Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Öppna Norrlandsmästerskapen, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Öppna Norrlandsmästerskapen, medel
Arrangörsorganisation: Ockelbo OK
Datum: lördag 11 augusti 2018

D35

3 620 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin TrolinForsa OK11:42
Caroline WestbomOK Österåker11:44
Rebecka LindbergOK Roslagen11:46

H35

4 330 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonatan SöderbergGävle OK11:46
Joakim LarssonAlfta-Ösa OK11:48
Robert BlomSöderhamns OK11:50
Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK11:52
Peter ViréhnAvesta OK11:54

D40

3 690 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catherine WennbergHudiksvalls OK11:46
Kristina NordlanderSundsvalls OK11:48
Lena KaskOK Linné11:50
Helena ForsbergSkogslöparna11:52
Kajsa WinderLjusdals OK11:54
Kajsa LakeSundsvalls OK11:56
Maria Von SchmalenséeAttunda OK11:58
Stina FeilSundsvalls OK12:00
Jenny JohanssonValbo AIF12:02
Åsa PaulerSkogslöparna12:04
Monika WesterlundOK Nolaskogsarna12:06
Karin PerssonSkogslöparna12:08
Elin SvenssonSundsvalls OK12:10
Elisabeth FriesUmeå OK12:12
Sara TimnerSundsvalls OK12:14
Sarah DjärvHärnösands OK12:16
Jenny ErlandssonSundsvalls OK12:18
Elenore AndréSvärdsjö SOK12:20
Emma LundholmUmeå OK12:22

H40

4 140 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter WoxlinSkogslöparna11:19
Tobias EliassonSundsvalls OK11:21
Andreas LundholmUmeå OK11:23
Mattias NordlanderHärnösands OK11:25
Markus ÅdahlUmeå OK11:27
Tobias SöderlundSkellefteå OK11:29
Mattias PerssonSkogslöparna11:31
Erik HedmanÖstersunds OK11:33
Anders ErlandssonSundsvalls OK11:35
Ville ItkonenOK Hammaren11:37
Oskar ForsbergSkogslöparna11:39

D45

3 220 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena AnderssonSundsvalls OK11:43
Linda SvenssonGävle OK11:45
Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK11:47
Ulrika SilverGävle OK11:49
Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK11:51
Christina LiljeGävle OK11:53
Helena BångaAlfta-Ösa OK11:55

H45

3 990 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas AlbinssonOK Österåker11:33
Stefan GunnarssonHudiksvalls OK11:35
Magnus JonssonSundsvalls OK11:37
Jonas BlombergSegersta OK11:39
Torbjörn PetterssonGävle OK11:41
Jerry LarssonSundsvalls OK11:43
Per EdströmHärnösands OK11:45
Mattias LindmarkRobertsfors IK11:47
Pessi LiukkonenSundsvalls OK11:49
Martin ForsslundGävle OK11:51
Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna11:53
Michael LarssonSundsvalls OK11:55
Fredrik MäkinenOK Hammaren11:57
Lars HenrikssonSundsvalls OK11:59
Ulf KarlssonStorviks IF12:01
Jonas LindgrenHudiksvalls OK12:03
Anders AnderssonSegersta OK12:05
Erik BorglundHärnösands OK12:07
Torbjörn AnderssonSundsvalls OK12:09
Markus BylundIF Thor12:11

D50

3 240 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica FröjdSnättringe SK11:36
Laila IngelssonOK Hammaren11:38
Ann LyrbergValbo AIF11:40
Anna AlbinssonIFK Mora OK11:42
Monica BomanGävle OK11:44
Maria AhlbergNorbergs OK11:46
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK11:48
Annika OttenbäckSegersta OK11:50
Lena DahlbergOK Nolaskogsarna11:52
Anna NordinSundsvalls OK11:54

