Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Öppna Norrlandsmästerskapen, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Öppna Norrlandsmästerskapen, lång
Arrangörsorganisation: Ockelbo OK
Datum: söndag 12 augusti 2018

D21 Elit

10 560 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Johanna SjölundSundsvalls OK10:04
2Beata FalkOK Kåre10:06
3Kristin OlovssonOK Linné10:08
4Matilda ErikssonOK Kåre10:10
5Åsa OtterbjörkUmeå OK10:12
6Hedwig HaasSundsvalls OK10:14
7Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:16
8Pernilla ErikssonGävle OK10:18
9Rebecka LindbergOK Roslagen10:20
10Sara LundstenSundsvalls OK10:22

H21 Elit

13 100 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12Erik DahlqvistStorviks IF10:00
13Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna10:02
14Lasse JanssonGävle OK10:04
15Karl WalheimÄrla IF10:06
16Charlie StoltRehns BK10:08
17Joakim StåhlJärbo OK10:10
18Erik HållströmGävle OK10:12
19Johan NymanForsa OK10:14
20Björn KarlssonRehns BK10:16
21Albin SjöhedGävle OK10:18
22Börje PaulerSkogslöparna10:20
23Olov VikströmSundsvalls OK10:22
24Joel Börjesson ErikssonStorviks IF10:24
25Erik ToomingasSundsvalls OK10:26
26Erik HanssonGävle OK10:28
27David SundströmSöderhamns OK10:30
28Simon FröjdSnättringe SK10:32
29Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna10:34
30Fredrik JuhlinForsa OK10:36
31Björn LjunggrenOK Hammaren10:38
32Erik BomanGävle OK10:40
33Henrik FröjdRehns BK10:42

D20 Elit

8 150 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
35Hanna HugossonSundsvalls OK10:08
36Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF10:10
37Emma BlixtOK Hammaren10:12
38Hanna KjellinForsa OK10:14
39Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF10:16
40Ronja HuggForsa OK10:18
41Emma HållströmGävle OK10:20
42Stina NordinSundsvalls OK10:22

H20 Elit

10 400 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44Jonas LauriFK Herkules10:33
45Walter LagerhällRehns BK10:35
46Simon DahlbergOK Nolaskogsarna10:37
47Gustav FrænellSundsvalls OK10:39

D18 Elit

7 080 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
49Louise RamebäckUmeå OK10:17
50Alice PalmgrenSundsvalls OK10:19
51Elvira SilverGävle OK10:21
52Magdalena NilssonHögåkers OK10:23
53Moa KarlssonStorviks IF10:25

H18 Elit

8 710 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
55David BjörkValbo AIF10:01
56Albin KårénSundsvalls OK10:03
57Viktor LadängesAlfta-Ösa OK10:05
58Benjamin NäslundSkogslöparna10:07
59Albin AnderssonSegersta OK10:09
60Måns ErikssonÖstersunds OK10:11
61Robin EdlundSundsvalls OK10:13
62Johan CallebergSnättringe SK10:15
63Daniel StåhlOK Hammaren10:17
64Nils LundgrenSundsvalls OK10:19

D16

4 690 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
66Julia NäslundOK Hammaren10:22
67Irmelie EnströmSundsvalls OK10:24
68Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna10:26
69Linnea PerssonValbo AIF10:28
70Astrid RexSundsvalls OK10:30
71Josefin LindströmOK Hammaren10:32
72Evelina NilssonHögåkers OK10:34
73Amelie JosefssonSkogslöparna10:36
74Amanda SchönfeldtSundsvalls OK10:38
75Cornelia IvarssonOK Hammaren10:40
76Julia NordlanderSundsvalls OK10:42

