Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, sprint, Värmland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Värmland
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: onsdag 6 juni 2018

D21

2 790 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
910622My WestlundOK Tyr11:03
9555003Maria ÖsterlundKristinehamns OK11:04
7010715Linda TakeOK Tyr11:05
30345Evelina EricssonSöders-Tyresö11:06
1485800Stina GranefeltOK Tyr11:07
1991026Amanda NylénDegerfors OK11:08
1771123Malin JonssonOK Tyr11:09
701212Sofia HolmgårdKils OK11:10
866413Malin NymanOK Tyr11:11
1830402Jenny NybergSkattkärrs SOK11:12
8050125Johanna KindlundOK Tyr11:13
1999916Rebecka NylénDegerfors OK11:14

H21

3 270 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
951012Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF10:00
8000924Oskar NymanOK Tyr10:01
434004Arvid JohnsonDegerfors OK10:02
1991105Olof SkoglundKils OK10:03
741130Magnus PerssonOK Tisaren10:04
260630Erik HögkvistOK Tyr10:05
1810706Mikael NybergSkattkärrs SOK10:06
981210Viktor SkoogKils OK10:07
8375000Martin LarboIFK Lidingö SOK10:08
1995123Johan SöderlundOK Tyr10:09
1991116Marcus NylénDegerfors OK10:10
874122Lukas OlmKils OK10:11
1000032Per FredbergKristinehamns OK10:12
1974107Jörgen GranefeltOK Tyr10:13
747271Oskar ErikssonOK Älgen10:14
681019Jan OlmKils OK10:15
8050731Sören KindlundOK Tyr10:16
9860311Johan LövgrenDegerfors OK10:17
970423Elis NordströmKils OK10:18
970302Marcus BeckiusOK Tyr10:19
980903Måns OlmKils OK10:20

D18

2 370 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9000304Ella NordströmKils OK11:24
916000Elin BlomkvistSkattkärrs SOK11:25
8011208Tove OrdqvistKils OK11:26
981998Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:27
9000506Amanda MellerdalKils OK11:28

H18

3 010 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8010615Gustav PermanOK Tyr11:23
747272Erik ErikssonOK Älgen11:24
963369Mattias HaneOK Tyr11:25
8010617Elias BergenfurIK Vikings OK11:26

D16

2 390 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5458441291Amanda AlfredssonOK Tyr10:50
5469031009Sofie BodinAlmby IK10:51
5479030709Matilda HolmOK Djerf10:52
548438113Kristina KlingnéusIK Vikings OK10:53
54942234Nellie LaineDegerfors OK10:54
5508030424Lova PermanOK Tyr10:55
5518031114Klara NordströmKils OK10:56
5529030418Emma WahlströmOK Djerf10:57
5532060891Elin BomanSkattkärrs SOK10:58
5548150203Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF10:59
5558020605Nicolina MobergOK Tyr11:00
556520817Ylva JohanssonOK Djerf11:01
557438127Thea SvenssonIK Vikings OK11:02

H16

2 450 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5589030802Fredrik HaneOK Tyr10:37
5597020610Linus MalmKFUM Örebro OK10:38
5608208018Elias LarssonIK Vikings OK10:39
5611470508David MårtenssonGarphyttans IF10:40
5621559185Rasmus PetterssonOK Djerf10:41
5631030629Tobias HällmanOK Tyr10:42
564304850Hjalmar BergOK Fryksdalen10:43
565602303Anton UllerKils OK10:44
5661020817Valter PetterssonOK Tisaren10:45
5677030215Mattias HanssonOK Djerf10:46
5681030221Isak WikströmOK Tyr10:47
5698133708Benjamin LarssonIK Vikings OK10:48
570746803Alexander JanssonOK Djerf10:49

D14

2 250 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2479040809Linn AnderssonOK Tyr11:15
248657868Jonna LindbladOK Djerf11:16
2497050331Julia ForsgrenOK Tyr11:17
250354375Emelie ForslundKristinehamns OK11:18
2518150051Emma AlfredssonOK Tyr11:19
2521438774Greta AndréDegerfors OK11:20
253741204Milla ForkéusOK Tyr11:21
2547207635Nelly MårtenssonGarphyttans IF11:22
2558048007Cornelia KindlundOK Tyr11:23