H50

3 620 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas NäslundOK Hammaren11:01
Peter HambäckLånghundra IF11:03
Fredrik WikstenGävle OK11:05
Bert ErikssonUmeå OK11:07
Anders L OlssonGävle OK11:09
Ulf LindqvistÖstersunds OK11:11
Anders BygrenGävle OK11:13
Peter RosénAlfta-Ösa OK11:15
Erik NorinSundsvalls OK11:17
Patrik OttossonGävle OK11:19
Sven PerssonÅrsunda IF11:21

D55

3 240 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta FriesUmeå OK11:20
Karina LangerakJärfälla OK11:22
Agneta SamuelssonFältjägarnas IF11:24
Marie FröjdRehns BK11:26
Eva WalheimRobertsfors IK11:28
Kristina HammarfalkÖstersunds OK11:30
Åsa BobergSöderhamns OK11:32
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK11:34

H55

3 690 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn CarlssonTimrå SOK11:43
Johan KarlssonNorbergs OK11:45
Mats KarlssonOK Ödmården11:47
Ulf LindbergSnättringe SK11:49
Jan SjöhedGävle OK11:51
Peter HanssonSundsvalls OK11:53
Joakim IngelssonOK Hammaren11:55
Hans LemoineGävle OK11:57
Lars LindgrenOK Ödmården11:59
Lennart WahlgrenRehns BK12:01
Mats WalheimRobertsfors IK12:03
Björn AlbinssonIFK Mora OK12:05
Leif EdejernIFK Bergvik12:07

D60

2 990 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna11:01
Inger AnderssonÅrsunda IF11:03
Marianne EricsonAlfta-Ösa OK11:05
Inger EdinSidensjö IK11:07
Anki Teike AnderssonForsa OK11:09
Ewa EdejernIFK Bergvik11:11
Inga-Lill AnderssonSelånger SOK11:13
Birgitta WinbladRehns BK11:15
Karin BergströmGävle OK11:17
Kerstin Caap-HällgrenHärnösands OK11:19

H60

3 690 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK11:00
Jörgen EdinSidensjö IK11:02
Jan ZetterbergHudiksvalls OK11:04
Kjell BomanSöderhamns OK11:06
Göran HedmanValbo AIF11:08
Tommy ÖstLjusdals OK11:10
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK11:12
Göran EngblomRehns BK11:14
Per-Olov JemtOK Hammaren11:16
Lars BengtssonÅrsunda IF11:18
Jan NordinSundsvalls OK11:20
Göran LyrbergValbo AIF11:22
Rolf LundbergOK Ödmården11:24
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK11:26
Lennart WinbergHudiksvalls OK11:28
Sven-Erik LevinTierps SOK11:30
Per MagnussonOK Nolaskogsarna11:32
Christer SegerquistGävle OK11:34
Kjell ViklundHofors OK11:36
Ola HedinOK Hammaren11:38
Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF11:40
Clas FriesUmeå OK11:42

D65

2 990 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro EdströmKovlands IF11:23
Helena HemströmGävle OK11:25
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF11:27
Karin WalltinÖstersunds OK11:29
Annika GillgrenGävle OK11:31
Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK11:33
Ulla Britt SundinSkogslöparna11:35
Monica HåbergSöderhamns OK11:37
Ingeborg DanielssonÖstersunds OK11:39

H65

3 220 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Curt JonassonSkutskärs OK11:00
Lars StrinnholmÖstersunds OK11:02
Per SundinSkogslöparna11:04
Ivan SöderqvistLjusdals OK11:06
Ingvar SöderqvistSöderhamns OK11:08
Sven Bergström TrolinForsa OK11:10
Mats HemströmGävle OK11:12
Hans-Åke ÖströmOK Nipan11:14
Sten Åke VedinSelånger SOK11:16
Seth PerssonFältjägarnas IF11:18
Anders WindlingHärnösands OK11:20
Jon FlordalLjusdals OK11:22
Hasse ÅbergValbo AIF11:24
Ove ÅbergStorviks IF11:26
Lars EkengrenSöderhamns OK11:28
Hans JoelssonLinköpings OK11:30
Mats AnderssonSelånger SOK11:32

