Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-SM, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, medel
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: lördag 15 september 2018

D35

3 670 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
200Susanna CaleklintKarlskrona SOK12:30
201Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK12:32
202Ulrika LindmarkLunds OK12:34
203Emma BerggrenLinköpings OK12:36
205Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK12:40
206Maria MagnussonKFUM Örebro OK12:42
207Marlene BjärehedMalmö OK12:44
208Marie RubérLinköpings OK12:46
209Maria MickelåkerAndrarums IF12:48
210Hanna ModinLunds OK12:50
211Marie SvenssonFK Åsen12:52
212Sofia NydahlOK Motala12:54
214Sara SöderqvistLinköpings OK12:58
215Anna-Karin BondessonFrosta OK13:00

H35

4 650 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
489Magnus LindeSkåneslättens OL13:02
490Patrik JohanssonHelsingborgs SOK13:04
491David LarssonLunds OK13:06
492David AndréGöteborg-Majorna OK13:08
493Björn KarlssonHalmstad OK13:10
494André BjärbyFrosta OK13:12
495Christian GlantzAndrarums IF13:14
496Martin FagerlundKFUM Örebro OK13:16
497Erik LennartssonSOK Viljan13:18
498Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL13:20
500Felix AlnervikHelsingborgs SOK13:24
501Thomas NilssonEslövs FK13:26
502Sebastian GieseÖrkelljunga FK13:28
503Jonas FagerholmHalmstad OK13:30

D40

3 430 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
216Sarah LindströmRonneby OK11:00
217Helena WestlingHäverödals SK11:02
218Sofie PeterssonHelsingborgs SOK11:04
219Maria SvenssonLunds OK11:06
220Elisabeth HagelbergEksjö SOK11:08
221Åsa LinnersjöOK Tor11:10
222Stina BorängSnättringe SK11:12
223Maria HelmerssonHässleholms OK11:14
224Jenny LindblomMalmö OK11:16
225Louise PihlOK Pan-Kristianstad11:18
226Lotta EkbergÖrkelljunga FK11:20
227Linda RanbroHelsingborgs SOK11:22
228Camilla SelinFK Göingarna11:24
229Anna EideforsSundbybergs IK11:26
230Anna WikströmHästveda OK11:28
231Pia OlssonSkåneslättens OL11:30

H40

4 260 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
504Johan AxelssonOK Älme11:58
505Magnus EmilssonFK Åsen12:00
506Mikael NilssonLunds OK12:02
507Jesper HåkanssonFK Göingarna12:04
508Andréas PalmertzHelsingborgs SOK12:06
509Martin RidderstedtSkåneslättens OL12:08
510Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK12:10
511Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF12:12
512Johan GustafsonLunds OK12:14
513Jonas NorénHelsingborgs SOK12:16
514Ulf NilssonHjärnarps OL12:18
515Daniel AxelssonMålilla OK12:20
516Stefan DahlOK Alehof12:22
517Martin GranqvistKamrat och IF KIF12:24
518Fredrik MagnussonLaholms IF OK12:26
519Håkan GunnarssonFK Göingarna12:28
520Mattias KarlssonIK Trenne Ullared12:30
521Andreas FermFK Göingarna12:32
522Patrik GunnarssonTumba-Mälarhöjden OK12:34
523Martin GummessonFK Finn12:36
525Stefan CaleklintKarlskrona SOK12:40
526Christian EnbergLinköpings OK12:42
527Henrik BengtssonFalkenbergs OK12:44
528Mathias PerssonHelsingborgs SOK12:46
529Henrik LindblomMalmö OK12:48
530Tobias SvenssonFK Finn12:50
531Håkan AnderssonHalmstad OK12:52
533Laust SörensenGöteborg-Majorna OK12:56

D45

3 340 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
232Jenny ReménSnättringe SK11:59
233Carina ThynellHärlövs IF12:01
234Carina RydlundHässleholms OK12:03
235Maureen Olsson LoLunds OK12:05
236Josefine NordströmOK Triangeln12:07
237Annika IvarssonLinköpings OK12:09
238Marie AlbinssonHjärnarps OL12:11
239Angelica BrandqvistTibro OK12:13
240Carina ErikssonHjärnarps OL12:15
241Mia EronnLinköpings OK12:17
242Lotta EnbergHalmstad OK12:19
243Anna BjärbyFrosta OK12:21
244Åsa EricssonLunds OK12:23
245Camilla CarlssonHärlövs IF12:25
246Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad12:27
247Karin SpjuthIK Hakarpspojkarna12:29
248Susanne WallenborgLunds OK12:31
249Jessica BjörckOK Älme12:33
250Lotta MorénHjärnarps OL12:35
251Lotta MagnussonMalmö OK12:37
252Maria PeterssonHalmstad OK12:39
253Maria BroströmOK Denseln12:41
254Emma CarlstedtHjärnarps OL12:43
255Jenny VinbladLunds OK12:45
256Semona NilssonOK Orion12:47
257Malin AxelssonOK Älme12:49
258Maria TuressonHärlövs IF12:51
259Josefine JungstrandOK Skogsfalken12:53
260Anna LjungqvistLunds OK12:55
261Ingela AlvmyrenHalmstad OK12:57

