Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Edetdubbeln

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Edetdubbeln
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: onsdag 6 juni 2018

Etapp 1Etapp 2

D21

2 590 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laila B HöglundFK Herkules12:22
Linda WesterbergTrollhättans SOK12:24
Linda LarssonFrämmestads IK12:26
Sofia JohanssonTrollhättans SOK12:28
Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL12:30
Anni HogedalOK Alehof12:32
Emelie SvalinVänersborgs SK12:34
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK12:36
Julia BirathStenungsunds OK12:38
Tove JohanssonOK Alehof12:40

H21

2 760 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel NetzIFK Göteborg Orientering12:19
Linus IsebornFrämmestads IK12:21
Fredrik ErikssonOK Flundrehof12:23
Robin NyqvistKungälvs OK12:25
Martin HogedalOK Alehof12:27
Raphael MakGöteborg-Majorna OK12:29
John GabrielssonSävedalens AIK12:31
Christoffer JohanssonTrollhättans SOK12:33
Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK12:35
Eric CarlssonKvillebyns SK12:37
Andreas KarlssonSävedalens AIK12:39
Pontus KarlssonTrollhättans SOK12:41

H18

2 590 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eric BerlinTrollhättans SOK12:39
Oskar CarlssonKvillebyns SK12:41
Anders BjörklundTrollhättans SOK12:43

D16

1 800 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia LindbladSävedalens AIK12:27
Agnes ErikssonTrollhättans SOK12:30
Agnes GleisnerOK Skärmen12:33
Alma AppelgrenTrollhättans SOK12:36
Wilma BromanOK Flundrehof12:39

H16

1 990 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Willy FjällborgStenungsunds OK12:26
Simon NordbergGöteborg-Majorna OK12:29
Elias ThörnbladTrollhättans SOK12:32
Anton KastrupFK Herkules12:35
David AlménTrollhättans SOK12:38
Erik JohanssonOK Alehof12:41
Erik IngemarssonHestra IF12:44
Arvid EkströmStenungsunds OK12:47

D14

1 670 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva BjörkTrollhättans SOK12:10
Ellen ErikssonOK Flundrehof12:13
Linnea AxelssonÅmåls OK12:16
Elsa MartanderTrollhättans SOK12:19
Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna12:22
Elsa BobergIF Rigor12:25

H14

1 670 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb12:08
Edvin OckbornTrollhättans SOK12:11
Gunnar FovaeusSävedalens AIK12:14
Elias PerssonOK Flundrehof12:17
Max NymanOK Gipen12:20
Erik GustafssonDegerfors OK12:23
Adrian BergqvistOK Alehof12:26
Axel BrönnestamOK Gipen12:29
Emil LindbladSävedalens AIK12:32
Rasmus PerssonOK Flundrehof12:35
Filip IngemarssonHestra IF12:38
Johan ErikssonOK Skogsvargarna12:41
Simon LjungkvistOK Alehof12:44
Oscar NymanOK Gipen12:47
Isak ThörnbladOK Flundrehof12:50
Elias NordbergGöteborg-Majorna OK12:53
Alvin RösehagVänersborgs SK12:56

D12

1 410 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vera KlingbergLjungskile FK12:09
Karolina KnutsTrollhättans SOK12:11
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb12:13
Tilda ErikssonOK Flundrehof12:15
Stella ModénFrölunda OL12:17
Hilma EkströmStenungsunds OK12:19
Milia OlofssonOK Flundrehof12:21
Lilly JorehedOK Gipen12:23
Ida AnderssonVänersborgs SK12:25
Tilda SåbyOK Flundrehof12:27

H12

1 410 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar WesterbergTrollhättans SOK12:12
Josef EskilssonVänersborgs SK12:14
Edvin HögnertOK Flundrehof12:16
Viggo AnderssonTrollhättans SOK12:18
Alexander FedjeFrölunda OL12:20
Liam HogedalVänersborgs SK12:22
Harald RoessnerKvillebyns SK12:24
Viktor NilssonStångenäs AIS12:26
Malte LjungkvistOK Alehof12:28
Simon ThörnbladOK Flundrehof12:30

D10

1 270 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Celia KlingbergLjungskile FK12:26
Elin ZachrissonKungälvs OK12:28
Evelina BjörkmanKungälvs OK12:30
Elsa ForsengLjungskile FK12:32
Olivia GustafssonTrollhättans SOK12:34

H10

1 270 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker OckbornTrollhättans SOK12:13
Bruno FovaeusSävedalens AIK12:15
Malte AnderssonTrollhättans SOK12:17
Johannes AnderssonVänersborgs SK12:19
Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK12:21
Nore ModénVänersborgs SK12:23
Love ModénFrölunda OL12:25
Gabriel HogedalVänersborgs SK12:27
Einar RoessnerKvillebyns SK12:29

D45

2 070 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teres ZachrissonKungälvs OK12:29
Maria LarssonDegerfors OK12:32
Annika JohanssonOK Alehof12:35