D70

2 690 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina WestmanHudiksvalls OK11:15
Karin DelinAlfta-Ösa OK11:17
Lena LindmarkRobertsfors IK11:19
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK11:21
Christina FlordalLjusdals OK11:23

H70

3 240 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bertil HolmgrenGävle OK11:01
Åke HöglundTimrå SOK11:03
Ola KarlssonStorviks IF11:05
Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:07
Stig OvelandValbo AIF11:09
Tom BrantheimÖstersunds OK11:11
Winn BjörklundSundsvalls OK11:13
Gunnar EricssonGävle OK11:15
Roland ForsblomKungsgårdens SK11:17
Hans NybergGävle OK11:19
Karl-Henrik LindmarkRobertsfors IK11:21
Göran NilssonValbo AIF11:23
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK11:25
Owe EdströmKovlands IF11:27
Per ElfströmÅrsunda IF11:29
Hans-Erik ErikssonGävle OK11:31
Göran HällströmOK Nipan11:33
Hans AurellGävle OK11:35
Roland SalomonssonVittjärvs IK11:37
Lasse HolmStorviks IF11:39

D75

2 190 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gerd BerglundHögåkers OK11:07
Laila NäslundSelånger SOK11:09
Ulla HellmanSundsvalls OK11:11
Anne-Marie ByströmSidensjö IK11:13

H75

2 990 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:00
Christer SilfvernagelHärnösands OK11:02
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK11:04
Ale ThorslingKungsgårdens SK11:06
Leif PerssonLjusdals OK11:08
Åke BerglundHögåkers OK11:10
Sören JanssonSundsvalls OK11:12
Göran EnkvistSkellefteå OK11:14
Olle NäslundSelånger SOK11:16
Torbjörn TirénHellas Orientering11:18
Kurt SandströmSkutskärs OK11:20

H80

2 690 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birger ByströmSidensjö IK11:00
Arvid JohanssonRehns BK11:02
Roland LöwgrenSpårvägens OK11:04
Sten ErikssonOK Branten11:06
Evert BergströmHudiksvalls OK11:08
Börje VestringGävle OK11:10
Olle OlofssonStorviks IF11:12
John BerglundAlfta-Ösa OK11:14
Anders AhnlénOK Hammaren11:16
Lennart ErikssonOK Enen11:18

Inskolning

1 670 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan Eriksson JonssonSkellefteå OK10:30:00
Oscar AletindÖstersunds OK10:36:49
Selma KaskOK Linné10:56:09
Kajsa ErlandssonSundsvalls OK11:38:27
Fanny VikströmSundsvalls OK11:38:28

U1

2 130 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle DahlqvistIK Hakarpspojkarna10:52:02
Tove DahlqvistIK Hakarpspojkarna10:52:07
Märta OlssonOckelbo OK10:52:11
Linnea DufvaSundsvalls OK11:49:37

U2

2 310 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid HedmanÖstersunds OK10:32:28
Elin BrolinOckelbo OK10:55:12
Ted LindmarkRobertsfors IK11:01:58
Eimy AndréSvärdsjö SOK11:03:28
Alexis AndréSvärdsjö SOK11:08:06
Ludvig LjunggrenOK Hammaren11:16:09

Öppen motion 1

2 310 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irina NilssonGävle OK10:27:18
Stina SahlénOckelbo OK11:30:26
Johan EngströmHärnösands OK11:38:17
Claes LarssonKlubblös12:10:08

Öppen motion 3

2 910 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid SjöhedGävle OK10:28:18
Anna WidmanSundsvalls OK10:34:46
Maria SjögrenSundsvalls OK10:38:28
Evelina ÖstblomOK Hammaren10:40:05
Pernilla HålénOckelbo OK10:50:51
Simon LindqvistÖstersunds OK10:57:12
Britt-Marie ErikssonGävle OK10:57:18
Maria WikströmOK Hammaren10:57:25
Ulla MohlinLjusdals OK11:08:32
Helene LagerhällRehns BK11:15:31
Gunilla MårtenssonKlubblös11:18:19
Nils BlombergSegersta OK11:27:00
Ida PalmOK Linné11:33:18
Kristina RaukolaSundsvalls OK11:34:43
Susanne BylundSkogslöparna11:48:49
Greta SandvikAttunda OK11:49:45
Kristina PerboSkogslöparna11:58:34
Jennie JohanssonVK Uvarna12:03:09