H45

4 030 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
534Tomas VensrydEslövs FK12:13
535Magnus CinthioSkåneslättens OL12:15
536Michael LönnHjärnarps OL12:17
537Filip SjöforsOK Älme12:19
538Jens AndertoftVästerås SOK12:21
539Fredrik LindellIF Thor12:23
540Magnus WallenborgLunds OK12:25
541Mats RanbroHelsingborgs SOK12:27
542Fredrik EnbergHalmstad OK12:29
543Johan PetterssonOK Motala12:31
544Emil ErdeliusIF Rigor12:33
545Ola SöderbergOK Skogsfalken12:35
546Pontus GustavssonLunds OK12:37
547Anders ArfwedsonFrölunda OL12:39
548Ulrik MagnussonHalmstad OK12:41
549Mikael PihlOK Pan-Kristianstad12:43
550Heide PerssonAndrarums IF12:45
551Erik BengtssonFK Åsen12:47
552Magnus NilssonOK Älme12:49
553Andreas EklundGöteborg-Majorna OK12:51
554Martin JohanssonHalmstad OK12:53
555Torgny LindströmRonneby OK12:55
556Torgny LundHästveda OK12:57
557Fabian LjungqvistLunds OK12:59
558Martin BobergIF Rigor13:01
559Ola MarkholmSkåneslättens OL13:03
560Fredrik BergIF Rigor13:05
561Björn NilssonHärlövs IF13:07
562Lennart MorénHjärnarps OL13:09
563Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad13:11
564Pär-Magnus BjurekTibro OK13:13
565Jan LagerHalmstad OK13:15
566Olle WindeliusFrosta OK13:17
567Conny RaskHjärnarps OL13:19
568Fredrik HugossonLunds OK13:21
569Mikael LundqvistHalmstad OK13:23
570Nils HelmerssonHässleholms OK13:25
571Magnus JonassonMalmö OK13:27
572Per MagnussonLinköpings OK13:29
573Per WikströmHästveda OK13:31

D50

3 150 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262Inger GuståsLinköpings OK11:01
263Lena TuressonBurseryds IF11:03
264Ingrid JohanssonLaholms IF OK11:05
265Marie OlssonÖrkelljunga FK11:07
266Karin ÖhlinSOK Aneby11:09
267Agneta ErikssonUddevalla OK11:11
268Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK11:13
269Christina SmedbergOK Skogsfalken11:15
270Hanne FoghFSK Orientering11:17
271Christina BjörkÖrkelljunga FK11:19
272Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK11:21
273Anneli KarlssonFK Finn11:23
274Karin JägrydSkåneslättens OL11:25
275Anna KullbergLinköpings OK11:27
276Kristina SpångbergLunds OK11:29
277Annika EngelHässleholms OK11:31
278Ingela ThoressonAndrarums IF11:33
279Gunilla GustafssonOK Orion11:35
280Anna Sofie BarkLinköpings OK11:37
281Anna JohanssonJönköpings OK11:39
282Christel OlssonFK Åsen11:41
283Christin OlssonOK Gynge11:43
284Carolina LandinMalmö OK11:45
285Eva PetterssonKarlskrona SOK11:47
286Camilla AdlertegOK Enen11:49
287Lotta BorgLinköpings OK11:51
288Lina BerggrenTullinge SK11:53
289Lena RegnellVäxjö OK11:55
290Pia Käck FritzellGudhems IF11:57
291Carina GustafssonOK Gynge11:59

H50

3 820 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
574Mats ToftnerOK Kompassen11:57
619Jan TuressonBurseryds IF11:59
575Erik HelanderOK Roxen12:01
576Henric HöglindOK Pan-Kristianstad12:03
577Torbjörn AnderssonOK Motala12:05
578Håkan ErikssonHästveda OK12:07
579Mårten WikströmHalmstad OK12:09
580Michael AnderssonLunds OK12:11
581Jens LindströmTibro OK12:13
582Anders JägrydSkåneslättens OL12:15
583Håkan KarlssonFK Finn12:17
584Lars HagelbergEksjö SOK12:19
585Jan GradinAndrarums IF12:21
586Anders EricssonLunds OK12:23
587Johan RisbergTormestorps IF12:25
588Kennet HorvathHalmstad OK12:27
589Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad12:29
590Anders NilssonOK Orion12:31
591Magnus OlssonHjärnarps OL12:33
592Jan JohanssonSkåneslättens OL12:35
593Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering12:37
594Niklas NilssonHärlövs IF12:39
595Ulf JanssonOK Triangeln12:41
596Dennis HansenOK Kompassen12:43
597Karl ErikssonUddevalla OK12:45
598Ola AndertoftMarkaryds FK12:47
599Olof BarrSkåneslättens OL12:49
600Håkan AxelssonFK Göingarna12:51
601Patrik SteenOK Enen12:53
602Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad12:55
603Ola HultinOK Roslagen12:57
604Peter AronssonFK Friskus-Varberg12:59
605Björn CarlstedtHjärnarps OL13:01
606Christer BroströmOK Denseln13:03
607Jonas PerssonTorsås OK13:05
608Tomas NilssonHässleholms OK13:07
609Patrik RosénVäxjö OK13:09
610Staffan AhltinMalmö OK13:11
611Magnus TenghagenHärlövs IF13:13
612Ulf LinderfalkSkåneslättens OL13:15
613Johan ÅttingLinköpings OK13:17
614Håkan CaesarHärlövs IF13:19
616Håkan GrubbMalmö OK13:23
617Fredrik SmedbergOK Skogsfalken13:25
618Per-Olof AnderssonOK Tyringe13:27
Vakant VakantVakant13:31
621Magnus LarssonFK Göingarna13:35
622Fredrik BarrulfOK Tyr13:37
Vakant VakantVakant13:39

