Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, sprint, Skåne

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Skåne
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 27 maj 2018

D21

2 410 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
355949Hannah PetersonMalmö OK10:00
8020414Hilma HolmströmHärlövs IF10:01
7960226Rebecka HoppeIF Thor10:02
9703060Erica ErikssonHjärnarps OL10:03
900412Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:04
9021228Embla CinthioSkåneslättens OL10:05
7940503Martina JohanssonHestra IF10:06
7403243Pia OlssonSkåneslättens OL10:07
9102600Elinor LindelöwHärlövs IF10:08
12643Anna IsgrenMalmö OK10:09
810722Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad10:10
2119540Sara BengtssonMalmö OK10:11
403088Anna LööfOK Pan-Kristianstad10:12
900607Emelie OlssonÖrkelljunga FK10:13
7906300Annie LennartssonSkåneslättens OL10:14
9806090Amanda LeoBredaryds SOK10:15
8102600Caroline LindelöwHärlövs IF10:16

H21

2 800 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9427719Daniel Carlson BjernaldOK Linné10:23
890726Anton MarmelidHelsingborgs SOK10:24
615009Daniel NilssonSkåneslättens OL10:25
2089040Rasmus AnderbergMalmö OK10:26
1325476Oskar CervinHelsingborgs SOK10:27
8020728Adam LindblomMalmö OK10:28
1997523Simon WikströmOK Pan-Kristianstad10:29
7501081Henrik LindblomMalmö OK10:30
36039Mikael EnbergÖrkelljunga FK10:31
881005Erik AlnervikHelsingborgs SOK10:32

D20

2 230 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7030527Linnea LeijonHärlövs IF10:17
9990501Emmy HelmerssonHässleholms OK10:19
7990428Elinor DelinFK Åsen10:21

D18

2 230 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9010914Clara DahlHärlövs IF10:10
504757Bea WanstadiusFK Åsen10:11
8010914Maja TenghagenHärlövs IF10:12
1444619Ebba JensenSkåneslättens OL10:13
565432Irmalinn NilssonHärlövs IF10:14
9010419Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:15

H18

2 560 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8010421Axel OrrhedeHelsingborgs SOK10:43
2058168Julius PukeYstads OK10:44
1449293Jacob MobergHelsingborgs SOK10:45
9010729Pontus ErikssonHjärnarps OL10:46
1001029Oliver SchmidtOK Kontinent10:47
8629809Ludvig HallabroHässleholms OK10:48
7202815Simon OlssonHjärnarps OL10:49

D16

1 930 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9165622Alva NystedtSkåneslättens OL10:30
2106186Ebba NilssonÖrkelljunga FK10:31
2078609Johanna GersneSkåneslättens OL10:32
448654Astrid RuskOK Kontinent10:33
9031226Hanna LarssonYstads OK10:34

H16

1 970 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9030906Ivar HelmerssonHässleholms OK10:38
9939757Stellan GradinAndrarums IF10:39
2057275Erik JohanssonFK Boken10:40
887876Alfred AhltinMalmö OK10:41
7090110Melvin NilssonHärlövs IF10:42
7721003Pontus ThuressonSkåneslättens OL10:43
2075353Anton HanssonOK Kontinent10:44
7030322Erik AlbinssonHjärnarps OL10:45
772424Brian AhlmAndrarums IF10:46

H16 Kort

1 700 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1103113Gustav NilssonHärlövs IF10:30

D14

1 670 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9040213Elsa WibergHelsingborgs SOK10:00
452405Ida MeijerFK Åsen10:01
1416191Sofia EdmanHelsingborgs SOK10:02
8200505Johanna OttossonÖrkelljunga FK10:03
443579Elin EdvinssonFK Åsen10:04
15764Villemo RönnblomOK Tyringe10:05
9040610Viola HolmströmHärlövs IF10:06

