Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-SM, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, sprint
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: fredag 14 september 2018

D35

2 130 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
200Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK16:14
201Sara SöderqvistLinköpings OK16:15
202Anna-Karin BondessonFrosta OK16:16
203Susanna CaleklintKarlskrona SOK16:17
204Marie SvenssonFK Åsen16:18
205Ulrika LindmarkLunds OK16:19
207Marlene BjärehedMalmö OK16:21
208Hanna ModinLunds OK16:22
209Maria MickelåkerAndrarums IF16:23
210Sofia NydahlOK Motala16:24
206Marie RubérLinköpings OK17:05

H35

2 240 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
390Mattias RundgrenVäxjö OK16:00
391Jonathan GunnarssonMalmö OK16:01
392David AndréGöteborg-Majorna OK16:02
393Johan MickelåkerAndrarums IF16:03
394Patrik JohanssonHelsingborgs SOK16:04
395Jonas SchedinLinköpings OK16:05
396Sebastian GieseÖrkelljunga FK16:06
397Per Erik JönssonOK Torfinn16:07
398Erik LennartssonSOK Viljan16:08
399Magnus LindeSkåneslättens OL16:09
400Jonas BengtssonHelsingborgs SOK16:10

D40

2 050 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
211Linda LönnebergTäby OK16:16
212Kajsa PerssonOK Tyringe16:17
213Sofie PeterssonHelsingborgs SOK16:18
214Maria HelmerssonHässleholms OK16:19
215Anna SjöSkåneslättens OL16:20
216Marie EngOK Pan-Kristianstad16:21
217Linda RanbroHelsingborgs SOK16:22
218Louise PihlOK Pan-Kristianstad16:23
219Åsa LinnersjöOK Tor16:24
220Elisabeth HagelbergEksjö SOK16:25
221Emma BerggrenLinköpings OK16:26

H40

2 160 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Laust SörensenGöteborg-Majorna OK16:59
402Patrik GunnarssonTumba-Mälarhöjden OK17:00
403Daniel AxelssonMålilla OK17:01
404Mathias PerssonHelsingborgs SOK17:02
405Fredrik MagnussonLaholms IF OK17:03
406Martin GranqvistKamrat och IF KIF17:04
407Stefan CaleklintKarlskrona SOK17:05
408Johan AxelssonOK Älme17:06
409Henrik AnderssonHässleholms OK17:07
410Jonas NorénHelsingborgs SOK17:08
411Greger BerglundKamrat och IF KIF17:09
412Henrik BengtssonFalkenbergs OK17:10
413Mattias KarlssonIK Trenne Ullared17:11
414Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK17:12
415Johan GustafsonLunds OK17:13
416Christian EnbergLinköpings OK17:14
417Håkan AnderssonHalmstad OK17:15
418Andreas HasselgrenMalmö OK17:16
419Andréas PalmertzHelsingborgs SOK17:17

D45

2 010 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
222Maria TuressonHärlövs IF16:45
223Martina KarlssonOK Vilse 8716:46
224Annika IvarssonLinköpings OK16:47
225Åsa EricssonLunds OK16:48
226Maria BroströmOK Denseln16:49
227Carina RydlundHässleholms OK16:50
228Anna BjärbyFrosta OK16:51
229Jenny HåkanssonOK Orion16:52
230Angelica BrandqvistTibro OK16:53
231Carina ThynellHärlövs IF16:54
232Gisela LindFK Herkules16:55
233Lotta EnbergHalmstad OK16:56
234Josefine NordströmOK Triangeln16:57

