Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tre skåningar och en dansk

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 15 juni 2018 - söndag 17 juni 2018

Etapp 1, sprintEtapp 2, medelEtapp 3, sprintEtapp 4, sprint

D21

3 350 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16Hanna ModinLunds OK18:01:00
7Therese EkströmHalmstad OK18:03:00
18Pia OlssonSkåneslättens OL18:10:01
19Sara SöderblomÄtrans IF18:23:06
14Anna BondesonLunds OK18:25:01
23Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK18:30:00
9Karin HåkanssonOK Gränsen18:39:03
10Olivia LönkvistOK Vivill18:44:01
13Emelie OlssonÖrkelljunga FK18:46:01
11Sofia PehrssonOK Alehof18:51:04
6Anna IsgrenMalmö OK19:00:02
17Hannah PetersonMalmö OK19:03:00
21Julia SmedenmarkRonneby OK19:04:01
12Maja PetterssonKarlskrona SOK19:17:01
20Lisa FolinoKarlskrona SOK19:24:00
24Elin SvenssonNässjö OK19:28:02
22Isabell HåkanssonIK Uven19:29:01
8Caroline LindelöwHärlövs IF19:35:01
25Elinor LindelöwHärlövs IF19:39:00
15Emma LindbergEslövs FK19:42:42

H21

3 580 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
40Viktor HenmyrOK Vilse 8718:00:00
42Erik SchultzLunds OK18:03:00
38Martin OlssonÖrkelljunga FK18:05:00
35Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL18:08:01
33Johan HagströmFalkenbergs OK18:25:04
788Jarrah DayAustralopers18:31:02
51Martin WendtLunds OK18:32:04
53Mattias JohanssonBergnäsets AIK18:34:59
43Klas JohanssonOK Kolmården18:36:03
57Daniel HåkanssonOK Gränsen18:39:06
50William PommerStora Tuna OK18:42:08
36Simon LarssonSävedalens AIK18:44:00
44Mikael EnbergÖrkelljunga FK18:45:00
54Måns LennermoNässjö OK18:50:01
49Henrik ÅslundIK Uven18:51:04
37Simon LennermoNässjö OK19:03:01
32Adam SegerslättSkåneslättens OL19:04:00
55Emanuel StridMalmö OK19:05:03
58Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad19:07:03
48Johan FilipssonMarkaryds FK19:08:01
56Joel KristianssonSkåneslättens OL19:11:01
47Anton PhilipssonOK Skogsfalken19:12:00
46Jonathan GunnarssonMalmö OK19:14:00
45Anton UddCentrum OK19:21:08
34Marcus UllmanOK Alehof19:22:00
39Rasmus GrönlundLunds OK19:35:00
41Jonas NybergOK Alehof19:36:01
52Daniel LindbergEslövs FK19:42:44

D18

2 790 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
68Linn LindblomMalmö OK18:44:21
74Vendela LönkvistOK Vivill18:52:01
73Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK19:06:08
71Lovisa LagerHalmstad OK19:07:00
72Matilda JohannessonFrölunda OL19:13:04
69Maja PorleVäxjö OK19:28:00
70Hanna HenningssonBredaryds SOK19:30:00
75Hanna JohannessonRonneby OK19:34:00

H18

3 160 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
82Albin KronkvistÖrkelljunga FK18:00:01
84Mattias ÖsterdahlVisborgs OK18:20:59
83Tim JohanssonFK Friskus-Varberg18:36:05
88Tobias CarlstedtHjärnarps OL18:39:01
89Noah BechtelFK Friskus-Varberg18:44:39
81Simon GiselssonRonneby OK19:02:04
86Philip EkbergTrollhättans SOK19:05:19
87Marcus RagnarssonMarkbygdens OK19:11:03
85Simon HardenFK Boken19:20:00

D16

2 440 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
99Bella PalmqvistIFK Sävsjö18:18:01
105Ellen JohanssonBurseryds IF18:24:00
94Alva NystedtSkåneslättens OL18:37:01
98Ebba NilssonÖrkelljunga FK18:41:03
102Matilda NilssonHalmstad OK18:51:00
93Agnes LindblomMalmö OK18:55:01
106Alma GustafssonSOK Aneby19:00:00
100Ella SöderbergOK Skogsfalken19:01:02
107Elin NilssonAndrarums IF19:03:00
96Clara EhrnbornAndrarums IF19:04:01
104Julia EkbergTrollhättans SOK19:06:01
97Hilma HolmströmHärlövs IF19:13:01
101Nellie RydlundHässleholms OK19:18:01
103Moa WallenborgLunds OK19:21:00
95Lisa FalkGöteborg-Majorna OK19:32:00

H16

2 610 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
133Agust KronkvistÖrkelljunga FK18:00:04
134Adam ÖsterdahlVisborgs OK18:05:01
123Klas LjungqvistLunds OK18:07:00
130Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL18:13:59
121Albin PerssonHalmstad OK18:21:00
126Albin LindskogOK Ravinen18:22:01
112Lucas TreldalLunds OK18:24:01
129Oskar NilssonJärfälla OK18:26:04
124Edvin VensrydEslövs FK18:32:01
136Robin CarlstedtHjärnarps OL18:37:03
115Emrik LindFK Herkules18:41:03
120Linus BacklundTrollhättans SOK18:41:42
132Ivar HelmerssonHässleholms OK18:42:40
117Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad18:47:01
113Simon CorneliussonOK Löftan18:49:59
127Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK18:52:00
122Anton TörnqvistKarlskrona SOK18:53:59
135David AlménTrollhättans SOK18:55:16
131Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK18:56:01
118Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK19:04:02
128Loke HedbergLunds OK19:05:00
114Gabriel SteffertOK Tyringe19:07:01
116Hugo LarssonKarlskrona SOK19:27:59
119Oscar OlinIK Hakarpspojkarna19:29:00
125Filip HåkanssonOK Orion19:39:59

