Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Letälvsträffen

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Letälvsträffen
Arrangörsorganisationer: Degerfors OK / OK Djerf
Datum: lördag 21 april 2018

Almby IK

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
999903Lars KarlssonÖppen motion 7 (52)3 100 m10:45:00
1960503Gunilla SandströmÖppen motion 5 (27)3 600 m10:56:38
510821Anders RobertssonH65 (20)3 100 m11:03
9590419Håkan SvenssonH55 (26)3 600 m11:12
521002Ann-Britt GöranssonD65 (10)2 500 m11:13
519155Per-Åke HullH65 (20)3 100 m11:17
570907Bengt RobertssonH60 (14)3 500 m11:27
9050410Ingrid EwinsÖppen motion 3 (26)3 100 m11:29:01
786708Charlotte WahlströmÖppen motion 8 (22)4 700 m11:30:59
9191509Karl-Göran WahlströmH65 (20)3 100 m11:31
9810608Sonja EwinsInskolning (10)1 700 m11:32:14
7510903Mona HullD65 (10)2 500 m11:33
9611012Björn AlpbergH55 (26)3 600 m11:36
19145Malin WiklundD40 (11)3 600 m12:26

Arboga OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
443756Roland NotstamH60 (14)3 500 m11:25
443750Ann-Louise Notstam HjorthD55 (17)3 100 m12:12

Askersunds OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
682416Tomas OlaussonH65 (20)3 100 m11:21
567355Bo BrånnH80 (3)2 500 m12:23

Bjursås OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1411859Siv HasselgrundD75 (4)2 000 m11:11

Boxholm-Mjölby OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7203707Göran ValfridssonH60 (14)3 500 m11:15

Degerfors OK

23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9101403Kristina TinglöfÖppen motion 7 (52)3 100 m10:32:53
421701Lars BroströmÖppen motion 7 (52)3 100 m10:33:48
259103Hans BlomqvistÖppen motion 7 (52)3 100 m10:45:21
450037Oliwer MolinÖppen motion 5 (27)3 600 m10:58:51
42099Alexander SjölanderU1 (16)1 700 m11:02:15
42209Ellen SjölanderU2 (19)2 300 m11:02:54
176242530Isabella LaineD12 (19)2 500 m11:04
42204Elvira ErikssoU2 (19)2 300 m11:07:10
340608Nellie LaineÖppen motion 3 (26)3 100 m11:12:53
42216Tage AndréU1 (16)1 700 m11:13:36
1438774Greta AndréÖppen motion 3 (26)3 100 m11:18:07
1888400014Ella LaineD12 (19)2 500 m11:20
340628Linda JohanssonÖppen motion 3 (26)3 100 m11:23:25
42206Jonathan EloU2 (19)2 300 m11:24:10
42202Sofie GustafssonU1 (16)1 700 m11:24:16
9060416Gustav LjungbergH12 Kort (3)2 300 m11:34
5122088685Eric LuthmanH14 (17)3 000 m11:35
2087067Liam FahlanderÖppen motion 3 (26)3 100 m11:35:41
1972106164Linnea LuthmanD12 (19)2 500 m11:36
42205Alma LuthmanInskolning (10)1 700 m11:37:11
820317Mårten MartinssonÖppen motion 8 (22)4 700 m11:57:17
340656Gabriel LaineH10 (15)2 300 m11:58
340664Matheus LaineH10 (15)2 300 m12:28

Domnarvets GOIF

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1140774Andreas PerssonÖppen motion 8 (22)4 700 m10:55:59
790929Sofia StenbergÖppen motion 8 (22)4 700 m10:57:08
8010811Samuel StålnäbbH18 (9)3 500 m11:29
451883Helena BybergÖppen motion 5 (27)3 600 m11:29:54
981103Emil BybergH18 (9)3 500 m11:41
449277Johan B NordahlH18 (9)3 500 m11:53

Ej klubbansluten

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
260724Magnus LöfqvistÖppen motion 8 (22)4 700 m11:29:54

Fellingsbro GOIF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
530729Mats HastadH65 (20)3 100 m11:39

Filipstads OK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
445568Joel WihelmssonU2 (19)2 300 m11:32:06
262286Mats WilhelmssonH50 (22)3 600 m11:54
445588David Wigh-DahlgrenH10 (15)2 300 m11:55
519445557Hjalmar WIlhelmssonH14 (17)3 000 m11:56
535445573Tim Wigh-DahlgrenH14 (17)3 000 m12:11
38372Gunnar JohanssonH80 (3)2 500 m12:19
445600Anders Södersten-DahlgrenH40 (8)4 000 m12:27
263039Annelie WighD35 (4)3 600 m12:40

FK Boken

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
15376Maria NygrenÖppen motion 3 (26)3 100 m10:43:53
15377Malin NilssonÖppen motion 8 (22)4 700 m10:46:29
2119552Jan-I NygrenÖppen motion 8 (22)4 700 m10:50:58