H14

2 370 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
532550803Arvid JohanssonOK Djerf10:52
5338050515Fredrik WestlundKils OK10:53
5349050621Gustav JörgOK Tyr10:54
535445557Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK10:55
5362088685Eric LuthmanDegerfors OK10:56
5371150501Hjalmar HögsellKristinehamns OK10:57
5389201634Hugo BergenfurIK Vikings OK10:58
5398051012Albert BrohedeOK Tyr10:59
5401040821Noel HelmerssonOK Tisaren11:00
541449669Måns BergqvistGarphyttans IF11:01
5421040102William RebaneKils OK11:02
5439050815Arvid ErikssonOK Tyr11:03
544445573Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK11:04

D12

1 930 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1988070301Tilda KindlundOK Tyr10:38
1992106164Linnea LuthmanDegerfors OK10:39
2008060927Lina UllerKils OK10:40
2012107579Izabella LjungbergOK Tyr10:41
2021221207Lea JohannesdalSkattkärrs SOK10:42
203302608Cecilia ErikssonOK Milan10:43
2041411390Tuva HenricssonOK Tyr10:44
20514488Maja JosefssonVästvärmlands OK10:45
20617440Isabella HolmOK Djerf10:46
2078220270Sara Storm-AnderssonOK Tyr10:47
2088400014Ella LaineDegerfors OK10:48
2092106178Joline PetriOK Djerf10:49
2101060818Linnea BjörklundOK Tyr10:50
211262838Felicia RööhsSkattkärrs SOK10:51

H12

1 930 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2128060520Danilo MobergOK Tyr10:20
2131060224Alfred NybergSkattkärrs SOK10:21
2147064934Albin IsakssonOK Tyr10:22
21514428Elias JosefssonVästvärmlands OK10:23
2169061012Oscar AnderssonOK Tyr10:24
2171060520Robin HelmerssonOK Tisaren10:25
2189201633Anton JonssonOK Tyr10:26
2198070131Axel ThybeckLindebygdens OK10:27
22042202Axel NordquistOK Tyr10:28
2219060416Gustav LjungbergDegerfors OK10:29
2227060407Gustav NilssonOK Tyr10:30
2239436047Edvard PelanderOK Djerf10:31
225449664Fabian BergqvistGarphyttans IF10:33
2261070525Ivar WikströmOK Tyr10:34
2272089328Matteo MobergOK Tyr10:35
2282119807Albin RansjöOK Tyr10:36
2298060612Hugo EkströmOK Tyr10:37

D10

1 700 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47295Edith BergenfurSkattkärrs SOK11:15
1415337Wilma JonssonOK Tyr11:17
8080805Lovisa ThybeckLindebygdens OK11:18
1401317Irma ErikssonOK Tyr11:20
1080522Ella NybergSkattkärrs SOK11:21
7924893Mira KarlströmOK Tyr11:23

H10

1 700 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8081118Malte GranefeltOK Tyr10:22
1080310Axel LindbladOK Djerf10:23
2104308William LundqvistOK Tyr10:25
8091123Henry NordströmKils OK10:26
445588David Wigh-DahlgrenFilipstads OK10:27
7492054Gilbert KarlströmOK Tyr10:28
1080524Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf10:29
7087052Johannes IsakssonOK Tyr10:31
9080305Joel HolmgårdKils OK10:32
1771205Gabriel LaineDegerfors OK10:33
1560243Alrik WikströmOK Tyr10:34
7726426Birger KarlströmOK Tyr10:36

D35

2 370 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
434010Jessica BlomqvistDegerfors OK11:05
8652930Ann HyvönenSkattkärrs SOK11:06
7807130Lottis BrohedeOK Tyr11:07
8120316Anna LöwegrenKatrineholms OK11:08
2065337Sofia CarlssonLindebygdens OK11:09
1791023Angelica WikströmOK Tyr11:10
810428Jenny GullqvistVästvärmlands OK11:11
780211Lina RööhsSkattkärrs SOK11:12
9740226Maria ErikssonOK Tyr11:13
801019Lisa HöökOK Tyr11:14

H35

3 010 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402606Michael ForslundKristinehamns OK10:37
Henry LaineDegerfors OK10:38
8303030Daniel BrohedeOK Tyr10:39
445600Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK10:40
741125Bengt HansskeKils OK10:41
9741114Mattias PerssonOK Tyr10:42
42205Håkan JonssonKristinehamns OK10:43
42214Niclas LuthmanDegerfors OK10:44
1213338Erik WikströmOK Tyr10:45
1387907Kalle BjörkmanIFK Mora OK10:46
9740212Anders HaglundOK Milan10:47
8010000Mathias BjörklundOK Tyr10:48
9801480David LindqvistKristinehamns OK10:49
8101230Magnus ThorstenssonOK Tyr10:50
37947Martin LjungbergOK Tyr10:51