H16

5 490 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
78Arvid BylundIF Thor10:17
79Jonne LiukkonenSundsvalls OK10:19
80Alfred LiljeströmGävle OK10:21
81Linus DahlbergOK Nolaskogsarna10:23
82Rasmus ErikssonUmeå OK10:25
83Jonas BjörsLjusdals OK10:27
84Axel LundgrenSundsvalls OK10:29
85Isak BerggrenGävle OK10:31
86Viktor HolmgrenUmeå OK10:33
87Felix SilverGävle OK10:35
88Tore PalmgrenSundsvalls OK10:37
89Wille LångbergHudiksvalls OK10:39
90Hannes LindahlSundsvalls OK10:41
91Elis SandbergAlfta-Ösa OK10:43
92Jakob NilssonUmeå OK10:45
93Oskar VikströmSundsvalls OK10:47
94Isak LundholmUmeå OK10:49
95Mattias LauriFK Herkules10:51
96Seth BorglundHärnösands OK10:53
97Oskar ÅdahlUmeå OK10:55
98Albin BlombergSegersta OK10:57
99Lukas JohanssonSundsvalls OK10:59
100Rasmus SöderbergGävle OK11:01

D14

3 900 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
104Hanna LindqvistÖstersunds OK10:26
105Hanny EdströmHärnösands OK10:28
106Ebba AnderssonSundsvalls OK10:30
107Ella SandbergAlfta-Ösa OK10:32
108Wilma LarssonSundsvalls OK10:34
109Sara ÅbomGävle OK10:36
110Stina LindholmSundsvalls OK10:38
111Elin LadängesAlfta-Ösa OK10:40
112Alice LarssonSundsvalls OK10:42
113Ida BergforsVK Uvarna10:44
114Ylva SandströmSundsvalls OK10:46
115Alva PerboSkogslöparna10:48
116Ebba LindholmSundsvalls OK10:50
117Ebba OttossonGävle OK10:52
118Emma JohanssonSundsvalls OK10:54
119Alice RytterstedtSkogslöparna10:56
120Lovisa DufvaSundsvalls OK10:58
121Nora WesterlundOK Nolaskogsarna11:00
122Elsa GranholmSundsvalls OK11:02

H14

4 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
124Axel HejdenbergGävle OK10:01
125Edvin LakeSundsvalls OK10:03
126Vigor KjellmanStorviks IF10:05
127Erik ByströmOK Nolaskogsarna10:07
128Hampus KarlssonOK Hammaren10:09
129Olov NorinSundsvalls OK10:11
130Lucas SöderbergGävle OK10:13
131Sixten PerssonSkogslöparna10:15
132Elis LiukkonenSundsvalls OK10:17
133Malte AlbinssonOK Österåker10:19
134Loke HolmgrenOK Hammaren10:21
135Simon NordlanderSundsvalls OK10:23
136Anton EngstrandStorviks IF10:25
137Edvin MäkinenOK Hammaren10:27
138Hugo NordlanderSundsvalls OK10:29
139Olle LångbergHudiksvalls OK10:31
140Mattias LarssonSundsvalls OK10:33
141Nils BlombergSegersta OK10:35
142Wilmer RexSundsvalls OK10:37
143Love BylundIF Thor10:39
144Hjalmar WennbergHudiksvalls OK10:41

D14 Kort

2 860 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
146Elma WikströmOK Hammaren10:01
147Selma IvarssonOK Hammaren10:03

D12

2 860 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
149Nilla EnquistOK Hammaren10:25
150Selma PartanenOK Hammaren10:27
151Nora NordlundOK Kåre10:29
152Tindra RytterstedtSkogslöparna10:31
153Ella YtterströmSundsvalls OK10:33
154Signe WikstenGävle OK10:35
155Maja LundholmUmeå OK10:37
156Signe FeilSundsvalls OK10:39
157Liv PaulerSkogslöparna10:41
158Klara EdströmSundsvalls OK10:43
159Ida PalmOK Linné10:45
160Ebba FlodmanOK Hammaren10:47
161Linnéa WestlinValbo AIF10:49
162Signe ForsbergSkogslöparna10:51
163Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna10:53
164Alva EliassonSundsvalls OK10:55
165Svea ForsslundGävle OK10:57
166Oline HanssonAlfta-Ösa OK10:59
167Hanna WoxlinSkogslöparna11:01

