Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vittjärvs IK

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vittjärvs IK
Arrangörsorganisation: Vittjärvs IK
Datum: onsdag 6 juli 2011

D21 Elit

3 420 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
47 351459 Evelin Gustafsson Vittjärvs IK 18:23
48 820605 Elin Sjölander OK Rodhen 18:24
49 212097 Ellinor Fransson Järla Orientering 18:25
50 888519 Carina Svensson Bredaryds SOK 18:26
51 889325 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 18:27
52 790111 Katarina Lindén Växjö OK 18:28
53 820723 Emma Andersson Ärla IF 18:29
54 36661 Lina Gustafsson Vittjärvs IK 18:30
55 262227 Lisa Carlsson OK Linné 18:31

H21 Elit

3 540 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
21 760904 Erik Sundberg Stora Tuna OK 18:36
22 12106 Robert Johansson Täby OK 18:37
23 Oleg Vokulov Leader Petrozadvodsk 18:38
24 681019 Jan Olm Kils OK 18:39
25 701500 Hans Brolund OK Denseln 18:40
26 Ilkka Nurminen Helsingin 18:41
27 25214 Martin Hasselström OK Renen 18:42
28 Thomas Jansson Koovee 18:43
29 830211 Robbin Kantarp OK Hällen 18:44
30 891015 Sune Nordberg Bergnäsets AIK 18:45
31 901409 Olov Ericson Rehns BK 18:46
32 871010 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 18:47
33 38776 Rickard Sundström OK Renen 18:48
34 770310 Per Lenander Växjö OK 18:49
35 750617 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 18:50

D20 Elit

2 850 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
56 930308 Linnea Sundström OK Renen 18:12
57 209066 Siri Westborg Vittjärvs IK 18:13
58 912300 Sara Rensgard OK Renen 18:14
59 930214 Emma Bergström OK Vargen 18:15
60 941124 Agnes Leffler-Rosendahl OK Renen 18:16

H20 Elit

3 420 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
36 930822 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 18:00
37 930893 Albin Sjöhed Gävle OK 18:01
38 940788 Filip Salén OK Renen 18:02
39 597895 Tage Nordberg Bergnäsets AIK 18:03
40 932306 Joar Svartholm Gammelstads IF 18:04
41 417660 Olov Byberg Vittjärvs IK 18:05
42 930923 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 18:06
43 910407 Niklas Henriksson Gammelstads IF 18:07
44 947575 Johan Sandlund OK Njudung 18:08
45 738166 Victor Henriksson Seskarö IF 18:09
46 941016 Jonas Larson Bergnäsets AIK 18:10

D21

2 850 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
183 259450 Sigrid Larsson Leksands OK 18:08
184 229358 Thérese Eriksson Arvidsjaurs OK 18:09

H21

3 530 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
117 30971 Daniel Granlund Långvikens OK 18:11
118 259349 Sven Larsson Leksands OK 18:12
119 352285 Per Norlin OK Rodhen 18:13
120 14946 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 18:14
121 405227 Anders Kristoffersson I 19 IF 18:15

D17-20

2 880 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
185 Paulina Tomasdotter Njurunda OK 18:14

D16

2 880 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
186 960488 Isabel Salén OK Renen 18:00
187 567726 Josefin Mikaelsson OK Nolaskogsarna 18:01
188 960109 Ida Nordlund Piteå IF 18:02
189 Heidi Jensen Bodö 18:03
190 437294 Viktoria Eriksson Piteå IF 18:04
191 Svetlana Volkova Leader Petrozadvodsk 18:05
192 650214 Ida Sundström OK Renen 18:06
193 961005 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 18:07
194 961202 Linnéa Nordberg Bergnäsets AIK 18:08
195 951100 Hanna Öberg Piteå IF 18:09
196 800214 Lisa Sundström OK Renen 18:10

H16

2 850 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
122 Marius Witte Alta OL 18:20
123 229950 Anton Möller Arvidsjaurs OK 18:21
124 Victor Kovalev Leader Petrozadvodsk 18:22
125 256381 Anton Andersson Gammelstads IF 18:23
126 2003779 Robin Pedersen Göteborg/Majorna OK 18:24
127 960517 Oscar Westin Vittjärvs IK 18:25
128 448587 Tobias Karlsson Piteå IF 18:26
129 441641 David Pessa Haparanda OK 18:27

D14

2 030 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
197 980402 Elin Nordlund Piteå IF 18:10
198 244257 Josefine Andersson Vittjärvs IK 18:11
199 239891 Kerstin Wadman Göteborg/Majorna OK 18:12
200 334580 Signe Leffler-Rosendahl OK Renen 18:13
201 364857 Freja Vredin IFK Umeå 18:14
202 231304 Elin Bergström OK Vargen 18:15
203 Elin Lundgren Vittjärvs IK 18:16
204 777831 Hanna Hänström Täby OK 18:17