H45

2 280 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
671Magnus ThuressonSkåneslättens OL16:59
420Fredrik BergIF Rigor17:00
421Mikael LundqvistHalmstad OK17:01
422Johan PetterssonOK Motala17:02
423Fredrik LindellIF Thor17:03
424Nils HelmerssonHässleholms OK17:04
425Pontus GustavssonLunds OK17:05
426Andreas EklundGöteborg-Majorna OK17:06
427Michael LönnHjärnarps OL17:07
428Jens AndertoftVästerås SOK17:08
429Fredrik NystedtSkåneslättens OL17:09
430Heide PerssonAndrarums IF17:10
431Anders ArfwedsonFrölunda OL17:11
432Fredrik EnbergHalmstad OK17:12
433Emil ErdeliusIF Rigor17:13
434Ulrik MagnussonHalmstad OK17:14
435Tomas VensrydEslövs FK17:15
436Ola SöderbergOK Skogsfalken17:16
437Conny RaskHjärnarps OL17:17
438Per MagnussonLinköpings OK17:18
439Torgny LundHästveda OK17:19
440Mats RanbroHelsingborgs SOK17:20
441Jan LagerHalmstad OK17:21
442Martin BobergIF Rigor17:22
443Olle WindeliusFrosta OK17:23
444Mikael PihlOK Pan-Kristianstad17:24
445Filip SjöforsOK Älme17:25
446Magnus CinthioSkåneslättens OL17:26

D50

1 810 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
236Ingela ThoressonAndrarums IF15:59:00
237Helena KristianssonHässleholms OK16:00:00
238Marie OlssonÖrkelljunga FK16:01:00
239Eva PetterssonKarlskrona SOK16:02:00
241Gunilla GustafssonOK Orion16:04:00
242Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK16:05:00
244Kristina SpångbergLunds OK16:07:00
245Karin ÖhlinSOK Aneby16:08:00
246Christel OlssonFK Åsen16:09:00
247Agneta ErikssonUddevalla OK16:10:00
248Camilla AdlertegOK Enen16:11:00
249Anna JohanssonJönköpings OK16:12:00
250Annika EngelHässleholms OK16:13:00
251Lotta BorgLinköpings OK16:14:00
252Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK16:15:00
253Lina BerggrenTullinge SK16:16:00
254Anna Sofie BarkLinköpings OK16:17:00
243Carolina LandinMalmö OK16:25:15
240Inger GuståsLinköpings OK17:00:00

H50

2 180 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
447Magnus SteenHelsingborgs SOK16:59
448Ola AndertoftMarkaryds FK17:00
449Karl ErikssonUddevalla OK17:01
450Johan ÅttingLinköpings OK17:02
451Ola HultinOK Roslagen17:03
452Raul HindovLunds OK17:04
453Dennis HansenOK Kompassen17:05
454Niklas NilssonHärlövs IF17:06
455Ulf JanssonOK Triangeln17:07
456Håkan GrubbMalmö OK17:08
457Jens LindströmTibro OK17:09
458Patrik SteenOK Enen17:10
459Carl AspegrenHässleholms OK17:11
460Christer BroströmOK Denseln17:12
461Stefan ErikssonOK Älgen17:13
462Lars HagelbergEksjö SOK17:14
463Anders EricssonLunds OK17:15
465Magnus OlssonHjärnarps OL17:17
466Erik HelanderOK Roxen17:18
467Jonas JönssonOK Tyringe17:19
469Magnus LarssonFK Göingarna17:21
470Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad17:22
471Stefan AdolfssonEslövs FK17:23
472Fredrik BarrulfOK Tyr17:24
473Kennet HorvathHalmstad OK17:25

D55

1 600 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
255Leila LjunggrenMarkbygdens OK16:58
256Kati NémethStigmännen Karlshamns OK16:59
257Annlouise AlmqvistIFK Mora OK17:00
258Lena SwartzOK Orion17:01
259Tina HagårdRävetofta OK17:02
260Pia VångellLinköpings OK17:03
261Kerstin PerssonFK Göingarna17:04
262Laila B HöglundFK Herkules17:05
263Annette Falck LarssonVänersborgs SK17:06
264Anne UddEslövs FK17:07
265Christina BirathStenungsunds OK17:08
266Britta SahlinVänersborgs SK17:09
267Sara Snogerup LinseLunds OK17:10
268Karin BacktemanLinköpings OK17:11
269Lollo NybergOK Kontinent17:12
270Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK17:13
271Kristina HammarfalkÖstersunds OK17:14
272Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK17:15
273Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared17:16

H55

2 120 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
474Nils-Olof LarssonVänersborgs SK16:45
475Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna16:46
476Ulf MinörLunds OK16:47
477Ronny LiljegrenGotlands Bro OK16:48
478Ulf JungstrandOK Skogsfalken16:49
479Per-Erik BengtssonLunds OK16:50
480Lars ErikssonHjärnarps OL16:51
481Jan HanssonStenungsunds OK16:52
482Anders GranqvistVärend GN OL16:53
483Lennart StenssonHelsingborgs SOK16:54
484Pesho HedbergLunds OK16:55
485Jörgen SköldLinköpings OK16:56
486Ingemar MånssonRonneby OK16:57

