Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Stöcksjö IS vårtävling

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Stöcksjö IS vårtävling
Arrangörsorganisation: Stöcksjö IS
Datum: lördag 19 maj 2018

D21

4 330 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
24Linnea SundströmVittjärvs IK11:07
25Karin ArvidssonSkogslöparna11:09
26Åsa OtterbjörkUmeå OK11:11
27Elina RönnlundIFK Umeå11:13
28Åsa BäckstrandUmeå OK11:15
29Susanne RutqvistIFK Umeå11:17
30Ann-Sofie JohanssonUmeå OK11:19
31Sara TimnerSundsvalls OK11:21
32Elise RognsvågUmeå OK11:23
33Julia AnderssonIFK Umeå11:25
34Helena ForsbergSkogslöparna11:27
35Helen HanstockÖstersunds OK11:29
36Cecilia RydbergUmeå OK11:31
37Kerstin LarssonIFK Umeå11:33
38Elisabeth FriesUmeå OK11:35

H21

5 150 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
20Jon AnderssonIFK Umeå11:02
19Jakob OdebladIFK Umeå11:04
1Börje PaulerSkogslöparna11:06
2Andreas UllerKils OK11:08
3Joel SjölanderIFK Umeå11:10
4Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:12
5Sixten WalheimIFK Umeå11:14
6Johan BergmanOK Renen11:16
7Tobias EliassonSundsvalls OK11:18
8Fredrik ÅhmanIFK Umeå11:20
9Niklas FriesUmeå OK11:22
10James TurtonÖstersunds OK11:24
11Anton StrandbergSkogslöparna11:26
12Hans PerssonIFK Umeå11:28
13Henrik PerssonUmeå OK11:30
14Martin HederskogIFK Umeå11:32
15Erik MagnussonOK Nolaskogsarna11:34
16Albin BjörnuddIFK Umeå11:36
17Gustav NordströmGävle OK11:38
18Erik BlomgrenStora Tuna OK11:40

H20

3 910 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon ErikssonBergnäsets AIK11:00

D18

3 710 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina FridmanVännäs OK11:03
Louise RamebäckUmeå OK11:07

D16

3 610 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alexandra ÖlundUmedalens IF11:00
Nora StaafjordUmeå OK11:04

D14

2 990 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
55Frida LindmarkRobertsfors IK11:03
56Emmy KärrlanderUmedalens IF11:07
57Hilja BerggrundUmeå OK11:11

H14

2 990 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44Max StigenlövHögåkers OK11:15
45Adrian WidmarkUmeå OK11:19
46Marcus NilssonSkogslöparna11:23
47Otto TimbyUmeå OK11:27
48Emil SehlstedtIFK Umeå11:31
49Elias LanttoSK Björnen11:35

D12

2 500 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tyra LarssonIFK Umeå11:00
Hilma VikströmUmeå OK11:04
Ella LindmarkRobertsfors IK11:08
Ida ÅströmUmeå OK11:12
Hanna WoxlinSkogslöparna11:16
Saga RydbergUmeå OK11:20
Alva EliassonSundsvalls OK11:24
Tuva SirviöUmeå OK11:28
Signe ForsbergSkogslöparna11:32
Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna11:36
Liv PaulerSkogslöparna11:40
Maja LundholmUmeå OK11:44
Tua RönnlundIFK Umeå11:48
Elina Lingbro DömstedtUmeå OK11:52
Stina LindmarkRobertsfors IK11:56
Nora KäckUmeå OK12:00

H12

2 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Seth NordinLycksele IF11:02
Axel SamuelssonUmeå OK11:06
Martin NilssonSkogslöparna11:10
Lukas ErikssonUmeå OK11:14
Olle SehlstedtIFK Umeå11:18
Isak JohanssonUmeå OK11:22

D10

2 170 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice StigenlövHögåkers OK11:01
Ella ÅströmUmeå OK11:05
Märta ÖstbergUmeå OK11:09
Ida PaulerSkogslöparna11:13
Moa TimbyUmeå OK11:17