H12

2 910 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
185Simon LindqvistÖstersunds OK09:56
168Martti JokiForsa OK09:58
169Lukas ErikssonUmeå OK10:00
170Max ZetterbergHudiksvalls OK10:02
171Jakob EngströmHärnösands OK10:04
172Max AlfredssonGävle OK10:06
173Svante SandvikAttunda OK10:08
174Elias LauriFK Herkules10:10
175Hugo LavigneGävle OK10:12
176Ivar GranholmSundsvalls OK10:14
177Linus HanssonAlfta-Ösa OK10:16
178Wilmer WennbergHudiksvalls OK10:18
179Morgan AlfredssonGävle OK10:20
180Emil LundgrenSundsvalls OK10:22
181Alex AnderssonSundsvalls OK10:24
182Adam EngstrandStorviks IF10:26
183Albin MöllerbergValbo AIF10:28
184Gustav LjunggrenOK Hammaren10:30

D10

2 670 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
189Agnes FeilSundsvalls OK10:36
190Siri HejdenbergGävle OK10:38
191Alicia IvarssonOK Hammaren10:40
192Alma WestlinValbo AIF10:42
193Linnea HellqvistSundsvalls OK10:44
194Elsa WoxlinSkogslöparna10:46
195Selma YtterströmSundsvalls OK10:48
196Jennifer LöfgrenOckelbo OK10:50
197Iris WikströmOK Hammaren10:52
198Stina PerssonSkogslöparna10:54
199Signe AlbinssonOK Österåker10:56
200Ida PaulerSkogslöparna10:58
201Tilde VikblomOK Hammaren11:00
202Greta SandvikAttunda OK11:02

H10

2 670 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204Aron LindbergOK Roslagen10:01
205Petter NordlundOK Kåre10:03
206Filip ZetterbergHudiksvalls OK10:05
207Alfred LarssonAlfta-Ösa OK10:07
208Arvid KjellmanStorviks IF10:09
209Gustav MattssonValbo AIF10:11
210Ture ForsbergSkogslöparna10:13
211Elmer NordlanderHärnösands OK10:15
212Oskar WennbergStorviks IF10:17
213Jonathan Eriksson JonssonSkellefteå OK10:19
214Ted LindmarkRobertsfors IK10:21
215Gustav LindbergOK Roslagen10:23
216Herman LarssonAlfta-Ösa OK10:25
217Herman EliassonSundsvalls OK10:27
218Einar BlombergSegersta OK10:29
219Jonathan EngströmHärnösands OK10:31

D35

6 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
220Karin TrolinForsa OK10:03
221Lena NordlundOK Kåre10:05
222Caroline WestbomOK Österåker10:07

H35

8 150 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
224Jonatan SöderbergGävle OK10:00
225Joakim LarssonAlfta-Ösa OK10:02
226Robert BlomSöderhamns OK10:04
227Peter ViréhnAvesta OK10:06

D40

5 080 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
228Åsa PaulerSkogslöparna09:30
229Kajsa LakeSundsvalls OK10:22
230Monika WesterlundOK Nolaskogsarna10:24
231Emma LundholmUmeå OK10:26
232Catherine WennbergHudiksvalls OK10:28
233Elisabeth FriesUmeå OK10:30
234Jenny JohanssonValbo AIF10:32
235Elin SvenssonSundsvalls OK10:34
236Maria Von SchmalenséeAttunda OK10:36
237Kristina NordlanderSundsvalls OK10:38
238Karin PerssonSkogslöparna10:40
239Sarah DjärvHärnösands OK10:42
240Helena ForsbergSkogslöparna10:44
241Sara TimnerSundsvalls OK10:46