D60

1 600 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
274Barbro LiljequistHeleneholms IF16:27
275Lotta LinseforsLunds OK16:28
276Märit GustafssonEds SK16:29
277Monica MartinssonOK Tranan16:30
278Katarina BengtssonHalmstad OK16:31
279Britt GunnarssonKristinehamns OK16:32
280Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad16:33
281Christina OlssonSkåneslättens OL16:34
282Lena LarssonSala OK16:35
283Margareta NetzTrollhättans SOK16:36
284Lena NielsenHelsingborgs SOK16:37
285Stina GunnarssonÄrla IF16:38
286Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK16:39
287Lena KarlssonHalmstad OK16:40
288Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared16:41
289Tanja-Birgit SöderströmSala OK16:42
290Siv LarssonEmmaboda Verda OK16:43
291Kristina TellqvistIK Dran16:44
292Birgitta AnderssonFrämmestads IK16:45
293Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK16:46
294Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK16:47
295Eva KarlssonUddevalla OK16:48
296Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK16:49
297Ina LindebergSkåneslättens OL16:50
298Marie SvernestamLinköpings OK16:51
299Mary HealyGEN16:52
300Ingrid JessenFrämmestads IK16:53

H60

2 020 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
487Sven GranathTjällmo-Godegårds OK17:00
488Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK17:01
489Jerker NetzTrollhättans SOK17:02
490Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK17:03
491Jan-Ola KarlssonOK Njudung17:04
492Håkan ForsmanRonneby OK17:05
493Lasse JohanssonEds SK17:06
494Lennart KalénSOK Viljan17:07
495Magnus AnderssonUlricehamns OK17:08
496Bernt AnderssonIF Rigor17:09
497Stefan ArbinAnnebergs GIF17:10
498Anders GrundbergLunds OK17:11
499Jan WahlströmSnättringe SK17:12
500Roy FranssonÄrla IF17:13
501Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK17:14
502Ulf PalmérUlricehamns OK17:15
503Tomas AnderssonOK Tor17:16
504Björn KarlssonHalmstad OK17:17
505Arne KlintbergEksjö SOK17:18
506Lars ForsstedtSöders-Tyresö17:19
507Sten GustafssonEds SK17:20
508Patrick AdlercreutzLunds OK17:21
509Lennart WinbergHudiksvalls OK17:22
510Stefan GunnarssonKristinehamns OK17:23

D65

1 540 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Gunvor ArbinAnnebergs GIF16:45
302Eva TykessonRävetofta OK16:46
303Sonja HammarOK Kompassen16:47
304Majvie AnnegårdSOK Viljan16:48
305Marion HallstenUddevalla OK16:49
306Margareta SvenssonOK Vilse 8716:50
307Lena SöderbergOK Skogsfalken16:51
308Inger OnsbringEskilstuna OL16:52
309Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF16:53
310Margareta HeldFK Åsen16:54
311Ingrid MårtenssonOK Kolmården16:55
312Åsa StåhlHjärnarps OL16:56
313Margareta JohanssonHalmstad OK16:57
314Ann-Helen LinnersjöOK Orion16:58
315Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK16:59
316Titti BergendahlOK Måsen17:00
317Karin AxelssonIK Uven17:01
318Eva NordahlOK Pan-Kristianstad17:02
319Inger LindblomOK Orinto17:03
320Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK17:04
321Marie-Louise KarlssonNybro OK17:05
322Gunnel MånssonOK Vilse 8717:06
323Gunnel TurpeinenKvillebyns SK17:07
324Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK17:08
325Maria NordwallOK Kolmården17:09
326Ingrid E StrömRonneby OK17:10
327Inger GlansOK Torfinn17:11
328Veronica DahlbomHelsingborgs SOK17:12