H14

1 700 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2066532Victor EricssonHelsingborgs SOK10:10
2107553Love PerssonMalmö OK10:11
9021605Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:12
2079719Gustav ÅkessonSkåneslättens OL10:13
2089123William SteffertOK Tyringe10:14
450391Måns LevinssonMalmö OK10:15
442370Ville EkstrandHässleholms OK10:16
8040706Axel TenghagenHärlövs IF10:17
8050410Noah KrikströmHjärnarps OL10:18
15760Villyam JohanssonOK Tyringe10:19
1399781Isak EdholmÖrkelljunga FK10:20
256858Viktor AhltinMalmö OK10:21
7051225Arvid AlbinssonHjärnarps OL10:22
8051120Casper TuressonHärlövs IF10:23
452411Isak LevinFK Åsen10:24
7050624Gustav LohavHelsingborgs SOK10:25
9583631Axel NilssonÖrkelljunga FK10:26
2107596David PerssonHelsingborgs SOK10:27
9051030Elia KämpeÖrkelljunga FK10:28

D12

1 520 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306690Selma VensrydEslövs FK09:58
2112492Allie NelkingSkåneslättens OL09:59
27904Linnéa BjärbyFrosta OK10:00
452598Julia EdvinssonFK Åsen10:01
1784737Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:02
353082Saga ChristensenSkåneslättens OL10:03
2063329Doris Larsson LindvallHässleholms OK10:04
8060907Wilma JönssonÖrkelljunga FK10:05
8071020My WallenborgLunds OK10:06
1060118Hanna MorénHjärnarps OL10:07
1200205Alma KjellénHelsingborgs SOK10:08
8071216Smilla ThomassonFK Göingarna10:09
2063886Alice JohanssonFK Boken10:10
9063868Aprilia CinthioSkåneslättens OL10:11
7770608Saga PalmertzHelsingborgs SOK10:12
1060811Anna BenattiSkåneslättens OL10:13
9060521Lina ÅsLunds OK10:14
1196805Linnea StéenHelsingborgs SOK10:15

H12

1 650 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2051795Hannes VärendhSkåneslättens OL10:18
2088958Oskar ElmerfjordLunds OK10:19
1008407Albin GranqvistFK Göingarna10:20
1060316Edvin SanderSkåneslättens OL10:21
448826Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:22
1399746Otto NybergÖrkelljunga FK10:23
15753Carl JohanssonOK Tyringe10:24
8070216Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:25
1070723Philip HöglindOK Pan-Kristianstad10:26
258103Felix SörvikLunds OK10:27
2089213Jakob ÅkessonSkåneslättens OL10:28
208344Olle BjärängHjärnarps OL10:29
1061227Elias PerssonHelsingborgs SOK10:30
1399759Emil MårtenssonÖrkelljunga FK10:31
1008411Gustav GranqvistFK Göingarna10:32
1399782Jonathan EdholmÖrkelljunga FK10:33
7060426Alfred LeijonHärlövs IF10:34

D10

1 340 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433056Lovisa LindbergHjärnarps OL09:59
433058Amelia Victor MendesHjärnarps OL10:00
1155604Alma GieseÖrkelljunga FK10:01
2119765Agnes PerssonHelsingborgs SOK10:02
1081218Olivia SvenssonFK Åsen10:03
8080318Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:04
2078099Klara PalmFK Boken10:05
258130Julia PlanckLunds OK10:06

H10

1 340 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433061Oskar LindbergHjärnarps OL10:08
258111Karl SörvikLunds OK10:09
7080628Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:10
1399762Milton GunnarssonÖrkelljunga FK10:11
1873997Elis OlssonHelsingborgs SOK10:12
8081231Wiggo JönssonÖrkelljunga FK10:13
1428383Teodor EdmanHelsingborgs SOK10:14
1080305Anton CarlströmFK Boken10:15
1080929Valter SanderSkåneslättens OL10:16
750300Isak EngOK Pan-Kristianstad10:17
7080221Atle KulstadSkåneslättens OL10:18

D35

2 230 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9993333Evelina EkelundMalmö OK10:00
7716068Linda JinnemoHjärnarps OL10:01
7791202Veronika PalmertzHelsingborgs SOK10:02
7922001Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad10:03
9830304Hanna Kryh ÖbergMalmö OK10:04
9821120Marie SvenssonFK Åsen10:05
1399772Liane GunnarssonÖrkelljunga FK10:06