H45

2 500 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars ZachrissonKungälvs OK12:27
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK12:29
Gabriel ThörnbladOK Flundrehof12:31
Olof MartanderTrollhättans SOK12:33
Pontus KastrupFK Herkules12:35
Martin BobergIF Rigor12:37
Daniel FredrikssonFrölunda OL12:39
Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK12:41
Pär SvenssonStenungsunds OK12:43
Mats KarlfeldtSävedalens AIK12:45
Jonas GustafssonTrollhättans SOK12:47
Bo KronOK Flundrehof12:49

D50

2 070 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina LindOK Skärmen12:14
Karin LaurellOK Flundrehof12:17
Maria AnderssonKvillebyns SK12:20
Lena PeterssonOK Alehof12:23
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna12:26

H50

2 210 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats LarssonTrollhättans SOK12:30
David GabrielssonSävedalens AIK12:32
Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna12:34
Bo WesterbergTrollhättans SOK12:36
Ragnar UppströmFK Herkules12:38
Bengt NorrmanTrollhättans SOK12:40
Björn LindbladSävedalens AIK12:42
Fredrik NilssonStångenäs AIS12:44
Martin MandingerTrollhättans SOK12:46

D55

2 070 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta MandingerTrollhättans SOK12:28
Birgit HanssonHerrestads AIF12:31
Nina BejbomUddevalla OK12:34

H55

2 210 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sören KnutsTrollhättans SOK12:31
Magnus WideFrölunda OL12:33
Magnus UppströmFK Herkules12:35
Anders KjellbergOK Flundrehof12:37
Roy JohanssonOK Skogsvargarna12:39
Mats LindströmOK Skärmen12:41
Stefan HornebrantTrollhättans SOK12:43
Håkan SörenssonTrollhättans SOK12:47
Anders AxelssonOK Skogsvargarna12:49
Clas BörjessonIK Uven12:51
Krister WessmarkOK Flundrehof12:53
Christer BorgGöteborg-Majorna OK13:00

D60

1 990 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catharina KarlssonTrollhättans SOK12:28
Ingrid JessenFrämmestads IK12:31
My EngströmLerums SOK12:34
Brith MohlinIK Stern12:37
Jane McpheatFK Herkules12:40
Kerstin BurmanKvillebyns SK12:43
Märit GustafssonEds SK12:46
Margareta NetzTrollhättans SOK12:49

H60

1 990 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sten GustafssonEds SK12:27
Johan KarlssonTrollhättans SOK12:30
Ulf BurmanGustavsbergs OK12:33
Jörgen IvarssonHestra IF12:36
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK12:39
Håkan HåkanssonKungälvs OK12:42
Jerker NetzTrollhättans SOK12:45
Thomas KarlssonFrämmestads IK12:48
Lasse JohanssonEds SK12:51
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK12:54

D65

1 800 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin AxelssonIK Uven12:17
Monica IvarssonOK Skogshjortarna12:20
Gunnel TurpeinenKvillebyns SK12:23
Yvonne GalborgenEds SK12:26
Maria NordwallOK Kolmården12:29
Evamarie LundahlIF Hagen12:32

H65

1 870 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kent KardellLjungskile FK12:17
Conny JidetoftStångenäs AIS12:19
Anders ErikssonIF Hagen12:21
Göran OlssonIdefjordens SK12:23
Lars HogedalVänersborgs SK12:25
Jan-Erik PålssonUddevalla IS12:27
Bo KarlssonLjungskile FK12:29
Börje GustavssonTrollhättans SOK12:31
Kent IvarssonOK Skogshjortarna12:33
Gunnar BejbomUddevalla OK12:35
Sten BlomströmIK Stern12:37
Roalh KlevelandKvillebyns SK12:39
Bill AnderssonHestra IF12:41
Hans Andersson StrinningAttunda OK12:43
Hans EkbergTrollhättans SOK12:45
Dan WidercrantzOK Skärmen12:47
Lars EkbergTrollhättans SOK12:49
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb12:51
Arvid GalborgenEds SK12:53
Stefan MillegårdSävedalens AIK12:55
Per IvarssonUddevalla OK12:57
Robert JessenFrämmestads IK12:59

D70

1 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berith IvehagFrämmestads IK12:25
Ingrid Rex WallströmOK Landehof12:28
Lilian SamuelssonKungälvs OK12:31
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad12:34
Kristina JohanssonVänersborgs SK12:37
Rosa JohanssonIK Uven12:40
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK12:43
Barbro BörjessonOK Skogshjortarna12:46
Enid IngemarssonHestra IF12:49

H70

1 870 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Allan WikströmStångenäs AIS12:26
Göran SvanBorås GIF12:28
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS12:30
Per-Arne KällénUddevalla OK12:32
Bertil HermanssonStenungsunds OK12:34
Olof KarlssonUddevalla OK12:36
Dag LorénOK Frisene12:38
Per-Arne JohanssonVänersborgs SK12:40
Carl-Henry AnderssonOK Orinto12:42
Hans LindqvistTrollhättans SOK12:44
Rune SandbergUddevalla OK12:46