D55

3 020 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
324Ingela AnderssonLunds OK10:59
292Annlouise AlmqvistIFK Mora OK11:01
293Monica HenrikssonEksjö SOK11:03
294Lollo NybergOK Kontinent11:05
295Christina SternerTockarps IK11:07
296Iréne BengtssonOK Kompassen11:09
297Yvonne JohanssonGamleby OK11:11
Vakant VakantVakant11:13
299Marita FilipssonMarkaryds FK11:15
300Leila LjunggrenMarkbygdens OK11:17
301Karin BacktemanLinköpings OK11:19
302Lena SwartzOK Orion11:21
303Annette Falck LarssonVänersborgs SK11:23
304Maritha HenrikssonJönköpings OK11:25
305Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK11:27
306Kati NémethStigmännen Karlshamns OK11:29
307Britt-Marie BengtssonFK Åsen11:31
308Kristina HammarfalkÖstersunds OK11:33
309Lotta HanssonOK Kontinent11:35
310Tina HagårdRävetofta OK11:37
311Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK11:39
312Laila B HöglundFK Herkules11:41
313Eva CarlssonJönköpings OK11:43
314Yvonne AnderssonHässleholms OK11:45
315Lena OlssonSkåneslättens OL11:47
316Pia VångellLinköpings OK11:49
317Christina BirathStenungsunds OK11:51
318Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL11:53
319Anne UddEslövs FK11:55
320Sara Snogerup LinseLunds OK11:57
321Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared11:59
322Britta SahlinVänersborgs SK12:01
323Ann NilssonMarkaryds FK12:03
298Christina SegerslättSkåneslättens OL12:05

H55

3 650 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
623Jan HanssonStenungsunds OK11:00
624Nils-Olof LarssonVänersborgs SK11:02
625Anders JohanssonLunds OK11:04
626Elis BengtssonOK Norrvirdarna11:06
627Magnus HerberthsonLinköpings OK11:08
628Benjamin ViebkeMalmö OK11:10
629Arne SääfGudhems IF11:12
630Gert PetterssonLunds OK11:14
631Ulf JungstrandOK Skogsfalken11:16
632Pesho HedbergLunds OK11:18
633Lars ErikssonHjärnarps OL11:20
634Johnny NimvikFK Åsen11:22
635Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL11:24
636Lennart StenssonHelsingborgs SOK11:26
637Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna11:28
638Ulf MinörLunds OK11:30
639Glen HåkanssonVäxjö OK11:32
640Jörgen SköldLinköpings OK11:34
641Björn JakobssonTäby OK11:36
642Anders BorgHjärnarps OL11:38
643Per-Erik BengtssonLunds OK11:40
644Ronny LiljegrenGotlands Bro OK11:42

D60

2 930 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
325Arja IngvarssonOK Vilse 8712:30
326Mary HealyGEN12:32
327Lotta LinseforsLunds OK12:34
328Monica MartinssonOK Tranan12:36
329Ingrid JessenFrämmestads IK12:38
330Lena NielsenHelsingborgs SOK12:40
331Siv LarssonEmmaboda Verda OK12:42
332Christina OlssonSkåneslättens OL12:44
333Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK12:46
334Tanja-Birgit SöderströmSala OK12:48
335Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK12:50
336Ina LindebergSkåneslättens OL12:52
337Kristina TellqvistIK Dran12:54
338Lena JanssonJärla Orientering12:56
339Lena LarssonSala OK12:58
340Britt GunnarssonKristinehamns OK13:00
341Gunilla KreissJärla Orientering13:02
342Märit GustafssonEds SK13:04
343Katarina BengtssonHalmstad OK13:06
344Marianne ThorssonIK Trenne Ullared13:08
345Marie SvernestamLinköpings OK13:10
346Margareta NetzTrollhättans SOK13:12
347Birgitta AnderssonFrämmestads IK13:14
348Gunilla LarssonBredareds IF13:16
349Stina GunnarssonÄrla IF13:18
350Birgitta OlssonOK Skogsfalken13:20
351Ingela EkelövSkåneslättens OL13:22
352Lena KarlssonHalmstad OK13:24
353Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared13:26
354Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK13:28
355Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK13:30
356Eva KarlssonUddevalla OK13:32
357Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad13:34

H60

3 560 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
645Sven GranathTjällmo-Godegårds OK11:41
646Arne KlintbergEksjö SOK11:43
647Bengt SchwartzOK Kolmården11:45
648Ingemar PeterssonMarkaryds FK11:47
649Jerker NetzTrollhättans SOK11:49
650Roger ThörnOK Vilse 8711:51
651Urban LarssonOK Gipen11:53
652Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK11:55
653Lennart KalénSOK Viljan11:57
654Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK11:59
655Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL12:01
656Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK12:03
657Björn KarlssonHalmstad OK12:05
658Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK12:07
659Magnus AnderssonUlricehamns OK12:09
660Roy FranssonÄrla IF12:11
661Lennart WinbergHudiksvalls OK12:13
662Ulf PalmérUlricehamns OK12:15
663Kyrre ThalbergLunds OK12:17
664Lars MagnussonOK Älme12:19
665Lars ForsstedtSöders-Tyresö12:21
666Lars ErikssonKalmar OK12:23
667Bruno StubPI-København12:25
668Ingmar EkelövSkåneslättens OL12:27
669Jan WahlströmSnättringe SK12:29
670Mats AnderssonFinspångs SOK12:31
671Ingmar OlssonOK Vilse 8712:33
672Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering12:35
673Lasse JohanssonEds SK12:37
674Stefan GunnarssonKristinehamns OK12:39
675Stefan ArbinAnnebergs GIF12:41
676Thomas DagsbergOK Orion12:43
677Ulf BengtssonOK Kompassen12:45
678Håkan LindbergOK Vilse 8712:47
679Lars LindgrenFK Finn12:49
680Leif KarlssonOK Kontinent12:51
681Tomas AnderssonOK Tor12:53
682Anders GrundbergLunds OK12:55
683Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK12:57
684Thomas GeorgssonOK Nackhe12:59
685Jan-Ola KarlssonOK Njudung13:01
686Jan JohanssonGamleby OK13:03
687Håkan ForsmanRonneby OK13:05
688Bernt AnderssonIF Rigor13:07
689Sten GustafssonEds SK13:09

