Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, medel, Värmland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Värmland
Arrangörsorganisation: Kroppa IF
Datum: lördag 22 september 2018

D21

3 860 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
309911007Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad11:01
31910622My WestlundOK Tyr11:04
321991026Amanda NylénDegerfors OK11:07
331771123Malin JonssonOK Tyr11:10
34263959Elin ErikssonVästvärmlands OK11:13
351485800Stina GranefeltOK Tyr11:16
369115578Linda EngenRaumar Orientering11:19
378050125Johanna KindlundOK Tyr11:22
38940430Amanda JacobssonDegerfors OK11:25

H21

4 660 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19900630Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad11:00
21991116Marcus NylénDegerfors OK11:03
3970302Marcus BeckiusOK Tyr11:06
4681019Jan OlmKils OK11:09
51995123Johan SöderlundOK Tyr11:12
641170Stefan SöderströmIK Vikings OK11:15
7720116Lars-Håkan BengtssonOK Tyr11:18
89900609Adam NymanCentrum OK11:21
99054111Magnus AlbinssonOK Tyr11:24
10981210Viktor SkoogKils OK11:27
1136531Fredrik Eriksson ZetterbergOK Djerf11:30
128303030Daniel BrohedeOK Tyr11:33
137140306David HenrikssonKristinehamns OK11:36
148050731Sören KindlundOK Tyr11:39
158337406Tom CampbellOK Kolmården11:42
161000032Per FredbergKristinehamns OK11:45
17263951Elias GabrielssonVästvärmlands OK11:48
18728627Per JanssonOK Djerf11:51
191974107Jörgen GranefeltOK Tyr11:54
20824078Håkan PetterssonOK Djerf11:57

D18

3 390 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2169000506Amanda MellerdalKils OK11:40
217600218Frida JohanssonOK Djerf11:43
218916000Elin BlomkvistSkattkärrs SOK11:46
219727106Amanda JanssonOK Djerf11:49
2208011208Tove OrdqvistKils OK11:52

H18

3 860 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1149732327Anton HolmOK Djerf11:02
1158110110Erik ErikssonOK Älgen11:05
1168010617Elias BergenfurIK Vikings OK11:08
1178000924Oskar NymanOK Tyr11:11
1188540022Tim DalheimerIK Vikings OK11:14
1198000803Lukas OlmKils OK11:17
1208010615Gustav PermanOK Tyr11:20
1218000602Jonathan UllerKils OK11:23
122963369Mattias HaneOK Tyr11:26

D16

3 030 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2218020605Nicolina MobergOK Tyr11:28
2228441291Amanda AlfredssonOK Tyr11:31
2238200209Thea SvenssonIK Vikings OK11:34
2248030424Lova PermanOK Tyr11:37
225520817Ylva JohanssonOK Djerf11:40
226438113Kristina KlingnéusIK Vikings OK11:43
2279030418Emma WahlströmOK Djerf11:46
2288048007Cornelia KindlundOK Tyr11:49
2299030709Matilda HolmOK Djerf11:52
2309030308Rebecca TakeOK Tyr11:55
2318030718Rebecka WestlundKils OK11:58
2329054333Elsa AlbinssonOK Tyr12:01
2338001661Klara JohanssonVästvärmlands OK12:04

H16

3 390 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1231559185Rasmus PetterssonOK Djerf11:01
124602303Anton UllerKils OK11:04
125746803Alexander JanssonOK Djerf11:07
1269030802Fredrik HaneOK Tyr11:10
1277030215Mattias HanssonOK Djerf11:13

D14

2 780 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
507050331Julia ForsgrenOK Tyr11:00
518150051Emma AlfredssonOK Tyr11:03
52436046Ellen PelanderOK Djerf11:06
538050519Milla ForkéusOK Tyr11:09
54657868Jonna LindbladOK Djerf11:12
559040809Linn AnderssonOK Tyr11:15

H14

2 780 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701050604Isak HolmgårdKils OK11:33
711040102William RebaneKils OK11:36
729050815Arvid ErikssonOK Tyr11:39
739201634Hugo BergenfurIK Vikings OK11:42
74445557Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK11:45
758050515Fredrik WestlundKils OK11:48
76445573Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK11:51
771051011Linus NilssonOK Tyr11:54
781150501Hjalmar HögsellKristinehamns OK11:57
79550803Arvid JohanssonOK Djerf12:00
808051012Albert BrohedeOK Tyr12:03