H35

2 560 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7810326Henrik RothHjärnarps OL10:20
820218Jonathan GunnarssonMalmö OK10:21
919919Johan AspegrenOK Kontinent10:22
9101404Emanuel StridMalmö OK10:23
2089076Klas BogsjöHelsingborgs SOK10:24
9101721Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK10:25
9810930Felix AlnervikHelsingborgs SOK10:26
1252660Sebastian GieseÖrkelljunga FK10:27
240955Christian GlantzAndrarums IF10:28
820282Patrik JohanssonHelsingborgs SOK10:29
2111083Magnus LindeSkåneslättens OL10:30

D40

2 130 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21058Louise PihlOK Pan-Kristianstad10:28
9770712Sofie PeterssonHelsingborgs SOK10:29
780721Marie EngOK Pan-Kristianstad10:30
2062190Linda RanbroHelsingborgs SOK10:31
446071Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna10:32
9741007Maria HelmerssonHässleholms OK10:33
448829Kerstin OlvegårdFK Göingarna10:34
9102606Anna WikströmHästveda OK10:35
1973120Inga-Lill SjöquistSödra Skåningarnas Skytte o IF10:36
27908Anna SjöSkåneslättens OL10:37

H40

2 560 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7207293Andréas PalmertzHelsingborgs SOK10:33
1111175Niklas EdvinssonFK Åsen10:34
1399774Daniel KämpeÖrkelljunga FK10:35
760417Mathias PerssonHelsingborgs SOK10:36
9101727Johan SanderSkåneslättens OL10:37
2095443Mikael ThomassonFK Göingarna10:38
9770826Linus MalmstenMalmö OK10:39
2106196Fredrik NilssonÖrkelljunga FK10:40
8000037Jonas NorénHelsingborgs SOK10:41
7622001Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad10:42

D45

2 130 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1720423Lotta MorénHjärnarps OL10:40
8010323Maria TuressonHärlövs IF10:41
1700626Marie AlbinssonHjärnarps OL10:42
9497731Carina ThynellHärlövs IF10:43
2063832Josefina BerglundFK Boken10:44
1973013Marie NilssonHärlövs IF10:45
2107169Lotta MagnussonMalmö OK10:46
28587Åsa BjärängHjärnarps OL10:47
2077929Catarina HardenFK Boken10:48
682312Camilla CarlssonHärlövs IF10:49
8301270Carina RydlundHässleholms OK10:50
17513Ingela LevinssonMalmö OK10:51
421160Anna BjärbyFrosta OK10:52
1030527Malin LeijonHärlövs IF10:53

H45

2 330 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1710408Niclas WallanderEslövs FK10:17
449106Edo DrenthHelsingborgs SOK10:18
9807230Jonas HöstHjärnarps OL10:19
735735Mikael PihlOK Pan-Kristianstad10:20
2057274Dan JohanssonFK Boken10:21
2063327David EkstrandHässleholms OK10:22
930249Torgny LundHästveda OK10:23
9691211Magnus CinthioSkåneslättens OL10:24
9690415Torgny HolmströmHärlövs IF10:25
438134Johan JensenSkåneslättens OL10:26
1720129Urban SchmidtOK Kontinent10:27
9440144Fredrik NystedtSkåneslättens OL10:28
7102160Håkan PalmFK Boken10:29
690405Niklas WelanderÖrkelljunga FK10:30
7004140Mats RanbroHelsingborgs SOK10:31
2104056Tomas VensrydEslövs FK10:32
9997105Nils HelmerssonHässleholms OK10:33
7721002Magnus ThuressonSkåneslättens OL10:34
516516Björn NilssonHärlövs IF10:35
8080570Magnus RydlundHässleholms OK10:36
1690819Lennart MorénHjärnarps OL10:37
730912Magnus JonassonMalmö OK10:38
9731124Conny RaskHjärnarps OL10:39
8182834Heide PerssonAndrarums IF10:40
2101569Henrik WanstadiusFK Åsen10:41
8631097Michael LönnHjärnarps OL10:42