H14

2 650 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
130 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 18:13
131 344424 Erik Pakkala Vittjärvs IK 18:15
132 209965 Oscar Öqvist Bergnäsets AIK 18:16
133 437295 Marcus Karlsson Piteå IF 18:17
134 970504 Ville Johansson OK Kolmården 18:18
135 970226 Kalle Henriksson Gammelstads IF 18:19
136 330652 Markus Möller Arvidsjaurs OK 18:20
137 441642 Jakob Pessa Haparanda OK 18:21
138 980927 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 18:22
139 980128 Robin Salén OK Renen 18:23
140 24286 Erik Tuuri Älvsby IF OK 18:24
141 256398 Elias Andersson Gammelstads IF 18:25
142 706086 Nils Henriksson Seskarö IF 18:26
143 980903 Måns Olm Kils OK 18:27
144 Alexander Abramoiv Leader Petrozadvodsk 18:28

D12

2 010 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
205 405286 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 18:28
206 Diana Ermilova Leader Petrozadvodsk 18:29
207 10642 Tova Ericsson Ronneby OK 18:30
208 253971 Else Holmgren Bergnäsets AIK 18:31
209 990122 Sofia Westin Vittjärvs IK 18:32
210 Alexandra Rusakova Leader Petrozadvodsk 18:33
211 990226 Elvira Öberg Piteå IF 18:34
212 343890 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 18:35

H12

2 030 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
145 448506 Albin Norén Piteå IF 18:20
146 Mathias Witte Alta OL 18:21
147 448756 Gustav Johansson-Manlig Vittjärvs IK 18:22
148 234529 Albin Björnudd Vännäs OK 18:23
149 874122 Lukas Olm Kils OK 18:24
150 253992 Harald Larsson Bergnäsets AIK 18:25
151 Eerik Nurminen Kangasala SK 18:26
152 990300 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 18:27
153 249467 Gabriel Larsson Gammelstads IF 18:28
154 437296 Andreas Karlsson Piteå IF 18:29
155 244254 Simon Andersson Vittjärvs IK 18:30
156 441645 Elias Pessa Haparanda OK 18:31

D10

1 350 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
213 Kaarina Nurminen Kangasala SK 18:18
214 Ellen Fahlgren Vittjärvs IK 18:19

H10

1 350 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
157 525071 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 18:01
158 427888 Leo Johansson OK Kolmården 18:02
159 344437 Simon Markström OK Renen 18:03
160 435381 Karl Tuuri Älvsby IF OK 18:04
161 347120 Anton Hänström Täby OK 18:05

D35

2 850 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
179 229363 Malin Lindström Arvidsjaurs OK 18:00
180 435383 Lena Tuuri Älvsby IF OK 18:01
181 720914 Viktoria Öberg Piteå IF 18:02
182 680729 Maria Svanberg Bergnäsets AIK 18:03

H35

3 420 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
111 740409 Ingemar Ericsson Ronneby OK 18:43
112 730544 Fredrik Kempe OK Denseln 18:44
113 243037 Stefan Södersten Gammelstads IF 18:45
114 234464 Thomas Björnudd Vännäs OK 18:46
115 248844 Anders Jarblad I 19 IF 18:47
116 408902 Torbjörn Nilsson Stora Tuna OK 18:48

D45

2 880 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
171 431386 Maria Vredin IFK Umeå 18:40
172 334562 Gunilla Salén OK Renen 18:41
173 Marit Johnsen Bodö 18:42
174 47392 Karin Nordberg Bergnäsets AIK 18:43
175 344684 Agneta Wallin Köping-Kolsva OK 18:44
176 29536 Katarina Bengtsson Långhundra IF 18:45
177 342307 Agneta Bergelin Bergnäsets AIK 18:46
178 630104 Eva Leffler OK Renen 18:47

H45

2 850 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
103 Risto Luodonpää Alatornion Pirkat 18:35
104 650811 Hans Rova I 19 IF 18:36
105 24999 Mats Nylund Bredaryds SOK 18:37
106 344413 Sven Öhrnerling OK Renen 18:38
107 448524 Göran Karlsson Piteå IF 18:39
108 423253 Christer Vredin IFK Umeå 18:40
109 246706 Christer Mikaelsson Husums IF OK 18:41
110 334578 Krister Rosendahl OK Renen 18:42

D50

2 650 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
168 353866 Ingrid Pettersson Gävle OK 18:48
169 15741 Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 18:49
170 264524 Gudrun Wadman Göteborg/Majorna OK 18:50

H50

2 880 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
91 229380 Tore Eriksson Arvidsjaurs OK 18:23
92 302470 Lennart Strandberg Skogslöparna 18:24
93 Andrey Kulbachko Leader Petrozadvodsk 18:25
94 353867 Jan Sjöhed Gävle OK 18:26
95 47395 Lars Olof Nordberg Bergnäsets AIK 18:27
96 408999 Karl-Erik Lindbäck Älvsby IF OK 18:28
97 334591 Fredrik Salén OK Renen 18:29
98 243030 Sture Norén Älvsby IF OK 18:30
99 590406 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 18:31
100 209078 Thomas Lageson Köping-Kolsva OK 18:32
101 234409 Stig Larsson Göteborg/Majorna OK 18:33
102 248858 Michael Bergdahl I 19 IF 18:34