D14

2 160 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
145Linna NybergIFK Göteborg Orientering18:06:01
146Elsa LarssonBurseryds IF18:19:00
149Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK18:36:01
150Ella NilssonHalmstad OK18:51:00
147Sandra WiduchKarlskrona SOK18:51:59
154Emma EmilssonOK Skogsfalken19:00:00
151Tindra JonssonSkarpnäcks OL19:03:02
142Linnea RydlundHässleholms OK19:11:00
156Villemo RönnblomOK Tyringe19:12:01
157Ida AnderssonOK Löftan19:14:01
140Emma KarlssonOK Landehof19:15:00
155Lisa ErikssonOK Landehof19:17:00
152Viola HolmströmHärlövs IF19:19:00
144Emma LarssonKarlskrona SOK19:25:00
141Signe LundqvistSjövalla FK19:26:00
148Linnea OskarssonSjövalla FK19:28:00
143Emma OlinIK Hakarpspojkarna19:31:00
153Emma ZettervallKarlskrona SOK19:35:00

H14

2 160 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
176Albin PaulssonOK Löftan18:09:01
171Noah KrikströmHjärnarps OL18:12:00
164Elia KämpeÖrkelljunga FK18:15:00
166Hugo LindskogOK Ravinen18:20:01
173Hugo CedervallÖrkelljunga FK18:22:00
170Axel NilssonÖrkelljunga FK18:43:04
172Isak BengtssonOK Lindéna18:45:00
169Jakob TerménLunds OK18:47:00
165Hannes PerssonFK Herkules18:53:00
174Adam AnderssonKarlskrona SOK18:56:02
168Love PerssonMalmö OK19:01:04
167William SteffertOK Tyringe19:20:00
175Oliver HåkanssonOK Orion19:33:00
177David OlanderLunds OK

D12

1 860 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204Emma PerssonHalmstad OK18:00:00
193Viktoria ÅkerlundFK Boken18:04:00
189Julia LönnHalmstad OK18:06:01
198Saga ChristensenSkåneslättens OL18:07:06
196Sara LjungqvistLunds OK18:09:00
191Elin JohanssonBurseryds IF18:13:00
200Jenny SeverinssonHylte OK18:14:00
202Ida AnderssonVänersborgs SK18:15:01
186Linn EnbomVänersborgs SK18:16:59
201Kajsa LarssonBurseryds IF18:20:00
190Andrea EnbomVänersborgs SK18:21:00
194Wilma JönssonÖrkelljunga FK18:22:01
195Ella HagstrandBurseryds IF18:27:02
181Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:29:00
205Selma VensrydEslövs FK18:32:00
184Anna BenattiSkåneslättens OL18:38:00
185Alice KristenssonMarkaryds FK18:39:01
192Tove RosbergÖrkelljunga FK18:43:00
206Hannah JosefssonOK Skogsfalken18:56:01
199Maja NymanVänersborgs SK18:58:00
203Emilia ElverlindOK Tranan18:58:59
182Matilda SöderbergOK Skogsfalken19:01:03
188Linnéa BjärbyFrosta OK19:08:59
197Anna JohannessonFrölunda OL19:12:00
183Elin AnderssonOK Löftan19:14:00
187My WallenborgLunds OK

H12

1 860 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
220Gabriel EkströmHalmstad OK18:01:02
222Kristoffer AnderssonÖrkelljunga FK18:05:00
218Emil MårtenssonÖrkelljunga FK18:23:00
215Otto NybergÖrkelljunga FK18:25:59
212Jonathan EdholmÖrkelljunga FK18:30:00
223Alvin LönkvistOK Vivill18:42:00
217Kasper FagerKarlskrona SOK18:50:00
214Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK18:52:01
216Viggo WulffOK Gränsen19:00:01
213Teodor JonssonSkarpnäcks OL19:03:00
219Liam HogedalVänersborgs SK19:04:01
221Melvin LundOK Skogshjortarna19:21:00

D10

1 560 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
233Ellinor ÅkerlundFK Boken18:04:01
235Agnes PaulssonOK Löftan18:05:59
230Sara LönnHalmstad OK18:11:00
231Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK18:32:01
236Sara CarlstedtHjärnarps OL18:39:05
228Selma PerssonFK Herkules18:53:01
234Lova JonssonSkarpnäcks OL18:58:06
232Anna HallOK Skogsvargarna19:05:01
229Emilia HåkanssonOK Orion

H10

1 560 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
249Milton GunnarssonÖrkelljunga FK18:05:02
247Ture LindskogOK Ravinen18:14:01
242Johannes AnderssonVänersborgs SK18:15:02
248Olle SchybergOK Skogsfalken18:16:00
246Wiggo JönssonÖrkelljunga FK18:22:02
240Oskar SöderbergOK Skogsfalken18:27:00
251Hugo CorneliussonOK Löftan18:40:00
245Atle KulstadSkåneslättens OL18:46:00
243Albin EmilssonOK Skogsfalken18:55:00
244Gabriel HogedalVänersborgs SK18:55:59
241Isak TörnqvistKarlskrona SOK18:59:01
250Erik ZettervallKarlskrona SOK19:24:00
239Felix SvenssonJönköpings OK19:35:01