D50

2 070 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47186Christel OlssonFK Åsen10:52
306692Kerstin OlssonEslövs FK10:53
404162Kerstin DahlHärlövs IF10:54
1399769Marie OlssonÖrkelljunga FK10:55
8191268Ingela ThoressonAndrarums IF10:56
441839Carina AronssonHässleholms OK10:57
9671026Carolina LandinMalmö OK10:58

H50

2 330 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2101712Peter PukeYstads OK10:46
256892Roger KlotzMalmö OK10:47
7204063Magnus OlssonHjärnarps OL10:48
7680501Håkan GrubbMalmö OK10:49
208583Henric HöglindOK Pan-Kristianstad10:50
2083861Björn ÅkessonSkåneslättens OL10:51
8196805Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK10:52
15365Magnus LarsenFK Boken10:53
930629Stefan PålssonSkåneslättens OL10:54
670630Håkan ErikssonHästveda OK10:55
2083837Staffan AhltinMalmö OK10:56
8231268Magnus TenghagenHärlövs IF10:57
8060565Jan GradinAndrarums IF10:58
9670724Niklas NilssonHärlövs IF10:59
341793Magnus SteenHelsingborgs SOK11:00

D55

2 070 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
591103Christina SegerslättSkåneslättens OL10:39
7630502Christina SternerTockarps IK10:40
9600206Lena OlssonSkåneslättens OL10:41
610510Anne UddEslövs FK10:42
264103Monica JohanssonHjärnarps OL10:43
217193Kerstin FränkelFK Snapphanarna10:44
590504Agneta ErforsOK Torfinn10:45
590916Ewa RoosHelsingborgs SOK10:46
601224Tina HagårdRävetofta OK10:47
9630308Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:48

H55

2 230 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9600722Lennart StenssonHelsingborgs SOK10:26
9895435Benjamin ViebkeMalmö OK10:27
362392Lars ErikssonHjärnarps OL10:28
217140Björn FränkelFK Snapphanarna10:29
630912Bengt OlssonEslövs FK10:30
448823Claes OlvegårdFK Göingarna10:31
428976Bo PaxbyMalmö OK10:32
26645Lars OlssonFK Göingarna10:33
7590415Mats BrorssonTockarps IK10:34
8063010Lars HallabroHässleholms OK10:35

D60

1 970 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
554422Ina LindebergSkåneslättens OL10:09
17724Barbro LiljequistHeleneholms IF10:10
540609Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad10:11
304871Eva WildmarkFK Boken10:12
29773Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad10:13
30403Kerstin NilssonMalmö OK10:14
580810Christina OlssonSkåneslättens OL10:15

H60

2 130 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9874998Jan WahlströmSnättringe SK10:20
8220257Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK10:21
9570119Sten SegerslättSkåneslättens OL10:22
540211Torgny OttossonOK Torfinn10:23
44402Tor UddEslövs FK10:24

D65

1 970 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17157Eva NordahlOK Pan-Kristianstad10:00
7500209Åsa StåhlHjärnarps OL10:01
9070530Eva TykessonRävetofta OK10:02
8490923Inger GlansOK Torfinn10:03
8656153Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:04

H65

2 070 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
258594Gert OlssonTockarps IK10:29
520907Olle BohmanHjärnarps OL10:30
9199191Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:31
433494Kaare HanssonMalmö OK10:32
8100081Kenth SundgrenSkåneslättens OL10:33
8490529Stig JohanssonHelsingborgs SOK10:34
9520818Tommy HautopOK Pan-Kristianstad10:35

D70

1 660 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16300Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:00
17508Gunnel NilssonMalmö OK10:01
28667Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad10:02
16187Karin BengtssonOK Kompassen10:03
17923Astrid JohannessonHelsingborgs SOK10:04
25270Torill SvendsenFrosta OK10:05