H65

1 990 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
670Leif CarlssonSOK Viljan16:14
511Kalle LindqvistVäxjö OK16:15
512Kenneth FagerKarlskrona SOK16:16
513Göran LarssonSala OK16:17
514Lars SvenssonOK Vilse 8716:18
515LarsOwe StrömRonneby OK16:19
516Kaare HanssonMalmö OK16:20
517Jan KarlssonOK Virdarna16:21
518Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK16:22
519Bill AnderssonHestra IF16:23
520Ulf RadlerJärfälla OK16:24
521Kjell MartinssonOK Tranan16:25
522Göran SvensonSOK Viljan16:26
523Lennart ErforsOK Torfinn16:27
524Kurt EkbergOK Orinto16:28
525Stig JohanssonHelsingborgs SOK16:29
526Roland DahlmanMalmö OK16:30
527Gert LundquistGotlands Bro OK16:31
528Anders KumlinIK Ymer16:32
529Lennart MånssonRingsjö OK16:33
530Kent GranqvistVästerviks OK16:34
531Lennart SvernestamLinköpings OK16:35
532Håkan WinnbergIK Trenne Ullared16:36
533Lennart SmedenmarkRonneby OK16:37
534Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK16:38
535Rolf GustafssonHelsingborgs SOK16:39
536Christer FolkessonEksjö SOK16:40
537Bengt AspvallRonneby OK16:41
538Sven-Inge SvenssonHässleholms OK16:42
539Robert JessenFrämmestads IK16:43
540Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK16:44
541Kent R NilssonAndrarums IF16:45
542Yngve PetterssonLinköpings OK16:46
543Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK16:47
544Ulf KjellinOK Hedströmmen16:48

D70

1 430 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
329Margareta LarssonOK Njudung16:00
330Inge JørgensenOK Roskilde16:01
331Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK16:02
332Inga JohanssonNyköpings OK16:03
333Kerstin ErnvidUlricehamns OK16:04
334Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna16:05
335Ulla LingJönköpings OK16:06
336Britt ÅkessonHässleholms OK16:07
337Karin PerssonOK Tyringe16:08
338Barbro BörjessonOK Skogshjortarna16:09
339Margareta SjöbergLunds OK16:10
340Astrid JohannessonHelsingborgs SOK16:11
341Eva AlsinIK Ymer16:12
342Inga-Lill PetterssonLinköpings OK16:13
343Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL16:14
344Berith IvehagFrämmestads IK16:15
345Gull SvenssonÖrkelljunga FK16:16
346Gunnel BalckIFK Lidingö SOK16:17
347Maj-Britt ByströmRävetofta OK16:18
348Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK16:19
349Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK16:20
350Karin BengtssonOK Kompassen16:21
351Ing-Marie BergmanVisborgs OK16:22
352Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad16:23
353Gullevi SvenssonRonneby OK16:24
354Torill SvendsenFrosta OK16:25
355Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK16:26
356Eva LindgrenLinköpings OK16:27
357Anna BlomgrenTullinge SK16:28
358Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK16:29
359Barbro AnderssonOK Skogshjortarna16:30

H70

1 440 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
545Leif MalmHärlövs IF16:00
546Kjell JeppsonIF Rigor16:01
547Stefan G LarssonOK Njudung16:02
548Anders HenrikssonIS Skanne16:03
549Stig LandstorpOK Tor16:04
550Leif SandgrenFrosta OK16:05
551Tommie OlssonVisborgs OK16:06
552Hans-Ove ErikssonNyköpings OK16:07
553Lars PerssonOK Kompassen16:08
554Hans PerssonOK Älgen16:09
555Johnny KarlssonUddevalla OK16:10
556Håkan NilssonMalmö OK16:11
557Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK16:12
558Willie OlssonRävetofta OK16:13
559Åke GustavssonOK Älgen16:14
560Ingemar LindblomOK Orinto16:15
561Leif LöfTrollhättans SOK16:16
562Christer GrönbladHärlövs IF16:17
563Arne AlexanderssonStenungsunds OK16:18
564Ingvar BergmanOK Tranan16:19
565Tommy HeldFK Åsen16:20
566Hans-Gösta BernhardMariestads FK16:21
567Benkt AnderssonFrosta OK16:22
568Bo TuressonIFK Sävsjö16:23
569Roger DanielssonLinköpings OK16:24
570Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK16:25
571Bengt StåhlHjärnarps OL16:26
572Karl Evert SvenssonIF Hagen16:27
573Nils-Erik BondessonFrosta OK16:28
574Christer SandhOK Roxen16:29
575Bertil QvickKungälvs OK16:30
576Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL16:31
577Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan16:32
578Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK16:33
579Kent JohanssonÖrkelljunga FK16:34
580Per-Arne KällénUddevalla OK16:35
581Sören AnderssonIK Dran16:36
582Janne LindholmFrosta OK16:37
583Lars-Åke SjökvistVärend GN OL16:38
584Gert OlssonSkåneslättens OL16:39
585Rune SandbergUddevalla OK16:40
586Karsten RichardtKøge OK16:41
587Olle AdolfssonLerums SOK16:42
588Åke PerssonHjärnarps OL16:43
589Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK16:44
590Dag LorénOK Frisene16:45
591Torbjörn WikströmOK Orinto16:46
592Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK16:47