D35

3 160 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
258Sara AnderssonFK Boken18:04:00
264Josefina BerntssonLinköpings OK18:05:06
261Frida RönnqvistOK Löftan18:06:02
266Liane GunnarssonÖrkelljunga FK18:09:00
257Jenny RönnqvistOK Löftan18:10:10
267Evelina EkelundMalmö OK18:11:00
262Maria LönnHalmstad OK18:18:00
256Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK18:38:04
263Johanna BerntssonMalmö OK18:56:05
259Marlene BjärehedMalmö OK19:00:03
260Emelie SvalinVänersborgs SK19:08:02
265Charlotte WedlinSävedalens AIK19:18:02

H35

3 350 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
271Fredrik EkströmHalmstad OK18:00:02
275Johan RaabFK Boken18:04:01
272Oscar SchybergOK Skogsfalken18:16:14
276Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK18:38:01
273David AndréGöteborg-Majorna OK18:45:02
274Mikael LöfvingTibro OK18:54:05

D40

2 790 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
294Kristina PerssonHalmstad OK18:02:03
289Johanna RönnqvistOK Löftan18:05:08
284Jeanette PerssonOK Löftan18:10:03
281Camilla SvenssonBurseryds IF18:13:03
299Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna18:15:09
288Lotta EkbergÖrkelljunga FK18:18:04
293Anna WikströmHästveda OK18:19:01
292Maria LarssonBurseryds IF18:22:00
296Katarina EnbomVänersborgs SK18:25:03
295Annika HagstrandBurseryds IF18:26:01
302Linda AllwoodKarlskrona SOK18:30:02
280Kajsa BenattiSkåneslättens OL18:31:02
286Sara WulffOK Gränsen18:36:02
291Marion BüchliOLG Suhr18:38:10
279Martina GabrielssonTrollhättans SOK18:40:01
297Linda CorneliussonOK Löftan18:41:05
282Jenny LindblomMalmö OK18:47:02
283Frida PerssonFK Herkules18:53:04
298Tove EneljungIFK Göteborg Orientering18:57:00
285Marie GrönlundLunds OK19:11:02
290Linda LarssonKarlskrona SOK19:25:00
300Louise PihlOK Pan-Kristianstad19:27:00
301Christine LundOK Skogshjortarna19:32:01
287Anna OlinIK Hakarpspojkarna

H40

3 160 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
319Daniel KämpeÖrkelljunga FK18:15:03
312Ola KrikströmHjärnarps OL18:16:14
310Robert EnbomVänersborgs SK18:24:01
315Henrik BengtssonFalkenbergs OK18:30:01
317Johan SanderSkåneslättens OL18:34:03
316Daniel AxelssonMålilla OK18:35:16
322Fredrik MagnussonLaholms IF OK18:37:04
318Henrik AnderssonHässleholms OK18:41:12
314Fredrik NilssonÖrkelljunga FK18:43:05
307Markus JohanssonLinköpings OK18:46:11
313Daniel PerssonRonneby OK18:48:03
311Laust SörensenGöteborg-Majorna OK18:50:02
309Henrik LindblomMalmö OK18:51:01
323Fredrik PerssonHalmstad OK18:52:59
308Per PerssonFK Herkules18:54:07
321Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF18:58:00
320Linus MalmstenMalmö OK19:10:13

D45

2 730 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
341Anna HagströmFalkenbergs OK18:23:03
346Malin JohanssonFK Friskus-Varberg18:32:00
340Gisela LindFK Herkules18:39:05
350Emma CarlstedtHjärnarps OL18:40:05
349Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared18:41:07
335Mona RosbergÖrkelljunga FK18:43:01
332Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared18:47:02
348Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad18:49:05
330Marie AnebreidMullsjö SOK18:57:03
331Kerstin JensenSkåneslättens OL18:58:03
345Lotta EnbergHalmstad OK18:59:03
342Catarina HardenFK Boken19:01:06
334Marika ElverlindOK Tranan19:03:05
338Maria PeterssonHalmstad OK19:05:02
339Pia JohanssonOK Landehof19:12:01
347Jenny NymanVänersborgs SK19:13:05
344Carina RydlundHässleholms OK19:15:00
333Anna BjärbyFrosta OK19:19:01
337Susanne WallenborgLunds OK19:36:00
336Jenny HåkanssonOK Orion19:38:00
343Carina ThynellHärlövs IF19:39:00

H45

3 000 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
375Tommy AnderssonVänersborgs SK18:20:00
362Fabian LjungqvistLunds OK18:21:02
372Peter HagströmFalkenbergs OK18:24:06
381Pontus GustavssonLunds OK18:25:06
357Hans JohanssonOK Reftele18:26:00
379Fredrik NystedtSkåneslättens OL18:35:01
377Tomas VensrydEslövs FK18:37:00
367Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL18:38:05
380Torbjörn LönkvistOK Vivill18:42:06
371Nils HelmerssonHässleholms OK18:43:02
359Magnus RydlundHässleholms OK18:49:00
363Andreas EklundGöteborg-Majorna OK18:50:07
354Adrian HardenFK Boken18:53:00
382Ola SöderbergOK Skogsfalken18:54:06
384Jan LagerHalmstad OK18:58:00
366Robert EneljungIFK Göteborg Orientering18:59:06
369Martin JohanssonHalmstad OK19:05:04
358Magnus ElverlindOK Tranan19:12:02
374Pär JohannessonFrölunda OL19:13:03
383Tomas NilssonHässleholms OK19:16:00
368Magnus WallenborgLunds OK19:17:05
361Henrik AnderssonOK Löftan19:18:07
355Torgny HolmströmHärlövs IF19:19:00
365Thomas KarlssonOK Landehof19:20:04
385Göran KimellGotlands Bro OK19:22:02
364Magnus LarssonKarlskrona SOK19:26:01
376Mikael PihlOK Pan-Kristianstad19:28:01
378Anders HåkanssonOK Orion19:29:03
373Markus OlinIK Hakarpspojkarna19:33:00
370Fredrik SvenssonJönköpings OK19:40:01
356Fredrik EnbergHalmstad OK
360Filip SjöforsOK Älme