H40

7 080 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
243Mattias NordlanderHärnösands OK10:00
244Tobias SöderlundSkellefteå OK10:02
245Richard HejdenbergGävle OK10:04
246Tobias EliassonSundsvalls OK10:06
247Oskar ForsbergSkogslöparna10:08
248Patrik SvedbergGävle OK10:10
249Mattias PerssonSkogslöparna10:12
250Jonas ErlandssonRehns BK10:14
251Johan HallgrenBjursås OK10:16
252Markus ÅdahlUmeå OK10:18
253Peter WoxlinSkogslöparna10:20
254Fredrik NordlanderSundsvalls OK10:22
255Andreas LundholmUmeå OK10:24
256Nicolas LavigneGävle OK10:26
257Adrian JonesÖstersunds OK10:28

D45

4 470 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259Åsa ErikssonForsa OK10:05
260Christina LiljeGävle OK10:07
261Charlotte VikströmSundsvalls OK10:09
262Helena BacklundGävle OK10:11
263Clary RexSundsvalls OK10:13
264Yvonne NäslundSkogslöparna10:15
265Lena AnderssonSundsvalls OK10:17
266Ingela ErikssonGävle OK10:19
267Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK10:21
268Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK10:23
269Charlotta PalmgrenSundsvalls OK10:25
270Anna BerggrenGävle OK10:27

H45

6 600 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
272Ulf KarlssonStorviks IF10:16
273Johnny BlästaNjurunda OK10:18
274Thomas RexSundsvalls OK10:20
275Jonas BlombergSegersta OK10:22
276Torbjörn AnderssonSundsvalls OK10:24
277Jonas LångbergHudiksvalls OK10:26
278Ingemar StålbergGävle OK10:28
279Jörgen BlästaNjurunda OK10:30
280Lars HenrikssonSundsvalls OK10:32
281Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna10:34
282Pessi LiukkonenSundsvalls OK10:36
283Mattias LindmarkRobertsfors IK10:38
284Erik BorglundHärnösands OK10:40
285Magnus JonssonSundsvalls OK10:42
286Stefan GunnarssonHudiksvalls OK10:44
287Erik LauriFK Herkules10:46
288Michael LarssonSundsvalls OK10:48
289Per EdströmHärnösands OK10:50
290Jerry LarssonSundsvalls OK10:52
291Mattias EdströmKovlands IF10:54
292Håkan StoltSundsvalls OK10:56
293Fredrik MäkinenOK Hammaren10:58
294Tomas AlbinssonOK Österåker11:00

D50

4 020 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
296Pia LindholmSundsvalls OK10:26
297Ann LyrbergValbo AIF10:28
298Lena BrobergSnättringe SK10:30
299Anna AlbinssonIFK Mora OK10:32
300Anna NordinSundsvalls OK10:34
301Annika OttenbäckSegersta OK10:36
302Monica FröjdSnättringe SK10:38

H50

6 100 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
304Peter RosénAlfta-Ösa OK10:33
305Patrik OttossonGävle OK10:35
307Thomas CallebergSnättringe SK10:39
308Anders BygrenGävle OK10:41
309Christer LagerhällRehns BK10:43
310Thomas IvarssonOK Hammaren10:45
311Torgny NäslundSkogslöparna10:47
312Jonas NäslundOK Hammaren10:49
313Erik NorinSundsvalls OK10:51
314Ulf LindqvistÖstersunds OK10:53
315Fredrik WikstenGävle OK10:55
316Peter KarsboAlfta-Ösa OK10:57

D55

4 020 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie FröjdRehns BK10:12
Agneta FriesUmeå OK10:14
Kristina HammarfalkÖstersunds OK10:16
Agneta SamuelssonFältjägarnas IF10:18
Eva WalheimRobertsfors IK10:20
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK10:22
Åsa BobergSöderhamns OK10:24

H55

5 080 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan SjöhedGävle OK10:39
Leif EdejernIFK Bergvik10:41
Peter HanssonSundsvalls OK10:43
Lars LindgrenOK Ödmården10:45
Mats WalheimRobertsfors IK10:47
Joakim IngelssonOK Hammaren10:49
Lennart WahlgrenRehns BK10:51
Björn AlbinssonIFK Mora OK10:53