Garphyttans IF

22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
202314Anette ForssÖppen motion 7 (52)3 100 m10:42:55
209602Cecilia KarlssonÖppen motion 5 (27)3 600 m10:52:45
7640219Niclas RisbergÖppen motion 5 (27)3 600 m11:00:34
177417698Emelie DjerfD12 (19)2 500 m11:06
2067108Patrik LandqvistÖppen motion 3 (26)3 100 m11:06:59
7970402Martin RisbergÖppen motion 5 (27)3 600 m11:08:21
2157207635Nelly MårtenssonD14 (8)3 000 m11:13
450610Jonna DoeringU1 (16)1 700 m11:19:11
306005Kaisa MårtenssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:20:03
1892067111Elin DoeringD12 (19)2 500 m11:22
7501261Niklas DoeringÖppen motion 7 (52)3 100 m11:23:14
2408150203Elin Sundvall KrügerD16 (23)3 600 m11:24
8210868Leif KrügerH50 (22)3 600 m11:48
517449669Måns BergqvistH14 (17)3 000 m11:50
9000805Elin SchagerströmD18 (6)3 500 m11:51
304831Madeleine LarssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:54:43
28093Lars SchagerströmH50 (22)3 600 m12:04
533450677Rasmus DoeringH14 (17)3 000 m12:05
614449664Fabian BergqvistH12 (17)2 500 m12:09
2088599Petter BergqvistU1 (16)1 700 m12:09:11
1481470508David MårtenssonH16 (8)3 600 m12:14
304830Ulf LarssonH50 (22)3 600 m12:20

Gävle OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
43817Anna-Lena LundellÖppen motion 7 (52)3 100 m11:17:35
43818Per SundbergÖppen motion 7 (52)3 100 m11:21:52

Hagaby GoIF Örebro

36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2095132Maria BergÖppen motion 1 (3)2 500 m10:33:00
870221Elin VinbladÖppen motion 7 (52)3 100 m10:41:58
1220722Edwin SäkerU2 (19)2 300 m10:59:08
919102Lovisa FalkD21 (23)3 600 m11:04
560514Jan GustafssonH60 (14)3 500 m11:09
1802095109Fia AnderssonD12 (19)2 500 m11:12
2302095118Ellen AnderssonD16 (23)3 600 m11:12
444681Hans EgefalkH21 (27)4 700 m11:13
920310Karin E GustafssonD21 (23)3 600 m11:14
18477Tyra GerdevågD10 (13)2 300 m11:14
13834Tord LidströmH75 (18)3 100 m11:14
710609Michael WennblomÖppen motion 8 (22)4 700 m11:21:33
246645Hans-Olof CarlsénH60 (14)3 500 m11:23
29751Gunilla Hvatz-LarssonD70 (8)2 500 m11:23
38268Ida OlssonD21 (23)3 600 m11:24
2058823Julia EkdahlD10 (13)2 300 m11:24
700814Gabriella WennblomÖppen motion 5 (27)3 600 m11:26:27
2058869Simon EkdahlÖppen motion 7 (52)3 100 m11:28:33
880922Oskar EklöfH21 (27)4 700 m11:31
13843Stig LarssonH75 (18)3 100 m11:32
8201204Josefine WallenhammarD21 (23)3 600 m11:34
2952058845Edith FållstenD16 (23)3 600 m11:36
590729Birgitta GustafssonD55 (17)3 100 m11:36
502910Tobias KarlssonÖppen motion 8 (22)4 700 m11:39:42
860512Linn OlssonD21 (23)3 600 m11:42
998399Samuel AnderssonH21 (27)4 700 m11:43
202327Kajsa HolmqvistD50 (7)3 100 m11:43
13831Eva OskarssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:44:36
9630511Helena PepaÖppen motion 7 (52)3 100 m11:47:34
890304Jakob WallenhammarH21 (27)4 700 m11:49
518449410Ville ÖstlingH14 (17)3 000 m11:53
560119Erik OskarssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:53:02
5342058878Lukas FogelH14 (17)3 000 m12:08
2115403Johan GerdevågH35 (16)4 700 m12:09
2095482Mikael AnderssonH45 (12)4 000 m12:12
340682Emil EkdahlH14 Kort (3)2 500 m12:33

HJS-Vansbro OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2299020702Lilian PalmD16 (23)3 600 m11:10
9000908Zeb PalmH18 (9)3 500 m11:37
9660425Anette PalmD50 (7)3 100 m11:55

Hällefors OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
417380Bosse EngborgH60 (14)3 500 m11:01
46784Nils MogrenH75 (18)3 100 m11:16
46782Lars TörnblomH65 (20)3 100 m11:19
46763Johnny BrandtH75 (18)3 100 m11:34

IF Start

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1181174Mattias GustafssonÖppen motion 8 (22)4 700 m10:49:04

IFK Brattfors

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
247801Leif KarlssonÖppen motion 3 (26)3 100 m11:05:20
41856Vesa VilppulaÖppen motion 7 (52)3 100 m11:27:37

IFK Mora OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
903023Matilda JonssonD21 (23)3 600 m11:06
42309Olle AnderssonH75 (18)3 100 m11:08
442277Adrian DahlströmH21 (27)4 700 m11:17

IK Vikings OK

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
224438113Kristina KlingnéusD16 (23)3 600 m11:00
8171270Tanja DalheimerÖppen motion 5 (27)3 600 m11:04:44
2058233Leif LindhH75 (18)3 100 m11:06
8091227Adrian LundbergH21 (27)4 700 m11:25
721209Per-Martin SvärdÖppen motion 7 (52)3 100 m11:32:54
362589Jörgen AurénÖppen motion 8 (22)4 700 m11:42:06
8540022Tim DalheimerH18 (9)3 500 m11:49
8270570Matthias Kalle DalheimerH45 (12)4 000 m11:52
17028Anders JonssonH50 (22)3 600 m11:56
5209201634Hugo BergenfurH14 (17)3 000 m11:59
8010617Elias BergenfurH18 (9)3 500 m12:01
970209Mats BergenfurH45 (12)4 000 m12:04
438151Ewa LundbergD55 (17)3 100 m12:09
438153Anders LundbergH50 (22)3 600 m12:26