D50

2 510 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
395Kristina SpångbergLunds OK18:00:00
409Caroline LiljebjörnNybro OK18:02:05
392Lena TuressonBurseryds IF18:08:10
406Marie OlssonÖrkelljunga FK18:12:00
387Annika ÖsterdahlVisborgs OK18:15:07
401Ingrid JohanssonLaholms IF OK18:16:01
393Gunnel SvenssonOK Tranan18:26:00
404Carolina LandinMalmö OK18:35:00
397Anette BernhedSävedalens AIK18:50:03
398Eva PedersenOK Skogshjortarna18:53:02
399Annika JosefssonKarlskrona SOK19:01:09
400Helena KristianssonHässleholms OK19:02:05
394Maria SibilevaKarlskrona SOK19:04:05
388Susanne DombyOK Stigen19:06:12
403Annika EngelHässleholms OK19:07:02
389Kerstin OlssonEslövs FK19:10:12
391Karin JägrydSkåneslättens OL19:15:02
396Anna ErikssonOK Landehof19:18:04
407Eva PetterssonKarlskrona SOK19:21:02
402Åsa Flink-SvenssonNässjö OK19:22:03
410Catrin SternerIF Hagen19:26:04
408Lotta FalkGöteborg-Majorna OK19:35:02
390Suzy LarssonOK Skogshjortarna19:36:02
405Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK

H50

3 000 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
429Mats G AnderssonOK Skogshjortarna18:00:01
427Morgan BjelkHästveda OK18:03:03
428Peter ÖsterdahlVisborgs OK18:12:00
420Ulf LinderfalkSkåneslättens OL18:15:06
417Jan TuressonBurseryds IF18:16:10
416Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK18:22:01
419Per JohanssonOK Reftele18:30:08
431Per NilssonJärfälla OK18:31:07
418Björn CarlstedtHjärnarps OL18:36:10
432Håkan GrubbMalmö OK18:41:07
423Jan KristenssonMarkaryds FK18:44:00
435Ola AndertoftMarkaryds FK18:47:03
425Magnus LarsenFK Boken18:51:02
422Rickard NilssonHalmstad OK18:56:58
430Dennis HansenOK Kompassen19:02:15
424Gunnar HallOK Skogsvargarna19:14:05
434Magnus PorleVäxjö OK19:24:16
436Anders JägrydSkåneslättens OL19:25:10
433Magnus SvenssonNässjö OK19:30:00
415Kjell EinarssonOK Skogshjortarna19:35:02
426Thomas JohannessonRonneby OK19:37:01
421Anders PetterssonKarlskrona SOK

D55

2 510 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
457Kristina JohanssonKalmar OK18:01:03
452Agneta JohanssonRydboholms SK18:10:07
465Lena OlssonSkåneslättens OL18:14:00
450Maria JohnssonOK Nackhe18:23:10
455Tina HagårdRävetofta OK18:24:02
467Lisa LarssonSjövalla FK18:28:02
464Monica HenrikssonEksjö SOK18:37:02
448Kati NémethStigmännen Karlshamns OK18:42:02
461Eva SvanbergJärfälla OK18:43:04
449Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared18:44:03
444Nina BejbomUddevalla OK18:45:01
460Laila B HöglundFK Herkules18:48:01
462Leila LjunggrenMarkbygdens OK18:49:06
459Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK18:51:02
446Lena ArnoldssonMullsjö SOK18:56:03
445Christina OlssonSkåneslättens OL18:59:01
456Christina SegerslättSkåneslättens OL19:00:05
454Helena JohanssonOK Gisle19:03:08
466Christina SternerTockarps IK19:05:05
442Monica LaageGudhems IF19:08:05
458Lena RunessonOK Vivill19:09:04
440Ingrid KensbyOK Tyr19:11:07
463Kerstin FränkelFK Snapphanarna19:12:02
453Marita FilipssonMarkaryds FK19:16:01
447Anne UddEslövs FK19:20:02
451Birgit HanssonHerrestads AIF19:24:02
443Ann NyströmIF Hagen19:31:01

H55

2 730 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
478Roger DjupsjöHalmstad OK18:02:02
490Magnus JoelssonSOK 6818:05:00
481Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL18:07:01
493Martin WidmerOLG Suhr18:10:01
499Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL18:12:06
483Sören BremerBoxholm-Mjölby OL18:15:08
491Jens Jørgen HansenROK - Reserveofficerernes Orienteringsklub18:19:59
492Clas BörjessonIK Uven18:30:06
498Roy JohanssonOK Skogsvargarna18:36:07
474Ola GustafssonSOK Aneby18:37:07
495Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb18:38:07
500Johan OskarssonLaxå OK18:40:03
489Ralph JohanssonStångenäs AIS18:45:08
494Christer BorgGöteborg-Majorna OK18:46:07
480Jonas OlssonÖrkelljunga FK18:48:02
473Anders AxelssonOK Skogsvargarna18:49:59
497Magnus PedersenOK Skogshjortarna18:54:09
477Peter DombyOK Stigen19:04:04
475Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK19:06:00
484Mats KensbyOK Tyr19:07:06
485Jörgen BatzSkarpnäcks OL19:08:09
472Bengt OlssonEslövs FK19:09:06
476Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna19:10:05
471Leif SandahlOK Tyr19:14:02
486Stefan OlofssonOK Gisle19:16:04
496Dirk HartmannSV Mietraching19:17:00
479Björn FränkelFK Snapphanarna19:18:02
482Lars OlssonFK Göingarna19:20:07
488Andres LaasOK Skogshjortarna19:21:10
487Pesho HedbergLunds OK19:22:06
501Christer MannfolkUlricehamns OK19:35:04

