Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Öppna Norrlandsmästerskapen, stafett

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: Öppna Norrlandsmästerskapen, stafett
Arrangörsorganisation: Ockelbo OK
Datum: lördag 11 augusti 2018

Damer17-

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
1Gästriklands OF 110:00
11. Jennie Börjesson Eriksson
12. Emma Blixt
13. Johanna Börjesson Eriksson
2Gästriklands OF 210:00
21. Emma Bengtsson
22. Moa Karlsson
23. Ann-Sofi Karlsson
3Gästriklands OF 310:00
31. Anna Berggren
32. Ingela Eriksson
33. Matilda Sörell
4Hälsinglands OF 110:00
41. Ellen Davidsson
42. Hanna Kjellin
43. Johanna Lindberg
5Medelpads OF 110:00
51. Hedwig Haas
52. Johanna Sjölund
53. Hanna Hugosson
6Medelpads OF 210:00
61. Stina Nordin
62. Alice Palmgren
63. Charlotta Palmgren
7Västerbottens OF 110:00
71. Magdalena Nilsson
72. Evelina Nilsson
73. Louise Ramebäck

Herrar17-

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
11Hälsinglands OF 210:00
111. Anton Lif
112. Veit Slodowski
113. Joris Hochstetter
12Gästriklands OF 110:00
121. Erik Boman
122. Fredrik Ahnlén
123. Albin Sjöhed
13Gästriklands OF 210:00
131. Björn Ljunggren
132. Jakob Sjöberg
133. Lasse Jansson
14Gästriklands OF 310:00
141. Richard Hejdenberg
142. Patrik Svedberg
143. Erik Hansson
15Hälsinglands OF 110:00
151. Walter Lagerhäll
152. David Sundström
153. Charlie Stolt
17Medelpads OF 110:00
171. Thomas Rex
172. Gustav Frænell
173. Olov Vikström
18Medelpads OF 210:00
181. Pessi Liukkonen
182. Nils Lundgren
183. Håkan Stolt
19Medelpads OF 310:00
191. Johan Nordin
192. Erik Toomingas
193. Fredrik Nordlander
20Långhundra IF / Kovlands IF / Stora Tuna OK 110:00
201. Anton Forsberg
202. Conny Forsberg
203. Mattias Edström
21Ångermanlands OF 110:00
211. Benjamin Näslund
212. Oskar Forsberg
213. Börje Pauler

Damer13-16

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
25Gästriklands OF 110:20
251. Sara Åbom
252. Linnea Persson
252. Julia Näslund
252. Cornelia Ivarsson
253. Ebba Ottosson
26Hälsinglands OF 110:20
261. Frida Andersson
262. Ella Sandberg
263. Elin Ladänges
27Medelpads OF 110:20
271. Irmelie Enström
272. Ida Bergfors
272. Wilma Larsson
272. Ebba Lindholm
273. Amanda Schönfeldt
28Medelpads OF 210:20
281. Julia Nordlander
282. Lovisa Dufva
282. Stina Lindholm
282. Emma Johansson
283. Alice Larsson
29Medelpads OF 310:20
291. Astrid Rex
292. Ebba Andersson
292. Ylva Sandström
293. Elsa Granholm
30Ångermanlands OF 110:20
301. Elin Forsgren
302. Alice Rytterstedt
302. Hanny Edström
302. Alva Perbo
303. Nora Westerlund

Herrar13-16

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
32Gästriklands OF 110:20
321. Alfred Liljeström
322. Isak Berggren
323. Felix Silver
33Gästriklands OF 210:20
331. Rasmus Söderberg
332. Axel Hejdenberg
333. Joel Owén
34Gästriklands OF 310:20
341. Vigor Kjellman
342. Edvin Mäkinen
342. Hampus Karlsson
343. Anton Engstrand
35Hälsinglands OF 110:20
351. Albin Blomberg
352. Adrian Hansson Bånga
352. Olle Långberg
352. Hjalmar Wennberg
353. Jonas Björs
36Hälsinglands OF 210:20
361. vacant
362. vacant
362. vacant
362. vacant
363. vacant
37Medelpads OF 110:20
371. Petter Erlandsson
372. Simon Nordlander
372. Elis Liukkonen
373. Lukas Johansson
38Medelpads OF 210:20
381. Jonne Liukkonen
382. Edvin Lake
382. Wilmer Rex
382. Oskar Erlandsson
383. Hannes Lindahl
39Medelpads OF 310:20
391. Tore Palmgren
392. Olov Norin
392. Mattias Larsson
392. Hugo Nordlander
393. Oskar Vikström
40Västerbottens OF 110:20
401. Isak Lundholm
402. Viktor Holmgren
402. Jakob Nilsson
402. Oskar Ådahl
403. Rasmus Eriksson
41Ångermanlands OF 210:20
411. Linus Dahlberg
412. Erik Byström
412. Sixten Persson
413. Seth Borglund

Damer10-12

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
43Gästriklands OF 110:10
431. Nilla Enquist
432. Siri Hejdenberg
433. Ebba Flodman
44Gästriklands OF 210:10
441. Signe Wiksten
442. Alma Westlin
442. Maja Owén
443. Svea Forsslund
45Medelpads OF 110:10
451. Klara Edström
452. Agnes Feil
452. Selma Ytterström
453. Alva Eliasson
46Medelpads OF 210:10
461. Ella Ytterström
462. Linnea Hellqvist
463. Signe Feil
47Ångermanlands OF 110:10
471. Ellen Westerlund
472. Tindra Rytterstedt
472. Stina Persson
472. Emma Perbo
473. Liv Pauler
48Ångermanlands OF 210:10
481. Signe Forsberg
482. Ida Pauler
482. Elsa Woxlin
483. Hanna Woxlin

Herrar10-12

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
50Gästriklands OF 110:10
501. Adam Engstrand
502. Arvid Kjellman
503. Morgan Alfredsson
51Gästriklands OF 210:10
511. Max Alfredsson
512. Gustav Mattsson
513. Gustav Ljunggren
52Hälsinglands OF 110:10
521. Linus Hansson
522. Filip Zetterberg
522. Herman Larsson
523. Wilmer Wennberg
53Hälsinglands OF 210:10
531. Oline Hansson
532. Alfred Larsson
532. Linnea Unborg
532. Marcus Unborg
533. Max Zetterberg
54Medelpads OF 110:10
541. Ivar Granholm
542. Emil Lundgren
542. Herman Eliasson
543. Alex Andersson
55Västerbottens OF 110:10
551. Maja Lundholm
552. Jonathan Eriksson Jonsson
553. Lukas Eriksson
56Ångermanlands OF 110:10
561. Jakob Engström
562. Jonathan Engström
562. Ture Forsberg
563. Elmer Nordlander

Annonser