D65

2 730 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
358Veronica DahlbomHelsingborgs SOK11:01
359Karin AxelssonIK Uven11:03
360Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:05
361Inger GlansOK Torfinn11:07
362Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK11:09
363Monica KnutssonSävedalens AIK11:11
364Marie-Louise KarlssonNybro OK11:13
365Ingela NelsénFalkenbergs OK11:15
366Marion HallstenUddevalla OK11:17
367Margareta HeldFK Åsen11:19
368Ingrid E StrömRonneby OK11:21
369Ingrid MårtenssonOK Kolmården11:23
370Christina NilssonAndrarums IF11:25
371Sonja HammarOK Kompassen11:27
372Majvie AnnegårdSOK Viljan11:29
373Lena GranefeltOK Tyr11:31
374Eva NordahlOK Pan-Kristianstad11:33
375Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK11:35
376Margareta SvenssonOK Vilse 8711:37
377Ann-Helen LinnersjöOK Orion11:39
378Maria NordwallOK Kolmården11:41
379Mona ForsbergNyköpings OK11:43
380Lena SöderbergOK Skogsfalken11:45
381Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK11:47
382Karin LarssonOK Kompassen11:49
383Gunnel MånssonOK Vilse 8711:51
384Eva TykessonRävetofta OK11:53
385Kristin JohanssonKarlskrona SOK11:55
386Åsa StåhlHjärnarps OL11:57
387Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF11:59
388Margareta JohanssonHalmstad OK12:01
389Titti BergendahlOK Måsen12:03
390Gunnel TurpeinenKvillebyns SK12:05
391Inger OnsbringEskilstuna OL12:07
392Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK12:09
393Gunvor ArbinAnnebergs GIF12:11
394Gudrun NilssonLunds OK12:13

H65

3 150 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
690Christer LjungdahlHjärnarps OL10:56
691Hans LundmarkLånghundra IF10:58
692Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna11:00
693Lennart GustafssonJönköpings OK11:02
694Bernt-Ove KarlssonFK Finn11:04
695Krister NilssonVäxjö OK11:06
696Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK11:08
697Robert JessenFrämmestads IK11:10
698Kenneth FagerKarlskrona SOK11:12
699Stig JohanssonHelsingborgs SOK11:14
700Göran LarssonSala OK11:16
701Ulf KristenssonHalmstad OK11:18
702Christer FolkessonEksjö SOK11:20
703Ken RagnarssonOK Kompassen11:22
704Lars JohanssonMalmö OK11:24
705Olle BohmanHjärnarps OL11:26
706Lennart SmedenmarkRonneby OK11:28
707Roland DahlmanMalmö OK11:30
708Thomas AlbinssonBredaryds SOK11:32
709Lennart ErforsOK Torfinn11:34
710Anders KumlinIK Ymer11:36
711Håkan WinnbergIK Trenne Ullared11:38
712Rolf MathisenEskilstuna OL11:40
713Leif CarlssonSOK Viljan11:42
714Gert LundquistGotlands Bro OK11:44
715Rolf GustafssonHelsingborgs SOK11:46
716Lennart SvernestamLinköpings OK11:48
717Tommy WesterbergIF Hagen11:50
718Bertil KarlssonHjobygdens OK11:52
719Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK11:54
720Kim FolanderFSK Orientering11:56
721Bo HerderssonMarkbygdens OK11:58
722Peter EkströmMalmö OK12:00
723Lennart MånssonRingsjö OK12:02
724Ulf RadlerJärfälla OK12:04
725Kalle LindqvistVäxjö OK12:06
726Mats IngvarssonOK Vilse 8712:08
727Tommy HautopOK Pan-Kristianstad12:10
728Kurt EkbergOK Orinto12:12
729Ulf KjellinOK Hedströmmen12:14
730Yngve PetterssonLinköpings OK12:16
731Gert OlssonTockarps IK12:18
732Kent GranqvistVästerviks OK12:20
733Lars StrinnholmÖstersunds OK12:22
734Hans AntonssonOK Löftan12:24
735Bo Anders NilssonLunds OK12:26
736Göran JohnssonSkåneslättens OL12:28
737Kaare HanssonMalmö OK12:30
738Sven-Inge SvenssonHässleholms OK12:32
739Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe12:34
740LarsOwe StrömRonneby OK12:36
741Arne BogrenOK Vivill12:38
742Anders ForsstedtSöders-Tyresö12:40
743Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK12:42
744Kent R NilssonAndrarums IF12:44
745Kjell MartinssonOK Tranan12:46
746Göran SvensonSOK Viljan12:48
747Lars SvenssonOK Vilse 8712:50
748Mats WidesjöStigmännen Karlshamns OK12:52
749Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK12:54
750Stefan MillegårdSävedalens AIK12:56

D70

2 510 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
395Gun SvenssonRehns BK12:10
396Maj-Britt ByströmRävetofta OK12:12
397Karin PerssonOK Tyringe12:14
398Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad12:16
399Gunnel BalckIFK Lidingö SOK12:18
400Inga-Lill PetterssonLinköpings OK12:20
401Kerstin ErnvidUlricehamns OK12:22
402Gunnel NilssonMalmö OK12:24
403Inga JohanssonNyköpings OK12:26
404Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK12:28
405Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK12:30
406Torill SvendsenFrosta OK12:32
407Christina WestmanHudiksvalls OK12:34
408Ing-Marie BergmanVisborgs OK12:36
409Siw NilssonOK Kompassen12:38
410Astrid JohannessonHelsingborgs SOK12:40
411Vega SlottnerJönköpings OK12:42
412Margareta WikströmVäxjö AIS12:44
413Karin DelinAlfta-Ösa OK12:46
414Karin BengtssonOK Kompassen12:48
415Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL12:50
416Gullevi SvenssonRonneby OK12:52
417Eivor PetterssonGamleby OK12:54
418Margareta HaraldssonSigtuna OK12:56
419Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK12:58
420Barbro BörjessonOK Skogshjortarna13:00
421Margareta SjöbergLunds OK13:02
422Hjördis ErlandssonOK Lindéna13:04
423Eva AlsinIK Ymer13:06
424Gunbritt FalkmanÖrkelljunga FK13:08
425Margareta LarssonOK Njudung13:10
426Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK13:12
427Britt ÅkessonHässleholms OK13:14
428Gull SvenssonÖrkelljunga FK13:16
429Inge JørgensenOK Roskilde13:18
430Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna13:20
431Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK13:22
432Eva LindgrenLinköpings OK13:24
433Barbro AnderssonOK Skogshjortarna13:26
434Anna BlomgrenTullinge SK13:28
435Ulla LingJönköpings OK13:30
436Berith IvehagFrämmestads IK13:32
437Ingalill TimgrenOK Österåker13:34
438Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL13:36
439Britt BülowMalmö OK13:38
440Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad13:40
441Berit SchannongMalmö OK13:42