Järla Orientering

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9950503Erik BerzellH21 (27)4 700 m11:01

Katrineholms OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
36091Per-Erik CarleniusH70 (11)3 100 m11:57

KFUM Örebro OK

56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9609281Rasmus KruseU1 (16)1 700 m10:50:12
9988169Emma SätterlundÖppen motion 5 (27)3 600 m10:54:53
428901Eva LindgrenÖppen motion 5 (27)3 600 m10:55:42
9412075Camilla KruseÖppen motion 7 (52)3 100 m10:55:48
890708Sara GarpenlundÖppen motion 7 (52)3 100 m10:56:32
2101743Alva NilssonU2 (19)2 300 m10:56:54
1828282Erik ÖjeboÖppen motion 5 (27)3 600 m10:59:22
770519Elsa EkelinD21 (23)3 600 m11:00
2258030425Karin LindgrenD16 (23)3 600 m11:02
16116Eleonor GrönvallD75 (4)2 000 m11:03
1840927Annika LarssonÖppen motion 5 (27)3 600 m11:04:35
213450023Johanna BergD14 (8)3 000 m11:05
1787675057Ella KruseD12 (19)2 500 m11:08
446031Emma SeguraD10 (13)2 300 m11:10
306025Sara FredrikssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:10:24
16142Viktor KallinU1 (16)1 700 m11:16:42
8154620Fredrik NilssonH55 (26)3 600 m11:18
975346Marcus HalvarssonH21 (27)4 700 m11:19
16118Birgitta ArleboD70 (8)2 500 m11:19
780630Anette CarlssonD21 (23)3 600 m11:20
530074Maria AskrothÖppen motion 7 (52)3 100 m11:24:24
286451124Julia BergD16 (23)3 600 m11:26
840309Elisabet HalvarssonD21 (23)3 600 m11:30
1954011Sanna KallinD12 (19)2 500 m11:32
5137933820Anton KruseH14 (17)3 000 m11:38
16119Emma VictorinÖppen motion 7 (52)3 100 m11:38:46
1947081Weine FredrikssonH70 (11)3 100 m11:49
1427030114Gustav AskrothH16 (8)3 600 m11:50
27032Harald CarlssonU1 (16)1 700 m11:52:59
43551Calle OlssonH35 (16)4 700 m11:53
6072072746Ted NilssonH12 (17)2 500 m11:57
2060722Martin FagerlundH35 (16)4 700 m11:59
340670Helena LöfÖppen motion 3 (26)3 100 m11:59:53
720500Stefan AronssonH45 (12)4 000 m12:00
1211121Daniel ErikssonÖppen motion 7 (52)3 100 m12:02:13
800416Martin SedströmH35 (16)4 700 m12:05
9672008Melker CarlssonH10 (15)2 300 m12:10
791114Erik HarlénH35 (16)4 700 m12:11
448301Lars SkymbergH50 (22)3 600 m12:14
616449039Viktor JonhedH12 (17)2 500 m12:15
791011Per SjögrenH35 (16)4 700 m12:17
29746Iva FagréD40 (11)3 600 m12:18
830914Daniel StunzH35 (16)4 700 m12:23
761206Jenny JohanssonD40 (11)3 600 m12:24
446096Simon JonhedH10 (15)2 300 m12:25
446073Albin ArleboH40 (8)4 000 m12:25
16145Lars JonhedÖppen motion 7 (52)3 100 m12:26:29
446036Nils SkymbergH14 Kort (3)2 500 m12:29
740819Jakob BergH40 (8)4 000 m12:29
2089000Lina JonhedD40 (11)3 600 m12:30
7410180Erik GrothH40 (8)4 000 m12:33
451149Elin Sundkvist BergD40 (11)3 600 m12:36
501835Anders KallinH40 (8)4 000 m12:37
29254Maria MagnussonD35 (4)3 600 m12:38
740130Henrik AskrothH40 (8)4 000 m12:39
1720226Jennie BrobakkenD45 (10)3 100 m12:40

Kils OK

26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2060895Tina WestlundÖppen motion 5 (27)3 600 m10:57:15
8121016Maria NordströmÖppen motion 7 (52)3 100 m11:03:48
511800Lars NordströmH60 (14)3 500 m11:11
1868060927Lina UllerD12 (19)2 500 m11:16
407224Cornelia RebaneInskolning (10)1 700 m11:18:36
2398030718Rebecka WestlundD16 (23)3 600 m11:22
633663Ulf SkoglundH55 (26)3 600 m11:30
2948031114Klara NordströmD16 (23)3 600 m11:34
407217Marit NilssonD65 (10)2 500 m11:37
299980903Lisa OlmD16 (23)3 600 m11:44
5151050604Isak HolmgårdH14 (17)3 000 m11:44
259157Mona OrdqvistD55 (17)3 100 m11:45
141602303Anton UllerH16 (8)3 600 m11:46
8011208Tove OrdqvistD18 (6)3 500 m11:47
690321Magnus NordströmH45 (12)4 000 m11:58
258542Charlotte SkoglundD50 (7)3 100 m11:59
418040Ulf MellerdalH45 (12)4 000 m12:10
8010164Lars HolmgårdH50 (22)3 600 m12:12
9080305Joel HolmgårdH10 (15)2 300 m12:13
5368050515Fredrik WestlundH14 (17)3 000 m12:14
866399Elis NordströmÖppen motion 7 (52)3 100 m12:19:33
5381040102William RebaneH14 (17)3 000 m12:20
711022Anna NordströmD45 (10)3 100 m12:28
407205Ylva OlmD45 (10)3 100 m12:36
8091123Henry NordströmH10 (15)2 300 m12:37
8281272Anna UllerD45 (10)3 100 m12:42