D60

2 030 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
512Christine EdenbrandtLunds OK18:06:01
516Eva WildmarkFK Boken18:08:06
511Barbro LiljequistHeleneholms IF18:11:01
514Monica WassFalkenbergs OK18:19:01
509Marianne ThorssonIK Trenne Ullared18:24:14
510Anna LarssonÖrkelljunga FK18:31:05
522Monika LarssonSkarpnäcks OL18:32:03
507Lena LarssonSala OK18:34:00
518Märit GustafssonEds SK18:35:04
508Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK18:36:04
517Marita LarssonMarkbygdens OK18:37:04
525Gunilla AxelssonSävedalens AIK18:38:02
506Britt ThörnOK Vilse 8718:45:04
524Arja IngvarssonOK Vilse 8718:46:02
513Ingrid JessenFrämmestads IK18:52:03
521Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad18:54:02
523Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK19:13:07
515Ann Warma LaasOK Skogshjortarna19:15:03
519Gunilla HolmbergHerrestads AIF19:20:01
520Inger WesterbergIF Hagen19:28:03

H60

2 610 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
568Lars EdenbrandtLunds OK18:01:02
551Dan SjöholmHalmstad OK18:02:08
556Tommy WendtHellas Orientering18:06:04
539Adrian JüniOLG Hondrich18:10:02
565Thomas AlmqvistKarlskrona SOK18:11:07
555Kenneth PetterssonJärfälla OK18:15:16
552Peter JoelssonÅlems OK18:16:13
560Stefan ArbinAnnebergs GIF18:20:02
572Lars RunessonOK Vivill18:23:48
533Stefan JohanssonTrollhättans SOK18:25:09
545Tommy JohnssonOK Nackhe18:27:00
562Johan KarlssonTrollhättans SOK18:30:01
534Roland DahlmanMalmö OK18:31:01
569Lars LarssonSjövalla FK18:34:00
566Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK18:35:05
540Gunnar SvanbergJärfälla OK18:36:09
570Thomas HjertFalköpings AIK OK18:38:01
537Sven SundströmBredareds IF18:38:03
531Håkan LindbergOK Vilse 8718:40:11
563Carl-Johan RoubertFK Finn18:43:03
549Max PrangFredensborg OK18:45:10
553Tore TjernlundOK Vilse 8718:46:00
564Lars ErikssonKalmar OK18:48:00
571Roger ThörnOK Vilse 8718:48:06
567Ulf PalmérUlricehamns OK18:51:00
541Urban LarssonOK Gipen18:53:06
554Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna18:57:02
548Sten SegerslättSkåneslättens OL18:58:02
557Lasse JohanssonEds SK19:00:00
546Mikael JohanssonOK Gisle19:01:04
561Sten GustafssonEds SK19:02:00
538Håkan ForsmanRonneby OK19:13:08
558Tor UddEslövs FK19:15:00
535Jan-Ola KarlssonOK Njudung19:16:01
543Johan WedlinSävedalens AIK19:18:01
530Per LindgrenIK Hakarpspojkarna19:19:06
544Ulf BjörkdahlHerrestads AIF19:20:04
547Arne KlintbergEksjö SOK19:21:04
550Lars ForsstedtSöders-Tyresö19:25:15
536Leif SvangrenGotlands Bro OK19:27:03
532Karl MollénOK Denseln
559Jörgen IvarssonHestra IF

D65

2 030 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
585Kathrin JüniOLG Hondrich18:00:06
597Sonja HammarOK Kompassen18:07:03
584Yvonne GalborgenEds SK18:10:08
583Anne LundmarkJärfälla OK18:13:07
601Miriam NorénIK Uven18:14:03
580Karin LarssonOK Kompassen18:15:02
590Aila HalttunenHaninge SOK18:16:03
599Gunvor ArbinAnnebergs GIF18:20:01
589Ingrid E StrömRonneby OK18:21:04
594Ingela NelsénFalkenbergs OK18:22:03
595Margareta HeldFK Åsen18:23:09
575Annette RagvaldVingåkers OK18:28:05
578Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK18:29:01
581Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL18:30:02
587Åsa StåhlHjärnarps OL18:33:02
606Gisela LöfvingTibro OK18:39:07
592Anna-Karin JohanssonVandrarringen18:40:04
576Gun HenrikssonEksjö SOK18:41:11
586Inger GlansOK Torfinn18:42:00
602Inger LindblomOK Orinto18:44:04
600Evamarie LundahlIF Hagen18:49:02
605Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu18:55:06
603Margareta SvenssonOK Vilse 8718:56:07
591Maria BerglundOK Vilse 8718:58:07
588Berit KlamfeltTibro OK19:00:08
596Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK19:01:03
593Gunilla HogedalVänersborgs SK19:02:08
582Gunnel MånssonOK Vilse 8719:03:14
604Margareta JohanssonHalmstad OK19:06:10
598Lena SöderbergOK Skogsfalken19:09:01
577Kristin JohanssonKarlskrona SOK19:14:03
579Karin AxelssonIK Uven19:22:05