Öppen motion 5

3 590 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias JohanssonKlubblös10:26:56
Irené LarssonSundsvalls OK10:32:26
Elin HedmanÖstersunds OK10:32:42
Greta HedmanÖstersunds OK10:32:43
Clary RexSundsvalls OK10:36:32
Torgny NäslundSkogslöparna10:39:21
Erik CarlssonKlubblös10:50:05
Åsa LindqvistÖstersunds OK10:52:59
Gitte LethSundsvalls OK10:54:04
Hanna LindqvistÖstersunds OK11:00:13
Rasa EngstedtOK Linné11:04:50
Mats HelgesenJärbo OK11:05:27
Helena LiljeströmGävle OK11:06:17
Ulf ErikssonGävle OK11:07:24
David EngstedtOK Linné11:08:39
Anna HernellKlubblös11:10:10
Per ArnessonSkarpnäcks OL11:15:15
Elisabeth SkoglundSegersta OK11:15:29
Christina EngströmHärnösands OK11:21:38
Matilda CarlssonSundsvalls OK11:25:01
Daniel KarlssonSundsvalls OK11:25:03
Christina CarlssonTimrå SOK11:29:50
Katerina KnutssonKlubblös11:31:11
Filip KnutssonKlubblös11:31:13
Daniel PalmOK Linné11:32:52
Lars ÅbomGävle OK11:44:06
Katharina SandströmSundsvalls OK11:50:05
Svante SandvikAttunda OK11:52:45
Sverker RytterstedtSkogslöparna11:59:25
Love BylundIF Thor12:02:10
Anna KilströmRehns BK12:10:26
Daniel YtterströmSundsvalls OK12:14:54

Öppen motion 7

2 990 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas AlmqvistKarlskrona SOK10:20:06
Sören AnderssonJärbo OK10:26:11
Wilma LagerhällRehns BK10:28:05
Mikael WallinLjusne-Ala OK10:29:24
Rune IvarssonOK Hammaren10:29:35
Emma LiljeGävle OK10:31:40
Erling OlofssonSkellefteå OK10:37:07
Erika BlixtOK Hammaren10:42:24
HENRIK RAMEBÄCKUmeå OK10:43:18
Angelica EngströmSkåneslättens OL10:48:10
Sven-Åke WindahlGävle OK10:48:56
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:52:45
Fredrik GranholmSundsvalls OK10:55:58
Curt LandinRehns BK10:56:51
Lars-Erik LiljeströmGävle OK11:05:40
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK11:18:18
Stig-Göran MårtenssonÖstersunds OK11:18:35
Malte AlbinssonOK Österåker11:33:48
Louise WoxlinSkogslöparna11:43:13
Marita KarlssonStorviks IF11:52:11
Arvid BylundIF Thor12:03:05
Annika DavidssonOK Klemmingen12:30:53
Göran DavidssonOK Klemmingen12:31:48

Öppen motion 10

5 210 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna10:34:03
Charlotte VikströmSundsvalls OK10:36:52
Anders  SjögrenSundsvalls OK10:39:57
Mikael LiljeGävle OK10:43:09
Petter LindbergOK Linné10:55:35
Per WesterlundSkogsluffarnas OK10:57:31
Mirja LifRehns BK10:58:04
Emil EdinSidensjö IK10:58:40
Sonja HaasNybro OK10:59:25
Urban AndréSvärdsjö SOK11:08:13
Jonas NyholmAlfta-Ösa OK11:13:34
Måns ErikssonÖstersunds OK11:20:18
Kristin DahlqvistIK Hakarpspojkarna12:21:29

Annonser