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
24672Jimmy JonssonÖppen motion 1 (3)2 500 m11:03:45

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
231234Elisabeth SavefjordÖppen motion 3 (26)3 100 m12:02:59

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42214Jörgen JonssonÖppen motion 5 (27)3 600 m11:03:43

Kovlands IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
226366Inge HultmanH65 (20)3 100 m11:23

Kristinehamns OK

36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9555003Maria ÖsterlundÖppen motion 5 (27)3 600 m10:37:59
1541223Stefan GunnarssonH60 (14)3 500 m11:03
402647Bertil JohanssonH55 (26)3 600 m11:06
355875Leif FredbergÖppen motion 7 (52)3 100 m11:06:44
355877Rolf SteinerH65 (20)3 100 m11:07
1430704Birgitta JohanssonD70 (8)2 500 m11:07
402650Sten AnderssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:08:44
1560129Sven-Erik BrodinH60 (14)3 500 m11:17
1430827Runo JohanssonH75 (18)3 100 m11:22
408192Lars MagnussonH85 (3)2 000 m11:23
28937Gunnel GillenäsD65 (10)2 500 m11:25
340617Back AlexanderInskolning (10)1 700 m11:28:28
42091Lindkvist ErikInskolning (10)1 700 m11:28:57
219354375Emelie ForslundD14 (8)3 000 m11:29
42096Back WillhelmInskolning (10)1 700 m11:29:00
8002654Peter HelgesonÖppen motion 3 (26)3 100 m11:31:34
1000032Per FredbergH21 (27)4 700 m11:35
36530Christer ElfsbergH65 (20)3 100 m11:35
450294Öman RolandÖppen motion 3 (26)3 100 m11:37:53
8001217Maria HelgesonD55 (17)3 100 m11:42
1541217Britt GunnarssonD60 (7)2 500 m11:43
981117Jens AnderssonH50 (22)3 600 m11:46
245148Heléne SvenssonD50 (7)3 100 m11:47
245128Sture HögsellInskolning (10)1 700 m11:50:46
1150501Hjalmar HögsellÖppen motion 3 (26)3 100 m11:51:18
7140306David HenrikssonH35 (16)4 700 m11:55
2800713Cecilia HagströmÖppen motion 7 (52)3 100 m11:59:07
8001126Anne-Marie ErikssonD55 (17)3 100 m12:00
1973921Jonas LarssonH45 (12)4 000 m12:02
402607Jan KarlssonH50 (22)3 600 m12:02
9801480David LindqvistH35 (16)4 700 m12:07
7640113Lars NymanH50 (22)3 600 m12:18
7590331Elisabet FalemoD55 (17)3 100 m12:18
402606Michael ForslundH35 (16)4 700 m12:19
28936Christer GillenäsH70 (11)3 100 m12:21
38294Carolina AnderssonD45 (10)3 100 m12:32

Kroppa IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42772Britt FredrikssonD60 (7)2 500 m11:46
42766Kjell-Åke RyenH70 (11)3 100 m11:53

Kvarnsvedens GOIF OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
403973Sussie BjörklundD45 (10)3 100 m12:30

Köping-Kolsva OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
355751Marita LindholmÖppen motion 1 (3)2 500 m10:31:41
1510304Ola LindholmÖppen motion 7 (52)3 100 m10:35:02

Laxå OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2075187Eje DahlH65 (20)3 100 m11:27
350603Ann-Sofie LarssonÖppen motion 5 (27)3 600 m11:34:06
7631216Johan OskarssonH55 (26)3 600 m11:44

Lesjöfors SK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
661022Matz AnderssonH50 (22)3 600 m11:52

Lillomarka OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
887862Svein NygårdH35 (16)4 700 m12:13

Lindebygdens OK

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8080805Lovisa ThybeckD10 (13)2 300 m11:04
2065338Asta SjöbergD75 (4)2 000 m11:07
25020Roland NordH75 (18)3 100 m11:20
626614Henrik HallorH55 (26)3 600 m11:24
6038070131Axel ThybeckH12 (17)2 500 m11:45
340694Ingrid ArnessonU1 (16)1 700 m11:48:40
435837Oliver ArnessonH10 (15)2 300 m11:52
263315Fredrik ArnessonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:53:18
642109Anna-Maria BackrydD50 (7)3 100 m12:07
2065364Patrik ThybeckH50 (22)3 600 m12:16
2065337Sofia CarlssonD40 (11)3 600 m12:20

Linköpings OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
900113Andreas BergÖppen motion 8 (22)4 700 m11:11:36
2065391Elisabeth AhlgrenD21 (23)3 600 m11:16
9630527Anders BergH55 (26)3 600 m11:20
620929Inger BergD55 (17)3 100 m12:03