D45

2 210 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9670905Helen SkoogKils OK10:52
355878Paula KlavenessKristinehamns OK10:53
434005Filippa JohnsonDegerfors OK10:54
640101Tina WestlundKils OK10:55
1170465Eva KappelOK Tyr10:56
443602Marina ThybergVästvärmlands OK10:57
407205Ylva OlmKils OK10:58
2060893Agneta BomanSkattkärrs SOK10:59
9201638Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK11:00
8281272Anna UllerKils OK11:01
1973092Helene Helgesson HällmanOK Tyr11:02
8171270Tanja DalheimerIK Vikings OK11:03
711022Anna NordströmKils OK11:04
8070466Marie AlfredssonOK Tyr11:05

H45

2 790 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701016Mikael RööhsSkattkärrs SOK10:00
362582Håkan AhlqvistOK Tyr10:01
670202Jonas PetterssonOK Tisaren10:02
8270570Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK10:03
8170973Jonas UllerKils OK10:04
9410939Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna10:05
260697Pär NymanOK Tyr10:06
970088Stefan ErikssonOK Älgen10:07
2065364Patrik ThybeckLindebygdens OK10:08
650125Tony GullqvistVästvärmlands OK10:09
1690320Patrik NylénDegerfors OK10:10
8050263Örjan BeckiusOK Tyr10:11
8210868Leif KrügerGarphyttans IF10:12
8090965Anders JonssonIK Vikings OK10:13
690321Magnus NordströmKils OK10:14
2060900Thomas BomanSkattkärrs SOK10:15
8373530Mats VesterbergOK Tyr10:16
230571Mats LiljaOK Älgen10:17
970209Mats BergenfurIK Vikings OK10:18
1973921Jonas LarssonKristinehamns OK10:19
441290Johan HenricssonOK Tyr10:20
512547Fredrik NordströmOK Älgen10:21
8010164Lars HolmgårdKils OK10:22

D55

2 210 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1541217Britt GunnarssonKristinehamns OK11:06
260660Karin MoodhOK Tyr11:07
259157Mona OrdqvistKils OK11:08
260629Catarina HögkvistOK Tyr11:09
1430704Birgitta JohanssonKristinehamns OK11:10
9600221Ingrid KensbyOK Tyr11:11
8001126Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK11:12
611126Tone HollowellOK Tyr11:13
8001217Maria HelgesonKristinehamns OK11:14
260626Ann-Sofie HultsvedOK Tyr11:15
260610Carola KarlssonOK Tyr11:16

H55

2 370 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7631102Ola IsakssonOK Tyr10:00
2060726Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF10:01
260632Per HögkvistOK Tyr10:02
9621224Bertil JohanssonKristinehamns OK10:03
9600207Mats KensbyOK Tyr10:04
7631216Johan OskarssonLaxå OK10:05
611121Thomas HollowellOK Tyr10:06
8003524Ulf SkoglundKils OK10:07
7570103Åke KappelOK Tyr10:08
610309Jonas KarlssonOK Tylöskog10:09
560312Sixten WestlundOK Tyr10:10
1541223Stefan GunnarssonKristinehamns OK10:11
260628Lars AnderssonOK Tyr10:12
540216Nils-Olof BodinAlmby IK10:13
590927Rolf WikströmOK Tyr10:14
511800Lars NordströmKils OK10:15
9020605Niclas MobergOK Tyr10:16
1560129Sven-Erik BrodinKristinehamns OK10:17
440886Erik SimesOK Tyr10:18
9590119Christer SkoogKils OK10:19

D65

1 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260611Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr11:24
28937Gunnel GillenäsKristinehamns OK11:25
260606Monica DjurbergOK Tyr11:26
403171Viveca JernstedtKristinehamns OK11:27

H65

2 210 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
246253Torgny JohanssonBjörkfors GOIF10:21
28936Christer GillenäsKristinehamns OK10:22
1491117Inge LöwegrenKatrineholms OK10:23
448602Bengt SvedjebySkattkärrs SOK10:24
245300Göran LarssonDegerfors OK10:25
449395Lasse HageröKristinehamns OK10:26
445345Åke GustavssonOK Älgen10:27
2075499Stefan ÖbergOK Milan10:28
259103Hans BlomqvistDegerfors OK10:29
1430827Runo JohanssonKristinehamns OK10:30
530103Thomas JohanssonAlmby IK10:31
262868Bengt CarlssonSkattkärrs SOK10:32
421705Larseric LarssonDegerfors OK10:33
402978Stig VahlbergKristinehamns OK10:34
540323Hans PerssonOK Älgen10:35
9530822Lars ÖstlinOK Milan10:36