H70

3 080 m, 78 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
751Dag LorénOK Frisene11:00
752Bertil QvickKungälvs OK11:02
753Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:04
754Bengt StåhlHjärnarps OL11:06
755Gert OlssonSkåneslättens OL11:08
756Lennart BohmanKarlskrona SOK11:10
758Willie OlssonRävetofta OK11:14
759Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:16
760Lars GranefeltOK Tyr11:18
761Johnny KarlssonUddevalla OK11:20
762Leif SandgrenFrosta OK11:22
763Tommy HeldFK Åsen11:24
764Torbjörn WikströmOK Orinto11:26
765Roger DanielssonLinköpings OK11:28
766Christer GrönbladHärlövs IF11:30
767Ingolf BengtssonHalmstad OK11:32
768Roland NilssonOK Kompassen11:34
769Tommie OlssonVisborgs OK11:36
770Rune SandbergUddevalla OK11:38
771Ingemar AnderssonOK Orion11:40
772Tommy OlssonKarlskrona SOK11:42
773Christer SandhOK Roxen11:44
774Åke PerssonHjärnarps OL11:46
775Jan-Evert  OlssonAndrarums IF11:48
776Hans PerssonOK Älgen11:50
777Karl Evert SvenssonIF Hagen11:52
778Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK11:54
779Hans-Ove ErikssonNyköpings OK11:56
780Stig LandstorpOK Tor11:58
781Karsten RichardtKøge OK12:00
782Nils-Erik BondessonFrosta OK12:02
783Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK12:04
784Ove ThorssonIK Trenne Ullared12:06
785Christer OttossonOK P412:08
786Håkan NilssonMalmö OK12:10
787Per GranevikJönköpings OK12:12
788Kjell JeppsonIF Rigor12:14
789Jan HanssonLunds OK12:16
790Johnny GustafssonGamleby OK12:18
791Benkt AnderssonFrosta OK12:20
792Ingvar BergmanOK Tranan12:22
793Åke EckerbomIFK Sävsjö12:24
794Per-Arne KällénUddevalla OK12:26
795Bo SenjeHalmstad OK12:28
796Åke GustavssonOK Älgen12:30
798Göran LarssonOK Kompassen12:34
799Bengt SörensenJönköpings OK12:36
800Göran ForsbergNyköpings OK12:38
801Agne BengtssonOK Kompassen12:40
802Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK12:42
803Sven ThelanderssonLunds OK12:44
804Hans-Gösta BernhardMariestads FK12:46
805Leif LöfTrollhättans SOK12:48
806Jan FogelbergVästvärmlands OK12:50
807Janne LindholmFrosta OK12:52
808Bo BülowMalmö OK12:54
809Göran SvenssonFK Finn12:56
810Vidar LöfvingTibro OK12:58
811Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan13:00
812Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL13:02
813Lars HenrikssonOK Älme13:04
814Sören AnderssonIK Dran13:06
815Kent JohanssonÖrkelljunga FK13:08
816Stefan G LarssonOK Njudung13:10
817Roy OvessonHelsingborgs SOK13:12
818Lars-Ivar SvenssonRehns BK13:14
819Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK13:16
820Gustaf OlssonLinköpings OK13:18
821Leif KarlssonFrosta OK13:20
822Kenneth JohanssonEskilstuna OL13:22
823Ingemar LindblomOK Orinto13:24
824Ingemar ArnessonIK Dran13:26
825Lars PerssonOK Kompassen13:28
826Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK13:30
827Kjell ErlandssonOK Lindéna13:32
828Per-Olof FernbergIS Skanne13:34
829Leif MalmHärlövs IF13:36
830Lennart MartinssonOK Tyringe13:38

D75

2 170 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
442Marianne CarlssonSkåneslättens OL11:00
443Birgitta OlssonRonneby OK11:02
444Britt ErikssonHammarby IF OF11:04
445Lilian HärwellEslövs FK11:06
446Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro11:08
447Ann-Charlotte JensenHässleholms OK11:10
448Chatarina AnderssonOK Motala11:12
449Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK11:14
450Gunnel SvenssonIK Ymer11:16
451Anna-Stina ArnessonIK Dran11:18
452Berit ByströmOK Virdarna11:20
453Lena PehrssonOK Silva11:22
454Lotta GranholmLinköpings OK11:24
455Elsa SvenssonOK Vilse 8711:26
456Gunnel WesterÖrkelljunga FK11:28
457Karin JakobssonEslövs FK11:30
458Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK11:32
459Brita DahlbergHässleholms OK11:34
460Ulla HellmanSundsvalls OK11:36
461Berit NilssonOK Älme11:38
462Helen AndertoftMarkaryds FK11:40
463Gunilla GrönbladHärlövs IF11:42
464Britt RangertIK Ymer11:44
465Maria Foster SchadSkåneslättens OL11:46
466Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK11:48
467Birgitta JohanssonKristinehamns OK11:50
468Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby11:52
469Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK11:54
470Monica LindgrenLinköpings OK11:58
471Ulla LindheIK Stern12:00
472Britt NybergNybro OK12:02
473Gun LarssonOK Lindéna12:04