Lustens OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
452554Niklas KarlssonÖppen motion 7 (52)3 100 m10:56:08
228761David ÅkerlindÖppen motion 5 (27)3 600 m10:57:04
610407Björn EngströmH55 (26)3 600 m11:08
714643Lennart MattssonH75 (18)3 100 m11:18
36651Bertil LundbergH85 (3)2 000 m11:27

Långhundra IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9980107Waldemar AnderssonH21 (27)4 700 m11:07

Malungs OK Skogsmårdarna

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7206802Ronnie ErikssonH60 (14)3 500 m11:19
27457Janne JanssonH75 (18)3 100 m11:26

Markaryds FK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7630326Marita FilipssonD55 (17)3 100 m12:24

Motala AIF OL

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7205405Christer FranssonH60 (14)3 500 m11:05
7205403Ingrid RoosD55 (17)3 100 m11:54

NAIS Orienteringsklubb

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1458291102Mattis NilssonH16 (8)3 600 m12:02
8171167Anders JohanssonH50 (22)3 600 m12:10

Nyköpings OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
450032Inga JohanssonD70 (8)2 500 m11:15
571330Anders JohanssonH75 (18)3 100 m11:24

OK Djerf

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1742106178Joline PetriD12 (19)2 500 m11:00
227520817Ylva JohanssonD16 (23)3 600 m11:06
550803Arvid JohanssonÖppen motion 5 (27)3 600 m11:10:18
23742200Selma ErikssonD16 (23)3 600 m11:18
217436046Ellen PelanderD14 (8)3 000 m11:21
600218Frida JohanssonÖppen motion 8 (22)4 700 m11:22:11
19017440Isabella HolmD12 (19)2 500 m11:24
2889030418Emma WahlströmD16 (23)3 600 m11:30
229973Lin PelanderU2 (19)2 300 m11:33:17
2989030709Matilda HolmD16 (23)3 600 m11:42
1080524Linus Bodin-LiliegrenH10 (15)2 300 m11:46
2095115Lucas Bodin LiliegrenU2 (19)2 300 m12:02:35
6099436047Edvard PelanderH12 (17)2 500 m12:03
1461559185Rasmus PetterssonH16 (8)3 600 m12:06
1080310Axel LindbladH10 (15)2 300 m12:16

OK Fryksdalen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
46903Karin JanssonD65 (10)2 500 m11:01
46901Paavo YlikiiskiläH60 (14)3 500 m11:13

OK Hierne

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
25232Christer HoltH70 (11)3 100 m12:09

OK Klemmingen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9490730Göran SvärdH65 (20)3 100 m11:37
9520326Monica SvärdD65 (10)2 500 m11:41

OK Klyftamo

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7660501Claes-Håkan SvenssonÖppen motion 8 (22)4 700 m11:29:26
2967010208Irma SvenssonD16 (23)3 600 m11:38

OK Kåre

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
611887Beata FalkD21 (23)3 600 m11:26

OK Letstigen

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
12198Tomas DömstedtÖppen motion 7 (52)3 100 m10:36:16
2112248Joakim BergströmÖppen motion 7 (52)3 100 m10:56:11
341296Pär EvsellÖppen motion 7 (52)3 100 m11:10:43
17010Torbjörn NilssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:13:01
341397Kurt JonssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:15:25
17007Kerstin CarlssonD65 (10)2 500 m11:17
2112224Anna SjömanÖppen motion 3 (26)3 100 m11:52:37
17012Samuel ErikssonH80 (3)2 500 m12:27

OK Milan

22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2101508Emil LöthgrenÖppen motion 8 (22)4 700 m10:49:36
306595Eva KorkeakoskiÖppen motion 3 (26)3 100 m10:57:34
1196009Jan-Åke Stolt KarlssonH55 (26)3 600 m11:02
870118Elisabeth ErikssonD70 (8)2 500 m11:03
9890306Filip SöderlundÖppen motion 8 (22)4 700 m11:04:03
42982Jessica KorkeakoskiÖppen motion 5 (27)3 600 m11:04:04
402940Catrine StoltÖppen motion 3 (26)3 100 m11:07:52
228888704Sanna SanderD16 (23)3 600 m11:08
2075443Ingela PetterssonÖppen motion 3 (26)3 100 m11:09:32
27364Therese KorkeakoskiD21 (23)3 600 m11:12
2075499Stefan ÖbergH65 (20)3 100 m11:13
9890206Lisa WesterbergD21 (23)3 600 m11:22
9102012Per EklöfH21 (27)4 700 m11:29
540215Josefine AhlbäckD21 (23)3 600 m11:32
7870118Susanne ErikssonD21 (23)3 600 m11:40
9707100Jakob FranssonH21 (27)4 700 m11:47
1442058770Oliver PetterssonH16 (8)3 600 m11:58
245975Niklas SanderH50 (22)3 600 m12:00
888702Klas LarssonH35 (16)4 700 m12:01
42887Ulrika SanderD45 (10)3 100 m12:26
9690227Christina HallinD45 (10)3 100 m12:34
42872Arvid LarssonU2 (19)2 300 m

OK Motala

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
30392Mona PetersenD65 (10)2 500 m11:05
448394Uno BergH75 (18)3 100 m11:12
30389Arne AnderssonH75 (18)3 100 m11:30
30368Annie GunnarstorpD70 (8)2 500 m11:31
9474747Claus PetersenH70 (11)3 100 m11:41

