Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vittjärvs IK

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vittjärvs IK
Arrangörsorganisation: Vittjärvs IK
Datum: torsdag 7 juli 2011

D21 Elit

6 990 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
47 Elin Sjölander OK Rodhen 18:20:00
48 Lina Gustafsson Vittjärvs IK 18:22:23
49 Ellinor Fransson Järla Orientering 18:22:26
50 Carina Svensson Bredaryds SOK 18:22:38
51 Evelin Gustafsson Vittjärvs IK 18:23:36
52 Katarina Lindén Växjö OK 18:24:58
53 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 18:29:41
54 Emma Andersson Ärla IF 18:36:52
55 Lisa Carlsson OK Linné 18:37:52

H21 Elit

9 650 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
21 Hans Brolund OK Denseln 18:00:00
22 Per Lenander Växjö OK 18:01:15
23 Robert Johansson Täby OK 18:01:21
24 Robbin Kantarp OK Hällen 18:01:24
25 Ilkka Nurminen Helsingin 18:02:00
26 Jan Olm Kils OK 18:02:29
27 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 18:02:49
28 Oleg Vokulov Leader Petrozadvodsk 18:02:51
29 Olov Ericson Rehns BK 18:02:56
30 Sune Nordberg Bergnäsets AIK 18:04:07
31 Martin Hasselström OK Renen 18:04:56
32 Rickard Sundström OK Renen 18:05:22
33 Erik Sundberg Stora Tuna OK 18:26:40
34 Thomas Jansson Koovee 18:27:10
35 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 18:27:40

D20 Elit

5 690 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
56 Emma Bergström OK Vargen 18:40:00
57 Linnea Sundström OK Renen 18:41:22
58 Siri Westborg Vittjärvs IK 18:43:36
59 Sara Rensgard OK Renen 18:44:40
60 Agnes Leffler-Rosendahl OK Renen 18:45:40

H20 Elit

6 990 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
36 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 19:00:00
37 Joar Svartholm Gammelstads IF 19:01:24
38 Filip Salén OK Renen 19:01:33
39 Jonas Larson Bergnäsets AIK 19:01:52
40 Albin Sjöhed Gävle OK 19:02:34
41 Niklas Henriksson Gammelstads IF 19:03:57
42 Johan Sandlund OK Njudung 19:04:02
43 Tage Nordberg Bergnäsets AIK 19:04:06
44 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 19:04:54
45 Victor Henriksson Seskarö IF 19:05:40
46 Olov Byberg Vittjärvs IK 19:06:40

D21

4 960 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
183 Thérese Eriksson Arvidsjaurs OK 18:10:00
184 Sigrid Larsson Leksands OK 18:10:46

H21

6 990 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
117 Anders Kristoffersson I 19 IF 18:10:00
118 Per Norlin OK Rodhen 18:10:21
119 Daniel Granlund Långvikens OK 18:10:41
120 Sven Larsson Leksands OK 18:12:38
121 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 18:13:08

D17-20

4 190 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
185 Paulina Tomasdotter Njurunda OK 18:22

D16

3 840 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
186 Isabel Salén OK Renen 18:40:00
187 Ida Nordlund Piteå IF 18:40:16
188 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 18:40:29
189 Viktoria Eriksson Piteå IF 18:41:33
190 Josefin Mikaelsson OK Nolaskogsarna 18:42:23
191 Lisa Sundström OK Renen 18:42:30
192 Heidi Jensen Bodö 18:43:55
193 Hanna Öberg Piteå IF 18:45:10
194 Svetlana Volkova Leader Petrozadvodsk 18:45:34
195 Linnéa Nordberg Bergnäsets AIK 18:48:55
196 Ida Sundström OK Renen 18:49:21

H16

5 000 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
122 Oscar Westin Vittjärvs IK 18:55:00
123 David Pessa Haparanda OK 18:55:37
124 Victor Kovalev Leader Petrozadvodsk 18:56:43
125 Anton Andersson Gammelstads IF 18:59:35
126 Anton Möller Arvidsjaurs OK 18:59:40
127 Marius Witte Alta OL 19:01:48
128 Robin Pedersen Göteborg/Majorna OK 19:02:27
129 Tobias Karlsson Piteå IF 19:03:27

D14

3 520 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
197 Kerstin Wadman Göteborg/Majorna OK 18:50:00
198 Josefine Andersson Vittjärvs IK 18:52:41
199 Hanna Hänström Täby OK 18:53:09
200 Elin Nordlund Piteå IF 18:53:14
201 Elin Lundgren Vittjärvs IK 18:54:56
202 Signe Leffler-Rosendahl OK Renen 19:11:05
203 Elin Bergström OK Vargen 19:12:05
204 Freja Vredin IFK Umeå 19:13:05