H75

3 030 m, 66 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
831Sven Erik SjöholmMullsjö SOK11:01
832John-Erik BergstrandVärend GN OL11:03
833Rune RådeströmSnättringe SK11:05
834Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:07
835Arne LarsenVästerviks OK11:09
836Leif AnderssonOK Motala11:11
837Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:13
839Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad11:17
840Björn LinnersjöOK Orion11:19
841Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11:21
842Kjell LindauOK Kompassen11:23
843Rolf MalmrosVisborgs OK11:25
844Sven-Åke GranquistHästveda OK11:27
845Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK11:29
846Roland AkselssonLunds OK11:31
847Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad11:33
848Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK11:35
849Christer LjungquistLunds OK11:37
850Gunnar PerssonSvanesunds GIF11:39
851Rolf ÖhrnNynäshamns OK11:41
852Bertil OttossonFK Göingarna11:43
853Gösta LindqvistOK Löftan11:45
854Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:47
855Håkan BrostMalmö OK11:49
856Kenneth LindborgHässleholms OK11:51
857Henrik HvoslefIK Stern11:53
858Ivan ErnvidUlricehamns OK11:55
859Kenneth IvehagFrämmestads IK11:57
860Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL11:59
861Åke EkstrandHärlövs IF12:01
862Bengt JönssonÅkers IF12:03
863Torsten ClaessonOK Älme12:05
864Leif LindhIK Vikings OK12:07
865Sven FalkmanÖrkelljunga FK12:09
866Anders CarlssonSkåneslättens OL12:11
867Erland LingJönköpings OK12:13
868Stig IsraelssonOK Tylöskog12:15
869Bengt-Åke SvenssonIK Ymer12:17
870Tom LindbergLunds OK12:21
871Verner LönnquistHärlövs IF12:23
872Anders BuhréNybro OK12:25
873Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK12:27
874Magne HagströmFrölunda OL12:29
875Åke GatelidOK Skogshjortarna12:31
876Göran ThourVärend GN OL12:33
877Stig KarlssonTorsås OK12:35
878Olle AnderssonIFK Mora OK12:37
879Ragnar OlssonRonneby OK12:39
880Roland EdvinssonFK Göingarna12:41
881Runo JohanssonKristinehamns OK12:43
882Allan HammarOK Kompassen12:45
883Torgny JonssonVäxjö AIS12:47
884Ingemar SvenssonLunds OK12:49
885Lennart SturessonVästerviks OK12:51
886Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL12:53
887Leif LindströmNybro OK12:55
888Hans FalkVärend GN OL12:57
889Lars FinbomOK Landehof12:59
890Krister SandbladVäxjö OK13:01
891Nils-Åke NilssonHärlövs IF13:03
892Lennart NilssonMalmö OK13:05
893Sten Åke KvistIS Kullen13:07
894Ole  SvendsenOK Roskilde13:09
895Arne SvenssonOK Njudung13:11
896Ulf WaldenfjordLinköpings OK13:13
757Björn NordströmHässleholms OK13:15

D80

1 930 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
474Barbro HugossonLunds OK11:58
475Laila MalmqvistVäxjö OK12:00
476Marianne GrahnGöteborgs SK12:02
477Eivor Steen-OlssonKungälvs OK12:04
478Barbro BlomFrölunda OL12:06
479Gunnel BörjessonIK Uven12:08
480Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna12:10
481Barbro VallinKungälvs OK12:12
482Vivi-Anne BylundRydboholms SK12:14
483Gun HanssonYstads OK12:16
484Karin LexellOK Torfinn12:18

H80

2 530 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
897Jan-Eric NelkingFK Åsen12:11
898Bernt LarssonOK Lindéna12:13
899Roland KarlssonRonneby OK12:15
900Bengt PeterssonOK Älme12:17
901Arne GustafssonMalmö OK12:19
902Bernt PeterssonAlvesta SOK12:21
903Anders AdlerLinköpings AIK12:23
904Johan JanssonVäxjö OK12:25
905Per LarssonJönköpings OK12:27
906John BerglundAlfta-Ösa OK12:29
907Roland BrandshageSävedalens AIK12:31
908Ernie BroströmHalmstad OK12:33
909Ingemar TuressonMalmö OK12:35
910Klas TykessonSkåneslättens OL12:37
911Göran HektorLinköpings OK12:39
912Kuno ÖsterlundVästerås SOK12:41
913Werner TörnblomVäxjö OK12:43
914Bo UllmanOK Pan-Kristianstad12:45
915Rune CarlssonSundbybergs IK12:47
916Rune BengtssonRonneby OK12:49
917Lars PerssonVäsby OK12:51
918Ove JohanssonOK Järnbärarna12:53
919Rune AhlanderJönköpings OK12:55
920Stig JohanssonHalmstad OK12:57
921Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK12:59
922Håkan SkogumMarkbygdens OK13:01
923Gillis AlmVäxjö OK13:03
924Bengt I NilssonFrosta OK13:05
925Gunnar BylundRydboholms SK13:07

D85

1 930 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
485Gunvor GöranssonLaholms IF OK11:28
486Clarie EkOK Pan-Kristianstad11:30
487Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg11:32
488Ingrid LundinEskilstuna OL11:34