OK Roxen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
800104Erik SandhH35 (16)4 700 m11:57
9898533Christer SandhH70 (11)3 100 m12:13

OK Skogshjortarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
247544Bengt JohanssonH65 (20)3 100 m11:05

OK Tisaren

21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8110118Oskar PihelU1 (16)1 700 m10:49:15
8080703Lovisa PihelD10 (13)2 300 m11:00
17332Evert JohanssonH65 (20)3 100 m11:01
17339Kurt ÅbergH75 (18)3 100 m11:02
8110119Alfred PihelU1 (16)1 700 m11:03:03
850419Helena AnderssonD21 (23)3 600 m11:10
502902Mikael PihelH21 (27)4 700 m11:11
7816123Per BjurströmH55 (26)3 600 m11:14
9102159Allis SjödinD10 (13)2 300 m11:20
17314Britt-Marie ÅbergD70 (8)2 500 m11:27
20118Karin SärnbrinkÖppen motion 7 (52)3 100 m11:30:12
9101410Johanna SärnbrinkD18 (6)3 500 m11:31
7630512Nils AronssonH55 (26)3 600 m11:32
9010519Lisa HallménD18 (6)3 500 m11:43
600314Reinert HallorH55 (26)3 600 m11:48
25828Monica HallorÖppen motion 7 (52)3 100 m11:49:50
17306Barbro IsakssonD60 (7)2 500 m11:52
9441213Lennart LundhH70 (11)3 100 m12:17
13925Cristoffer StockmanH35 (16)4 700 m12:21
9102163Peter SjödinH40 (8)4 000 m12:31
9102162Alfred SjödinH14 Kort (3)2 500 m12:37

OK Tylöskog

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9561016Åke AlgotssonÖppen motion 8 (22)4 700 m10:48:51
229923Monika AlgotssonÖppen motion 5 (27)3 600 m10:59:37
9410906Stig IsraelssonH75 (18)3 100 m11:04
510510Göran AnderssonH65 (20)3 100 m11:09
610309Jonas KarlssonH55 (26)3 600 m11:26