H65

2 440 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
644Gert OlssonTockarps IK18:00:14
611Lars Göran KillanderHästveda OK18:01:05
643Magnus BerghHeleneholms IF18:06:00
647Sven-Olof FranssonSOK Aneby18:12:41
617Kent ErikssonLerums SOK18:13:00
628Stanley MattssonIK Uven18:14:01
639Kent KardellLjungskile FK18:15:01
649Per Erik FogelVästerås SOK18:15:18
625LarsOwe StrömRonneby OK18:17:00
616Kjell KaminskyIF Hagen18:19:00
637Björn JägerströmIK Uven18:20:05
638Arvid GalborgenEds SK18:21:03
634Kent GranqvistVästerviks OK18:22:04
631Sten BlomströmIK Stern18:23:05
645Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb18:28:00
619Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe18:30:10
646Kenneth FagerKarlskrona SOK18:33:05
630Hans RagvaldVingåkers OK18:34:03
627Leo JohanssonVandrarringen18:35:02
620Evert JohanssonOK Tisaren18:36:01
626Kalle LindqvistVäxjö OK18:38:07
615Göran LarssonSala OK18:39:00
614Ulf KjellinOK Hedströmmen18:40:05
623Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken18:45:05
636Anders ErikssonIF Hagen18:46:01
622Mats IngvarssonOK Vilse 8718:46:08
621Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK18:50:09
633Gunnar BejbomUddevalla OK18:52:04
624Olle BohmanHjärnarps OL18:56:04
640Conny JidetoftStångenäs AIS18:58:05
612Robert JessenFrämmestads IK18:59:03
635Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK19:02:02
629Kent TörnqvistKarlskrona SOK19:05:01
618Lars EkbergTrollhättans SOK19:07:09
632Hans EkbergTrollhättans SOK19:08:06
613Lars HogedalVänersborgs SK19:09:02
542Lennart ErforsOK Torfinn19:10:06
641Lennart SmedenmarkRonneby OK19:15:03
648Björn PetterssonUlricehamns OK19:20:02
642Lars-Åke WallOK Tisaren

D70

2 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
665Ylva JanssonIF Hagen18:00:07
670Inge JørgensenOK Roskilde18:02:00
672Gunnel NilssonMalmö OK18:05:03
655Lilian SamuelssonKungälvs OK18:14:02
656Göta SeverinssonHylte OK18:19:02
659Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK18:21:07
652Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK18:24:13
660Kristina FranssonOK Virdarna18:25:04
668Maj-Britt ByströmRävetofta OK18:27:00
666Lena JönssonLaholms IF OK18:28:06
661Barbro BörjessonOK Skogshjortarna18:29:03
671Kristina JohanssonVänersborgs SK18:30:05
667Berit ByströmOK Virdarna18:33:04
658Solbritt GustafssonOK Virdarna18:38:05
669Maja-Lisa HanssonOK Lindéna18:45:04
663Margareta SjöbergLunds OK18:57:09
653Rosa JohanssonIK Uven19:03:03
654Gull SvenssonÖrkelljunga FK19:06:12
664Hjördis ErlandssonOK Lindéna19:07:05
657Torill SvendsenFrosta OK19:08:08
662Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL

H70

2 270 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
719Lars OlssonFK Boken18:01:03
718Olle AdolfssonLerums SOK18:02:00
702Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK18:05:10
680Styrbjörn JanssonIF Hagen18:06:08
703Nils KarlssonVäxjö AIS18:07:03
714Lars-Olof RönnqvistOK Löftan18:10:05
692Ronald Mc GrailHjärnarps OL18:11:01
676Christer NelsénFalkenbergs OK18:11:10
677Lars PerssonOK Kompassen18:15:14
709Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden18:16:02
679Thorwald FranssonOK Virdarna18:17:00
678Berndt BergströmIF Thor18:20:03
689Jan FalkSundbybergs IK18:21:06
697Tage SandbergBromma-Vällingby SOK18:23:07
683Ulf JönssonLaholms IF OK18:25:00
687Ove ThorssonIK Trenne Ullared18:26:03
715Tommy HeldFK Åsen18:27:02
708Rune EliassonFalkenbergs OK18:28:01
690Per-Arne JohanssonVänersborgs SK18:30:03
696Kent JohanssonÖrkelljunga FK18:33:00
717Leif SandgrenFrosta OK18:34:05
684Håkan NilssonMalmö OK18:35:10
705Roland NilssonFalköpings AIK OK18:41:05
698Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK18:43:00
685Bengt StåhlHjärnarps OL18:45:06
693Anders ClaessonIFK Mora OK18:50:04
695Sune GustavssonTibro OK18:52:00
688Ingemar AnderssonOK Orion18:53:59
712Leif MalmHärlövs IF18:55:04
682Allan WikströmStångenäs AIS18:56:00
681Vidar LöfvingTibro OK18:59:07
700Willie OlssonRävetofta OK19:00:01
710Hans-Gösta BernhardMariestads FK19:01:00
706Gert OlssonSkåneslättens OL19:02:09
691Roger DanielssonLinköpings OK19:05:14
704Leif LöfTrollhättans SOK19:06:05
711Kjell ErlandssonOK Lindéna19:07:06
701Gunnar AnderssonIK Vista19:08:04
713Bo KlamfeltTibro OK19:13:10
707Tommy OlssonKarlskrona SOK19:14:02
694Kjell JeppsonIF Rigor19:35:06
699Ingemar LindblomOK Orinto19:37:03
686Kalle JohanssonOK Skogshjortarna
716Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan
720Åke PerssonHjärnarps OL