D75

1 350 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
360Ann-Charlotte JensenHässleholms OK16:00
361Gunilla GrönbladHärlövs IF16:01
362Birgitta JohanssonKristinehamns OK16:02
363Monica LindgrenLinköpings OK16:03
364Birgitta OlssonRonneby OK16:04
365Helen AndertoftMarkaryds FK16:05
366Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK16:06
367Berit ByströmOK Virdarna16:07
368Gunnel SvenssonIK Ymer16:08
369Maria Foster SchadSkåneslättens OL16:09
370Lotta GranholmLinköpings OK16:10
371Brita DahlbergHässleholms OK16:11
372Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK16:12
373Elsa SvenssonOK Vilse 8716:13
374Britt RangertIK Ymer16:14
375Ulla LindheIK Stern16:15
376Britt NybergNybro OK16:16
377Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK16:17
378Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK16:18

H75

1 400 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
595Allan HammarOK Kompassen16:40
596Lars FinbomOK Landehof16:41
597Allan SunnergrenHjärnarps OL16:42
598Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad16:43
600Ingemar SvenssonLunds OK16:45
601Bengt JönssonÅkers IF16:46
602Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK16:47
603Ulf WaldenfjordLinköpings OK16:48
604Sven-Åke GranquistHästveda OK16:49
605Ivan ErnvidUlricehamns OK16:50
606Kenneth IvehagFrämmestads IK16:51
607Åke GatelidOK Skogshjortarna16:52
608Gunnar PerssonSvanesunds GIF16:53
609Gösta LindqvistOK Löftan16:54
610Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK16:55
611Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL16:56
612Magne HagströmFrölunda OL16:57
613Kenneth LindborgHässleholms OK16:58
614Anders BuhréNybro OK16:59
615Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK17:00
616Ole  SvendsenOK Roskilde17:01
617Göran ThourVärend GN OL17:02
618Ronny AnderssonOK Skogshjortarna17:03
619Bengt-Åke SvenssonIK Ymer17:04
620Henrik HvoslefIK Stern17:05
621Runo JohanssonKristinehamns OK17:06
622Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad17:07
623Stig IsraelssonOK Tylöskog17:08
624Sten Åke KvistIS Kullen17:09
625Björn LinnersjöOK Orion17:10
626Erland LingJönköpings OK17:11
627Arne SvenssonOK Njudung17:12
628Curt BalckIFK Lidingö SOK17:13
629Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL17:14
630Bertil OttossonFK Göingarna17:15
631Lars JohanssonOK Skogshjortarna17:16
632Kjell LindauOK Kompassen17:17
633Rune RådeströmSnättringe SK17:18
634Lennart SturessonVästerviks OK17:19
635Leif LindströmNybro OK17:20
636Christer SjöforsOK Älme17:21
637Leif LindhIK Vikings OK17:22
638Åke EkstrandHärlövs IF17:23
639Waste ByströmOK Virdarna17:24
640Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK17:25
594Björn NordströmHässleholms OK17:26

D80

1 310 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
379Laila MalmqvistVäxjö OK16:14
380Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK16:15
381Vivi-Anne BylundRydboholms SK16:16
382Karin LexellOK Torfinn16:17
383Barbro BlomFrölunda OL16:18
384Gunnel BörjessonIK Uven16:19
385Gun HanssonYstads OK16:20
386Marianne GrahnGöteborgs SK16:21
387Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna16:22