H14

3 640 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
130 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 19:00:00
131 Robin Salén OK Renen 19:00:06
132 Elias Andersson Gammelstads IF 19:00:55
133 Alexander Abramoiv Leader Petrozadvodsk 19:02:35
134 Kalle Henriksson Gammelstads IF 19:02:49
135 Jakob Pessa Haparanda OK 19:05:15
136 Oscar Öqvist Bergnäsets AIK 19:05:55
137 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 19:06:21
138 Erik Pakkala Vittjärvs IK 19:07:10
139 Marcus Karlsson Piteå IF 19:09:23
140 Markus Möller Arvidsjaurs OK 19:16:26
141 Måns Olm Kils OK 19:26:12
142 Nils Henriksson Seskarö IF 19:27:12
143 Erik Tuuri Älvsby IF OK 19:28:12
144 Ville Johansson OK Kolmården 19:29:12

D12

3 150 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
205 Sofia Westin Vittjärvs IK 18:40:00
206 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 18:40:07
207 Elvira Öberg Piteå IF 18:40:36
208 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 18:41:54
209 Diana Ermilova Leader Petrozadvodsk 18:46:11
210 Alexandra Rusakova Leader Petrozadvodsk 18:49:45
211 Else Holmgren Bergnäsets AIK 18:51:20
212 Tova Ericsson Ronneby OK 18:51:31

H12

3 150 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
145 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 18:30:00
146 Andreas Karlsson Piteå IF 18:30:52
147 Lukas Olm Kils OK 18:31:07
148 Eerik Nurminen Kangasala SK 18:31:26
149 Albin Björnudd Vännäs OK 18:32:05
150 Gabriel Larsson Gammelstads IF 18:32:10
151 Harald Larsson Bergnäsets AIK 18:33:36
152 Elias Pessa Haparanda OK 18:34:52
153 Albin Norén Piteå IF 18:35:00
154 Mathias Witte Alta OL 18:35:45
155 Simon Andersson Vittjärvs IK 18:37:07
156 Gustav Johansson-Manlig Vittjärvs IK 18:39:31

D10

2 500 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
213 Kaarina Nurminen Kangasala SK 18:19
214 Ellen Fahlgren Vittjärvs IK 18:23

H10

2 500 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
157 Leo Johansson OK Kolmården 18:00
158 Karl Tuuri Älvsby IF OK 18:04
159 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 18:08
160 Anton Hänström Täby OK 18:12
161 Simon Markström OK Renen 18:16

D35

4 190 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
179 Viktoria Öberg Piteå IF 18:50:00
180 Maria Svanberg Bergnäsets AIK 18:54:08
181 Lena Tuuri Älvsby IF OK 18:54:56
182 Malin Lindström Arvidsjaurs OK 18:58:32

H35

6 170 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
111 Stefan Södersten Gammelstads IF 19:10:00
112 Ingemar Ericsson Ronneby OK 19:10:01
113 Torbjörn Nilsson Stora Tuna OK 19:10:56
114 Thomas Björnudd Vännäs OK 19:17:01
115 Anders Jarblad I 19 IF 19:18:01
116 Fredrik Kempe OK Denseln 19:19:01

D45

3 910 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
171 Katarina Bengtsson Långhundra IF 18:30:00
172 Marit Johnsen Bodö 18:32:21
173 Karin Nordberg Bergnäsets AIK 18:32:48
174 Gunilla Salén OK Renen 18:33:08
175 Agneta Wallin Köping-Kolsva OK 18:36:08
176 Agneta Bergelin Bergnäsets AIK 18:41:00
177 Eva Leffler OK Renen 18:42:30
178 Maria Vredin IFK Umeå 18:43:30

H45

6 170 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
103 Hans Rova I 19 IF 18:50:00
104 Sven Öhrnerling OK Renen 18:50:50
105 Mats Nylund Bredaryds SOK 18:51:01
106 Christer Mikaelsson Husums IF OK 18:53:00
107 Christer Vredin IFK Umeå 18:53:24
108 Risto Luodonpää Alatornion Pirkat 18:54:25
109 Göran Karlsson Piteå IF 18:57:02
110 Krister Rosendahl OK Renen 18:58:02

D50

3 910 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
168 Gudrun Wadman Göteborg/Majorna OK 18:05:00
169 Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 18:06:13
170 Ingrid Pettersson Gävle OK 18:07:13

H50

5 690 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
91 Andrey Kulbachko Leader Petrozadvodsk 18:30:00
92 Jan Sjöhed Gävle OK 18:30:19
93 Fredrik Salén OK Renen 18:30:48
94 Michael Bergdahl I 19 IF 18:31:32
95 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 18:32:11
96 Thomas Lageson Köping-Kolsva OK 18:32:35
97 Tore Eriksson Arvidsjaurs OK 18:32:37
98 Lennart Strandberg Skogslöparna 18:32:43
99 Stig Larsson Göteborg/Majorna OK 18:33:08
100 Karl-Erik Lindbäck Älvsby IF OK 18:33:22
101 Lars Olof Nordberg Bergnäsets AIK 18:34:03
102 Sture Norén Älvsby IF OK 18:35:03