H55

2 880 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
86 248814 Lennart Larsson I 19 IF 18:16
87 27218 Göran Nilsson Snättringe SK 18:17
88 245710 Lars Östlin Björkfors GOIF 18:18
89 225397 Berth-Arne Bengtsson Långhundra IF 18:19
90 47396 Sven-Erik Levin Tierps SOK 18:20

D60

2 030 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
164 353642 Marlene Vestin Älvsby IF OK 18:47
165 Daina Julia Dagis OK Renen 18:48
166 212550 Ulla Perhult OK Vargen 18:49
167 25222 Kerstin Barbro Malmborg OK Renen 18:50

H60

2 650 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
78 14560 Olle Adolfsson Lerums SOK 18:30
79 15740 Torgny Pettersson Markbygdens OK 18:31
80 259375 Sven Larsson Särna SK 18:32
81 28876 Bo Johansson IK Örnen 18:33
82 27776 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 18:34
83 570421 Eje Andersson Bodens BK 18:35
84 243045 Robert Svartholm Gammelstads IF 18:36
85 510520 Jan Lindelöf Seskarö IF 18:37

H65

2 650 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
71 Magnus Säveros Niilivaara IS 18:07
72 42314 Rolf Ritzén Skellefteå OK 18:08
73 Ove Johansson IK Örnen 18:09
74 259438 Kjell Mörtberg Bodens BK 18:10
75 344410 Christer Lundin OK Renen 18:11
76 229419 Conny Lagerskog Arvidsjaurs OK 18:12
77 259212 Stig Blidefalk OK Nipan 18:13

D70

1 950 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
162 209093 Ann Persson Piteå IF 18:21
163 433241 Laila Myrlund Piteå IF 18:22

H70

2 030 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
67 208816 Henken Eriksson I 19 IF 18:04
68 229353 Per-Anders Brännström Arvidsjaurs OK 18:05
69 402957 Nore Westin I 19 IF 18:06
70 14311 Roland Aasa IK Uven 18:07

H75

2 030 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
61 218219 Folke Eriksson I 19 IF 18:36
62 209818 Allan Olsson Bergnäsets AIK 18:37
63 262973 Jan-Erik Holmstedt Skellefteå OK 18:38
64 209017 Karl-Erik Sjöberg Älvsby IF OK 18:39
65 Martin Johansson OK Vargen 18:40
66 403012 Arne Ragnar Blombäck OK Renen 18:41

Inskolning

1 190 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
6 Emma Johansson Vittjärvs IK 17:49:57
5 Frida Johansson Vittjärvs IK 17:49:59
2 262142 Emilia Wickbom Vittjärvs IK 17:57:17
Tuva Nylund Bredaryds SOK 17:57:32
7 Eirik Witte Alta OL 18:02:04
1 417494 Erik Johansson Vittjärvs IK 18:06:08
3 Nora Eriksson Vittjärvs IK 18:30:13
4 Ida Sundbaum Vittjärvs IK

U1

1 190 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Tina Ylipää Bergnäsets AIK 17:48:05
Theo Ylipää Bergnäsets AIK 17:51:35
Anna Sundbaum Vittjärvs IK 17:55:37
444704 Sally Berglund Vittjärvs IK 18:11:11
Noah Wärnberg Vittjärvs IK 18:21:33

U2

1 350 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
435864 Ida Hänström Täby OK 17:51:04

U3

2 010 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elvira Forslund OK Renen 18:21:03

U4

2 030 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elise Forslund OK Renen 18:20:46

Öppen 1

1 350 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Erik Fredriksson OK Renen 18:05:13
Ekaterina Lyalina Leader Petrozadvodsk 18:10:12
Maria Bergström OK Vargen

Öppen 3

2 650 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Rosita Blidefalk OK Nipan 18:00:04
Lena Ylipää Bergnäsets AIK 18:08:08

Öppen 5

2 880 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Frode Ikdal Bodö 17:47:39
Ulf Granlund Långvikens OK 17:49:03
Karl-Erik Nyström Seskarö IF 17:50:51
Linnéa Emlén Vittjärvs IK 18:08:29
Annelie Salomonsson Klubblös 18:11:11
Sandra Berg OK Renen 18:16:10
Monica Olsson OK Renen 18:25:10
Mona Johansson Bergnäsets AIK 18:25:31
Karl-Henrik Eriksson OK Renen 18:28:07
Roland Larsson Gammelstads IF 18:28:13
Camilla Södersten Gammelstads IF 18:29:07

Öppen 8

2 850 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Anders Hänström Täby OK 17:52:52
Ulf Nordlund Piteå IF 18:05:08
Nils Fredriksson OK Renen 18:10:03
Stefan Fredriksson I 19 IF 18:12:01
Thomas Johansson OK Renen 18:24:05
Robert Jonsson Rönnskär Railcare IF 18:25:03
Björn Wistrand OK Hällen 18:44:18

Annonser