D12

2 170 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
408220270Sara Storm-AnderssonOK Tyr11:29
418070301Tilda KindlundOK Tyr11:32
428060818Linnea BjörklundOK Tyr11:35
4317440Isabella HolmOK Djerf11:38
442107579Izabella LjungbergOK Tyr11:41
458060927Lina UllerKils OK11:44
46417718Ellen KringstadSäffle OK11:47
47701016Felicia RööhsSkattkärrs SOK11:50

H12

2 170 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
609061012Oscar AnderssonOK Tyr11:00
617064934Albin IsakssonOK Tyr11:03
628060905Felix LindOK Tyr11:06
639201633Anton JonssonOK Tyr11:09
648060412Adam StråleOK Tyr11:12
658060612Hugo EkströmOK Tyr11:15
661070525Ivar WikströmOK Tyr11:18
678060520Danilo MobergOK Tyr11:21
682119807Albin RansjöOK Tyr11:24
699436047Edvard PelanderOK Djerf11:27
708071215Matteo MobergOK Tyr11:30

D10

2 080 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
300710008Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK11:42
2481401317Irma ErikssonOK Tyr11:45
2491415337Wilma JonssonOK Tyr11:48
25047295Edith BergenfurSkattkärrs SOK11:51
2517924893Mira KarlströmOK Tyr11:54

H10

2 080 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1501080310Axel LindbladOK Djerf11:10
1517726426Birger KarlströmOK Tyr11:13
152445588David Wigh-DahlgrenFilipstads OK11:16
1537087052Johannes IsakssonOK Tyr11:19
1541080524Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf11:22
155444148Lowe EkströmOK Tyr11:25
156445568Joel WIlhelmssonFilipstads OK11:28
1577492054Gilbert KarlströmOK Tyr11:31
1588091123Henry NordströmKils OK11:34
1598081118Malte GranefeltOK Tyr11:37

H35

3 990 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
929801480David LindqvistKristinehamns OK11:02
93402606Michael ForslundKristinehamns OK11:05

D40

3 030 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2027509146Lena WesterlundOK Djerf11:03
203780211Lina RööhsSkattkärrs SOK11:06
204227210Anna JanssonOK Djerf11:09
2058652930Ann HyvönenSkattkärrs SOK11:12

H40

4 030 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8537947Martin LjungbergOK Tyr11:07
8646719Jonas FogelbergVästvärmlands OK11:10
87362589Jörgen AurénIK Vikings OK11:13
88260641Magnus StråleOK Tyr11:16
89445600Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK11:19
909741114Mattias PerssonOK Tyr11:22
91342516Niklas KarlssonLustens OK11:25

D45

3 030 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1901721217Marie LindbladOK Djerf11:15
1918019459Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK11:18
1929710509Viktoria LindbergOK Djerf11:21
193730914Linda TakeOK Tyr11:24
194701212Sofia HolmgårdKils OK11:27
1959710521Charlotte FlansbjerOK Djerf11:30
196407205Ylva OlmKils OK11:33
197711108Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr11:36
1988281272Anna UllerKils OK11:39
1999631369Anna HaneOK Tyr11:42
2009201638Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK11:45
201640101Carolina AnderssonKristinehamns OK11:48

H45

4 030 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
71736363Henrik LindbladOK Djerf11:28
728245245Mikael RööhsSkattkärrs SOK11:31
731690320Patrik NylénDegerfors OK11:34
74710209Jonas BergenfurSkattkärrs SOK11:37
751973921Jonas LarssonKristinehamns OK11:40
768270570Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK11:43
778010000Mathias BjörklundOK Tyr11:46
78690321Magnus NordströmKils OK11:49
798373530Mats VesterbergOK Tyr11:52
808170973Jonas UllerKils OK11:55
81970209Mats BergenfurIK Vikings OK11:58
82512547Fredrik NordströmOK Älgen12:01
83418040Ulf MellerdalKils OK12:04
84302452Magnus MossbergLesjöfors SK12:07

D50

2 940 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
183341224Anna-Lena JacobssonDegerfors OK11:02
184226704Stina ErikssonSK Örnen11:05
1857670613Eva Thorsell HanssonOK Djerf11:08
1868070466Marie AlfredssonOK Tyr11:11
1879670905Helen SkoogKils OK11:14
1888069788Lottie LindOK Tyr11:17
189228775Åsa SörlinLustens OK11:20

H50

4 030 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26636997Mikael ErikssonOK Tyr11:00
60651103Håkan LindbergOK Djerf11:03
61981117Jens AnderssonKristinehamns OK11:06
628010164Lars HolmgårdKils OK11:09
63402607Jan KarlssonKristinehamns OK11:12
64661022Matz AnderssonLesjöfors SK11:15
65441107Anders WestlundKils OK11:18
668090965Anders JonssonIK Vikings OK11:21
67262286Mats WilhelmssonFilipstads OK11:24
687680112Jan HanssonOK Djerf11:27
69260697Pär NymanOK Tyr11:30
70902984Björn SvenssonOK Djerf11:33