H85

1 960 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
926Arvo HyvönenSkattkärrs SOK11:01
927Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:03
928Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby11:05
929Lasse OlssonIK Trenne Ullared11:07
930Rolf BlomFrölunda OL11:09
931Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF11:11
932Leif ClaessonTormestorps IF11:13
933Allan HåkanssonSOK Viljan11:15
934Carl-Henrik HallbergIK Uven11:17
935Stig LundinEskilstuna OL11:19
936Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF11:21
937Bengt EdvardssonOK Torfinn11:23
938Lars-erik MalmqvistVäxjö OK11:25
939John LarssonVästvärmlands OK11:27
940Nils RågstedtIS Kullen11:29
941Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad11:31

H90

1 560 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
942Rune IsakssonHelsingborgs SOK12:00
943Curth SvenssonSkåneslättens OL12:02

Öppen motion 5

2 740 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders SandbergHöörs IK10:58:18
Anna SöderströmOK Stigen10:59:53
Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro11:00:00
Nils SwartzOK Orion11:01:53
Jan DahlbergHässleholms OK11:03:40
Ingrid NilssonVäxjö OK11:07:01
Mattias SjögrenHästveda OK11:13:01
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK11:15:43
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK11:15:45
Ulla KarlssonOK Tyringe11:17:43
Susanne ModigLaholms IF OK11:21:13
Åsgerd BergmanOK Tranan11:37:25
Emma FaxénVäxjö OK11:38:30
Anton FaxénVäxjö OK11:38:34
Einar BengtssonKlubblös11:41:58
Asta NilssonHärlövs IF11:48:25
Linnea RydlundHässleholms OK11:51:20
Marianne OffrellFrosta OK11:53:34
Alva HagelbergEksjö SOK11:58:37
Staffan WelanderOK P412:06:47
Philip KnakPI-København12:13:52
Linnéa BjärbyFrosta OK12:14:19
Kristin LindbergLunds OK12:14:21
David SöderströmSala OK12:33:57
Jon WikströmHästveda OK12:38:03
Robin CarlstedtHjärnarps OL12:44:36
Love PerssonMalmö OK12:54:40

Öppen motion 7

3 220 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid OlofssonFK Snapphanarna10:58:10
Carin StenbergHelsingborgs SOK10:59:09
Ylva GefvertOK P411:00:39
Margareta OlssonOK Tyringe11:01:46
Ruben EdvardssonHästveda OK11:03:08
Anders HenrikssonIS Skanne11:03:32
532Mattias WallinLunds OK11:04:08
Roland ErikssonHästveda OK11:05:07
Anders PerssonKlubblös11:05:10
524David AronssonLunds OK11:05:24
Mats LövdahlVisby IF Gute SOK11:05:36
213Cecilia AronssonLunds OK11:06:58
Ingvar OlofssonFK Snapphanarna11:08:24
204Cecilia ÖdénLunds OK11:09:10
Ronny FhermHästveda OK11:09:25
Charlie FhermHästveda OK11:09:26
Julia LundhHästveda OK11:12:52
Maritha SchönAndrarums IF11:13:27
Ingvar SchönAndrarums IF11:13:30
Astrid PärssinenOK Silva11:14:12
Ingvar PerssonOK Tyringe11:16:09
Maria HåkanssonVäxjö OK11:17:12
Mathilda NilssonFK Göingarna11:21:04
Tuva SelinFK Göingarna11:28:02
Roland JanssonVäxjö OK11:28:33
Karl JanssonFrämmestads IK11:29:12
Anders JohanssonNyköpings OK11:39:07
Katarina FastOK Pan-Kristianstad11:40:59
David EngstedtOK Linné11:43:03
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad11:43:50
Jenny GustafssonLunds OK11:47:44
Anita AntonssonOK Löftan11:49:07
Nellie RydlundHässleholms OK11:51:22
Stein ØstbyMalmö OK11:52:07
Enar MagnussonIS Skanne11:52:13
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL11:52:48
Barbro MartinssonOK Tyringe11:53:30
Roland OffrellFrosta OK11:53:35
Kjell LönnHjärnarps OL11:55:38
Carina JönssonFK Åsen11:57:58
Tilda HagelbergEksjö SOK11:58:33
Elsa EricssonLunds OK11:59:22
Dan LindFK Åsen12:00:03
Roger SvenssonHässleholms OK12:03:06
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad12:18:32
Kerstin SegerLaholms IF OK12:20:50
Embla CinthioSkåneslättens OL12:22:58
Paul SchannongMalmö OK12:28:57
Ida WennerlundOK Kompassen12:31:58
Tommy BengtssonHässleholms OK12:32:06
Thomas VinbladLunds OK12:33:34
Matts AnderssonHässleholms OK

Öppen motion 8

4 630 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK10:57:55
Anders HerrströmKlubblös10:58:58
Fredrik StåhlHjärnarps OL10:59:20
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK11:00:02
Per GerdleHalmstad OK11:01:15
Martin WendtLunds OK11:01:42
Mikael SöderströmOK Stigen11:02:27
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK11:03:12
Miklos MolnarLunds OK11:08:13
Vidar AlbinssonHässleholms OK11:08:59
Niklas WelanderÖrkelljunga FK11:11:11
Simon EngelHässleholms OK11:16:24
Simon SvenssonLaholms IF OK11:17:14
Roger NilssonLaholms IF OK11:21:29
Edvin SelinFK Göingarna11:28:05
Jonas SchedinLinköpings OK11:36:43
Måns FaxénVäxjö OK11:37:14
Felix GustafssonLunds OK11:43:44
Anna BondesonLunds OK11:44:08
Siri WahlströmMalmö OK11:46:02
Robert BertilssonLunds OK11:46:58
Clara EhrnbornAndrarums IF11:53:03
David MorénHjärnarps OL12:00:58
Hans PerssonAndrarums IF12:04:26
Oscar EhrnbornAndrarums IF12:06:52
Erik GottmoLunds OK12:08:08
Lucas TreldalLunds OK12:08:09
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK12:17:00
Mette StubPI-København12:18:03
Josephine HedlundKlubblös12:18:08
Anette HedlundKlubblös12:18:09
Rikard BorgLinköpings OK12:21:38
Hjalmar AxelssonFK Göingarna12:22:36
Louise AxelssonFK Göingarna12:27:25
Jan KarlssonHalmstad OK12:30:39
Tobias CarlstedtHjärnarps OL12:44:49
Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad12:53:05
Alfred AhltinMalmö OK12:54:38

