Mora OK11:10:22
Martina KarlssonStora Tuna OK11:13:24
Bo AnderssonJärla Orientering11:17:43
Johan WesterberghRasbo IK11:20:18
Sara LindIF Thor11:27:18
Camilla NygrenIF Thor

Öppen motion 8

4 560 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ewa EdejernIFK Bergvik08:58:05
Per-Åke BladForsa OK09:00:13
Kenneth SvedlundVallsta SK09:18:12
Jeanette VestlingOK Kåre09:20:15
Per-Åke StrömbergVallsta SK09:20:37
Per BrahmLånghundra IF09:40:06
Johan HjortSäterbygdens OK09:44:56
Per WesterlundSkogsluffarnas OK09:49:31
Clara SpikLeksands OK09:52:57
Hans NykvistStora Tuna OK09:55:25
Håkan NilssonDomnarvets GOIF09:56:08
Bengt HameliusSäterbygdens OK09:56:12
Lena MasesStora Tuna OK10:07:13
Martin ForsslundGävle OK10:11:20
Christophe HerlyOK Södertörn10:15:36
Nils OttossonGävle OK10:16:40
Lina SvärdIF Thor10:22:23
Magnus BergerDomnarvets GOIF10:26:33
Mirjam BucherIF Thor10:32:06
Lars DragerydÄrla IF10:34:19
Patrik SöderqvistOK Kåre10:35:29
Boel SundbergOK Södertörn10:35:54
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK10:37:12
Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK10:37:57
Tomas SundqvistOK Kåre10:43:10
Daniel AxelssonMålilla OK10:43:16
Fredrik HällstenStora Tuna OK10:47:13
Torbjörn JohanssonOK Södertörn10:48:26
Johan AlfredssonStora Tuna OK11:02:10
Johanna WachtmeisterKlubblös11:20:12
Josef AnderssonSundsvalls OK

Öppen motion 9

7 690 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan BergmanOK Kåre09:03:52
Pär BodénLitsbygdens SK09:17:27
Lars VestlingIF Thor09:22:37
Jerker BomanGävle OK09:27:08
Per SpikLeksands OK09:52:59
Erik HållströmGävle OK09:58:28
Thomas E ErikssonKexholms SK10:01:59
Joakim LarssonAlfta-Ösa OK10:07:59
Matilda AnderssonOK Kåre10:19:30
Christian SpoerryUmeå OK10:20:47
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna10:21:40
Per VestlingOK Kåre10:26:20
Hernik SödermanOK Rodhen10:33:07
Daniel SundOK Hammaren10:37:18
Björn KajsIFK Mora OK10:42:23
Jonas JanegrenKFUM Örebro OK10:46:29
Jesper OlssonAlfta-Ösa OK10:48:30
Urban AndréSvärdsjö SOK11:08:12
Daniel RoosAttunda OK11:21:51

MÖ Challenge

8 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per HållströmGävle OK09:58:10
Arne HålandKlubblös10:28:29

Annonser