H10

2 170 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tor OgenstedtHögåkers OK11:17
Ted LindmarkRobertsfors IK11:21
Axel LarssonIFK Umeå11:25
Manfred NordinLycksele IF11:29
Herman EliassonSundsvalls OK11:33
Hugo DanielssonLycksele IF11:37
Ture ForsbergSkogslöparna11:41
Valter VikströmUmeå OK11:45
Melker ErikssonLycksele IF11:49

D40

3 710 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin LindmarkRobertsfors IK11:13
Stina AbramssonWilhelmina OK11:17
Monika WesterlundOK Nolaskogsarna11:21
Linda SandbladUmeå OK11:25

H40

3 910 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias LindmarkRobertsfors IK11:29
Mattias BerggrundUmeå OK11:33
Staffan BerglundIFK Umeå11:37
Janis BrokersUmeå OK11:41
Per StenbergIFK Umeå11:45
Peter WoxlinSkogslöparna11:49
Martin SundqvistUmeå OK11:53
Oskar ForsbergSkogslöparna11:57

H45

3 910 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan KärrlanderUmedalens IF11:17
Jens WestinSkogslöparna11:21
Tomas GustafssonRobertsfors IK11:25

D50

3 060 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia HenfridssonUmeå OK11:00
Maria VredinIFK Umeå11:04
Eva WalheimRobertsfors IK11:08
Anita LundmarkIFK Umeå11:12
Agneta FriesUmeå OK11:16
Cecilia OlssonUmeå OK11:24

H50

3 640 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas BjörnuddVännäs OK11:02
Mikael NilssonSkogslöparna11:06
Thomas OtsUmeå OK11:10

H55

3 710 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats WalheimRobertsfors IK11:30
Per MagnussonOK Nolaskogsarna11:34
Tord HederskogHJS-Vansbro OK11:38
Dan ÖhmanUmeå OK11:42
Pär NorénVännäs OK11:46
Lennart WahlgrenRehns BK11:50

D60

2 560 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annica NylundUmeå OK11:02
Lisbeth ArvidssonHögåkers OK11:06
Lena SjöströmUmeå OK11:10
Katarina KvickSkogslöparna11:14
Lena StenbergIFK Umeå11:18
Brita NilssonOK Linné11:22
Britt KarlssonUmeå OK11:26

H60

3 640 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart StrandbergSkogslöparna11:14
Anders FriesUmeå OK11:18
Leif StrandbergSkogslöparna11:22
Clas FriesUmeå OK11:26

H65

3 110 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas ErikssonUmeå OK11:01
Hans-Erik GrenholmWilhelmina OK11:05
Lennart KarlssonUmeå OK11:09
Berndt StenbergIFK Umeå11:13
Gunnar TigerUmeå OK11:17
Inge HultmanKovlands IF11:21
Håkan ErikssonUmeå OK11:25

H70

3 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Henrik LindmarkRobertsfors IK11:11
Ove VesterbergLycksele IF11:15
Hardy PaulssonUmeå OK11:19
Roland SalomonssonVittjärvs IK11:23
Mats KlingvallUmeå OK11:27

D75

2 090 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gerd BerglundHögåkers OK11:00
Anne-Marie ByströmSidensjö IK11:06

H75

3 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke BerglundHögåkers OK11:07
Jan-Erik PetterssonHökmarks IF Gnistan11:11
Holger LindLångvikens OK11:15

H80

2 530 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar TimnerUmeå OK11:01
Martin EngqvistUpsala IF11:05
Sven-Erik LundgrenUmeå OK11:09
Birger ByströmSidensjö IK11:13

Inskolning

1 640 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gillis AbramssonWilhelmina OK10:31:06
Elsa SundqvistUmeå OK10:33:16
Astrid SundqvistUmeå OK10:33:18
Sally ArvidssonSkogslöparna10:33:47
Bertil Alatalo bergRobertsfors IK10:37:11
Elsa VikströmUmeå OK10:43:17
Alexander EmdinUmeå OK11:19:41
Elena KäckUmeå OK11:59:45
Ida RutqvistIFK Umeå

