Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Trätäljalunken

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Trätäljalunken
Arrangörsorganisation: Säffle OK
Datum: söndag 9 september 2018

D21

7200 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9000304Ella NordströmKils OK11:12
8050125Johanna KindlundOK Tyr11:14
1863390Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK11:16
8040599Elsa HolmgårdKils OK11:18
1485800Stina GranefeltOK Tyr11:20
701212Sofia HolmgårdKils OK11:22
1771123Malin JonssonOK Tyr11:24

H21

9700 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1974107Jörgen GranefeltOK Tyr10:36
810200Fredrik PerssonIFK Göteborg Orientering10:38
9159159Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad10:40
8010164Lars HolmgårdKils OK10:42
41170Stefan SöderströmIK Vikings OK10:44
8050731Sören KindlundOK Tyr10:46
450678Anders HedqvistEksjö Garnisons IF10:48
7780916Andrew QuinIFK Lidingö SOK10:50

D21 Kort

5000 000 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44435Frida ErikssonLustens OK10:17

H18

6200 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9001117Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro10:11
8010617Elias BergenfurIK Vikings OK10:13
8010615Gustav PermanOK Tyr10:15
2101848Alfred RehnVästvärmlands OK10:17

D16

4500 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8048007Cornelia KindlundOK Tyr10:32:00
8020605Nicolina MobergOK Tyr10:34:30
8001661Klara JohanssonVästvärmlands OK10:35:30
438113Kristina KlingnéusIK Vikings OK10:37:00
438127Thea SvenssonIK Vikings OK10:37:30
8441291Amanda AlfredssonOK Tyr10:39:30
8031114Klara NordströmKils OK10:43:30
8030424Lova PermanOK Tyr10:44:00
520817Ylva JohanssonOK Djerf10:45:00
8030718Rebecka WestlundKils OK10:46:00
2060891Elin BomanOK Tyr10:49:30

H16

5300 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1559185Rasmus PetterssonOK Djerf11:01
602303Anton UllerKils OK11:04
9030802Fredrik HaneOK Tyr11:07
8030221Isak WikströmOK Tyr11:11

D14

4200 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7050331Julia ForsgrenOK Tyr10:48:00
436046Ellen PelanderOK Djerf10:54:30
9040809Linn AnderssonOK Tyr10:57:00
8050519Milla ForkéusOK Tyr10:57:30
8150051Emma AlfredssonOK Tyr10:59:00
2093598Saga KällstrandÅmåls OK11:00:00

H14

4400 000 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1051011Linus NilssonOK Tyr11:13:00
8050515Fredrik WestlundKils OK11:13:30
9050815Arvid ErikssonOK Tyr11:14:00
2088685Eric LuthmanDegerfors OK11:15:30
8051012Albert BrohedeOK Tyr11:16:00
1040102William RebaneKils OK11:17:00
550803Arvid JohanssonOK Djerf11:22:30
1050604Isak HolmgårdKils OK11:24:00
9201634Hugo BergenfurIK Vikings OK11:25:30
9050621Gustav JörgOK Tyr11:26:00
9060210Albin SkottÅmåls OK11:27:00
2089405Linus NilssonÅmåls OK11:28:00

D12

2700 000 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8060927Lina UllerKils OK11:10:00
2107579Izabella LjungbergOK Tyr11:12:00
8400014Ella LaineDegerfors OK11:18:30
1411390Tuva HenricssonOK Tyr11:19:00
1080481Lea JohannesdalSkattkärrs SOK11:20:30
701016Felicia RööhsSkattkärrs SOK11:22:00
8220270Sara Storm-AnderssonOK Tyr11:24:00
8060818Linnea BjörklundOK Tyr11:26:00
8070301Tilda KindlundOK Tyr11:27:00
417718Ellen KringstadSäffle OK11:30:30
2106164Linnea LuthmanDegerfors OK11:30:30
7070320Alva OlssonÅmåls OK11:32:00
407228Ida HäggqvistKils OK11:33:00
2093665Klara PetterssonÅmåls OK11:34:00
2093683Emilie HellströmÅmåls OK11:35:00
2093571Lina AhlstedtÅmåls OK11:36:00

H12

2700 000 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9201633Anton JonssonOK Tyr10:30:00
8060520Danilo MobergOK Tyr10:32:30
9436047Edvard PelanderOK Djerf10:32:30
8060612Hugo EkströmOK Tyr10:37:30
8081118Malte GranefeltOK Tyr10:38:30
9061012Oscar AnderssonOK Tyr10:42:30
1070525Ivar WikströmOK Tyr10:43:00
7064934Albin IsakssonOK Tyr10:46:30
8060412Adam StråleOK Tyr10:47:00
8071215Matteo MobergOK Tyr10:50:30
2119807Albin RansjöOK Tyr10:51:00
9080305Joel HolmgårdKils OK10:52:00
9070108Eric ÅhlÅmåls OK10:53:00