H70

1 730 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
671202Leif SandgrenFrosta OK10:05
17490Bo BülowMalmö OK10:06
7471006Bengt StåhlHjärnarps OL10:07
1413026Roy OvessonHelsingborgs SOK10:08
8657150Ronald Mc GrailHjärnarps OL10:09
17931Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:10
2095205Mats HåkanssonMalmö OK10:11
7451005Ingvar PerssonFK Åsen10:12
7201375Willie OlssonRävetofta OK10:13
27900Janne LindholmFrosta OK10:14
9481206Lars PerssonOK Kompassen10:15
7480502Åke PerssonHjärnarps OL10:16
987000Agne BengtssonOK Kompassen10:17
511010Håkan NilssonMalmö OK10:18

D75

1 660 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15383Birgit PalmFK Boken10:10
36166Laila PerssonIS Skanne10:11
41624Eva EskilssonHässleholms OK10:12
258128Maria Foster SchadSkåneslättens OL10:13
1662900Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:14

H75

1 730 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15219Åke EkstrandHärlövs IF10:33
208222Nils PerssonIS Skanne10:34
2107546Inge PerssonFK Boken10:35
444060Håkan BrostMalmö OK10:36
9430124Johnny MalmgrenHjärnarps OL10:37
259440Sten Åke KvistIS Kullen10:38
448423Ingemar ErlandssonVäxjö OK10:39
28568Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:40
1391130Anders CarlssonSkåneslättens OL10:41
354710Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad10:42
17488Lennart NilssonMalmö OK10:43
47196Nils-Eric EricsonFK Åsen10:44
240952Bertil OlofssonAndrarums IF10:45
30455Benny JohanssonMalmö OK10:46
2050839Kenneth LindborgHässleholms OK10:47

D80

1 480 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
520216Clarie EkOK Pan-Kristianstad10:00
417450Karin LexellOK Torfinn10:02

H80

1 480 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15920Jan-Eric NelkingFK Åsen10:50
9101537Arne GustafssonMalmö OK10:51
9005071Klas TykessonSkåneslättens OL10:52
17486Bertil KollénMalmö OK10:53
28670Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:54
443701Ingemar TuressonMalmö OK10:55
43492Bo UllmanOK Pan-Kristianstad10:56

H85

1 480 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33437Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:21
570206Bertil JohanssonSkåneslättens OL10:23
404321Bengt EdvardssonOK Torfinn10:25

H90

1 480 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9060227Curth SvenssonSkåneslättens OL10:28
802005Rune IsakssonHelsingborgs SOK10:30

Inskolning

1 040 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417364Alfred GieseÖrkelljunga FK09:58:08
2077236Theo KarlssonMalmö OK10:45:39

U1H

1 310 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433076Erik LindbergHjärnarps OL10:09:51
987002Jakob KarströmKlubblös10:21:28
17183Lucas ErikssonKlubblös10:30:27
2078038Elias KarlssonMalmö OK10:44:44
23034Lowe PalmertzHelsingborgs SOK11:06:26
258133Stellan KandersFrosta OK11:19:34
258132Folke KanadersFrosta OK11:22:36

U1D

1 310 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2111097Nora LindeSkåneslättens OL10:00:00
16874Kajsa LarssonMalmö OK10:28:01
258139Edith MånssonKlubblös10:34:31
9090831Signe DavidsonHelsingborgs SOK10:45:36
42049Liv PalmertzHelsingborgs SOK11:00:42

U2H

1 300 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2112465Valter NelkingSkåneslättens OL10:09:28
2078010Simon SennebergMalmö OK10:45:26
364870Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK10:49:28

U2D

1 300 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2078605Oda VärendhSkåneslättens OL10:18:30
18548Tuva ChristensenSkåneslättens OL10:51:43

Öppen motion 1

1 340 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15355Anette BohmanHjärnarps OL10:00:04
234451Maria DelinFK Åsen10:12:40
1721017Marie CarlströmFK Boken10:13:27
2107398Marlene GranÖrkelljunga FK10:15:16