D55

2 940 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
172260629Catarina HögkvistOK Tyr11:23
173260660Karin MoodhOK Tyr11:26
174260626Ann-Sofie HultsvedOK Tyr11:29
17544029Christina GabrielssonVästvärmlands OK11:32
176610926Anna Weckner WestlundOK Tyr11:35
1779101403Kristina TinglöfDegerfors OK11:38
1789600221Ingrid KensbyOK Tyr11:41
179259157Mona OrdqvistKils OK11:44
180611126Tone HollowellOK Tyr11:47
181438151Ewa LundbergIK Vikings OK11:50
1828001126Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK11:53

H55

4 030 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439020605Niclas MobergOK Tyr11:19
449610324Bengt JohanssonOK Tyr11:22
459600322Leif SandahlOK Tyr11:25
46611121Thomas HollowellOK Tyr11:28
47431416Göran KarlströmOK Tyr11:31
48260628Lars AnderssonOK Tyr11:34
499600207Mats KensbyOK Tyr11:37
50342724Erik BergqvistSäffle OK11:40
51260632Per HögkvistOK Tyr11:43
529402901Knut EngenRaumar Orientering11:46
53610508Leif HelgmanOK Tyr11:49
54610407Björn EngströmLustens OK11:52
55440886Erik SimesOK Tyr11:55
56426795Roger TinglöfVäsby OK11:58
57260659Colin Mc IntyreOK Tyr12:01
58263940Thomas GabrielssonVästvärmlands OK12:04
59590927Rolf WikströmOK Tyr12:07

D60

2 540 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16944024Mary OlssonVästvärmlands OK11:14
1701541217Britt GunnarssonKristinehamns OK11:17
1719560518Elisabeth ÖströmOK Tyr11:20

H60

3 400 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3546901Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen11:08
3642790Anders AlamaaIK Vikings OK11:11
377570103Åke KappelOK Tyr11:14
38511800Lars NordströmKils OK11:17
391560129Sven-Erik BrodinKristinehamns OK11:20
409541217Olov ÖströmOK Tyr11:23
411541223Stefan GunnarssonKristinehamns OK11:26
422112473Sixten WestlundOK Tyr11:29

D65

2 540 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
164208897Eva TrangiusOK Tyr11:24
165242492Lotta RåbergOK Tyr11:27
16628937Gunnel GillenäsKristinehamns OK11:30
167407217Marit NilssonKils OK11:33
16846903Karin JanssonOK Fryksdalen11:36

H65

3 400 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259521011Lars OlssonVästvärmlands OK11:32
268491106Ingemar ZiljatKristinehamns OK11:35
27448602Bengt SvedjebySkattkärrs SOK11:38
28449395Lasse HageröKristinehamns OK11:41
29304865Björn NilssonOK Fryksdalen11:44
30245300Göran LarssonDegerfors OK11:47
31528085Göran ErikssonLustens OK11:50
321213712Christer NälemarkOK Djerf11:53
33355877Rolf SteinerKristinehamns OK11:56
3436129Mats HaglundOK Djerf11:59

D70

2 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
162403171Viveca JernstedtKristinehamns OK11:01
163260611Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr11:04

H70

3 210 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17260682Gunnar RåbergOK Tyr11:19
18540323Hans PerssonOK Älgen11:22
19226768Sören JohanssonSK Örnen11:25
2028936Christer GillenäsKristinehamns OK11:28
21260736Leif SalinOK Tyr11:31
2243996Jan FogelbergVästvärmlands OK11:34
23260667Börje RåbergOK Tyr11:37
24445345Åke GustavssonOK Älgen11:40

D75

2 560 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1601430704Birgitta JohanssonKristinehamns OK11:07
16144433Mariann NilssonLustens OK11:10

H75

3 210 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1042060Karl-Erik PerssonIK Vikings OK11:43
1146763Johnny BrandtHällefors OK11:46
122058233Leif LindhIK Vikings OK11:49
1346784Nils MogrenHällefors OK11:52
14714643Lennart MattssonLustens OK11:55
15707580Lars-B LarssonOK Tyr11:58
161430827Runo JohanssonKristinehamns OK12:01

H80

2 560 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
644426Melvin NilssonLustens OK11:02
7262632Nils GrannKristinehamns OK11:05
836178Nils JanssonSkattkärrs SOK11:08
938372Gunnar JohanssonFilipstads OK11:11