NBM open D20 junior

2 740 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Daria GavrilovaRussia, Saint Petersburg10:30
2Agatha Boye NiemeläSweden10:32
3Marta RiabovaRussia, Saint Petersburg10:34
4Kseniia TutarovaRussia, Yekaterinburg10:36
5Anna GruzdevaRussia, Saint Petersburg10:38
6Hertha Boye NiemeläSweden10:40
7Maria IudinaRussia, Saint Petersburg10:42

NBM open D21

3 670 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8Judita VolungevicieneLithuania10:00
9Lenka HornováCzech10:02
10Hanna AndrosovychUkranie10:04
11Emma SätterlundSweden10:06
12Hanna FedosieievaUkranie10:08
13Keseniia MachanovaRussia, Yekaterinburg10:10
14Adrija AtgalaineLithuania10:12
15Aleksandra MukhinaRussia, Saint Petersburg10:14
16Anna PangrácovaCzech10:16
17Josefin HäggdahlFinland10:18
18Viktoriia PlakhotnykUkranie10:20
19Gedvile DirziuteLithuania10:22
20Anna FormánkovaCzech10:24
21Petra EklundSweden10:26
22Iana MelnykUkranie10:28
23Tatiana KonkovaRussia, Saint Petersburg10:30

NBM open D40

3 150 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
24Sonja Springer-VenhauerAustria10:01
25Kristina Holm van de WalDövania, Denmark10:03
26Hermine HeneckerAustria10:05
27Yolanda FuerstSwitzerland10:07
28Ilvi VareEstonia10:09
29Carmen HibelAustria10:11

NBM open D50

2 930 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30Agita IntsoneNIK Zala Paparde, Latvia10:31
31Rimma ZalaevaSaint Petersburg, Russia10:33
32Bettina RotherDövania, Denmark10:35

NBM open D70

1 930 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33Annelise HansenDövania, Denmark10:15

NBM open H20 junior

2 740 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
34Denis VasilevRussia, Saint Petersburg10:00
35Daniil KamashevRussia, Perm10:02
36Sergi PetrenkoRussia, Saint Petersburg10:04
37Aleksei AndreevRussia, Perm10:06
38Roman IaroshovetcRussia, Saint Petersburg10:08
39Pavel BibichRussia, Saint Petersburg10:10
40Alexandr TushkanovRussia, Yekaterinburg10:12
41Nikita MashchenkoRussia, Saint Petersburg10:14
42Arthem DneprikovRussia, Saint Petersburg10:16
43Hannes BergströmSweden10:18
44Maksim ChistovRussia, Saint Petersburg10:20

NBM open H21

4 650 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
45Sergei RoskopGermany10:00
46Oleksandr SankinUkraine10:02
47Ravil FarkhutdinovRussia, Saint Petersburg10:04
48Marek BednarikCzech10:06
49Ferenc MihályiHungary10:08
50Thomas GoepfertGermany10:10
51Dmytro LevinUkraine10:12
52Richards DarzinsLatvia10:14
53Benjamin TrockDenmark10:16
54Hakan KayanTurken10:18
55Oleksii SkvirskyiUkraine10:20
56Jan SemerádCzech10:22
57Samuel SchmutzSwitzerland10:24
58Nver SurenianUkraine10:26
59Nikita AsoianRussia, Yekaterinburg10:28
60Henrik EklundDenmark10:30
61Mantas VolungeviciusLithuania10:32
62Szabolcs BojtorHungary10:34
63Ruslan NikolayenkoUkraine10:36
64Peter NiemeläFinland10:38
65Imre BorosHungary10:40
66Anton GribachevRussia, Perm10:42
67Jesper MelinSweden10:44
68Dmytro PlakhotnikUkraine10:46
69Mikkel PedersenDenmark10:48
70Volodymyr FedoseienkoUkraine10:50
71Victor DingesRussia, Yekaterinburg10:52

NBM open H40

3 820 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
72Raitis OzolsNIK Zala Paparde, Latvia10:11
73Tom WellsUSA10:13
74Tomas KuzminskisGestas,Lithuania10:15
75Allan ThesbjergDan, Denmark10:17
76Dmitrii ZnamenshchikovYekaterinburg, Russia10:19
77Josef ProcházkaSkivelo Olomouc, Czech10:21
78Hannes WenzelAustria10:23
79Jurgis SikinisGestas,Lithuania10:25
80Tero SuominenGepardit, Finland10:27
81Lee KempEngland10:29

NBM open H50

3 560 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
82Oleg LavrykUkraine10:15
83Carl-Erik SjöbergVirtus, Sweden10:17
84Jonas BerglundHephata, Sweden10:19
85Franz RenggliSwitzerland10:21
86Kent LjungbergNerike IF, Sweden10:23
87Geir WillumsenTrondheim, Norway,10:25
88Jens StruckmannGermany10:27
89Peteris KursitisHephata, Sweden10:29
90Matti BetlemEstonia10:31
91Helmut TannerAustria10:33
92Arunas KubaitisGestas, Lithuania10:35
93Szebeli IstvánBudapest Siketek, Hungary10:37

NBM open H60

3 080 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
94Mark MaceUSA10:01

NBM open H70

2 530 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
95Lars Erik CarlsonJönköping DIK, Sweden09:59
96Hans RisbergNerike IF, Sweden10:01
97Marek Mir-MackiewiczDövania, Denmark10:03

Annonser