OK Tyr

126 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42093Sofia SundquistU1 (16)1 700 m10:46:41
2125972Molly LundqvistU1 (16)1 700 m10:50:39
2065324Mikael AlfredssonÖppen motion 7 (52)3 100 m10:55:19
1560243Alrik WikströmU2 (19)2 300 m10:56:16
860317Tobias ÖströmH21 (27)4 700 m10:59
2128150051Emma AlfredssonD14 (8)3 000 m11:01
1751411390Tuva HenricssonD12 (19)2 500 m11:02
452715Johanna AlfredssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:02:34
1995123Johan SöderlundH21 (27)4 700 m11:03
362582Håkan AhlqvistÖppen motion 7 (52)3 100 m11:03:25
2268048007Cornelia KindlundD16 (23)3 600 m11:04
9610324Bengt JohanssonH55 (26)3 600 m11:04
1101212Emma NilssonInskolning (10)1 700 m11:04:30
9020605Niklas MobergÖppen motion 8 (22)4 700 m11:04:39
7924893Mira KarlströmD10 (13)2 300 m11:06
9541217Olov ÖströmH60 (14)3 500 m11:07
2106288Ellie ErikssonU2 (19)2 300 m11:07:15
910622My WestlundD21 (23)3 600 m11:08
214741204Milla ForkéusD14 (8)3 000 m11:09
8303030Daniel BrohedeH21 (27)4 700 m11:09
36010Lena GranefeltD65 (10)2 500 m11:09
1798220270Sara Storm-AnderssonD12 (19)2 500 m11:10
9600322Leif SandahlH55 (26)3 600 m11:10
707580Lars-B LarssonH75 (18)3 100 m11:10
260611Karin Creutzer BlomgrenD70 (8)2 500 m11:11
7726426Birger KarlströmU2 (19)2 300 m11:12:02
1080509Malin NilssonU2 (19)2 300 m11:14:05
970302Marcus BeckiusH21 (27)4 700 m11:15
7081118Olle GranefeltU1 (16)1 700 m11:15:15
7000624Viktor AlfredssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:15:37
1710119Margareta NilssonÖppen motion 3 (26)3 100 m11:15:48
2368020605Nicolina MobergD16 (23)3 600 m11:16
260632Per HögkvistH55 (26)3 600 m11:16
2167050331Julia ForsgrenD14 (8)3 000 m11:17
1871060818Linnea BjörklundD12 (19)2 500 m11:18
9920311Christian HedquistH21 (27)4 700 m11:21
7570103Åke KappelH60 (14)3 500 m11:21
42234Tova Andersson TholenU2 (19)2 300 m11:21:22
560312Sixten WestlundH55 (26)3 600 m11:22
37564Tobias BeckiusÖppen motion 8 (22)4 700 m11:23:03
7412130Marcus ErikssonÖppen motion 8 (22)4 700 m11:24:35
2189040809Linn AnderssonD14 (8)3 000 m11:25
1928070301Tilda KindlundD12 (19)2 500 m11:26
1415337Wilma JonssonD10 (13)2 300 m11:26
720116Lars-Håkan BengtssonH21 (27)4 700 m11:27
1410865Ellen BjörklundU2 (19)2 300 m11:27:34
2878441291Amanda AlfredssonD16 (23)3 600 m11:28
8050125Johanna KindlundD21 (23)3 600 m11:28
260659Colin Mc IntyreH55 (26)3 600 m11:28
260756Bertil ErikssonH75 (18)3 100 m11:28
340671Melker CederU2 (19)2 300 m11:28:04
1401317Irma ErikssonD10 (13)2 300 m11:32
830817Anders Holtet-LindbergH21 (27)4 700 m11:33
963369Mattias HaneH18 (9)3 500 m11:33
1962107579Izabella LjungbergD12 (19)2 500 m11:34
590927Rolf WikströmH55 (26)3 600 m11:34
407212Mathias AxelsonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:34:40
340638Nellie HedbergD12 Kort (1)2 300 m11:36
342555Kirsty Mc IntyreÖppen motion 7 (52)3 100 m11:37:35
866413Malin NymanD21 (23)3 600 m11:38
1070310Bure Niss-JonssonH12 Kort (3)2 300 m11:38
981205Sandra HaneÖppen motion 7 (52)3 100 m11:38:07
8090724Lowe EkströmU2 (19)2 300 m11:38:19
8050731Sören KindlundH21 (27)4 700 m11:39
260629Catarina HögkvistD55 (17)3 100 m11:39
2978030424Lova PermanD16 (23)3 600 m11:40
440886Erik SimesH55 (26)3 600 m11:40
6022122050Max LagerkvistH12 (17)2 500 m11:42
340668Dino GöranssonH12 Kort (3)2 300 m11:42
1485800Stina GranefeltD21 (23)3 600 m11:44
42203Amélie SundquistU2 (19)2 300 m11:44:12
8010000Mathias BjörklundÖppen motion 8 (22)4 700 m11:44:45
1974107Jörgen GranefeltH21 (27)4 700 m11:45
8010615Gustav PermanH18 (9)3 500 m11:45
36026Lars GranefeltH70 (11)3 100 m11:45
9600207Mats KensbyH55 (26)3 600 m11:46
5161051011Linus NilssonH14 (17)3 000 m11:47
6047064934Albin IsakssonH12 (17)2 500 m11:48
260660Karin MoodhD55 (17)3 100 m11:48
8069788Emil NilssonU2 (19)2 300 m11:48:30
7087052Johannes IsakssonH10 (15)2 300 m11:49
260610Carola KarlssonD60 (7)2 500 m11:49
680704Anders HaneH50 (22)3 600 m11:50
260628Lars AnderssonH55 (26)3 600 m11:50
7631102Ola IsakssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:50:19
920327Jesper ÖströmH21 (27)4 700 m11:51
1811800Sverre WikströmÖppen motion 5 (27)3 600 m11:52:27
2089328Matteo MobergÖppen motion 3 (26)3 100 m11:52:33
1439030802Fredrik HaneH16 (8)3 600 m11:54
6069201633Anton JonssonH12 (17)2 500 m11:54
8373530Mats VesterbergH45 (12)4 000 m11:56
1571272Samuel AxelsonH18 (9)3 500 m11:57
9600221Ingrid KensbyD55 (17)3 100 m11:57
9560518Elisabeth ÖströmD60 (7)2 500 m11:58
6088060520Danilo MobergH12 (17)2 500 m12:00
9741114Mattias PerssonÖppen motion 7 (52)3 100 m12:00:45
402858Lisa AnnersandD60 (7)2 500 m12:01
9740226Maria ErikssonÖppen motion 5 (27)3 600 m12:01:08
5329050621Gustav JörgH14 (17)3 000 m12:02
8232432Maria WikströmÖppen motion 3 (26)3 100 m12:02:09
1170465Eva KappelD50 (7)3 100 m12:03
2104308William LundqvistH10 (15)2 300 m12:04
260667Börje RåbergH70 (11)3 100 m12:05
6102119807Albin RansjöH12 (17)2 500 m12:06
260681Fredrik BarrulfH50 (22)3 600 m12:06
611126Tone HollowellD55 (17)3 100 m12:06
9200686Mikael LindH45 (12)4 000 m12:08
1471030221Isak WikströmH16 (8)3 600 m12:10
6151070525Ivar WikströmH12 (17)2 500 m12:12
260626Ann-Sofie HultsvedD55 (17)3 100 m12:15
5378051012Albert BrohedeH14 (17)3 000 m12:17
6178060905Felix LindH12 (17)2 500 m12:18
7492054Gilbert KarlströmH10 (15)2 300 m12:19
6188081118Malte GranefeltH12 (17)2 500 m12:21
610926Anna Weckner WestlundD55 (17)3 100 m12:21
8050263Örjan BeckiusH50 (22)3 600 m12:22
5399050815Arvid ErikssonH14 (17)3 000 m12:23
6198060612Hugo EkströmH12 (17)2 500 m12:24
6209061012Oscar AnderssonH12 (17)2 500 m12:27
2109368Tage NymanH10 (15)2 300 m12:31
7807130Lottis BrohedeD40 (11)3 600 m12:32
37947Martin LjungbergH40 (8)4 000 m12:35
9631369Anna HaneD45 (10)3 100 m12:38
1791023Angelica WikströmD35 (4)3 600 m12:42
711108Anna Isaksson ForsgrenD45 (10)3 100 m12:44
302269Johanna Holtet-LindbergÖppen motion 5 (27)3 600 m