Öppen motion 3

1 520 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
426838Krister MeijerFK Åsen10:01:04
8080907Caroline JönssonÖrkelljunga FK10:02:55
240944Kerstin GlantzAndrarums IF10:07:32
902930Veronica DahlbomHelsingborgs SOK10:14:16
258135Ewa RingblomKlubblös10:23:47
354343Eva EdholmÖrkelljunga FK10:34:20
2088982Vera ÖstergrenKlubblös10:35:22
420100Anna ÖstergrenKlubblös10:35:26
426710Lea PalmEslövs FK10:42:28
9070524Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK10:45:33
2078016Anette KarlssonMalmö OK10:48:16
30402Therese HavängMalmö OK11:00:22
2051800Maria VärendhSkåneslättens OL11:01:37
2118078Henrik VärendhSkåneslättens OL11:02:07
7070914Johanna DavidsonHelsingborgs SOK11:15:26

Öppen motion 5

1 650 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41627Veronika EkstrandHässleholms OK10:00:00
240945Bo GlantzAndrarums IF10:07:30
1318894Anna LevinFK Åsen10:10:52
7480618Karin MalmgrenHjärnarps OL10:13:33
2066517Pär ErikcssonHelsingborgs SOK10:15:20
504756Dan LindFK Åsen10:16:59
2089340Lisa KjellénHelsingborgs SOK10:19:14
2078598Henrik VärendhSkåneslättens OL10:19:32
2101761Carina JönssonFK Åsen10:22:26
402070Anette WikströnKlubblös10:25:22
421789Anna LindqvistOK Stigen10:25:51
28734Linda KandersFrosta OK10:29:13
364907Annika GranqvistVärend GN OL10:47:21
36619Madeleine HellqvistOK Kontinent11:01:33

Öppen motion 7

2 010 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104082Göran SegerFK Boken09:59:55
258108Yannika EhdeHjärnarps OL09:59:56
309191Lennart MånssonRingsjö OK10:00:52
450325Gun HanssonYstads OK10:04:02
204422Bert OlssonSkåneslättens OL10:07:07
16642Britt ÅkesssonHässleholms OK10:10:46
2083897Helén ÅkessonSkåneslättens OL10:13:25
448651Peter RuskOK Kontinent10:13:41
9490204Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL10:22:40
421199Erik KandersFrosta OK10:26:59
15756Göran JohanssonOK Tyringe10:27:18
7003059Åke OlssonHässleholms OK10:30:36
1463986Göran LiljequistOK Älme10:31:01
445524Johan WensäterKlubblös10:40:36
426711Tobias PalmEslövs FK10:42:29
205374Anders GrannqvistVärend GN OL10:47:59
1721124Martin CarlströmFK Boken11:01:48
241704Sofie HavängMalmö OK11:08:02

Öppen motion 8

2 830 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8170973Jonas UllerKils OK09:58:05
500918Helen NilssonHärlövs IF09:59:17
403407Mantas ZalagaSkåneslättens OL10:02:24
217219Emelie MalmborgMalmö OK10:02:27
7690819Malin MalmbergMalmö OK10:02:41
16050Johan StåhlHjärnarps OL10:05:14
7720118Hans KulstadSkåneslättens OL10:10:37
1050128Ida BenattiSkåneslättens OL10:14:42
7444066Stein OstbyMalmö OK10:15:27
1416188Daniel EdmanHelsingborgs SOK10:17:44
204908Roland StrandFK Åsen10:19:17
258101Johannes LarssonKlubblös10:19:23
591007Lena StrandMarkaryds FK10:21:42
1396148Bengt SalomonssonSkåneslättens OL10:22:07
9010421Mats OrrhedeHelsingborgs SOK10:25:18
355971Mikael SöderströmOK Stigen10:25:46
258142Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna10:26:25
1162804Tommy GartingMalmö OK10:28:32
1428352Daniel ChrsitenssonSödertälje-Nykvarn OF10:29:54
2089489Anneli AugustssonOK Tyringe10:31:13
2115423Anders KarlssonBodafors OK10:31:15
410309Rasmus LindbergHjärnarps OL10:35:25
16605Tobias HaggelbornHässleholms OK10:35:46
2125947Oskar AronssonKlubblös10:43:12
1721219Eva NelkingSkåneslättens OL11:04:32
258149Rebecca KringKlubblös11:08:03
205243Per Ola OlssonOK Vilse 8711:19:53

Annonser