D75

2 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
729Kerstin HagströmIstrums SK18:11:04
723Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK18:12:10
724Birgitta OlssonRonneby OK18:20:01
732Ing-Mari LarssonOK Löftan18:23:11
728Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK18:43:07
726Helen AndertoftMarkaryds FK18:44:07
731Anne-Catrine PerssonMariestads FK18:48:03
727Eva EskilssonHässleholms OK18:50:06
730Gun LarssonOK Lindéna18:52:03
733Lotta GranholmLinköpings OK18:56:10
725Elisabeth KimellGotlands Bro OK19:19:02

H75

2 000 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
753Lennart NilssonMalmö OK18:03:01
748Ole  SvendsenOK Roskilde18:06:02
745Paul SchannongMalmö OK18:07:06
754Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL18:08:02
749Sune HagströmIstrums SK18:12:37
742Inge PerssonFK Boken18:13:02
751Gunnar BrystHjobygdens OK18:16:06
756Kjell LindauOK Kompassen18:17:02
736Ragnar OlssonRonneby OK18:18:00
740Allan HammarOK Kompassen18:22:05
750Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK18:26:06
747Ronny AnderssonOK Skogshjortarna18:35:12
739Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad18:36:12
738Åke GatelidOK Skogshjortarna18:40:06
737Bjørn HelstrupFredensborg OK18:41:01
746Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK18:54:12
758Karl-Axel JohanssonIK Uven18:58:08
741Kjell MånssonKarlskrona SOK19:00:03
743Christer WestbergIFK Göteborg Orientering19:02:06
752Bo SvenssonÖrkelljunga FK19:05:08
755Roland OffrellFrosta OK19:09:08
744Gunnar PerssonSvanesunds GIF19:10:00
757Lars FinbomOK Landehof19:21:00

D80

2 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
763Gun HanssonYstads OK18:09:02
762Vivi-Anne BylundRydboholms SK18:51:03
761Clarie EkOK Pan-Kristianstad19:04:02

H80

2 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
774Klas TykessonSkåneslättens OL18:08:03
769JB LarssonOK Löftan18:32:06
772Kjell PerssonMariestads FK18:46:10
766Lasse OlssonIK Trenne Ullared18:47:08
775Gunnar BylundRydboholms SK18:49:00
771Bernt LarssonOK Lindéna18:53:00
776Göran HektorLinköpings OK18:55:07
773Bo UllmanOK Pan-Kristianstad18:59:02
768Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad19:01:04
767Torild BornetunSkillingaryds FK19:13:00
770Jan-Eric NelkingFK Åsen19:20:13

Öppen motion 1

1 560 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
304Leo EkenskogFK Boken18:02:50
303Annette HansenTisvilde Hegn OK18:04:12
411Margareta JohanssonLaholms IF OK18:10:07
784Herman SchybergOK Skogsfalken18:12:20
787Esther AllwoodKarlskrona SOK18:14:09
785Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK18:14:11
783Ellen StadigOK Ravinen18:14:46
268Malte PalmérUlricehamns OK18:16:20
804Olle SjöbergHelsingborgs SOK18:20:44
781Albin SöderbergOK Skogsfalken18:28:50
782Marlene GranÖrkelljunga FK18:38:07
844Amanda SvärmOK Gisle18:39:33
789Tuva ChristensenSkåneslättens OL18:48:37
253Teo PalmérUlricehamns OK18:49:41
780Gustaf EhrnbornAndrarums IF18:53:17
759Agnes PerssonHelsingborgs SOK18:54:28
871Bill SalomonssonSkåneslättens OL19:13:00
876Noel JacobssonSävedalens AIK19:17:41
779Axel PerssonFK Herkules19:19:02
Monica Axman-19:20:02
786Emma WulffOK Gränsen19:25:27
898Eleonor PihlOK Pan-Kristianstad19:41:07
879Jakob AnderssonOK Löftan19:42:23

Öppen motion 3

1 950 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
799Mio HammöBredaryds SOK18:00:06
62Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK18:00:22
27Elias PerssonHelsingborgs SOK18:00:36
64Anette BjelkHästveda OK18:01:58
76Margareta KillanderHästveda OK18:02:00
159Cajsa KrikströmHjärnarps OL18:03:00
179Rosita KarlssonVäxjö AIS18:03:28
59Linnea StéenHelsingborgs SOK18:09:40
791Lena JohanssonIFK Sävsjö18:11:27
441Eva KarlssonOK Nackhe18:12:46
796Sara AnderssonVänersborgs SK18:13:35
801Ulf PalmqvistIFK Sävsjö18:16:45
574August MagnussonLaholms IF OK18:16:54
760Vilgot BeringHelsingborgs SOK18:21:58
650Birgitta NilssonFK Snapphanarna18:26:09
802Caroline JönssonÖrkelljunga FK18:26:44
793Eva EdholmÖrkelljunga FK18:31:29
777Vanja JinnemoHjärnarps OL18:31:35
827Elsa TerménLunds OK18:33:36
834Oliver BengtssonKlubblös18:37:08
797Ann-christin KristenssonMarkaryds FK18:37:15
468Barbro NilssonAlvesta SOK18:39:37
849MariAnne MånssonRonneby OK18:43:26
851Kim KulstadSkåneslättens OL18:45:58
854Yanik GerbethMarkaryds FK18:56:09
794Reijo MukkalaHalmstad OK18:58:34
853CARINA SVENSSONMarkaryds FK19:01:42
870Jack SalomonssonSkåneslättens OL19:08:29
798Alexander BjärbyFrosta OK19:17:32
792Annika OskarssonSjövalla FK19:24:06
800Helena LundqvistSjövalla FK19:24:59
795Fredrik WulffOK Gränsen19:25:14