H85

1 920 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12112467Valter AlamaaIK Vikings OK11:13
2999977John LarssonVästvärmlands OK11:16
38330304Arvo HyvönenSkattkärrs SOK11:19
446909Göran BarremyrOK Fryksdalen11:22
542090Gunnar NymanOK Djerf11:25

Inskolning

1 580 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2912112471Klara JohanssonEj klubbansluten10:56:59
2692112496Alexander Selinder BackEj klubbansluten11:05:49
2712112498Lovisa ÖsterlundKristinehamns OK11:06:21
2722112453Erik ÖsterlundKristinehamns OK11:07:11
2702112493Wilhelm Selinder BackEj klubbansluten11:07:14
3122083180Lin PellanderOK Djerf11:17:22
3132083174Nellie Sageland TrbicOK Djerf11:17:23
294402852Emil BengtssonOK Tyr11:20:21
316417683Ingrid NordströmKils OK11:57:48

U1

1 610 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
305260635Isak ForsgrenOK Tyr11:00:47
304260614Emil ForsgrenOK Tyr11:00:51
2752112489Anton Wigh DahlgrenFilipstads OK11:02:30
256407224Cornelia RebaneKils OK11:05:28
302761125Lilly BergenfurSkattkärrs SOK11:54:44
299262838Alva RööhsSkattkärrs SOK11:54:46

U2

1 890 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2987081118Olle GranefeltOK Tyr10:58:50
2542095115Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf11:05:02
2532135598Melker CederOK Tyr11:08:08
2551560243Alrik WikströmOK Tyr11:30:04
2522109263Vincent LjungbergOK Tyr11:32:55

Öppen motion 1

1 890 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2628468977Sören AnderssonOK Tyr11:02:45
2958448189Viktor BengtssonOK Tyr11:20:24

Öppen motion 3

2 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30129519Lars MelenEj klubbansluten11:03:03
287302545Lissi VilhelmssonUlriksbergs IK11:05:35
303444124Lison BourdeauOK Tyr11:08:20

Öppen motion 5

2 780 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
321262295Maiana ZhechevaOK Älgen00:00:00
277721209Per-Martin SvärdIK Vikings OK11:00:21
265431417Tatiana KarlströmOK Tyr11:01:24
276247850Lars BergqvistLesjöfors SK11:03:23
29241856Vesa VilppulaIFK Brattfors11:03:26
283402978Stig VahlbergKristinehamns OK11:04:16
2642104126Emma LiliegrenOK Djerf11:05:08
267247801Leif KarlssonIFK Brattfors11:06:03
2932058203Peter CarlbergKils OK11:07:34
2748171270Tanja DalheimerIK Vikings OK11:08:23
268247815Sören SvenssonIFK Brattfors11:08:52
31015377Malin NilssonFK Boken11:13:00
3202013414Zlatimiva AgadzhievaOK Älgen11:26:14
206263039Annelie WighFilipstads OK11:30:35
315436087Ida SvenssonOK Tyr11:33:06
317259103Hans BlomqvistDegerfors OK11:33:43
2861660512Anders WahlströmOK Djerf11:34:23
2851990321Linnea WahlströmOK Djerf11:35:02
318259353Magnus OrdqvistKils OK11:35:48
27941860Johanna ErikssonIFK Brattfors11:36:22
2639740226Maria ErikssonOK Tyr12:01:35
309263942Joel GabrielssonVästvärmlands OK12:06:38
27841857Torbjörn ErikssonIFK Brattfors22:55:18

Öppen motion 8

3 960 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
296881128Erik MelénÄrla IF10:54:43
273730103Fredrik EkströmOK Tyr10:59:04
289417380Bosse EngborgHällefors OK11:00:00
2842119552Jan-I NygrenFK Boken11:01:35
281452715Johanna AlfredssonOK Tyr11:04:10
2827000624Viktor AlfredssonOK Tyr11:10:05
308445579Mats AnderssonOK Långberget11:16:36
2802065324Mikael AlfredssonOK Tyr11:17:36
288445511Richard JutegrimOK Djerf11:26:53
3119054444Simon AlbinssonOK Tyr11:33:09
297229973Anders PelanderOK Djerf11:36:58
2901415673Andreas MobergOK Tyr11:41:40
31446765Mattias BrandtHällefors OK11:43:06
3191409420Andrej AgadzhievOK Älgen11:46:01
306970423Elis NordströmKils OK11:50:44
3078031114Klara NordströmKils OK11:50:45

Annonser