H75

1 980 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095421Ove JohanssonOK Järnbärarna11:17
36178Nils JanssonSkattkärrs SOK11:18
42060Karl-Erik PerssonIK Vikings OK11:19
714643Lennart MattssonLustens OK11:20
38372Gunnar JohanssonFilipstads OK11:21
2058233Leif LindhIK Vikings OK11:22

Inskolning

1 180 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1050808Linus JörgOK Tyr10:15:13
402651Sofia ForslundKristinehamns OK10:19:00
452896Erik ÖsterlundKristinehamns OK10:19:03
452892Leia AnderssonKristinehamns OK10:19:05
452891Siri AnderssonKristinehamns OK10:19:11
42216Alma LuthmanDegerfors OK10:39:04
42204Lilja GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna10:51:36
42203Klara WorgeKlubblös11:40:05

U1

1 300 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452862Nathalie BöhmKristinehamns OK10:15:33
452860Josefine BöhmKristinehamns OK10:15:45
452886Litzia AnderssonKristinehamns OK10:16:09
260614Emil ForsgrenOK Tyr10:19:24
263039Anton Wigh-DalgrenFilipstads OK10:26:01
2125972Molly LundqvistOK Tyr10:29:35
2109263Vincent LjungbergOK Tyr10:42:56
429879Robin GullqvistVästvärmlands OK10:44:59
340638Gösta AndréDegerfors OK10:46:54
340656Signe AndréDegerfors OK10:49:26
7081118Olle GranefeltOK Tyr10:58:24
426153Alva RööhsSkattkärrs SOK11:13:55
761125Lilly BergenfurSkattkärrs SOK11:13:56
2095115Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf11:16:35
340617Tage AndréDegerfors OK11:20:01

U2

1 700 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8090724Lowe EkströmOK Tyr10:08:58
47284Jonathan LiljaOK Älgen10:09:37
1080324Sture HögsellKristinehamns OK10:10:06
452814Ida AnderssonKristinehamns OK10:12:46
452816Ivar AnderssonKristinehamns OK10:12:48
452815Antimo AnderssonKristinehamns OK10:13:22
435793Robin PerssonOK Djerf10:14:18
441540Saga TattiOK Älgen10:15:28
42206Gösta WirénOK Tyr10:17:32
436047Lin PelanderOK Djerf10:23:07
429869Anton TattiOK Älgen10:26:49
445568Joel WIlhelmssonFilipstads OK10:31:01
42215Melker CederOK Tyr10:32:21
2126129Hanna liljaOK Älgen10:58:17

Öppen motion 1

1 700 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
440890Patricia Batista Santos BengtssonOK Tyr10:13:40

Öppen motion 3

2 250 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443629Bernth AxelssonVästvärmlands OK10:04:28
9600410Bo GustafssonOK Tylöskog10:06:55
747284Anna ErikssonOK Älgen10:07:05
306595Eva KorkeakoskiOK Milan10:39:08
711108Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr10:50:20
8002654Peter HelgesonKristinehamns OK10:53:28
409525Malva TattiOK Älgen11:02:02
441507Anna TattiOK Älgen11:02:04
866399Adam VestlundKils OK11:17:35

Öppen motion 5

2 450 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417380Bosse EngborgHällefors OK09:59:30
1811800Sverre WikströmOK Tyr09:59:50
421701Broström LarsDegerfors OK10:01:14
423447Torbjörn JohanssonOK Älgen10:14:07
355877Rolf SteinerKristinehamns OK10:18:33
730103Fredrik EkströmOK Tyr10:20:04
262286Mats WilhelmssonFilipstads OK10:31:51
208897Eva TrangiusOK Tyr10:32:29
260736Leif SalinOK Tyr10:33:34
1090476Mattias JohannesdalSkattkärrs SOK10:34:16
8070706Filip JacobssonOK Tisaren10:38:28
27364Therese KorkeakoskiOK Milan10:40:35
880204Rasmus WestlundOK Tyr10:41:05
610926Anna Weckner WesterlundOK Tyr10:41:33
2119434Mika TattiOK Älgen10:43:20
42982Jessica KorkeakoskiOK Milan10:44:56
2065324Mikael AlfredssonOK Tyr10:48:18
340670Tord NordinKils OK10:51:04
452715Johanna AlfredssonOK Tyr10:54:44

Annonser

Mila