H80

1 390 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
669Sedney HugossonLunds OK16:29
641Bernt PeterssonAlvesta SOK16:30
642Arne GustafssonMalmö OK16:31
643Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL16:32
644Ove JohanssonOK Järnbärarna16:33
645Roland KarlssonRonneby OK16:34
646Gunnar BylundRydboholms SK16:35
647Jan-Eric NelkingFK Åsen16:36
648Bo UllmanOK Pan-Kristianstad16:37
649Rune CarlssonSundbybergs IK16:38
650Göran HektorLinköpings OK16:39
651Ernie BroströmHalmstad OK16:40
652Johan JanssonVäxjö OK16:41
653John BerglundAlfta-Ösa OK16:42
654Håkan SkogumMarkbygdens OK16:43

D85

1 200 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
388Clarie EkOK Pan-Kristianstad16:12

H85

1 390 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
655Carl-Henrik HallbergIK Uven16:00
656John LarssonVästvärmlands OK16:01
657Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF16:02
658Lars-erik MalmqvistVäxjö OK16:03
659Rolf BlomFrölunda OL16:04
660Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad16:05
661Lasse OlssonIK Trenne Ullared16:06
662Nils RågstedtIS Kullen16:07
663Bengt EdvardssonOK Torfinn16:08
664Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF16:09
665Bertil JohanssonSkåneslättens OL16:10
666Allan HåkanssonSOK Viljan16:11

H90

1 240 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
667Rune IsakssonHelsingborgs SOK16:24
668Curth SvenssonSkåneslättens OL16:25

Öppen motion 3

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsgerd BergmanOK Tranan16:59:05
Anna WikströmHästveda OK17:04:38
Emma WikströmHästveda OK17:04:40
Vilmer HagelbergEksjö SOK17:06:57

Öppen motion 5

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max BurströmFK Boken16:58:23
Eddie KarlssonOK Vilse 8716:58:39
Nils SwartzOK Orion16:59:02
Felicia PerssonHelsingborgs SOK16:59:09
Alice PerssonOK Tyringe17:00:38
Anders ElvlandHalmstad OK17:01:04
Nellie RydlundHässleholms OK17:02:15
Alva HagelbergEksjö SOK17:08:21
Alfred OlssonLunds OK17:25:07

Öppen motion 7

2 370 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva GefvertOK P416:57:59
Fredrik StåhlHjärnarps OL16:58:20
Roger KlotzMalmö OK16:58:29
Rikard BorgLinköpings OK16:59:14
Göran LiljequistOK Älme17:00:23
Pär-Magnus BjurekTibro OK17:01:31
Carina AronssonHässleholms OK17:09:14
Tilda HagelbergEksjö SOK17:11:29
Maureen Olsson LoLunds OK17:25:02
Embla CinthioSkåneslättens OL17:28:48
Per-Ola OlssonOK Vilse 8717:31:39
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL17:32:56
Martin WendtLunds OK17:40:50
Mattias JohanssonUmeå OK17:43:51

NBM open D20 junior

2 050 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Anna GruzdevaRussia, Saint Petersburg16:30
2Kseniia TutarovaRussia, Yekaterinburg16:31
3Daria GavrilovaRussia, Saint Petersburg16:32
4Hertha Boye NiemeläSweden16:33
5Maria IudinaRussia, Saint Petersburg16:34
6Agatha Boye NiemeläSweden16:35
7Marta RiabovaRussia, Saint Petersburg16:36

NBM open D21

2 130 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8Petra EklundSweden16:45
9Hanna FedosieievaUkranie16:46
10Tatiana KonkovaRussia, Saint Petersburg16:47
11Judita VolungevicieneLithuania16:48
12Viktoriia PlakhotnykUkranie16:49
13Josefin HäggdahlFinland16:50
14Gedvile DirziuteLithuania16:51
15Anna FormánkovaCzech16:52
16Aleksandra MukhinaRussia, Saint Petersburg16:53
17Iana MelnykUkranie16:54
18Lenka HornováCzech16:55
19Emma SätterlundSweden16:56
20Hanna AndrosovychUkranie16:57
21Adrija AtgalaineLithuania16:58
22Anna PangrácovaCzech16:59
23Keseniia MachanovaRussia, Yekaterinburg17:00