Öppen motion 5

2 430 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
63Kerstin SundbergVästerås SOK17:59:59
226Felicia PerssonHelsingborgs SOK18:00:04
813Elsa WesterlundOK Vilse 8718:02:03
351Perry LundqvistSävedalens AIK18:03:41
810Per LindskogGotlands Bro OK18:04:36
60Bo JägerströmElfsborg SOK18:05:30
109Jan Eric PerssonOK Löftan18:06:45
438Camilla JohanssonLaholms IF OK18:08:38
437Sune JohanssonLaholms IF OK18:10:11
252Mia Häll-18:13:49
816Lars HagstrandBurseryds IF18:16:16
469Magdalena NordinOK Silva18:16:40
734Lennart MagnussonLaholms IF OK18:17:33
814Mats LarssonBurseryds IF18:19:04
811Klara HagstrandBurseryds IF18:21:51
818Peter JohanssonBurseryds IF18:25:17
673Jan NilssonFK Snapphanarna18:26:23
325Ida SwärdEksjö SOK18:26:33
803Karin LindqvistVäxjö OK18:30:21
674Dennis JohanssonStångenäs AIS18:32:44
836Susanne IngemanssonYstads OK18:37:13
837Kajsa LöfTrollhättans SOK18:38:22
826Gert BerggrenVäxjö AIS18:44:12
821Sara TerménLunds OK18:44:15
812Pia NilssonHalmstad OK18:45:33
845Barbro NilssonAndrarums IF18:46:42
858William Tengstrand NugentOK Tyringe18:47:55
815Peter AllwoodKarlskrona SOK18:52:14
860David PerssonHelsingborgs SOK18:52:24
817Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK18:53:05
859Anders PerssonHelsingborgs SOK18:54:49
855Daniel GerbethMarkaryds FK18:56:53
856Johan LaageGudhems IF18:59:15
861Frida LindebergOK Pan-Kristianstad19:03:03
864Gudrun NilssonAndrarums IF19:08:22
790Rolf HaglundÖrkelljunga FK19:11:27
866Anette HolmströmHärlövs IF19:14:38
819Martin OskarssonSjövalla FK19:24:29
809Magnus OskarssonSjövalla FK19:24:31
863Sophia GabrielssonSöders-Tyresö19:28:31
877Henrik JacobssonSävedalens AIK19:39:42

Öppen motion 7

2 680 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
207Håkan NordahlSimrishamns OK18:01:11
77Laila PerssonIS Skanne18:01:45
108Nils PerssonIS Skanne18:02:27
223AJoel OlssonSimrishamns OK18:06:37
137Sten Åke KvistIS Kullen18:07:40
225Lena StrandMarkaryds FK18:08:36
269Emmy TuressonBurseryds IF18:10:00
208Elin NordahlSimrishamns OK18:10:05
651Bertil MånssonÖrkelljunga FK18:14:53
607Emma Månsson-18:17:20
608Torsten LindénIS Kullen18:17:29
526Johan StåhlHjärnarps OL18:20:31
823Anders NilssonHässleholms OK18:22:28
764Petra JohanssonTrollhättans SOK18:26:01
778Lars Gunnarsson-18:29:19
833Greger IngemanssonYstads OK18:38:09
835Malin LjunggrenMarkbygdens OK18:38:46
839Kaj NilssonOK Tyringe18:41:13
838Kerstin SegerLaholms IF OK18:44:06
843Marika HusbySkåneslättens OL18:56:00
869John D SöderbergOK Skogsfalken19:05:10
850Maria KlamfeltSävedalens AIK19:08:07
872Bengt SalomonssonSkåneslättens OL19:11:04
873Ingemar NilssonAndrarums IF19:13:56
825Arvid WedlinSävedalens AIK19:15:29
865Anne-Li AugustssonOK Tyringe19:20:12
824Anders LundOK Skogshjortarna19:22:21
842Ann SvärmOK Gisle19:25:51
822Susanne JohannessonRonneby OK19:31:52

Öppen motion 9

2 680 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
61Ludvig SandahlJärla Orientering18:01:17
277Leif E. LarsenTisvilde Hegn OK18:05:53
91Anders HenrikssonIS Skanne18:06:43
324Per-johan JohanssonRävetofta OK18:07:14
573Tobias PerssonOK Kompassen18:08:07
386Tobias JohanssonLaholms IF OK18:08:51
412Mats JonssonSkåneslättens OL18:14:18
503Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL18:20:15
831Magnus EricsonJärla Orientering18:21:20
721Roland ErikersSkåneslättens OL18:22:46
735Katarina BengtssonHalmstad OK18:25:03
765Marie JinnemoHjärnarps OL18:31:33
832Jens TerménLunds OK18:33:29
841Kent R NilssonAndrarums IF18:34:00
829Gustaf EricsonJärla Orientering18:35:11
828Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK18:36:11
847Timo KononenOK Gisle18:38:35
830André BjärbyFrosta OK18:40:50
820Emilia SvärmOK Gisle18:42:12
846Arne SvärmOK Gisle18:46:57
852Sven GiselssonRonneby OK18:48:25
857Ross NugentOK Tyringe18:50:26
862Björn BylundIFK Enskede18:58:08
722Karolina ErikersSkåneslättens OL19:05:40
840Camilla HaglundÖrkelljunga FK19:11:24
867Ingvar Oskarsson-19:14:12
874Patrik BrorssonTockarps IK19:19:16
848Linus SvärmOK Gisle19:34:07
878Helena GummessonKarlskrona SOK19:37:03

Annonser