H55

4 960 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
86 Göran Nilsson Snättringe SK 18:25:00
87 Lars Östlin Björkfors GOIF 18:27:20
88 Berth-Arne Bengtsson Långhundra IF 18:28:04
89 Sven-Erik Levin Tierps SOK 18:33:17
90 Lennart Larsson I 19 IF 18:34:17

D60

3 590 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
164 Kerstin Barbro Malmborg OK Renen 18:15:00
165 Ulla Perhult OK Vargen 18:16:30
166 Daina Julia Dagis OK Renen 18:19:55
167 Marlene Vestin Älvsby IF OK 18:24:39

H60

4 190 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
78 Torgny Pettersson Markbygdens OK 18:35:00
79 Olle Adolfsson Lerums SOK 18:36:49
80 Jan Lindelöf Seskarö IF 18:37:10
81 Bo Johansson IK Örnen 18:37:54
82 Eje Andersson Bodens BK 18:38:38
83 Robert Svartholm Gammelstads IF 18:38:43
84 Sven Larsson Särna SK 18:39:22
85 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 18:40:22

H65

3 910 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
71 Conny Lagerskog Arvidsjaurs OK 19:00:00
72 Stig Blidefalk OK Nipan 19:00:04
73 Magnus Säveros Niilivaara IS 19:01:32
74 Kjell Mörtberg Bodens BK 19:02:10
75 Ove Johansson IK Örnen 19:02:59
76 Rolf Ritzén Skellefteå OK 19:10:28

D70

3 070 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
162 Laila Myrlund Piteå IF 18:25:00
163 Ann Persson Piteå IF 18:25:54

H70

3 910 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
67 Henken Eriksson I 19 IF 18:45:00
68 Per-Anders Brännström Arvidsjaurs OK 18:47:35
69 Nore Westin I 19 IF 18:54:15
70 Roland Aasa IK Uven 18:55:15

H75

3 590 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
61 Folke Eriksson I 19 IF 18:00:00
62 Allan Olsson Bergnäsets AIK 18:03:54
63 Martin Johansson OK Vargen 18:05:45
64 Karl-Erik Sjöberg Älvsby IF OK 18:07:45
65 Arne Ragnar Blombäck OK Renen 18:23:22
66 Jan-Erik Holmstedt Skellefteå OK 18:24:22

Inskolning

1 640 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
6 Nora Eriksson Vittjärvs IK 17:30:52
2 Frida Johansson Vittjärvs IK 17:40:51
3 Emma Johansson Vittjärvs IK 17:42:26
9 Elin Djurberg Bergnäsets AIK 17:55:45
4 Erik Johansson Vittjärvs IK 17:56:53
5 Emilia Wickbom Vittjärvs IK 17:56:54
8 Tuva Nylund Bredaryds SOK 17:57:01
7 Ida Sundbaum Vittjärvs IK 18:13:29
1 Eirik Witte Alta OL 18:32:55

U1

1 640 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
222 Tina Ylipää Bergnäsets AIK 17:31:41
221 Theo Ylipää Bergnäsets AIK 17:33:40
219 Anna Sundbaum Vittjärvs IK 17:38:55
218 Noah Wärnberg Vittjärvs IK 18:02:39
220 Sally Berglund Vittjärvs IK 18:32:20

U2

2 500 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
217 Ida Hänström Täby OK 17:58:29

U3

3 150 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elise Forslund OK Renen 18:24:34
Elvira Forslund OK Renen 18:24:42

U4

3 520 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
224 Anna Andersson Piteå IF 17:44:02

Öppen 1

2 500 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
228 Majbritt Wahlberg Bergnäsets AIK 18:00:18
Ekaterina Lyalina Leader Petrozadvodsk 18:05:28
Maria Bergström OK Vargen

Öppen 3

4 330 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
223 Lena Ylipää Bergnäsets AIK 18:00:52
234 Karl-Henrik Nilsson OK Renen 18:46:52

Öppen 5

3 640 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
227 Britt Karlsson Umeå OK 17:47:23
Karin Svartholm Gammelstads IF 18:01:12
231 Ulf Granlund Långvikens OK 18:02:58
225 Karin Östlin Björkfors GOIF 18:04:04
233 Susanne Mikaelsson Husums IF OK 18:09:23
236 Monica Olsson OK Renen 18:24:46
235 Ove Persson Piteå IF 18:26:57
229 Roland Larsson Gammelstads IF 18:32:15
239 Camilla Södersten Gammelstads IF 18:33:33
237 Håkan Myrlund Piteå IF 18:33:37
226 Göran Karlsson Piteå IF 18:34:25

Öppen 8

4 960 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
281 Susanne Andersson Piteå IF 17:49:51
282 Anders Hänström Täby OK 17:51:32
283 Stefan Fredriksson I 19 IF 18:02:04
232 Jyrki Pessa Haparanda OK 18:10:29
230 Kjell Jansson Klubblös 18:13:10
284 Ammie Berglund Tumba-Mälarhöjden OK 18:25:28
285 Thomas Johansson OK Renen 18:27:43
286 Annelie Salomonsson Klubblös 18:36:15
287 Björn Wistrand OK Hällen 18:46:37

Annonser