D60

3 460 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva WoxlinAlfta-Ösa OK10:35
Karin ForsgrenForsa OK10:37
Kerstin Caap-HällgrenHärnösands OK10:39
Inger AnderssonÅrsunda IF10:41
Birgitta WinbladRehns BK10:43
Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna10:45
Anki Teike AnderssonForsa OK10:47
Ewa EdejernIFK Bergvik10:49

H60

5 080 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK10:00
Rolf LundbergOK Ödmården10:02
Lars DahlqvistStorviks IF10:04
Per MagnussonOK Nolaskogsarna10:06
Kjell ViklundHofors OK10:08
Göran HedmanValbo AIF10:10
Göran EngblomRehns BK10:12
Kjell BomanSöderhamns OK10:14
Jan NordinSundsvalls OK10:16
Nisse JohanssonRehns BK10:18
Per-Olov JemtOK Hammaren10:20
Christer SegerquistGävle OK10:22
Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK10:24
Clas FriesUmeå OK10:26
Göran LyrbergValbo AIF10:28
Tommy ÖstLjusdals OK10:30
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK10:32

D65

3 460 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK10:19
Karin WalltinÖstersunds OK10:21
IngMarie ÅsenlundGävle OK10:23
Ingeborg DanielssonÖstersunds OK10:25
Monica HåbergSöderhamns OK10:27
Ulla Britt SundinSkogslöparna10:29
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF10:31

H65

4 470 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ivan SöderqvistLjusdals OK10:29
Ove ÅbergStorviks IF10:31
Ingvar SöderqvistSöderhamns OK10:33
Håkan Berglund LakeKovlands IF10:35
Sten Åke VedinSelånger SOK10:37
Lars StrinnholmÖstersunds OK10:39
Seth PerssonFältjägarnas IF10:41
Per SundinSkogslöparna10:43
Hans-Åke ÖströmOK Nipan10:45
Sven Bergström TrolinForsa OK10:47
Hasse ÅbergValbo AIF10:49
Jon FlordalLjusdals OK10:51
Anders WindlingHärnösands OK10:53
Mats AnderssonSelånger SOK10:55

D70

3 090 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina WestmanHudiksvalls OK10:19
Karin DelinAlfta-Ösa OK10:21
Christina FlordalLjusdals OK10:23
Lena LindmarkRobertsfors IK10:25
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK10:27

H70

4 020 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran HällströmOK Nipan10:34
Göran NilssonValbo AIF10:36
Sven-Erik KempeOK Hammaren10:38
Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:40
Roland SalomonssonVittjärvs IK10:42
Winn BjörklundSundsvalls OK10:44
Tom BrantheimÖstersunds OK10:46
Åke HöglundTimrå SOK10:48
Owe EdströmKovlands IF10:50
Stig OvelandValbo AIF10:52
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK10:54
Gunnar EricssonGävle OK10:56
Karl-Henrik LindmarkRobertsfors IK10:58

D75

3 090 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla HellmanSundsvalls OK10:11
Gerd BerglundHögåkers OK10:13
Anne-Marie ByströmSidensjö IK10:15
Laila NäslundSelånger SOK10:17

H75

3 460 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt SandströmSkutskärs OK10:01
Åke BerglundHögåkers OK10:03
Göran EnkvistSkellefteå OK10:05
Gunnar BengtssonSundsvalls OK10:07
Christer SilfvernagelHärnösands OK10:09
Torbjörn TirénHellas Orientering10:11
Sören JanssonSundsvalls OK10:13
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK10:15
Leif PerssonLjusdals OK10:17

H80

3 090 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland LöwgrenSpårvägens OK10:00
Sten ErikssonOK Branten10:02
John BerglundAlfta-Ösa OK10:04
Birger ByströmSidensjö IK10:06
Lennart ErikssonOK Enen10:08

Inskolning

1 800 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe PartanenOK Hammaren10:20:28