D10

2000 000 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7924893Mira KarlströmOK Tyr10:01:21
1415337Wilma JonssonOK Tyr10:05:46
1080509Malin NilssonOK Tyr10:06:57
407223Alva InelindKils OK10:14:07
407209Evelina BönströmKils OK10:15:48
47295Edith BergenfurSkattkärrs SOK10:22:41
2093689Emma HellströmÅmåls OK10:25:02
1090124Eira OlssonÅmåls OK10:25:58
1401317Irma ErikssonOK Tyr10:34:42
9091216Jonna ÅhlÅmåls OK10:55:43

H10

2000 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7726426Birger KarlströmOK Tyr10:03:53
7492054Gilbert KarlströmOK Tyr10:06:55
8091123Henry NordströmKils OK10:14:29
2093577Arvid ErikssonÅmåls OK10:15:04
9100128Simon SkottÅmåls OK10:28:42
1771205Gabriel LaineDegerfors OK10:35:10
7087052Johannes IsakssonOK Tyr10:39:00

D35

5000 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1791023Angelica WikströmOK Tyr10:01
780211Lina RööhsSkattkärrs SOK10:03
2138993Karolina KällstrandIFK Göteborg Orientering10:05
8652930Ann HyvönenSkattkärrs SOK10:07

H35

8300 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7140306David HenrikssonKristinehamns OK10:05
1000032Per FredbergKristinehamns OK10:07

H40

7200 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9741114Mattias PerssonOK Tyr10:23
46719Jonas FogelbergVästvärmlands OK10:25
229973Anders PelanderOK Djerf10:27
8010000Mathias BjörklundOK Tyr10:29
7197711Tomas JohanssonÅmåls OK10:31
37947Martin LjungbergOK Tyr10:33

D45

5000 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9631369Anna HaneOK Tyr10:25
8281272Anna UllerKils OK10:27
711005Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK10:31
711108Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr10:33
8019459Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK10:35

H45

6200 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
700419Henric BrohedeOK Tyr10:20
8245245Mikael RööhsSkattkärrs SOK10:22
512547Fredrik NordströmOK Älgen10:24
9710105Jörgen ÅhlÅmåls OK10:26
418040Ulf MellerdalKils OK10:28
710209Jonas BergenfurSkattkärrs SOK10:30
1973921Jonas LarssonKristinehamns OK10:32
690321Magnus NordströmKils OK10:34

D50

4200 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
345227Kristina LandforsLustens OK10:19
8070466Marie AlfredssonOK Tyr10:29

H50

6200 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260681Fredrik BarrulfOK Tyr10:42
230571Mats LiljaOK Älgen10:44
670528Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK10:46
8050263Örjan BeckiusOK Tyr10:48
8090965Anders JonssonIK Vikings OK10:50
441107Anders WestlundKils OK10:52
417592Peter PetterssonÅmåls OK10:54
36997Mikael ErikssonOK Tyr10:56
262286Mats WilhelmssonFilipstads OK10:58

D55

4200 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260626Ann-Sofie HultsvedOK Tyr10:45
304851Inger Haag-OlssonOK Fryksdalen10:47
260629Catarina HögkvistOK Tyr10:49
2101550Gunilla PetersonVästvärmlands OK10:51
610926Anna Weckner WestlundOK Tyr10:53
611126Tone HollowellOK Tyr10:55

H55

5300 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431416Göran KarlströmOK Tyr10:00
610407Björn EngströmLustens OK10:02
590927Rolf WikströmOK Tyr10:04
262164Michael BergkvistHällefors OK10:06
260628Lars AnderssonOK Tyr10:08
260632Per HögkvistOK Tyr10:10
26162Magnus WideFrölunda OL10:12
9610324Bengt JohanssonOK Tyr10:14

D60

3500 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47461Maria ErikssonÅmåls OK10:01
9581029Märit GustafssonEds SK10:03
9560518Elisabeth ÖströmOK Tyr10:05

H60

5000 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9570505Lasse JohanssonEds SK10:00
9541217Olov ÖströmOK Tyr10:02
46901Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen10:04
511800Lars NordströmKils OK10:06
42790Anders AlamaaIK Vikings OK10:08
9570726Sten GustafssonEds SK10:10
560312Sixten WestlundOK Tyr10:12