U1

1 900 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melinda ErikssonLycksele IF10:30:44
Vilma MalmStöcksjö IS10:35:48
Hugo RydbergUmeå OK10:49:00
Ossian NordinLycksele IF10:54:10
Adelia NordinLycksele IF10:54:28
Isabella EmdinUmeå OK11:14:28
Neo BrokersSK Björnen11:19:50
Malte EngströmRobertsfors IK11:24:02
Arvid EngströmRobertsfors IK11:28:04

U2

2 310 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eskil Alatalo BergRobertsfors IK10:36:52
Hampus DanielssonLycksele IF10:37:16
Hjalmar RutqvistIFK Umeå10:56:25
Arvid NilssonUmeå OK11:05:54
Ingrid ÖstbergUmeå OK11:53:39

Öppen motion 1

2 310 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan FriesUmeå OK11:18:37

Öppen motion 3

2 920 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marita LindqvistUmeå OK10:42:25
Rickard LundinKlubblös10:45:23
Ebba SamuelssonUmeå OK10:50:56
Josy Ter BeekUmeå OK11:00:45
Marie JohanssonHögåkers OK11:14:00
Anna-Maria GrimmerIFK Umeå11:59:19
Sara NordbrandtStöcksjö IS

Öppen motion 5

3 160 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria EngströmUmeå OK10:32:22
Aino-Mari KivikoskiUmeå OK10:32:37
Stefan NordinLycksele IF10:40:47
Elin ÅdahlUmeå OK10:42:43
Fredrik RagnarssonUmeå OK10:53:45
Fredrik SamuelssonUmeå OK10:59:55
Elisabeth Isaksson NormanVK Uvarna11:02:05
Emma IsakssonKlubblös11:04:01
Peter GranlundKlubblös11:04:03
Mikael LarssonIFK Umeå11:06:02
Alric HanssonStöcksjö IS11:07:46
Moa JohanssonVännäs OK11:07:47
Daniel OgenstedtHögåkers OK11:14:13
Erika TimbyUmeå OK11:18:05
Sven StigenlövHögåkers OK11:18:28
Emma LundholmUmeå OK11:19:34
Mikael AbramssonWilhelmina OK11:20:44
Jessica LindmarkRobertsfors IK11:26:10
Tomas VikdahlUmeå OK11:29:38
Stefan SehlstedtIFK Umeå11:32:07
Mats LanttoSK Björnen11:35:30
Maria DanielssonLycksele IF11:36:49
Annika VikdahlUmeå OK11:38:21
Jennie ErikssonLycksele IF11:48:49
Maja SimmUmeå OK11:49:24
Per EngströmRobertsfors IK12:01:20
Dan EdvardssonUmeå OK12:15:46

Öppen motion 7

3 180 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per RogneIK Hakarpspojkarna10:51:32
Erik JohanssonUmeå OK10:54:24
Per EngmanUmeå OK11:05:31
Per-Olav FängmarkIFK Umeå11:08:12
Petra BerggrundUmeå OK11:12:19
Svante SirviöUmeå OK11:29:56

Öppen motion 8

4 460 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan DanielssonLycksele IF10:40:13
Andreas RitzénSkellefteå OK10:44:25
Ove  PerssonUmeå OK10:47:19
Vesa SärkojaUmeå OK10:50:06
Simon NilssonUmeå OK10:52:22
Elin FältmanLeksands OK10:55:50
Elis FranzénIFK Umeå10:56:54
Camilla SjöbergIFK Umeå11:01:32
Ola FängmarkIFK Umeå11:06:06
Per HALLGRENUmeå OK11:08:01
Robert WidmarkUmeå OK11:11:51
Gudrun VegelandOK Nolaskogsarna11:15:27
KARL-ERIK MALMStöcksjö IS11:15:55
Johan RydbergUmeå OK11:16:18
Joar SvartholmBergnäsets AIK11:20:08
Tomas NordinLycksele IF11:28:23
Emil NilssonUmeå OK11:35:04
Claes RosenqvistKlubblös11:56:56
Per RönnlundIFK Umeå11:59:10
Tomas JohanssonIFK Umeå12:18:39

Annonser