D75

1 670 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta StenströmVänersborgs SK12:37
Lena WaernTrollhättans SOK12:40
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK12:43
Britt RangertIK Ymer12:46
Lillemor HallinOK Landehof12:49
Ingrid HermanssonIK Ymer12:52
Margareta JohanssonTrollhättans SOK12:55

H75

1 670 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Axel JohanssonIK Uven12:21
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna12:24
Bertil IngemarssonHestra IF12:27
Göte NatanaelssonLjungskile FK12:30
Åke GatelidOK Skogshjortarna12:33
Henrik HvoslefIK Stern12:36
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad12:39
Christer WestbergIFK Göteborg Orientering12:42
Leif OlofssonOK Flundrehof12:45
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna12:48
Gunnar PerssonSvanesunds GIF12:51
Lars JohanssonOK Skogshjortarna12:54
Kenneth IvehagFrämmestads IK12:57

D80

1 410 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel BörjessonIK Uven12:39
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna12:41
Margareta HolmbergIF Hagen12:43
Vivi-Anne BylundRydboholms SK12:45
Signe NymanUddevalla IS12:47

H80

1 410 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif JohanssonTrollhättans SOK12:40
Ingemar HolmbergIF Hagen12:42
Gunnar BylundRydboholms SK12:44
Karleric FranssonTrollhättans SOK12:46
Carl-Henrik HallbergIK Uven12:48

Öppen motion 1

1 270 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alvin JonassonSvanesunds GIF11:54:50
Klas EkblomSvanesunds GIF11:55:13
Joel SimonssonSvanesunds GIF11:55:47
Eskil WallebäckLjungskile FK12:01:39
Hannes ModénVänersborgs SK12:02:44
Ebba ForsengLjungskile FK12:03:13
Joel BjörkmanKungälvs OK12:04:02
William AlfredssonOK Flundrehof12:05:25
Axel KollbergKlubblös12:09:24
Thea KollbergKlubblös12:09:29
Hillevi WallebäckLjungskile FK12:10:50
Inez WallebäckLjungskile FK12:10:53
William FedjeFrölunda OL12:12:25
Vide KlingbergLjungskile FK12:13:23
Julian KlingbergLjungskile FK12:13:36
Nora JohanssonOK Flundrehof12:14:41
Vilgot HögnertOK Flundrehof12:14:55
Ellen JohanssonOK Flundrehof12:16:07
Alvin HogedalOK Alehof12:17:58
Gunnar WaernTrollhättans SOK12:20:36
Nora EngqvistOK Flundrehof12:24:09
Annika WessmarkOK Flundrehof12:24:11
Selma MartanderTrollhättans SOK12:31:24
Axel GustafssonDegerfors OK12:31:38
Oskar GustafssonTrollhättans SOK12:32:37
Arvid HägerstrandKungälvs OK
Emma WadmanTrollhättans SOK
Erik WadmanTrollhättans SOK

Öppen motion 3

1 670 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas LarssonDegerfors OK12:06:36
Sara AnderssonVänersborgs SK12:06:44
Lasse FredrikssonVänersborgs SK12:14:00
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK12:14:03
Lena AxelssonÅmåls OK12:14:50
Louise ModénVänersborgs SK12:15:37
Jonas HögnertOK Flundrehof12:15:43
Marie BrooOK Flundrehof12:15:45
Claire KarlssonVänersborgs SK12:16:12
Johanna KjellbergOK Flundrehof12:17:08
Melvin NorbergerVänersborgs SK12:21:57
Berkley StaggOK Skogsvargarna12:23:08
Karin EngqvistOK Flundrehof12:24:04
Carina SåbyOK Flundrehof12:24:24
Thomas AsplundOK Skogsvargarna12:26:08
Martin EricssonOK Flundrehof12:26:59
Magnus Augustsson RoessnerKvillebyns SK12:28:30
Arne BerlinTrollhättans SOK12:28:55
Bodil LjungkvistOK Alehof12:30:42
Susanne JohanssonStångenäs AIS12:32:03
Liv LindOK Skärmen12:41:13

Öppen motion 7

2 590 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas  TorneusKvillebyns SK12:09:11
Adam KarlssonHagaby GoIF Örebro12:10:41
Tommy AnderssonVänersborgs SK12:17:34
Lars RenbergKlubblös12:19:03
Tomas NorrmanTrollhättans SOK12:21:03
Emilia JohanssonOK Gisle12:21:08
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL12:25:30
Patrik NilssonVänersborgs SK12:30:07
Per BladLjungskile FK12:30:47
Mattias ModénVänersborgs SK12:34:28
Jan HanssonStenungsunds OK12:38:00

Annonser