D65

3500 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
208897Eva TrangiusOK Tyr10:13
46903Karin JanssonOK Fryksdalen10:15
242492Lotta RåbergOK Tyr10:17
407217Marit NilssonKils OK10:19

H65

4600 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
528085Göran ErikssonLustens OK11:17
25661Kjell AnderssonÅmåls OK11:19

D70

3000 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26368Margareta KarlssonStigsökarna10:26
260611Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr10:28

H70

4200 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43996Jan FogelbergVästvärmlands OK11:03
445345Åke GustavssonOK Älgen11:05
260736Leif SalinOK Tyr11:07
261438Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK11:09
260682Gunnar RåbergOK Tyr11:11
540323Hans PerssonOK Älgen11:13
714643Lennart MattssonLustens OK11:15

H85

3000 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8330304Arvo HyvönenSkattkärrs SOK10:35
46909Göran BarremyrOK Fryksdalen10:37
17019Valter AlamaaIK Vikings OK10:39
999977John LarssonVästvärmlands OK10:41

Inskolning

1800 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2138987Edith FogelbergKils OK10:09:04
407224Cornelia RebaneKils OK10:12:40
417683Ingrid NordströmKils OK10:20:53
2138959Alma LuthmanDegerfors OK10:43:12

U1

1900 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2138990Sara ErikssonÅmåls OK10:00:21
2138962Frida ErikssonÅmåls OK10:00:24
1101212Emma NilssonOK Tyr10:09:55
262838Alva RööhsSkattkärrs SOK11:11:57
761125Lilly BergenfurSkattkärrs SOK11:15:49

U2

2000 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7081118Olle GranefeltOK Tyr10:00:03
2138960Lucas JanssonSäffle OK10:02:39
2138983Victor JohanssonSäffle OK10:02:40
2109263Vincent LjungbergOK Tyr10:12:35
407230Tyra HäggqvistKils OK10:15:42
2135598Melker Keller CederOK Tyr10:27:44
2077360Oskar OlssonÅmåls OK10:40:50
1560243Alrik WikströmOK Tyr10:43:04

Öppen motion 2

2800 000 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8468977Sören AnderssonOK Tyr10:06

Öppen motion 3

3100 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2138952Felicia ThorellSäffle OK10:12:43
2138953Toralt SaetreKils OK10:16:15
2119614Elinor DalstrandÅmåls OK10:41:57
2089348Lotta EdquistOK Tyr10:50:46
263950Sofia FogelbergVästvärmlands OK11:16:37

Öppen motion 5

3500 000 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245150Emma JohanssonKristinehamns OK10:00:14
9621224Bertil JohanssonKristinehamns OK10:04:38
431417Tatiana KarlströmOK Tyr10:07:53
262323Leif NilssonOK Fryksdalen10:15:43
443618Emilia CarlmanVästvärmlands OK10:18:58
1975010Sofia EkströmOK Tyr10:22:58
7210174Henrik KahraÅmåls OK10:26:11
261443Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK10:29:06
9740226Maria ErikssonOK Tyr10:39:42
423447Torbjörn JohanssonOK Älgen10:43:09
263986Erika JensenÅmåls OK11:04:33
2138995Niclas LuthmanDegerfors OK11:28:33
1780925Linda JohanssonDegerfors OK
1773590Pertti PalokangasOK Tyr

Öppen motion 7

3000 000 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1975072Kristina HellströmÅmåls OK10:00:02
2109282Lars MellqvistVästvärmlands OK10:02:14
2060895Tina WesterlundKils OK10:05:23
25671Ulf DanielssonÅmåls OK10:10:03
260756Bertil ErikssonOK Tyr10:13:30
304865Björn NilssonOK Fryksdalen10:18:27
747284Anna ErikssonOK Älgen10:20:05
2065324Mikael AlfredssonOK Tyr10:20:20
441290Johan HenricssonOK Tyr10:22:47
711022Anna NordströmKils OK10:25:47
1415673Andreas MobergOK Tyr10:30:03
2093600Tomas CarlssonÅmåls OK10:31:57
452715Johanna AlfredssonOK Tyr10:33:04
7000624Viktor AlfredssonOK Tyr10:38:42
721209Per Martin SvärdIK Vikings OK10:39:43
970423Elis NordströmKils OK11:05:17

Öppen motion 9

7200 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449151Håkan LindenUddevalla OK Uddevalla10:00:01
449133Peter CarlmanVästvärmlands OK10:16:06
1811800Sverre WikströmOK Tyr10:21:59
304093Joakim PerssonKils OK10:31:53
239721Martin KvarnströmKils OK10:36:14
1978070Magnus HellströmÅmåls OK10:42:48

Annonser