OK Älgen

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
423447Torbjörn JohanssonÖppen motion 5 (27)3 600 m11:46:00
230571Mats LiljaH50 (22)3 600 m11:58
540323Hans PerssonH70 (11)3 100 m12:01

Porsgrunn OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42215Richard JohnssonÖppen motion 3 (26)3 100 m11:42:34

Raumar Orientering

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9115578Linda EngenD21 (23)3 600 m11:02
9402901Knut EngenH55 (26)3 600 m11:42
9560074Ida EngenD55 (17)3 100 m11:51

Rehns BK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
820000Patrik BlomH35 (16)4 700 m12:15

Skattkärrs SOK

25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
340621Alva RööhsU1 (16)1 700 m10:32:38
260686Marianne NyströmÖppen motion 3 (26)3 100 m10:58:39
761125Lilly BergenfurU1 (16)1 700 m11:07:06
47295Edith BergenfurD10 (13)2 300 m11:08
1240413Edvin JohannesdalInskolning (10)1 700 m11:11:58
1090476Mattias JohannesdalÖppen motion 3 (26)3 100 m11:12:31
2060891Elin BomanÖppen motion 3 (26)3 100 m11:13:06
1851221207Lea JohannesdalD12 (19)2 500 m11:14
262868Bengt CarlssonH65 (20)3 100 m11:15
710008Tindra BlomkvistD10 (13)2 300 m11:18
1080522Ella NybergD10 (13)2 300 m11:28
448602Bengt SvedjebyH65 (20)3 100 m11:29
405455Eva-Lena BeironÖppen motion 3 (26)3 100 m11:29:58
194262838Felicia RööhsD12 (19)2 500 m11:30
916000Elin BlomkvistD18 (6)3 500 m11:35
405453Jens BeironH55 (26)3 600 m11:38
6011060224Alfred NybergH12 (17)2 500 m11:39
710209Jonas BergenfurH45 (12)4 000 m11:54
1810706Mikael NybergH35 (16)4 700 m12:03
701016Mikael RööhsH45 (12)4 000 m12:06
780211Lina RööhsD40 (11)3 600 m12:22
8652930Ann HyvönenD40 (11)3 600 m12:28
670528Håkan BlomkvistH50 (22)3 600 m12:28
711005Anna-Karin MattssonD40 (11)3 600 m12:34
1830402Jenny NybergD35 (4)3 600 m12:44

Solna OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
216534Bo DavidssonH65 (20)3 100 m11:11

Stora Tuna OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
930622Lina LångD21 (23)3 600 m11:18
8644463Sven AschwandenH21 (27)4 700 m11:23
8636068Yves AschwandenH21 (27)4 700 m11:41

Stångenäs AIS

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
26406Lars WesterH75 (18)3 100 m11:00
26407Gudrun WesterD65 (10)2 500 m11:21

Söderhamns OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2095249Gun LindbergÖppen motion 5 (27)3 600 m11:01:46
36410Rolf LindbergÖppen motion 7 (52)3 100 m11:02:07

Södertälje-Nykvarn OF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8012108Erik LiljequistH21 (27)4 700 m11:37

Tibro OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
29885Pär-Magnus BjurekH45 (12)4 000 m12:14

Väsby OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
426795Roger TinglöfH55 (26)3 600 m11:00

Västerbergslagens OL

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
344002Axel SandInskolning (10)1 700 m11:06:33
343943Ella SandD10 (13)2 300 m11:16
2387208376Alma SandD16 (23)3 600 m11:20
449739Kalle WegerfeltÖppen motion 7 (52)3 100 m11:27:30
2897208377Alma WallmanD16 (23)3 600 m11:32
19029Harry EnbergH65 (20)3 100 m11:33
9000529Alva RyttherD18 (6)3 500 m11:39
7879371Mats WallmanÖppen motion 7 (52)3 100 m11:41:03
6057789755Olle WallmanH12 (17)2 500 m11:51
7650601Anna-Karin RyttherD50 (7)3 100 m11:51
650618Per WintherH50 (22)3 600 m12:08
9623711Helena WallmanD40 (11)3 600 m12:16

Västvärmlands OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2358001661Klara JohanssonD16 (23)3 600 m11:14
999977John LarssonH85 (3)2 000 m11:19
449155Fredrik KarlssonÖppen motion 8 (22)4 700 m11:19:45
9521011Lars OlssonH65 (20)3 100 m11:25
44024Mary OlssonD60 (7)2 500 m11:55

Åmåls OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
263985Carina DahlströmÖppen motion 3 (26)3 100 m11:10:31
1932093571Lina AhlstedtD12 (19)2 500 m11:28
5149040518David HermanssonH14 (17)3 000 m11:41
2093570Oscar AhlstedtH10 (15)2 300 m12:01
2093572Lise-Lott AhlstedtÖppen motion 5 (27)3 600 m12:04:10
2093573Jonas AhlstedtÖppen motion 5 (27)3 600 m12:04:12
417593Tomas HermanssonH50 (22)3 600 m12:24

Älvdalens IF OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
714542Lena LeanderssonD75 (4)2 000 m11:15

Ärla IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7529082Simon HedlundH21 (27)4 700 m11:05
901130Maria WesterD21 (23)3 600 m11:36

Östersunds OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
669293Kurt HalvarssonÖppen motion 7 (52)3 100 m11:02:19

Annonser