U1

1 860 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle DahlqvistIK Hakarpspojkarna10:02:34
Tove DahlqvistIK Hakarpspojkarna10:02:38
Märta OlssonOckelbo OK10:02:39
Linnea DufvaSundsvalls OK10:34:40
Meja VikblomOK Hammaren11:38:22

U2

2 670 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker KjellmanStorviks IF09:54:41
Ludvig LjunggrenOK Hammaren09:54:42
Elin BrolinOckelbo OK10:01:35
Lovisa NilssonHögåkers OK10:23:11
188Emma PerboSkogslöparna10:23:36
Linnea BrolinOckelbo OK11:07:05

Öppen motion 1

2 670 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina SahlénOckelbo OK10:11:40
Johan EngströmHärnösands OK10:16:05

Öppen motion 3

2 860 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina PerboSkogslöparna09:30:00
Anna WidmanSundsvalls OK10:02:48
Pernilla HåhlenOckelbo OK10:10:39
Christina EngströmHärnösands OK10:32:26
Susanne BylundSkogslöparna10:33:27
Jennie JohanssonVK Uvarna10:37:27
Matilda CarlssonKlubblös10:45:00
Katerina KnutssonKlubblös10:53:35
Filip knutssonKlubblös10:53:36

Öppen motion 5

3 900 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katharina SandströmSundsvalls OK09:46:39
Irené LarssonSundsvalls OK09:54:55
Erik ClaessonKlubblös10:00:45
Åsa GunnarssonVisborgs OK10:02:53
Maria EnquistOK Hammaren10:09:51
Eija LauriFK Herkules10:10:56
Lena ÅbomGävle OK10:12:48
Anders MöllerbergValbo AIF10:14:08
Lars-Erik EnquistOK Hammaren10:19:51
Sverker RytterstedtSkogslöparna10:35:34
Helena LiljeströmGävle OK10:35:38
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK10:36:51
Gitte LethSundsvalls OK10:37:49
Daniel PalmOK Linné10:48:28
Daniel CarlssonKlubblös10:50:04
Daniel YtterströmSundsvalls OK10:53:28
Martin ForsslundGävle OK10:56:31
David EngstedtOK Linné11:10:56
Per ArnessonSkarpnäcks OL11:13:00
Rasa EngstedtOK Linné11:15:09

Öppen motion 7

3 090 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael LiljeGävle OK09:49:28
Marita KarlssonStorviks IF09:54:46
306Bert ErikssonUmeå OK09:56:45
Angelica EngströmSkåneslättens OL10:02:29
Sture NykvistGävle OK10:10:48
Fredrik GranholmSundsvalls OK10:15:48
Niklas BlixtJärbo OK10:19:12
Annika DavidssonOK Klemmingen10:21:04
Kajsa WinderLjusdals OK10:21:16
Erik CallebergSnättringe SK10:21:21
Anders LindholmSundsvalls OK10:22:54
Göran DavidssonOK Klemmingen10:25:18
Lars-Erik LiljeströmGävle OK10:27:19
Maria WestlinValbo AIF10:28:59
Louise WoxlinSkogslöparna10:39:18
Petronella IvarssonOK Hammaren10:41:12

Öppen motion 10

5 490 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna09:39:37
Sonja HaasNybro OK09:40:53
Henrik LundgrenSundsvalls OK09:55:22
Anders  SjögrenSundsvalls OK10:00:44
Per WesterlundSkogsluffarnas OK10:01:19
Veit SlodowskiAlfta-Ösa OK10:05:45
Amy RankkaForsa OK10:17:09
Andreas PerssonOK Hammaren10:20:21
Viktor IvarssonOK Hammaren10:22:44
Kalle JohanssonOK Hammaren10:25:06
Ann-Sofi KarlssonGävle OK10:27:25
Per-Johan JosefssonSkogslöparna10:37:40
Jonna JungåkerSundsvalls OK10:37:58
Joris HochstetterAlfta-Ösa OK10:40:02
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:41:08
Viktoria HelmerssonOK Ravinen11:02:59
Kristin DahlqvistIK Hakarpspojkarna11:19:03

Annonser