NBM open D40

1 810 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
24Ilvi VareEstonia17:10
25Carmen HibelAustria17:11
26Kristina Holm van de WalDövania, Denmark17:12
27Hermine HeneckerAustria17:13
28Janne Boye NiemeläSk Lundia, Sweden17:14
29Sonja Springer-VenhauerAustria17:15

NBM open D50

1 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30Agita IntsoneNIK Zala Paparde, Latvia16:54
31Rimma ZalaevaSaint Petersburg, Russia16:55
32Bettina RotherDövania, Denmark16:56

NBM open D70

1 310 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33Annelise HansenDövania, Denmark16:10

NBM open H20 junior

2 160 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
34Arthem DneprikovRussia, Saint Petersburg16:15
35Hannes BergströmSweden16:16
36Nikita MashchenkoRussia, Saint Petersburg16:17
37Nikolaj Olvhöj KirkegaardSweden16:18
38Pavel BibichRussia, Saint Petersburg16:19
39Aleksei AndreevRussia, Perm16:20
40Maksim ChistovRussia, Saint Petersburg16:21
41Sergi PetrenkoRussia, Saint Petersburg16:22
42Alexandr TushkanovRussia, Yekaterinburg16:23
43Denis VasilevRussia, Saint Petersburg16:24
44Daniil KamashevRussia, Perm16:25
45Roman IaroshovetcRussia, Saint Petersburg16:26

NBM open H21

2 240 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
46Richards DarzinsLatvia16:26
47Mantas VolungeviciusLithuania16:27
48Oleksii SkvirskyiUkraine16:28
49Peter NiemeläFinland16:29
50Hakan KayanTurken16:30
51Volodymyr FedoseienkoUkraine16:31
52Victor DingesRussia, Yekaterinburg16:32
53Mikkel PedersenDenmark16:33
54Oleksandr SankinUkraine16:34
55Benjamin TrockDenmark16:35
56Jan SemerádCzech16:36
57Anton GribachevRussia, Perm16:37
58Ruslan NikolayenkoUkraine16:38
59Jesper MelinSweden16:39
60Marek BednarikCzech16:40
61Szabolcs BojtorHungary16:41
62Nver SurenianUkraine16:42
63Sergei RoskopGermany16:43
64Dmytro LevinUkraine16:44
65Thomas GoepfertGermany16:45
66Henrik EklundDenmark16:46
67Imre BorosHungary16:47
68Ravil FarkhutdinovRussia, Saint Petersburg16:48
69Ferenc MihályiHungary16:49
70Nikita AsoianRussia, Yekaterinburg16:50
71Dmytro PlakhotnikUkraine16:51

NBM open H40

2 180 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
72Tom WellsUSA16:30
73Jurgis SikinisGestas,Lithuania16:31
74Hannes WenzelAustria16:32
75Lee KempEngland16:33
76Raitis OzolsNIK Zala Paparde, Latvia16:34
77Josef ProcházkaSkivelo Olomouc, Czech16:35
78Dmitrii ZnamenshchikovYekaterinburg, Russia16:36
79Allan ThesbjergDan, Denmark16:37
80Tomas KuzminskisGestas,Lithuania16:38

NBM open H50

2 020 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
81Helmut TannerAustria16:10
82Jonas BerglundHephata, Sweden16:11
83Kent LjungbergNerike IF, Sweden16:12
84Jens StruckmannGermany16:13
85Arunas KubaitisGestas, Lithuania16:14
86Szebeli IstvánBudapest Siketek, Hungary16:15
87Peteris KursitisHephata, Sweden16:16
88Matti BetlemEstonia16:17
89Geir WillumsenTrondheim, Norway,16:18
90Oleg LavrykUkraine16:19
91Carl-Erik SjöbergVirtus, Sweden16:20

NBM open H60

1 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
92Mark MaceUSA16:35

NBM open H70

1 390 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
93Hans RisbergNerike IF, Sweden16:20
94Marek Mir-MackiewiczDövania, Denmark16:21
95Ole FaustrupDenmark16:22
96Lars Erik CarlsonJönköping DIK, Sweden16:23

Annonser